•  

  pokaż komentarz

  powinni stacjom diagnostycznym kary wymierzac. Skad ja mam wiedziec ze moje spaliny nie spelniaja jakis z dupy norm ?

  •  

   pokaż komentarz

   @il68: w sumie to nie wiem co za debile Cie minusuja - skoro auto przeszlo badania na stacji diagnostycznej to znaczy ze mozesz nim jezdzic
   inaczej po co te badania?

  •  

   pokaż komentarz

   @il68: i jeszcze 200 cebulionów zapłacisz za karę (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

  •  

   pokaż komentarz

   @gorzki99: badania mogło przejść. A sebix dzień później znów wymienił stary katalizator/dpf/fap na "strumienicę"...

  •  

   pokaż komentarz

   debile Cie minusuja
   @gorzki99: A wskaż mi mądralo paragraf który zobowiązuje stacje diagnostyczne do badania składu spalin na przeglądach?

  •  

   pokaż komentarz

   @ZostaneMistrzem: Mi typ kiedyś sprawdził i nie chciał podbić przeglądu. Fakt, faktem samochód miał apetyt na olej.

  •  

   pokaż komentarz

   @pablosik: Mi dawno temu też sprawdził i nie wyszło. Co ciekawe wystarczyło wybebeszyć katalizator i przeszło badanie. Ale to było magiczne auto:P

  •  

   pokaż komentarz

   @il68: Ja bardzo czesto prosilem na przegladzie o podpinanie pod analizator spalin. Rzadko kiedy diagnosta sam to robil z wlasnej woli. Za kazdym razem slyszalem "Panie, ma pan Honde tu nie ma czego sprawdzac".

  •  

   pokaż komentarz

   @yale: ja mam Honde i mam nadzieje że w przyszłym roku mi nie sprawdzą ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   A wskaż mi mądralo paragraf który zobowiązuje stacje diagnostyczne do badania składu spalin na przeglądach?

   @ZostaneMistrzem: "II. Pomiar emisji zanieczyszczeń gazowych spalin pojazdów z silnikiem o zapłonie iskrowym, zarejestrowanych po raz pierwszy od dnia 1 lipca 1995 r."

   Warszawa, dnia 10 czerwca 2015 r.
   Poz. 776
   OBWIESZCZENIE
   MINISTRA INFRASTRUKTURY I ROZWOJU1)
   z dnia 21 kwietnia 2015 r.
   w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu rozporządzenia Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej
   w sprawie zakresu i sposobu przeprowadzania badań technicznych pojazdów oraz wzorów dokumentów
   stosowanych przy tych badaniach

   I co teraz usuniesz konto, czy ograniczysz się do minusa ?

  •  

   pokaż komentarz

   A wskaż mi mądralo paragraf który zobowiązuje stacje diagnostyczne do badania składu spalin na przeglądach?
   @ZostaneMistrzem: Załącznik do Rozporządzenia Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 26 czerwca 2012 r. w sprawie zakresu i sposobu przeprowadzania badań technicznych pojazdów oraz wzorów dokumentów stosowanych przy tych badaniach.
   A wartości masz w załączniku do Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia

  •  

   pokaż komentarz

   powinni stacjom diagnostycznym kary wymierzac. Skad ja mam wiedziec ze moje spaliny nie spelniaja jakis z dupy norm ?

   @il68: bo włożyłeś 100zł w dowód rej. przed przeglądem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   Nie mówię, że ty, ale krasnoludki mi mówiły, że sporo osób tak robi.

  •  

   pokaż komentarz

   @il68: przegląd robię u siebie od 6 lat i w końcu 4 grudnia zrobili mi test na emisje spalin(pierwszy raz) niestety spaliny nie były w normie, koleś na stacji mówił ze na pb może wyjść lepiej albo trochę go przegarować i powinno być ok. katalizator nie wiem w jakim jest stanie, auto ma 18 lat

  •  

   pokaż komentarz

   @il68: Kiedyś poprosiłem podczas przeglądu, żeby sprawdzili mi emisję spalin i jak się okazało sam sobie ukręciłem bat na dupę, bo nie podbili mi przeglądu, a zakup nowych katalizatorów był bolesny (✌ ゚ ∀ ゚)☞

  •  

   pokaż komentarz

   nie spelniaja jakis z dupy norm

   @il68: *jakichś

   #grammarnazi

  •  

   pokaż komentarz

   @il68: Diagnosta mówił mi, że stacje nie przeprowadzają pomiaru czystości spalin, chociaż powinny. Powodem tego jest procedura, która przewiduje, że (w dieslu) trzeba silnik wprowadzić ma min 4tys obrotów i trzymać tak przez bodaj kilkanaście sekund. W przypadku nieszczeloności turbosprężarki, może wtedy dojść do rozbiegnięcia się silnika, a wiadomo czym to się kończy. Odpowiedzialność ponosił by wtedy diagnosta i dlatego nie chcą oni przeprowadzać tego badania.

  •  

   pokaż komentarz

   "II. Pomiar emisji zanieczyszczeń gazowych spalin pojazdów z silnikiem o zapłonie iskrowym, zarejestrowanych po raz pierwszy od dnia 1 lipca 1995 r."

   @niki_niki: Nie żebym się czepiał, ale się czepiam, bo jeśli taki jest zapis to widzę w nim sporego wielbłąda. Silnik o zapłonie iskrowym to silnik benzynowy. Diesel to silnik o zapłonie samoczynnym (zapłon mieszanki nie następuje od iskry wytwarzanej przez świecę zapłonową jak w benzynie), więc teoretycznie wedle tak brzmiącego przepisu Diesel nie podlega badaniu spalin.

  •  

   pokaż komentarz

   @S-Type: jaki silnik kolego, z ciekawosci zapytam?

  •  

   pokaż komentarz

   @przemomemoo: W czym problem abyś odszukał rozporządzenie, sprawdził czy jest rozdział o silnikach samoczynnych i przestał widzieć błędy. Trochę zaradności, umiejętności wyszukiwania, a nie zachowywania się jak typowa gimba, której jak mamusia nie zrobi kanapek, to cały dzień głody chodzi, bo brak jedzenia.

   W rozdziale III znajdziesz to czego się czepiasz.

   "III. Pomiar zadymienia spalin pojazdów z silnikiem o zapłonie samoczynnym"

  •  

   pokaż komentarz

   @niki_niki: Nie zjadłem kanapek wiec się czepiam, zresztą od tygodnia inne leżą na dnie plecaka i zarastają grzybem. To jak chcesz być taki zaradny i skrupulatny cytuj całość, a nie wybiórcze fragmenty. I jak na razie widzę jesteś równie głodny, skoro tak bardzo uraził i dotknął cię mój wpis, ze aż tyle musiałeś personalnie mi wyłożyć żeby się dowartościować ile jesteś lepszy.

  •  

   pokaż komentarz

   @addictus Benzyna 3.0 V6 z normą Euro 4.

  •  

   pokaż komentarz

   @WalentyKwiczol: Jeżeli silnik nie wytrzymuje 4k obrotów przez kilkanaście sekund to tym bardziej trzeba dowód zabrać i dobrze że nie jeździ. Poza tym w ustawie jest mowa (dla diesla) o pomiarze na biegu jałowym i pomiarze przy gazie wciśniętym do oporu przez czas potrzebny do osiągnięcia max obrotów ale nie krócej niż 1,5s. Więc nie ma potrzeby katować go przez kilkanaście sekund.

   @przemomemoo: Kolega wrzucił tytuł jednego rozdziału. Oprócz tego są rozdziały mówiące o silnikach z ZI zarejestrowanych 1 raz przed 1995 i o silnikach ZS.

  •  

   pokaż komentarz

   @przemomemoo: Kiedyś to ludzie potrafili przyznać się do błędu, podziękować. Dziś za zwróceniem uwagi, zostaniesz obrzucony gównem. Takie czasy, taki klimat.

  •  

   pokaż komentarz

   @niki_niki: No hola hola. Nie mam problemu do przyznania się do błędu jak ktoś mi ten błąd wytknie. Ale jak ktoś się musi przy tym dowartościowywać wyzywaniem od gimby z kanapkami od mamusi to czego oczekujesz jak sam pierwszy rzucasz gównem przy okazji robiąc niepotrzebne na tym etapie wycieczki osobiste? I teraz jeszcze zgrywa wielce pokrzywdzonego niesprawiedliwie. Ale ok, wiem że tego nie zrozumiesz.

  •  

   pokaż komentarz

   @gorzki99: Też się zgodzę, po sądach trzeba będzie się targać z nimi, skoro na stacjach nie mierzą a auto działa to o co chodzi ? ($$$$$$)

  •  

   pokaż komentarz

   @przemomemoo: Wywołujesz mnie do tablicy twierdząc, że coś jest nie tak. Co zrobiłeś aby to sprawdzić. Użyłeś więcej znaków aby napisać, że coś nie istnieje, zamiast sprawdzić, że takie coś jest. Post nie jest dobrym miejscem, aby wklejać całe rozporządzenia, wkleiłem pierwsze dotyczące silników benzynowych. Po pierwsze czymś oczywistym jest, że jak jest opis do jednego silnika, to jest również opis do drugiego typu silnika, a po drugie nawet gdyby pierwsze nie było oczywiste, to bym przed napisaniem postu rozwiał swoje wątpliwości. Dziś gimba nie jest nauczona rozwiązywać podstawowych problemów, lepiej napisać tam jest błąd i czekać, aż ktoś wytłumaczy. Taka wrodzona bezradność, oczekiwanie na gotowe, to cechy dzisiejszej gimby.
   Żałuję, że moja odwiedź nie była na tym samym poziomie czyli krótko i na temat -> "podlega"

  •  

   pokaż komentarz

   @S-Type: ok, ja robilem 2 miesiace temu przeglad K20A6, samochod prawie 14 letni, sami podlaczyli sonde i wyszlo perfect.

  •  

   pokaż komentarz

   @il68 bo przegląd w Polsce to pomyłka. Właściciel auta powinien dostawać dokument potwierdzający stan samochodu, a w tym: wyniki pomiaru spalin, usterki, stan ogumienia, wynik pomiaru hamowania na każdym z kół, sprawność zawieszenia, zużycie płynów eksploatacyjnych, miejsca skorodowane, przebieg. Wtedy wiem czym jadę i nie ma gadania, że się nie wiedziało. Diagnosta przyłapany na kombinacji za pierwszym razem kara 10k, za drugim razem 20k i zawieszenie uprawnień na miesiąc. Za trzecim razem 50k i dożywotnio odebrane uprawnienia. Po roku czasu konto się zeruje. Gwarantuje, że byłby spokój.

  •  

   pokaż komentarz

   @Jare_K ale nie ma potwierdzenia, że na przeglądzie było okey :-)

  •  

   pokaż komentarz

   @Leber88: nie oszukujmy się. W kraju, gdzie nadal można zrobić przegląd bez badania auta za stówkę łapówki da się prawie wszystko zalegalizować...

  •  

   pokaż komentarz

   @niki_niki: Wiem, tak trudno przyznać się do błędu... Wystarczyło zakończyć swoją wypowiedź w oznaczonym niżej miejscu

   W czym problem abyś odszukał rozporządzenie, sprawdził czy jest rozdział o silnikach samoczynnych i przestał widzieć błędy. (koniec - przyp. mój.)
   W rozdziale III znajdziesz to czego się czepiasz.
   "III. Pomiar zadymienia spalin pojazdów z silnikiem o zapłonie samoczynnym"


   Tyle. Kropka. Ja bym się palił ze wstydu za nieporadność czy nieznajomość przepisów, inni by docenili to gradem minusów. Ale nie. Musiałeś dodać od siebie dalej wycieczkę osobistą względem mojej osoby. Wytykanie innym poziomu gimnazjalnego, do tego tak raz budowanymi komentarzami i porównaniami, to nic innego jak ten sam poziom gimbazy, która wyzywając innych od gimbazy chce pokazać że nią nie jest i tak bardzo podkreślić swoją elokwentną "lepszość". Nawet jeśli ja w takim tonie nie odniosłem się nigdzie personalnie względem Ciebie.

   No mogłeś odpowiedzieć krótko, ale nie odpowiedziałeś, bo musiałeś poczuć się lepszy wytykając mi kanapki od mamusi, więc dostałeś odpowiedź na tym samym poziomie. Takie życie, kto pierwszy rzuci gównem w innych nie się nie dziwi że dostanie odpowiedź.

  •  

   pokaż komentarz

   @Jare_K Napisałem o tym w innym komentarzu. W Austrii dostajesz papier gdzie konkretnie jest wszystko napisane, od korozji do spalin. Łącznie ze sprawdzeniem płynu hamulcowego.

  •  

   pokaż komentarz

   @przemomemoo: Kanapki były po to abyś się czegoś nauczył na przyszłość, jak widać jesteś krnąbrny i odporny na wiedzę, szkoda klawiatury na misję ulepszenia świata, niektórych nie warto próbować zmieniać na lepsze. Nie sądzę aby bezradność objawiała się w przypadku jednego komentarza, jednego przypadku. To pewna cecha, którą nabywa się przez lata i żadna ilość minusów tu nic nie zmieni. W tym konkretnym przypadku, przypuszczam, że ta cała dyskusja również nic nie wniesie.

  •  

   pokaż komentarz

   powinni stacjom diagnostycznym kary wymierzac. Skad ja mam wiedziec ze moje spaliny nie spelniaja jakis z dupy norm ?

   @il68: zaraz dostanę tysiąc minusów, ale to twoja spraw czy masz sprawne auto. To ty powinieneś dostać mandat, a potem możesz z dochodzić zwrotu kosztów od diagnosty.

  •  

   pokaż komentarz

   @il68: Ja bardzo czesto prosilem na przegladzie o podpinanie pod analizator spalin. Rzadko kiedy diagnosta sam to robil z wlasnej woli. Za kazdym razem slyszalem "Panie, ma pan Honde tu nie ma czego sprawdzac".
   @yale: a co miał powiedzieć, prawdę? "Panie, pan jeździsz Hondą, a ja mam się tyłem odwrócić i jeszcze schylić?"

   źródło: embed.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   @Leber88: podobnie mam w UK. Auto muszę zostawić na minimum godzinę do dwóch. Test jest skrupulatny.
   Podobnie w Niemczech, ale tam dodatkowo mogą cię wezwać na darmową kontrolę za pewien okres, jeśli np. bieżnika czy okładzin klocków hamulcowych zostało na około pół roku czy tam x tysięcy km. W Polsce się odwala przegląd w 10 minut. Tylko najważniejsze punkty bezpieczeństwa.

  •  

   pokaż komentarz

   @Jare_K Dokładnie :-) w pl najważniejsze to łącznik stabilizatora, ewentualnie wielowachacz. Ledwo wjedziesz i już diagnosta wiesza się na bresze. Ojca oplem Asconą pojechałem w PL to przegląd od strzała, bo z zewnątrz było ładnie, a kilelichy takie miękkie od korozji, że o zbieżności nie ma co gadać. Jak skreciles w prawo to kierownicę samemu trzeba było odkręcić. Auto już dawno na zlomie, ale do samego końca było tip top :-) A

  • więcej komentarzy(26)

 •  

  pokaż komentarz

  SM O G w autach w Polsce pojawia się równo z okresem grzewczym. Cud za anomalia Hahaha

  •  

   pokaż komentarz

   @globalgsmtm: ciemnogród i tak myśli że to wszystko wina samochodów...logiką ich nie przekonasz ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @globalgsmtm: @MrSmoker: to jak wyjaśnicie gęstą chmurę smogu przez całe lato w większych miastach?
   Nie ma pyłu zawieszonego wtedy, ale smog jest.

  •  

   pokaż komentarz

   @globalgsmtm: No bo większość zanieczyszczeń produkują ludzie paląc w piecach bo nikt tego nie kontroluje (albo nie kontrolował do tej pory) ale samochody też obojętne nie są dla powietrza, przejedź się rowerem po większym mieście w godzinach szczytu, odczujesz praktycznie natychmiast ile syfu produkują samochody (ból głowy, dziwne uczucie w płucach). I tak wiem, w całościowym rozliczeniu to tylko kilka procent, ale mówienie że samochody nie maja znaczenia bo ktoś inny truje bardziej jest zakłamywaniem rzeczywistości.

  •  

   pokaż komentarz

   @Jare_K: Samochody przyczyniają się do smogu, ale ten nasila się w sezonie grzewczym.

  •  

   pokaż komentarz

   @globalgsmtm: nie anomalia tylko inwersja temperatur, i tak, samochody też się przyczyniają do powstawania smogu

  •  

   pokaż komentarz

   ciemnogród i tak myśli że to wszystko wina samochodów...logiką ich nie przekonasz ;)

   @MrSmoker: co nie zmienia faktu że jak przejadą 4 stare diesle to śmierdzi przez 2 minuty na ulicy

  •  

   pokaż komentarz

   @globalgsmtm: To nie anomalia tylko one go wzmagają. Po za tym w ciepłe dni w ciągu wiosny czy lata stężenia O3 czy NOx też potrafią być przekroczone, nawet paru samochodziarzom wstawiałem dni z przekroczeniami z Lipca czy Czerwca ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Dlaczego samochody wzmagają smog? W około 80% smog powodowany przez samochody, to wtórne emitowanie zalegających na jezdni zanieczyszczeń. Reszta to spaliny i mityczny pył z klocków, którzy pseudo eksperci sobie mordy wycierają, pisząc bzdury by nie spowalniać ruchu. Paradoksalnie jadąc wolniej ale płynnie, a nie 50-0-70-0-50 tych klocków mniej zużywasz (<1% smogu generowanego przez samochody to pył z klocków).

   Co na to radzić? Czyszczenie ulic, ograniczanie prędkości (mniejsze prędkości, mniejszy pęd powietrza, mniej wzniecania), ograniczanie ruchu i zamykanie okresowe ulic w czasie trwania alarmu smogowego.
   Jakby ktoś się pytał to tak, auta jadące 15 na godzinę stojące w korku generują mniej smogu od tych pędzących po śródmiejskich trasach średnicowych.
   Nie mówię, żeby jechać te 15 ale na większych arteriach ograniczyć prędkość do 50 - 40, a w samym śródmieściu na mniejszych ulicach do 30 i było by widać efekt. (Nie mówię, że na stałe ale okresowo, w czasie alarmu smogowego, chociaż są strefy w mieście gdzie tempo 30 powinno się na stałe wprowadzić).

  •  

   pokaż komentarz

   @globalgsmtm: co za idiotyczny argument. To ze smog powodują głównie piece to nie znaczy,że auta się do tego nie przykładają i ma to szczególne znaczenie dla ludzi mieszkających blisko ulic, czyli dla mnóstwa ludzi w Polsce. Powinny takie kontrole być 1000 razy bardziej nasilone.

  •  

   pokaż komentarz

   @SwidraVytra: Jakby ludzie umieli hamować silnikiem to by problemu z pyłem z klocków - o którym pierwszy raz w życiu słyszę - nie było praktycznie wcale. Ale jedzie taki dieslem, jak to tak, ponad 2k obrotów bez gazu? Przecież moje a4 przy 50 na 5 biegu ma odpowiednie obroty, po co mi więcej; mam takiego znajomego XD

  •  

   pokaż komentarz

   @globalgsmtm: Samochody tez trują (i to wie nawet dziecko) z tym że ten rodzaj zanieczyszczeń jest trochę bardziej klarowny ale nie mniej szkodliwy. Zresztą popatrz sobie na wręcz ikoniczny smog w LA na filmach z lat 80 czy 90 kiedy ledwo widać napis Hollywood, a w Kalifornii raczej nikt w piecach nie pali( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   Jakby ktoś się pytał to tak, auta jadące 15 na godzinę stojące w korku generują mniej smogu od tych pędzących po śródmiejskich trasach średnicowych.

   @SwidraVytra: Brednie. Przejedź się obwodnicą Krakowa a potem Alejami Trzech Wieszczy to zmienisz zdanie.

  •  

   pokaż komentarz

   @slx2000: Dowód anegdotyczny to nie dowód. Zwłaszcza jak polegasz na węchu, smog nie jest zawsze wonny,

  • więcej komentarzy(3)

 •  

  pokaż komentarz

  Komentarz usunięty przez moderatora

 •  

  pokaż komentarz

  Niech się jeszcze wezmą za debili z pseudoksenonami.

 •  

  pokaż komentarz

  Ech krnąbrny naród ci Polacy. Wszędzie mówią że stare auta trują a oni zamiast nowych pachnących bryk na złość kupują dwudziestoletnie trupy i to specjalnie takie co najbardziej kopcą.

1 2 3 4 5 6 7 ... 12 13 następna