•  

  pokaż komentarz

  Mamy kastę kleru, której PIS nie ruszy, bo sam chodzi na smyczy biskupów

  •  

   pokaż komentarz

   @boromeusz a poprzednia ekipa i coś zrobiła?

  •  

   pokaż komentarz

   @MiernyMirek: a przez ostatnie 8 lat ... ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   @boromeusz koleś, poprostu twierdzę, że ta kasta jest poza prawem od bardzo długiego czasu/od zawsze. Niezależnie od czasów, nikt im nie może podskoczyć. Z tego co kojarzę, to ostatni purpurat spotkał swoją karę za czasów Targowicy...

  •  

   pokaż komentarz

   a przez ostatnie 8 lat ...

   @boromeusz: ta degrengolada zaczęła się gdzieś tak w roku 966... od tego czasu kościół katolicki jest jak rak na zdrowym organiźmie narodu. Rozrasta się i rozrasta kosztem żywiciela.

  •  

   pokaż komentarz

   @MiernyMirek: Prześladowania kleru w późnym PRL też przecież polegały na tym, że Komitet Centralny uzgadniał z Konferencją Episkopatu Polski decyzje polityczne. Jeszcze za tzw. sejmu kontraktowego Kościół był równorzędnym partnerem do rozmów, natomiast już od I kadencji Sejmu RP każda kolejna partia rządząca była już tylko narzędziem do spełniania zachcianek kleru.
   Przed domniemaną wszechmocą Kościoła przecież trząsł się nawet SLD. Zastanawiam się, na ile wyobrażenia polityków na temat potęgi politycznej Episkopatu są prawdą, a na ile nadmuchanym bałwanem. Każdy panicznie się bał tych starych bab, którym proboszcz powie, jak mają głosować, a pytanie, czy słusznie? Polacy aż tacy głupi chyba nie są i oskarżenia o "walkę z Kościołem" nie mają aż takiej mocy sprawczej.

  •  

   pokaż komentarz

   @boromeusz @MiernyMirek @slx2000 Może i fałszowali historię przez ostatnie 1000+ lat, ale moim zdaniem zostali zapędzeni w kozi róg. Chcąc nie chcąc, ostatnia wspierająca tę korporację generacja jest na wymarciu!
   A jak już nie będą mieli wsparcia, to ich się oglądnie przez lupę...

  •  

   pokaż komentarz

   @Cynikt: Tylko co w zamian? Bo to, że będzie w to miejsce musiało być wstawione coś innego, nie mam wątpliwości. Ideologia dla mas musi jakaś być.
   Lewicowy ateizm i multikulti średnio się sprawdza. Islam, judaizm, buddyzm, itd - nie się przyjmie u nas, z resztą ichnie kasty duchownych są nie lepsze.

   Mówisz, że generacja ich wspierająca, jest na wymarciu? Chyba dawno nie byłeś w okolicach kościoła. Niedzielne msze są w dalszym ciągu oblegane i to nie przez ludzi starych, a przez takich w wieku 30-40 lat z małymi i większymi dziećmi.

   Osobiście uważam, że trzeba kler cisnąć i w końcu zmusić do zmian wewnętrznych. Z drugiej strony zdają sobie sprawę, że na tą chwilę nie ma alternatywy dla nich.

   PS. zachowanie prokuratury z artykułu uważam za karygodne i oburzające.

  •  

   pokaż komentarz

   @slx2000: Kościół w Polsce to państwo watykańskie, legalny okupant Polski

  •  

   pokaż komentarz

   @MiernyMirek: W zamian zamiast dzielić włos na czworo, skup się np. na rodzinie. Wspieraj najbliższych i nie zawracaj sobie głowy jakimiś drugorzędnymi sprawami.
   Z moich obserwacji: w kościele widownia to głównie ludzie w podeszłym wieku tudzież osoby przed sakramentem.

  •  

   pokaż komentarz

   @MiernyMirek: hahahhahah „lewicowy ateizm”. Ogarnij się, większość księży to ateiści

  •  

   pokaż komentarz

   @Mr_Hand_of_Fate Jaki strach? Jaka wszechmoc? To już nie można po prostu się lubić i popierać pewnych idei? Jak idziesz z kumplem na piwo to dlatego, że się go boisz?

  •  

   pokaż komentarz

   @MiernyMirek: Za poprzedniej ekipy przynajmniej Rydzola blokowali. A teraz dostaje to co chce z pocałowaniem w odbyt. Trzeba być ślepym, żeby nie widzieć różnicy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Cynikt: Moją rodziną się nie martw. Spuść trochę powietrza i przestań mnie pouczać, a zacznij pisać merytorycznie. Widownia jest znacznie młodsza, może mieszkasz w okolicy, gdzie jest większość starszych ludzi stąd możesz mieć inne wnioski niż ja.
   @Morefun33: Pokaż proszę dowody, cokolwiek, bo nie bardzo jest jak się ustosunkować do tej wypowiedzi.
   @pimlahulma: Zdrowy rozsądek? Nie żartuj. Potrzebne jest opium dla mas, a nie zdrowy rozsądek. Patrząc na to, jak ludzie głosują, jak żywią te same ryje od prawie 30 lat (a niektórych i dłużej), nie mów mi o zdrowym rozsądku...
   @pimlahulma: Rydzola blokowali, a Agorze dali 250 milionów w różnej postaci. Wyborcza też nie jest wzorem obiektywności. Stary, tu nie chodzi o wiarę i kler, a o pasienie mediów, których słucha elektorat.

   PS. Ten ksiądz z artykułu powinien pierdzieć w pasiaki. Prokurator, który go zwolnił, sam powinien usłyszeć zarzuty za coś takiego.

  •  

   pokaż komentarz

   @MiernyMirek: Poczytaj opowieści byłych księży. Ty i Twoi przyjaciele katolicy nie macie pojęcia o tej książce, zwanej biblia, ktróra jest podstawa waszej wiary. Człowiek, który zdał maturę i czyta w bibli, że podczas kłótni z bratem, żona jednego z nich może cię złapać za jaja, to chyba nikt o zdrowych zmysłach nie będzie wierzył w takie głupoty. Nie wspominając o pedalstwie i zboczeniach w seminarium. Oczywiście jest cześć księży, którzy kończą seminarium i maja ochotę pozostawić tą oszukańcza organizacje, ale co maja robić jak nic w życiu się nie nauczyli. Wiec przystępują do oszukiwania ludzi.

  •  

   pokaż komentarz

   @Morefun33: Po pierwsze nie wiesz czy jestem katolikiem, po prostu piszę, że jakieś opium dla mas musi być.

   Synek, ja do ciebie nie robię wycieczek osobistych, więc zachowaj trochę kultury.

   Biblia mówi także "nie zabijaj", "nie kradnij"... Jest napisana tak, żeby można było ją interpretować na bardzo wiele sposobów.

   Podaj tytuły, w których są te "opowieści księży", bo nie wiem do czego się odnieść. Pedalstwo i zboczenia w seminarium... Przejdź się ulicami dużego miasta, a znajdziesz tego więcej i wcale nie są stanu duchownego.

   Oczywiście jest cześć księży, którzy kończą seminarium i maja ochotę pozostawić tą oszukańcza organizacje, ale co maja robić jak nic w życiu się nie nauczyli. Wiec przystępują do oszukiwania ludzi. <
   Proszę podaj jakieś statystyki czy coś, bo takie ogólnikowe stwierdzenia nie nadają się pod dyskusję. Piłkarz po karierze też nic nie umie, a większość jednak z nich jakoś sobie potem radzi. Bardzo wiele osób nie pracuje w wyuczonych w szkołach zawodach i jakoś sobie też radzą. Twój argument jest inwalidą.

   PS. zastanawiam się czy status "zielonki" nie powinien trwać dłużej...

  •  

   pokaż komentarz

   @meres:

   Jaki strach? Jaka wszechmoc? To już nie można po prostu się lubić i popierać pewnych idei? Jak idziesz z kumplem na piwo to dlatego, że się go boisz?
   Po pierwsze: myślę, że to raczej kumple chodzą ze mną na piwo, bo się mnie boją.
   Po drugie: czyżbyś sugerował, że Miller z Kwaśniewskim byli wprost zakochani w Glempie? :D
   A tak serio: przekonanie o niesamowitej sile sprawczej agitacji z ambony było i jest moim zdaniem na wyrost. Dlatego zaznaczyłem, że lęk przed utratą wyborców, bo coś tam sobie Radio Maryja nadaje, był całkowicie nieuzasadniony i wyolbrzymiony. Chociaż pamiętam, co działo się przed referendum akcesyjnym i w sumie może rzeczywiście lepiej, że Miller starał się ugłaskiwać hierarchów, bo dzięki temu Kościół - dość oszczędnie w słowach, ale jednak - wyraził poparcie dla wejścia do UE, a w toku negocjacji i organizowania akcesji Miller miał przeciw sobie raptem kilku radykałów, a nie cały polski Kościół.
   Myślę, że w dużej mierze o stosunku polskich władz do Kościoła decyduje lęk przed jakimś tam ostracyzmem ("co ludzie powiedzą") - to w przypadku tzw. "lewicy" i sporej części centrum. Jeśli chodzi o pajaców z ZChN-owskim rodowodem, to względy akurat są oczywiste. Natomiast PiS robi deale z Kościołem z powodów czysto instrumentalnych, bo jego elektorat to są ci sami, dla których głos proboszcza z ambony to prawda objawiona. Przy tym w mojej ocenie PiS to pierwsza partia, która Kościoła się nie boi i traktuje go w sposób całkowicie utylitarny - gdyby Kościół przestał być Kaczyńskiemu do czegoś potrzebny, to by po prostu biskupów chwycił za mordy i ustawił do pionu.

 •  

  pokaż komentarz

  Może ksiądz darował prokuratorowi grzechy? #pdk

 •  

  pokaż komentarz

  Umorzenie absorpcyjne. Heh, a myślałem, że to niemal martwa instytucja. Według statystyk oficjalnych, to dotyczyło coś w okolicy promila wszystkich wszczętych postępowań karnych. Ksiądz miał wyjątkowe szczęście, powinien zagrać w lotto ;)

 •  

  pokaż komentarz

  Dlaczego więc umorzenie? Prawo mówi, że można umorzyć sprawę jeśli dotyczy przestępstwa, za które grozi do pięciu lat więzienia a w innym postępowaniu w tym samym czasie wobec tej samej osoby zapadł surowy wyrok. Jest jeszcze jeden warunek. Umorzyć można jeśli interes pokrzywdzonego temu się "nie sprzeciwia".

  Co prawda za nękanie i zastraszanie grozi mu do pięciu lat więzienia, ale tak naprawdę wyrok byłby znacznie łagodniejszy. Mniejszy niż rok – oceniła prokuratura. Dlatego sprawę umorzyła. Decyzja jest prawomocna. Nękany mężczyzna nie zaskarżył jej.

  Nie jest to napisane wprost, ale jeżeli dobrze zrozumiałem - to właśnie skazali go za pedofilię - wyrok za nękanie byłby symboliczny, a poszkodowany nie miał nic przeciwko.

  Zatem raczej nie jakaś mega afera.

 •  

  pokaż komentarz

  Nieważne kto jest przy korycie. Czarna mafia, watykańskie pasibrzuchy, pedofile w sukienkach i szemrani kuriewni biznesmeni za każdej władzy mają się jak pączki w maśle. Tu nie ma co (bardziej) hejtować na pisiorów. Oni, paradoksalnie są przynajmniej o tyle uczciwi w tej materii, że nigdy nie udawali, ża zamierzają watykańskiemu okupantowi zakręcić kirek z państwową kasą, czy ograniczyć jego rozpasanie. Większość wykopków jest za młoda, żeby pamiętać jak premier lewicowego ponoć rządu - Leszek Miller, w zębach zawiózł gdańskiemu superpasibrzuchowi, niejakiemu Jankowskiemu koncesję na wydobywanie bursztynu, bo tamten zażyczył sobie ołtarz w swoim kościele.