•  

  pokaż komentarz

  KONKURS!
  Ponieważ w całym tym artykule tylko dwie informacje są prawdziwe a mianowicie:
  1. Jakiś chory zwyrodnialec powiesił na ogrodzeniu szkoły psa.
  2. Policja nie potwierdza informacji o znalezieniu sprawcy (czy też podejrzanego)
  ogłaszam konkurs.
  Zaplusuję 50 nawet najbardziej głupich komentarzy (ale zgodnych z netykietą) pierwszemu wykopkowi, który udowodni mi że "Fundacja Ludzie Przeciw Myśliwym" istnieje poza światem wirtualnym.
  Potrzebuję KRS tej fundacji czy też stowarzyszenia oraz jej statut.

  Specjalny bonus dla rzetelnych dziennikarzy z radia ESKA ( @ESKA_INFO ). Jeśli Wam uda się ustalić te dane to na pół roku przestawię swoje radio w pracy z rozgłośni lokalnej na Waszą stację. :)

  •  

   pokaż komentarz

   @Vetinari: sami nazywają siebie Fundacją Ludzie Przeciw Myśliwym. Prowadzą pod tą nazwą zbiórkę publiczną. Na swoim FP mają 120k? polubień. Część z tych ludzi pod wpływem emocji i/lub światopoglądu wpłaca im pieniądze na "cele statutowe". Nie ukrywam, że rzuciłem rękawicę w kierunku radia ESKA ( @ESKA_INFO ). To ich redaktorka dała ciała sponsorując tej prywatnej inicjatywie darmową reklamę. Taka wariacja metody na wnuczka ;)
   BTW. Na FP mają jeszcze kilka innych kwiatków, które mają stwarzać pozory poważnej i zgodnie z prawem działającej organizacji.
   A ja nadal czekam na KRS i statut Fundacji LPM.

  •  

   pokaż komentarz

   @Vetinari: masz jeszcze ode mnie plus za kopanie :) Popatrz jeszcze na zrzut ekranu jednego z ich kilku fanpejdży na FB.

   źródło: lpm-heheszki.png

  •  

   pokaż komentarz

   @vectoreast "długi" adres ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

   . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

   źródło: fromapp.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   @vectoreast: KRS masz tutaj: https://ems.ms.gov.pl/krs/danepodmiotu, wpisz nr rejestrowy fundacji 0000670139 i voila!!!

   Statut i inne papiery są złożone w sądzie rejestrowym, czyli ktoś z Warszawy musiałby się pofatygować (każdy może zajrzeć i popykać zdjęcia).

   Prezes zarządu, niejaki Konrad Dulkowski przewija się w tym artykule: http://bialystok.wyborcza.pl/bialystok/7,35241,21340978,prokuratura-nie-odpuszcza-zalozycielom-trzyrzecza-nowe-zarzuty.html.

   To może być on (ale też nie musi to być on).

  •  

   pokaż komentarz

   @vectoreast: @Walkiria81: @Vetinari: ja tylko przypomnę to:

   http://www.batory.org.pl/upload/files/pdf/Wyjasnienie-06_02_2017.pdf

   te same stowarzyszenie dostało dodację z fundacji Batorego na projekt "Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich." Z powodu nieprawidłowego rozporządzania środkami fundacja Batorego na drodze cywilnej wyjaśniała sprawę.

   pokaż spoiler ludzie tam robiący idą na kasę ludu grając na uczuciach i tyle ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   Fundacją Ludzie Przeciw Myśliwym

   @vectoreast: Tu maja inny adres z kodem 01-401

  •  

   pokaż komentarz

   @Walkiria81: Bingo! :* (mam nadzieję, że nie jesteś dziennikarką ESKI ;) )

   Nie przewidziałem, że zastosują w nazwie skrót LPM zamiast pełnego rozwinięcia.
   W sumie ma to sens bo KRS nie przyjąłby chyba nazwy fundacji szkalującej legalną grupę społeczną.
   Wpis do KRS jest kopią wpisu Stowarzyszenia Teatr Trzyrzecze. A właściwie... dwóch teatrów.

   Jak ktoś chce pęknąć ze śmiechu to proponuję sobie przeczytać te kilkanaście punktów wpisane w rubrykę "Cel działania".
   https://ems.ms.gov.pl/krs/wyszukiwaniepodmiotu?t:lb=t
   i KRS-y:

   1. FUNDACJA "LPM - RUCH NA RZECZ OBRONY PRAW ZWIERZAT I LUDZI"- 0000670139 (zarejestrowana 6.04.2017, data statutu 24.02.2017)

   2. TEATR TRZYRZECZE - 0000685344 (zarejestrowana 7.07.2017, data statutu 24.02.2017)

   3. STOWARZYSZENIE TEATRALNE DOM NA MŁYNOWEJ "TEATR TRZYRZECZE - 0000377140 (zarejestrowane 31.01.2011, data statutu 20.10.2010)

   W ostatnim (najstarszym) prezesem był pan Rafał. W najnowszych zasiada inna osoba bo pan Rafał ma 4 letni, prawomocny wyrok i zakaz zasiadania w zarządach fundacji i stowarzyszeń za ogólnie i lekko rzecz ujmując... wyłudzenia. Przed uprawomocnieniem się wyroku uzyskał zaświadczenie o niekaralności, które opublikował na FP LPM po to aby się uwiarygodnić w oczach wpłacających. Tak się składa, że dopiero po uprawomocnieniu się wyroku w zaświadczeniu o niekaralności odnotowana jest kara. Cwane co nie? :) Mistrz socjotechniki - Kevin Mitnick mógłby u niego podłogi szorować.
   Nowy statut dwóch fundacji powstał tuż po nalocie policji (początek lutego 2017) na stare stowarzyszenie (3) i niezarejestrowany ruch LPM w celu zebrania nowych dowodów.
   Obecny prezes jest "na papierze" przynajmniej w przypadku LPM bo oficjalną korespondencję prowadzi... pan Rafał
   (dzięki @zabii ).

   Nie znalazłem informacji czy Fundacja LPM prowadzi zarejestrowaną zbiórkę publiczną. Jest to w jej przypadku obowiązek, którego niedopełnienie grozi grzywną. Koszt zgłoszenia wynosi ledwie 5 zł. Z tym, że trzeba prowadzić rzetelną sprawozdawczość a nie wrzucać do netu to co chcemy/możemy pokazać. :)

   Ogólnie cały wałek polega na totalnej jeździe po bandzie prawa w celu zdobycia..KASY. I to płynącej z wielu źródeł równocześnie.Nie ma tam żadnych pobudek altruistycznych. Jak trzeba kogoś orżnąć to orżniemy nawet swoich (Fundacja Batorego). Ruch LPM założył człowiek, który z wyłudzeń zrobił sobie stałe źródło dochodu już od lat 90 ubiegłego wieku, na tyle cwany aby zarabiać miesięcznie 30k a jednocześnie pobierać... 150 zł zasiłku z MOPS-u. Podstawiający słupy (albo wspólników) w postaci własnej rodziny i/lub znajomych (stąd we wszystkich wpisach do KRS pojawiają się te same nazwiska ale na różnych stanowiskach). Żonglujący firmami, rachunkami, zaciągający kredyty, zobowiązania i zmieniający adresy aby uniknąć spłaty wierzytelności.
   To można wywnioskować z uzasadnienia wyroku (uwaga długie). Może nie jest to Anna Maria-Wesołowska ale sędzia komentujący na zimno tak wielki poziom obłudy i cynizmu robi wrażenie.
   Dzięki: @Walkiria81, @Vetinari, @michorn, @kdraug, @zabii, @neutronius, @jakub-dolega, @UsZ_ @priom
   i wszyscy inni, którzy to znalezisko zakopywali i w dobrej wierze wykopywali. Im więcej osób zapoznało się z merytorycznymi argumentami pod nim - tym lepiej. :)

   Dla zainteresowanych. Nie mam z myśliwymi nic wspólnego aczkolwiek doceniam, że płacą z własnych składek za szkody wyrządzone przez zwierzynę dziką. Gardzę pseudomyśliwymi, których znajomość prawa zatrzymała się w czasach PRL-u oraz działaczami, którzy minęli się z powołaniem. Nie lubię też ludzi celowo polaryzujących grupy społeczne w celu osiągnięcia korzyści majątkowych. :)

   źródło: youtube.com

  •  

   pokaż komentarz

   @vectoreast: nie trzeba byc dziennikarzem sledczym ani Einsteinem - sami na stronie podali numer KRSu.

  •  

   pokaż komentarz

   @Walkiria81: no patrz. nie wyczaiłem. Może dlatego, że nie mam konta na FB a to dziadostwo cały czas wywala okno, żeby się zarejestrować... ;) Z drugiej strony próbują też stwarzać pozory organizacji pożytku publicznego (nagłówek). Choć w tym przypadku kasa idzie faktycznie na taką organizację (o ile nie mają z tą organizacją jakiejś umowy za reklamę).

  •  

   pokaż komentarz

   @vectoreast: moze warto zrobic osobne znalezisko, bo ludzie lykaja zarzutke jak pelikany i zaraz sie zaczna masowe wplaty, bo oni sie rzucaja z akcjami w oczy, cos w stylu dziennikarstwa Faktu.

  •  

   pokaż komentarz

   @Walkiria81: znalezisko można zrobić ale wątpię, że wejdzie na główną. Współczesne pokolenie organicznie brzydzi się czytania. Lubi informację szybką (tl;dr). Co prawda mamy zimę. Można by przy okazji zaapelować do wykopków coby w miarę możliwości zamiast płacić na tą "fundację" podrzucali karmę, stare śpiwory, kołdry, koce czy ręczniki do okolicznych schronisk.

 •  

  pokaż komentarz

  Ta fundacja to rak, żenujący na ludzkiej naiwności i braku wiedzy. Już sama nazwa jest debilna. Ludzie przeciwko myśliwym. Tak jakby myśliwi nie byli ludźmi. Taka pasywna agresja słowna.

 •  

  pokaż komentarz

  LPM się uaktywnił bo potrzebuje kasy:

  źródło: LPM.jpg

 •  

  pokaż komentarz

  Przeczytać tyle negatywnych komentarzy o LPM i całym Gawle od ludzi którzy maja choć odrobinę rozumu i nie kierują się emocjami i nie wierzą we wszystko co jest napisane w internecie:

  źródło: news.antiwar.com