•  

  pokaż komentarz

  rozrywka dla mas, ot obejrza sobie nowego wiedzmina, mam byc zly na to ze telewizja produkuje papke? lepsze to niz gowna z twnu ktore maja zamiar jedynie obrazic widza pokazujac mu jakis wiesniakow

 •  
  d..........a

  +7

  pokaż komentarz

  Ślicznie jej było w tej niebieskiej sukience. Szkoda, że mi jest ładnie tylko w czarnym i białym ;___;

 •  

  pokaż komentarz

  Mogliby się trochę ubrudzić. Wszyscy tacy piękni.

 •  
  5...........a

  +13

  pokaż komentarz

  Scenografia zbyt sterylna a i aktorzy nie grzeszą umiejętnościami. Nawet jak na Polske wypadaja średnio. Oby się wyrobili, bo serial ma potencjał i nawet przyjemnie się ogląda. Mogli by się nauczyć budowania klimatu od twórców " Rodziny Borgiów" bo tamten serial był w tym kontekście idealny.

  •  

   pokaż komentarz

   Scenografia zbyt sterylna

   @: pytanie czy dało się coś lepszego zrobić za te pieniądze... no i pytanie czy dało sięzdobyc dodatkowe fundusze. Moim zdaniem 2x nie, no chyba że chcemy żeby na to poszło jeszcze więcej kasy z podatków. Produkcje "polskie" niestety mają to do siebie że są badziewne i będą, bo nie sposób więcek pieniędzy na nich zarobić, bo za granicą tematyka nikogo nie obchodzi.

 •  

  pokaż komentarz

  Chciałbym kiedyś doczekać jakiegoś arcydzieła na miarę "Wikingów" bądź też "Gry o Tron".

  Wyobraźcie to sobie, szarża husarii w sile czterystu dragonów, na czele on, główny bohater. Wrogie wojska w sile 40 tysięcy, powtarzam!!!! 40 TYSIĘCY tatarów. Spowolnienie akcji, słychać świst powietrza smagającego pióra na grzbiecie husarza, rytmiczny stukot kopyt, jeszcze większe spowolnienie akcji, słychać nawet oddech konia, Konstanty Zahorowski wie, że dla dobra ojczyzny, dla dobra wszystkich musi zdobyć się na najwyższe poświęcenie. Teraz migawka / retrospekcja scen z życia konstantego, robi to wszystko dla rodziny... Kopie husarzy niczym pioruny przebijają się przez hordy wroga...
  2000 zabitych po stronie wroga, husarzy 300 zdołało przeżyć szarżę.... !!!!!!! https://pl.wikipedia.org/wiki/Bitwa_pod_Hodowem

  Tak to miało wyglądać, a nie standardowe fifa rafa na potrzeby typowych wyjadaczy telenowel tvp

  źródło: youtube.com

  •  

   pokaż komentarz

   @mastaprzemo:

   Wyobraźcie to sobie, szarża husarii w sile czterystu dragonów,
   Jak Dragoni mieliby wykonywać szarże husarską? To były dwie kompletnie inne formacje.

   2000 zabitych po stronie wroga, husarzy 300 zdołało przeżyć szarżę.... !!!!!!!
   A nie jest przypadkiem tak że husaria walczyła jedynie z zagonami które wypuściły się w charakterze straży wstępnej? Bo ładnie to brzmi ale jak się spojrzy jak wtedy wyglądał przemarsz armii to zapala się lampka ostrzegawcza.

  •  

   pokaż komentarz

   @mastaprzemo: Wikingowie arcydzielo hahaha dobre...w tym serialu zostalo nagromadzonych tyle idiotyzmow ze po 3 sez musialem przestac ogladac bo moj prog tolerancji nie wytrzymal.

  •  

   pokaż komentarz

   Abstrahując od prawdy historycznej - zdjęciowo serial leży - jak na razie. Jest jednowymiarowy, płaski. Faktycznie bardziej przypomina Klan niż produkcje typu Wikingowie czy GoT. "Grażynkom" się spodoba, ale młodsi widzowie liczyli na coś więcej. Fragment zacytowany przez @mastaprzemo doskonale oddaje różnice w produkcji. Gra obrazem, zdjęcia, muzyka - takie coś się z przyjemnością ogląda. Ja nie chcę oglądać filmowej wersji podręczników do historii ale chcę wczuć się w klimat tamtych czasów.

   Jeśli chodzi o Wikingów. To serial, który bazuje głównie na sagach, opowiada historie, które nie koniecznie mają pokrycie w tym jak było naprawdę. Na stronie history są dodatkowe materiały dokumentalne, które nawiązują do bohaterów serialu, ale mają lepszy background historyczny. Seria: Real Vikings http://www.historytv.pl/programy/wikingowie . Twórcy nie kryją tego, że badania dostarczają im inspiracji do tworzenia scenariusza. Ideą serialu zaś nie jest odwzorowanie prawdy historycznej. To produkcja komercyjna, ma przede wszystkim bawić widza i moim zdaniem robi to dobrze.