•  

  pokaż komentarz

  A paski grozy w TVP to nie przemysł pogardy?

 •  

  pokaż komentarz

  I mówi to osoba która żyła w czasach cenzury i wie jak działa władza totalitarna, a mimo to z premedytacją stara się o wprowadzenie podobnych standardów.

  Stare komuchy krzyczące precz z komuną

 •  

  pokaż komentarz

  Wystarczy posłuchać. Pawłowicz już w lipcu obiecywała że jeszcze w tym roku zabiorą się za dziennikarzy i media.

 •  

  pokaż komentarz

  To jest walka o wymierające pokolenia które nie łapią internetów. Im wystarczy bo to może jeszcze zagwarantować spokojnie 10 lat rządów.

  •  

   pokaż komentarz

   @antyteista: to jest walka o znacznie więcej. Internet prawie nie tworzy nowych informacji, tylko powtarza i komentuje. Popatrz na wykop - zwykle źródłem jest artykuł w gazecie, wywiad w radiu, czy telewizji, albo taśmy opublikowane przez jedną czy inną redakcję.

   Kto ma media mainstreamowe - ma też większość internetu.

  •  

   pokaż komentarz

   @tell_me_more: Nie masz racji, ludzie powoli uczą się sprawdzać informacje w wielu źródłach. Coraz więcej polaków zna angielski na przynajmniej podstawowym poziomie i sprawdzają także wiadomości z zagranicy. Wykopu też nie doceniasz jako narzędzia analizy informacji, wielu z was nieraz pomogło mi swoimi wypowiedziami w zrozumieniu tego co się dzieje w naszym kraju.

  •  

   pokaż komentarz

   Internet prawie nie tworzy nowych informacji, tylko powtarza i komentuje

   @tell_me_more: Co za bzdura, własnie cała informacja teraz tworzona poprzez internet przez zawodowych dziennikarzy, korespondentów, bloggerów i zwykłych użytkowników. Te wiadomości są oczywiście często tworzone "ekskluzywnie" dla serwisów informacyjnych a później trafiają na wykop, ale nie jest to reguła. Z wykopu też wiadomości trafiają do mediów choćby jak o wczorajszym szaszłyku za 112 zł

  •  

   pokaż komentarz

   co za bzdura

   @deeprest: no to sprawdźmy. https://www.wykop.pl/tag/znaleziska/polityka/najlepsze/

   Z wykopu też wiadomości trafiają do mediów choćby jak o wczorajszym szaszłyku za 112 zł

   To się zdarza raz na miesiąc, może i to nie.

   Mój problem z internetem jako pierwotnym źródłem informacji (a nie tylko agregatorem treści) jest taki - że kiedy nie ma opłacanych dziennikarzy, to źródłem wiadomości są zwykle ludzie zamieszani w daną sprawę. I wykop czy inny twitter zmienia się w pole walki botów i troli 2 opcji politycznych.

   Dlaczego to nie internet, a tvn upublicznił sprawę Igora Stachowiaka? Bo na wykopie nikt nie płaci za robienie śledztw dziennikarskich. Na wykopie jedyne co, to niektórym płacą za plusowanie i pisanie durnch komentarzy popierających jedną stronę, albo drugą.

  •  

   pokaż komentarz

   Co za bzdura, własnie cała informacja teraz tworzona poprzez internet przez zawodowych dziennikarzy, korespondentów, bloggerów i zwykłych użytkowników. Te wiadomości są oczywiście często tworzone "ekskluzywnie" dla serwisów informacyjnych a później trafiają na wykop, ale nie jest to reguła. Z wykopu też wiadomości trafiają do mediów choćby jak o wczorajszym szaszłyku za 112 zł

   @deeprest: Niechcący napisałeś całą prawdę o internecie:

   "cała informacja teraz tworzona poprzez internet przez zawodowych dziennikarzy, korespondentów, bloggerów i zwykłych użytkowników"

   Szczególnie ci anonimowi "zwykli użytkownicy" mają tendencję do tworzenia informacji. Każdy bloger, wannabe dziennikarz, szukający atencji frustrat itp w internecie może zamieścić (stworzyć) informację, a odpowiednia żyłka do rozpowszechniania przez socialmedia spowoduje, że ta stworzona "informacja" rozpropaguje się szybciej niż ewentualne dementi. Szczególnie jeśli propagować się będzie na podatnym gruncie.

   Doskonale to widać na przykładzie ruchów antyszczepionkowych, płaskoziemców i innych szarlatanerii.
   A w dobie ostrej walki politycznej politycy (nawet się z tym nie kryjąc) zatrudniają stada anonimowych użytkowników do tworzenia i propagowania takich "informacji".

   Nie da się takiego skutku osiągnąć tradycyjnymi mediami. Bo nie da się w nich być całkowicie anonimowym.
   Taka drobna różnica.

  •  

   pokaż komentarz

   @tell_me_more: Czyli w zasadzie demokratycznie wybieramy kto ma rację plusując. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nawet w internetach oszustwa przy głosowaniu zaburzyłeś mój światopogląd :(

  •  

   pokaż komentarz

   @tell_me_more: To sprawdzam i większość materiału który tam jest, tworzona jest w sieci dla internetu: wirtualnemedia youtube twitter niezalezna wp.pl onet.pl i jakieś polskaracja.com reporters.pl

   Dla rmf można przyjąć, że dla radia, a dla wyborczej dla wydania papierowego chociaż to też już powoli nie jest prawdą. Mają więcej czytelników niż słuchaczy i czytelników papieru. Dodatkowo wykop nie jest reprezentatywny, prawie nie ma tu materiałów z anglojęzycznych blogów czy źródeł

  •  

   pokaż komentarz

   Szczególnie ci anonimowi "zwykli użytkownicy" mają tendencję do tworzenia informacji.

   @Jakis_ja: Ale tak właśnie działają media informacyjne w 21 wieku, czy nam się to podoba czy nie. To jest dziennikarstwo obywatelskie. Zobaczyłeś wypadek, wyciągasz komórkę nagrywasz, opis i bach! jest w kilkudziesięciu miejscach albo kilkuset tysiącach miejsc w sieci na całym świecie. Kiedyś profesjonalny reporter dostawał kasę za zdjęcia, teraz może dostać kasę każdy jeśli zrobi ciekawe, unikalne ujęcie bo jest we właściwym miejscu o właściwym czasie.

   Amerykańskie media są trzymane za pysk przez Pentagon, wiadomości odnośnie Afganistanu i Iraku były cenzurowane - człowiek nie miałby szans się dowiedzieć o wielu sprawach gdyby nie niezależni blogerzy i zwykli ludzie.

  •  

   pokaż komentarz

   @deeprest: Tylko przy takim zalewie takiej amatorsko "tworzonej informacji" nikt nie jest w stanie tego weryfikować. I na tym polega problem.

  •  

   pokaż komentarz

   @Jakis_ja: Jest problem, ale to już inny temat. Na wykopie bardzo wiele jest popularnych fake newsow, które wydawałoby się są banalne do zweryfikowania, a jednak tysiące ludzi to łykają. Zresztą giganty medialne tez mają z tym problem. Jak ktoś napisał na reddit:
   So that's the problem with news sites today, especially those that don't put things in actual newspapers. They post something that's a lie but makes their story look better, ignore it when you point out it's a lie until they stand to get in actual trouble over it, then change it quietly a month later when nobody is looking at it any more.

  •  

   pokaż komentarz

   @deeprest: To jest dokładnie ten temat. W obliczu zalewu gównoinformacji i fakenewsów tworzonych w internecie, traktowanie go jako głównego źródła w kontrze do "tradycyjnych" mediów w których takie gównoinformacje i fake newsy mają zdecydowanie mniejszą rację bytu (i rzadziej powstają i łatwiej je zweryfikować) jest skazywaniem siebie na nierówną i z góry przegraną walkę o choćby elementarną prawdę. A o to idzie tutaj gra.

  •  

   pokaż komentarz

   @tell_me_more: trafiłeś w sedno :) Ale i tak jest obecnie lepiej niż kiedyś. Wcześniej jedynie poczta pantoflowa, media mogły mówić co chciały. Obecnie nei ejst jakos rewelacyjnie, ale tez nie jest gorzej :) a wg mnie lepiej. Kto chce dojdzie do inforamcji pożytecznych moim zdaniem. A reszta no cóż. Plebs zawsze będzie plebsem i internety tego nei zmienią.

 •  

  pokaż komentarz

  75% polskiego rynku medialnego należy do Niemców .Należy zadać sobie pytanie czy taki monopol dobrze wpływa na niezależność i rzetelność ? Czy za ich pomocą można kontrolować nastroje w Państwie polskim i wpływać na wewnętrzną politykę naszego kraju i na same wybory parlamentarne ?Dlaczego w każdy kraj poza Polską broni swojego rynku medialnego przed obcym kapitałem ?

  •  

   pokaż komentarz

   @miedasq: Należy sobie zadać inne pytanie:
   Czy ktoś ci płaci za rozpowszechnianie tych bzdur? Czy jesteś po prostu pożytecznym idiotą?

  •  

   pokaż komentarz

   @miedasq: Nieprawda 230% rynku medialnego w Polsce należy do Timoru Wschodniego, pozostałe 110% do Bangladeszu.

  •  

   pokaż komentarz

   @Jakis_ja: https://dorzeczy.pl/kraj/15774/Do-kogo-naleza-media-w-Polsce-75-proc-wlascicieli-prasy-to-Niemcy.html To nie bzdury tylko fakty . Wypierasz rzeczywistość ? poczytaj trochę zanim zaczniesz obrażać ludzi .

  •  

   pokaż komentarz

   @miedasq: Przecież ten artykuł to czysta propaganda. Znajdź chociaż informację o jakiego typu prasie mowa bo Niemcy wiodą prym ale w gazetach typu Pani domu czy Auto Świat i to dzięki takim gazetom mają tak duży udział. Chyba że uważasz że trzeba repolonizować Panią Domu

  •  

   pokaż komentarz

   @miedasq: Nie ma to jak manipulacja na dzień dobry.
   Znajdź 10 różnic:

   75% polskiego rynku medialnego należy do Niemców

   i

   75 proc. właścicieli prasy to Niemcy

   Już nawet pomijając wiarygodność posłanki Kruk, która jest autorką tej informacji masz ty choćby śladowe ilości RiGCzu żeby mieszać media i "prasę"?

  •  

   pokaż komentarz

   Czy ktoś ci płaci za rozpowszechnianie tych bzdur? Czy jesteś po prostu pożytecznym idiotą?

   @Jakis_ja: Uważam że jako znany neuropejski troll nie masz prawa pisać takich rzeczy do innych użytkowników.

  •  

   pokaż komentarz

   @pawelmikolajczyk313: A ja uważam, że jak ktoś publicznie powiela kłamstwa to robi to:
   albo z własnej niewiedzy (ale ewidentnie za sympatiami politycznymi) - wypisz wymaluj pożyteczny idiota,
   albo z chęci zysku - czy to bezpośrednio - w formie zlecenia na spamowanie forów internetowych, czy to licząc na profity związane z trwaniem tych, którym na rękę są takie właśnie manipulacje informacjami - czyli w tej lub innej formie liczy na "zapłatę" za kłamanie.

  •  

   pokaż komentarz

   @miedasq: Masz, idź i nie grzesz więcej.

   . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

   źródło: media_rynek_wlasnosc_infografika_700.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   Chyba że uważasz że trzeba repolonizować Panią Domu

   @kretu: trzeba repolonizować Auto Świat i Komputer Świat bo nie promują polskiej motoryzacji i mało piszą o rodzimych producentach z branży IT ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @miedasq: Jaka prawda każdy wie. Dobrze, że w końcu coś robią.

   Co do @Jakis_ja: @kretu: @murmandamus: bez sensu sie z nimi spierać. Oni wierza tylko w źródło TVN/wyborcza :) Nie pojmują ze lewa i prawa strona sa sobie równe w propagandzie, a różnica ich polega w CELU. Swoją drogą dziwne, że większośc postepowego zachodu ma takie ustawy przyjęte ;) Tylko Polska jako kraj marionetkowy ma być kolonizowana w taki sposób, żeby wszystko było zagraniczne. A lemingi popierają XD Eh demokracja to zła droga.

  •  

   pokaż komentarz

   @Trumanek: Ale jak to? Antypisowskie Polsat, Gazeta Wyborcza czy Wirtualna Polska nie mogą być polskie. Jakżeż tak? Przecież wszystko wina Niemców.

  •  

   pokaż komentarz

   @Trumanek: Weź z tą grafiką się schowaj ;) teraz porównaj sobie nakłady i zasięg tych mediów to zobaczysz o co chodzi że media są w obcych rękach a nie wrzucasz jakies dane dotyczące lokalnych gazetek tygodników itp. Tygodniki nie mają takiego wpływu opiniotwórczego jak media typu TV - głównie w rękach obcych czy inerrnet: także w obcych rękach.

  •  

   pokaż komentarz

   @Jakis_ja: Tio nie sa bzdury. Jeśli tak twierdzisz udowodnij ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @Trumanek: przestań wrzucać tę kretyńską "infografikę", która nawet nie uwzględnia ogromnego molocha jakim jest chociażby Polskapress, który zdominował rynki lokalne.

  •  

   pokaż komentarz

   Weź z tą grafiką się schowaj ;) teraz porównaj sobie nakłady i zasięg tych mediów to zobaczysz o co chodzi że media są w obcych rękach a nie wrzucasz jakies dane dotyczące lokalnych gazetek tygodników itp. Tygodniki nie mają takiego wpływu opiniotwórczego jak media typu TV - głównie w rękach obcych czy inerrnet: także w obcych rękach.

   @ozzmann: No to się właśnie zaorałeś, bo na grafikach masz podane zasięgi. Wystarczy pododawać i policzyć procenty. Za trudne? Jak naskładasz tam 75% niemieckiego udziału to nobel z matmy.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   pokaż komentarz

   @Jakis_ja: A jeśli idzie o 75 procent to chodziło o prasę. I nie 75 procent tylko98% w rękach obcych

   źródło: i1.wp.com

  •  

   pokaż komentarz

   @ozzmann: Po pierwsze primo:
   Op napisał ewidentną bzdurę pisząc, że 75% polskiego rynku medialnego należy do Niemców - i tego dotyczy dyskusja - jest to kłamstwo.

   Po drugie primo:
   Radia muzyczne, słuchane głównie przez młodych są opiniotwórcze? Ile czasu antenowego w takiej Zetce czy też RMF jest poświęcone programom "opiniotwórczym"? Jakaś publicystyka czy coś?
   Może jeszcze do zestawienia Vivę daj lub inne MTv?
   Nie mówiąc już o wrzuceniu do jednego wora prasy i traktowaniu jej po równo. To jest coś nieporównywalnego.

   Po trzecie primo ultimo:
   Najzabawniejsze w całej tej zadymie medialnej jest to, że akurat w dziedzinie, jak to sam określiłeś: także bez szału - czyli najłagodniej ze wszystkich (no trudno aż tak na bezczela dyskutować z liczbami) pojawia się kara dla stacji, która śmiała pokazywać inbę w sejmie, pomimo tego, że przeciwwagą dla tejże telewizji jest (mająca większą część rynku) telewizja, za przeproszeniem, publiczna.
   Czyli 75% procent prasy w rękach niemieckich i pod tym pretekstem porozpierdzielamy konkurencyjne do rządowych telewizje. Jak wszyscy wiedzą ciemny lud i tak, taką ordynarną propagandę kupi.

   Po czwarte primo ultimo bombimo:
   Każąc mi "wypierdalać" niejako z automatu przyznałeś rację moim argumentom zasłaniając się chamstwem, z którym dyskutować nie zamierzam. OAO

  •  

   pokaż komentarz

   @Jakis_ja: No ja cię proszę: zet czy rpmf to nie sa radia typowo muzyczne. nadaja też wiadomości razem z komentarzami do nich. Są wywiady z politykami i publicystyka występuje także. Ale najlepiej działające sa zawsze krótkie wstawki w momencie niespodziewanym. Takie małe informacyjki odpowiednio spreparowane które powoli jak kropelka drążą nawet najtwardzszą skałę. I sa skierowane do tych którzy sa odporni na nachalną propagandę. Takie tam socjotechniki.
   Komentował kary nie będę, na miejscu KRRIT bym jej w ogóle nie nakładał. No chyba że miałbym więcej informacji niż te prezentowane w mediach.
   Porządek w mediach szczególnie tych telewizyjnych zrobić trzeba. Nie będę tolerował antypolskiej propagandy za moje własne pieniądze.
   I nie przyznałem racji żadnym twoim ,,argumentom'' tylko nie lubię chamskich kłamliwych wpisów więc po chamsku się pożegnałem.

  •  

   pokaż komentarz

   Swoją drogą dziwne, że większośc postepowego zachodu ma takie ustawy przyjęte ;)
   @sage_Slav: Problem w tym, że "repolonizacja" jest nieustannie mieszana z "dekoncentracją"... O czym więc tak naprawdę jest mowa? Bo ustawy ograniczające udział jednego podmiotu w rynku medialnym funkcjonują np. w Niemczech. Ale dopóki ten warunek jest spełniony to nie ma ograniczeń co do kraju pochodzenia kapitału więc w teorii wszystkie media prywatne w Niemczech mogłyby należeć to innego kraju bez złamania tej ustawy.

  •  

   pokaż komentarz

   Już nawet pomijając wiarygodność posłanki Kruk, która jest autorką tej informacji masz ty choćby śladowe ilości RiGCzu żeby mieszać media i "prasę"?

   @Jakis_ja: Tu nie chodzi o RiGCz. To wzorcowy wręcz przykład jak się kręci propagandę w jakimś temacie i tworzy wielkie problemy. To są celowe manipulacje polegające na mieszaniu pojęć a tym samym tworzeniu zakłamanego przekazu.

   Problem w tym, że "repolonizacja" jest nieustannie mieszana z "dekoncentracją"

   @btr: Problem tez w tym, że z tą repolonizacją to się trochę zwolennicy pis zapędzili. Naczelnym hasłem miało byc odbijanie mediów z ręki Niemców własnie pod dumnym hasłem "repolonizacji". Ale dopiero po czasie (czyli typowe dla tego środowiska) skapnęli się że najwięksi wrogowie czyli Wyborcza czy TVN to odpowiednio polskie (nie mające zagranicznego kapitału) i amerykańskie (a amerykanie to nasi wielcy sojusznicy w końcu) media. Żadne niemieckie.

   Zresztą z TVN sytuacja już dawno zabrnęła w ślepy róg w który sami się wpędzili, albowiem funkcjonariusze partyjni już dawno się zgubili w tym co wrogie niemieckie i przyjacielskie amerykańskie i sami się gubią. I najlepiej to zagubienie w wytycznych obrazuje przykład TVN. Wszak od lat już należy do naszych przyjaciół i wielkich sojuszników amerykanów. Ale jednak robi wciąż niemiecką propagandę. To co, ci Amerykanie właściciele są zbyt głupi żeby zobaczyć niemiecką kolumnę w swoim biznesie (po co więc się zadawać z takimi debilami i obskakiwać im tyłek skoro taka Merkel kiwa ich jak Beckenbauer tyczki) czy co gorsza tak naprawdę kolaborują z Niemcami przeciw Polsce (po co więc zadawać się z takimi zdrajcami)...

  •  

   pokaż komentarz

   @przemomemoo: akurat Wyborcza ma zagraniczny kapitał. Albo raczej to zagraniczny kapitał na Agore. z rok temu było głosno, że soros zakupił pakiecik akcji Agora.

   @btr: Jak zwał tak zwał. W Niemczech maja problem nawet z kupieniem polskiego ciągnika, to co dopiero byłoby z POLKSIM medium :D To ejst własnie ta różnica w poglądach - oni uważają patriotyzm konsumencki jako coś naturalnego. Spróbuj kupić jakąś Skode czy Tesle będąc Niemcem. Nie mówie, że od razu ukamienują, ale cześć osób krzywo spojrzy. a w Polsce? jak w lesie.

   Ale nie o to w tym chodzi. Przede wszystkim media pełnią role manipulacji masami. Jesli chcemy stanowić sami o sobie to MY musimy mieć tą zdolność (do manipulacji).
   Chyba nikt (pomijając skrajną neurope i prawaków) nie uważa, że media mają role informacyjną. Media mają role dezinformacyjną i manipulacyjną.
   Cytując Marka Twaina: “Kto nie czyta gazet jest niedoinformowany, kto je czyta wręcz przeciwnie, jest dezinformowany”

  •  

   pokaż komentarz

   @sage_Slav: Dlaczego rząd uzurpuje sobie prawo do mówienia kto jest polski, a kto antypolski? Śmierdzi cenzurą i walką z innym punktem widzenia. Tam gdzie posłowie PiS widzą antypolonizm, ja widzę coś zupełnie innego, ich bezdenną głupotę.

  •  

   pokaż komentarz

   @wesoly_urolog: Mysle, że akurat rząd nic w tej sprawie nie musiał mówić - to my Polacy widzimy kto jest polski, a kto antypolski. Wystarczy spojrzeć na efekty działań rządów, aby się o tmy przekonać. Sama walka z EU i Niemcami o Polskie interesy stawia PiS w koalicji "polskiej", zaś Ci którzy szkalują Polsce za granicą, mówią nieprawde lub działają na nasza niekorzyść jest niepolski. Myśle, ze przed wyborami każdy powinien swój algorytm wyboru partii dostosować względem właśnie tego czynnika. Pierwsza bramka logiczna - Czy partia działa w interesie Polski? - tak lecisz dalej, nie - odpada.

   Żeby nie było - ja odnośnie władzy mam pogląd jedyny właściwy - jakolwiek włazda by nei była - trzeba lać po mordzie i patrzyć czy równo puchnie.

  •  

   pokaż komentarz

   @sage_Slav: No właśnie - walka. W mojej opinii walka nam nie jest potrzebna, ale dbanie o nasze interesy poprzez współpracę z Niemcami i UE już tak. Szkalowanie Polski - nie Polski, ale polskiego rządu. Rząd != Polska. PiS nie dba o mnie, ma mnie w dupie, a ja jednak częścią Polski jestem i nie czuję się szkalowany, kiedy ktoś skarży się na nasz rząd do wyższych instancji.

  •  

   pokaż komentarz

   Jak zwał tak zwał. W Niemczech maja problem nawet z kupieniem polskiego ciągnika, to co dopiero byłoby z POLKSIM medium :D To ejst własnie ta różnica w poglądach - oni uważają patriotyzm konsumencki jako coś naturalnego. Spróbuj kupić jakąś Skode czy Tesle będąc Niemcem. Nie mówie, że od razu ukamienują, ale cześć osób krzywo spojrzy. a w Polsce? jak w lesie.
   @sage_Slav: Trochę przesadzasz ;) W kwestii ciągnika to podobno niemieccy konsumenci byli chętni a urzędnicy robili problemy, więc samo to pokazuje, że ten niemiecki patriotyzm konsumencki nie jest aż tak silny jak piszesz. Skoda akurat jest niemiecka, za to bez problemu na ulicach niemieckich miast zobaczysz citroeny, fiaty, itd.

   Ale nie o to w tym chodzi. Przede wszystkim media pełnią role manipulacji masami. Jesli chcemy stanowić sami o sobie to MY musimy mieć tą zdolność (do manipulacji).
   Pytanie kim są ci "my" i czy na pewno działają też w moim interesie? Bo ja często mam wrażenie, że obecne media publiczne bronią działań szkodliwych dla mnie i Polski.

  •  

   pokaż komentarz

   75% polskiego rynku medialnego należy do Niemców

   @miedasq: to ile jest tych niemieckich telewizji w Polsce? Ile mają procent rynku?

  •  

   pokaż komentarz

   @btr: to bardzo ciężkie pytanie - pytanie które powinni sobie zadać politycy w przededniu II WŚ. Czy to co robią jest dobre dla Polski? Cóż po latach widzimy, że to było niekorzystne dla Polski. w sensie utrzymanie suwerenności i obrona granic przed nazistami. Istniały inne drogi mniej szkodliwe dla Polski przynjamniej ekonomicznie i demograficzne, bo to co sie działo w II WŚ to gehenna narodu Polskiego.
   Wiec pytasz czy to co robi PiS jest dobre dla Polski. Nie wiem. Zobaczymy w przyszłości. Na pewno widać ostry zakręt od drogi obranej przez PO.

   @wesoly_urolog: Walke (rywalizacja) stworzyła ewolucja i jest obecna we wszystkich aspektrach naszego życia - od pracy, po szkołe, rodzine, znajomych, kobiety - na polityce kończąc. Kto nie walczy kończy wszędzie tak samo - jako przegrany.

  •  

   pokaż komentarz

   @tell_me_more: chłopie, nie wymagaj od tych ludzi jakichkolwiek dowodów. Tutaj jeden idiota udowadniał mi, że RM i Trwam nie mają takiej siły przebicia do Polaków bo rząd PO-PSL nie pozwalał na to. Pytam się więc kretyna o czym on pisze skoro RM swoim zasięgiem przebija najchętniej słuchane RMF FM, a Trwam dociera do większej ilości widzów niż TVN24. Kretyn zaczął coś dalej pisać o tym, że TVN manipuluje tak ludźmi że nie oglądaj i nie słuchają mediów Rydzyka. Brakowało jeszcze tylko, żeby napisał o Tusku, który pozabierał piloty od tv i nie da się przełączyć kanału w telewizorze. Te pisowskie lebiegi są tak otumanione, że nawet jakby mieli w tym kraju tylko swoje media to i tak pisaliby o złych Niemcach walczących z polską racją stanu.