•  

  pokaż komentarz

  Ostatnio stałem 15 min. - uszkodzony sygnalizator.... Nie ma całego filmu, może za raz gość ruszył.

 •  

  pokaż komentarz

  Tak, żaden problem do wypadku.

 •  

  pokaż komentarz

  Dobrze rozczytałem, że pierwszy idiota to BIA 31868, a drugi to PO 1F040 ?

 •  

  pokaż komentarz

  Pewnie miejscowi, albo tacy który pokonują w kółko tą samą trasę - wiedzą, że światło popsute i zapala się nawet jak nie ma w pobliżu pociągu. Wystarczy rozejrzeć się i upewnić czy nie jedzie pociąg.

 •  

  pokaż komentarz

  Ja też bym się takim światłem nie przejmował. Jeżeli widoczność jest dobra to nie widzę powodu do stania przed światłem jak kołek i czekania kilku (lub czasem nawet kilkunastu) minut, aż łaskawie się ono wyłączy.

  Światło powinno się włączać 10 sekund przed pojawieniem sie pociągu i wyłączyć natychmiast po odjechaniu pociągu. Wtedy ludzie by te światła szanowali, bo faktycznie one im pomagają. Takie migające bez sensu światła tylko powodują frustrację (czekasz i czekasz, a nic się nie dzieje) oraz zwiększoną chęć podejmowania ryzyka podczas kolejnego spotkania z takim sygnalizatorem.

  •  

   pokaż komentarz

   @niematakiegologinu: To żaden bait. To podstawy psychologii. Jakbyś miał pod domem skrzyżowanie na którym włącza się czerwone na kilka minut a w tym czasie nic nie jedzie to po tygodniu czy dwóch zacząłbyś soczyście olewać takie światła.

   Światło na przejeździe ma mówić, że jedzie pociąg i trzeba go puścić, a nie o możliwości pojawienia się pociągu za minutę lub za 5. Myślisz, że dlaczego ci ludzie przejechali na czerwonym? Bo dobrze wiedzą, że to światło nic nie znaczy i nie chcą czekać kilku minut jak kołki tylko dlatego, że ktoś w XXI wieku nie potrafi zrobić światła które się włączy gdy faktycznie jest potrzebne.

   Sytuacja jest o tyle śmieszna, że nawet sam kierowca autobusu dobrze wie, że światła są spieprzone. Zauważ, że to nie jest nagranie z kamery "pokładowej", tylko nagrane telefonem trzymanym w ręku. Tak więc fakt źle działających świateł jest tu powszechnie znany.

  •  

   pokaż komentarz

   @WesolySromek: Ciągnik siodłowy przejedzie przez przejazd w 10 sekund? Jesteś jebnięty?

  •  

   pokaż komentarz

   @antykler: Na filmie przejechał w 5, więc następnym razem komentarze o jebnięciu zostaw dla siebie.

  •  

   pokaż komentarz

   @WesolySromek: Bo jechał. Jakby miał ruszyć to by zajęło z 20 sekund. Po co w sygnalizacji kilka sekund, że każda świeci czerwone światło? Przecież wystarczy, że jak znika zielone to druga droga natychmiast powinna mieć zielone. Nikt nie będzie czekać 5 sekund na zmianę świateł.

  •  

   pokaż komentarz

   Jakby miał ruszyć to by zajęło z 20 sekund.

   @antykler: A czemu miałby ruszać? No i czemu miałoby to mu zająć 20 sekund? Ciężarówkom zajmuje 20 sekund przejechanie przez skrzyżowanie? Przecież przejazd przez tory nie różni się wiele od skrzyżowania.

   Nikt nie będzie czekać 5 sekund na zmianę świateł.

   @antykler: 5 sekund można poczekać żeby zjechały pojazdy ze skrzyżowania. Ale 5 minut? Po co? Z resztą, tu nie ma żadnej "drugiej strony". Tylko kierowcy mają czerwone. Jakoś w przypadku tramwajów dało się rozwiązać problem - światło włącza się na kilka sekund przed pojawieniem się tramwaju na skrzyżowaniu a wyłącza się natychmiast po zjechaniu tramwaju. A w przypadku pociągu "się nie da".

   Po prostu mamy archaiczną infrastrukturę, ludzie to widzą i ignorują niesprawne światła. Tak działa ludzka psychika.

  •  

   pokaż komentarz

   Światło powinno się włączać 10 sekund przed pojawieniem sie pociągu i wyłączyć natychmiast po odjechaniu pociągu.

   @WesolySromek: 10 sekund przed? Wiesz ile byłoby ofiar wśród mistrzów prostej wjeżdżających na skrzyżowanie
   na "późnym pomarańczowym" lub "wczesnym różowym"? Chociaż odsiew idiotów za kółkiem byłby dobrą rzeczą, szkoda tylko infrastruktury, pociągów, opóźnień, maszynistów i ewentualnych pasażerów jadących z idiotą w autku.