•  

  pokaż komentarz

  uuu rasista i ksenofob - zwolnić go (✌ ゚ ∀ ゚)☞

  •  

   pokaż komentarz

   @Akaano: I osądzić i skazać - minimum na sześć miesięcy. ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
   #pdk

  •  
   P........j

   -101

   pokaż komentarz

   @Akaano: nie powiedział nic rasistowskiego.

  •  

   pokaż komentarz

   @PafnucyMaj: jak to nie? To ty jeszcze nie wiesz, że mówienie prawdy w dzisiejszym postępowym, orwellowskim świecie to rasizm?

  •  
   P........j

   -89

   pokaż komentarz

   @AdolfHitlerBylLewakiem: nie, mówienie prawdy to nie rasizm.

  •  

   pokaż komentarz

   @PafnucyMaj: czyli jeśli powiem prawdę, że murzyni są średnio mniej inteligentni od białych (bo są) to nie będzie to rasizm?
   Jupi! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Delikk: dokładnie tak - jest biały więc jest faszystą. Ponadto jest mężczyzną, możliwe że hetero i wyznania katolickiego. Nie widzę powodu do czytania artykułu skoro już to wystarczy żeby uznać go za winnego.

  •  
   Lawrence_z_Arabii

   +14

   pokaż komentarz

   nie, mówienie prawdy to nie rasizm.

   @PafnucyMaj: Dobrze wiedzieć, że mówienie iż murzyni są średnio mniej inteligentni i popełniają znacznie więcej przestępstw, to nie rasizm.

  •  
   P........j

   -58

   pokaż komentarz

   @AdolfHitlerBylLewakiem: @Lawrence_z_Arabii: istnieje jakaś niewielka różnica w inteligencji w USA. Twierdzenie, że czarni są głupsi świadczy jednak o debiliźmie tego kto tak mówi, bo badania są tylko dla USA. Poza tym inteligencja wynika z wielu czynników, przede wszystkim jak ktoś jest przez lata dyskryminowany i ma mniejsze możliwości edukacji to i w badaniach inteligencji wypadnie słabo. Sprowadzanie tego wyłącznie do biologii, mówienie, że czarni są gorsi bo są czarni - to jest rasizm.

   Rasizm polega na twierdzeniu, że istnieje podział na rasy, każda rasa ma jakąś swoją istotę, jedne są gorsze inne lepsze. To jest ideologia, która doprowadziła Adolfa Hitlera do wniosku, że Polacy są gorsi od Niemców i skłoniła go do masowych mordów. Na szczęście dzięki lewackim Stanom Zjednoczonym udało się pokonać Hitlera, gdyby nie USA dzisiaj nie mówilibyśmy pewnie po polsku.

  •  

   pokaż komentarz

   @AdolfHitlerBylLewakiem: Trzeba uważać bo nie wiadomo gdzie jest granica rasizmu. Na wszelki wypadek mów że czarni są średnio lepsi w bieganiu niż biali ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  
   Lawrence_z_Arabii

   +13

   pokaż komentarz

   Na szczęście dzięki lewackim Stanom Zjednoczonym udało się pokonać Hitlera, gdyby nie USA dzisiaj nie mówilibyśmy pewnie po polsku.

   @PafnucyMaj: tym samym Stanom Zjednoczonym w których takie tabliczki były w niemal każdym lokalu usługowym?

   "Zakaz wprowadzania psów , czarnuchów i Meksykanów" no, no, ciekawe masz autorytety.

   źródło: i.pinimg.com

  •  

   pokaż komentarz

   @Akaano: Niekoniecznie. Może myślał jak poczuje się kakaowy sprawca któremu Niemka ucieknie do takiej strefy. Poczuje się rozżalony i nierównouprawniony bo jego koledzy mogą je macać kawałek dalej na ulicy ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   @Akaano: ten typ już stracił stanowisko

  •  

   pokaż komentarz

   @PafnucyMaj no dobra, ale pisanie, że murzyni są mniej inteligentni i popełniają więcej przestępstw nigdzie nie inklinuje powodów rasowych. Dopiero jak rasista to przeczyta to sobie te powody doda.

   Z Hitlerem to pojechałeś, był rasistą, a i owszem. Ale nie licząc Żydów to sobie rasizm dopisywał do swojej aktualnej polityki, poczytaj sobie jak to ewoulowało, bo Hitler to nie Bismark i wcale aż tak negatywnie do Polaków nie był nastawiony przed wojną. Dopiero jak się okazało, że z planów nici i Polacy na żadną współpracę nie pójdą to nagle Polacy stali się gorsi od potulnych Francuzów.

   Także nie, to nie ta ideologia podsunęła Hitlerowi ten pomysł tylko polityka, którą po prostu odpowiednio obudował ideologicznie. Gdyby Polacy współpracowali to Polak byłby dla niego gorszy tak samo jak każdy inny nie germański człowiek nie mający pochodzenia żydowskiego.

   Sam skłaniam się ku temu, że to głównie czynniki kulturowe mają wpływ na inteligencję, ale nie tylko one i inteligencja jest uwarunkowana genetycznie, temu nie zaprzeczy nikt o zdrowym rozsądku. Czy mniej czy bardziej to już kwestia sporna którą niestety przez cenzurę światopoglądową nie jest możliwa obecnie do klarownego rozwikłania.

  •  

   pokaż komentarz

   @PafnucyMaj wskaż mi zatem ilu jest czarnych arcymistrzów szachowych?

  •  

   pokaż komentarz

   @PafnucyMaj: słabo się trollu przygotowałeś, polecą ci po wypłacie bo inteligencja nie ma nic wspólnego z wykształceniem, które odpowiada za wiedzę a nie inteligencje.

  •  

   pokaż komentarz

   istnieje jakaś niewielka różnica w inteligencji w USA. Twierdzenie, że czarni są głupsi świadczy jednak o debiliźmie tego kto tak mówi, bo badania są tylko dla USA. Poza tym inteligencja wynika z wielu czynników, przede wszystkim jak ktoś jest przez lata dyskryminowany i ma mniejsze możliwości edukacji to i w badaniach inteligencji wypadnie słabo. Sprowadzanie tego wyłącznie do biologii, mówienie, że czarni są gorsi bo są czarni - to jest rasizm.

   @PafnucyMaj:

   Kolejny mądrala z cyklu "nie wiem, ale się wypowiem".
   1) Różnica w inteligencji pomiędzy białymi a czarnymi wynosi całe jedno odchylenie standardowe czyli nie jest "jakaś niewielka" lecz ogromna:
   https://i.imgur.com/FkFIwVS.jpg
   2)Badania są dla ogromnej części świata. Istnieje wiele dedykowanych badań dla krajów Afrykańskich, w tym RPA i średnie ilorazy inteligencji są w miarę znane:
   https://i.imgur.com/FTF2fiM.png
   3)Inteligencja jest w większości dziedziczna i dla osób dorosłych można szacować dziedziczność inteligencji na poziomie 70-80%:
   Earl Hunt "Human Intelligence" (2011)
   Haworth et a.l "The heritability of general cognitive ability increases linearly from childhood to young adulthood" Molecular Psychiatry (2010)
   McGue et al. "Behavioral genetics of cognitive ability: A life-span perspective." Nature, nurture & psychology (1993)
   Bouchard, McGue "Genetic and environmental influences on human psychological differences" Journal of Neurobiology 2003
   Plomin et al "Nature, Nurture, and Cognitive Development from 1 to 16 Years: A Parent-Offspring Adoption Study" Psychological Science 1997

   Genetycy behawioralni ukuli nawet nazwę "efekt wilsona" dla opisania zjawiska, które dla niektórych wygląda jak paradoks, a mianowicie, że cechy takie jak IQ korelują na ścieżkach genetycznych, ale nie wychowania. Czyli, jeżeli weźmiemy dużą liczbę dzieci, które trafią do adopcji to dostaniemy cały wachlarz sytuacji,w tym sytuacji takich jak:
   a)dzieci z dobrych domów trafiających do gorszych domów
   b)dzieci z gorszych domów trafiające do lepszych domów
   O ile widać jakieś korelacje z wychowaniem w dzieciństwie, o tyle wraz z wiekiem, kiedy zwiększa się ekspresja kolejnych genów i wariancja spada, następuje regresja do średniej. Ostatecznie takie adoptowane dziecko będzie miało statystycznie IQ bliskie IQ rodziców biologicznych i niezwiązane z IQ rodziców adopcyjnych.
   4)Murzyni w takich krajach jak USA ze swoim średnim IQ na poziomie 85 i tak są sporo inteligentniejsi od swoich "braci w afryce", ale badania genetyki ilościowej wskazują, że dobili oni praktycznie do swojego maksimum i poprawa ich bytu niewiele mogłaby zmienić.
   5)To nie jest rasizm. Rasizmem byłoby, gdyby inteligentnego i porządnego Murzyna dyskryminował tylko ze względu na jego wygląd. Ja np takich rzeczy na co dzień nie robię. Rasizmem jest raczej udawanie, że komuś można na więcej pozwolić z powodu rasy, a tak się często dzieje na zachodzie wobec czarnych.
   Ja jestem człowiekiem, który z pewnych przyczyn rodzinnych wylądował swojego czasu na paryskich przedmieściach (i do dzisiaj mieszkam we Francji mimo, iż w zdecydowanie lepszym miejscu). Kiedy jeszcze w polskiej szkole było w mojej klasie ze dwóch ciemniaków to w klasie francuskiej, większość była gorszymi ciemniakami (w sensie zdolności poznawczych) niż te ciemniaki z klasy polskiej. Przeciętne dzieci np z europy środkowej, a przede wszystkim z Chin i Wietnamu stanowiły elitę, podczas gdy czarni często opuszczali szkołę nie potrafiąc pomnożyć dwóch ułamków. Dzieci europejskie i azjatyckie w 90% opuszczały te najgrosze przedmieścia, a czarne zostawały. Kiedy mieszka się w dobrej dzielnicy Paryża i ma się czarnego sąsiada (o ile nie mówimy o HLM - mieszkaniach socjalnych) to najprawdopodobniej będzie to inteligentny i porządny człowiek, może to być albo lekarz, albo jakiś handlarz, który odniósł sukces i ja takim ludziom życzę wszystkiego najlepszego. Kłopot jednak w tym, że tacy ludzie są tylko wyjątkami z prawego ogona rozkładu normalnego inteligencji i na każdego takiego Murzyna, przypada cała grupa Murzynów żyjących na północnych przedmieściach, która jak na standardy europejskie, jest co tu dużo mówić, umysłowo niedorozwinięta.
   6)Kłopot w tym, że mamy cały obszar nauki jaką jest genetyka ilościowa, który sprawnie funkcjonuje, a o którym nie piszą gazety dla zwykłych ludzi, mimo iż piszą bardzo często o badaniach społecznych i psychologicznych o nieporównywalnie gorszej jakości. Z tego powodu wielu ludzi jest naprawdę przekonanych, że z populacji takich krajów Czad można by przy pomocy odpowiedniej edukacji zrobić drugich Szwajcarów. Z powodu takiego głupiego gadania jak twoje, Europa ukręciła swój własny powróz na którym za niedługo będzie dyndać.

  •  

   pokaż komentarz

   @PafnucyMaj: no proszę, czyli ta strona https://iq-research.info/en/page/average-iq-by-country musi być niesłychanie ekstremistyczna i rasistowska. Proponuję zgłosić ją do hejtstopów ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   O ile widać jakieś korelacje z wychowaniem w dzieciństwie, o tyle wraz z wiekiem, kiedy zwiększa się ekspresja kolejnych genów i wariancja spada, następuje regresja do średniej. Ostatecznie takie adoptowane dziecko będzie miało statystycznie IQ bliskie IQ rodziców biologicznych i niezwiązane z IQ rodziców adopcyjnych.

   @a94e345cd1084e88ab6e20h41571718a: zweryfikowano z wynikiem pozytywnym metodą empiryczną

 •  

  pokaż komentarz

  Bez zmian, wygenerować sobie problem a potem go "zwalczać" bez końca.

 •  

  pokaż komentarz

  Czy nie o to chodziło ? By pokazać że państwo jest absolutnie niezbędne, państwo uzbrojone, mające absolutny monopol na przemoc.
  Za PRL milicja współpracowała z gangami a nawet je kontrolowała by móc się wykazać w odpowiednim momencie albo by nieznani sprawcy rozprawili się z pewnymi osobami.

 •  

  pokaż komentarz

  To koniec swobody, równouprawnienia i samostanowienia.

  Utworzą obozy i tam osadzą białych, nie będą przeszkadzać w azylacji ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  Skoro mają tam problem z sylwestrem, to może niech go najzwyczajniej nie organizują
  ( ͡° ͜ʖ ͡°)