•  

  pokaż komentarz

  Dzisiaj rano w radio ktoś powiedział, ze obecne poparcie dla określonych opcji politycznych ma cos z fanatyzmu. Nie wchodząc w dyskurs czy fanatykami są zwolennicy PO czy PIS jedno jest pewne: trzeba byc fanatykiem aby nie widzieć co jedna z opcji politycznych wyrabiała w Warszawie. Trzeba byc fanatykiem aby usprawiedliwiać tych, którzy ludźmi już chyba nie są.

  •  

   pokaż komentarz

   @myszkowy: Jak ja czasem oglądam te komisje to wydaje mi się, że "ofiary" od "oprawców" nie różni absolutnie nic. Bezgraniczna chciwość i oby żyć do śmierci cydzym kosztem.

   Później się dziwić, że za komuny nawet kiełbasy nie było, jak każdy zamiast robotą zajmował się tylko jojczeniem co się komu "należy".

  •  
   l...l

   +98

   pokaż komentarz

   @myszkowy: jaką opcje masz na mysli bo przypomne z proces rozpocząl sie za czasow sp L Kaczynskiego. Znany Ci jest watek kobity ktora znaleziono martwa w lasku? W tym orzypadku papiery reprywatyzacyjne podpisal wicepr2zydent z pis zasiadajacy obecnie jako wiceprezes w jednej z wiekszych spolek skarbu panstwa. Tyle w temacie.

  •  

   pokaż komentarz

   @lugal: z tego co się orientuje to tam się jaja zaczęły zaraz po upadku komuny i ciągną się dalej. Zresztą bodajże Kaczyński ( lech ) zapowiadał z tym walkę .

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   Później się dziwić, że za komuny nawet kiełbasy nie było, jak każdy zamiast robotą zajmował się tylko jojczeniem co się komu "należy".

   @MiniHoneybee: o ile pierwsza czesc twojej wypowiedzi nosila zanmiona rozumu, o tyle druga decyduje o minusie (nie che mi sie przelogowac dla ciebie, zeby dac ci kolejnego ;) ). O komunizmie uczyles sie z ksiazek czy od tatusia esbeka?

   Jak se k?!#a przypomne, ze po chleb stalem w kolejce przy minus 20, a na sweita w paczce dostawalem jedna (kubanska) wyschnieta kwasna pomarance a co najwazniejsze za proby tak zwanego jojczenia na strajkach ojca malo w domu widzialem a nerki do dzis mnie bola, to czytajac takie p$!??%#y krew mi sie lasuje.

   A tu jakas gn... powie ze za komuny zle bylo bo "każdy zamiast robotą zajmował się tylko jojczeniem" ty sie chlopie do partii zapisz na rzcecznika - Urban ci do kostek nie dorosl.

  •  

   pokaż komentarz

   trzeba byc fanatykiem aby nie widzieć co jedna z opcji politycznych wyrabiała w Warszawie

   @myszkowy: masz oczywiście na myśli PiS i Lecha Kaczyńskiego, za którego prezydentury w stolicy proceder kwitł?

   To nie jest "afera PO", wbrew temu, co sprzedajne media próbują ciemnemu ludowi wmówić.

  •  

   pokaż komentarz

   @myszkowy: Trzeba byc fanatykiem aby nie widzieć co jedna i druga opcja polityczna wyprawiała i wyprawia w całej Polsce

  •  

   pokaż komentarz

   @Aeny: Na zapowiedziach się skończyło, bo nie zrobił nic, jeszcze papiery w sprawie kamienicy z Noakowskiego podpisał człowiek z PiS.
   PO ustanowiło dla miasta Warszawa fundusz, który był kierowany do poszkodowanych ludzi w kwestii działek, PiS go zablokował.
   Komorowski przed odejściem podpisał tzw. małą ustawę reprywatyzacyjną - do dziś leży w TK.
   To by było na tyle jeśli chodzi o pomoc tym ludziom ze strony PiSu. Będzie tak samo jak w przypadku sprawy Żuk, dopóki sprawa będzie medialna,, to będą ją wałkować, a jak ucichnie - PiS będzie szukał innego tematu.
   Śmiech to już w ogóle powołanie Jakiego na szefa tej komisji, gość nie ma żadnego wykształcenia prawniczego i dodatkowo chce kandydować na prezydenta miasta, do tego jego wpływanie na wypowiedzi świadków i osób oskarżonych - a idź pan w uj z takim podejściem do tej sprawy.

  •  

   pokaż komentarz

   @myszkowy: na reprywatyzacji bogaca sie politycy wszystkich opcji w kazdym miescie gdzie sie da. W mniejszych miastach to juz czesto dawno zamknite (kamienice podzielone :P) tematy.

  •  

   pokaż komentarz

   watek kobity ktora znaleziono martwa w lasku

   @lugal: powiesz cos wiecej na ten temat?

  •  

   pokaż komentarz

   @DanielAquarius: EDIT: Jednak mała ustawa weszła. Nawet Hanka podziękowała.

  •  

   pokaż komentarz

   @jeanpaul
   A tu jakas gn... powie ze za komuny zle bylo bo "każdy zamiast robotą zajmował się tylko jojczeniem" ty sie chlopie do partii zapisz na rzcecznika - Urban ci do kostek nie dorosl.

   Z czasów komuny w Polsce zastała jeszcze jedna grupa, "górnicy"(ch%@ że kopalnia przynosi straty, 14 musi być). Tak to właśnie wyglądało w słusznie minionych czasach, kiedy gospodarka była sterowana centralnie.

  •  

   pokaż komentarz

   proces rozpocząl sie za czasow sp L Kaczynskiego. Znany Ci jest watek kobity ktora znaleziono martwa w lasku? W tym orzypadku papiery reprywatyzacyjne podpisal wicepr2zydent z pis zasiadajacy obecnie jako wiceprezes w jednej z wiekszych spolek skarbu panstwa.

   @lugal: osądzić jednych i drugich. Ten "wiceprezydent z pis" jest jakąś twarzą pis tak jak hgw dla PO? Co on z tego procederu wyniósł? Póki co wiemy że mąż hgw wzbogacił się o 5 mln zł a córki po 1 mln...

  •  
   R....0

   +7

   pokaż komentarz

   @myszkowy: fantatyzmem jest to ze Polacy nadal głosują na te dwie partie :)

  •  

   pokaż komentarz

   Z czasów komuny w Polsce zastała jeszcze jedna grupa, "górnicy"(ch$$ że kopalnia przynosi straty, 14 musi być). Tak to właśnie wyglądało w słusznie minionych czasach, kiedy gospodarka była sterowana centralnie.

   @zwodzio: powiedz to rodzinom 9 gornikow z kopalni Wujek, zjedz na dol na jedna szychte i niech ci zgasnie latarka i swiatlo. Jak sie juz obesrasz, to w tedy pogadamy o pracy na dole.

   Na dole bylem dwa razy - pierwszy i ostatni.

   Gornictwo w Polsce jest chore w samych zalozeniach sposobu wydobycia - gleboko i w zasiedlonych miejscach.
   Dopoki energetyka bedzie zalezala od polskiego wegla, dopoty gornicy beda wychodzic na ulice. I w cale sie im nie dziwie. Wystarczy uniezaleznic energetyke i sprawa sie sama wyjasni.

  •  

   pokaż komentarz

   @DanielAquarius: nie mówię o tym że coś zrobili, bo fakt że temat jest dalej wałkowany w zasadzie wyklucza tą możliwość ale o fakcie że to wszystko zaczęło się daleko daleko przed Pisem, Po z którymi te de facto nic nie robią, poza zbijaniem kapitału politycznego.

  •  

   pokaż komentarz

   @myszkowy Mam nadzieję że może w końcu ludzie otworzą oczy na inne opcje niż PO i PiS, bo tutaj wyraźnie widać że jedni i drudzy są siebie warci. Próbują zwalić winę na drugiego, ale nie ma wątpliwości że w tych szemranych decyzjach były podpisy osób z obu stron.

  •  

   pokaż komentarz

   @jeanpaul: no i po co ktoś poza górnikami ma schodzić na dół żeby się o czym przekonać? Tak bzdurnej argumentacji nie słyszałem nigdy. To, że praca jest niebezpieczna i ciężka jeszcze nie znaczy, że jest potrzebna czy rentowna.

  •  

   pokaż komentarz

   @MiniHoneybee To że ktos dowodzi swoich praw znaczy że jojczy ? Masz ty dobrze w głowie?

  •  

   pokaż komentarz

   To, że praca jest niebezpieczna i ciężka jeszcze nie znaczy, że jest potrzebna czy rentowna.

   @D3nat: sprawa jest bardziej skomplikowana. Kopalnie na Slasku to przez wiele lat jedyne zrodlo pracy. To zrodlo bylo politycznie utrzymywane przy zyciu przez wszystkie rzady. Lepiej zeby ludzie pracowali, czy zeby zyli na socjalu?

   Tylko zmiana strategii w energetyce pozwoli na systemowe zamkniecie i restrukturyzacje zatrudnienia. Kiedys zamykali kopalnie i dawali ludziom odprawy na rozpoczecie nowego zycia - wielu z nich rozpoczelo z nowym samochodem, ktorym udali na zakupy litrow alkocholu. A potem otworzyli prywatne kopalnie, do ktorych znow ich przyjeli, te kopalnie zostaly umocowane w systemie politycznym i kolo sie zamknelo.

  •  

   pokaż komentarz

   @myszkowy: A jaka masz inna opcję Nowośmieszną ,Komuniści Razem a może władza absolutna Króla Korwina? Nie ma w czym wybierać.

  •  

   pokaż komentarz

   @jeanpaul
   powiedz to rodzinom 9 gornikow z kopalni Wujek, zjedz na dol na jedna szychte i niech ci zgasnie latarka i swiatlo. Jak sie juz obesrasz, to w tedy pogadamy o pracy na dole.

   A ty pogadaj z tysiącami rodzin kierowców zawodowych którzy w domu są tylko gośćmi. Jak pojedziesz raz w trasę na 4tyg. po Europie zachodniej i przyjdzie ci nocować np. we Francji na jakimś parkingu z ładunkiem na pace wartym parę baniek i się nie zesrasz, to i tak nie będę chciał z tobą gadać.

  •  

   pokaż komentarz

   @zwodzio:

   Tylko jak ci kierowcy wyjda na ulice to tobie w domu nie zrobi sie zimno bo w elektrocieplowni zabraknie wungla.
   Na parkingu zawsze mozesz wyjsc z kabiny samochodu i spojrzec w niebo biorac gleboki wdech swierzego powietrza.

   nie licytujmy sie na zagrozenia w pracy, nie o to chodzi. I co to tego maja gornicy z Wujka? Oni zgineli chocby po to zeby ci "twoi" kierowcy mogli dostac paszport kiedy tylko chca.

  •  

   pokaż komentarz

   @LCdriver: zamoast p%%#%!$ic ze zarobil maz i corka dowody przedstaw zezarobil nielegalnie. Standard w tym kraju. Ludzie wypluwaja sobie flaki w robocie na wlasnych biznesach a nasi pottafia tylko jape drzec ze na bank ukradzione.

  •  

   pokaż komentarz

   @lugal: ręka rękę myje i trzeba być ślepym, żeby nie dostrzegać, że właściwie do wyboru jest jedna opcja, mamy tylko kilka jej wariantów ;) nic nowego

  •  

   pokaż komentarz

   A jaka masz inna opcję Nowośmieszną ,Komuniści Razem

   @lifeisbattlefield: Widzę, że propagandowe przekazy masz utrwalone.

  •  
   p......b

   -2

   pokaż komentarz

   @jeanpaul: Średnia wieku na Wykop to 20 lat , ja już przestałem się denerwować na wywody 25 latków którzy nucą pod nosem"nie nikt tylu zmarnowanych lat"

  •  

   pokaż komentarz

   @lifeisbattlefield: Rzeczową jak twoje jedyne zarzuty wobec tych dwóch partii.

  •  

   pokaż komentarz

   Średnia wieku na Wykop to 20 lat , ja już przestałem się denerwować na wywody 25 latków którzy nucą pod nosem"nie nikt tylu zmarnowanych lat"

   @pitercab: tyle ze oni potem do urn ida i komunistow wybieraja, bo na ich slodkie klamstwa nabierac sie daja.

  •  

   pokaż komentarz

   @Adanoss: Jeśli ktoś mieszka gdzieś na krzywy ryj przez 20 lat to niby jeszcze mu się należy to mieszkanie za które całe życie nic nie płacił - na własność? Genialny koncept, milordzie :D

   Rozumiem, że jeśli całe życie jeździłeś do pracy tramwajem i nigdy nie kupiłeś biletu to po paru latach powinieneś dostać ten tramwaj na własność, bo bilety są drogie ;)

   @jeanpaul: To ty masz jeszcze to komunistyczne podejście do pracy i nie jesteś świadom tego, że wtedy nic nie było bo każdy tak do swojej roboty podchodził. "Czy się stoi czy się leży", "państwowe = niczyje", kułaki, badylarze i prywaciarze. No i później każdy miał kasę za którą nie mógł nic kupić.

   To, że w tym sklepie nic nie było to wina tylko i wyłącznie tego, że ten sklepikarz z dobrej pracy i tak nic nie miał, jak z resztą każdy. Więc mogłeś sobie w trudzie i znoju stać w tej kolejce albo okupować stanowisko pracy, myślisz, że coś komuś przybyło od tego, że miliony osób stały w kolejkach jak kołki?

   Mogłeś sobie nawet cały dzień tyrać w hucie a później do 22 stać w kolejce, dziś pewnie przeciętny człowiek robi więcej pożytecznego w pół godziny niż dawniej przeciętny dzielny przodownik przez cały dzień.

  •  

   pokaż komentarz

   Jeśli ktoś mieszka gdzieś na krzywy ryj przez 20 lat to niby jeszcze mu się należy to mieszkanie za które całe życie nic nie płacił - na własność? Genialny koncept, milordzie :D

   @MiniHoneybee: tyle ze nie moj i zdecydowanie sie z takim podejsciem nie idetyfikuje. Zrezsta dalem temu wyraz w swoim komentarzu. Fakt ze tego nie zarejestrowales tlumaczy twoje braki w wyksztalceniu - problemy z czytaniem ze zrozumieniem

   To ty masz jeszcze to komunistyczne podejście do pracy i nie jesteś świadom tego, że wtedy nic nie było bo każdy tak do swojej roboty podchodził. "Czy się stoi czy się leży", "państwowe = niczyje", kułaki, badylarze i prywaciarze. No i później każdy miał kasę za którą nie mógł nic kupić.

   Boze jak ty nic nie wiesz o tamtych czasach.

   To, że w tym sklepie nic nie było to wina tylko i wyłącznie tego, że ten sklepikarz z dobrej pracy i tak nic nie miał, jak z resztą każdy

   Zadales sobie moze pytanie dlaczego?
   Podpowiem, nie dlatego ze mial komunistyczne podejscie do pracy.
   Tylko dlatego ze efekty tej pracy byly marnowane, niepotrzbne lub zgola sprzeczen z system.
   Jakikolwiek przejaw samodzielnosci czy proba wzbogacenia sie na wlasnej pracy koncztyla sie w najlepszym wypadku utrata pracy.

   Im dalej czytam te twoje bredie na temat pracy w tamtych strasznych czasach tym mniej mam ochote ci tlumaczyc. Albo faktycznie sie nie pomylilem i jestes potomkiem jakiegos esbeka lub innego partyjnego betonu, albo jestes po prostu kompletnie niedouczony.

   Moznaby pomyslec ze tamten system moglby byc wspaniala alterantywa, gdyby ludziom chcialo sie pracowac.

  •  

   pokaż komentarz

   @AtoMan: czyja jest to afera? Z pewnością jest to afera tych, którzy chcieli ją przemilczeć. Ci co ją nagłaśniają siłą rzeczy będą na uprzywilejowanej pozycji

  •  

   pokaż komentarz

   Moznaby pomyslec ze tamten system moglby byc wspaniala alterantywa

   @jeanpaul: Nie mógł, bo nikt nie był tak głupi, żeby marnować sobie życie i zdrowie tylko po to, żeby dostać medal i być wywołanym na zakładowym apelu. Było paru takich psycholi, ale ilu ich mogło być jak nic z tego realnie nie mieli.

   Każdy jest z natury leniwy, komuna to antyludzki system i nie bierze pod uwagę psychologii człowieka...

  •  

   pokaż komentarz

   Każdy jest z natury leniwy, komuna to antyludzki system i nie bierze pod uwagę psychologii człowieka...

   @MiniHoneybee: oj bierze, bierze.

   Nie mógł, bo nikt nie był tak głupi, żeby marnować sobie życie i zdrowie tylko po to, żeby dostać medal i być wywołanym na zakładowym apelu.

   powiedz to tym ktorzy odbudowali Polske po wojnie, napluja ci w twarz, a i ja sie dolacze.

  •  

   pokaż komentarz

   Ludzie wypluwaja sobie flaki w robocie na wlasnych biznesach

   @Prawysektor: flaki się "wypruwa", wypluwa to się płuca. waltz nie zrobił ani tego ani tego - wiele wskazuje na to że kamienica znalazła się w rękach jego rodziny w wyniku przestępstwa, a część dokumentów miała być sfałszowana. Kamienicę po prostu ukradziono. Wszystko jedno którzy ludzie to zrobili - jest śledztwo. Tak więc nie śpiesz się za bardzo z błogosławieństwem tego "biznesu" w imię jakiejś gówno prawdy z memów o "tym kraju"... i miej trochę szacunku dla ludzi uczciwie pracujących na własnych biznesach bo broniąc każdego złodziejstwa pokazujesz cos wręcz przeciwnego.

  •  

   pokaż komentarz

   @LCdriver: literowka korekty wiec zawalu nie dostan. Jezelicos zrobil to niech stawiaja zarzuty. Na chwile obecna ja pracuje codziennie po kilkanascie godzin, a ludzie w kolo mowia ze na pewno kradne. W naszym kraju jest przeswiadczenie ze jezeli dobrze zarabiasz to znaczy ze kradniesz. Sorry ale tak to nie dziala. I nie mowie o tym biznesie tylko o biznesie ogolnie. Kilka milionow ludzi w pl pracuje na swpich boznesach bardzo ciezko. Nie lapia sie w statystyki gusu bo czesto sa to dzialalnosci ponizej 5 pracownikow. Naucz sie czytac ze zrozumieniem za nim wezmiesz sie za pisanie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Prawysektor: dużo słów, zero treści - oprócz "niech stawiaja zarzuty". Niech stawiają. W ten sposób wracamy do punktu wyjścia: póki co wiemy że mąż hgw wzbogacił się o 5 mln zł a córki po 1 mln. O panu z pis niewiele wiemy ale chętnie się dowiemy. Nie wiadomo też dlaczego hgw bronisz bardziej niż schetyna ale nie obchodzi mnie to.

  •  

   pokaż komentarz

   @LCdriver: ja jej nie bronie. Ja bronie prawa. Narazie nikt nie ma zarzutow a wykop juz wydal wyrok. Na tej samej zasadzie ja cie moge ocenic.

  • więcej komentarzy(33)

 •  

  pokaż komentarz

  Takie sytuacje wynikają ze sp#!!#@$onego prawa w Polsce. Właściciel kamienicy powinien móc po prostu wypowiedzieć umowę lokatorom, a oni powinni się wyprowadzić.

  •  

   pokaż komentarz

   @mathix: z tym że to nie byli właściciele tylko mafia mająca plecy wśród sędziów i w prokuraturze - a to raczej sam przyznasz normalne nie jest.

  •  

   pokaż komentarz

   @mathix: i prawo tu nie zadziałało bo po prostu było łamane. A więc to nie prawo jest złe tylko ludzie pilnujący przestrzegania prawa są źli.

  •  

   pokaż komentarz

   @erwinkapiszka: Mówię konkretnie o płaczach tej babki.

  •  

   pokaż komentarz

   @mathix: Dokładnie, przecież to straszne co ci debile u władzy zrobili z ludźmi. Najemcy dostają zawałów i umierają, bo podwyższyli im czynsz w ruderze która zaczyna się walić. Cale życie na krzywy ryj.

   Jakby komuś coś w końcu spadło na głowę to znów byłby płacz, że "zły prywaciarz brał całe 200 złotych czynszu i nie remontował". Z jednej strony ok że mafia dostaje po dupie, ale ta mafia to chyba z tego całego towarzystwa najbardziej uczciwe osoby.

   A komuniści z PiS jeszcze puszczają takie coś w TV i potęgują to sp!##$?#enie, 900 złotych czynszu + rabaty a dzielni lokatorzy nawet se ogrzewanie zrobili w własnym mieszkaniu. Nie wyżebrali od miasta, ale ZROBILI. No po prostu order powinni dostać, bo cała reszta Polaków jak im zimno to czeka aż dobre urzędniki dowiozą darmowy węgiel i piec.

  •  

   pokaż komentarz

   @mathix: też byś płakał gdyby cię mafia sędziowsko-urzędniczo-prokuratorska przegnała z mieszkania i kazała zapłacić kilkaset tysięcy za bezumowne użytkowanie. Kolego my tu mówimy o bezwzględnej mafii, o przestępczych procederach a nie normalnej relacji właściciel - lokator. Hania Walz zasłużyła na kilka lat pierdla za to na co pozwalała w stolicy europejskiego kraju. Cała ta szajka z PO to takie haniebne szmatławe chytre mordy. Byle się nachapać pod płaszczykiem demokracji i w piórkach niezawisłości sądów.

  •  

   pokaż komentarz

   @erwinkapiszka: Ja widzę że większość ludzi żyje w jakimś bąblu informacyjnym. Nikt nie stara się nawet zauważyć, dostrzec, że w komisji chodzi o walkę polityczną na arenie warszawskiej (wybory samorządowe). Pis słucha tych ludzi aby zdobyć przewagę polityczno - medialną a nie nieść pomoc i wyjaśniać. HGW nie pójdzie siedzieć - dostanie tylko wizerunkowo, nikt też nie pomoże tym lokatorom - oni są tylko narzędziem do osiągnięcia celu politycznego.

  •  

   pokaż komentarz

   Cała ta szajka z PO to takie haniebne szmatławe chytre mordy. Byle się nachapać pod płaszczykiem demokracji i w piórkach niezawisłości sądów.

   @erwinkapiszka: Dobrze że większość Warszawiakòw nie wierzy w tą PISowską propagandę i znowu przegracie w stolicy.

  •  

   pokaż komentarz

   @erwinkapiszka: W Polsce nigdzie nie ma normalnej relacji.

  •  
   S...............n

   +3

   pokaż komentarz

   Takie sytuacje wynikają ze sp??!$??onego prawa w Polsce. Właściciel kamienicy powinien móc po prostu wypowiedzieć umowę lokatorom, a oni powinni się wyprowadzić.

   @mathix: dokładnie. Nie wiem dlaczego przejmując kamienicę odziedziczam również inwentarz ludzki. W takim razie organ, od którego została przejęta kamienica powinien zapłacić za wynajem do 70. lat wstecz. Albo niech pozbędą się ludzi...

  •  
   S...............n

   +8

   pokaż komentarz

   @erwinkapiszka: ale jak ktoś w 100% legalnie przejmie to też tak ma, więc nie gadaj bzdur... Nie dostali lokatorów, bo jak mówisz, byli niby mafią...

   też byś płakał gdyby cię mafia sędziowsko-urzędniczo-prokuratorska przegnała z mieszkania i kazała zapłacić kilkaset tysięcy za bezumowne użytkowanie.

   @erwinkapiszka: p?@%%@!enie. Po prostu oni mówili wprost, że jak się wyprowadzą to mają spokój. Nikt nikogo nie sądził, bo i tak wiedzieli, że gówno od dziadków dostaną. I tak przez te ileś lat mieszkali k!$@a w centrum płacąc grosze... Jeśli nie nazbierali na mieszkanie albo nie mają na wynajem czegoś to znaczy, że są głupi i tyle.

   Nikt nie stara się nawet zauważyć, dostrzec, że w komisji chodzi o walkę polityczną na arenie warszawskiej

   @oloka: dokładnie. Moim zdaniem te przejęcia kamienic to był dobry krok. Bo w końcu prywaciarze zaczęli coś robić z tymi ruderami...

  •  

   pokaż komentarz

   @Sniezny_Koczkodan: To zapłać jeszcze za odbudowę tej kamienicy po wojnie, dociągnięcie mediów i takie, czy inne remonty. Przecież nie chcesz być uczciwy na pół gwizdka?

  •  
   S...............n

   +1

   pokaż komentarz

   @Fafnucek: nie ma sprawy, ale za te 70 lat to bierzemy po uczciwych cenach rynkowych. Generalnie po takim czasie właściciel powinien mieć uzbieranie na 2-3 nowe kamienice.

  •  

   pokaż komentarz

   HGW nie pójdzie siedzieć - dostanie tylko wizerunkowo, nikt też nie pomoże tym lokatorom - oni są tylko narzędziem do osiągnięcia celu politycznego

   @oloka: Właśnie też mnie to zastanawia od jakiegoś czasu. Przecież to co jest ujawnione to pozwala na postawienie HGW poważnych zarzutów prokuratorskich, a tymczasem ona spokojnie piastuje stanowisko prezydenta stolicy Polski...

  •  

   pokaż komentarz

   mafia sędziowsko-urzędniczo-prokuratorska przegnała z mieszkania i kazała zapłacić kilkaset tysięcy za bezumowne użytkowanie

   @erwinkapiszka: W tym jednym zdaniu zaprzeczasz sam sobie- albo mafia albo zgodne z prawem odszkodowanie za korzystanie bez umowy. Powiem więcej- jeżeli kogoś nie stać na mieszkanie w centrum stolicy to go nie stać- i nie powinien nawet z czystej przyzwoitości protestować przeciwko wysokim czynszom- jako właściciel lokalu mam prawo do ustalenia stawek czynszu- czy nie? Jak się na to zapatrujesz?

   Hania Walz zasłużyła na kilka lat pierdla za to na co pozwalała w stolicy- możesz coś bliżej, na co pozwalała HGW? Naprawdę chcę poznać kilka faktów w tej sprawie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Sniezny_Koczkodan: a to niby czemu maja dostac pieniadze za 70 lat, skoro 70 lat temu to najczesciej gola ziemia byla i to jeszcze zawalona gruzami. Jak juz to powinni dostac rownowartosc tego ile ta dzialka byla warta na tamte czasy i tyle. Ktos tam posprzatal, wybudowal, robil remonty itd. To tez kosztuje. Nie moze byc tak ze teraz nagle ktos przychodzi i sobie zyczy kase za 70 lat, chociaz mogl sie zglosic od dobrych 20.

  •  
   S...............n

   -2

   pokaż komentarz

   @aaliyah: kek, widziałeś te kamienice? Ruiny z lokatorami. Nic nie warte, więc de facto c$%$$ dostają xD
   Dlatego powinni chociaż otrzymywać je bez lokatorów. Jak dostają lokatorów powinni też dostać pieniądze za ostatnie 70 lat wynajmu. I ku twojemu zdziwieniu- nie wszystko zostało zniszczone. Getto miało 100% zniszczeń, sporo budynków się ostało. Niemcy też gdzieś musieli mieszkać...

  •  

   pokaż komentarz

   @Sniezny_Koczkodan: zwlaszcza po powstaniu warszawskim musieli gdzies mieszkac...polecam obejrzec filimik jak wygladala wtedy Warszawa - ku Twojemu zdziwieniu. To ze teraz sa w ruinie nie znaczy ze zawsze tak bylo. Czynsz niech sobie ustalaja jaki chca ale nie widze sensu oddawania kasy. Skoro wlasciciel znalazl sie dopiero teraz to raczej nic by nie zrobil z ta dzialka zeby na niej zarabiac.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kajotpe: Chyba nie zrozumiałeś szerszego spojrzenia. HGW - nie ważne czy pójdzie czy nie pójdzie siedzieć. Walka trwa ale o stołki a nie o to czy HGW trafi za kraty. Ludziom zeznającym przed komisją też nikt nie pomoże. HGW jest tylko chłopcem do bicia. tylko pis ma profit z tej komisji, cała opozycja to cienkie bolki w porównaniu z tym co robi pis. Komisja to tylko proces pokazowy - ale nie po to żeby inni tego nie robili a po to żeby upokorzyć po i opozycję.

  •  
   S...............n

   -2

   pokaż komentarz

   @aaliyah: generalnie przed 90. rokiem ubiegłego wieku odzyskanie było niemożliwe xD
   Ponadto odzyskanie kamienicy trwa sporo, nie rzadko kilkanaście i więcej lat, więc generalnie Ci ludzie powinni dostać albo w takim stanie jak w 39. albo rekompensatę za ostatnie 70 lat.

  •  

   pokaż komentarz

   @Sniezny_Koczkodan: przeczytaj jeszcze raz moj wczesniejszy post. A zeby dostali zwrot w takim stanie jak w '39 to niech sie zglosza do Angeli M.

  •  
   S...............n

   +2

   pokaż komentarz

   @aaliyah: ale dlaczego spadkobiercy mają zostać wyj?!?ni? W imię tego, że ich teraz niby "stać"? Nie ogarniam tej zawiści... Ma lepiej sk@?@ysyn to niech ma gorzej xD

  •  

   pokaż komentarz

   @Pils: masz rację, niech sie mafia dalej panoszy, brak mi słów, życzę ci podobnych "przygód"

  •  

   pokaż komentarz

   @Sniezny_Koczkodan: nie wiem na jakiej podstawie to wysnules. Nie ma zadnej zawisci, chodzi o to zeby nie rozdawac publicznych pieniedzy na prawo i lewo bo ktos sobie wymyslil ze mu sie nalezy budynek sprzed wojny. Na tym zakoncze dyskusje bo poziom przestaje mi sie podobac. Pozdrawiam

  •  

   pokaż komentarz

   @Equalizer: warszawiak piszemy z małej litery, nieuku

  •  

   pokaż komentarz

   @oloka: to się jeszcze zobaczy, czy będzie tak czy siak, na razie jest komisja i wyłazi szydło z worka, i nie jest to była premier Szydło, ale mafijne szydło

  •  

   pokaż komentarz

   @erwinkapiszka: Jaka mafia? O czym ty mi tu? Dostałeś pytanie- potrafisz na nie odpowiedzieć? Cokolwiek- byle zgodne z prawdą?
   Jak to życzysz mi "przygód"- Czyżbyś był "prawdziwym polakiem", którego nic tak nie cieszy jak niepowodzenie u sąsiada?

  •  

   pokaż komentarz

   @Pils: Hania Walz powinna iść do pierdla bo za jej rządów panoszyła sie w Warszawie mafia czyścicieli kamienic a jej urząd nic w tej sprawie nie zrobił. Jesli nie znasz faktów, to poczytaj prasę, pooglądaj reportaże a nie tu na mnie naskakujesz. Mafia wurzucała ludzi z mieszkań a potem jeszcze fałszywi właściciele przesyłali mieszkańcom wezwania do zapłaty za "bezumowne zajmowanie lokalu". Mówię tu o oszustach, którzy podrabiali, fałszowali akty notarialne i inne dokumenty, aby uzyskać "zwrot" nieruchomości. Słyszałeś zapewne o tym , wiec o co ci wogóle chodzi. Bronisz szajke przestępców?

  •  

   pokaż komentarz

   @erwinkapiszka: "za jej rządów panoszyła sie w Warszawie mafia" a kto to stwierdził? Skazali kogoś za "czyszczenie" kamienic, czy to się tylko tobie wydaje? Hanka miała jakiś udział w tej "mafii" czy tylko tobie sie wydaje?
   Pooglądać reportaże? A po co- przecież ty wiesz lepiej i mozesz mnie oświecić od ręki?

   " właściciele przesyłali mieszkańcom wezwania do zapłaty za "bezumowne zajmowanie lokalu"" A ci lokatorzy według ciebie oczywiście mieli te umowy i płacili czynsze?

   "Mówię tu o oszustach, którzy podrabiali, fałszowali akty notarialne i inne dokumenty" a ty oczywiście wierzysz Jakiemu, bo tak powiedział? Widziałeś kilka aresztowań i już masz pewność, że to co pokazali w tv to prawdziwa prawda?

  •  

   pokaż komentarz

   @Pils: coś ty quva taki zawzięty, z PEŁO czy ki diabeł?? Jest komisja, po komisji przyjdzie czas na podsumowania, sprawy sądowe i wyroki. Zresztą już kilka spraw się toczy. Ponadto mafia ma to do siebie, że działa w taki sposób, aby mieć zabezpieczone plecy i dupę i żeby własnie żadnych wyroków nie było. Czy we Włoszech jest mafia? Czy jej nie ma skoro od lat nie zapadł żaden wyrok? Według ciebie jak nie ma wyroków skazujących to nie ma sprawy i wszystko jest w porządku. No super mentalność. Idealny kandydat na posłusznego leminga.

  •  

   pokaż komentarz

   @erwinkapiszka: no to hania warta pisowskich politykow co przez lata rowniez pozwalali na takie akcje.

  •  

   pokaż komentarz

   Według ciebie jak nie ma wyroków skazujących to nie ma sprawy i wszystko jest w porządku

   @erwinkapiszka: nie, ale jak nie ma wyroków to nikt nie idzie do pierdla.

  •  

   pokaż komentarz

   @erwinkapiszka: nie, ale jak nie ma wyroków to nikt nie idzie do pierdla.

   @vitek6:
   No jak to... przecież w tv pokazali to musi być prawda- podobnie jak z raportem/audytem o stanie państwa. No ale jeżeli zadajesz za dużo pytań to jesteś lemingiem(⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■), prościej jest żyć według prawd objawionych przez guru... co nie @erwinkapiszka?

  •  

   pokaż komentarz

   Bronisz szajke przestępców?

   @erwinkapiszka: To przestępcą był też lech kaczyński bo to on zwrócił kamienice walzom. Wyrzucić go z Wawelu?

  • więcej komentarzy(23)

 •  

  pokaż komentarz

  Ja jebię, ale rak. "Zostali pozostawieni sami sobie". Ja tez z piętnastoletnim kredytem zostałem pozostawiony sam sobie. Co to są za ludzie, to ja nie wiem.

 •  

  pokaż komentarz

  To o Noakowskiego 16? Czemu tam jest HGW jak to Kaczyński wydał nieruchomość w prywatne ręce?

  •  

   pokaż komentarz

   @sireplama: Bo 1/12 dostał mąż HGW i opchnął za 5 mln cbpln. I miał głęboko w rzyci, że ten udział był wynikiem przekrętu szmalcownika. Ale to człek głęboko etyczny i honorowy - obiecał na komisji, że hajsy odda jak zapadnie odpowiednia decyzja administracyjna lub wyrok sądu.

  •  

   pokaż komentarz

   I miał głęboko w rzyci, że ten udział był wynikiem przekrętu szmalcownika.

   @Olo-K: czego oczywiście nikt mu nie udowodnił, że takie informacje posiadał. Ale gawiedź lubi palić czarownice na stosie...

  •  

   pokaż komentarz

   czego oczywiście nikt mu nie udowodnił, że takie informacje posiadał

   @Gluptaki: Nie no pewnie, przecież Hania nie wiedziała co się odp%??#$#ało z kamienicami w jej urzędzie. Sędziowie z procesami za korupcję, ale gdzie tam, przecież nikt nic nie wiedział ( ͡° ͜ʖ ͡°). Transakcja za 5 milionów... grosze, kto by się tam przejmował rozenaniem w sytuacji przed zawarciem jej?

  •  
   k.......6 via Android

   +5

   pokaż komentarz

   @Kajotpe przypominam, że decyzje w tej sprawie wydawał śp Lech Kaczyński. Uważasz że dopuścił on do nieprawidłowości w procesie reprywatyzacyjnym?

   BTW. Na prawdę to jest takie dziwne, że otrzymując jakąś własność dążysz do maksymslizacji zysku? Jak oglądałem przez chwilę przesłuchanie męża hgw to doszedłem do wniosku że wg posłów pisu to powinien pozwolić mieszkać tym ludziom za 5zl/mc.

  •  

   pokaż komentarz

   @Olo-K: trzymajmy się faktów:
   Nieruchomość trafiła w ręce spadkobierców w sierpniu 2003 roku.
   Decyzję o zwrocie podpisała Gertruda Jakubczyk-Furman, wówczas naczelniczka jednego z wydziałów Biura Gospodarki Nieruchomościami.
   Zrobiła to z upoważnienia prezydenta Lecha Kaczyńskiego.
   Andrzej Waltz odziedziczył udziały do nieruchomości po swojej ciotce Halinie Kępskiej.
   "Mój udział w ustanowionym prawie wynosił 0,0684 (co stanowiło 6,8 proc.)

  •  

   pokaż komentarz

   @Centrak: OK, dziękuję za sprostowanie.
   Pewnie i tak było, że jak przyjmował spadek to nie wiedział, nie znał historii kamienicy.

  •  

   pokaż komentarz

   decyzje w tej sprawie wydawał śp Lech Kaczyński. Uważasz że dopuścił on do nieprawidłowości w procesie reprywatyzacyjnym?

   @kriss7676: Gdyby się nie dopuścił to pewnie już HGW byłaby w areszcie, ale czegoś się widocznie boją więc tylko trzymają ją w szachu.

   Ja nie dyskutuję na temat wysokości czynszów, lokatorów itp., tylko o tym, że ci ludzie weszli w posiadanie tych kamienic w wyniku ciężkich przestępstw popełnionych przez zorganizowaną mafię. A mówienie, że nie udowodniono HGW, że wiedziała to jak p@%!?%@enie, że Hitler nie wiedział o holokauście...

  •  

   pokaż komentarz

   Bo 1/12 dostał mąż HGW i opchnął za 5 mln cbpln. I miał głęboko w rzyci, że ten udział był wynikiem przekrętu szmalcownika

   @Olo-K: nadal nie wiem co robi jej profil w miniaturce.

   Przeanalizujmy to.
   Wrzucamy jej wizerunek, bo jej maż odziedziczył prawa do kamienicy, po ciotce, która prawa te otrzymała w majątku wspólnym z mężem, który sam te prawa nabył w 45 roku, czyli przed urodzinami Waltza czy Gronkiewicz. Prawa te kupił wraz z innym człowiekiem od 3 panów, z których jeden był skazany za oszustwa. Pozostali "pierwotni" (w sensie powojenni) właściciele chyba w więzieniu nie skończyli. Mimo że jeden z 3 zbywców był oszustem to mąż ciotki męża Hanki nadal w dokumentach był współwłaścicielem tych praw i w 2001 r. zostało oficjalnie (prawnie) potwierdzone, że te prawa są zasadne. W 2003 roku Prezydent Miasta Warszawa potwierdził i przekazał prawa do kamienicy potomkom owej ciotki (czyli mężowi Hanki).
   Żeby doszukiwać się tu braku moralności musielibyśmy udowodnić, że Kępski był świadom oszustw Kalinowskiego przy kupnie kamienicy. Następnie, że w oszustwie tym uczestniczyła żona Kępskiego. Następnie że wtajemniczyła w to swojego siostrzeńca - Pana Waltza. Hanki nie jestem w stanie wcisnąć w to równanie w żaden sposób, chyba że na zasadzie, że jest żoną siostrzeńca żony kupca od oszusta. Św. Tomaszu!

   Wielka rewelacja Jakiego, że Kępski po procesie Kalinowskiego (Wierzbickiego?) usłyszał, że tamten brał udział w oszustwie, to śmiech na sali. Też mi rewelacja. Kępski dalej pozostał prawnym właścicielem praw do kamienicy. Po jego śmierci potwierdził to sąd. Po śmierci spadkobierczyni Kępskiego (żony Haliny) urzędowo potwierdził to Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy i przekazał te prawa spadkobiercom (siostrzeńcowi żony, mężowi Hanki). Ja na miejscu Waltzów też biłbym się o swoje do ostatniej instancji odwoławczej.

   Zwykłe sianie propagandy i tyle.

  •  

   pokaż komentarz

   Nie no pewnie, przecież Hania nie wiedziała co się odp@@$$$$ało z kamienicami w jej urzędzie.

   @Kajotpe: ano nie, bo to Lesiu wydał tę kamienice. Może był patałachem, który nie wiedział co się odp@@$$$$a, może brał udział w oszustwie... nie wiem. Ty mi powiedz.

   BTW. Na prawdę to jest takie dziwne, że otrzymując jakąś własność dążysz do maksymslizacji zysku? Jak oglądałem przez chwilę przesłuchanie męża hgw to doszedłem do wniosku że wg posłów pisu to powinien pozwolić mieszkać tym ludziom za 5zl/mc.

   @kriss7676: ja nie wiem czy Waltz ze swoimi 6% miał tutaj w ogóle coś do gadania. Po przekazaniu praw kamienica została chyba od razu spieniężona by zaspokoić żądania 12 spadkobierców. Wątpię, żeby Waltz miał kiedykolwiek jakikolwiek kontakt z wynajmującymi.

  •  

   pokaż komentarz

   A mówienie, że nie udowodniono HGW, że wiedziała to jak p!%%@@$enie, że Hitler nie wiedział o holokauście...

   @Kajotpe: ale tak działa państwo prawa. Jak się komuś czegoś nie udowodni to nie można sobie go zamknąć w więzieniu bo nam się tak wydaje.

  •  

   pokaż komentarz

   @vitek6: Oczywiście. To ilu jeszcze podwładnych HGW i sędziów musi zostać skazanych i ile jeszcze nielegalnie przejętych kamienic trzeba ujawnić wśród najbliższych żeby stwierdzić, że HGW o wszystkim wiedziała?

  •  

   pokaż komentarz

   @Kajotpe muszą być na nią dowody a widocznie takich nie ma.

  • więcej komentarzy(2)

 •  
  l...l

  +50

  pokaż komentarz

  Znalezione w necie. Ciekawa dyskusja pod postem. Nie da sie ukryć, ze ta sprawa jak wiele innych ma wiele aspektow i ostroznie wydawal bym wyroki szczegol ie jesli chodzi o "biednych pokrzywdzonych biedakow". Wiecie ze kilkadziesia tysiecy mieszkan warszawiacy wykupili za 10 % wartosci. Jaka zatem aprawiedliwosc kiedy ktoa musi zapierdzielac a inni doataja coa za friko. Ile tych ludzi mialo okazje wykupic mieszkania i tego nie zrobili - przeciez im sie nalezy. Ok rozumiem dziwne akcje w niektorych przypadach ale co w sytuacji kiedy ktos jest faktycznie spadkobierca i co ma oddac swoj majatek ludziom ktorzy zyja sobie za 7 zl czynszu w cwnteum warszawy?!

  . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

  źródło: Screenshot_20171212-012918.png

  •  

   pokaż komentarz

   @lugal:

   Dekret bieruta obowiązuje więc dlaczego ludzie oddają

   JPRL skąd tacy ludzie się biorą. Oddają bo wygrywają sprawy reprywatyzacyjne. Po 1989 jedyna droga odzyskania swojego mienia jest droga sądowa. W tej kwestii nie ma nawet znaczenia sam dekret bieruta, który był chamską nacjonalizacją z pogwałceniem prawa. W innych miastach poza Warszawą jest podobnie. Ponato komunisci w latach 50 sp#!%%?#ili sprawę, robiąc chaos w księgach wieczystych. Dopiero w 2016 roku tak zwana "mała" ustawa reprywatyzacyjna zaczeła normować zwroty mienia ich pierwotnym właścicielom.

  •  

   pokaż komentarz

   @lugal: Wiesz, ci czerwoni debile żyją w innej galaktyce. Najpierw biadolą, że ludzie powinni dostać pieniądze za to, że dostali mieszkanie :D

   A później jeszcze niech płacą czynsz jako procent od zarobków. Nie dość że karać za bycie pracowitym to jeszcze nagradzać za bycie roszczeniowym debilem. A jak cieknie dach to niech ekipa remontowa pracuje za 20 groszy na godzinę i uszczelni trawą.

  •  

   pokaż komentarz

   @lugal: Nie wykupić mieszkania w Warszawie, obojętnie w jakiej części, za 10% wartości, to trzeba być k$@!a amebą. Przecież to nawet zapożyczyć się opłaca...

  •  

   pokaż komentarz

   @grubson234567: Nawet nie próbuj tego tłumaczyć, ten gość żyje w innym świecie, nie docierają do niego żadne racjonalne argumenty, to stary SLDowiec ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @lugal: mam nadzieję że wiesz, że mamy tu do czynienia z mafią reprywatyzacyjną? Czy ten drobny detal umknął ci, tak jak wielu urzędnikom, sędziom i prokuratorom warszawskim?

  •  
   S...............n

   0

   pokaż komentarz

   Nie wykupić mieszkania w Warszawie, obojętnie w jakiej części, za 10% wartości, to trzeba być k@#!a amebą. Przecież to nawet zapożyczyć się opłaca...

   @FrasierCrane: liczyli na 1% xD
   Teraz chyba jest 50%, to wiesz. Lepiej grać na czas dla tych ludzi. Nie zdziwiłbym się, gdyby po wykupie wzrósł im czynsz xD

  •  
   m.......a

   +2

   pokaż komentarz

   Wiecie ze kilkadziesia tysiecy mieszkan warszawiacy wykupili za 10 % wartosci. Jaka zatem aprawiedliwosc kiedy ktoa musi zapierdzielac a inni doataja coa za friko.

   @lugal: Przecież tak było w całej Polsce. Poza tym ja bym się bała kupować mieszkanie, którego spadkobierca może się po nie zwrócić za 40 lat - o ile ceny były wtedy niskie to nikt nie mógł wiedzieć jak będzie życie wyglądać w PL za 20 lat, stąd rozumiem ich niewykupowanie tych mieszkań - oni pewnie mieli świadomość co może się wydarzyć, jednak wg polskiego prawa tych ludzi nie można wyrzucić na bruk, więc państwo powinno im zapewnić lokum. Z tego co ta pani opisuje (ile tam było 13 m2 na dwie osoby pokój?) to lokum zastępcze nie spełniało żadnych norm. A utrudnianie życia tym ludziom, remonty, podwyższanie czynszów, groźby, no i na końcu nawet morderstwo Jolanty Brzeskiej - coś takiego w państwie prawa nie powinno mieć miejsca.

  •  

   pokaż komentarz

   Poza tym ja bym się bała kupować mieszkanie, którego spadkobierca może się po nie zwrócić za 40 lat

   @maginalia: Jeśli je wykupisz od miasta, to Twój lokal jest z automatu wolny od roszczeń reprywatyzacyjnych. Tak działa rękojmia wiary ksiąg wieczystych - osobie wpisanej do KW jako właściciel nie można jej odebrać, choćby były jakieś inne roszczenia do nieruchomości. Z tego powodu jeśli Komisja zdecyduje, że np. Waltz ma coś komuś oddać to będzie zwykła kradzież i postawienie na głowie wszelkich zasad regulujących kwestie własności nieruchomości.