•  
  Invisible_Spirit

  +550

  pokaż komentarz

  Typowa ustawowa patologia.

  •  
   c......g

   +231

   pokaż komentarz

   @Invisible_Spirit: to jest uszczęśliwianie ludzi przez państwo na siłę, zdrowa sytuacja to dbanie o rodziców przez dzieci, jak sobie je wychowasz, jak się nimi zajmujesz i jak im pomagasz gdy jesteś w pełni sił, tak masz na starość, to samo w przypadku małżeństw, jak sobie wybierzesz męża taką masz później opiekę nad dziećmi, ale państwa socjalne postanowiły uszczęśliwiać ludzi i mamy taką patologię jak ta, albo madki łapiące dawców spermy i utrzymujące siebie i gówniaków z funduszu alimentacyjnego, mopsu i 500 plus

  •  

   pokaż komentarz

   madki łapiące dawców spermy

   @castling: co za patologia

  •  

   pokaż komentarz

   @Invisible_Spirit: Dura lex, sed lex.

   pokaż spoiler Prawo rodzinne w Polsce to patologia.

  •  

   pokaż komentarz

   @Invisible_Spirit: opiekuncze panstwo tak wyglada, na kogos rachunek trzeba wystawic, a na kogo jak nie na rodzine?

  •  
   h........8 via Android

   +3

   pokaż komentarz

   @sell_your_soul Ło madko. To pewnie stąd się wziął wyraz maderfaker

  •  

   pokaż komentarz

   albo madki łapiące dawców spermy i utrzymujące siebie i gówniaków z funduszu alimentacyjnego

   @castling: to jest chyba mozliwe tylko na wykopie. Stopien relatywizacji i pogardy wybity poza skale. Samotne kobiety wychowujace dzieci to "madki lapiace dawcow spermy", przy czym ani slowa pogardy i ostracyzmu wobec "ojcow" - alimenciarzy, ktorzy entuzjastycznie wiedza jak poruchac, ale nie wiedza ze potem trzeba wychowywac i dac wsparcie emocjonalne i finansowe. No biedaczki nie wiedza, bo przeciez padli ofiara "lowczyni spermy".

  •  
   c......g

   -19

   pokaż komentarz

   przy czym ani slowa pogardy i ostracyzmu wobec "ojcow" - alimenciarzy, ktorzy entuzjastycznie wiedza jak poruchac, ale nie wiedza ze potem trzeba wychowywac i dac wsparcie emocjonalne i finansowe.

   @koralowiecc: oczywiście warto nimi pogardzać po dali się złapać w te sidła, kiedyś wybór męża był po prostu staranny, nikt nie wiązał się z lekkoduchami nie potrafiącymi zapewnić bytu rodzinie, dziś jest to normą, bo ten byt zapewnia państwo funduszami i zasiłkami, takich madek w ośrodkach pomocy społecznej jest mnóstwo, z jednej strony zero odpowiedzialności, z drugiej sposób na życie, po co planować starannie partnerstwo, ważne jest szybko zaciążyć z byle kim i zająć kolejkę w mops i u komornika, btw to madki wybierają ojców, nie na odwrót, więc komu tu należy się pogarda i ostracyzm?

  •  

   pokaż komentarz

   madki wybierają ojców, nie na odwrót, więc komu tu należy się pogarda i ostracyzm?

   @castling: typowy wypok. Tak wszystkie kobiety świadomie wybierają pijaków, popaprańców, nieodpowiedzialnych debili. Nigdy ale to nigdy wina nie leży po obu stronach a na pewno już nie po męskiej, bo mężczyźni nigdy nie oszukują, nie zdradzają, nie udają zupełnie kogoś innego przed ślubem, nie oszukują na kasę. Lejecie bez przerwy gówno tu na kobiety litrami, zwłaszcza samotne matki, o których g* wiecie bo każda to z góry przecież gupia szmata a potem jeszcze macie czelność mówić jak to kobiety mają w PL wspaniale w porównaniu do mężczyzn. Tylko jakoś jak facet zostawi dziecko i rodzinę to jest tak widocznie normalne i powszechne w naszym społeczeństwie, że to ta porzucona kobieta żyje ze stygmatem "madki" a nie on uja, jak się facet rozpije to kobieta żyje z e stygmatem "głupiej madki" bo takiego sobie "wybrała", nie pijak i uj, samotny ojciec to bohater, samotna matka to k?%!a i tępa "madka", jak kobieta oszuka faceta to biedny facet a baba wredna k*, jak facet oszuka kobietę to głupia debilka a facet no cóż, no nic w sumie wykorzystał tylko okazję, i tak można wymieniać w nieskończoność ale to mężczyźni mają ciężko i są gnębieni buuu.

  •  

   pokaż komentarz

   @castling: interesujace jest jeszcze to - ze w swej krytyce co do panstwa opiekunczego, systemu socjalnego, rozdawnictwa - tak boli cie obciazenie budzetu przez "samotne madki", ale tego ze na tym systemie wlasnie zeruja alimenciarze - bo kabanom sie nie chce isc do pracy, albo pracuja na czarno/ dorywczo - byleby obciazenie alimentacyjne przezucic na panstwo - no to juz poza percepcja wykopkowego filozofa.

  •  

   pokaż komentarz

   Mam identyczna sytuacje. Tylko czekam az moj zacny “ojciec” mnie pozwie .

  •  

   pokaż komentarz

   @Invisible_Spirit: to jest uszczęśliwianie ludzi przez państwo na siłę, zdrowa sytuacja to dbanie o rodziców przez dzieci, jak sobie je wychowasz, jak się nimi zajmujesz i jak im pomagasz gdy jesteś w pełni sił, tak masz na starość, to samo w przypadku małżeństw, jak sobie wybierzesz męża taką masz później opiekę nad dziećmi...
   @castling: ale zdajesz sobie sprawę, że świat nie jest czarno-biały? Jesteś w stanie przewidzieć jak dana osoba zachowa się za tydzień, miesiąc, rok? Jak zareaguje w sytuacjach kryzysowych?
   Zdajesz sobie sprawę, że w samej tylko Polsce rok w rok orzeka się ponad 60 tysięcy rozwodów? Rozumiem, ze te wszystkie osoby źle dobrały druga polowe?
   Nostradamus się znalazł....

  •  

   pokaż komentarz

   @Jariii:

   Dura lex, sed lex.

   Przestan szpanowac Klingonskim, tez ogladam Star Treka.

  •  

   pokaż komentarz

   @manstain: Po Klingońsku to lubię przeklinać. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  
   c......g

   -11

   pokaż komentarz

   typowy wypok. Tak wszystkie kobiety świadomie wybierają pijaków, popaprańców, nieodpowiedzialnych debili.
   nie wszystkie, te którym wystarcza zasiłek z mopsu plus 500 plus, czyli typowo patologia, te ambitniejsze łapią kogoś pracującego, pracującego nawet dorywczo przez miesiąc, dwa, wtedy można dołożyć alimenty ponad najniższy poziom, fundusz zapłaci, a komornik będzie ścigać leszcza (w sumie jego wina też, za głupi był)

   Nigdy ale to nigdy wina nie leży po obu stronach a na pewno już nie po męskiej, bo mężczyźni nigdy nie oszukują, nie zdradzają, nie udają zupełnie kogoś innego przed ślubem, nie oszukują na kasę. Lejecie bez przerwy gówno tu na kobiety litrami, zwłaszcza samotne matki, o których g* wiecie bo każda to z góry przecież gupia szmata a potem jeszcze macie czelność mówić jak to kobiety mają w PL wspaniale w porównaniu do mężczyzn.
   w sądach rodzinnych mają wspanialej od mężczyzn

   Tylko jakoś jak facet zostawi dziecko i rodzinę to jest tak widocznie normalne i powszechne w naszym społeczeństwie, że to ta porzucona kobieta żyje ze stygmatem "madki" a nie on uja, jak się facet rozpije to kobieta żyje z e stygmatem "głupiej madki" bo takiego sobie "wybrała", nie pijak i uj, samotny ojciec to bohater, samotna matka to k!%!a i tępa "madka", jak kobieta oszuka faceta to biedny facet a baba wredna k*, jak facet oszuka kobietę to głupia debilka a facet no cóż, no nic w sumie wykorzystał tylko okazję, i tak można wymieniać w nieskończoność ale to mężczyźni mają ciężko i są gnębieni buuu.

   @sokotra: nie krytykowałem kobiet, a system, system produkujący madki, najczęściej to widać wśród patologii, bo ambitniejsze kobiety nie patrzą kompletnie na ten socjal, szukając partnera na poziomie

  •  
   c......g

   -12

   pokaż komentarz

   interesujace jest jeszcze to - ze w swej krytyce co do panstwa opiekunczego, systemu socjalnego, rozdawnictwa - tak boli cie obciazenie budzetu przez "samotne madki", ale tego ze na tym systemie wlasnie zeruja alimenciarze - bo kabanom sie nie chce isc do pracy, albo pracuja na czarno/ dorywczo - byleby obciazenie alimentacyjne przezucic na panstwo - no to juz poza percepcja wykopkowego filozofa.

   @koralowiecc: w jaki sposób żerują na tym alimenciarze? dostają jakieś pieniądze z funduszu czy komornika? przecież oni zostają do końca życia z długami komorniczymi, też mi żerowanie, zysku raczej żadnego nie mają z tego, społeczeństwo owszem na nich traci, bo się dokłada do alimentów, ale oni nie mają z tego nic, więc jak niby żerują?

  •  

   pokaż komentarz

   @sokotra: Ja rozumiem, że ci się nie podoba. Ale jedyne co robisz, to lanie pomyj w drugą stronę. A prawda... Jedna strona wychodzi lepiej, druga gorzej. Często obie płcie wymieniają się statusem kto ma gorzej. Jak to mówią. Każdy chce komuś ufać, ale nikt nie lubi być wykorzystywany.

  •  
   c......g

   -7

   pokaż komentarz

   Zdajesz sobie sprawę, że w samej tylko Polsce rok w rok orzeka się ponad 60 tysięcy rozwodów? Rozumiem, ze te wszystkie osoby źle dobrały druga polowe?

   @KrzysiekEire: kiedyś trzy lata to narzeczeństwo trwało, teraz poród jest trzy, cztery miesiące po ślubie albo i przed, wśród takich odpowiedzialnych madek jest większość rozwodów, państwo przecież je utrzyma z gówniakami

  •  

   pokaż komentarz

   @castling: a co ma poród do narzeczeństwa? Po trzyletnim ludzie nie wpadają? To raz. Dwa- czemu całą winę zwalasz na kobietę? To facet nie wie czym się kończy kiszenie ogóra?
   Trzy- jaka masz edukacje na ten temat, jak większość rodziców nadal się wstydzi rozmawiać "na te tematy" z dziećmi? Może od tego należałoby zacząć nagonkę i uzdrawianie sytuacji

  •  
   c......g

   -8

   pokaż komentarz

   Trzy- jaka masz edukacje na ten temat, jak większość rodziców nadal się wstydzi rozmawiać "na te tematy" z dziećmi? Może od tego należałoby zacząć nagonkę i uzdrawianie sytuacji

   @KrzysiekEire: no chyba nie sądzisz, że panny które zaciążają to w większości dzieci, one by nas niejednego nauczyły i doskonale znają sposoby zabezpieczania się, ale nie mają żadnej presji żeby się zabezpieczać (chyba że na weekendowych wypadach na mieście, bo wtedy ojca można nie poznać i złapać), często ta ciąża to jest ich jedyny sposób na życie

  •  

   pokaż komentarz

   @castling ile ty masz lat, i skąd wiesz jak było kiedyś, swoją droga, kiedy. Nasz jakieś konkretne dane, czy tylko badania babci albo dziadka jak to byl9 za ich czasów. ( 8 dzieci do 25 roku życia )

  •  

   pokaż komentarz

   @castling: Jesteś facetem? Gadasz jak jakiś bezduszny automat. To powinno być rozpatrywane od przypadku do przypadku. Oby Twojemu partnerowi czy partnerce nie odj... po starannym wyborze i 10 latach małżeństwa, bo różnie to bywa...

  •  

   pokaż komentarz

   @castling: wykoppeel. Czyli jak w sytuacji kompletnie nie związanej ze sprawą poszczuć zue kobiety. Wy to k%@#a jestescie mistrzami. " to wina kobiety ze wybrala sobie tego faceta, to jej wina ze odszedl i udupił syna". Ja p%?##@#ę ta strona nigdy nie przestanie mnie zadziwiać(-‸ლ)

  •  

   pokaż komentarz

   @castling ależ ty musiałeś oberwać od samotnej Matki że teraz tak plujesz jadem :/, straszne jest te twoje uogólnianie i tłumaczenie jakbyś najlepiej wiedział co czuje i myśli każdy samotny rodzic

  •  

   pokaż komentarz

   @castling: Wiesz jak bywało często przedtem? Małżeństwa przed osiągnięciem pełnoletności, bo to był skandal być samotną matką. Nieraz się pokochali, ale często nienawidzili do końca życia, bo rozwodzić się "nie wypadało"... Ślub kościelny! A co sąsiedzi na to? Wszystko jest względne.

  •  
   S...............n

   -4

   pokaż komentarz

   @Invisible_Spirit: @castling: @sell_your_soul: @Karotaypatatota: @Jariii: @ConorMG: @hexagram88: @koralowiecc: @sokotra: dlatego jak kochany rodzic nie płaci albo porzuci rodzinę to go od razu wydziedziczamy. Ilu to już takich było, co zostało samych a na stare lata rodzice sobie przypominali, że mięli dziecko xD
   Bo alimenty działają w obie strony, o czym wielu ludzi nie wie.
   Chłopak pójdzie do sądu i jeśli ma dowody to wygra. Jak nie to niech płaci.
   Ciekawą sytuacją jest to, jak dziecko opuści rodzinne gniazdko i zniknie nie mówiąc gdzie jest, wtedy trzeba taką osobę szybko wymeldować. Później przy sprzedaży mieszkania jest problem.

  •  

   pokaż komentarz

   @koralowiecc:

   Jak suka nie da, pies nie weźmie.

   W przeciwnym razie jest to gwałt, który należy zgłosić w najbliższej jednostce policji albo prokuraturze. Odpowiadacie za swoje czyny tak samo jak my i żadne fochy tego nie zmienią.

  •  

   pokaż komentarz

   @koralowiecc: wiesz, ze z pozcyji 18 latka ktorego utrzymuja rodzice to swiat jest tak radykalnie czarny lub bialy...

  •  

   pokaż komentarz

   @koralowiecc: Pierdzielisz, wiem jak poruchac i wiem ze istnieje antykoncepcja. Jak Ty nie wiesz to nie wpuszczaj kolesia miedzy nogi.

  •  

   pokaż komentarz

   Ale jedyne co robisz, to lanie pomyj w drugą stronę.

   @zenla: czyli wymienienie różnic w postrzeganiu tych samych zachowań u kobiet i mężczyzn to jest już lanie pomyj. No najlepiej milczeć i ciągle tylko słuchać, że wszystkie kobiety to X a wszystkie samotne to "madki", jak coś napiszesz w drugą stronę to już przeszkadza, że ktoś może być potraktowany tak samo jak sam się wypowiada. Ja przynajmniej rozumiem, że wina za pewne rzeczy może leżeć po obu stronach ale to tez pewnie pomyje.

 •  

  pokaż komentarz

  Dom opieki sobie może chcieć, z automatu chyba nie wysyłają rachunków. Będą musieli się spotkać w sądzie, bo syn wcale nie ma automatycznego obowiązku utrzymywać kogoś, kto był kutasem.

  •  

   pokaż komentarz

   @Abomination: Kwestia względna. Żona kolegi nie mogła się z nim ożenić, bo MOPS od razu zakwaterował by jej, jej starego patola. Czekała ze ślubem 12 lat, aż tamten się w końcu przekręcił. To jest prawdziwa patologia.

  •  

   pokaż komentarz

   @Abomination: dokładnie i ma facet po swojej stronie art 5 kc - nie dość ze doznał bezpośredniej krzywdy to z punktu widzenia zasad współżycia społecznego absolutnie niegodnym jest by osoba która nawet nie otrzymała majątku, nie uczestniczyła w życiu rodzinnym, nie ma relacji z wspomnianym ojcem teraz jako jedyna miala by łożyć na jego utrzymanie. MOPS musi mieć jakiś dział prawny, który zdaje sobie z tego dobrze sprawę . Ten człowiek podejrzewam stał się ofiara urzędniczej spychologii. Wzięli pierwszego lepszego syna z papierów i nie badając sprawy dowalili obowiązek opieki, bo w papierach to jego ojciec.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kulek1981: Jak by mops go zakwaterował niby? do mieszkania zięcia? Jak ktoś ma własnościowe mieszkanie to nikt nikomu nie może nikogo dokwaterować.

  •  

   pokaż komentarz

   @Abomination: Tu się kolego, trochę mylisz( masz dużo racji), z pierwszej ręki miałem informacje od "kolegi", którego matka pozwała o alimenty. Dorosły chłop 2 dzieci, żona, praca itp. Matka alkoholiczka, nie opiekowała się nim, został wychowany przez babcię, a jednak to nie przeszkodziło x lat potem ubiegać się o pomoc od syna na stare lata. Dobra wiadomość jest taka, że wygrał sprawę przed sądem i nie musiał nic płacić, bo matka nie umiała udowodnić opieki nad nim.

  •  

   pokaż komentarz

   @dendi9: moje kochana mamusia też się odgrażała takim pozwem. :D

  •  

   pokaż komentarz

   @Abomination: I może go złożyć, ale co postanowi sąd to już inna sprawa.

  •  

   pokaż komentarz

   @dendi9: Potwierdzam. Mam przykład w mojej rodzinie gdzie dorosły mężczyzna został wezwany przez MOPS do zapłaty długu za brak płacenia alimentów (rozumiecie absurd? syn spłaca dług ojca wobec kraju z powodu niepłaconych przez niego alimentów). Sprawa została wygrana w sądzie.
   Każdą tego typu sprawę można wygrać w sądzie pokazując poprzednie wyroki: rozwód, znęcanie się, błękitna karta - to wszystko to dowody.

  •  

   pokaż komentarz

   @Abomination: Na twoim miejscu traktowałbym to poważnie. Zacznij nagrywać spotkania i rozmowy telefoniczne.

  •  

   pokaż komentarz

   @Jariii: nie mamy ze sobą kontaktu od lat - nie ma czego zbierać :), z drugiej strony ona nie zna mojego adresu, a nie jestem nigdzie zameldowany. Ciekawe, czy to mi jakoś pomaga. XD

  •  

   pokaż komentarz

   @kucober: Tak dokładnie jest, znamy "prawo", ale tylko w tej części, która nas dotyczy, jak ja pierwszy raz usłyszałem tą historię to uważałem to za jakiś, żart, kpinę a jednak są dziwne przepisy, które wydają się już absurdalne jak o nich usłyszymy. Dobrze, że sąd w tych sprawach zachowuje się odpowiednio.

  •  

   pokaż komentarz

   @Abomination: To możesz mieć nieciekawie, spróbuj może nawiązać kontakt albo poszukaj świadków co potwierdzą brak kontaktu. Brak meldunku to tylko problem komornika, ale jak masz konto to ci zajmie, z każdej umowy będzie ci pobierał kasę, no chyba, że na czarno robisz.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kulek1981 niby na jakiej podstawie? Co ma slub? I na jakiej podstawie w tych czasach kokukolwiek mozna kogokolwiek "zakwaterowac"?

  •  

   pokaż komentarz

   @kawazrana: Pracowała wcześniej w MOPSie. Zna takie sytuacje z autopsji, gdy rodzice patologia, lądują u dzieci na utrzymaniu i dzieci mają przefajdane. Ona też już miała info od koleżanek, że stary interesował się, gdzie mieszka i czy pracuje. Więc przyjęła postawę wyczekującą i się w końcu doczekała.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kulek1981 mops ma uprawnienia do kwaterowania kogokolwiek? Wow! Musze przekazac siostrze, ze ma takie uprawnienia, bo czesto nie wie co zrobic z "patolem", to go rodzinie "zakwateruje".

   [pokaż spoiler]

  •  

   pokaż komentarz

   absolutnie niegodnym jest by osoba która nawet nie otrzymała majątku, nie uczestniczyła w życiu rodzinnym, nie ma relacji z wspomnianym ojcem teraz jako jedyna miala by łożyć na jego utrzymanie

   @grubson234567: nie masz racji bo nie znasz tego przypadku ten drugi brat moze zmarl,, wyjechal za granice i sciagniecie z niego srodkow na ojca moze okazac sie nie mnozliwe zostal wiec drugi syn, Dla mops to bez znaczenia kasa ma dla nich znaczenie, To ze syn nie odziedziczyl domu tez nic nie znaczy jesli ojciec lozyl na jego utrzmanie nawet jesli byl pozbawiony praw rodzicielskich to syn ma obowiazek wesprzec rodzica nawet jesli ten nie uczestniczyl w jego wchowaniu, to zasada proporcji, To rzadki przypadek aby ojciec skladal wniosek o alimenty, Ale to sprawka mopsu, Mops ma taki sposob dzialabia jesli zglasza sie do niej potrzebujacy to oni najpierw staraja sie znalezc rodzine ktora mozna podac o alimenty jesli tego nie ma lub ta rodzina nie ma z czego placic to dopiero Mops cos tam kapie, Mops nie ma mozliwosci scigac rodziny za granica, jesli drugi syn tego pana przebywa za granica doczepili sie do tego co mieszka w kraju, Owszem syna mi szkoda, ale bral on srodki od ojca, wiec czas przyszedl sie odwdzieczyc ..... Absolutnie nie trafiaja do mnie argumenty mlodych ludzi ktorzy uwazaja ze im sie wszystko nalezy a oni nie maja zadnych obowiazkow, Mam takiego a raczej mialem takiego kolege co to ojca ciagal o alimenty po sadach bo mu regularnie nie placil, w koncu ojciec dlug splacil, ojciec zostal bez srodkow do zycia, a syn mowi ze to nie jego problem, a czyj k?@@a probllem moj ? ja starego po sadach ciagalem ? jak on byl winny ?

  •  
   c...o via Android

   +2

   pokaż komentarz

   @grubson234567 dokładnie tak jak mówisz .mops ma wyj!%$ne na historie rodzinne. Oni po prostu za wszelką cenę nie chcą dać ci kasy. Zrobią wszystko żeby nie dać ci ani grosza. Na szczęście od każdej ich debilnej decyzji można.soe.odwolac a.sady już raczej orzekają normalnie.

  •  

   pokaż komentarz

   @siddhariha-cautama: ale w przypadku z artykułu ojciec nie płacił alimentów.

  •  

   pokaż komentarz

   @Massad: skad taka informacja, ? w artykule bylo napisane ze alimenty byly placone przez komornika, czyli jednak placil

  •  

   pokaż komentarz

   @Kulek1981: ale takie cuda właśnie z mopsu wychodzą zgłasza się do nich taki osobnik a urzędnik za biurka mówi chce pan alimenty od syna możemy pomóc

 •  

  pokaż komentarz

  Niech się sądy Ziobry popiszą, z pozoru prosta sprawa, swoją drogą ciekawe dlaczego od 6 lat nie wszedł na drogę sądową by odciąć się od ojca materialnie (ściągnąć z siebie uporczywy MOPS). A MOPS o bracie wie i ma to w dupie, ciekawe czy posmarowane kopertą żeby się tak działo ( ಠ_ಠ)

 •  

  pokaż komentarz

  Niestety ale takie jest prawo. Prawo alimentacyjne i spadkowe to bagienko, które laikowi wydaje się bez sensu. Bo często jest bez sensu. Gdyby ten ojciec miał długi to ten syn mimo że go nie znał, musiałby te długi spłacać.