•  

  pokaż komentarz

  W Trójmieście, w którym operuje część z przywołanych w artykule developerów, nie znam żadnej firmy, która realizowałaby inwestycje tak jak przewidziane jest to w przepisach i zasadach związanych z ogólnymi przepisami obowiązującymi w budownictwie. Wszyscy kroją przysłowiowego Kowalskiego aż furczy. Przykro patrzeć jak miliony Polaków są robione w ..uja

  •  

   pokaż komentarz

   @myszkowy: Możesz podać przykłady co jest nie tak? Co da się samemu wybadać?

  •  

   pokaż komentarz

   @marian1881: Podam kilka: na izolację płyty dennej i ścian fundamentowych (tam gdzie są garaże podziemne a zwierciadło wody gruntowej jest wysoko) nie wybiera się skutecznych izolacji tylko te o 50% tańsze. Standardem jest mata bentonitowa lub biała wanna. I na samym końcu mamy wodę w garażach. Nawet w Invest Komfort, który cenowo całkowicie odleciał. Druga rzecz. Co najmniej kilkanaście budów obecnie ma postawione rusztowania i realizuje się prace elewacyjne. Robić elewację w zimie jest czymś absolutnie niedopuszczalnym. Trzecia sprawa - wykończenia balkonów. Płytki tak chętnie układane na balkonach to nie jest rozwiazanie na polski klimat. Czwarta rzecz - moc pieca jest dobierana na styk. Często piec 24 kw ma ogrzewać Ok 600 m2 PU. Kolejna sprawa - tynki do wnętrz - najtańszy materiał ever! Często na suficie bez dobrego preparatu gruntującego. Efekt - odparzający się tynk. Archaiczne systemy wentylacji grawitacyjnej przy 18cm ocieplenia i szczelnej stolarce to kolejny kwiatek. Szlag mnie trafia jak na to patrzę.

  •  

   pokaż komentarz

   @myszkowy: Czy kupując mieszkanie da się chociaż część rzeczy które wymieniłeś sprawdzić, np. wynajmując jakiegoś speca do oględzin? Bo takie coś jak ściany fundamentowe to raczej dopiero jak zacznie przeciekać to się okaże, że partactwo...
   Czy kupując mieszkanie od developera można od niego wyciągnąć jakąś specyfikacje użytych materiałów? Zarówno tych zewnętrznych w mieszkaniu jak i tych konstrukcyjnych?

  •  

   pokaż komentarz

   @marian1881: przed zakupem tak. Trzeba wręcz żądać deklaracji właściwości użytkowych i weryfikować deklarowane parametry i zapisy w dokumentach odniesienia (normy, aprobaty). Potem jest z tym problem bo jesteś na przegranej pozycji. Brak jest u nas woli do zrzeszania się. Dobra, zjednoczona wspólnota mieszkańców mogłaby to zmienić.

  •  

   pokaż komentarz

   @myszkowy: Dzięki.
   Aż mnie ciarki przechodzą, jak sobie pomyślę, że kiedyś pewnie będę kupował mieszkanie. Na każdym kroku trup w szafie. Na chwilę obecną jestem przekonany, że nie kupię niczego z nowego budownictwa, a już na pewno nie od dewelopera. Ile to ja już nowych mieszkań widziałem, gdzie są ciemne studnie, strasznie gęsta zabudowa i zero zieleni. Zawsze czuję się w nich jak w jakiejś galerii, a nie przestrzeni do życia. Najfajniej mieszkało mi się w ceglanym bloku z 1956, gdzie jedyny minus to brak windy, patrząc przyszłościowo na wartość mieszkania.

  •  

   pokaż komentarz

   @marian1881: niestety weryfikacja developera jest trudna. Developer obecnie ma na etacie więcej prawników niż inżynierów. A inżynierowie z kolei jeśli mają już doświadczenie to z hukiem wylatują bo chcą zdaniem developera za dużo zarabiać.

  •  

   pokaż komentarz

   @myszkowy: A co jezt złego w tych tynkach? Skoro mówisz, że najtańszy materiał ever to pewnie chodzi Ci o gipsowe. Moim zdaniem jest to zajebisty postęp w budownictwie, bo właśnie nie odparzają jak cementowe, są gładkie i lekkie, a surowiec pochodzi z odzysku.

   Zastrzeżenia można mieć jedynie czasem do wykonania, bo każdy deweloper chce mieć zrobione to taniej niż się komukolwiek opłaca to robić i ludzie kombinują naginając normy technologiczne.

  •  

   pokaż komentarz

   @DawidDuke: a jak myślisz jak producent dochodzi do najniższej ceny?

  •  

   pokaż komentarz

   @myszkowy: Producent czy wykonawca? Sam materiał u różnych producentów niewiele się różni zarówno cenowo jak i parametrami technicznymi. Wykonawcy często używają materiału tylko jednego producenta, bo mają z racji tego spore zniżki i inne bonusy.

  •  

   pokaż komentarz

   @DawidDuke: zapytałeś o tynk a tynk jest produkowany przez producenta. Wykonawstwo dziś akurat ma wysokie ceny

  •  

   pokaż komentarz

   @myszkowy: Rozwiń temat. Co lepszego na balkon zamiast płytek? Dlaczego nie robi się elewacji w zimie, klej nie łapie? Dużo osób bierze specjalistę do odbioru mieszkania, może fachowe doradztwo przed zakupem to niezagospodarowana nisza na rynku?

   @marian1881: Teraz zgodnie z ustawą która ucywilizowała trochę rynek, dostajesz prospekt informacyjny. Jego zawartość jest jednak uboga. Masz też wgląd w projekt budowlany.

  •  

   pokaż komentarz

   @WesolyLudwiczek: balkon w polskich warunkach to warstwa spadkowa, hydroizolacja oraz deska kompozytowa. Niskie temperatury to zmrożone podłoże. Materiał izolacyjny mocowany do zmrożonego podłoża nie trzyma się. Nie mówiąc już o tym ze każdy materiał chemii Bud ma napisane na opakowaniu warunki temperaturowe +5 do +25

  •  

   pokaż komentarz

   @WesolyLudwiczek: Sam styropian, kołkowanie, siatka i klej można robić jeśli za dnia są dodatnie temperatury, a w nocy nie ma ostrych mrozów i nic nie powinno się dziać. Jednak tynk na elewacji to bardzo ryzykowny temat, jak zamarznie to nie zwiąże.

   @myszkowy: Jak płytka jest dobra, klej odpowiedni, a wylewka na balkonie/tarasie zabezpieczona hydroizolacją to nic się nie powinno dziać. Ważne żeby pod płytką nie zostawić pustych przestrzeni i to samo odnosi się do fugi. U mnie w domu sam robiłem i już 10 lat nic się nie dzieje chociaż taras jest od północnego-zachodu.

   Jednak deweloper chce tanio więc firmy robią szybko i potem nie raz wychodzi partanina. A często deweloperzy chcą robić zimą, bo wtedy łatwiej ugrać niższe ceny.

  •  

   pokaż komentarz

   @myszkowy: moc pieca powinna być dobrana na styk, przewymiarowany piec to praca w niskich temperaturach, zasiarczanie i marnowanie pieniędzy bo gorsza sprawność przekazywania energii

  •  

   pokaż komentarz

   nie znam żadnej firmy, która realizowałaby inwestycje tak jak przewidziane jest to w przepisach i zasadach związanych z ogólnymi przepisami obowiązującymi w budownictwie. Wszyscy kroją przysłowiowego Kowalskiego aż furczy

   @myszkowy: witamy na wolnym rynku! myslales ze gruby hajs oznacza ze firma bedzie skakala dookola klienta ?( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @mareksa666: na wolnym rynku wystarczy zmienić strukturę własności i wszystko wróciłoby do normy. Drugi sposób jest jeszcze lepszy - 15 lat gwarancji. Ale takiej, z której developer się nie wymiga

  •  

   pokaż komentarz

   wystarczy zmienić strukturę własności i wszystko wróciłoby do normy.

   @myszkowy: > ale ze jakiej normy?

   Drugi sposób jest jeszcze lepszy - 15 lat gwarancji.

   @myszkowy: przymuszanie kogos do czegos. kwintesencja wolnego rynku ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @mareksa666: wolny rynek to nieustanne przymuszanie. Weź jakąkolwiek ustawę. Np o materiałach Bud. Masz ścisłe określone widełki w których masz się zmieścić. To nie przymuszanie?????

  •  

   pokaż komentarz

   wolny rynek to nieustanne przymuszanie.

   @myszkowy: CZO? (ʘ‿ʘ) kto przymusza? nie myl panstwowych regulacji z umowa miedzy dwoma podmiotami, bo tak to zaraz wyjdzie ze wszystko to socjalizm( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   @mareksa666: chyba żyjesz na Marsie. Nawet dobrze nie wyjdziesz z domu a masz ciągły przymus. I to wszystko masz w wolnej gospodarce rynkowej. Podaj mi przykład jakiejkolwiek działalności gdzie nie masz przymusu? Podatki to tez przymus. A skoro można nakłonić do płacenia podatków, zapinania pasów to dlaczego nie do długich gwarancji?

  •  

   pokaż komentarz

   @myszkowy: no zmuszanie to kilkunastoletniej gwarancji jak widze to nowy standard na wolnym rynku. jak firma sama nie chce takiej dac to ustawowo zmusic. wolny ryneG triumfuje zawsze!!11( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   Wszyscy kroją przysłowiowego Kowalskiego aż furczy.

   @myszkowy:
   Jak brzmi to przysłowie o Kowalskim?

  •  

   pokaż komentarz

   @myszkowy: a propos Invest Komfort: piszesz, że odlecieli cenowo. No sorry, ale jakie odlecieli? mieszkania się sprzedają, więc ludzie chcą tyle płacić za apartament deluxe. Gdyby ceny były z kosmosu, nikt by nie kupował, a rynek wszystko weryfikuje. A co do usterek, materiałów etc. to ja akurat słyszałem chyba o każdym deweloperze, nie ma idealnych podwykonawców. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  Gardzę "deweloperką", pracowałem przy stawianiu takich rzeczy i większej fuszery i cięcia na wszystkim co się da, to nie widziałem nigdzie indziej. Każą sobie płacić horrendalne pieniądze za kubik w bloku z beznadziejnych materiałów, ewentualnie postawią dom ze sklejki. Przykład - jeden deweloper stawiał domki szeregowo na podłożu, które było dosłownie rozlewiskami/bagnem. Nie dość, że nikt nie osuszył gruntu, to jeszcze materiał wierzchni był zwożony w trakcie ROZTOPÓW XD Tak czy siak, nawieźli jakiegoś dosłownie gruzu z przewijającą się ziemią na górę, żeby ładnie wyglądało. Po ponad roku, domki już stały, na tym badziewiu, położono nawet sztuczną trawkę, żeby ładnie wyglądało. Nie jestem jakiś tęgi i robiąc obchód wokół rzeczonych domków, po rzeczonej trawce, wyciskałem z gruntu wodę, jakbym był jakimś ołowianym klocem. Generalnie, za jakiś czas ludzie się tam wprowadzą i chcąc nie chcąc będą mieli własne wysepki zamiast osiedla domków jednorodzinnych.

 •  

  pokaż komentarz

  Wszystkie materiały z których budują deweloperzy można zweryfikować, trzeba tylko mieć kogoś kto się na tym zna i pomoże, a elementy na które trzeba zwrócić uwagę to nie tylko użyte materiały (choć w bardzo dużym stopniu od nich właśnie zależy to jak się będzie mieszkać). Trochę autoreklama ale chciałbym uświadomić wam drodzy Mircy i Mirabelki, że kupując coś tak ważnego jak nieruchomość macie możliwość bezpłatnej (przynajmniej na rynku pierwotnym) pomocy kogoś takiego jak ja. Współpracuję w Trójmieście z prawie każdym deweloperem, przygotowuję dla Klientów porównania. Zabieram na wycieczki i pogadanki z przedstawicielami deweloperów (którzy oczywiście będą mówić o samych plusach swoich inwestycji), ja powiem również o minusach jakie mogą wystąpić, z którym deweloperem można więcej ponegocjować a który za chwilę się zawinie.

  Jestem również w trakcie przygotowywania największej bazy inwestycji condo-hotelowych w Polsce, gdybyście uzbierali na Bitcoinach gruby hajs i chcielibyście odłożyć w bezpieczne miejsce (bezobsługowy pokój hotelowy ze stopą zwrotu 5, 6 i 7% rocznie i pobytami właścicielskimi) zapraszam na PW.
  Pozdrowienia

 •  

  pokaż komentarz

  Sześć znalezisk i główna? Ach te znaleziska sponsorowane ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  Można psioczyc na stare budownictwo,ale mimo wszystko jest lepsze od nowego.
  Zaczynając od lokalizacji.