Informacja nieprawdziwa - autor znaleziska manipuluje faktami sugerując, że na Wykopie doszło do wycieku adresów mailowych i haseł. Taka sytuacja nie miała miejsca.

Skrypt, o którym mowa była w poprzednim znalezisku, nie został podpięty na Wykopie. Ze skryptów korzystali klienci, którzy umieszczają swoje kampanie w sieciach reklamowych - stąd reklamy trafiły między innymi na Wykop. Z takiego skryptu skorzystać może każdy, a serwis, który wynajmuje swoją powierzchnię reklamową najczęściej o tym nie wie. Wykop (jak i inne serwisy) nie ma wpływu na to z jakich technologii do przetwarzania danych korzystają klienci, których reklamy emitowane są w sieciach reklamowych. Wykorzystanie tego typu technologi jest powszechne w internecie, tak jest obecnie skonstruowany światowy rynek reklamy online.

Obecnie na Wykopie sytuacja nie powinna już występować, kampanie wykorzystujące podobne skrypty zostały zablokowane. Jednocześnie wspólnie z dostawcami szukamy zabezpieczenia przed podobnymi zdarzeniami w przyszłości. Będziemy Was informować.

1 2 3 4 5 6 7 ... 12 13 następna