•  

  pokaż komentarz

  A czy WOT to nie jest przypadkiem takie "wojsko weekendowe", czyli te 500 zł to jest wynagrodzenie za kilka dni w miesiącu?

 •  
  s.......g

  +47

  pokaż komentarz

  Czyli ochotnik do WOT nie zapłaci wyższego podatku i nie musi obawiać się utraty na przykład 500+.

  Dodatkowa zachęta to ponad 90 złotych za każdy dodatkowy dzień szkolenia.

  @smartswiat-com: Przeczytałeś ten artykuł?

 •  
  L...............i

  +23

  pokaż komentarz

  Gównoafera z dupy. Przecież od początku było mówione, że każdy członek WOT będzie dostawał ok. 500 zł na miesiąc za cotygodniowe ćwiczenia.

 •  

  pokaż komentarz

  500 jest za bycie w stanie gotowości, czyli za darmo + 90zł za dzień za dzień biegania sobie z karabinem po lesie + wyżywienie. Niektórzy płacą więcej za bieganie z plastikowym karabinkiem. Dla mnie ciekawa propozycja

 •  

  pokaż komentarz

  Mnie Żona namawiała abym się zapisał do WOT bo dodatkowa kasa i pensja. A to wychodziło nie 500 a coś jakoś więcej wtedy 1700zł?. Wytłumaczyłem że nie sztuka brać kasiurkę i pobiegać po lasach i się pobawić w survival. Prawdziwa sztuka jest jak przychodzi do wojny bo wtedy zamiast opiekować się nią i synkiem, zdobywać jedzenie i wodę dla nich i dawać chociażby minimum ochrony jaką może dać cywil mający do dyspozycji gas czy noże kuchenne przed szabrownikami, gwałcicielami czy pospolitymi bandytami. Czy choćby pomóc aby umyć tyłek z krwi. Zostawiam ich i idę na front który pewnie będzie gdzieś bliżej Odry a oni muszą sobie radzić sami na terenie okupowanym przez Białorusinów, Kazachów lub Rosjan. Dotarło i zrozumiała. I nie piszcie że WOT jest od partyzantki. Cała lista członków WOT z adresami jest już zapewne w Moskwie. Pierwsze co będzie do odstrzału w razie wojny to ludzie z tej listy a jak ludzi nie znajdą to będą mścić się na rodzinie.

  •  

   pokaż komentarz

   @karajtemiszcz: Niestety masz rację. Zupełną rację.

  •  

   pokaż komentarz

   @karajtemiszcz:
   Coo
   Wiekszosc ludzi z WOT jest w gorszej formie niz ja
   Zrodlo: Przyjeli moja siostre

  •  

   pokaż komentarz

   @karajtemiszcz: Lepiej bym tego nie ujał, natomiast wielu ma naładowane głowy filmami i ideałami i nie jest świadoma tego co piszesz. Dodatkowo walczysz za kraj, który natychmiastowo opuszcza Twoi rzadzacy i ich rodziny, a w razie schwytania sa traktowani jak jency wartościowi, nie zas mieso armatnie. Starzy wojskowi juz stwierdzili, ze żołnierz weekendowy to żaden żołnierz(stad gadanie o partyzantce, co juz samo zakrawa na kpine w tych czasach i na tym terenie) oraz dodali że średnia długosc życia na froncie takiego "zołnierza" podczas działan bojowych to 15 minut. Natomiast żołnierzy zawodowych sie zwalnia do cywila przed osiagnieciem wieku emerytalnego, co jest durne w sumie bo to takie własnie bezsensowne prawo dla tych którzy mogliby spokojnie służyć nadal, a zachętą dla cwaniaków. Mogli to zrobic zupełnie inaczej i mieć zawodowa armie doświadczonych żołnierzy.

   Nawet jesli moje stwierdzenia sa błedne, a takie mam zdanie wiec je wyrażam, to kazdy myslacy zgodzi sie że wojna to najgorsza mozliwa opcja i na niej nic nie wygramy jesli ją sprowokujemy lub damy sie sprowokować. Profity beda mieli inni, a krwia zapłacimy my - i darujcie sobie napompowani testosteronem lub stare dziady teksty o tchórzostwie.

   Bronic sie nikomu nie bronie, jednak poza popychaniem nas przeciw Rosji nie widzę zagrożenia wojną dla Polski.

   Zamiast wojny lepiej handlować, co zreszta nam udupiono na rynek wschodni przez dawanie sie za darmo podpuszczac za interesy innych, którzy za plecami romantycznie naiwnych Polaków robia interesy bez ogladania sie na szczekanie oficjalne w mediach.

  •  

   pokaż komentarz

   @ej-no-nie-przesadzaj: Wypowiedz się posłuchajmy i ciebie jak temat ten widzisz zamiast ubliżać. Wojna jest stanem normalnym w naszym regionie. Obecne czasy to anomalia historyczna złożona z kilku czynników. Statystycznie tylko pokolenie nasze i naszych rodziców nie doznało wojny. Więc napisz coś mądrego.

  •  

   pokaż komentarz

   @karajtemiszcz: statystycznie w ostatnich milionach lat tylko nasze pokolenie korzystało z telefonów. Czy to znaczy ze jesteśmy wybranymi i przyszłe pokolenia tez nie będą korzystały z telefonów? Świat się zmienia.

  •  
   m........z

   +1

   pokaż komentarz

   Cała lista członków WOT z adresami jest już zapewne w Moskwie.

   @karajtemiszcz:

   Buahaha, to tak jak lista wszystkich polskich zawodowych żołnierzy. Jesteś inwalidą umysłowym.

  •  

   pokaż komentarz

   @karajtemiszcz jak znam życie, to pierwsi uciekną ci, co kasę brali, a bronić się będziesz musiał i tak i tak.

  •  

   pokaż komentarz

   @ej-no-nie-przesadzaj: "Świat się zmienia"

   No tak bo facebook twiter quake i powszechny dostęp do internetu dały gwarancje, sprawiły, wymusiły na rządach że już nigdy psychopaci nie będą u władzy.

  •  

   pokaż komentarz

   @mario_katz: -A przyczyny śmierci szyfranta co miał dostęp do danych nie tylko polskich ale i NATO zostały już wyjaśnione?
   -Rosja ma nieograniczone zasoby finansowe.
   -Jeszcze parę lat temu WSI miało dostęp do wszystkich informacji w wojsku. Myślisz że nie wiedzą do kogo dzisiaj się udać po listę. Nawet jeśli odrzucilibyśmy narrację że WSI czynnie współpracuje z Rosjanami (pieniądze które zarobili ślad po nich gnie na Wschodzie) to pozostaje chęć zysku a taką WSI miało(handel bronią). A listy jako informacja są dla Putina warte.
   -Tuż po zajęciu Polski w 1939 roku natychmiast zostali aresztowani ludzie z wcześniej sporządzonych list. Zarówno w okupacji radzieckiej jak i niemieckiej. Okupanci znali imiona nazwiska miejsce pracy a nawet dane rodzin patriotów i wszystkich którzy mogliby tworzyć jakiekolwiek organizacje podziemne. Listy sporządził wywiad a informacji dostarczyła polska partia komunistyczna i volksdojcze. W ZSRR wywieziono natychmiast ludzi z legionów Piłsudskiego i to wraz z rodzinami. Metoda nie jest nowa i o ile Niemcy wywozili samych działaczy a rodzinom nic nie robili o tyle Sowieci uderzali w całą rodzinę. Nie muszę wspominać że metody Sowieckie były skuteczniejsze.

   Zresztą najważniejsze jak ty byś zrobił jakbyś szykował się na konfrontację z sąsiadem. A sąsiad ogłosiłby że tworzy formacje zbrojne mające zajmować się dywersją. Ja też chcę wierzyć w naszą armię, wywiad i bezpieczeństwo. Prawda jest taka że bez broni atomowej to nigdy nie będziemy bezpieczni.

  •  

   pokaż komentarz

   @mar111cin: I tak już zdarzyło się historii naszego kraju. Nasz wódz naczelny w 1939 roku Rydz Śmigły zwiał ze sztabem do Rumunii 17 września tego samego dnia zwiał prezydent Mościcki i premier!!!! Kiedy w Polsce jeszcze Wojsko Polskie walczyło Warszawa była oblężona do 28 września. Mało tego proponowano mu aby poczekał z ucieczką aż będzie zagrożenie ze strony Armii Czerwonej nie będzie to wyglądało jak tchórzotwo. Zwiał nawet się nie zastanawiając. Mało wydał niejasny rozkaz aby z Armią Czerwoną nie walczyć chyba że jest się atakowanym. A dzieci piosenki jemu w szkołach śpiewali że piersią Polskę będzie bronił.