•  

  pokaż komentarz

  Czekam na sztandarowe komentarze wykopkow pojawiajace sie pod znaleziskami opisujacymi tego typu wydarzenia. Komentarze zdejmujace odpowiedzialnosc ze sprawcy o tym, ze przeciez mogly sie rozejrzec, ze cmentarze sa pelne tych co mieli pierwszenstwo, ze mogly sie ubrac w jasny plaszcz zamiast czarnego, bo jest ciemno albo zalozyc odblaski. I jeszcze oczywiscie koronny argument i komentarz, ze pieszym sie w dupach poprzewracalo i chodza jak swiete krowy , a biedni kierowcy musza uwazac przed pasami!!! A gosc jest po prostu j$!@nym mordercom i nie ma na to zadnego usprawiedliwienia. Za wyprzedzanie/omijanie samochodow przed/na przejsciu dla pieszych od razu zabieralbym prawo jazdy.

  •  

   pokaż komentarz

   @NiebieskaPlanetarnaReka Jednemu czy drugiemu prawo jazdy zabiorą-to znajdzie się trzeci,itp.
   Fakt jest faktem, że żadne prawo nie zastąpi myślenia na drodze - czy to przez kierowcę czy pieszego.

  •  

   pokaż komentarz

   @NiebieskaPlanetarnaReka: Przejście było wyposażone w sygnalizację z przyciskiem, a nikt się o tym nawet nie zająknął omawiając wypadek. Z tego co wiem, takich sygnalizacji się nie wyłącza na noc. Istotne jest więc, czy weszły na czerwonym, zielonym, czy przy nieczynnej sygnalizacji.

   Poza tym, nie omijał ani nie wyprzedzał, ale wymijał - a to jest (niestety) dozwolone nawet na przejściach bez sygnalizacji. Nie wiadomo po którym pasie jechał pojazd który się zatrzymał, możliwe że na dalszym, a kobiety weszły na bliższy, nie patrząc już w lewo.

   Nie żebym tu jakoś usprawiedliwiał kierowcę, ale jest sporo okoliczności które należy wziąć pod uwagę oceniając...

   I też czekam na hur-dur-noc-wieś-odblaski.

  •  

   pokaż komentarz

   @mp0011: Powinien zachować szczególna ostrożność. Nie powinien omijać samochodu, który zatrzymał się przed przejściem, aby przepuścić przechodniów. Jest to najgorsze możliwe przewinienie na drodze i powinien za to ponieść konsekwencje.

  •  

   pokaż komentarz

   @mp0011: Jak miał wymijać jak samochód drugi stał a nie poruszał się?

  •  

   pokaż komentarz

   Z tego co wiem, takich sygnalizacji się nie wyłącza na noc.

   @mp0011: Wyłącza. Przynajmniej u mnie. Jak chodziłem na autobus o 4:58, to przechodziłem przez spore skrzyżowanie z przyciskami i tam migało pomarańczowe, jak i na pozostałych. Być może nie wyłącza się wszystkich, ale myślę, że większość tak.

  •  

   pokaż komentarz

   @yggdrasil: Zabronione jest omijanie pojazdu, który jechał w tym samym kierunku. Według informacji które posiadam, pojazd który się zatrzymał jechał w przeciwnym...

   @FrasierCrane: Totalnie bez sensu. Powinno się włączać w takim razie na kilka minut po wciśnięciu przycisku...

  •  

   pokaż komentarz

   @Infrass: o kurde, ale wstyd( ͡° ʖ̯ ͡°)
   @mp001 wymijanie (czyli pojazdy jada w przeciwnym kierunku) pojazdu, ktory zatrzymal sie przed przejscie tez jest zabronione!

  •  

   pokaż komentarz

   @mp0011 Sygnalizacja była wyłączona,
   Pojazd jechał z naprzeciwka, prędkość była duża, przejście oświetlone. Wszystkie zginęły na miejscu. Samochód z przodu bardzo uszkodzony.
   Mój szwagier był naocznym świadkiem zdarzenia.

  •  

   pokaż komentarz

   @NiebieskaPlanetarnaReka: Proszę o cytat przepisu, bo ja znam tylko taki:

   26.3.2 (Zabrania się) omijania pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu;

   Warto podkreślić, że przepis ten działa także poza przejściem, w przeciwieństwie do zakazu wyprzedzania.
   (Niepotrzebnie napisałem wcześniej o wymijaniu, bo pojazdy stały...)

  •  

   pokaż komentarz

   @NiebieskaPlanetarnaReka: P.S. Przejrzałem Google Maps - teren jest oznakowany jako NIEZABUDOWANY, więc legalnie można lecieć 90km/h. Jakaś paranoja patrząc na okolicę.

   Ograniczenie przed skrzyżowaniem z zakrętem do 60km/h.

  •  

   pokaż komentarz

   @NiebieskaPlanetarnaReka On jechał z naprzeciwka a nie wyprzedzał samochód, który zatrzymał się przed przejściem a to ogromna różnica. Zwłaszcza teraz przy obecnej pogodzie, w światłach lamp taka sytuacja jest bardzo niebezpieczna. Nie widzisz czy samochód z naprzeciwka stoi czy jedzie, widzisz tylko światła. No ale w artykule napisane, że wiek 22 lata więc pewnie łysy, ćpie, E30 z ulterem, pijak i złodziej bo każdy pijak to złodziej więc z miejsca za wiek czapa i klątwa na całą rodzinę wydana przez wykopowego sędziego kuca.

  •  

   pokaż komentarz

   @NiebieskaPlanetarnaReka no i nie wiadomo czy zaplusowac bo masz rację, że koleś jest mordercą, czy dać minusa, bo cmentarze są pełne tych którzy mieli pierwszeństwo ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @efem: wymijanie zabronione na pasach? Od kiedy? Poproszę przepis

  •  

   pokaż komentarz

   @efem: Art. 26. 3. Kierującemu pojazdem zabrania się:
   1) wyprzedzania pojazdu na przejściu dla pieszych i bezpośrednio przed nim, z wyjątkiem przejścia, na którym ruch jest kierowany;
   2) omijania pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu;

   Art. 2. Użyte w ustawie określenia oznaczają (…)
   26) wymijanie – przejeżdżanie (przechodzenie) obok pojazdu lub uczestnika ruchu poruszającego się w przeciwnym kierunku;
   27) omijanie – przejeżdżanie (przechodzenie) obok nieporuszającego się pojazdu, uczestnika ruchu lub przeszkody;
   28) wyprzedzanie – przejeżdżanie (przechodzenie) obok pojazdu lub uczestnika ruchu poruszającego się w tym samym kierunku;

   Niezależnie od okoliczności, w bezpośrednim sąsiedztwie przejścia dla pieszych kierowca powinien zachować szczególną ostrożność, która również została zdefiniowana w ustawie:

   Art. 2. Użyte w ustawie określenia oznaczają (…)
   22) szczególna ostrożność – ostrożność polegającą na zwiększeniu uwagi i dostosowaniu zachowania uczestnika ruchu do warunków i sytuacji zmieniających się na drodze, w stopniu umożliwiającym odpowiednio szybkie reagowanie;

  •  

   pokaż komentarz

   @mp0011 Przeczytaj jeszcze raz. Pulsujące, żółte światło.

  •  

   pokaż komentarz

   Jednemu czy drugiemu prawo jazdy zabiorą-to znajdzie się trzeci,itp. Fakt jest faktem, że żadne prawo nie zastąpi myślenia na drodze

   @ZbednyNick: oczywiście, myślenia nic nie zastąpi. Ale gdyby kary były znacznie surowsze (np. obligatoryjna utrata prawka za taki manewr, wszystkie mandaty w górę co najmniej dwukrotnie, odbieranie prawka także za rażące przekroczenie prędkości poza obszarem zabudowanym, itp, itd.), ba, gdyby nawet policja przestała być taka wyrozumiała i zaczęła surowo egzekwować obecne przepisy, to dużo by się zmieniło.

   Choć tutaj to pewnie jest jak pisał @piepsze - po prostu nieszczęśliwy wypadek który mógł wczoraj przydarzyć się każdemu z nas - też jechałem za miastem, w deszczu, też niewiele widziałem poza światłami samochodów jadących z przeciwka.

  •  
   a.............k

   +85

   pokaż komentarz

   @NiebieskaPlanetarnaReka: Przecież piesi nie są ze stali i korona im z głowy nie spadnie jak się ROZEJRZĄ.

  •  

   pokaż komentarz

   @mp0011: wiadomo na pewno że zap$$?%%!ał, skoro 3 zgony na miejscu i ciała poleciały daleko za przejście, wiec siła uderzenia musiała być ogromna

  •  

   pokaż komentarz

   @Grzesb: Tu jest, wcześniej czytałem na TVN to nie było o tym wzmianki. Tylko tendencyjne zdjęcia żółtego przycisku.

  •  

   pokaż komentarz

   @Inboxie w przepisach na ten temat nie ma nic o wymijaniu - tylko omijanie i wyprzedzanie jest niedozwolone. Gdyby było inaczej, na pasach obowiązywałby ruch wahadłowy.

  •  

   pokaż komentarz

   @piepsze: Dlatego NIGDY nie powinno się zatrzymywać przed pasami, żeby przepuścić pieszych stojących przy przeciwnym pasie, tzn. z naszej lewej strony. Bo mogą wleźć pod auto jadące z przeciwka, nie zastanawiając się, czy ma szansę się zatrzymać. Gdy pieszy stoi przy moim pasie zawsze się zatrzymuję.

  •  

   pokaż komentarz

   @sidhellfire: no przecież własnie o tym jest napisane w przepisach, które przytoczyłem, nie musisz mnie przekonywać i mi tłumaczyć (✌ ゚ ∀ ゚)☞

  •  

   pokaż komentarz

   @NiebieskaPlanetarnaReka: dokładnie taka prawda ale zapuszkowane barany ciebie minusują i do tego interpretują przepisvwg swojego widzimisie..

  •  
   j............a via iOS

   +4

   pokaż komentarz

   @mp0011: są sygnalizacje które po godzinie 21 są wyłączane. U mnie w mieście tak jest na mniejszych skrzyżowaniach :-)

  •  

   pokaż komentarz

   @yggdrasil: I leca minusy. Typowy wypok jest typowy tu w takich sytuacjach zawsze winna jest ofiara.

  •  

   pokaż komentarz

   @NiebieskaPlanetarnaReka: to się doczekałeś minusów :) Po takich wypowiedziach widać, że doświadczenia za kierownicą to Ty nie masz.

  •  
   0........1

   +23

   pokaż komentarz

   @areczekdareczek: No co ty, samochód zatrzymuje się w miejscu.

  •  

   pokaż komentarz

   @mp0011 bylo wylaczone
   Sygnalizacja byla pulsacyjna

  •  

   pokaż komentarz

   @widmo82: mam 12 letnie doswiadczenie za kierownica bez zadnej nawet obcierki kolego. Plus znacznie wieksze jako pieszy i rowerzysta.

  •  

   pokaż komentarz

   @0987654321: Nikt nie oczekuje że się zatrzyma w miejscu. Dlatego wymyślono ograniczenia prędkości oraz znaki drogowe. Przed miejscem zdarzenia są takowe, a to zobowiązuje kierowcę do odpowiedniego zachowania:

   Kierujący pojazdem zbliżający się do miejsca oznaczonego znakiem D-6, D-6a albo D-6b jest obowiązany zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszych lub rowerzystów znajdujących się w tych miejscach lub na nie wchodzących lub wjeżdżających.

  •  

   pokaż komentarz

   @NiebieskaPlanetarnaReka jakbyś przeczytał tekst, to byś wiedział że nadjechal z naprzeciwka ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  
   0........1

   +48

   pokaż komentarz

   @mp0011: Gdzieś wyżej ktoś pisał że to teren niezabudowany, jak myślisz gdzie zatrzyma się samochód jadąc te PRZEPISOWE 90,weźmy nawet 50 w terenie zabudowanym jeśli nagle ktoś wyjdzie na przejście? Wczoraj jakiś dzieciak wybiegł mi mając czerwone, gdybym jechał te 50(a na szczęście jechałem mniej), to dziś wykop byłby prawdopodobnie o mnie.

  •  

   pokaż komentarz

   @mp0011: Pasy, świata, wymijanie, A przecież on zap#%#$$%ał.

  •  

   pokaż komentarz

   @NiebieskaPlanetarnaReka: Eeee nie, czemu, wchodź na przejście, nie rozglądaj się, przecież jak TY WIDZISZ, to i CIEBIE widzą.
   A potem w najlepszym przypadku ze szpitala z połamanymi nogami i wstrząśnieniem mózgu będziesz pisał tego typu komentarze, jacy to kierowcy nie uważni i że przecież ty miałeś pierwszeństwo. I do tej pustej głowy Ci nie przyjdzie, że ten chłopak nie rozjechał ich przecież specjalnie, tylko nie dali mu szansy na to by ich w porę zauważył.

   Ale jasne możesz udowadniać swoje racje i udawać, że każdy jest nie omylny.

  •  

   pokaż komentarz

   Szkoda tych kobiet, ale niestety one również nie zachowały szczególnej ostrożności.

   mam 12 letnie doswiadczenie za kierownica bez zadnej nawet obcierki kolego. Plus znacznie wieksze jako pieszy i rowerzysta.
   @NiebieskaPlanetarnaReka: 12lat to Ty sterujesz pojazdem bo żadnego sensownego wniosku z tego okresu nie wyciągnąłeś. Pieszy też ma swoje obowiązki. Musisz się doszkolić. Co innego potrącenie pieszego, który idzie chodnikiem a co innego potracenie pieszego, który udaje, że nie widzi zbliżajacego się pojazdu. Na szczęscie coraz częsciej biegli sądowi we wnioskach wskazują wtargnięcia na jezdnię bo świętych krów przybywa. Osobiście uzywam odblasków i zanim pojazd nie zatrzyma się to nie wchodzę na jezdnię.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarze zdejmujace odpowiedzialnosc ze sprawcy o tym, ze przeciez mogly sie rozejrzec, ze cmentarze sa pelne tych co mieli pierwszenstwo, ze mogly sie ubrac w jasny plaszcz zamiast czarnego, bo jest ciemno albo zalozyc odblaski.

   @NiebieskaPlanetarnaReka: Za każdym j#@!nym razem (✌ ゚ ∀ ゚)☞ Tak samo tu piszą w przypadku rozjechania rowerzysty na ścieżce w biały dzień argumentując tym że kierowca nie widzi i samochód jest większy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @0987654321: I to jest właśnie błędne myślenie kierowców, skutkujące ofiarami.
   Ja pisałem że niezabudowany. Ale to nie oznacza że przez przejście poza terenem zabudowanym możesz przejechać 90km/h, bo masz obowiązek ZWOLNIĆ wynikający z innego znaku - D-6.

  •  

   pokaż komentarz

   @FrasierCrane: u mnie w mieście również takie sygnalizacje dotyczące przejść dla pieszych wyłączane są na noc. Dokładnie to od 23 do 6 rano miga tylko pomarańczowe.

  •  

   pokaż komentarz

   @publiczny2010: @widmo82 skoro jeden kierowca sie zatrzymal, bo zauwazyl te kobiety to drugi byl slepy czy za bardzo zap$#?#?!al zeby zauwazyc? Sorry, ale jesli kierowca nie jest w stanie zauwazyc pieszego w miescie jadac 50 km\h (tam podobno bylo 60 jak @mp0011 wyzej napisal) to lepiej niech idzie do okulisty albo odda prawko. Piesi nie pojawiaja sie znikad tylko jak sie zap$#?#?!a nie patrzac na znaki (tak, pasy sa oznakowane, szok, co nie?) i majac w dupie przepisy (szczegolna ostroznosc) to sie potem tak konczy.

  •  

   pokaż komentarz

   Powinien zachować szczególna ostrożność. Nie powinien omijać samochodu, który zatrzymał się przed przejściem, aby przepuścić przechodniów. Jest to najgorsze możliwe przewinienie na drodze i powinien za to ponieść konsekwencje.

   @yggdrasil: Nie wiem dlaczego dostałeś tyle minusów?

   Zabronione jest omijanie pojazdu, który jechał w tym samym kierunku. Według informacji które posiadam, pojazd który się zatrzymał jechał w przeciwnym...

   @mp0011: Jakie to ma znaczenie w sytuacji, kiedy piesi już znajdowali się na przejściu, więc kierujący miał bezwzględny obowiązek ich przepuścić? Jeżeli będziesz omijał kartony leżące na jezdni i wjedziesz komuś na czołówkę to też będziesz tłumaczył, że przecież nikt nie zabrania omijania kartonów?

  •  

   pokaż komentarz

   @mp0011: hur-dur-noc-wieś-odblaski

   A poważnie. Czy kierowca mógł zrobić coś więcej, żeby uniknąć tragedii - na pewno powinien. Czy piesi też mogli - na pewno też mogli. A to przecież oni stracili życie. Kierowca w zależności od charakteru, będzie miał koszmary przez kilka lat albo i nie, ale jakoś się z tego otrząśnie. Te kobiety już nie.

   Ostatnio u mnie w mieście oszczędzają na oświetleniu i w niektórych miejscach zapalają dopiero godzine-dwie po zmroku. Nawet w warunkach połmroku (oświetlenie z budynków itp.) pieszych wchodzących na pasy nie widać, gdy nie mają nic odblaskowego. A jak dodatkowo pada i jedzie coś z naprzeciwka to już kompletnie nie ma szans ich dojrzeć odpowiednio wcześnie.
   No i jedzie sobie chłopaczek. 1:30 w nocy, ciemne zadupie, z przeciwka reflektory, dwie sekundy i ma przed sobą ludzi na złotym strzale. Zabrakło mu wyobraźni. To na pewno. Ale pieszy zwolniony z myślenia nie jest. Zwłaszcza, że to oni są ofiarami. Mogli mieć odblaski, mogli się upewnić, że skoro ich nie mają to kierowca ich nie widzi, mogli poczekać aż się faktycznie zatrzyma.

  •  

   pokaż komentarz

   @NiebieskaPlanetarnaReka: p%$%%?$nij się w łeb. Jak też kogoś kiedyś nie zauważysz to też zostaniesz mordercą? Nieszczęśliwy wypadek i tyle, napewno nie chciał ich pozabijać. Nie zachował szczególnej ostrożności, ale piesze też musiały inteligencją nie grzeszyć.

  •  

   pokaż komentarz

   @manekin: Dostałem tyle minusów pewnie dlatego, ze znam przepisy i się do nich stosuje oraz posiadam takie coś jak zdrowy rozsądek. W nowomowie wykopków po prostu jeżdżę jak ciota zamiast szybko ale bezpiecznie. ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @NiebieskaPlanetarnaReka to że zdarzył się wypadek nie oznacza że jest umyślnym morderca nie osadzaj go skaże go sąd

  •  

   pokaż komentarz

   @NiebieskaPlanetarnaReka: czasami w terenie zabudowanym przejscia dla pieszych sa slabo oswietlone i pomimo, ze wyraznie widze obiekty, ktore znajduja sie w dzien 200 metrow dalej, to w nocy czesto zdarza mi sie przejezdzac przez takie przejscia, ze pieszych idzie zauwazyc dopiero z 50 metrow, bo latarnia nie oswietla przejscia,, a sami piesi sa ubrani w ciemne rzeczy i zlewaja sie z tlem. Po prostu gosc zap@%$@@?al i tyle.

  •  

   pokaż komentarz

   @mp0011: chyba ci się Kobyłki pomyliły koleś,bo miejsce wypadku to prawie trasa przez środek Kobyłki...ponieważ tam jest ograniczenie do 40 to obowiązuje wszystkich nawet takich pajaców jak ty,którzy opisują bzdury wybielając debila w samochodzie,który jechał prawdopodobnie ok 100km/h ...o nawet nie hamował przed przejściem dla pieszych

  •  

   pokaż komentarz

   @kowalesio: Mógł zastosować się do znaku uwaga przejście (140m wcześniej) oraz D-6, przed skrzyżowaniem. Oba nakazują odpowiednie zwolnienie

  •  

   pokaż komentarz

   @domino17: Nie wiem do czego pijesz. Ja odnoszę się do stany z Google Maps... Teren niezabudowany i ograniczenie do 60... Nikogo nie wybielam, po prostu trzeba spojrzeć na sprawę obiektywnie. Są znaki D-6, wcześniej ostrzegawcze o przejściu, miał obowiązek zwolnić żeby nie zrobić pieszym krzywdy...

  •  

   pokaż komentarz

   nie oznacza że przez przejście poza terenem zabudowanym możesz przejechać 90km/h, bo masz obowiązek ZWOLNIĆ wynikający z innego znaku - D-6.

   @mp0011: w mysl przepisów kierowca zwalniajacy z 90 do 88 już wypełnil obowiązek zwolnienia i zachowania ostrożności, ale żeby nie było nieszczecia to pieszy równiez musi wypełnić swoje obowiazki uczestnika ruchu.

  •  

   pokaż komentarz

   @Adasi: @widmo82 @publiczny2010 a nie, skoro nie chcial to sorry wszystko w porzadku. Wsiadajac w samochod bierzesz ogromna odpowiedzialnosc, bo mozesz tym przedmiotem zabic. I masz jezdzic tak zeby nikomu nic sie nie stalo. Jak ktos wyprzedza i nie ogarnie tego manewru i zabije tych z drugiego auta jadacego z naprzeciwka to co powiesz? Ze ten drugi kierowca tez inteligencja nie grzeszyl? Ze nie zachowal ostroznosci? Nie k?$!a, bedzie takim samym morderca jak ten gosc ze znaleziska.

  •  

   pokaż komentarz

   @NiebieskaPlanetarnaReka: pomijając znalezisko, widać że nie jesteś kierowcą. Ja jestem jednym i drugim równie często. Chodząc po mieście mam kamizelke bo wiem z perspektywy kierowcy że nawet w mieście łatwo nie zauważyć pieszego. Ale mało kto to rozumie.
   I taki wypadek z nikogo nie zdejmuje odpowiedZialności. Trzeba patrzeć i tyle. Rozglądać się i myśleć. A nie ogarniać tylko najbliższe otoczenie. Na pewno ty jako pieszy możesz zrobić więcej w tej relacji niż kierowca. Założyć coś odblaskowego, nie wchodzić na ostatni moment na pasy, masz większy zasięg pola widzenia i nie ogarniasz w tym momencie prowadzenia samochodu.
   O drogach poza miastem się nie wypowiadam bo to temat rzeka pełen samobójców.

  •  

   pokaż komentarz

   @NiebieskaPlanetarnaReka: Doświadczenie na drodze przychodzi niestety tylko wraz z ilością przejechanych kilometrów. Warunki wczoraj były tragiczne a rozpoznanie czy pojazd z przeciwka stoi czy jedzie też bywa mylące. Nie bronię młodego człowieka jednak nazywanie go mordercą to przesada. Chwila nieuwagi, rozbłysk w szybie ? Nigdy się wam nie zdarzyło na sekundę zdekoncentrować? Kto uważa, że nie, niech pierwszy rzuci kamieniem...
   Piesze podobnie. Powinny spojrzeć ale... Ale padało, wiało. Pewnie kaptury na głowach, pewnie zmęczone po Wigilli i udziale w Pasterce. Krąży film jak w Pruszkowie na przejście wchodzą dwie zakapturzone panny wprost pod samochód...
   Polacy wyjątkowo łatwo wydają sądy a jak na razie nie wiadomo nic poza tym, że trzy kobiety nie żyją a chłopak zmarnował sobie i ich bliskim życie.

  •  

   pokaż komentarz

   @widmo82: Ten przepis oznacza, że masz jechać z taką prędkością, żeby nie zrobić pieszym przechodzącym przez pasy krzywdy. 3 ofiary śmiertelne oznaczają, że prędkość wykraczała ponad ten przepis...

  •  

   pokaż komentarz

   @mp0011: czyli wg. Ciebie wtargnięcie na jezdnię bez upewnienia się czy nie jedzie ktoś za szybko lub po prostu nie zemdlał nie ma znaczenia... walisz na druga strone bo masz do tego prawo, brawo Ty

  •  
   czy_kitku_wolno_do_nieba via Android

   -6

   pokaż komentarz

   @piepsze ale na pewno nie skorzystał z dyspozycji rozporządzeń że przed przejściem należy zwolnić.

  •  

   pokaż komentarz

   @K_aro: kolego jestem kierowca, pieszym i rowerzysta. Nieprawda, wystarczy zeby kierowcy stosowali sie do przepisow, a takich sytuacji byloby zdecydowanie mniej.

  •  
   czy_kitku_wolno_do_nieba via Android

   -6

   pokaż komentarz

   @NiebieskaPlanetarnaReka niestety minusy pokazują jaki mamy standart cywilizacyjny na drogach. Jest to przerażające, a piesi giną.

  •  

   pokaż komentarz

   @ZbednyNick: w anglii tego nie ma.pieszy jak juz stoi przy pasach to ma pierwszenstwo.w polsce musi wejsc na pasy.do tego ludzie wolniej jezdza bo i kary wieksze.za zabicie na pasach nawet 15 lat.u nas 2 w zawiasach jeszcze

  •  

   pokaż komentarz

   @mp0011: Nie mógł, ale powinien, tylko co z tego. W warunkach wieś-noc-deszcz nie byłbym w stanie zaufać nawet takiemu papieżowi dróg jak ty, że mnie zauważysz i za żadne skarby nie wbijałbym na pewniaka na przejście.

  •  
   czy_kitku_wolno_do_nieba via Android

   -10

   pokaż komentarz

   @0987654321 jeżdżę samochodem 10 lat, nigdy mi nikt nie wybiegł na przejęcie bo k?$%a mać uważam, zwalniam i obserwuję okolicę. Nauczcie się tego w końcu że samochodem można zabić, a jazda nim to nie p?%%?%!ona gra.

  •  

   pokaż komentarz

   @Klekot500: doświadczenie? zależy jakie doświadczenie, czy dotyczy dobrej przepisowej jazdy, wyrobionej techniki i poznania zachowań swojego samochodu czy doświadczenie w januszowej jeździe gdzie nie zwraca się uwagi na przepisy, znaki, innych użytkowników drogi, a samochód przy poślizgu to rów gwarantowany. Można przejechać miliony i gówno to da.

  •  
   9.....7 via Android

   +11

   pokaż komentarz

   @NiebieskaPlanetarnaReka piesi właśnie sami są sobie winni. Nie wiem kiedy do ludzi dotrze że jak idzie w ciemnej kurtce jest po prostu nie widoczny na drodze. Że jeżeli jeszcze kierowca widzi jadące samochody które prosto na niego świecą światłami widoczność nie jest za wielka. Dlatego odblask na nieoświetlonych drogach jest bardzo ważny. Piesi też chodzą po parkingach bez wyobraźni. Wpychają sie za wycofujący samochód itp. Później mają pretensje do całego świata że kierowcy nie uważają

  •  

   pokaż komentarz

   @kowalesio: Ja tylko piszę, na podstawie krótkich artykułów nie można od razu oceniać o winie. Nie wiadomo ile koleś leciał (bo może wyleciał 150 zza zakrętu), nie wiadomo skąd piesze szły (z jego prawej i wtargnęły, czy lewej i przeszły już dwa pasy ruchu). Piszą że żółte migało, ale może dopiero co się wyłączyło? Może migało jak przyjechała policja po kilkunastu minutach?

  •  

   pokaż komentarz

   @czy_kitku_wolno_do_nieba: typowy wypok jest typowy. Pojawily sie chyba wszystkie komentarze jakie przewidzialem, mnostwo minusow i oczywiscie konkluzja jest taka, ze panie sa same sobie winne. Ot, po prostu nieszczesliwy wypadek, ktorego moznaby uniknac gdyby ofiary [tu wstaw np komentarz @adasi ]

  •  
   0........1

   0

   pokaż komentarz

   @czy_kitku_wolno_do_nieba: Widziałem ze dzieciak wykonuje dziwne ruchy przy przejściu więc jechałem powoli. Może nie tylko kierowcy samochodów powinni wiedzieć że " to nie p?%%?%!ona gra". Może wymagajmy MYŚLENIA od każdej ze stron, nie tylko od kierowców.

  •  

   pokaż komentarz

   @mp0011 Przeczytaj jeszcze raz. Pulsujące, żółte światło.

   @Grzesb: @mp0011:

   Przed przejściem, na którym doszło do tragedii zainstalowane są sygnalizatory z pulsującymi, żółtymi światłami.

   To chyba nie jest sygnalizacja czerwony/żółty/zielony. Tylko słupki z fotokomórkami i gdy zbliża się pieszy zaczynają migać żółte światła:Sygnalizacja migająca

  •  
   0........1

   +2

   pokaż komentarz

   @GregoryX: Są też takie żółte lampy które cały czas migają niezależnie od tego czy ktoś jest czy nie.

  •  
   czy_kitku_wolno_do_nieba via Android

   -2

   pokaż komentarz

   @0987654321 od kierowców nie jest wymagane nic, nawet respektowanie przepisów. W takiej Warszawie np. 70% ofiar wypadków z pieszymi było z winy nie ustąpienia pieszemu. Tzn. że pieszy był na przejściu. I to jest przerażające, że takiego stanu bronicie. To jest chore próbujecie zwalać winę na nie uważanych pieszych nie robiąc całkowicie nic by tym tragedia zapobiec. A nie ma chyba gorszej kary niż żyć ze świadomością że zabiło się człowieka.

  •  

   pokaż komentarz

   @NiebieskaPlanetarnaReka: Nie cierpie takich idealnych i wszystko robiących najlepiej ludzi. Żal czytać to co piszesz chłopie, nazywanie kogoś mordercą, szkoda strzępić ryja, ale rozumiem że ilość plusów musi sie zgadzać.

  •  

   pokaż komentarz

   @GregoryX: https://goo.gl/maps/SV7g8BMj2Fq Normalna sygnalizacja z przyciskiem. Na innych stronach nie było info o migającym, tylko zdjęcie przycisku...

  •  

   pokaż komentarz

   @NiebieskaPlanetarnaReka: No bo powinny mieć odblaski, powinny się obejrzeć, na pewno minimalizowałoby to ryzyko. Więc nie wiem co chcesz udowodnić pytając o takie rzeczy. A co do zdejmowania winy, kto tutaj jest winny? Bo ja nie wiem, przeczytałem tylko artykuł w internecie, nie jestem ani biegłym ani sędzią w tej sprawie. Więc ferowanie wyrokiem tylko na tej podstawie jest co najmniej głupie

  •  

   pokaż komentarz

   @mp0011: W artykule jest przecież napisane, że sygnalizacja pulsowała na żółto, czyli światła były "nieczynne".

  •  

   pokaż komentarz

   @94pk217: nie k?%@a, masz jechac tak zeby moc zatrzymac samochod w naglej sytuacji. Jesli widzisz znak informujacy o przejsciu, oslepia cie swiatlo, pada czy cokolwiek to zwalniasz nawet do j@##nych 30 km\h aby moc skutecznie zareagowac, a nie cisniesz dalej przerzucajac swoje obowiazki i odpowirdzialnosc na innych.

  •  

   pokaż komentarz

   @yggdrasil przeczytaj artykuł zanim zaczniesz pisać bzdury, jechał z naprzeciwka czyli wymijał a nie omijał

  •  

   pokaż komentarz

   @K_aro Nie jest kierowcą bo nie zap$%!%#$a "szybko ale bezpiecznie" ? p%%#!%%nij się w łeb. To, że ty jesteś potencjalnym zabójcą to nie znaczy, że każdy tak jeździ. Ja wczoraj w nocy w nie zabudowanym jechałem max 70 km/h a jak ktoś jechał z naprzeciwka i oślepiał to zdejmowałem nogę z gazu i kładłem na hamulec. Według ciebie pewnie nie jestem prawdziwym kierowcą ale mam to w dupie bo dla mnie ważniejsze jest moje i mojej rodziny bezpieczeństwo.

  •  

   pokaż komentarz

   @HaSSaN: W kwestii formalnej, omijał. Wymija się jadący pojazd, nie stojący. Jednak przepis zabrania omijania pojazdu, który jechał w tym samym kierunku...

  •  

   pokaż komentarz

   @Inboxie Super to teraz przeczytaj przeczytaj jeszcze raz cytowany przez ciebie artykuł 26.3 gdzie tam jest mowa o wymijaniu ?

  •  
   0........1

   0

   pokaż komentarz

   nie robiąc całkowicie nic by tym tragedia zapobiec.

   @czy_kitku_wolno_do_nieba: Wystarczyłoby, że policja zamiast chować się w lesie z radarami stanie przy przejściu i będzie pilnować czy ludzie jeżdżą tak jak trzeba. Nawet kilka razy widziałem takie sytuacje, kierowcy jadą spokojnie, ładnie przepuszczają pieszych.

  •  

   pokaż komentarz

   @HaSSaN: wiem o tym, moim zdaniem i tak jego wina bo nie ustąpił pieszemu na przejściu i nie zachował szczególnej ostrożności.

  •  

   pokaż komentarz

   @mp0011 widziałem wczoraj ten wypadek gdy były już służby na miejscu. Niestety dla kierowcy przejście te jest bardzo dobrze oświetlone i posiada sygnalizacje świetlną która o tym ostrzega. Moim zdaniem te kobiety weszły na przejście na tzw pewniaka widzą że auto jadące w kierunku Kobyłki im ustąpiło. Chwila nieuwagi i taka tragedia..

  •  

   pokaż komentarz

   @ketrab86: Święta zasada. Mało kto ją wyznaje, ale to jest sama prawda.

  •  

   pokaż komentarz

   @R187 kierowca Berlingo nikogo nie omijał, auto z naprzeciwko przepuściło pieszych a on z pewnych powodów się nie zatrzymał

  •  

   pokaż komentarz

   @markos007: Szły z lewej, czy prawej względem kierowcy który ich potrącił?

  •  

   pokaż komentarz

   @NiebieskaPlanetarnaReka: według mnie też trzeba być debilem żeby pchać się pod auto i nie rozejrzeć nawet czy auto hamuje , różnie może być mógł nie zauważyć po ciemku zagapic się lub hamulce nie zadziałać ludzie nie są nieomylni za to ty w starciu z autem nie masz szans

  •  

   pokaż komentarz

   @Inboxie Cytujesz, cytujesz, ale nawet nie chce Ci się przeczytać co przytaczasz. Przepis zabrania omijania pojazdu który jedzie w tym samym kierunku, nie w przeciwnym, a z taką sytuacją mamy tu do czynienia.

  •  

   pokaż komentarz

   @NiebieskaPlanetarnaReka:Miałem taką sytuację w biały dzień,przejście dla pieszych ograniczenie do 70 droga po jednym pasie w obu kierunkach.Auto po przeciwnej stronie zatrzymuje się by nas przepuścić na pasach,a frustratka nie patrząc co się dzieje po jej lewej ręce rusza na jezdnię,gdybym nie szarpnoł do tyłu już by jej nie było.Co mi później powiedziała że była pewna gdy zauważyła zatrzymujace się auto że może wejść na jezdnię.Później wiele razy się zastanawiałem,nie wiem czy to poparte badaniami ale na tego typu drogach jak wymieniłem najczęściej przegapiamy obserwację lewej strony...Przecież przed wejściem musimy od lewej obserwując jezdnię i na lewej kończymy.Zresztą nawet jak skrzyżowanie jest równorzędne to nie bez powodu ma pierwszeństwo ten z prawej a nie po lewej.Podejrzewam że to wynika z anatomii bo łatwiej spostrzegamy co się dzieje po naszej prawej stronie

  •  

   pokaż komentarz

   @NiebieskaPlanetarnaReka liczba minusów pokazuje że nawet w święta jesteś debilem.
   Żadne przepisy i kary nie zastąpią myślenia.
   Jeśli myślisz inaczej jesteś potencjalnym trupem.
   wesołych świąt bo mogą to być twoje ostatnie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Barnabo_Bazyli: Niestety masz rację... W wielu przypadkach zamiast doświadczenia pojawia się nonszalancja i pewność siebie.

  •  

   pokaż komentarz

   @markos007: Czyli przeszły już przez dwa pasy i trafił je już jak schodziły z przejścia? I poleciały 100 metrów dalej?
   To musiał grubi przegiąć z prędkością... Jak piesze były już na jego pasie, a on leciał zza zakrętu, powyżej limitu, to niewiele mogły zrobić...

  •  

   pokaż komentarz

   @HaSSaN jest tam definicja wymijania w kontekście przepisów dotyczących zachowania na i w bezpośrednim sąsiedztwie przejścia. no ale to k@$!a trzeba umieć czytać ze zrozumieniem, a nie k@$!a mieć świadectwo ukończenia gimnazjum i już.

  •  

   pokaż komentarz

   @markos007: podejrzewam, że z tych powodów o których pisze „Ślonzak” @NiebieskaPlanetarnaReka.
   Czyli wyszydzany przez niego absolutny brak kamizelek odblaskowych, zamiast tego czarne ubrania komandosów drogowych. Przy takiej deszczowej pogodzie, latarniach świecących w oczy naprawdę nie widać pieszego z odległości większej niż 50m.

  •  

   pokaż komentarz

   @jeloo następny k?@#a debil, zacytowałem całość łącznie z definicją wymijania, żeby każdy idiota zrozumiał. Nie wiem, k?@#a, rysować tu trzeba, społeczeństwo obrazkowe? Świat schodzi na psy. Ja p%$@@!%e, co za głąby.

  •  

   pokaż komentarz

   Przepis zabrania omijania pojazdu który jedzie w tym samym kierunku, nie w przeciwnym, a z taką sytuacją mamy tu do czynienia.

   @jeloo: Przede wszystkim mamy tu sytuację z nieustąpieniem pierwszeństwa osobom znajdującym się na pasach, więc to czy kierowca omijał czy wymijał ma drugorzędne znaczenie.

  •  
   9.....7 via Android

   0

   pokaż komentarz

   @NiebieskaPlanetarnaReka ja nie pisze o okolicach przejść tylko o drogach na wsiach gdzie nikt nie nosi odblasków bo do sąsiada ma kilka metrów i idzie wzdłuż drogi ale nie poboczem bo tam błoto tylko już pasem. Albo w ostatniej chwili sobie umyśli a jednak przejde na drugą strone i przebiega. Ty to chyba jeździsz tylko po mieście gdzie drogi są oświetlone i nie wiesz jak to na wsiach wygląda

  •  

   pokaż komentarz

   Przecież piesi nie są ze stali i korona im z głowy nie spadnie jak się ROZEJRZĄ.

   @areczekdareczek: dokładnie, niestety to w dużej mierze ich wina (brak uwagi)

  •  

   pokaż komentarz

   @yggdrasil: chyba czytałeś inny artykuł (jeżeli w ogóle). WYMIJAŁ!!!

  •  

   pokaż komentarz

   @NiebieskaPlanetarnaReka: gdzie wy t dwa pasy macie żeby sprawca omijał samochód który się zatrzymał?? Przecież on jechał z naprzeciwka, padało, został oślepiony przez auto ktore już stało. Nie bronie kierowcy ale staram się wyobrazić w jakiej mógł być sytuacji..

  •  

   pokaż komentarz

   @mp0011 jaka jest różnica między omijaniem a wymijaniem?

  •  

   pokaż komentarz

   @piotredarew: Art. 2.26-28 PoRD

   26) wymijanie – przejeżdżanie (przechodzenie) obok pojazdu lub uczestnika ruchu poruszającego się w przeciwnym kierunku;
   27) omijanie – przejeżdżanie (przechodzenie) obok nieporuszającego się pojazdu, uczestnika ruchu lub przeszkody;
   28) wyprzedzanie – przejeżdżanie (przechodzenie) obok pojazdu lub uczestnika ruchu poruszającego się w tym samym kierunku;


   Omijanie - niezależnie od kierunku, w którym pojazd jechał, chyba że w przepisie to określono (jak w przypadku przepuszczania pieszego)

  •  

   pokaż komentarz

   @czy_kitku_wolno_do_nieba słucham? My chyba w innych państwach żyjemy. Co by się nie stało to kierowca morderca. Nie mówię o tym przypadku. Chociaż tu obie strony mogły zrobić więcej żeby uniknąć tragedii. Niemniej jednak to pieszy zawsze jest ofiarą choćby nie wiem co odpieprzył. W praktyce nie wymaga się od nich znajomości przepisów.

   @NiebieskaPlanetarnaReka owszem. Łażą jak święte krowy. Nie zasypuj mnie artykułami o rozjechanych przez kierowców pieszych. Jeżdżę to widzę idiotów za kierownicą. Sam przez nich w pewien sposób cierpię. Ale pomówmy o pieszych i rowerzystach, bo to jest masakra. Chyba, że ja mam pecha. Lista kilku moich zdarzeń z nimi 2016/2017:
   Pieszy idzie asfaltem na zakręcie. Muszę go ominąć. Omija go też Opel za mną. Nagle zza zakrętu wypada Toyota. Wszyscy musimy uciekać w prawo. Niewiele brakowało.
   Wyprzedzam koparkę, chcę się chować a tam lezie baba po asfalcie i jeszcze rower z boku.
   Znów baba, z przeciwka sznurek aut. Zwalniam prawie do zera i dopiero sznurek aut mija i mogę ją ominąć.
   Październikowa deszczowa noc. Pieszy i rowerzysta bez jakichkolwiek odblasków kolejno wchodzi i WJEŻDŻA na przejście a ja byłem niecałe 10 metrów od niego. W ostatniej chwili zauważyłem lampkę w rowerze - bardzo słabo świecącą. Zostało tylko gwałtownie przyspieszyć, bo nie wyhamowałbym. Gdybym jechał wolniej to bym go przetrącił.
   Listopadowa noc. Piesza bez odblasków pojawia się na zakręcie. Ledwo uciekłem na lewy pas. Nie wytrzymałem. Zatrąbiłem.
   Listopadowy deszczowy poranek. 2 piesze lezą asfaltem na tym samym zakręcie co pieszy wcześniej. Omija je TIR. Zza zakrętu wyjeżdżam ja i muszę hamować a TIR w panice chowa się na pas, żeby uniknąć wypadku.
   Grudzień, jestem na rondzie, piesza wyjeżdża ze zjazdu wprost pod koła. Zatrzymałem się. Ona nawet nie ogarniała, że ja tam jestem. Klakson. Spojrzała i wymahuje, żebym przejechał.

   Teraz nie moja sytuacja. TIR z Ukrainy jedzie normalnie po drodze. Rowerem z chodnika zeskakuje dziecko wprost pod koła naczepy. Ukrainiec nie miał szans na reakcję. Śmierć na miejscu. Wieś chciała go zamordować. Dobrze, że szybko przyjechała policja.

   Najgorsze są te wredne spojrzenia takich osób. Bo ty musisz ominąć ich, a nie oni Ciebie. I nie zlezie. Równie dobijająca jest świadomość, że to ty musisz myśleć za takiego debila. Następnym razem będę przeganiał klaksonem i długimi bo szlag może trafić.

  •  
   S......2 via Android

   -1

   pokaż komentarz

   @piepsze Jak cos to bardziej e36/46. E30 za drogie jak na 22 latka.

  •  

   pokaż komentarz

   @mp0011: na tym skrzyzowaniu swiatlo wylacza sie juz po godzinie 22

  •  

   pokaż komentarz

   @mp0011 wysililbys się do k!?!y nędzy i sprawdził szczegoly. Droga jednojezdniowa. Jeden z pojazdow jadących w przeciwnym kierunku przepuszczał tych pieszych.

  •  

   pokaż komentarz

   @NiebieskaPlanetarnaReka

   Czekam na sztandarowe komentarze wykopkow pojawiajace sie pod znaleziskami opisujacymi tego typu wydarzenia. Komentarze zdejmujace odpowiedzialnosc ze sprawcy o tym, ze przeciez mogly sie rozejrzec,

   A nie mogły? Zawsze się trzeba rozejrzeć, robi się to dla własnego bezpieczeństwa.

   A gosc jest po prostu j??%nym mordercom

   Kim? Kim?

   > i nie ma na to zadnego usprawiedliwienia

   A jakie usprawiedliwienie na to, że robisz błędy ortograficzne masz Ty?

   Za wyprzedzanie/omijanie samochodow przed/na przejsciu dla pieszych od razu zabieralbym prawo jazdy

   Tu się akurat zgadzam, przy czym tacy kierowcy to niekończące się źródło, a rozejrzenie się nic nie kosztuje, a może uratować nam życie

   A co robił byś za pisanie z błędami? Może zabrać Ci konto?

  •  

   pokaż komentarz

   @klepie-biede:

   wysililbys się do k#?%y nędzy i sprawdził szczegoly. Droga jednojezdniowa. Jeden z pojazdow jadących w przeciwnym kierunku przepuszczał tych pieszych.
   ... a gdzie ja pisałem cokolwiek, co by świadczyło że jest inaczej?

  •  

   pokaż komentarz

   @lewactwo: co? XD chyba jeszcze nie wytrzeźwiałeś od wczoraj. Współczuję twojej rodzinie że musi w święta siedzieć z takim rakiem przy jednym stole

  •  

   pokaż komentarz

   @NiebieskaPlanetarnaReka: czyli pieszych nie obowiązują przepisy? Ciekawa teoria

  •  

   pokaż komentarz

   @SzydercaBabilonu: No to stosujemy się do postawionych znaków.
   Hierarchia ważności na drodze:
   1. Najważniejsze są sygnały i polecenia dawane przez osoby kierujące ruchem lub uprawnione do jego kontroli,
   2. Sygnały świetlne,
   3. Znaki drogowe,
   4. Normy zawarte w przepisach kodeksu drogowego, np. reguła prawej reki.
   A dokładniej:
   policjant, lub inna osoba uprawniona do kierowania ruchem

   - sygnały świetlne

   - znaki pionowe

   - znaki poziome żółte

   - znaki poziome białe

   - ogólne przepisy zawarte w kodeksie drogowym.

  •  

   pokaż komentarz

   @NiebieskaPlanetarnaReka nie chce mi się tego czytać ale widzę tyle minusów to łap jescze jednego ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @NiebieskaPlanetarnaReka co jest trwardsze... Ludzka skora i kosci..czy blacha samochodu? Jesli ja wchodze na ulice, gdzie jestem gosciem, to ja uwazam na swoje zdrowie, bo nikt za mnie nie pomysli i nawet tego nie chce. Ja decyduje o sobie...a nie..."widze swiatla samochodu wiec kierowca musi tez mnie widziec"

  •  

   pokaż komentarz

   @mp0011: 'komisarzu wykopek" darujcie se te swoje marne dochodzenia z przed komputera i wracajcie do świątecznego koryta. Wykonać

  •  

   pokaż komentarz

   @yggdrasil a co powinien pieszy na pasach? Moze wlaczyc myslenie....czy nie musi bo "to kierowca musi myslec za wszystkich"? Tak sie tylko pytam, bo nie ogarniam twojego myslenia

  •  
   j......9 via Android

   -3

   pokaż komentarz

   @NiebieskaPlanetarnaReka
   Ty za to piszesz jakbyś miał pewność, że kierowca jest winny.
   Wiesz, że około 50% winnych jest pieszych?
   Wiesz, że mimo tego iż jedzie kierowca który się nie zatrzymuje to z pozostałych 50% wypadków można by uratować większość pieszych.
   Wystarczy się rozejrzeć.

  •  

   pokaż komentarz

   @WixaDrv: Każdy powinien myśleć, szczególnie kierujący samochodem. Niestety w Polsce to nie działa i pieszy, rowerzysta albo motocyklista to wróg.

  •  

   pokaż komentarz

   @NiebieskaPlanetarnaReka
   @Inboxie
   @hu-nows Już na Mirko był ten temat i ktoś wysłał zapytanie do komendy policji. Nie ma przepisu który nakazuje zatrzymanie się gdy samochód z naprzeciwka zatrzymuje się by przepuścić pieszego.
   Zatrzymanie nakazuje dopiero gdy pieszy jest na przejściu.

  •  

   pokaż komentarz

   @NiebieskaPlanetarnaReka
   Jak by się okazało, że sprawca był naćpany to zaczął by się istny licz ofiar.
   Bo jazda po alko to morderstwo a po dragach nieszczęśliwy wypadek.

   Jak z tą dziewczyną co ją kartel dla przykładu nabił na pal.
   Wykopki niemal współczuły bandziorom, że byli zmuszeni do takiego bestialstwa przez zły rząd i społeczeństwo, bo brak legalizacji.

   Inny przykład gdzie karyna trafiła pieszego na poboczu.
   Lincz, bo pieszy powinien odskoczyć jak bramkarz FC Barcelony.
   Karyna miała pierwszeństwo, dziecko w aucie = licencja na zabijanie, chuj, że pieszy nie miał ani czasu ani miejsca na ucieczkę.
   Jego wina, że nie ma samochodu, większość wykopków utożsamiająca się ze sprawcą.

   Po co rozpatrywać okoliczności, mam auto jestem za kierowcą, nie mam auta pieszy niewinny.

   Jestem za legalizacją, kartele dobre, nie jestem, czapa za 0,8 grama suszu.

   Wykop w pigółce.

  •  

   pokaż komentarz

   @NiebieskaPlanetarnaReka: a ty masz jakiś kompleks do kierowców? I kierowcy i piesi maja uwazac. Ty jakiś k%?!a głupi jesteś?

  •  

   pokaż komentarz

   @Klekot500: jesli ty nazywasz dekoncentracją rozjechanie 3 kobiet na przejściu dla pieszych w srodku miasta przy prędkości ok 100km/h to ja proszę cię żebyś już przestał siadać za kółkiem

  •  

   pokaż komentarz

   @yggdrasil w szczegolnosci to powinien myslec ten, ktory moze byc bardziej poszkodowyany i do czasu zmiany myslenia przez takie jednostki, za ktorych musi myslec " w szczegolnosci kierujacy samochodem", do tego czasu beda takie wypadki

  •  

   pokaż komentarz

   @mp0011 w miastach przejscia na przycisk w nocy tez sa wyłączone przynajmniej w lublinie

  •  

   pokaż komentarz

   @mp0011: U nas w mieście na jednym skrzyżowaniu się wyłącza po 22, jest przysisk są światła ale po 22 mruga u góry żółte a dla pieszych nic. A jak tu to nie wiem.

  •  

   pokaż komentarz

   @mp0011: ,,na którym pasie się zatrzymał", bardzo prawdopodobne że z kierunku jak na foto i prawym (na wprost), a ten co rozjechał wyleciał zza zakrętu jadąc od Warszawy, Zielonki. Piesze szły z kościoła (najbliższy k św t z kalkuty po prawej stronie).

  •  

   pokaż komentarz

   @widmo82: dokładnie, udaje że nie widzi. Nie jestem mega wytrawnym kierowcą, najczęściej jeżdżę z dziećmi. Nagminnie widzę pieszych, którzy absolutnie nie rozglądają sie, tylko wchodzą na pewniaka na jezdnie. Co drugi ma kaptur na głowie, wiec nawet kątem oka nie są w stanie określić czy cos jedzie, czy moze jednak bezpieczniej bedzie zaczekać.

  •  

   pokaż komentarz

   Zatrzymanie nakazuje dopiero gdy pieszy jest na przejściu.
   @emcter: tak sie składa, że 3 osoby były na przejściu ale miały pecha trafić na cwaniaka za kierownicą z serii " jest środek nocy, drogi puste, jadę jak ten król, na przejścia uważać nie muszę bo kto by tu normalny o tej porze przechodził". Jako pieszy prawie codziennie napotykam kierowców którz albo zastawiają pasy albo chcą mnie na nich zabić bo przecież mają zieloną strzałkę, bo ten przed nimi przejechał to dlaczego oni mają się zatrzymywać itd..

  •  

   pokaż komentarz

   @mp0011: Jak można omijać pojazd, który nie jedzie w tym samym kierunku? ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   @Adasi: @0987654321: @widmo82:
   Widzę straszny ścisk w waszych odbytnicach na to, że ktoś nazwał zjawisko po imieniu.
   Rażące nie przestrzeganie przepisów, które skończyło się na śmierci i to nawet nie jednej osoby, to jest morderstwo.

   Tylko u nas można wjechać w tłum ludzi, dostanie się mniejszą kare, bo to było stworzenie zagrożenia w ruchu lądowym i jeszcze banda tumanów, będzie broniła tego szofera.
   W Anglii, czy nawet pro samochodowej Ameryce potrafią za zajeżdżanie drogi rowerzyście dać sprawę do sądu za użycie samochodu jako broni, a za zabicie kogoś, gdzie ujawniono, że kierujący jechał rażąco nieodpowiedzialnie potrafią wsadzić za kratki.

   Ch!? mnie obchodzi, że był ciemno głucho, padało, srało czy ch!? wie co jeszcze. Jeżeli były złe warunki pogodowe, to tym bardziej powinien uważać.

   Cytat z rozporządzenia był już podawany, spam ładny powstał ale nikt jakoś nie odniósł się do tego, że w ogóle tego przejścia przekroczyć nie powinien, bo piesi już na nim byli.
   I proszę mi tu nie p!##@@!ić coś o wejściu pod nadjeżdżający pojazd.

   Szkoda, że nasze prawodawstwo to nadal jest 3 świat.
   Kierujący samochodem powinien być obarczany zawsze większą odpowiedzialnością, bo to on przechodził badania lekarskie, testy praktyczne, teoretyczne.
   Tam gdzie jest cywilizacja, to z takim tumanami się nie pierdolą.

   I to moje obelgi są jak najbardziej na miejscu, bo jak można mieć krztynę RIGCZU każąc osobom, które motorycznie, psychicznie, czy fizycznie nie są w stanie sprawnie się poruszać ale każe im się sp@?$%@@ać z drogi i mają w ogóle uważać, bo królewicze w szoferkach sobie jeżdżą i jak nie to ich rozjadą.
   A gdyby to byli wasi członkowie rodziny? A może to kiedyś będziecie wy przechodzić przez pasy, nie rozejrzycie się albo będziecie tacy ślepi, że nie będziecie widzieli dalej niż na 50m.

   Mamy wrócić do selekcji naturalnej? Ale takiej spaczonej, każdy nie poruszający się autkiem niech ginie.

   Zamiast stawiać wszystkich za kierownicą i kazać zrozumieć tego kierowce, zrozumcie do k@@$y nędzy pieszych.

  •  

   pokaż komentarz

   @SwidraVytra dlaczego nie piszesz nic o obowiązku zachowania szczególnej uwagi również przez pieszego? Jeśli pieszy widzi nadjeżdżający samochód to do momentu kiedy nie upewni się że wkraczając na jezdnię nie spowoduje zagrożenia, nie powinien wchodzić. Chyba że jest samobójca lub ignorantem. Ja jak zmieniam pas to muszę się upewnić że nie stwarzam zagrożenia, śledzę wzrokiem pojazdy które są w pobliżu by móc zareagować. Przecież taki kierowca mógł zemdlec, albo mieć zawał i nie zatrzyma się. Każdy uczestnik ruchu ma prawa ale przede wszystkim obowiązki. Oczywiście kierujący zawinił ale piesi też nie są świeci.

  •  

   pokaż komentarz

   @mp0011: sygnalizacja wyłączana jest na noc, sam wczoraj przejeżdżałem przez to skrzyżowanie i ok 23 sygnalizacja była wyłączona.

  •  

   pokaż komentarz

   @SwidraVytra: polecam lekturę ustawy prawo o ruchu drogowym, art. 2 punkty 26, 27 i 28.

  •  

   pokaż komentarz

   @mp0011: Odniosłem sie do jednego z twoich pierwszych komentarzy ale faktycznie, to czepialstwo było nad wyraz.

  •  

   pokaż komentarz

   @widmo82: Nie piszę nic o zachowaniu szczególnej ostrożności przez pieszego z kilku powodów.
   1. dla zrównoważenia waszego obarczania winą martwych.
   2. Przepis jest martwy i nie życiowy. Jak ma ślepy zachować szczególną ostrożność? Jak 80 letnia babcia ma zachować szczególną ostrożność? Jak dziecko ma zachować szczególną ostrożność?

   A czy kierowcom może być dziecko, ślepy albo pół ślepa babcia po kilku zawałach? No raczej nie ale traktujesz w dyskusji wszystkich pieszych jak zdrowych, silnych, dorosłych mężczyzn, którzy rzucają się pod koła i zaburzają przepustowość jakże szanowanym i zapracowanym kierowcom, którzy są tacy ślepi że trzeba być obwieszonym jak choinka, bo inaczej spotyka się to z ostracyzmem społecznym.

   Po za tym, ci kierowcy też mają obowiązki i nie stosowanie się do nich kończy się na takich artykułach jak powyższy na takich głupich dyskusjach, odsiadkach dla kierowcy i pogrzebem dla rodziny.

  •  

   pokaż komentarz

   @SwidraVytra Ty miałeś wypadek? Czy wiesz ze w tym zdarzeniu uczestniczyła młoda kobieta? Ślepa była? Głucha? Przestań mieszać różne sytuacje. Ja jak i wielu tutaj, zwracamy uwagę że pieszy ma również zachować ostrożność. Ja gdybym był os niedowidzaca to przynajmniej zadbałbym o odblaski i pulsacyjne światło. Wiec jednak coś więcej można zrobić niż wpier... Się na pasy i nie obserwować co się dzieje z pociskiem o wadze ok 1.5tony. 80latka też nie powinna przechodzić sama przez ruchliwa jezdnię w trudnych warunkach atmosferycznych od tak sobie. Kierowcy nie wybielam, ale zwracam uwagę że kilka czynników składa się na takie zdarzenie i zarowno zmniejszenie prędkości jak i odblaski oraz większa ostrożność pieszych, mogłaby niedopuszcic do takiego nieszczęścia.

 •  

  pokaż komentarz

  Tak już odbiegając od samego powodu, dlaczego w Polsce tak mało przejść dla pieszych jest doświetlonych białym światłem? Przecież w niektórych miejscach te czerwone uliczne niewiele daje, szczególnie jak jest słabo umiejscowione albo skupione na samej drodze a przejście jest prawie widoczne.

 •  

  pokaż komentarz

  W cywilizowanych krajak to pieszy ma bezwzględne pierwszeństwo a kierowcy mają zupełnie inną kulturę jazdy

 •  

  pokaż komentarz

  Ogólnie to obstawiam, że piesi byli słabo widoczni, kierowca zmęczony oraz oślepiany poniekąd przez auto z naprzeciwka i tragedia gotowa. Serio, niektóre przejścia są tak niebezpieczne, że tam powinny być latarnie tak mocne aby z nocy robić dzień. Pulsujące światło NIC nie daje bo pulsuje non-stop. Gdyby zapalało się tylko gdy ktoś jest na lub przy przejściu to by niało sens.

 •  

  pokaż komentarz

  Zastanawia mnie tylko jedna rzecz. Na zdjęciu widać policję, straż pożarną w tym miejscu https://goo.gl/bB9YiX a pasy są jakieś 100m dalej?

1 2 3 4 5 6 7 ... 18 19 następna