•  

  pokaż komentarz

  Tak to jest prawdziwy zakup, w prawdziwej firmie BitRefill, w sieci głownej a nie testowej (main-net) Bitcoina.

  To już pozamiatane z większością altów, gdzie (oprócz grania na kursie) jedyną dużą zaletą były tanie opłata transakcyjne.

  ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  Bitcoin dogania tutaj ALTy, a równocześnie zachowuje decentralizacje, lekki łańcuch 1 - 1.7 MB/blok, więc dalej zwykli ludzie używają serwerów bitcoin node własnych (a nie polegają na niebezpiecznych nie-walidujących portfelach).

  Na ten moment czekano już tak od 2014-2015 roku conajmniej.

 •  

  pokaż komentarz

  No i to jest news. Rewolucja nadchodzi

 •  

  pokaż komentarz

  Trudno się przebić z takim newsem - szkoda. Furorę robi blokada BZ WBK nie pierwsza i nie ostatnia.

  •  

   pokaż komentarz

   @wojcir: teraz to sobie mogą blokować, bo ludzie zaczną płacić bezpośrednio bitcoinami bez przewalutowania

  •  

   pokaż komentarz

   bo ludzie zaczną płacić bezpośrednio bitcoinami bez przewalutowania

   @MysGG: Nikt nie będzie płacił, bo krypto to wirtualny szit spekulacyjny. Dodatkowo wymagający kosmicznej wiedzy, niedostępnej dla zwykłego człowieka. Krypto będą używali kryptohipstersi bo to takie nowoczesne. Serio wydasz krypto do opłacenia rachunków, skoro ta ilość krypto jaką użyłeś dziś do opłacenia prądu za miesiąc, jutro będzie warta prądu na cały rok? Ludzie i ich chciwość zniszczyła kryptowaluty.

   I najlepsze, że narodzi się krypto banksterka - wyjątkowo cyniczne i cwane bestie. Żeby zrobić krypto przelew trzeba będzie skorzystać z pośrednika. Kryptomaniacy to wyjątkowe ptasie mózgi bez wyobraźni.

   Teraz grubasy manipulują kursem kosztem ptasich mózgów, a ci się cieszo. Krypto stalo się zaprzeczeniem tego co było tak wieszczone - wolność i anonimowość i po taniości. Nic nie ma w tych rzeczy i nie będzie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Amadeo: Ludzie się nasycą to moda się skończy, a kurs ustabilizuje. Po to właśnie powstają nowe portfele, że nie była wymagana kosmiczna wiedza. Bankowość elektroniczną 20 lat temu tez mało kto ogarniał.
   Co do pośredników, każdy może nim być. I Ty i ja.

  •  

   pokaż komentarz

   @Amadeo: Wszędzie potrzeba pośrednika, w Bitcoin starym tym pośrednikiem są po pierwsze minerzy waluty.

   w LN pośrednikiem może być każdy i od razu on może przekazać Twoje pieniądze. W samym on chain abyś miał coś do powiedzenia to musisz wydać setki tysięcy USD na kopalnie. A I tak duże poole mogę robić co chcą.

  •  

   pokaż komentarz

   @MysGG: Jak wyobrażasz sobie płacenie w """"""""""""""""""""walucie"""""""""""""""""""" której wartość zmieni się o kilkanaście procent od wysłania przelewu do jego zaksięgowania? Dlaczego wszędzie gdzie możliwa jest płatność w btc cena jest podawana w dolarach czy złotówkach, a nie tej wolnej walucie przyszłości?

  •  

   pokaż komentarz

   której wartość zmieni się o kilkanaście procent od wysłania przelewu do jego zaksięgowania?

   @OktawiaBajera: w tą 1 sekundę?

   Dlaczego wszędzie gdzie możliwa jest płatność w btc cena jest podawana w dolarach czy złotówkach, a nie tej wolnej walucie przyszłości?

   I w czym to przeszkadza? Można by podawać w gramach złota aby było bardziej niezależnie i cool, ale jak kierowane do odbiorcy masowego to jesteśmy przyzwyczajeni obecnie do myślenia w PLN/USD. Tak jak kiedyś o mocy wozu się myślało w koniach - np. koniach mechanicznych ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @decentralizacja: Nie w sekundę, ale pół godziny (jeżeli zapłacisz 50 złotych prowizji), trochę czasu minie zanim wszystkie transakcje będą trwać sekundę

   I w czym to przeszkadza?
   W tym, że skoro bitcoin nie nadaje się do wyceniania towarów i cena musi być podawana w innej walucie, to znaczy że wbrew temu co mówią wykopowi ekperci szansa bitcoina na stanie się prawdziwym pieniądzem jest zerowa

  •  

   pokaż komentarz

   @decentralizacja: Nie w sekundę, ale pół godziny (jeżeli zapłacisz 50 złotych prowizji), trochę czasu minie zanim wszystkie transakcje będą trwać sekundę

   @OktawiaBajera: Już po tej 1 sekundzie odbiorca czyli BitRefill mógł wydać otrzymane w bitcoin 50 zł na co chce - więc to był moment gdy od strony biznesowej już OTRZYMAŁ walutę. Mógł w tej sekudzie też pchnąć je na giełdę (pewne BitStamp otworzy LN w 2018) i mieć przeliczone na USD po TAKIM kursie. Więc 1 sec.

   W tym, że skoro bitcoin nie nadaje się do wyceniania towarów i cena musi być podawana w innej walucie,

   To jak moment gdy cywilizacja odkryła złoto, minie trochę czasu zanim ceny się ustabilizują a ludzie zaczną w tym myśleć. Ale nie ma z tym żadnego problemu.

  •  

   pokaż komentarz

   @decentralizacja: już po jednej sekundzie w sieci która obecnie nie działa, której zwykli ludzie nie mogą używać.

   Można by podawać w gramach złota aby było bardziej niezależnie i cool, ale jak kierowane do odbiorcy masowego to jesteśmy przyzwyczajeni obecnie do myślenia w PLN/USD.
   I jesteśmy przyzwyczajeni że cena soku nie zmieni się z 5 złotych na 9 od wzięcia go z półki do pójścia do kasy

  •  

   pokaż komentarz

   @decentralizacja: już po jednej sekundzie w sieci która obecnie nie działa, której zwykli ludzie nie mogą używać.

   @OktawiaBajera: działa i używają, a zwykłym ludziom polecam za pół roku czy kiedy tam będzie finalna dopracowana wersja. Ja mogę poczekać na rewolucję.

   I jesteśmy przyzwyczajeni że cena soku nie zmieni się z 5 złotych na 9 od wzięcia go z półki do pójścia do kasy

   Mi tam pasuje że z 1000 zł mam 10.000 ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Zresztą tak to powinno być. To że oszczędności nie rosną to tylko pokazuje ile nam jest rabowane w inflacji i dodruku pieniądza. (Tyle że potem to będzie rosło już powoli).

   Będzie tak jak ze złotem: w 50 lat wartość USD jakbyś trzymał oszczędności życia to spadnie o 80%, a jak trzymasz w złocie to bez zmian mniejwięcej (siła nabywcza) - czyli patrząc na USD to jakbyś "zarobił" 500%.

 •  

  pokaż komentarz

  Ciekawe rozwiązanie, bo transfery bitcoina to była porażka. Co nie zmienia faktu, że ale nadal jest mnóstwo przekrętów wokół kryptowalut.

  Przykłady? Proszę bardzo:

  Jakiś koleś wykopuje bitcoiny w ramach większej większej kopalni, która dzieli się zyskiem. Firma dla której to robi jest mu winna 600 zł - niestety nie dostał kasy, bo firma twierdzi, że miała włamanie. Postawa kolesia? "W sumie przeprosili na Twitterze i obiecali, że poprawią zabezpieczenia, ale kasy nie mają skąd oddać. Skoro obiecali poprawę, to póki co dalej dla nich kopie". I pomyśleć, że ktoś tu parę komentarzy wyżej zrobił burzę o 2 zł z banku ;)

  Drugi przykład, z forum o coinbase na reddicie:
  - Zrobiłem transfer, mija 3 tydzień i tego transferu nigdzie nie widać. Czy może być tak, że kasa przepadła?
  Ktoś odpowiada: "Tak, czasami może się zdarzyć, że kasa gdzieś zawiśnie..."
  - "Aha, spoko - to było tylko $100"

  Kolejny przykład, pokazujący jakie są obecnie opłaty za przelewy bitcoinami (transaction fee):
  - "Przelałem $45 a system skasował mnie $43 za transfer. WTF?"
  - "Blockchain jest obciążony i trzeba więcej płacić za dostęp do bloku. Ale ma być lepiej"
  - "Aha, spoko. Dzięki za odpowiedź."

  Ludzie robią burzę na wykopie, jak bank ich oszuka na 2 zł, które zakończyło się pomyślnei (wpis przy okazji BZ WBK) a wałek na kilkaset złotych na bitcoine jest ok, bo to "rewolucjna technologia przeciw banksterom!"

 •  
  w......q

  +67

  pokaż komentarz

  Bitcoin teraz poleci do $100k!