•  

   pokaż komentarz

   @aaqq: dajże spokój panie:

   W 2005 r. Marek W. śmiertelnie potrącił 22-latka na przejściu dla pieszych. Biznesmen wyszedł z tego obronną ręką. Z tego między innymi powodu w Nowej Soli panuje przekonanie, że Marek W. jest nietykalny. Jego ojciec to były prokurator. Po zatrzymaniu w 2011 r. Marek W. trafił za kratki, ale nie na długo. Bez problemów wyszedł z celi. Nie zatrzymano mu nawet paszportu. Biznesmen od lat skutecznie unika więzienia bawiąc się za to na egzotycznych polowaniach, razem z ojcem.

  •  

   pokaż komentarz

   @rissah
   I wszystko jasne. A potem dziwota , że ciemny lud przejmuje władzę i social komuna wdziera się tylnymi drzwiami niszcząc gospodarkę.
   Z jednej strony rozumiem elektorat PIS-u jak poklaskuje Kaczyńskiemu , dla którego swiat biznesu i wolności gospodarczej jest z góry podejrzany z drugiej strony nie ma co ukrywać. Problem silnych układów i ludzi ponad prawem istnieje i jest to poważny problem. Niestety obawiam się, że obecny rząd lubi atakować przeciwników zarzucając im udział wlaśnie takich kastach, z drugiej strony sam tworzy nowe układy i "reformuje" tak, żeby przypodobać się ludowi a samemu przejąć jak najwięcej władzy.

   Jak wytłumaczyć tym ludziom, że centralizacja władzy, przejmowanie spółeko państwowych, prokuratury , sądów, walka z inicjatywami społecznymi i mediami innymi niż Pisowskie ( przy paskudnej narracji pełnej hejtu , propagandy i kłamstwa) i do tego podnoszenie podatków na rzecz górników, Rydzyka itd. to nie jest lekarstwo na nasze społeczne problemy tylko dolewanie oliwy do ognia.

   Jeszcze parę lat i okaże się, że osmiorniczki PO to był pikuś w porównaniu do tego co szykuje nam obecną wladza. Zresztą jakie osmiorniczki ? Teraz tylko prezes i reszta mu poslusznych. Zamknięta klika trzymającą 37 mln kraj w garści bo wiedzą jak grać do ciemnego ludu.

  •  

   pokaż komentarz

   @aaqq Nie wysyla sie listu gonczego po skazaniu.

  •  

   pokaż komentarz

   @rissah: i to jest właśnie to, co "za pierwszego PiSu" Kaczyński trafnie diagnozował i przedstawiał jako "układ" (a nie jakaś grupa trzymająca władzę w całej Polsce), tylko kompletnie nie potrafił tego dobrze sprzedać.

   Teraz PiS dorwał się do władzy i w sumie nie dziwię się, że społeczne poparcie dla przemeblowania w sądownictwie jest wysokie, kiedy zwykli ludzie postrzegają wymiar sprawiedliwości przez taki pryzmat. No a ludzie znający go nieco bliżej też wiedzą jak jest, ale nikt tego głośno nie powie, bo im to mniej lub bardziej pasuje.

  •  

   pokaż komentarz

   społeczne poparcie dla przemeblowania w sądownictwie jest wysokie, kiedy zwykli ludzie postrzegają wymiar sprawiedliwości przez taki pryzmat

   @klaun-szyderca: tu tak naprawdę są dwa aspekty, które teraz pozwolą Kaczyńskiemu zrobić, co zechce - po pierwsze "proletariat" domaga się reform, patrząc na wymiar sprawiedliwości właśnie przez pryzmat sędziowskich/prokuratorskich wałków, szemranych układów i dziwnych decyzji, a po drugie reform (inaczej postrzeganych) domagają się sami "frontowi" sędziowie, tylko nie mają siły przebicia przez beton sędziowskiej elity albo skutecznie zostali zastraszeni przez tą elitę.

   Co dostaje społeczeństwo - przedwczoraj info o łapówkach za klepanie wpisów do ksiąg wieczystych i odzyskiwanie pożydowskich kamienic. Wczoraj info o prokuratorze, który wziął w łapę, ale koledzy uznali, że nie wziął, tylko swoje wierzytelności od gangusów ściągał podstępem. Dziś lokalny biznesmen z układami w bezmiarze sprawiedliwości bezkarnie gwałci swoje pracownice. Jutro pewnie kolejna ciekawostka. Tyle, że to wszystko fakty, z którymi elita sędziowska nie podejmie dyskusji, bo musiałaby przyznać, że wiedziała, ale z wygody (a być może i dla własnych korzyści) nic z tym nie robiła.

   "Za pierwszego PiSu" Kaczyński miał rację, mówiąc o układzie, ale nie umiał tego sprzedać. Niestety dla wielu, przez te kilka lat dobrze się nauczył i teraz na tym układzie odbije sobie z nawiązką. Wszystko, a przede wszystkim czas i kolejne tego typu newsy, grają tu wyłącznie na jego korzyść i mogą sobie teraz obrońcy wolnych sądów pokrzykiwać na ulicach (czasem nawet słusznie) - naczelnik nie będzie się z nimi p$@!%#%ił w tańcu. Nie ten czas, gdy musiał się z kimkolwiek liczyć. Oni swój czas i swoją szansę już stracili.

  •  

   pokaż komentarz

   Teraz PiS dorwał się do władzy i w sumie nie dziwię się, że społeczne poparcie dla przemeblowania w sądownictwie jest wysokie, kiedy zwykli ludzie postrzegają wymiar sprawiedliwości przez taki pryzmat.

   @klaun-szyderca: akurat nad prokuraturą Ziobro panuje już od dwóch lat, a to tam odchodzą największe patologie. Żadna ich "reforma" nie proponuje żadnych konkretnych zmian usprawniających dzialalność tych instytucji, jedynie trzymanie za mordę. Efekt jest taki, że za zbluzganie "mediaworkerki" TVP koleś dostaje 48h i przeszukanie mieszkania, a Prezes i jego przydupasy za to samo dostają brawa.

   Rację to miał Kurski mówiąc o ciemnym ludzie.

  •  

   pokaż komentarz

   @AtoMan: ależ ja to doskonale rozumiem - piszę tylko o tym, dlaczego teraz PiS może robić co mu się żywnie podoba, a pohukiwaniami wszelkiej maści kodziarzy nikt się nie przejmuje.

  •  

   pokaż komentarz

   @rissah: Dziecko sądowej palestry- nie do ruszenia.

  •  

   pokaż komentarz

   @sqorvel: bzdury piszesz, skazanych też szukają listami gończymi.

 •  

  pokaż komentarz

  Z tego co mówili pracownicy firmy Marka W. wynika, że biznesmen zorganizował im obóz pracy. Ludzie byli bici i poniżani. Za karę Marek W. np. wbijał pracownikowi długopis w dłoń. Znęcanie sprawiało mu radość. Często wpadał w szał. Rzucał w pracowników ich telefonami komórkowymi lub spuszczał je w toaletach. Po czym za zepsute telefony kazał płacić.

  Ludzie w firmie Marka W. byli zmaltretowani psychicznie. Jeden z pracowników zaczął nadużywać alkoholu. O odejściu z pracy nie było mowy. W razie ucieczki ludzie Marka W. jechali po takiego pracownika i zamykali go w ciemnym pomieszczeniu. Bezwzględny szef groził zgwałceniem osób najbliższych swoich pracowników.

  i takie coś chodziło bezkarnie i odpowiadało z wolnej stopy??? to żart (╯°□°)╯︵ ┻━┻

 •  

  pokaż komentarz

  Słabość tego państwa mnie obrzydza.

 •  

  pokaż komentarz

  Ciekawe kiedy zrobią porządek z tymi zwolnieniami lekarskimi. Ktoś kto wydał mu takie zwolnienie już dawno sam powinien siedzieć.

 •  

  pokaż komentarz

  Te Państwo nie istnieje. Co za syf. Gangsterzy w policji, sądach, prokuraturze, w Sejmie agenci obcych wywiadów.