•  

  pokaż komentarz

  "22-letni Liam przeszedł przez "psychiczną torturę" po tym, jak koleżanka wytoczyła mu proces o napaść seksualną. Chłopak miał zgwałcić ją sześciokrotnie podczas kilku spotkań. Po dwóch latach dochodzenia do prawdy, chłopak został uniewinniony. Wiadomości, które wymienił ze swoją "ofiarą" pokazały, jak było naprawdę.

  40 tys. wiadomości. Tyle potrzeba było, by z oskarżonego o gwałt studenta Liam stał się wolnym człowiekiem. Proces, jaki wytoczyła mu prokuratura po tym, jak koleżanka chłopaka oskarżyła go napaść seksualną, rozpoczął się w styczniu 2016 roku. 17 grudnia 2017 roku zapadł wyrok. Liam jest niewinny.

  Dziewczyna, która miała być rzekomą ofiarą Liama wysłała mu bowiem prośby o "więcej seksu" już po zgłoszeniu napaści. Mało tego, chwaliła się koleżankom, że stosunki ze studentem bardzo jej się podobały i liczy na dalszy rozwój ich znajomości. Zapytana przez sąd, dlaczego oskarżyła chłopaka o gwałt stwierdziła, że nie była usatysfakcjonowana ich pożyciem

  Gdyby nie wiadomości, w których koleżanka Liama prosiła go o seks, chłopak najbliższe 10 lat spędziłby w więzieniu"

  •  

   pokaż komentarz

   @wykopafery:

   Zapytana przez sąd, dlaczego oskarżyła chłopaka o gwałt stwierdziła, że nie była usatysfakcjonowana ich pożyciem

   Teraz zanim polecisz do lozka z jakąś kobitą to musisz ją uświadomić, że nie wiesz czy jestes łysym z brazzers bo inaczej ta ciebie zgłosi na policje i wmówi gwałt tylko dlatego ze jestes sredniak. Ale jak sama zachowuje się jak kłoda to ma byc OK bo ci dala xD
   Na szczście ja jeszcze o nic oskarżony nie jestem ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @Szuwax: kobieta powinna dostać surową karę a sprawa powinna być szeroko relacjonowana w mediach. Kara min 10-20lat żeby inne kobiety miały jasne informacje.

  •  

   pokaż komentarz

   @piastun: Powinna dostać dokładnie tyle, ile on by dostał w przypadku udowodnienia jego winy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Szuwax: Myk polega na tym że spoleczeństwo ma zakodowane że kobieta DAJE...gdy tak naprawde bierze...

  •  

   pokaż komentarz

   @piastun: przeciez takich historii to jest od groma...poszperaj w sieci ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @piastun Z automatu dwukrotność kary jaka zagrożony był chłopak plus odszkodowanie za starty moralne dla niego to powinno być minimum.

  •  
   J.......s via Android

   +546

   pokaż komentarz

   @wykopafery

   Gdyby nie wiadomości, w których koleżanka Liama prosiła go o seks, chłopak najbliższe 10 lat spędziłby w więzieniu

   Chyba byłbym kiepskim sędzią bo ja nie dałbym jej wiary już po informacji że została zgwałcona sześciokrotnie podczas KILKU spotkań po czym dopiero po czasie postanowiła złożyć oskarżenie.
   No ale ja jestem zwykły debil ( ͡° ʖ̯ ͡°).

  •  

   pokaż komentarz

   @wykopafery: Niedługo to będzie trzeba postępować przed jakąś znajomością jak w infoliniach wszelakich i informować, że rozmowy i spotkania są nagrywane w trosce o bezpieczeństwo. Jeżeli się nie zgadzasz proszę przerwać rozmowę/stosunek/kontakt :)

  •  

   pokaż komentarz

   @wykopafery: I z tego morał taki, że trzeba ćwiczyć i się starać, bo bycie sierotą w łóżku może przynieść bardzo duże kłopoty ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   @Szuwax: moze cie oskarzyc o zaniechanie sexu

  •  

   pokaż komentarz

   @wykopafery: W sumie zrobila mu reklame :) Problkem tylko taki, ze pewnie na mysl o spotkaniu z kobieta bez obecnosci prawnika mu opada...

  •  

   pokaż komentarz

   Teraz zanim polecisz do lozka z jakąś kobitą to musisz ją uświadomić, że nie wiesz czy jestes łysym z brazzers bo inaczej ta ciebie zgłosi na policje i wmówi gwałt tylko dlatego ze jestes sredniak.

   @Szuwax: To zależy czy ktoś zgarnia laski na jedną noc czy chodzi o swoją kobietę. W pierwszym przypadku najlepiej zapraszać do siebie a w pokoju mieć ukrytą kamerę. Może się tak zdarzyć że laska nawet nie będzie pamiętała co się działo w nocy bo była naćpana albo pijana a facet nie zdawał sobie sprawy że rano nie będzie nic pamietała. A wtedy może być problem który taka kamera rozwiązuje.

  •  
   c.....3

   +12

   pokaż komentarz

   @piastun: po co wiezienie. mysle ze 500 000 $ zadoscuczynienia by wystarczylo.

  •  

   pokaż komentarz

   Powinna dostać dokładnie tyle, ile on by dostał w przypadku udowodnienia jego winy.

   @efceka: moim zdaniem powinna dostać dużo więcej. Kara powinna być w jakiś sposób współmierna do rozmiaru szkód które ktoś wyrządził (albo usiłował wyrządzić).

   Porównajmy sobie to za co obydwie strony mogłyby odpowiedzieć:
   Dziewczyna nie miała żadnych uszkodzeń, śladów przemocy, żadnych dających się bezsprzecznie stwierdzić zaburzeń psychicznych związanych z tymi rzekomymi gwałtami (no bo ich nie było więc nie mogło też być takich konsekwencji), więc nawet gdyby faktycznie została zgwałcona, to byłby to wyjątkowo "delikatny" gwałt. Bez żadnych dających się stwierdzić czy zmierzyć trwałych szkód, jedyną konsekwencją o której ponad wszelką wątpliwość mógł wiedzieć sąd jest fakt że dziewczyna czuła się źle, a może nawet okropnie. No więc chłopak miał dostać 10 lat za to że przez niego dziewczyna się okropnie czuła. Co więcej, na jego winę nie było żadnych dowodów.

   Z drugiej strony, co dziewczyna usiłowała zrobić chłopakowi: trwale zszargać jego reputację, przemielić go przez sądowe procedury, wsadzić do więzienia na 10 lat, po czym prawdopodobnie nigdy nie dostałby dobrej pracy, miałby problemy ze znalezieniem partnerki życiowej czy choćby akceptacji w jakimkolwiek "normalnym" towarzystwie. Na szczęście to jej się nie udało, ale trwałe ślady na jego psychice na pewno pozostaną. I wina dziewczyny jest udowodniona ponad wszelką wątpliwość.

   Mając marne poszlakowe dowody na to że oskarżony spowodował że dziewczyna źle czuje - sąd chciał go wsadzić na 10 lat.
   W takim razie mając niezbite dowody na to że oskarżona chciała mu brutalnie zmarnować całe życie - powinien ją wsadzić na co najmniej pół tysiąclecia.

  •  

   pokaż komentarz

   @Jendrasss: to rzeczywiscie byl bys kiepskim sedzia, ofiara czesto jest szantazowana lub zastraszana, jezeli z takiego powodu uwalil bys sprawe to jednak dobrze ze nie biora do siebie takich jak Ty

  •  

   pokaż komentarz

   @piepsze: czemu dwukrotność a nie czterokrotność, która jest miła Chrystusowi?

  •  
   J.......s via Android

   +14

   pokaż komentarz

   @Mrbimbek

   Oczywiście ty byś posadził chłopaka na 10 lat bo jakaś p@%%a go oskarża. A przecież widać że student zakapior pewnie terroryzował biedną kobietę. Teraz już wiem że mój debilizm w porównaniu do innych jest nie groźny.

   P.S.

   Co się więc jednak mogło wydarzyć że przestała się bać tego zastraszania fikcyjnego?

  •  

   pokaż komentarz

   @Jendrasss: najpierw piszesz o sprawach ogolnie, teraz o konkretnie tym przypadku, zastanow sie bo jak mam ci sie do tego odniesc? ja czekal bym na dowody obu stron i wydal wyrok adekwatny do potwierdzonych informacji jakie mi przedstawiono, sedzia nie jest po to by oceniac "a mi sie wydaje ze jest tak, wiec nie slucham prokuratora tylko uniewinniam". Twoj debilizm jak sam napisales, byl by grozny gdybys byl sedzia, moglo by chodzil po swiecie wielu przestepcow bo tobie sie cos wydawalo... no ale jak sam napisales, zwykly z ciebie debil ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @wykopafery Wniosek taki, że zbliżenia należy poprzedzić podpisaniem aktu woli.

  •  
   J.......s via Android

   -1

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   Chłopak miał zgwałcić ją sześciokrotnie podczas kilku spotkań

   @wykopafery: takie sprawy powinny być ubijane już po usłyszeniu czegoś takiego. Kilka spotkań to więcej niż jedno. Zgwałcił, a ona szła na kolejne??? Przecież to jest oczywiste

   BTW #suchar
   Myśliwy wybrał się na biegun, aby upolować niedźwiedzia polarnego.
   Po kilku godzinnym oczekiwaniu wreszcie pojawia się niedźwiedź. Myśliwy celuje kilka minut po czym strzela i nie trafia.
   Za chwile na ramieniu czuje łapę,odwraca się i widzi misia do którego strzelał. Miś mówi:
   -Wiesz, my tu mamy takie zasady, że jak ktoś na nas poluje i nie trafia to my go gwałcimy.
   Co powiedział to zrobił.
   Myśliwy się wkurzył, wrócił do domu, codziennie kilka godzin trenuje strzelanie. No ale minął rok, myśliwy znowu pojechał na biegun, ukrył się i czeka. Po kilku minutach pojawia się ten sam niedźwiedź.
   Myśliwy celuje, celuje, strzelił - nie trafił. Po chwili czuje łapę na ramieniu,odwraca się a tam stoi niedźwiedź, który mówi:
   - Wiesz stary zasady znasz, co ja ci będę tłumaczył.
   Myśliwy się totalnie wk*rwił. Wrócił do domu i cały czas trenował.
   Minął rok i znowu pojechał na biegun. Zaczaił się i po kilku minutach pojawił się niedźwiedź. Myśliwy celuje, pół godziny strzela i nie trafia. Po chwili czuje łapę na ramieniu, odwraca się a tam stoi niedźwiedź, który mówi:
   - Stary, ty tu chyba nie przyjeżdżasz na polowanie...

  •  

   pokaż komentarz

   @Jendrasss: masz klopoty ze zrozumieniem czytanego tekstu, do tego mnie obrazasz co juz zglosilem.

  •  
   J.......s via Android

   +1

   pokaż komentarz

   @Mrbimbek

   To sobie zgłaszaj mięczaku. Nawet mi nie potrafisz udowodnić że piszę ogólnie a nie o konkretnym przypadku. Bo to właśnie ty masz problem z czytaniem tekstu.
   Tak się składa że tobie się wydaje że jesteś od kogoś mądrzejszy a jaki jesteś to widać po tym co piszesz.
   Wsadzanie kogoś tylko dlatego że ktoś kłamał na jego temat jest debilizmem koniec i kropka.
   Jeśli koleś miałby ją zastraszać to też powinny znaleźć się na to dowody a samo to że zgłoszenie nastąpiło po kilku spotkaniach powinno być z góry traktowane jako fałszywe oskarżenie.
   A tutaj jedynym dowodem na niewinność chłopaka były smsy. Żal.

  •  

   pokaż komentarz

   @Jendrasss: wiesz co to domniemanie niewinnosci? Oskarzenie musi udowodnic Ci wine, a jak ueazasz ze cos bylo nie tak podczas rozprawy to mozesz sie odwolac i masz sprawe w innym sadzie. Wszystko co piszesz nie ma sensu

  •  
   J.......s via Android

   +1

   pokaż komentarz

   @Mrbimbek

   Gdyby nie wiadomości, w których koleżanka Liama prosiła go o seks, chłopak najbliższe 10 lat spędziłby w więzieniu"

   Do tego cytatu odniosłem się w pierwszym poście do którego się przysrałeś.
   Gdzie tu twoje domniemane niewinności o którym piszesz mądralo?
   Chyba że używasz zwrotów których nie rozumiesz i wszystko ci się kiełbasi. Co bardzo prawdopodobne biorąc pod uwagę fakt że masz problemy z czytaniem co się do ciebie pisze prawniku za dychę.

  •  

   pokaż komentarz

   Gdyby nie wiadomości, w których koleżanka Liama prosiła go o seks, chłopak najbliższe 10 lat spędziłby w więzieniu"

   @wykopafery: Czyli trzeba jednak spisywać umowę przed.

  •  

   pokaż komentarz

   40 tys. wiadomości.

   @wykopafery: I każda z prośbą o seks? ;-)

  •  

   pokaż komentarz

   @Jendrasss: to jest glupi dopisek autora ktory nie ma nic wspolnego z rzeczywistoscia xD serio to dla Ciebie bylo najwazniejsze?

  •  

   pokaż komentarz

   @Jendrasss: Nie znasz życia.

   Nie wiem, czy też robicie zakupy w marketach, ale te informacje mogą się przydać. Chcę was ostrzec przed tym, co mi się przydarzyło. Padłem ofiarą przebiegłych oszustek. Zdarzyło mi się to w TESCO, ale mogło i gdzieś indziej, i komuś innemu. Oszustki działają następująco:
   Dwie ładne dziewczyny, tak koło dwudziestki, przychodzą do waszego samochodu, kiedy ładujesz zakupy do bagażnika. Zaczynają myć szyby, a piersi im dosłownie wyskakują z bluzek. Kto by nie popatrzył? Gdy im podziękujesz i zaproponujesz pieniądze za wykonaną pracę, to odmówią, ale poproszą żeby podrzucić je do następnego TESCO. Jeżeli się zgodzisz, obie usiądą na tylnym siedzeniu i w trakcie jazdy zaczną się nawzajem pieścić. Następnie jedna z nich przejdzie na przednie siedzenie i zabierze się do robienia ci loda. W tym czasie druga
   kradnie wasz portfel. Mój portfel został właśnie tak skradziony w zeszły piątek, sobotę, dwa razy w niedzielę i wczoraj też! Dzisiaj znowu tam jadę.

  •  
   J.......s via Android

   +2

   pokaż komentarz

   @Mrbimbek

   Do tego odniosłem się w swoim poście. Oczywiście sam nie dałem wiary w taki obrót sprawy ale pisałem o tym konkretnym przypadku i o tym fragmencie a ty najwyraźniej masz problem z rozumiem tekstu pisanego na dodatek zarzucając to mi. Masz tupet.

  •  

   pokaż komentarz

   @wykopafery:

   Chłopak miał zgwałcić ją sześciokrotnie podczas kilku spotkań.

   Brzmi legitnie. To jasne, że jak ktoś cię zgwałci raz, drugi, trzeci - to spotykasz się z nim dalej ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Szuwax: hehe no o właśnie czemu tak wiele Polskich kobiet uważa że jak się już wypinają to wystarczy ? Czasem tą dupą trzeba też ruszyć dziewczyny !

  •  

   pokaż komentarz

   @Szuwax o ty k$$!a oskarżam Cię o obojętność! ¯_(ツ)_/¯

  •  
   m.......a

   0

   pokaż komentarz

   @Szuwax: boze jakie p%!?!%$y. Jedna jebnieta laska i juz wyolbrzymianie xdďdd

  •  
   S......U via Android

   +2

   pokaż komentarz

   @Szuwax wydaje mi się że powiedziała tak by mu dopiec.

   Dziewczyna, która miała być rzekomą ofiarą Liama wysłała mu bowiem prośby o "więcej seksu" już po zgłoszeniu napaści. Mało tego, chwaliła się koleżankom, że stosunki ze studentem bardzo jej się podobały i liczy na dalszy rozwój ich znajomości.

   No p$!%$#$nięta, albo niespełna rozumu.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kiciuk: No fakt, powinienem otagować, ale wtedy traci się element zaskoczenia - tzn. tracą go nieznający tego tekstu. :(

  •  

   pokaż komentarz

   Chyba byłbym kiepskim sędzią bo ja nie dałbym jej wiary już po informacji że została zgwałcona sześciokrotnie podczas KILKU spotkań po czym dopiero po czasie postanowiła złożyć oskarżenie.

   @Jendrasss: wystarczyłaby opinia psychologiczna, która stwierdziłaby, że jest wiarygodna

  •  
   J.......s via Android

   -1

   pokaż komentarz

   @robert-kuzba

   No tak. Najlepiej wydana przez jakąś pełną współczucia Panią po przejściach. To byłby niezbity dowód.

  •  

   pokaż komentarz

   @Jendrasss: niekoniecznie przez panią po przejściach, ale przez randomową panią magister już tak
   Wiem to z autopsji.

  •  

   pokaż komentarz

   @zabbii
   ACR na androida, wszystkie rozmowy się nagrywają, gorąco polecam (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

  •  

   pokaż komentarz

   @dodajkomentarz
   Ale tutaj już po prawej widać, że w głowie jest nie halo. Wielki łańcuch, jak dla amstaffa, kolczyk w nozdrzach jak u bydła, więcej znaków ostrzegawczych nie potrzeba.

  •  

   pokaż komentarz

   @wykopafery: tez kiedys spotkalem taka p@!%%!%nieta sztuke... Szkoda strzepic ryja. Jakis system wczesnego ostrzegania by sie przydal.

  •  

   pokaż komentarz

   @Szuwax: podobało jej się ale ją rzucił.

  •  

   pokaż komentarz

   @zabbii: w sumie racja, u nas bezpodstawnie zdobyte dowody nie moga byc dowodami, jak nie poinformowales kolezanki ze zachowujesz wiadomosci to nie mozesz ich uzyc przeciwko niej xD

  •  

   pokaż komentarz

   @zabbii: w sumie racja, u nas bezpodstawnie zdobyte dowody nie moga byc dowodami, jak nie poinformowales kolezanki ze zachowujesz wiadomosci to nie mozesz ich uzyc przeciwko niej xD

   @pieczywowewiadrze: Coś mi się właśnie wydaję, że obecny minister w rządzie PiS zmienił to albo chce zmienić - jakieś medialne doniesienia czytałem/słyszałem? Nieważne w jaki sposób będą zebrane dowody. Każde będzie można użyć w procesie - nawet ten zdobyty nielegalnie. Widocznie ten przywoływany przez Szydło przy każdej okazji suweren tego chce.

  •  

   pokaż komentarz

   @bacanahali: Jakieś kobiety w USA wymyśliły sobie takie coś jak "odwrotny gwałt". Polega to na tym, że mężczyzna odmawia seksu kobiecie, która chce z nim ten seks uprawiać, uważają one że to powinno być karane podobnie do gwałtu. Kilka lat temu bym w to nie uwierzył, ale im dłużej żyje na tym świecie, tym bardziej rozumiem dlaczego dawniej mężczyźni ograniczali kobiety w polityce, sądownictwie i w mediach. Byli oni zwyczajnie ostrożni i starali się aby polityka była racjonalna, sądownictwo sprawiedliwe a media rzetelne. Obecność kobiet w tych dziedzinach była zwyczajnie zagrożeniem.

 •  

  pokaż komentarz

  Całe szczęście że nie został skazany. A do więzienia powinna iść ta dziewczyna

  •  

   pokaż komentarz

   @KolejnyWykopowyJanusz: Nie do więzienia, tylko pod ścianę. Przecież gdyby wygrała, to nie miałaby z tego żadnych korzyści; jedyny efekt to zmarnowane życie młodego studenta. Totalny brak empatii wskazuje na to, że nie wiadomo co może kiedyś odp@@!%!%ić taka psychopatka.

  •  

   pokaż komentarz

   @sebe13: Psychopatii nie da się leczyć, więc jedynym sposobem na wyeliminowanie psychopaty to dożywocie albo kara śmierci. Osobiście jestem za karą śmierci i ta kobieta o której mowa w artykule to psychopatka (brak empatii, czerpanie przyjemności z niszczenia czyjegoś życia) więc społeczeństwo zyskało by na bezpieczeństwie gdyby została zabita. Więc jak najbardziej powinna zostać skazana na karę śmierci (albo chociaż na karę dożywocia w pierdlu).
   Na szczęście nie osiągnęła swojego celu, ale chciała go osiągnąć, ona jest w 100% psychopatką.

 •  

  pokaż komentarz

  Kobiety zdobyły nową broń i perfidnie ją wykorzystują. Ciekawe ilu takich Liamow nie dysponowało tysiącami sms ów na swoją obronę i teraz siedzi niewinnie

 •  

  pokaż komentarz

  „Czuję się zdradzony przez system, który wierzyłem, że jest słuszny” Trochę wyjdę poza temat. Podobnie w PL. Zanim ktoś stanie w obronie sądów i wszystkich ludzi wspierających ten PRL - owski system doradzam aby choć raz zmierzyć się z Temidą w krajowym wydaniu. Nawet oczywiste sprawy jak ubezwłasnowolnienie osoby, która jest „warzywem” to gehenna.

  •  

   pokaż komentarz

   @myszkowy: A gehenna bo?

   Problem w tym, że nie ma żadnego dobrego rozwiązania na tego typu sytuacje. Masz jakiś pomysł? Bo możesz albo uwierzyć kobiecie albo powiedzieć, że karyna i tyle. Tylko jak ocenisz to która kłamie a która nie?

   Poza tym nie wiem czy wiesz ale pewnie z 90% gwałcicieli (tych prawdziwych) w sądach potem mówi, że kobieta chciała.

  •  

   pokaż komentarz

   Zanim ktoś stanie w obronie sądów i wszystkich ludzi wspierających ten PRL - owski system

   @myszkowy: Bzdury wypisujesz. Protesty wynikają z tego, że "reforma" w obecnej postaci to próba zawłaszczenia sądów przez jedyną słuszną partię. Sami sędziowie mówią, że polski wymiar sprawiedliwości wymaga zmian, ale nie takich w których wymienia się dżumę na cholerę.

  •  

   pokaż komentarz

   @myszkowy: dokładnie. Przeciąganie banalnych spraw latami żeby kasę sypać za każdym razem gdy się przychodzi do sądu. Po co człowiek ma wydać 1000 zł i kończymy sprawę jak można wyciągnąć 20000?

  •  

   pokaż komentarz

   @myszkowy: Jest cała masa prostych usprawnień które przyspieszyły by sprawy sądowe. Brakuje motywatorów dla ekspertów na podstawie opinii których są wydawane wyroki (sędzia nie zna się na wszystkim). Brakuje kursów doszkalających dla sędziów i planu specjalizacji w danym typie spraw (być może mogło by to pomóc).

   A rozwiązanie zaproponowane przez rząd gdzie następuje tylko wymiana ludzi, w tym częste promowanie "skrzywdzonych" (np. skazanych dyscyplinarnie za przewlekłość w orzekaniu) bez zmian w procedurach nie poprawi sytuacji w sądach tylko pozwoli uchronić swoich i uprzykrzyć życie oponentom.

  •  

   pokaż komentarz

   próba zawłaszczenia sądów przez jedyną słuszną partię

   @HolyCrab: Zmieni się rząd na inny to będzie wtedy inna słuszna partia? Taki scenariusz jest możliwy co cztery lata. Więc jak to jest z tą "jedyną słuszną partią"? Pokraczna narracja.

  •  

   pokaż komentarz

   @Micho_master: akurat w tym przypadku lampka powinna się zapalić jak mówiła, że została zgwałcona szesciokrotnie podczas kilku spotkań.

  •  

   pokaż komentarz

   Nawet oczywiste sprawy jak ubezwłasnowolnienie osoby, która jest „warzywem” to gehenna.

   @myszkowy: #60groszyzawpis

   Byłem osobiście uczestnikiem takiej sprawy - szybko i bez najmniejszych problemów.

  •  

   pokaż komentarz

   Zanim ktoś stanie w obronie sądów i wszystkich ludzi wspierających ten PRL - owski system doradzam aby choć raz zmierzyć

   @myszkowy: Ja zwolennikom "naprawy" doradzam po reformie wejść w spór sądowy z przedstawicielem władzy, choćby takim na poziomie urzędu gminy lub radnego. Z opisu wynika, że chodzi Ci o skomplikowanie i przewlekłość postępowań. No po objęciu kluczowych stanowisk przez partyjnych nominatów to sobie dopiero poczekasz...

   Czemu tu siedzi tylu idiotów, chcących gasić pożar benzyną?

  •  

   pokaż komentarz

   @HolyCrab: Świetnie że mówią..... szkoda że niby wszyscy mówią a nikt nie zaczął, za to idioci skandują wolne sądy, że chcą je teraz upolitycznić itp itd i nie przedstawiają jakiejkolwiek realnej alternatywy dla zmian PiS-u poza hasełkami, wtedy PiS wyciąga np nagranie jak dzwoniono do sądu w Gdańsku w sprawie Amber Gold i PiS w zasadzie wygrał całą dyskusje w takim stopniu że całe hasełka które powiedzą są gówno warte. Niestety ale jeśli opozycja nie zacznie konstruktywnej dyskusji na dane tematy a będzie skupiała się na darciu ryja na miesięcznicach, obrażaniu Dudy itp itd to PiS będzie sobie robił co chce ( byle by lud mniej więcej tego chciał a poparcie będzie rosło )

  •  

   pokaż komentarz

   @deviator: Miałeś kiedyś sprawę w tym sadzie którym teraz bronisz? twój ojciec to sędzia? sprawa przeciwko urzędnikowi instytucji rządowej jest z góry przegrana, wiec nie pitol głupot.

  •  

   pokaż komentarz

   @HolyCrab: a przedtem sędziowie tak mówili?

  •  

   pokaż komentarz

   @Micho_master: Po pierwsze czas -strasznie to długo trwa. Po drugie nie liczy się w ogóle opinie lekarza nawet ordynatora. Sąd wszystko musi sprawdzić sam. A to znowu oczywiście oznacza czas i wydłużenie procedur. Po trzecie osobę która ma być ubezwłasnowolniona i leży jak warzywo wzywa się na salę sądową. A na końcu wreszcie rozprawa odbywa się w szpitalu pomimo tego, że wszystkie wcześniejsze orzeczenia jasno wskazują że ta osoba nie daje i nie będzie dawała żadnych oznak życia

  •  

   pokaż komentarz

   @Augustin_Pedroza_Espinosa: może w tamtym przypadku owe warzywo protestowało :P

  •  

   pokaż komentarz

   Zanim ktoś stanie w obronie sądów i wszystkich ludzi wspierających ten PRL - owski system doradzam aby choć raz zmierzyć się z Temidą w krajowym wydaniu

   @myszkowy: miałem 2 spotkania z temidą - raz ukradli mi i koledze komórki jak byliśmy na ogródkach działkowych nad Bystrzycą. Policja o dziwo znalazła moją komórkę, rozpoznaliśmy gościa. Rozprawa była ~4 miesiące później, trwała niecałe pół godziny, wyrok jedyny, jaki mógł być (odszkodowanie kilkaset złotych dla mnie i 1500 dla kolegi, bo jego komórki nie znaleźli).

   Drugim razem prezydent miasta źle wyliczył podatek od nieruchomości (m.in. za blok, gdzie mieszkam). Nawet nie chodziłem na rozprawy, przychodziły pisma. Trwało to może z rok, wyrok na naszą korzyść.

   Nie przeczę, że ludzie mogą mieć inne doświadczenia, ale ja nie mogę narzekać. Żadnych "pleców" nie mam.

   PS większość spraw w sądach to sprawy cywilne, gdzie z definicji masz przynajmniej jedną stronę niezadowoloną. Dlatego nie dziwi mnie, że ludzie narzekają :)

  •  

   pokaż komentarz

   No po objęciu kluczowych stanowisk przez partyjnych nominatów to sobie dopiero poczekasz...

   @deviator: Ci partyjni nominaci to również sędziowie

  •  

   pokaż komentarz

   @myszkowy: Ale obecne zmiany w żaden sposób nie wpływają na długość postępowań sądowych. Na ten temat można by pisać długo, ale jeszcze żadna władza nie chciała coś w tym podziałać.

   Z drugiej strony sąd musi działać według procedur a tutaj mamy do czynienia jednak z odebraniem swoistej wolności drugiej osobie. Więc dziwisz się, że postępowanie nie może być od tak na słowo?

   @tell_me_more: Generalnie największą bolączką wymiaru sprawiedliwości jest długość postępowań. Z tym, że jeszcze nie było tak naprawdę żadnej reformy, która mogłaby w tej sprawie cokolwiek zmienić. Wszystkie te zmiany, które są wprowadzane nie mają na celu cokolwiek zmienić bo to nie jest wcale taka prosta sprawa.

  •  

   pokaż komentarz

   Bo możesz albo uwierzyć kobiecie albo powiedzieć, że karyna i tyle.

   @Micho_master: Jak policjant przyjeżdża do stłuczki to też może uwierzyć jednemu albo drugiemu, tak? Otóż nie - akurat to co powiedzą uczestnicy zdarzenia jest najmniej istotne. Policjant sobie pomierzy, poszuka śladów hamowania, sprawdzi jakie światło gdzie świeciło, obejrzy uszkodzenia, popatrzy na infrastrukturę. I dopiero wtedy wydaje werdykt kto był winny zdarzenia.

  •  

   pokaż komentarz

   @WesolySromek: Zgadzam się z tobą. Tylko zauważ taką rzecz, że w przypadku gdy kobieta będzie cie chciała wrobić w gwałt jest wiele rzeczy przemawiające przeciwko tobie. Mianowicie będzie ślad, że odbyłeś z nią stosunek, często może mieć obtarcia w miejscach intymnych itp (w zależności jak to będziecie robić). A ty masz właściwie słowo, że jednak wyraziła zgodę na wszystko.

  •  

   pokaż komentarz

   @deviator: a ja przeciwnikom reformy radzę wejść na spór sądowy z sędzią lub jego rodziną

  •  

   pokaż komentarz

   @Micho_master: jest coś takiego jak domniemanie niewinności- są dochodzenia policyjne i prokuratorskie i właśnie te instytucje mają znaleźć takie dowody żeby w sądzie że mieć czarno na białym. Ale jak działają prokuratorzy w Polsce to było można oglądać show pt.komisja Amber Gold.

  •  

   pokaż komentarz

   @pitercab: Zgadzam się z tobą, problem w tym, że dalej doprowadzasz do tego, że ktoś decyduje czyja racja jest bardziej prawdziwa. I jak masz rozróżnić czy ta osoba nie jest gwałcicielem a tylko facetem, którego ktoś próbuje wkręcić?

   No chyba, że jesteś za tym, że do momentu wyroku wszystkich trzymamy na wolności.

  •  

   pokaż komentarz

   a ja przeciwnikom reformy radzę wejść na spór sądowy z sędzią lub jego rodziną

   @sildenafil: W takiej sytuacji mogłeś do niedawna:
   - wnioskować o zmianę składu sędziowskiego,
   - wnioskować o zmianę miejsca, tak żeby sprawą zajął się sąd z innego miejsca w Polsce,
   - odwołać się do II instancji
   - złożyć kasacje do SN

   W tej chwili jak trafi Ci się spór w Panem Zbyszkiem możesz:
   - wnioskowawać do Pana Zbyszka o zmianę na Pana Zbyszka,
   - wnioskować o zmianę miejsca Pana Zbyszka na miejsce Pana Zbyszka
   - odwołać sie do Pana Zbyszka,
   - złożyć kasacje do Pana Zbyszka.

   To samo odnosi się do kumpli Pana Zbyszka, a także kumpli kumpli i kumpli, kumpli, kumpli Pana Zbyszka, więc lekko licząc są to setki tysięcy osób/instytucji i raczej trzeba się liczyć z szansą że wejdzie się w spór akurat w nimi.

   Powiedz mi, jaką sp@%@?@!iną umysłową trzeba być żeby być w tej sytuacji albo zwolennikiem naprawy, albo tzw. symetrystą?

  •  

   pokaż komentarz

   @deviator: a czemu inny sędzia, nieważne jakiej instancji i z jakiego miasta miałby nie wydać wyroku korzystnego dla swojego kolegi po fachu?
   Wyroków na zamówienie polityczne ile było w Polsce poza prowokacją dziennkikarską w Gdansku i wyrokiem TK w sprawie OFE? A ile było patologicznych wyroków sądowych gdzie chronieni byli krewni i znajomi temidy? Policz sobie i odpowiedz sobie na pytanie co jest bardziej prawdopodobne.

   I nie wiem jaką sp#??!@%iną umysłową trzeba być aby oddać swoje życie w ręce ludzi nieusuwalnych, niekarqlnych i pozostających poza jakąkolwiek kontrolą.

  •  

   pokaż komentarz

   @sildenafil: A czemu miałby wydać korzystny? Ryzyko poczucia solidarności zawodowej istnieje, ale masz dostępne mechanizmy jego minimalizacji. Podobnie małe są szanse na to, że będąc w sumie normalnym gościem 4x pod rząd trafisz na sędziego, który akurat do Ciebie będzie miał jakąś nieuzasadnioną antypatie.

   Wyroków na zamówienie polityczne ile było w Polsce
   Na tyle mało, że nie da się z tego zrobić żadnej sensownej statystyki, choć rocznie do sądów wpływa kilkanaście milionów spraw i w kampanii antysądowej PiS musiał szafować tzw. dowodami anegdotycznymi, które koniec końców też okazały się być wzięte z dupy.

  •  

   pokaż komentarz

   @deviator: A dlaczego miałby wydać niekorzystny? W końcu to jego kumpel, a Ty jesteś jakimś randomowym typem bez znaczenia. Ryzyko stronniczości sędziów jest większe niż ryzyko, że Ziobro zadzwoni do sędziego i każe Cię skazać ponieważ odbywa się w zamkniętym kręgu jednej władzy - sądowniczej i nie wychodzi poza. To działa do momentu, do którego wszystko pozostaje tajne, jak się wyda do koniec.
   Tak więc reasumując - mam rację ponieważ:
   1. Ziobro chcący wpływać na wyroki sędziów bardzo szybko by wpadł, w przeciwieństwie do sędziego, który jest stronniczy i bardzo często tylko on o tej stronniczości wie
   2. Ziobro nie ma dożywotniego immunitetu - sędzia ma
   3. Sądy mają największą włądzę w Polsce i to tej władzy należy się obawiać i to tą władzę należy najmocniej kontrolować.

  •  

   pokaż komentarz

   W końcu to jego kumpel, a Ty jesteś jakimś randomowym typem bez znaczenia. Ryzyko stronniczości sędziów jest większe niż ryzyko, że Ziobro zadzwoni do sędziego i

   @sildenafil: Acha, czyli sędziowie powołani przez Ziobro nie będą się kumplować? A Ziobro nie musi nigdzie dzwonić, podobnie jak Beria nie musiał osobiście do nikogo strzelać.

   Tak więc reasumując - nie masz za wuja racji ponieważ:
   1. Ziobro nie musi "wpadać", czyli robić nic nielegalnego. Widać po tym jaka z Ciebie ameba, która za c%!%@ nie rozumie przepisów, które zostały przejęte bo prawdopodobnie nie ruszyła dupy żeby je przeczytać tylko jak głupia robi za rezonator partyjnego biuletynu. Ziobro w tej chwili ma prawo, a wręcz obowiązek wpływania na wyroki(!), choćby przez to, że ma w ręku mechanizm pozwalający mu na ręczne przypisanie np. do sprawy Tuska sędziego z klubu Gazety Polskiej.
   2. Immunitet sędziego nie chroni go przed odpowiedzialnością wobec Ziobry.
   3. Już nie. I nie wiem czy największą, mają po prostu cześć władzy. Sam sąd ani samodzielnie nikogo nie oskarży, anie nikomu podatków nie podniesie. Poza tym, ze względu na mechanizmy, o których pisałem nie ma czegoś takiego jak jeden, jednolity sąd, inaczej w kolejnych instancjach miałbyś takie same wyroki.

  •  

   pokaż komentarz

   @sildenafil: a w jaki sposób, nowa reforma coś zmienia w tym temacie?

  •  

   pokaż komentarz

   @deviator: Sędziowie powołani przez Ziobrę nie różnią się ani gramem od sędziów powoływanych teraz - wszyscy są stronniczy z natury, bo są ludźmi. I nie ważne czy będą sprzyjać agendzie pisowskiej, platformerskiej czy reptiliańskiej. Nie chodzi nawet o politykę, a o codzienne sprawy typu: gej nie uzyska sprawiedliwego wyroku od sędziego homofoba, a członek ONR od sędziego, który prywatnie sympatyzuje z antifą.

   Reforma PiSu polega TEŻ na tym, aby właśnie takich stronniczych sędziów oraz sędziów, którzy jawnie sp$$%#%$ili sprawę karać. A dzisiaj się tak nie dzieje, bo izba dyscyplinarna to ich koledzy, z którymi piją co weekend wódkę. Przykłady można mnożyć, ja dam parę:
   - sprawa, gdzie sąd zgodził się na włączenie prywatnej łodzi w majątek upadłościowy publicznej stoczni
   - sprawa, gdzie sąd orzekł o spowodowaniu wypadku przez pieszego na przejściu dla pieszych - jak się potem okazało kierowcą, który potrącił "winnego" był znajomy sędziego
   - i sprawa opisywana ostatnio na wykopie: http://prawonadrodze.org.pl/gdy-sad-za-bardzo-chce-skazac/

   Żadna z tych spraw nie skończyła się źle dla sędziego. Zastanów się czego Ty bronisz człowieku.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kajtosz: powołuje izbę dyscyplinarną i izbę odwoławczą, gdzie będzie można szukać ratunku w sytuacjach, gdy sędziowie będą jawnie robili z człowieka debila i będą wykorzystywać swoją władzę do gnębienia obywateli.

  •  

   pokaż komentarz

   Sędziowie powołani przez Ziobrę nie różnią się ani gramem od sędziów powoływanych teraz - wszyscy są stronniczy z natur

   @sildenafil: No tak, kolega symetrysta. Władza państwowa tak czy siak posługuje się przemocą, więc niby czemu nie Beria? Trudno skomentować ten poziom sp!%?#%!iny umysłowej inaczej niż pisżąc, że jednak proporcje... mają znaczenie.

   Wyjasniłem Ci jak chłopu w polu na czym polega pluralistyczny mechanizm kontroli na tą - owszem, wpisaną w ludzką naturę stronniczością - który mniej lub gorzej, ale DZIAŁA we wszystkich cywilizowanych społeczeństwach, a wręcz stanowi o tym, że te społeczeństwa są uznawane za cywilizowane. A Ty ciągle p!%?#%!isz swoje, ze trzeba ten mechanizm zniszczyć, bo... no chyba tylko dlatego, ze lubisz Pana Zbyszka, no i jesteś nieświadomą historycznie amebą, która nie wie że władza tego rodzaju potrafi tak demoralizować, że nie należy dawać ich nawet chodzącym aniołom, nie mówiąc już o ludziach, którzy z sędziami mają jak najbardziej osobiste porachunku.

   Przykłady można mnożyć, ja dam parę:
   Oczywiście, że można bo spraw są dziesiątki milionów. Skoro tak, a Ty i tak nie potrafisz podać nic ponad dowody anegdotyczne to znaczy tylko tyle, że jesteś również amebą pod względem logiki/statytyki. Pewnie jedna z miliona osób schodzących po schodach potyka się i łamie obie nogi. Chcesz zakazać z tego powodu schodów? A nie, Ty chcesz je znacjonalizować i polać olejem :)

  •  

   pokaż komentarz

   @deviator: nie dogadamy się, bo Ty za zło wcielone uważasz pana Zbyszka, a pan Zbyszek za 2 góra 6 lat zniknie z życia publicznego, a sędziowie i ich chory system pozostaną. Nic nie wytłumaczyłeś i nic NIE DZIAŁA tak jak piszesz. Sędziowie są stronniczy i obecnie NIE MA żadnego systemu, który chroniłby obywateli przez tą stronniczością. Reforma PiSu w postaci izby dyscyplinarnej i izby odwoławcza daje choć namiastkę takiego systemu.

  •  

   pokaż komentarz

   a pan Zbyszek za 2 góra 6 lat zniknie z życia publicznego

   @sildenafil: Więc dodatkowo jesteś amebą bez wyobraźni, skoro wspierasz tworzenie wszechwładzy, która może wpać w dowolne ręce, ale wciąż będzie miała tę mistyczną moc deprawowania. Myślisz, że taki Josif Dżugaszwili od zawsze był potworem? Przecież zaczynał jako obrońca uciśnionych grup społecznych i za tę walkę bez szans powodzenia był prześladowany i więziony!

   Sędziowie są stronniczy i obecnie NIE MA żadnego systemu, który chroniłby obywateli przez tą stronniczością.
   Więc jakim cudem w różnych instancjach zapadają różne wyroki? Lepiej będzie jeśli wyrok będzie pewnego typu konsensusem czterech losowo wybranych ludzi, z których każdy ma inną drogę życiową za sobą, czy też sądem jednego? Co jest BARDZIEJ, a CO MNIEJ STRONNICZE w Twoim światku?

  •  

   pokaż komentarz

   @deviator: popieram tworzenie władzy, która pochodzi z demokratycznego nadania i jest cykliczna, wobec której mogę protestować, którą mogę wybierać i kreować, a nie tak jak Ty: władzę, na którą nie mam żadnego wpływu, a która decyduje o moim życiu, a ja jak się nie zgadzam z tą decyzją to mogę co najwyżej złożyć apelację licząc na to, że inny przedstawiciel tej władzy będzie mniej stronniczy. A na końcu i tak muszę pocałować pana sędzię w rękę i grzecznie przyznać mu rację.

   W różnych instancjach zapadają różne wyroki bo sędziowie mają różne poglądy i w każdej instancji przepisy przechodzą przez filtr różnego światopoglądu. I to jest patologia i tak być nie powinno bo swój światopogląd sędzia podczas orzekania ma trzymać głęboko w dupie. I reforma PiSu tego nie zmienia, niestety.

  •  

   pokaż komentarz

   popieram tworzenie władzy, która pochodzi z demokratycznego nadania i jest cykliczna, wobec której mogę protestować

   @sildenafil: Więc jesteś amebą do kwadratu dając raz wybranej opcji możliwość uniknięcia przymusu bycia wybieraną ponownie i od decyzji której nie jesteś w stanie realnie się odwołać(no chyba, że od Pana Zbyszka od decyzji Pana Zbyszka...). Niestety nie jesteś pierwszą osobą wspierającą "naprawę", która tak naprawdę za c#@!# nie rozumie co robi. Trochę to straszne i smutne.

   w każdej instancji przepisy przechodzą przez filtr różnego światopoglądu. I to jest patologia
   Nie, to pluralizm. Jeśli nie da się wyeliminować stronniczości to można przynajmniej sprawić że równie poglądy wzajemnie będą się równoważyły. Na tym właśnie polega cały myk na organizacje całej zachodniej kultury politycznej, zwanej czasem liberalną demokracją. Ty ze swoim symetryzmem natomiast brzmisz jak postsowiecko-putinowskie Russia Today Oni codziennie w ten sam sposób obażają słabości Zachodu tak żeby odbiorca pomyślał, że w sumie jak każdy system ma wady to czemu by nie zgodzić się na zamordyzm.

  •  

   pokaż komentarz

   @deviator: Czyli już nie będzie wyborów po tej reformie i Ziobro zawsze będzie ministrem? Coś Ci się pomyliło. Straszne i smutne jest to, że ludzie zgodzili się oddać swoje życie w ręce ludzi, na których nie mają ŻADNEGO wpływu ani nad którymi nie mają żadnej kontroli.

   A pluralizm to jest w telewizji jak się zaprasza wszystkie opcje polityczne. Choć i wtedy nie zawsze. W sądzie istnieje ryzyko, że wiele razy trafi się na sędziego negatywnie nastawionego do jakiejś osoby lub sprawy. Podałem Ci przykłady ale widzę, że spłynęły jak, nomen omen, po kaczce.

  •  

   pokaż komentarz

   Czyli już nie będzie wyborów po tej reformie

   @sildenafil: Nie wiem. Reformai cała naprawa, włączając w to wcześniejsza demolkę TK jest zrobiona tak, że wyborów może nie być, mogą być raz lub też mogą być do skutku. Z tego też nie zdajesz sobie sprawy, prawda?

   A pluralizm to jest w telewizji jak się zaprasza wszystkie opcje polityczne
   Na którym wydziale socjologii/politologii uczą takiej wykładni? Macierewicz obok tajnych kompletów z fizyki smoleńskiej otworzył nowy kierunek? :) Na serio, jest to pojęcia znacznie, znacznie szersze i jest w obiegu od czasów presokratejskich, wtedy jakby nie było telewizji :).

  •  

   pokaż komentarz

   @deviator: w tym kraju będą gejem nie jest trudno trafić 3 x na sędziego homofoba. Więc nie mów o pluralizmie

  •  

   pokaż komentarz

   w tym kraju będą gejem nie jest trudno trafić 3 x na sędziego homofoba.

   @sildenafil: Łatwiej jest trafić na homofoba, czy na trzech homofobów pod rząd?

  •  

   pokaż komentarz

   @deviator: łatwiej jest trafić na 3 sędziów homofobów niż na jednego Ziobrę, który będzie próbował wpływać na mój proces.

  •  

   pokaż komentarz

   @sildenafil: A łatwiej trafić na 3 sędziów homofobów pod rząd, czy na jednego sędziego, którego kariera zawodowa zależy od Ziobry i ziobrystów. Niech za przykład posłuży Ci przypadek podejmowania czynności przez prokuraturę w sprawie doniesienia o możliwości popełnienia przestępstwa nie dopełnienia obowiązków przez osoby odpowiedzialne za publikacje wyroków TK, w KPRM. Sądzisz, że każdemu z prokuratorów do którego doszło zawiadomienie ZIobro musiał osobiście zabraniać podejmować czynności? To, co się szykuje w sądach widzimy już od jakiegoś czasu w TVPiS i właśnie w prokuraturze, więc sorry, ale dajesz dupy w tej dyskusji zarówno pod względem teorii, jak i praktyki.

  •  

   pokaż komentarz

   @deviator: pod względem praktyki to Ty masz raczej braki, nie widząc problemu w tym, jaka teraz jest patologia w sądach, jaki ten system jest patologiczny dając sędziemu całkowitą władzę nad obywatelem. Tak więc proponuję, aby każdy poszedł w swoją stronę: Ty broń tego co jest, ja będę opowiadał się za reformą, tą i dalszą, jaka moim zdaniem powinna nastąpić. Nie boję się tego, że Ziobro będzie wpływał na mój proces, ale boję się tego, że sędzia - z poczuciem nietykalności i bezkarności będzie wobec mnie stronniczy i to we wszystkich instancjach. I chcę w takiej sytuacji mieć możliwość odwołania się do kogoś spoza sądu, aby nie czuć się skazany na tą kastę z którą na końcu i tak muszę się zgodzić, a która jak się bardzo często okazuje nie zawsze ma rację.

  •  

   pokaż komentarz

   @HolyCrab

   @myszkowy: Bzdury wypisujesz. Protesty wynikają z tego, że "reforma" w obecnej postaci to próba zawłaszczenia sądów przez jedyną słuszną partię. Sami sędziowie mówią, że polski wymiar sprawiedliwości wymaga zmian, ale nie takich w których wymienia się dżumę na cholerę.

   a ja tam nie narzekam. Ta reforma doprowadziła do zmiany prezesa sądu w moim mieście. Niesamowicie zmienił się poziom obsługi i formy pism. Więcej faktów akceptują odrazu a nie z automatu doszukiwania się umorzenia/oddalenia/wykazania braków.

   Fakt, może to i naiwne ale odechciało mi się walczyć o wspólne dobro, zacząłem myśleć jak większość czyli tylko patrzeć na siebie.

  •  

   pokaż komentarz

   @sildenafil: Nie widzisz, że powtarzasz się jak zdarta płyta próbując stworzyć wrażenie, ze kwestią subiektywnej oceny są mechanizmy, których działanie można przedstawiono Ci w sposób dość techniczny, umożliwiający obiektywną ocenę, od której się uchylasz, w sposób absolutnie irracjonalny wierząc, żebycie partyjnym nominatem zmniejszy poczucie bezkarności sedziego zamiast go zwiększać

  •  

   pokaż komentarz

   @deviator: sorry ale w każdej wypowiedzi starasz się wciskać, że Ziobro będzie wybierał sędziów, choć jest to kłamstwo. A ja z kłamcami nie chcę rozmawiać. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Micho_master: @Micho_master: > Poza tym nie wiem czy wiesz ale pewnie z 90% gwałcicieli (tych prawdziwych) w sądach potem mówi, że kobieta chciała.
   Dlatego sąd nie powinien wierzyć w żadne oskarżenie bez dowodów. Jak oskarżasz kogoś bez dowodów na to że to zrobił, to powinieneś być z góry skazany nana przegraną. Jak babka oskarża kogoś o gwałt to musi dostarczyć dowód na to że była zgwałcona

 •  

  pokaż komentarz

  To jest masakra, wystarczy słowo kobiety o tym, że coś jej się stało i nie musi udowadniać, że tak było. Jesteś winny na 90% i musisz się bronić, nie ma czegoś takiego jak domniemanie niewinności

1 2 3 4 5 6 7 ... 11 12 następna