•  

  pokaż komentarz

  @bigel
  Kanye West jest raperem a nie piosenkarzem. Rapowanie to zupełnie inny rodzaj ekpsresji wokalnej i oczekiwanie od rapera, żeby umiał śpiewać to tak jak oczekiwanie od piłkarza tego, żeby umiał skakać na nartach. Kanye chciał zaśpiewać z fanami utwór Queen aby uczcić pamięć wspaniałego artysty jakim był Freddie a ignoranccy fani Queen zamknięci często muzycznie kilka dekad temu płaczą o to już kilka lat.
  Sam Kanye jest świetnym muzykiem, prawdopodobnie najbardziej wpływowym w XXI wieku w ogóle, przynajmniej dwukrotnie zrewolucjonizował całą muzykę rozrywkową, osiągnął ogromny sukces komercyjny przy jednoczesnej nieustannej walce z mainstreamowymi mediami i jest 5 najlepiej recenzowanym muzykiem XXI wieku a przy okazji posiadaczem 21 nagród grammy, co jest największą ilością spośród artystów, któzy zadebiutowali w XXI wieku.
  Ale dla wykopków to nie jest "artysta" i wrzucają codziennie znaleziska ze swoim bożkiem Freddiem bo

  kiedyś to była muzyka kurła kwiii

  a podczas gdy minęła druga rocznica śmierci Bowiego albo zginął ostatni członek Motorhead to nawet na główną się nie dostało, tacy znawcy i koneserzy dobrej muzyki za dychę, jarają się jednym z najpopularniejszych zespołów tamtych lat i śmią coś narzekać na komercyjność muzyki i uważać się za oświeconych czy alternatywnych słuchaczy, odrzucających to co popularne i idących pod prąd. No pozostaje to tylko skwitować uśmiechem politowania.

  @perlikont:
  za nazywanie Queen muzyką niekomercyjną to już w ogóle order muzycznego janusza się należy.

  Też sobie wybiórczo, porówna Freddiego i Kanyego takim obrazkiem na przykład, ten sam poziom ignorancji:

  źródło: wykop.pl

  •  

   pokaż komentarz

   Kanye chciał zaśpiewać z fanami utwór Queen aby uczcić pamięć wspaniałego artysty jakim był Freddie

   @ShadyTalezz: Rzeczywiście udało mu się uczcić tym żenującym smętem śmierć wspaniałego artysty. Wspaniale wyszło.

   Kanye West jest raperem a nie piosenkarzem. Rapowanie to zupełnie inny rodzaj ekpsresji wokalnej i oczekiwanie od rapera, żeby umiał śpiewać
   Skoro nie umie śpiewać, to dlaczego bronisz tego żenującego występu? Jakoś nie słyszę, żeby rapował. Możliwość nie oznacza powinności, często są sprzeczne ze sobą.

  •  

   pokaż komentarz

   @ShadyTalezz:

   Kanye chciał zaśpiewać z fanami utwór Queen aby uczcić pamięć wspaniałego artysty jakim był Freddie a ignoranccy fani Queen zamknięci często muzycznie kilka dekad temu płaczą o to już kilka lat.
   też tego nie rozumiem. co w tym złego, że różni artyści wspominają o starych, dobrych wykonawcach i śpiewają ich utwory na swoich koncertach? choćby wyszło im niezbyt dobrze, przynajmniej chcą uczcić ich pamięć. przypuszczam, że wszyscy ci totalnie zapatrzeni w Queen fanatycy mają o to większy ból dupy, niż sam Freddie by miał, gdyby żył xD

  •  

   pokaż komentarz

   @tei-nei: bo wykopki wiedzą lepiej ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
   @sejsmita: publiczność śpiewała razem z nim, o Freddiem przypomniał więc chyba jednak mu się udało. A głos mu się łamał bo utwór wspomina o matce a Kanye śmierć swojej bardzo przeżył i był do niej niesamowicie przywiązany co nie raz pokazywał, nagrywając takie utwory chociażby:
   https://www.youtube.com/watch?v=QcZnUPrucnw
   https://www.youtube.com/watch?time_continue=10&v=vZlaxHQPu_8

   Możliwość nie oznacza powinności, często są sprzeczne ze sobą.
   a to co za filozofowanie, mógł sobie zaśpiewać i sobie zaśpiewał koniec. Autor znaleziska też nie musiał chwalić się swoją ignorancją a jednak to zrobił ¯\_(ツ)_/¯
   Rozumiem ty też nigdy nie podśpiewujesz słuchając Queen bo nie umiesz śpiewać tak jak Freddie?

  •  

   pokaż komentarz

   @ShadyTalezz: przecież nie podważa się jego dorobku artystycznego, tylko to, że nie powinien śpiewać piosenek do których nie ma odpowiedniego głosu.
   Mam nadzieję, że nie będzie chciał uczcić dorobku Pavarottiego śpiewając 'O sole mio albo Whitney Huston śpiewając I Will Always Love You.
   ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @ShadyTalezz: nie tłumacz psom bo to bez sensu, polaks nie zrozumie

  •  

   pokaż komentarz

   @Armo11: A kto mu zabroni śpiewać to na co ma ochotę? Kuźwa przecież nie nagrał całego albumu z coverami utworów Queen i nie obwieścił się nowym Freddiem Mercurym, a jedynie zaśpiewał kawałek Bohemian Rhapsody. Co z tego, że wyszło mu to średnio?* Publika się przy tym świetnie bawiła, Kanye pewnie też - myślę, że sam Freddie Mercury, gdyby żył nie miałby nic przeciwko temu.

   * SZOK, raper nie śpiewa tak dobrze jak jeden z najlepszych wokalistów wszech czasów!!!111

  •  

   pokaż komentarz

   @ShadyTalezz nie śledzę tematu, co Kanye zrewolucjonizował?

  •  

   pokaż komentarz

   @ShadyTalezz:
   Kanye West jest raperem a nie piosenkarzem

   to po jakiego grzyba bierze się za piosenki wielkich artystów?

  •  

   pokaż komentarz

   @ShadyTalezz: Nie chcę oczywiście się tutaj niczemu sprzeciwiać, ale rozwiń walkę tego pana z mainstreamem? Jak to wyglądało?

  •  

   pokaż komentarz

   @ShadyTalezz: Polać tobie. Kiedyś też byłem ignorantem muzycznym i był 'tylko meetall kurwaaa!!!'. Ale od tego czasu poszerzyłem swe horyzonty muzyczne, i nigdy, przenigdy nie krytykuję jakiegoś gatunku muzycznego, czy wykonawcy (no są wyjątki). Sam hip hopu nie słucham na co dzień, ale rozumiem jaki ma i miał wpływ na rozwój muzyki.

  •  

   pokaż komentarz

   @ShadyTalezz: UŻYTKOWNIK WYKOPU ZAORAŁ BANDĘ PRETENSJONALNYCH KUCÓW. FANI P R A W D Z I W E J MUZYKI GO NIENAWIDZĄ

  •  

   pokaż komentarz

   prawdopodobnie najbardziej wpływowym w XXI wieku w ogóle, przynajmniej dwukrotnie zrewolucjonizował całą muzykę rozrywkową, osiągnął ogromny sukces komercyjny przy jednoczesnej nieustannej walce z mainstreamowymi mediami i jest 5 najlepiej recenzowanym muzykiem XXI wieku a przy okazji posiadaczem 21 nagród grammy, co jest największą ilością spośród artystów, któzy zadebiutowali w XXI wieku.

   @ShadyTalezz: No k@!$a uważam się za fana muzyki i się na niej może nawet znam, ale co takiego zrobił Kanye? Wydał kilka świetnych RAPOWYCH albumów i owszem, te można uważać za jedne z lepszych w tym rodzaju muzyki, bo hip hop z innymi gatunkami i robił to najzgrabniej ze wszystkich. Absolutnie nie rozumiem jego fenomenu, a naprawdę kocham tą muzykę i kulturę. To już Jay Z bardziej wpłynął na kształt rapu i muzyki rozrywkowej na początku wieku. Tak samo jak Kendrick w ostatnim czasie. Czy nawet Tyler The Creator. Ale Kanye? Chodzi mi o to, że masz rację i ja to wiem, ale nie rozumiem dlaczego, nie potrafię tego pojąć :)

  •  

   pokaż komentarz

   @ShadyTalezz: w jaki sposób zrewolucjonizował? Nie słucham rapu, znam go tylko z drogich butów i równe drogich, poszarpanych swetrów.

  •  
   s......s

   -12

   pokaż komentarz

   @ShadyTalezz: ten hejt na kanye westa wynika z bólu dupy, w końcu jak tu nie zazdrościć typowi który jest tak zajebiście utalentowany, ma w łóżku kim kardashian i który ostatnio stworzył najbardziej pożądane buty na świecie

  •  

   pokaż komentarz

   @ShadyTalezz: Chciał uczcić śpiewając piosenkę, a nawet nie zna dobrze słów do niej.

  •  

   pokaż komentarz

   @ShadyTalezz: polska jeszcze nie gotowa na ameryczke X-D tylko lata 90 i h$%

  •  

   pokaż komentarz

   @ShadyTalezz: Mamma mia, pięknie podsumowane! ( ͡° ʖ̯ ͡°) Podpisuje się pod tym wszystkimi kończynami

  •  

   pokaż komentarz

   @ShadyTalezz ale piękny coment. Potwierdzam wszystko co powiedział kolega, kanye mam wszystkie (prawie oprócz jednej #pdk) płyty, i myślę że czekamy tylko na WTT2 i nową płytę. Wszystko czego się nie tknie ten człowiek zamienia w złoto. Nie mówiąc o modzie gdzie jego buty chodzą po więcej niż miesięczną pensja połowy tych gimbów na wykopie którzy kręcą z niego bekę. Smutne że na wypoku nadal to gayfish. Czasami przesadza, jak z kanye2020, ale ogólnie to co wystarczy zrobić to przymknąć oko na jego 10% charakteru i możemy błogosławić uszy słuchając tego co on powyczyniał na swoich płytach.

  •  

   pokaż komentarz

   @ShadyTalezz: rapowanie to nie muzyka. Niech czarny zaśpiewa dobrze choć jeden utwór Queen to pogadamy. Rap to dziadostwo polegające na krzyku, tych którzy chcieliby śpiewać, ale nie potrafią.

  •  

   pokaż komentarz

   też tego nie rozumiem

   @tei-nei: daj spokój, mózgi zabetonowane "wyższą kulturą" i zawścą, no bo jak to żeby średniej klasy śpiewak sobie od tak "profanował" klasykę. Poprostu brak horyzontów i prześwadczenie wyższości powodują zaszufladkowanie i ból tam gdzie plecy tracą swą szlachetną nazwę ( ͡° ͜ʖ ͡°) I choć fanem twórczości Westa nie jestem to uważam, że Mercury gdyby żył to tych utyskujących "melomanów" by poprostu wyśmiał.

  •  

   pokaż komentarz

   o hui ale gównoburzę rozpętałem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   @DiscoKhan: @LuckyLuq: @Wysztiglowany:
   już rozpisywałem się wiele razy na ten temat na tym portalu ale ok ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Pierwsza rewolucja muzyki rozrywkowej jakiej dokonał odbyła się na początku ubiegłej dekady. Była to popularyzacja samplingu wokalnego przy okazji bycie producentem wykonawczym na albumie Jaya Z pt. "Blueprint". Metoda ta opanowała dzięki tej płycie najpierw cały rap a potem nawet muzykę popularną i jest często wykorzystywana do dziś.

   Kolejną rewolucją nastąpiła bardziej w obrębie rapu, niż całe muzyki rozrywkowej - Graduation było pierwszą w historii próbą nagrania hip-hopowej "muzyki na stadiony" oraz przyczyniło się znacznie do popularyzacji elektroniki w obrębie rapu a nawet poza nim dokładając cegiełke do boomu na EDM, który wystąpił w tamtym okresie. Ponadto wydanie Graduation jest symbolicznym końcem ery dominowania gangsta rapu w mainstreamie poprzez pokonanie 50 Cent w zakładzie o to, kto sprzeda więcej płyt. Tutaj filmik dokładniej opisujący wpływ Graduation na muzykę:
   https://www.youtube.com/watch?v=YQYslaA1Lus
   Kanye jest też jedną z pierwszych osób, które zaczęła zwracać uwagę na problem homofobii w rapie.

   Teraz czas na najważniejszą rzecz jakiej dokonał Yeezy. 2008 rok, Kanye jest w rozsypce po zerwaniu zaręczyn ze swoją partnerką oraz co najważniejsze po śmierci swojej matki. Do tego wszystkiego dochodzi skandal, który wywołał na VMA, ludzie wróżą mu koniec kariery. I jeb Kanye wydaje najbardziej wizjonerski i rewolucyjny album XXI wieku. Na początku niezrozumiany, hip-hopowi słuchacze byli mocno zawiedzeni, recenzje krytyków były niezłe ale jednak nie tak przychylne jak oceny jego poprzednich albumów. Nikt się wtedy nie spodziewał jak bardzo ten album zmieni muzykę. A jak zmienił i co było w nim rewolucyjne?
   Po pierwsze Kanye zerwał ze stereotypem rapera macho, pokazał bardziej emocjonalną stronę tego gatunku, utorował tym samym drogę takim twórcom jak Kid Cudi czy Drake chociażby.
   Po drugie tak płyta jest prekursorem dzisiejszego brzmienia mainstreamowej muzyki rozrywkowej, połączenie bębnów rolanda 808's, użycie autotune jako środka stylistycznego i te ciężki depresyjne brzmienia opanowały nie tylko hip-hop ale i całe contemporary r'n'b oraz pop. Można długo wymieniać artystów, którzy wzorują się na brzmieniu tej płyty, od wspomnianych już Drejka orz Kid Cudiego poprzez gigantów r'n'b takich jak Weeknd czy Rihanna po Adele.
   W efekcie doprowadziło to do tego, że w tym roku po raz pierwszy w historii wyprzedził rock pod względem ogólnej konsumpcji muzyki i stał się najpopularniejszym gatunkiem muzycznym w stanach zjednoczonych, ba wyprzedził w tym roku nawet pop pod względem czasu spędzonego w top 20 listy billboard hot 100.
   Wpływ tego albumu zauważył chociażby jeden z najstarszych i najbardziej prestiżowych magazynów muzycznych w Stanch; Rolling Stone, umieszczając 808's & Heartbreak na liście 40 najbardziej przełomowych albumów w historii muzyki
   https://www.rollingstone.com/most-groundbreaking-albums-of-all-time

   Kolejnym ważnym albumem było MBDTF, uważane przez wielu za jego najlepszy album, dzięki niemu świat poznał się na talencie chociażby Bon Iver.
   Yeezus było kolejnym podejściem do czegoś nowego, kładąc podwaliny pod industrial rap.
   Zresztą wszystko dobrze opisane jest w wielu materiałach w internecie, zaczynając od angielskiej wikipedii, która wymienia artystów podających go za jedną ze swoich inspiracji:

   Drake, Nicki Minaj, Lil Uzi Vert and Casey Veggies have acknowledged being influenced directly by West.[351]
   [352][353][354] Non-rap artists such as English singer-songwriters Adele and Lily Allen,[355][356] New Zealand >artist Lorde,[357] American electropop singer Halsey,[358] English rock band Arctic Monkeys,[359] Sergio >Pizzorno of English rock band Kasabian[360] and the American indie rock bands MGMT[361] and Yeah Yeah >Yeahs[362] have cited West as an influence. Experimental and electronic artists such as James Blake[363] Daniel >Lopatin,[364] and Tim Hecker[365] have also cited West's work as an inspiration.

   Jak widać to nie sam rap ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   Polecam jeszcze poczytać te artykuły
   http://pitchfork.com/features/overtones/9725-the-coldest-story-ever-told-the-influence-of-kanye-wests-808s-heartbreak/
   http://pitchfork.com/thepitch/747-kanye-west-the-antihero/

   @Hawthorne: Zaczynając od singla z pierwszej płyty - Jesus Walks, które krytykowało radia za to, że nie chciały grać utworów mówiących o Jezusie, przez liczne "incydenty z paparazzi, dziesiątki wywiadów takich ja ten
   https://www.youtube.com/watch?v=DR_yTQ0SYVA
   po Yeezusa, który cały był demonstracją buntu Kanye wobed popkultury co jest dokładnie opisane w tym filmie
   https://www.youtube.com/watch?v=S2-PD83pF1E&t=44s

   @ShamblerWykop: bo może ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  
   n......g

   +15

   pokaż komentarz

   @naydah:
   South park mocno cisnął westa za jego chamskie zachowanie i samouwielbienie (tak jak Bolek na wykopie jest wyśmiewany).

   źródło: youtu.be

  •  

   pokaż komentarz

   też tego nie rozumiem. co w tym złego, że różni artyści wspominają o starych, dobrych wykonawcach i śpiewają ich utwory na swoich koncertach? choćby wyszło im niezbyt dobrze, przynajmniej chcą uczcić ich pamięć. przypuszczam, że wszyscy ci totalnie zapatrzeni w Queen fanatycy mają o to większy ból dupy, niż sam Freddie by miał, gdyby żył xD

   @tei-nei: Lubię Queen, fanatykiem nie jestem, ale jeśli ktoś nie potrafi danego utworu wykonać to myślę, że znalazłyby się lepsze sposoby na uczczenie pamięci zmarzłego artysty.

  •  
   n......g

   0

   pokaż komentarz

   @naydah:
   Dłuższa wersja

   źródło: youtu.be

  •  

   pokaż komentarz

   @ShadyTalezz: o, i to jest fajnie napisane. W wolnym czasie poszukam sobie coś więcej na ten temat, a teraz łap plusa :)

  •  

   pokaż komentarz

   @materazzi: rap jest muzyką i to, że jakiemuś wykopkowi akurat nie przypada do gustu tego nie zmieni. Nie jesteś osobą, która ma prawo mówić co jest muzyką a co nie tylko ignorantem z portalu ze śmiesznymi obrazkami, pozdrawiam ¯\_(ツ)_/¯
   @AvantaR: czy te osoby są w stanie zebrać taką publikę? Nie sądzę.

  •  

   pokaż komentarz

   @ShadyTalezz: Pytanie brzmi ile i czy w ogóle, za 20-30 lat ktoś będzie pamiętał, że taki Kanye West i co nagrał. Nie słucham jego muzyki, jedyne co znam to utwór nagrany z Rihanną i McCartneyem. Z chęcią jednak posłucham cóż takiego ten człowiek dokonał. Jaką to rewolucję przyniósł i jak walczy z mainstreamem. To nie jest złośliwe pytanie - po prostu nie wiem.

  •  

   pokaż komentarz

   @AvantaR: już zapisał się w historii muzyki, wróżką nie jestem żeby przewidzieć czy za 30 lat będzie zapamiętany ale jakbym miał stawiać na to pieniądze to tak. A jaki wpływ na muzykę miał napisałem wyżej ¯\_(ツ)_/¯
   @materazzi: pomyliłeś mi się z kimś innym wybacz. Tobie miałem napisać, że załamania głosu spowodowane są dużym ładunkiem emocjonalnym, utwór ten wspomina o matca a Kanye bardzo przeżywa śmierć swojej

   @Airbus: rap jest muzyką i to, że jakiemuś wykopkowi akurat nie przypada do gustu tego nie zmieni. Nie jesteś osobą, która ma prawo mówić co jest muzyką a co nie tylko ignorantem z portalu ze śmiesznymi obrazkami, pozdrawiam ¯_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   @ShadyTalezz W jaki sposób zrewolucjonizował? Piosenki Marcurego zna prawie każdy, a ten typek z autotune? Sorry ja kojarzę wyłącznie jedną. Poważnie pytam, bo nie jestem wybitnym fanem ani Freddiego ani rapu, mimo że znam i lubie trochę kawałków z obu gatunków.

  •  

   pokaż komentarz

   @tei-nei: Gdyby ktoś na twoim pogrzebie nasrał ci na trumne w celu upamietnienia ciebie, tez bys nie rozumial co w tym zlego?

  •  

   pokaż komentarz

   @fezop: napisałem referat wyżej, wysil się i przeczytaj ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @AvantaR: wiadomo, że nie każdy potrafi dobrze odtworzyć czyjejś piosenki, ale żeby się o to aż tak oburzać, jak robi to większość ludzi? ja z tych popularnych artystów bardzo lubię np. Jacksona, ale nie szukam czyichś niezbyt dobrych wykonań jego piosenek, żeby robić jakieś durne porównania, naśmiewać się i kwiczeć, jak im to nie wyszło. nie musi mi się dane wykonanie podobać (i przeważnie mi się nie podoba), ale zawsze to coś pozytywnego, że go wspominają i przypominają o nim młodszemu pokoleniu. do Westa i jego wykonania można by spróbować podejść tak samo, tylko trzeba się trochę wyluzować i przestać szukać powodu do bóldupienia.

  •  

   pokaż komentarz

   @dupasmoka: gdzie niby West nasrał Freddiemu na trumnę? czy Ty się dobrze czujesz? xD

  •  

   pokaż komentarz

   @AvantaR: czy te osoby są w stanie zebrać taką publikę? Nie sądzę.

   @ShadyTalezz: A co ma piernik do wiatraka? (tak wiem, mąką, ilość liter bla bla bla)

   @tei-nei: Cóż, ja generalnie mam bardzo głęboko w poważaniu całego Kanye West, także mi to zwisa. Natomiast to wykonanie nie można nazwać nawet słabym, to jest kompromitacja. I w sumie nie wiem czemu miało to służyć. Już bym chyba wolał, żeby puścił to z playbacku całe i tyle. Nie hejtuję jakoś specjalnie, ale nie rozumiem.

  •  

   pokaż komentarz

   @AvantaR: to, że jest w pozycji, która pozwala mu na przypomnienie Freddiego dziesiątkom tysięcy ludzi na przykład?
   A co do wpływu na muzykę to jeszcze raz napiszę:

   już zapisał się w historii muzyki, wróżką nie jestem żeby przewidzieć czy za 30 lat będzie zapamiętany ale jakbym >miał stawiać na to pieniądze to tak. A jaki wpływ na muzykę miał napisałem wyżej ¯_(ツ)_/¯
   więc miłej lektury ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   to, że jest w pozycji, która pozwala mu na przypomnienie Freddiego dziesiątkom tysięcy ludzi na przykład?

   @ShadyTalezz: No i spoko, ja tylko wyrażam swoje subiektywne zdanie, że to było żenujące i tyle. Wykop z jednej skrajności w drugą - raz nie można pochwalić, a innym razem skrytykować ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @ShadyTalezz okej zanim nie odświeżyłem to nie było.
   Czyli masz gościa, którego każdy zna i kojarzy dlaczego zrewolucjonizował muzykę, znanego z wybitnych umiejętności wokalnych i wielkiej charyzmy kontra gościa, który jest znany z wprowadzenia autotune, parcia na szkło i bardzo wysokiego mniemania o sobie:)
   Większość rzeczy, które wymieniłeś nie jest ogólnie znana i jakas zapadająca w pamięć czy charakterystyczna, ale to tylko moja opinia, z pewnością przyszłe pokolenia docenią jego wybitny talent( ͡° ͜ʖ ͡°). Swoja drogą podziwiam widać napracowanko.

  •  

   pokaż komentarz

   @ShadyTalezz no i to jest zarąbista odpowiedź. Rewolucja to jak dla mnie, laika, zbyt duże słowo na coś takiego ale rozumiem, że jak kogoś bardziej to interesuje to faktycznie może tak dobrze tego podchodzić. Mi się zaraz włącza historyk, rewolucja to była przemysłowa, kiedyś były rewolucje, teraz nie ma rewolucji xD

   Ja to nawet nie rozumiem pojęcia muzyki rozrywkowej, szaman dziesięć tysięcy lat temu też walił w bęben dla swojej i innych uciechy xD

   Zobaczymy, kiedyś słyszałem jakiś kawałek Jay-Z i był średnio w moim guście, pewnie nic się nic zmieniło, ale do Hendrixa też się nie mogłam przekonać na początku. Chociaż w tym wypadki zużycie ulubione używki artysty raczej mi nie pomoże w odbiorze :P

  •  

   pokaż komentarz

   lubię np Jacksona

   @tei-nei: a znasz to wykonanie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   źródło: m.youtube.com

  •  

   pokaż komentarz

   @AvantaR: wątpię, żeby Kanye jakoś specjalnie chciał zajebiście wykonać ten utwór. może chciał wspomnieć o dobrym artyście jakim był Freddie i odśpiewał piosenkę tak, jak potrafił. publiczność śpiewała z nim i dobrze się bawiła. no big deal. jak dla mnie większość ludzi robi z tego zbyt wielki poważny biznes i jęczą, jakby co najmniej Kanye chciał zostać drugim Mercurym xD

  •  

   pokaż komentarz

   @fezop:

   Czyli masz gościa, którego każdy zna i kojarzy dlaczego zrewolucjonizował muzykę
   Jaki dokładnie Queen zrewolucjonizowało muzykę, wytłumacz mi? To jest po prostu jedna z najpopularniejszych kapel swojego okresu, z wybitnym wokalistom i tyle.

   gościa, który jest znany z wprowadzenia autotune, parcia na szkło i bardzo wysokiego mniemania o sobie:)
   skoro to wszystko co wyczytałeś z tego co napisałem to gratuluję wybiórczej uwagi

   Większość rzeczy, które wymieniłeś nie jest ogólnie znana i jakas zapadająca w pamięć czy charakterystyczna
   a to, coś musi być ogólnie znane, żeby miało jakiś wpływ na muzykę? Podałem tam konkretne przykłady bardzo popularnych muzyków wymieniających go wśród swoich inspiracji to nie wystarcza?
   Pokaż mi charakterystyczną rzecz, którą Queen zmieniło w muzyce, o której każdy wie.
   I w ogóle skąd to przekonanie, że popularność jest wyznacznikiem rewolucyjności? W takim razie Rick Rubin w ogóle nie jest rewolucyjnym producentem bo prawie nikt o nim nie słyszał ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   Rozumiem też, że miejsce na liście 40 najbardziej przełomowych albumów w historii opublikowanej przez najbardziej prestiżowy magazyn muzycznym w stanach pośród takich albumów jak Thriller czy Nevermind też cię nie przekonuje i wiesz lepiej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @tei-nei: Ja bym powiedział, że śmieszkujemy z żenująco śmiesznego wykonania i tyle. Mam wrażenie, że wszyscy tu przesadzają - i psychofani Queen i psychofani Kanye :D

  •  

   pokaż komentarz

   @ShadyTalezz: Akurat za popularyzację autotune to Kanye West powinien zostać wychłostany i skazany na karę śmierci przez słuchanie Comy non stop ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @MusicURlooking4: nie znałam ( ͡° ͜ʖ ͡°) cooool! niby słychać, że wykonanie MJ jest trochę "za mocne" jak na jego głos, ale i tak nieźle mu wyszło :D

  •  

   pokaż komentarz

   @AvantaR: niby dlaczego? Kanye spopularyzował autotune jako środek stylisyczny a nie jako narzędzie do maskowania niedociągnięć wokalnych.
   Autotune tak użyty pozwala na osiągnięcie dźwięku(zwłaszcza tego robotycznego), które ŻADEN człowiek, nawet Freddie w stanie osiągnąć nie jest.
   Tak samo jak gitary elektryczne, pozwalają na uzyskanie dźwięków, który na gitarze akustycznej osiągnąć się nie da.
   W takim razie za popularyzacje gitar elektrycznych też chcesz chłostać? Bo to jest to samo przecież ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   Kanye spopularyzował autotune jako środek stylisyczny a nie jako narzędzie do maskowania niedociągnięć wokalnych.

   @ShadyTalezz: Aa, jako środek artystyczny. To teraz już potrafi śpiewać? Bo przed chwilą jeszcze czytałem, że śpiewać nie potrafi, ale to ok bo się z tym nie kryje ( ͡° ͜ʖ ͡°) Oj, ciśniesz po fanbojach Queen, a sam nie lepszym fanbojem tego całego Kanye jesteś ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @AvantaR: tak nie potrafi śpiewać i się z tym nie kryje i co to ma do rzeczy w ogóle? Czy chcesz mi powiedzieć, że da się uzyskać robotyczny pogłos taki jak w tym utworze na przykład: https://www.youtube.com/watch?v=PH4JPgVD2SM bez użycia autotune?

  •  

   pokaż komentarz

   @ShadyTalezz: Pewnie nie. I chwała bogu, bo brzmi to okropnie ( ͡° ʖ̯ ͡°) A później ludzie idą i naśladują. Fuj.

  •  

   pokaż komentarz

   @AvantaR: mi się podoba, milionom innych ludzi też więc a opinią losowego użytkownika portalu ze śmiesznymi obrazkami nie za bardzo się przejmuję więc ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   @ShadyTalezz: Ależ nie musisz się przejmować. Gdyby się ludziom nie podobało to by się tak nie sprzedawało przecież. Jak Ci się podoba to słuchaj ile wlezie!

  •  

   pokaż komentarz

   @ShadyTalezz: z tymi nagrodami grammy to bym nie przeginał - Skrillex też niby je dostał także tego

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @magicznyjozef: Skrillex jest ważną postacią w swojej dziedzinie muzyki, więc grammy dostał ¯\_(ツ)_/¯ ale czy dostał ich 21?
   Rozumiem, że to nie jest żadne doborowe towarzystwo i przypadkowe osoby otrzymały taką liczbę nagród grammy?
   Georg Solti 31
   Quincy Jones 27
   Alison Krauss
   Pierre Boulez 26
   Vladimir Horowitz 25
   Stevie Wonder
   John Williams 23
   U2 22
   Chick Corea 22
   Beyoncé 22
   Jay-Z 21
   Kanye West 21
   Vince Gill 21
   Paul McCartney 21
   Henry Mancini 20
   Pat Metheny 20
   Bruce Springsteen 20
   Al Schmitt 20
   Michael Jackson 20

  •  

   pokaż komentarz

   @AvantaR: jak ktoś śmieszkuje to jeszcze nic, bardziej nie rozumiem porównań do srania na trumnę czy komentarzy, że "nieudolnie naśladuje," "powinien iść za to siedzieć," jakieś przytyki do koloru skóry i tego typu. jeśli ci ludzie piszą to na poważnie, to chyba coś z nimi nie tak xD

  •  

   pokaż komentarz

   @deziom: mi też się właśnie ten cholerny caps lock czASEM ZACINA... :/

  •  

   pokaż komentarz

   @magicznyjozef: Ojej wybacz, nie zobaczyłem 2 komentarza zanim odpisałem, za niego lecisz od razu na czarną rasisto :)
   A co zrewolucjonizował napisałem dokładnie co w jednym z komentarzy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @tei-nei: "powinien iść za to siedzieć" - nie, siedzieć powinien za auto-tune.

   jeśli ci ludzie piszą to na poważnie, to chyba coś z nimi nie tak xD

   Pewnie jedni piszą poważnie, inni nie. Spinacie się tak samo jak reszta, ale czujecie się moralnie lepsi bóg jeden raczy wiedzieć dlaczego :D A to jak się kolega Shady spina to aż jest przesłodkie <3

  •  

   pokaż komentarz

   @ShadyTalezz: z mojej perspektywy koleś nic nie zrewolucjonizował - piszesz o nim jak o jakimś bogu, gdzie dalej mówimy o muzyce rozrywkowej i o rapie. Serio?

  •  

   pokaż komentarz

   @magicznyjozef:

   @ShadyTalezz: XD zgłoś pozostałe komentarze. Wykop to dziwne miejsce, jeśli ktoś ma inne zdanie ludzie zaczynają ciebie obrażać i prowokować - w momencie, gdy zaczynasz mówić ich językiem - czarna lista, minusy i podp%?##%?ka do administracji.

  •  

   pokaż komentarz

   @AvantaR: gdzieś niżej ktoś wyskoczył z komentarzem, że powinien iść siedzieć.
   mogłabym się spinać, gdybym była fanką Westa, ale nie jestem i nie wiem nawet, czy słyszałam przynajmniej jedną jego piosenkę. po prostu trudno mi zrozumieć tych za bardzo poirytowanych fanów Queen (i zresztą w ogóle kogokolwiek). może to przez to, że nie słychać fanów Westa z opinią "zajebiste wykonanie Bohemian Rhapsody, lepsze niż oryginał!" tak często, jak słychać fanów Queen z tym swoim "łooo k@@!a, profanujo, niech ginie" xD

  •  

   pokaż komentarz

   @tei-nei: Wiesz co jest najzabawniejsze? Że większość piszących tu ludzi najprawdopodobniej nie jest ani fanami Kanye, ani Queen ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @DiscoKhan: 1. Płytą 808 & Heartbreak zrewolucjonizował hip-hop, a nawet stworzył jego podgatunek, czego efektem jest obecna popularność m. in. Drake'a i innych raperów https://www.axs.com/news/five-artists-that-wouldn-t-exist-without-kanye-west-s-808s-heartbreak-70844
   2. Zrewolucjonizował branżę teledysków

  •  

   pokaż komentarz

   @magicznyjozef: nie zgłosiłem żadnego twojego komentarza, już tam nie płacz. Jeśli nie widzisz problemu w tym, że nazwałeś kogoś małpą to ja ci nie będę tłumaczył co jest w tym złego.

   ludzie zaczynają ciebie obrażać i prowokować - w momencie, gdy zaczynasz mówić ich językiem
   jakim moim językiem, gdzie obrażałem tutaj kogokolwiek, zacytuj proszę.

   z mojej perspektywy koleś nic nie zrewolucjonizował - piszesz o nim jak o jakimś bogu, gdzie dalej mówimy o >muzyce rozrywkowej i o rapie. Serio?
   ale po co mi takie rzeczy piszesz, co mnie obchodzi twoja perspektywa. W takiej dyskusji najważniejsze jest to, żeby zdać sobie sprawę z jakiej pozycji piszemy. Ja widzę, że nie jestem żadnym znawcom muzyki i bez urazy ale ty też nie dlatego podaję za argumenty linki do ważnych opiniotwórczych źródeł muzycznych. Jednym z nich było grammy, czy są one nieomylne? Pewnie nie, sam w ostatnich latach nie zgadzałem się z kilkoma decyzjami, zwłaszcza tymi dotyczącymi albumu roku ale 21 nagród grammy to nie jest przypadek, spójrz na innych muzyków, którzy mają podobną liczbę tych nagród, to są legendy muzyki.
   I żeby grammy były jedynym moim argumentem ale podałem źródła takie jak rolling stone chociażby, dla których piszą ludzie, którzy mają o muzyce pojęcie większy niż którykolwiek z nas będzie miał i zajmują się nią całe życie. I ten magazyn to nie jest odosobniony przypadek bo Kanye tak jak pisałem, jest 5 najlepiej recenzowanym muzykiem XXI wieku. Jak to policzyć? Ano jest taki portal jak metacritic.com, który zbiera recenzje wszystkich liczących się magazynów/portali muzycznych i po konwersji ocen do jednej skali wystawia z nich średnią.
   Tutaj możesz sobie zobaczyć, że album Kanye jest na 10 miejscu w historii http://www.metacritic.com/browse/albums/score/metascore/all/filtered
   a tutaj ktoś zrobił listę, muzyków z najwyższą średnią ocen w XXI wieku(brali pod uwagę tylko tych, którzy wydali w XXI wieku przynajmniej 3 albumy) i tak wyszło to 5 miejsce.
   https://qz.com/980875/kendrick-lamar-is-king-according-to-an-exhaustive-analysis-of-21st-century-music-criticism/
   Więc w momencie, kiedy zaczynasz uważać się za jakiegoś nieomylnego znawcę, który twierdzi, że te wszystkie źródła są nic nie warte bo ty się znasz lepiej to dalsza dyskusja nie ma sensu bo nie da się ciebie przekonać. I trudno, Kanye będzie to musiał jakoś przeżyć ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   @ShadyTalezz: „Zamknięci często muzycznie”? A co to za szyk zdania? Powinno być „Często zamknięci muzycznie”.

  •  

   pokaż komentarz

   @dnasstorm: tak wiem, popełniłem kilka błędów gramatycznych, ortograficznych i pewnie multum interpunkcyjnych ale dużo i na szybko więc musisz mi wybaczyć ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @ShadyTalezz: To na jednym krótkim przykładzie, Beyonce - 22 Grammy.

   Beyonce zagrała i zaśpiewała w filmie Cadillac Records Ettę James (0 Grammy).
   Posłuchaj sobie obu, Beyonce nie brzmi źle w I'd rather go blind, jeszcze lepiej w All I could do was cry.
   Ale potem słuchasz Etty i okazuje się że wykonanie Beyonce odstaje.

   Z jakiegoś powodu nie udało się kilkadziesiąt lat później, przy całej elektronice (film jest z 2008) i niezłym głosie Beyonce nagrać tego lepiej niż zrobiła to na węglowy mikrofon na sprężynkach i asfaltowy placek pijąca ponad miarę Etta.

   Wg mnie z tego prostego powodu, że ch.. to wszystko jest warte, z setką Grammy włącznie.
   Jak ten sprzedawca rzygliwego uroku butów stworzy lepsze, niż Etty, wykonanie jednej z jej piosenek (nie musi sam śpiewać) to wtedy możemy mówić że coś wniósł do muzyki, no w zasadzie że osiągnął poziom lat 50tych.

   Gx

  •  

   pokaż komentarz

   @Gixaar: Tak jak pisałem grammy nie są nieomylne, dlatego podałem też inne źródła takie jak metacritic.
   Beyonce nie zbliża się nawet uznaniem krytyków do Kanyego.
   Muzyka to nie tylko względy techniczne i nieskazitelny głos/technika gry na instrumencie. Najlepsi wokaliści wcale nie muszą tworzyć najlepszej muzyki, ktoś już podał za przykład Metallicę, która wcale wybitnego wokalisty nie ma a wpływ na muzykę miała gigantyczny. Z innych gatunków mogę przywołać Eminema, który technicznie jest wybitnym raperem a jego ostatnie albumy to skończone szroty.
   Inie sądzę aby to, że nie potrafi wykonać wykonać czyjegoś utworu umniejszało to, że jednak jakiś wkład w muzykę ostatnich 20 dekad miała.
   I śpiewać też przecież potrafi:
   https://www.youtube.com/watch?v=KDZuXl7SufQ

   Jak ten sprzedawca rzygliwego uroku butów stworzy lepsze, niż Etty, wykonanie jednej z jej piosenek
   Mogę się zgodzic co do butów, bo mi też w ogóle się nie podobają ale kto co lubi ¯\_(ツ)_/¯

   Wg mnie z tego prostego powodu, że ch.. to wszystko jest warte
   no tak jedyna wartościowa opinia to ta twoja ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
   Po co ma tworzyć wykonanie nieswojego utworu, z gatunku muzyki, którego nie tworzy? Jak to ma pokazywać jego wkład muzykę? To tak jakbyś powiedział, że Michael Jordan ma zostać królem strzelców ligi mistrzów żeby mieć jakiś wkład w sport.

  •  

   pokaż komentarz

   @ShadyTalezz: Ale skoro je podajesz to wg Ciebie są argumentem. Nie są. Są tylko wskaźnikiem popularności.

   A całe teoretyzowanie o wpływie i przełomowości "rewolucyjne użycie piardu w miksie toccaty i fugi JS Bacha wykonanym na piszczałkach z kozich dup" ma tyle sensu co "szersza scena i owalne detale artykulacji" po podłączeniu audio przez kabel zasilający za tysiąc dolców.

   Nie ma nic rewolucyjnego w robieniu pop-u, można najwyżej dobrze zrzynać i mieć talent do tworzenia melodii.

   Przykład z Ettą miał Ci to pokazać.

   Gx

  •  

   pokaż komentarz

   @ShadyTalezz: wszedłem tutaj dla tego mema, nie zawiodłem się

  •  

   pokaż komentarz

   @ShadyTalezz: Przede wszystkim, kiedy Freddie zamierzał zaśpiewać utwór innego artysty, to się do niego przygotowywał, uczył się słów. Historia pokazała, że inni artyści mieli czasem z tym problem, ofkoz w drugą stronę.

  •  

   pokaż komentarz

   @ShadyTalezz: Takie szybkie pytanie, na których z tych dwóch artystów zamierzałbyś pójść teraz na koncert?

  •  

   pokaż komentarz

   @ShadyTalezz: Dobry pościk. Czytałem też wyjaśnienie i przyznam, że zaciekawiłeś mnie. Z KW kojarzę tylko płytkę gdzie była jakiś kawałek z matką i bodajże "Roses". Dużo jego utworów nie słuchałem. Napisz w jakiej kolejności najlepiej słuchać, to zapoznam się bliżej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Gixaar:

   Ale skoro je podajesz to wg Ciebie są argumentem. Nie są. Są tylko wskaźnikiem popularności.
   Tak są jednym z argumentów i tak, na statuetki grammy niewątpliwie ma wpływ popularność ale nie jest ona jedynym wyznacznikiem przecież i to normalne, przecież żeby mieć jakiś wpływ na muzykę trzeba osiągnąć popularność a ja nigdzie nie stwierdziłem, że Kanye jest najlepszy w czymkolwiek albo tym bardziej lepszy od Queen, wszędzie piszę, że jest świetnym muzykiem oraz jednym z najważniejszych muzyków XXI wieku i to tyle.
   @ordeal:
   serio już z tyloma osobami tu pisałem, że musisz wybaczyć ale nie chce mi się znowu tego samego wałkować.
   A na koncert Kanyego bym z chęcią poszedł bo daje świetne ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   https://vimeo.com/22621678
   @max1983:
   MBDTF jest powszechnie uważane za jego najlepszy album, jest chyba najbardziej przystępny ze wszystkich, więc od niego możesz zacząć. Ja bym polecał po prostu zacząć od debiutu i lecieć po kolei, żeby zobaczyć jak zmieniało się jego brzmienie, bo Kanye na każdej płycie próbuje odkryć siebie na nowo i nie zwykł odrywać kuponów.

  •  

   pokaż komentarz

   Sam Kanye jest świetnym muzykiem, prawdopodobnie najbardziej wpływowym w XXI wieku w ogóle, przynajmniej dwukrotnie zrewolucjonizował całą muzykę rozrywkową

   @ShadyTalezz: CO ZA BZDURY :D

   Raper
   - świetny muzyk
   - najbardziej wpływowy
   - zrewolucjonizował

   Zabawny troglodyta z ciebie. W dodatku zapewne lubujący się w gównie.

  •  

   pokaż komentarz

   @HAL__9000: o a ty jak zwykle rzucasz błyskotliwym komentarzem w dyskusji o muzyce, kompleksy jeszcze nie wyleczone? Bo tyle czasu widzę jak obrzucasz ludzi błotem na tym portalu i nic się nie zmienia, trochę smutne że tyle czasu ci to zajmuje. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   Sam Kanye jest świetnym muzykiem, prawdopodobnie najbardziej wpływowym w XXI wieku w ogóle, przynajmniej dwukrotnie zrewolucjonizował całą muzykę rozrywkową

   @ShadyTalezz: Taki rozsądny post pisałeś, ale tu poleciałeś ostro. Aż dwa razy zrewolucjonizował? Przynajmniej? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Skoro te rewolucje tak po sobie nastąpiły, to to niestety rewolucje nie były. A może on swój "styl" musiał rewolucjonizować? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @xfin: napisałem w dalszych wpisach co to były za rewolucje konkretnie, przynajmniej 2 bo na siłę możną się doszukiwać większej ilości o czym też napisałem.
   Jeżeli chodzi o tylko te 2, które miały wpływ na całą muzykę rozrywkową to nie nastąpiły one przecież od razu po sobie bo to lata 2001 oraz 2008.

   A może on swój "styl" musiał rewolucjonizować?
   Kanye na każdym swoim solowym albumie zmienia swój styl i jest muzykiem, który nigdy nie nagrał 2 takich samych krążków, im dalej wgłąb jego kariery tym więcej eksperymentów, więc tutaj akurat masz trochę racji ale jak dla mnie umiejętność takiego odkrywania siebie na nowo to zdecydowanie cecha pozytywna u muzyka ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   @ShadyTalezz: rozmowa z wykopkami o muzyce to jak dyskutowanie ze ślepym o kolorach, odpuść sobie, nie warto tracić na to czasu i energii XD

  •  

   pokaż komentarz

   aby uczcić pamięć wspaniałego artysty jakim był Freddie

   @ShadyTalezz: Skoro nie jest piosenkarzem i nie potrafi śpiewać, to mógł np o nim coś powiedzieć.

 •  

  pokaż komentarz

  To tak jakby porównywać znajomego co to malucha sobie na wsi stuningował i bączki kręci bo na łące wylała woda i zamarzło z mistrzem F1 albo mistrzem świata w drifcie. Może i na jednego i na drugiego fajnie się patrzy w ich rodzimych środowiskach i otoczeniu, ale w porównaniu niestety wynik jest znany z góry.

 •  

  pokaż komentarz

  Akurat Kanye jest jednym z najoryginalniejszych artystow tego czasu. Sam dobrze wie ze nie umie spiewac i otwarcie mowi o tym ze uzywa auto-tune:
  "I get a lot of backlash for using [Auto-Tune] because it's a tool people use when they can't sing," says West. "What it does for me, if I sing off-key, it really points that out. It points out the bad notes. So what I have to do is sing more perfect".
  I przynajmniej tego nie stara sie chowac. Kanye jest mistrzem rapsow a nie spiewania.

 •  

  pokaż komentarz

  Przecież nie udaje, że potrafi to zaśpiewać w ten sposób. Jest innego rodzaju artystą, tak samo jak Freddie nie potrafił by dokonać rzeczy, które Kanye zrobił.

 •  

  pokaż komentarz

  Jaki #boldupy w komentarzach. Koleś chciał tylko uczcić rocznice śmierci Frediego śpiewając fragment utworu razem z widownią, a ludzie po nim jadą jakby nagrał płytę z coverami Queen. To tylko muzyka, wyluzujcie bo na zawał zejdziecie.

1 2 3 4 5 6 7 ... 10 11 następna