•  

  pokaż komentarz

  Było i to wiele razy, ale wykop! Ten koncert miałem zgrany na VHS, piękne czasy.

  •  

   pokaż komentarz

   @satba: k!$@a ile razy tego słucham, tyle razy do mnie dociera, że wtedy muzykę robiono z duszą, a nie wizją odgrzewania popowej copy-pasty (。◕‿‿◕。)

  •  

   pokaż komentarz

   @kaganiec_oswiaty Gadasz głupoty. Teraz się z duszą nie robi? Przestań słuchać eski.

  •  

   pokaż komentarz

   @Nofuck: podaj jakieś dzisiejsze pozycje z duszą

  •  
   r....i

   -26

   pokaż komentarz

   Teraz się z duszą nie robi?

   @Nofuck: Nie, nie robi. Teraz się robi tak, żeby się sprzedało - i widać to w każdym gatunku (a znam ich od groma). Wszystko na jedno kopyto, wszystko przetworzone komputerowo, wszystko nastawione na komercyjność, bo muzyk inaczej nie ma prawa zaistnieć. Muzyka nie ma już tej samej werwy co jeszcze kilkanaście lat temu - i nie mówię tego przez pryzmat 'kidyś było lypi', bo wystarczy tę muzykę porównać. Zasadnicza zasada jest taka, że kiedyś muzyk siedział wiele tygodni i miesięcy nad doszlifowaniem swojego numeru (i tę ambicję zawsze słychać!) Dziś mając wyrobione marki trzaskają wszystko hurtowo, bo i tak się sprzeda, bo i tak się będzie podobać, bo lajki i wyświetlenia na youtube i tak będą. Producentom i wytwórniom nie zależy już na emocjach słuchaczy, tylko na ich kasie.

  •  
   r....i

   -4

   pokaż komentarz

   @reenoi: Do tych co minusują - podajcie listę wykonawców którzy wprowadzili coś prawdziwie kreatywnego w ostatnich latach i którzy są inspiracją dla młodszego pokolenia. Oh wait...

  •  

   pokaż komentarz

   @reenoi:

   i nie mówię tego przez pryzmat 'kidyś było lypi'
   tak ci się wydaje ale dokładnie przez taki pryzmat mówisz.

   Nie, nie robi. Teraz się robi tak, żeby się sprzedało
   tak a kiedyś to grano charytatywnie, w ogóle Queen nie było komercyjnym zespołem i w ogóle komercyjność wypacza zupełnie jakość muzyki, komercyjna muzyka nie może być dobra co nie?

   i widać to w każdym gatunku (a znam ich od groma). Wszystko na jedno kopyto
   no tak na pewno znasz i od groma, skoro takie rzeczy piszesz, muzyka nigdy wcześniej w historii nie była tak zróżnicowane jak dziś.

   wszystko przetworzone komputerowo
   no i co z tego, skoro muzycy mają mają takie narzędzia i dzięki nim mogą uzyskać jakiś efekt, którego bez komputera nie da się uzyskać to czemu mają ich nie używać? Gitar elektrycznych też mają nie używać bo to nienaturalne dźwięki tylko przetworzone? Jeśli nie to hipokryzja z twojej strony.

   Muzyka nie ma już tej samej werwy co jeszcze kilkanaście lat temu
   co to w ogóle, za argument, co to jest ta mityczna werwa? Że niby już nie robi się tak energicznej muzyki?

   bo wystarczy tę muzykę porównać. Zasadnicza zasada jest taka, że kiedyś muzyk siedział wiele tygodni i miesięcy >nad doszlifowaniem swojego numeru
   Masz jakieś dane porównujące ile czasu zajmuje stworzenie dziś utworu? Czy to tylko twoje domysły? Bo mi się wydaje, że to drugie i nie masz żadnego dowodu na te rewelacje.

   Dziś mając wyrobione marki trzaskają wszystko hurtowo
   bzdura, wystarczy popatrzeć jak sprzedał się ostatni album takiego Eminema lub ile takich wyrobionych marek nie może się przebić z nowymi albumami lub uzyskuje zdecydowanie zaniżone wyniki sprzedaży w porównaniu do poprzednich albumów. Z zeszłego roku chociażby Fergie czy Katy Perry.

   Do tych co minusują - podajcie listę wykonawców którzy wprowadzili coś prawdziwie kreatywnego w ostatnich latach >i którzy są inspiracją dla młodszego pokolenia. Oh wait...
   A co nowego i kreatywnego wprowadziłi do muzyki Queen, jaką rewolucje muzyczna przeprowadziło?
   I po co mamy ci podawać jakieś pozycje skoro i tak skwitujesz to jakimś "hahahah to ma być muzyka z duszą? haha kurła nie sondze, kiedyś to było"
   Poszukaj sobie na takich listach:
   https://www.besteveralbums.com/topratedstats.php?o=album&ur=0&r=10&cp=1&l=0&d=201&y=201
   http://www.metacritic.com/browse/albums/score/metascore/all/filtered
   https://rateyourmusic.com/charts/top/album/2010s
   https://www.besteveralbums.com/topratedstats.php?o=album&ur=0&r=10&cp=1&l=0&d=200&y=200
   Rewolucji w muzyce też nie brak, zacytuje swoją wypowiedź z innego wpisu bo nie chce mi się od nowa tego wypisywać

   Kid A Radiohead pierwsze połączenia rocka z muzyką elektroniczną i mało znanymi instrumentami na dużą skalę, >niesamowicie wpływowy album.
   - Zacznijmy od Trapu, na dobrą sprawę powstał jeszcze w latach 90 ale w mainstreamie głos zabrał dopiero w >okolicach 2005 roku a prawdziwą popularność zyskał w zasadzie na początku tej dekady. Twórcy odpowiedzialni za >tę rewolucje to Three Six Mafia, Gucci Mane oraz T.I między innymi.
   - Sampling wokalny został spopularyzowane przez Kanyego Westa na Blueprint w 2001. Technika ta opanowała >pierwszą połowę ubiegłej dekady i cieszy się dużą popularnością do dziś.
   - Kolejny ważne wydarzenie to prężny rozwój EDM, nowoczesnej elektroniki a także dubstepu, tutaj należy >wspomnieć od takich twórcach jak Burial, Danger Mouse czy Daft Punk. Okres rewolucji to końcówka lat 90 oraz >okolice 2007 roku kiedy EDM zaczęło zyskiwać ogromną popularność
   - Koniec lat 90 to też rozwój trip hopu, tutaj można wymieniać takich twórców jak Massive Attack czy Portishead
   - Wracając do początku ubiegłej dekady - minimalistyczne hip-hopowe brzmienie zapoczątkowane przez duet Clipse, >Pharella Williamsa oraz Timbalanda, opanowało ono brzmienie całej mainstremowej muzyki w drugiej połowie >ubiegłej dekady.
   - Teraz czas na rok 2008 i 808's & Hearbreak Kanyego Westa, który łącząc 808's oraz autotune uzyskał >charakterystyczne przytłaczające i depresyjne brzmienie, które opanowało niemalże całą obecną dekadę zarówno w >rapie jak i muzyce popularnej oraz r'n'b. Płyta ta, jest tak rewolucyjna, że Rolling Stone, którym już nie raz tutaj >pisałem umieścił ją na liście 40 najbardziej przełomowych w historii https://www.rollingstone.com/most->groundbreaking-albums-of-all-time#dust-bowl-ballads
   Oprócz Kanyego ważni przedstawiciele tego trendu to The Weeknd czy Future chociażby.
   - Następna rewolucja znowu w rapie to cloud rap, okolice 2011 a nawet trochę wcześniej. Ciężko mi opisać ten nurt >dlatego pomogę sobie wikipedią https://en.wikipedia.org/wiki/Cloud_rap oraz przykładem: >https://www.youtube.com/watch?v=q3pnzlm74EA
   - Kolejne mniejsze rewolucje to industrial rap czyli coś dzięki czemu metal przestał być jedynym synonimem ciężkiej >muzyki. Tutaj należy wspomnieć o Death Grips chociażby.


   i pewnie ktoś kto siedzi w muzyce elektronicznej bardziej niż ja wymieniłby jeszcze kilka.

  •  
   Urashima

   +15

   pokaż komentarz

   @reenoi: Muzyka zawsze była i będzie komercyjna, no chyba, że grasz na ognisku dla przyjaciół. Wszyscy inni, nawet grajek na rynku starego miasta, grają dla kasy. Muzycy choćby hołubionych dzisiaj The Beatles, Led Zeppelin, Queen i inni również tworzyli muzykę, aby na niej zarobić, wytwórnie wydawały płyty dokładnie w tym samym celu. I zarabiały kupę hajsu. Również stosowały te same metody co dzisiaj np. single pod radio, kreowanie wizerunku, zapychacze na płytach, zmiany stylów zespołów.

   Stara muzyka wydaje się lepsza m. in. dlatego, bo przez lata zdążyła się osłuchać i wryć w świadomość ludzi. Nie ma też co ukrywać, że przez lata ograno praktycznie już wszystko i ciężko stworzyć coś kreatywnego. W muzyce poważnej też co już miano wymyślić to wymyślono głównie w XVIII i XIX wieku. Nieprawda, że teraz co nie rzucisz to się sprzeda. Dzisiaj masz internet, nie trzeba mieć nawet kontraktu z wytwórnią, aby grać muzykę i stać się popularnym. Jest większa konkurencja i coraz trudniej coś sprzedać. Wypuszczają papkę, bo większość ludzi ma we łbie papkę i tego chce słuchać.

  •  

   pokaż komentarz

   @reenoi to wtedy robiono dlatego by się nie sprzedało?

  •  

   pokaż komentarz

   @ShadyTalezz: miej litość, nie porównuj współczesnej gównomuzyki typu hiphopki, trapy czy raperzy z soundclouda xD do zespołów takich jak queen

  •  

   pokaż komentarz

   @ShadyTalezz: mówisz o rewolucjach w muzyce, które są zaledwie marnymi popłuczynami po tym co było jeszcze paredziesiąt lat temu

  •  

   pokaż komentarz

   @WykresFunkcji: Tak gigantycznej rewolucji jak to co zrobili Bitelsi na Sgt. Pepperze jużw muzyce nie będzie ale wydarzenia, które wymieniłem już odcisnęły widoczne piętno na muzyce rozrywkowej, a że tobie nie przypadają do gustu to ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   @reenoi: @reenoi: @ShadyTalezz: @WykresFunkcji: Muzyką interesuję się od zawsze, odkąd skończyłem 10 lat zawsze czegoś słuchałem, szukałem chodziłem do kumpli, zgrywałem, nagrywałem po nocach. Wiem, że być może c@#%@wo to zabrzmi, ale z racji wieku (mam prawie 53 lata), a co za tym idzie doświadczenia które zebrałem mając tak ciężkiego p$$$?#$ca muzycznego mogę - tak myślę - śmiało napisać, że tak jak teraz, nie było nigdy z dostępem do muzyki, i z jej ogromem - mamy ocean wspaniałej muzyki, i to nie takiej która króluje w zestawieniach, na listach przebojów. Wchodze na Youtube i słucham wspaniałego ambientu granego na gitarze przez gościa z Hiszpanii - odsłon może z 3 000 przez dwa lata. Jeśli już przy ambiencie, to dzieki internetowi odkryłem Abula Mogarda - Serba, który całe zycie pracując w fabryce otoczony był dzwiękami różnymi, jednak słyszał je inaczej niż wszyscy w koło. Przechodząc na emeryturę zatęsknił za nimi, a umiejąc grać na "klawiszach" zacxzął je tworzyć, odtwarzać - geniusz, geniusz czystej nie zmąconej wody, bez skazy.
   Gdzie indziej znów słyszę to https://www.youtube.com/watch?v=k_IOCKu6X6U wklejam ten krótki kawałek aby choć trochę pokazać z kim tu mamy do czynienia. Niedaleko od niego jest jego kolega Nils Frahm.
   O elektronice nie będę sie specjalnie rozpisywać - coś wspaniałego po prostu, ta mnogość wzajemnie przenikających się gatunków!
   Rock? - No-Man - zespół którego trzy najwspanialsze płyty Returning Jesus , Schoolyard Ghosts , Together We're Stranger powinny rozłożyć na łopatki każdego wielbiciela przemyslanej muzyki rockowej, Tool - czekamy na nową płytę, i może się w końcu doczekamy
   Jazz - Roy Hargrove, przeciez to jest geniusz! - https://www.youtube.com/watch?v=qxeb0cwjE8U......
   przecież tak można pisać bez końca!

   pokaż spoiler a na głównej na Wykopie kto dwa razy w tygodniu?

  •  

   pokaż komentarz

   @oniryczny: Ciężko tak porównywać zupełnie inne gatunki muzyczne... Szczególnie, że wymienione przez Ciebie utwory są głównie instrumentalne. Już nie wspomnę o tym, że No-Man ma tyle wspólnego z rockiem ile Queen zagrali koncertów w 1983 #pdk Wokalnie wymienione wyżej kawałki nie zbliżają się nawet do 1/1000 promila geniuszu Freddiego

  •  

   pokaż komentarz

   @jan-kowalczuk-180: Tylko sprawa taka, że ja nic nie mam do Freddiego - drażnią mnie po prostu zawodnicy mający klapki na oczach, a udowadniający, że są jakimis niespotykanymi zupełnie i wyjątkowymi egzemplarzami przez to, że słuchają Queen - dostąpili jakiejs boskiej łaski.
   Mam do czynienia niekiedy z moimi kumplami sprzed lat, którzy - podobnie jak ja - mieli p%!$!$$ca na punkcie muzyki. Otóż okazuje się, że tak jak słuchali Pink Floyd czy Zappy, tak jadą na tym samym cały czas nie mając pojecia jak świat muzyczny uległ zmianie, ile wspaniałości sie pojawiło, i jak nieraz blado ich fascynacje teraz wyglądają, a jak słyszę, że teraz to muzyki juz nie ma, to zmieniam temat - po co się wk#%$iać, tym bardziej, że nadal mam ciężkiego p%!$!$$ca, i atak na muzyke teraźniejszą mogę odebrać jak osobistą zniewagę( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @oniryczny: to samo jest z moim bratem. od jakichś 20 lat wałkuje ciągle kilka tych samych zespołów - Dżem, AC/DC, Ledzepy, Deep Purple, Pink Floyd, trochę Queen, Hendrixa, no ogólnie tylko dadrock. puść mu coś innego, co nie jest kurłaaaa rockiem i metalem, to nazwie to "kolędami," a do tego że był zapalonym fanem Roxette zanim przeszedł na kucostwo, to się nawet przyznawać nie chce, bo to dla niego wstyd xD podobnie ze szwagrem, który siedzi tylko w disco-polo, ale nigdy nie przepuści okazji, by skomentować i wyśmiać cokolwiek innego, co czasem usłyszy z moich głośników.
   kij tam z ich fanatyzmem dopóki sobie to trzymają dla siebie, gorzej jak otwierają usta i zaczynają się mądrzyć, jakby przynajmniej próbowali kiedyś posłuchać innej muzyki. szkoda tracić czas na dyskusję z takimi osobami, bo się człowiek tylko niepotrzebnie wk?!%i.

  •  

   pokaż komentarz

   @kaganiec_oswiaty: przez twe oczy twe oczy zielone oszalałem... ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @reenoi lao che. Byłem z 10 razy w 5 lat. Za każdym razem rewelacja.

  •  

   pokaż komentarz

   jak sprzedał się ostatni album takiego Eminema

   @ShadyTalezz:
   xD, tego palanta powinni zamknąć za teksty i ich społeczną szkodliwość, a to tylko wierzchołek góry lodowej tego "segmentu"...
   To tylko dowodzi jak sp?%?!#%ony jest świat tych wszystkich kółek wzajemnej adoracji...

  •  

   pokaż komentarz

   Pink Floyd ... tak jadą na tym samym cały czas nie mając pojecia jak świat muzyczny uległ zmianie, ile wspaniałości sie pojawiło

   @oniryczny:
   No dalej, lecisz z tymi wspaniałościami ;-)
   Ostatnie 5 lat, 3 przykłady ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @El_Pieso:

   No to tyle jeśli chodzi o twoje argumenty odnośnie muzyki...( ͡° ͜ʖ ͡°)
   no rozwiń proszę co jest nie tak z Kanye, bo widzę mamy do czynienia ze znawcą

   No dalej, lecisz z tymi wspaniałościami ;-)
   Ostatnie 5 lat, 3 przykłady ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   wysyłałem listy, ale chyba czytanie czegoś dłuższego niż kilka zdań przerosło twoje możliwości(nie wspominam już o pisaniu). ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   https://rateyourmusic.com/charts/top/album/2010s
   https://www.besteveralbums.com/topratedstats.php?o=album&ur=0&r=10&cp=1&l=0&d=201&y=201
   http://www.metacritic.com/browse/albums/score/metascore/all/filtered
   https://www.besteveralbums.com/topratedstats.php?o=album&ur=0&r=10&cp=1&l=0&d=200&y=200

   xD, tego palanta powinni zamknąć za teksty i ich społeczną szkodliwość, a to tylko wierzchołek góry lodowej tego >"segmentu"...

   jego ostatni album sprzedał się wyjątkowo słabo, ale jak chcesz kogoś zamykać za poglądy to myślę, że korea północna będzie idealnym krajem dla ciebie.

   To tylko dowodzi jak sp!@$!#%ony jest świat tych wszystkich kółek wzajemnej adoracji...
   na szczęście ty nie należysz do żadnego kółka wzajemnej adoracji, jesteś alternatywny, słuchasz Queen które przecież w ogóle nie jest mainstremowym zespołem i w ogóle to się znasz lepiej od wszystkich. Bawią mnie takie ludziki, które wpieprzają się do dyskusji na tematy o których nie mają pojęcia(bo z kilometra czuć, że o współczesnej muzyce rozrywkowej nie wiesz kompletnie nic), ze swoimi oświeconymi teoriami.

   jego ostatni album sprzedał się wyjątkowo słabo, ale jak chcesz kogoś zamykać za poglądy to myślę, że korea północna będzie idealnym krajem dla ciebie.
   Ciekaw jestem czy jesteś w stanie o muzyce rzeczywiście napisać coś sensownego czy potrafisz tylko pluć jadem i rzucać tymi ironicznymi tekstami.

  •  

   pokaż komentarz

   @ShadyTalezz:
   No kliknąłem jeden, no 1 kendrick lamar...słuchasz jakichś gimbogibaczysię i p$#!%%?isz że to muzyka, xD

  •  

   pokaż komentarz

   jak chcesz kogoś zamykać za poglądy

   @ShadyTalezz:
   "Jutro twoją matkę wyrucha ziom Grubego z Pragi".
   I co, nie zgłosisz mnie do prokuratury?
   A to jest +- poziom części tekstów tego kretyna na e...

  •  

   pokaż komentarz

   że o współczesnej muzyce rozrywkowej nie wiesz kompletnie nic

   @ShadyTalezz:
   Słucham tyle radia, że pewnie wiem więcej od ciebie, zakopanego w tej swojej enklawie plastikowej nowoczesności.
   Bez odbioru.

  •  

   pokaż komentarz

   A to jest +- poziom części tekstów tego kretyna na e..

   @ShadyTalezz:
   I to że część tekstów jest nawet ogarnięta, niczego nie zmienia, to szkodliwy, zwłaszcza dla nastolatków, p!##%...

  •  

   pokaż komentarz

   ślepemu

   @oniryczny:
   Może jestem ślepy, ale na pewno nie głuchy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   Dajesz z przykładami, gościu, xD

  •  

   pokaż komentarz

   @El_Pieso:
   Dobra słuchaj, mogę z tobą dyskutować ale po pierwsze:
   nie musisz pisać 10 odpowiedzi i mnie za każdym razem wołać, wystarczy jedna. No ale rozumiem, że pewnie piecze, gdy ktoś zaburza twój nieomylny światopogląd i to z nerwów, bo w kilku wpisach się do mnie przyczepiłeś więc musiałeś przeglądać mój profil. Oj widzę, że trafiłem w czuły punkt, skoro tak zabolało.
   Po drugie ja chcę argumentów, konkretów, podpartych dowodami opiniotwórczych źródeł muzycznych, lub jakichś badań popartych dowodami w postaci linków chociażby. Bo musisz sobie uświadomić, że jesteś nikim(bez urazy ja też jestem nikim) jeżeli chodzi o muzykę. Tylko użytkownikiem jakiegoś portalu ze śmiesznymi obrazkami, ze śmiesznego kraju. Nie obchodzi mnie kompletnie twój gust, puste frazesy, którymi rzucasz ani tym bardziej wyzwiska. Oczekuję też, że będziesz się odnosił do całości moich wypowiedzi i odpowiadania na wszystkie a nie tylko do ich fragmentów.
   Jeśli się dostosujesz to możemy rozmawiać, jeśli nie i dalej będziesz przedstawiał swoje oświecone tezy w taki sposób jak do tej pory to po prostu dodam cię na czarno bo i tak już za dużo czasu marnuje na dyskusje z takimi ludźmi jak ty.

   I teraz możemy przejść do konkretów.
   Po pierwsze czekam aż mi wytłumaczysz co jest nie tak z Kanye Westem?

   No kliknąłem jeden, no 1 kendrick lamar...słuchasz jakichś gimbogibaczysię i p$%%!?#isz że to muzyka, xD
   No i na jakiej podstawie tak twierdzisz, powiedz mi ilu albumów Kendrick Lamara słuchałeś w swoim życiu?
   Ale już widzę że w ogóle pokazywanie ci jakiekolwiek muzyki jest bezsensowne, bo nie ważne co by ktoś ci pokazał i jak dobre by było ty nawet nie wysilisz się aby przesłuchać tylko od razu napiszesz coś tak idiotycznego jak to wyżej tylko po to aby udowodnić swoją racje.
   W ogóle śmieszne jest to, że piszesz o jakichś gimbusach sam wypowiadając się jakbyś gimbusem był, z tymi wszystkimi

   Nie wiesz nawet jak w tym momencie się ośmieszyłeś bo to jest absolutny numer jeden w świecie muzyki na chwilę obecną. Człowiek, który jest najlepiej recenzowanym muzykiem XXI wieku
   i tutaj potwierdzenie tego co mówię:
   https://qz.com/980875/kendrick-lamar-is-king-according-to-an-exhaustive-analysis-of-21st-century-music-criticism/
   któremu jako jednemu z niewielu udało się połączyć gigantyczny sukces komercyjny z uznaniem krytyków i tutaj znowu na potwierdzenie moich słów lista najlepiej sprzedających się albumów w stanach tego roku https://www.billboard.com/charts/year-end/2017/top-billboard-200-albums
   Zresztą jak widzisz na listach, które wysłałem jego album również osiągnął wysokie miejsca na portalach takich jak rateyourmusic, pełnych ludzi, którzy mają o muzyce większe pojęcie niż kiedykolwiek ty będziesz miał.
   I uznanie krytyków to też nie jest opinia jakichś gimbusów jak twierdzisz, tylko ludzi, które całe życie zajmują się muzyką i zarabiają na życie pisząc o niej. Więc z całym szacunkiem ale nie znasz nie na niej lepiej od nich. Zwłaszcza, że pochlebne opinie uzyskuje wśród takich magazynów jak Rolling Stone, który jest jednym z największych, najbardziej prestiżowych i najstarszych magazynów muzycznych w USA.
   I tutaj znowu potwierdzenie https://www.rollingstone.com/music/lists/50-best-albums-of-2015-20151201/adele-25-20151130
   Wspomnę też już o wielu innych osiągnięciach takich jak występ z narodową orkiestrą symfoniczną stanów zjednoczonych
   https://www.youtube.com/watch?v=g-7n6gCyyF8
   zaproszenie do białego domu
   https://www.youtube.com/watch?v=rtDr0qqtUMs
   współpraca z legendami muzyki takimi jak Prince chociażby https://www.youtube.com/watch?v=1TzyCMY-6Rk
   druga największa liczba nominacji do nagród grammy uzyskana na jednej gali (było ich 11, więcej bo 12 miał w historii tylko MJ)
   Więc śmiem twierdzić, że twój komentarz na jego temat to skończona ignorancja.

  •  

   pokaż komentarz

   @El_Pieso: tutaj druga część odpowiedzi, bo za dużo tekstu i w jednej się nie zmieściło

   "Jutro twoją matkę wyrucha ziom Grubego z Pragi".
   I co, nie zgłosisz mnie do prokuratury?
   A to jest +- poziom części tekstów tego kretyna na e...

   Znowu jakieś puste frazesy i obelgi. Eminem akurat jest świetnym tekściarzem a spłycanie jego tekstów do jakichś patologicznych opowieści to też generalizacja, bo akurat jest on osobą z najbogatszym słownictwem w historii muzyki popularnej i tutaj badania na potwierdzenie, możesz sobie porównać ile słów twoi idole z Queen w swojej muzyce wykorzystali a ile ten "kretyn" http://lab.musixmatch.com/largest_vocabulary/
   Od razu ci znajdę i pokażę:
   Eminem 8800 wyrazów
   Queen 2668

   Słucham tyle radia, że pewnie wiem więcej od ciebie, zakopanego w tej swojej enklawie plastikowej >nowoczesności.
   Bez odbioru.

   no tak słuchasz dużo radia więc musisz mieć ogromne pojęcia o muzyce, aż zniżę się do twojego poziomu i napiszę xD
   Rozumiem, że od redaktorów Rolling Stone też wiesz więcej. W ogóle nie wiem skąd ci przyszło do głowy, że jestem gdziekolwiek zamknięty(zapewne generalizacja jak zwykle z twojej strony). Bo akurat słucham muzyki ze wszystkich gatunków i wszystkich okresów. Nie zdziwiłbym się, gdybym w swoim życiu przesłuchał większej ilości muzyki z okresu twojej młodości niż tym sam, ale żeby nie być gołosłownym, tutaj możesz sobie sprawdzić listę albumów przesłuchanych przeze mnie albumów w ciągu ostatnich ~3 lat
   https://rateyourmusic.com/~koniec
   teraz pochwal się ile albumów ty przesłuchałeś, porównamy sobie nasze wyniki i wtedy ocenimy, kto jest w czym zamknięty.

  •  

   pokaż komentarz

   Eminem 8800 wyrazów
   Queen 2668


   @ShadyTalezz:
   A Młynarski ilu słów użył?
   A Osiecka? Olewicz? Belon? Skoro wychodzisz z krytyką sławnego i mainstreamowego Queen? Fish, w którego niektórych utworach wszystko płynie jak w dobrym teatrze?
   Co do muzyki:
   Przecież 80+ tych twoich pytek z tego zestawienia jest zrobionych przez ludzi z wadą słuchu, najwidoczniej...

   Czornolisto, bo nie chce mi się wchodzić w polemikę z kimkolwiek kto uważa bełkot i słowotok tej emo sp%!$$?!iny za twórczość, choćby i przesłuchał 10000 albumów większości współczesnych gunwogwiazdek...
   1/10 bo odpowiedziałem...

  •  

   pokaż komentarz

   @El_Pieso: no i znowu zlepek pustych frazesów i obelg, opartych na guście śmiesznego człowieka z portalu ze śmiesznymi obrazkami, który uważa się za znawcę i kreatora gustu. Możesz wracać do życie w swojej bańce zamkniętej kilkadziesiąt lat temu. W polemikę żadną nie wszedłeś, bo jedyne co napisałeś to jakieś pieniackie pretensjonalne bzdury, dzieci w gimnazjach piszące rozprawki potrafią lepiej uargumentować swoje stanowisko.

 •  

  pokaż komentarz

  Zazdroszczę każdemu kto mógł zobaczyć i usłyszeć Queen przed 1992. Co za strata...

 •  

  pokaż komentarz

  a ja to bym dużo dał żeby znaleźć się na tym koncercie, eh

  źródło: youtube.com