•  

  pokaż komentarz

  Ja myślę, że kobiety to zdecydowana większość sprawców przemocy domowej, jeżeli wliczyć w to przemoc psychiczną (co środowiska feministyczne często przecież robią). Poniżanie mężów, obrażanie, obniżanie samooceny, psucie wizerunku wśród znajomych - to już są tak częste zjawiska, że aż spowszedniały.

  •  

   pokaż komentarz

   @bolo1: jesli wliczyc ekonomiczna to znowu my "wygramy" ogromna wiekszoscia ;)

  •  
   MrocznaKapibara

   +38

   pokaż komentarz

   @bolo1: Istnieje coś takiego jak przemoc ekonomiczna
   Jest to używanie swoich wpływów finansowych i nie tylko jako formy represji i kontroli
   Trudno weryfikowalna i widoczna tylko w skrajnych przypadkach

   Np gdy Partner/Partnerka w pełni kontroluje to co druga strona robi z pieniędzmi decyduje o tym jak się ubiera co je itp
   Uzależnia ją/jego od siebie

   Ale dane że dotyczy to 90% kobiet w Polsce można włożyć między bajki

  •  

   pokaż komentarz

   @bolo1: nie udawaj ze nie wiesz o co chodzi.

  •  

   pokaż komentarz

   @Aster1981: Ale halo, czy gdzies są statystyki na ten temat? Czy to znowu jakiś mistyczny, nieweryfikowalny sposób w jaki faceci się znęcają nad kobietami? Bo to już się robi nudne.

   Czy jest w to wliczane, bardzo standardowe - to co facet zarobi to jest "nasze" ale to co kobieta zarobi to jest jej? Czy to już nie jest przemoc finansowa?

  •  
   L...............i

   0

   pokaż komentarz

   Np gdy Partner/Partnerka w pełni kontroluje to co druga strona robi z pieniędzmi decyduje o tym jak się ubiera co je itp
   Uzależnia ją/jego od siebie


   @MrocznaKapibara: wystarczy iść do pracy i zawrzeć intercyzę przed ślubem, a nikt nie będzie miał nawet fizycznej możliwości kontrolować finanse.

  •  

   pokaż komentarz

   @bolo1: Bo kobiety królują jeśli chodzi o przemoc chociażby na głównej wykopu, tak?

   @Ryzoslaw: Zobacz sobie ilu facetów gwałci dziewczynki i chłopców. Są też sprawcami większości przestępstw nie tylko na tle seksualnym. Zobacz ilu z nich siedzi w więzieniach w porównaniu do kobiet.

   @Lawrence_z_Arabii: Jak nie masz i nie chcesz mieć dzieci. Dzieci wymagają wsparcia finansowego i 24h opieki a oddawanie dziecka obcym ludziom zaraz po urodzeniu chyba mija się z celem jeśli chodzi o samo posiadanie potomka. Dlatego większość kobiet jest uzależniona finansowo od facetów, czego nie uważam za z gruntu złą rzecz.

  •  
   L...............i

   -11

   pokaż komentarz

   Dlatego większość kobiet jest uzależniona finansowo od facetów, czego nie uważam za z gruntu złą rzecz.

   @Wifee: feministki jednak uważają i chcą z tym walczyć, np. walcząc o aborcję, bo wtedy żadna kobieta nie będzie musiała się męczyć z dziećmi, tylko będzie mogła pracować całe życie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Ryzoslaw: a są statystyki z postu bolo1?

  •  

   pokaż komentarz

   Zobacz sobie ilu facetów gwałci dziewczynki i chłopców. Są też sprawcami większości przestępstw nie tylko na tle seksualnym. Zobacz ilu z nich siedzi w więzieniach w porównaniu do kobiet.

   @Wifee: Nie znam ani jednego faceta, który gwałci dziewczynki i chłopców. Przemoc kobiet wobec dzieci to temat, który rzadko jest poruszany, ale który istnieje i jest mocno niedoszacowany. Co do więzień to niestety prawda, za mało kobiet jest w nich umieszczanych, za to stanowczo za często "przestępstwa seksualne" są wymyślane jako pretekst, żeby zniszczyć komuś życie. A poza tym mowa była o przemocy domowej.

  •  

   pokaż komentarz

   @Ryzoslaw: temat jest szeroko omawiany, takze w internecie, nie widze sensu tu powtarzac.

   A pisalem konkretnie do uzytkownika @bolo1: w odpowiedzi na jego sugestie o przemocy psychologicznej, ktora jest jeszcze ciezsza do weryfikacji niz ekonomiczna.

   W tego typu sprawach bardzo trudno o dobre dane statystyczne dotyczace calych spoleczenstw. Bo trudno prowadzic badania.

   P.S. @bolo1: nie masz pojecia czy znasz kogos kto gwlaci dzieci. Przeciez zaden zbo by sie tym nie chwalil innym ludziom. Ponad to przemoc seksualna to tylko drobna czesc przemocy wobec dzieci.

  •  

   pokaż komentarz

   @Aster1981: Wcale nie jest cięższa do weryfikacji, bo sam byłem (nie raz) albo jej świadkiem, albo nawet ofiara - groźby samobójstwa, klasyczne manipulacje (które chyba każdy facet zna, ale nie zdaje sobie sprawy, że się kwalifikują) w stylu "dobrze, idź z kolegami, ja tu sobie posiedze, o mnie się nie martw" - otóż podstawową akcją znęcającego się, jest odizolowanie od bliskich i przyjaciół, narzekanie do momentu aż facet wybucha, wymuszanie na facecie zrobienia czegoś, niby z troski o niego.

   @Wifee: To że faceci są częściej skazywani, wcale nie jest wyznacznikiem, bo kobiety standardowo dostają niższe wyroki za takie same przestępstwa. Że więcej facetów siedzi w więzieniach też się na to często nakłada, bo facet nie ma mentalności ofiary - dlatego zanim się idzie wyżalić na policje (w co i tak mu zwykle nie uwierzą) to niestety przechodzi do rękoczynów (a dlaczego, wyjaśnił Jordan Peterson przywołany w poście na górze).

   I ostatnia ilość artykułów w portalach, gdzie nauczycielki gwałciły chłopców, pokazuje że ta statystyka również była poważnie zaburzona (nie wspominając o tym, że duża część gwałtów jest przez konkubenta mamy - czyli jasne, to facet zgwałcił, ale to kobieta dopuściła takiego patola do swojego dziecka, które powinna chronić - i jakoś ona jest zwolniona z odpowiedzialności)

  •  

   pokaż komentarz

   @Ryzoslaw: odroznijmy pewne podstawowe metody wplywu psychologicznego od przemocy. Inaczej kazda krytyke i postawienie swoich oczekiwan musialbys uznac za przemoc psychologiczna.
   Wiem ze dla niektorych to wygodne, ale to zwyczjanie glupie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Aster1981: Ale nie mówie o uzasadnionej krytyce (którą akurat kobiety znoszą najgorzej - i się zaczynają emocjonalne wycieczki), tylko tak jak wspomniałem: izolowanie od przyjaciół/bliskich, emocjonalnych manipulacjach (na przykład płacz) w celu osiągnięcia jakiegoś celu, groźby (jak często kobiety grożą, że się na przykład wyprowadza... a jak im sie powie "śmiało, tam są drzwi" to nagle zmieniają ton rozmowy).

   Właśnie na tym polega znecanie psychiczne, nie na wyrażaniu krytyki lub oczekiwać, tylko na łączeniu tego z silna odpowiedzią emocjonalna, mężczyźni mają wbudowany mechanizm, żeby nie dopuszczać do płaczu (dzieci albo kobiet) i się wtedy zgadzają prawie na wszystko, albo z obawy że kobieta odetnie dostęp do seksu (co ciekawe - jak kobieta odetnie dostep do seksu to jest jej prawo, ale jak facet w odpowiedzi odetnie dostep do kasy to jest znecanie ekonomiczne), albo z obawy przed pomówieniem (wystarczy, że kobieta zadzwoni na policje i powie że została pobita, to faceta wyciąga z domu patrol i bierze na komende, bez możliwości wyjaśnienia).

   Nie, nie mówie o zwykłym wyrażaniu opinii i krytykowaniu, tylko o faktycznej przemocy psychicznej.

  •  

   pokaż komentarz

   @Ryzoslaw: Powiedzmy sobie szczerze, że takie gwałcenie to jest bardziej romans. Nazywa się to gwałtem tylko dlatego, że chłopak jest nieletni. I tak, nie uważam, że to jest właściwe ale zrównywanie tego z gwałtem jaki zachodzi, gdy mężczyzna jest oprawcą i wbrew woli drugiej osoby(mężczyzny także) przeprowadza na niej różne perwersyjne czynności seksualne(bo normalnemu facetowi opada jak drugą osobę coś boli lub przejawia generalnie negatywne emocje). Zdecydowanie faceci królują jeśli chodzi o bycie psychopatą w takim zakresie i w sumie jeśli chodzi o bycie psychopatą ogólnie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Lawrence_z_Arabii: Nikt nie powiedział, że feministki są jakimś wzorem. To seksta taka jak ci eko-terro-lodzy. Feministki nie przedstawiają interesu ogółu kobiet. Jeśli by to robiły to zajęłyby się przemocą w krajach islamskich, wychowywaniem dziewczynek na przedmioty seksualne(wmawianie dzieciom, że liczy się tylko ich wygląd i ciałem zarabiają) itd.

   @bolo1: Dobrze, że nie znasz. W dobrym towarzystwie się obracasz. Statystyki jednak mówią swoje niezależnie od osobistych doświadczeń. Przemoc dorosłych wobec dzieci zawsze zachodziła i niestety zachodzić będzie. Nie popieram nadużywania litery prawa w celu zniszczenia komuś życia. Przemoc domowa to także przemoc nad dziećmi. Poza tym, tak jak mówił Peterson. Kobiety częściej podnoszą rękę na mężczyzn tylko dlatego, że wiedzą, że mężczyzny nie uszkodzą bo są zwyczajnie słabsze.

   @Ryzoslaw: Nie znam mechanizmów psychologicznych zachodzących w takich rodzinach. Nie uważam, że to w porządku ale warto by było zapytać psychologa co na ten temat myśli. Matka też może być zastraszona, pochodząca z patologii itd a przez to nie będąca w stanie właściwie zareagować na sytuację. Oczywiście kobiety, które świadomie oddają swoje dzieci mężczyznom powinny iść siedzieć.
   Jeśli chodzi o przemoc psychiczną to uważam, że często gęsto faceci stosują ją również tylko zwykle inaczej. Np ciągłą groźbą, że jak się im nie da seksu to pójdą do innej. Groźbami polegającymi na sile fizycznej. Zaniedbywaniem i olewaniem własnego domu. Złym traktowaniem dzieci i żony. Odrzucaniem żony ze względu na zmianę w wyglądzie. Roztrwanianiem pieniędzy i stosowaniem używek. Bycie nieprzyjemnym, złośliwym i generalnie dokitnym dla domowników.

  •  

   pokaż komentarz

   Zobacz ilu z nich siedzi w więzieniach w porównaniu do kobiet.

   @Wifee:

   To że faceci są częściej skazywani, wcale nie jest wyznacznikiem, bo kobiety standardowo dostają niższe wyroki za takie same przestępstwa.

   @Ryzoslaw:

   W szczególności kobiety 2 razy rzadziej są w ogóle zamykane w więzieniu, przy podobnej historii kryminalnej i przestępstwie.Dlatego wszelkie porównania na zasadzie "kobiet w więzieniach jest mniej, więc jesteście źli" są trochę nie fair.

   https://www.law.umich.edu/newsandinfo/features/Pages/starr_gender_disparities.aspx

  •  

   pokaż komentarz

   @Falcon: Czarni zamykani są częściej w więzieniach z jakiegoś powodu. Młodzi mężczyźni mają większy odsetek śmierci z konkretnego powodu również. Płcie nie są takie same. (strona podana przez Ciebie mi nie wchodzi. Za długi czas oczekiwania mam.)

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   pokaż komentarz

   @Wifee: W tej kwestii opinie twoja i badaczki się różnią. Zachęcam, byś poznała jej argumentację, gdy strona zacznie u ciebie działać. U mnie działa cały czas.

   Zasadniczo rzecz w tym, o czym pisałem wyżej: przy tych samych przestępstwach, przy takiej samej historii kryminalnej itd, jest niewyjaśniona różnica. Badaczka uważa, że jest zbyt duża, by brać się znikąd.

   Płcie ani nie są takie same, ani nie są tak samo traktowane.

 •  

  pokaż komentarz

  Jordan Peterson świetnie to podsumował

  źródło: youtube.com

 •  

  pokaż komentarz

  Proporcja wykopów do komentarzy pod tym znaleziskiem świadczy o tym że temat przemocy wobec mężczyzn nie jest wykopkom obcy, a zarazem pokazuje, że wolą o tym nie rozmawiać.

 •  
  a..3

  +33

  pokaż komentarz

  tak to się kończy gdy facet chce zostać bankomatem