•  

  pokaż komentarz

  Eh, Hitlerowi jak kończyły się pieniądze, to wyruszył za granicę ( ͡° ʖ̯ ͡°)

 •  
  a..q

  +43

  pokaż komentarz

  nie chciało się żreć Polskich jabłek, to przymieraj głodem ;)

 •  

  pokaż komentarz

  Artykuł to wzorcowy przykład propagandy, tj. jak źle pokazać coś, co złym nie jest.

  Tamtejsze ministerstwo finansów poinformowało właśnie, że Fundusz Rezerwowy, z którego pieniądze wykorzystywano na pokrycie deficytu budżetowego, został całkowicie wyczerpany. Władimir Putin ma poważny problem.
  Zaraz, przecież w samym artykule wspomniano, że ten Fundusz idzie do likwidacji, a środki rozdysponowane są w innych kierunkach. Po co zatem ten propagandowy tytuł? Dalej, autor jedynie wzmiankuje o rosyjskich rezerwach walutowo - kruszcowych. Odwagi mu jednak zabrakło do podania choćby ich wielkości. Ale on zrobił to celowo, bo w przeciwnym razie jego sprytny manipulatorski plan ległby w gruzach. Rosja ma potężne rezerwy walutowe, które odbudowuje po obronie rubla oraz stale powiększające się rezerwy złota. A to wszystko przy powiększającym się (choć minimalnie, ale jednak) długu publicznym do PKB. Czyli i więcej wydają, ale i więcej oszczędzają. Wiecie już, gdzie są te pieniądze, które Rosja niby przepiła wg autora artykułu?

 •  

  pokaż komentarz

  Dodam od siebie, że może i walutowe rezerwy federacji rosyjskiej sie skończyły - to jeśli spojrzec na rezerwy w złocie rosną od chyba 2008 roku.

  https://www.bankier.pl/wiadomosc/Potezny-wzrost-rosyjskich-rezerw-zlota-7486375.html

  PS nie nazywajcie mnie rosyjskij trollem po prostu prostuje artykuł. Ja to najchetniej świat widziałbym tak:

  źródło: paczaizm.pl

  •  

   pokaż komentarz

   @sage_Slav: Nie przesadzajmy, gdy by Rosja tak wadziła całemu światu to tak właśnie świat by wyglądał jak na załączonej mapie. Rosja jest problemem gdy swoje oblicze zwraca na zachód ale jest potrzebna jako bariera ze wschodem. Mamy rosnącą potęgę Chin i wkrótce dojdzie do konfrontacji słabnącego mocarstwa zachodniego i rosnącego mocarstwa chińskiego. Geopolityka nie jest prosta.

  •  

   pokaż komentarz

   @1realista1: o widzisz - dostrzegłeś coś bardzo interesującego - Ja to wieszcze od paru lat ale ludzie mnie wyśmiewają. Chiny to śmiertelne zagrożenie dla Rosji, z którym jeszzce NIGDY nie mieli doczynienia (symetryczna wojna, a nie jak zazwyczaj 10:1) Dlatego uważam, że Rosja zmieni (zresztą tak samo jak w II WŚ) sojusz i przyłączy się do USA. Pytanie co wtedy z nami XD Myśle ze EU kombinuje jak tu się do Chin przyłączyć, więc niestety - front będzie przebiegał tam gdzie zawsze.
   Przynajmniej III WŚ zacznie sie od jakiegoś terenu blisko Chin, więc u nas dojdzie to w miare z opóźnieniem, a może daj Bóg całkowicie ominie. Jeśli EU pozostanie silna i zjednoczona Ruscy nam nie zagroża - a najlepiej będzie zrobić to co USA robiło za czasów II WŚ - neutralność i handel z obiema stronami. Nie dziwota, że teraz tacy hegemoniczni są jak cały świat sie wykrwawiał a oni dostarczali amunicji.
   Tak btw to USA sponsorowało NSDAP, a potem sprzedawało III Rzeszy rope, stal itp. Może teraz my zrobimy coś takiego?( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @sage_Slav: To tylko w szachach są dwa obozy. Zapominasz o Indiach które są w sporze z Chinami, o Japonii która jest sporym graczem, ambitnej Turcji oraz o tym że Chinom będzie prościej podporządkować małe państwa po sąsiedzku niż prowokować mocarstwo atomowe.
   Front w przepychankach: USA, Chiny, Rosja przebiega zupełnie gdzie indziej, bez względu na to że USA popierało Majdan nie dla dobra Ukrainy ale żeby skomplikować Rosji sytuację i osłabić możliwości wspierania Syrii.
   Jesteśmy zadupiem tego etapu historii, kurde, chociaż raz :-)

   Gx

  •  

   pokaż komentarz

   @Gixaar: Indie siedza już w obozie z USA ;) Nie słyszałeś, że Pakistan to złodzieje i oszuści? Trumo ostatnio pisał. robi się tam coraz mniej kolorowo. Japonia to również obóz USA - dla nich Chiny to podobnie jak dla Rosji olbrzymie zagrożenie.

   W obozie Chińskim są kraje które będą czerpał bezpośrednie korzyści z JS czyli Europa (z Rosją?), Iran, Pakistan, Turcja (spojrz sobie na mape i zaznacz pare kresek najktórszych od Chin do Europy i właśnie te kraje są pod wpływem chińskim bądź toczy się tma obecnie wojna. Ukraina, Syria, Afganistan, dziwnym trafem wszędzię tam gdzie miała pzrebiegać trasa JS.
   Obozy są dwa, ale nie trzeba od razu deklarować do tkórego się przynależy. W tym upatruje dla nas szanse (jako dla Europy)

   Ale zgadzam się ze konflikt zacznie się od terenu blisko Chin i też się ciesze, ze chociaż raz jesteśmy zadupiem. Chociaż należy pamiętać, że wojna może mieć pare ognisk. Rosja może być drugim czynnikiem zapalnym (pierwszym są USA)