•  

  pokaż komentarz

  W ogóle brakuje Polaków.... obywateli jest mniej coraz. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie dość że nie chcą się rozmnażać to jeszcze nie są takimi patriotami jak mówią non stop i uciekają ze swojego domku.

  •  

   pokaż komentarz

   @huruk91: Kurcze, jak ubywa Polaków, to ubywanie lekarzy chyba nie powinno być znowu takie straszne :)

  •  

   pokaż komentarz

   @Hans_Olo: Tylko, że ubywa najwięcej młodych, starsi z pokaźniejszym portfolio chorób rzadziej emigrują, a niektórzy po spędzeniu młodości za granicą nawet wracają na starość. ;P

  •  

   pokaż komentarz

   @huruk91: I tak i nie, problem jest z tym, że brakuje normalnych a idiotów jest coraz więcej bo kolejne rządy chyba postawiły sobie za zadanie wyhodowanie społeczeństwa kretynów. Łącznie z dotowaniem rozpłodu patologii...

   niektórzy po spędzeniu młodości za granicą nawet wracają na starość
   @moooka: Bo Polska to taki fajny kraj, ale najfajniejszy jest dla starych dziadów. Najlepiej jak się nic nie robi, nie zarabia... ogólnie jak nic się nie dzieje bo każdy przejaw jakiejkolwiek pozytywnej działaności jest podejrzany :)

  •  

   pokaż komentarz

   @huruk91: tak dziala wolny rynek, zapobieganie temu to bolszewizm, trzeba sprywatyzowac:

   - edukacje (od przedszkoli do szkol wyzszych)
   - sluzbe zdrowia (od przychodni do szpitali)

   Nie masz na nauke, leczenie - nie uczysz sie, nie leczysz sie. Chcesz? To zarabiasz. Tak dziala wolny rynek. Placisz za to co chcesz, nikt cie do niczego nie zmusza, wszystko oddolnie kontroluje niewidzialna reka wolnego rynku, nie masz pretensji do panstwa, do nauczycieli, naukowcow, lekarzy. A innych nie obchodzi co robisz ze swoimi pieniedzmi.

   Brudne, puste, obskurne PRL-owskie sklepy zamienily sie w swiatynie przepychu gdzie i biedak moze kupic marke wlasna za grosze a bogaty samochod za milion. Tak samo stanie sie z edukacja i sluzba zdrowia.

  •  

   pokaż komentarz

   @huruk91: Najwięksi patrioci i wiedzący co jest dla Polski najlepsze są na emigracji głównie zarobkowej i jakoś nie kwapią się, aby wrócić. Dziwne to jest.

  •  

   pokaż komentarz

   @huruk91: k?#!a, co roku na każdymi Uniwersytecie Medycznym w PL jest 10 razy tylu chętnych co miejsc. W tym samym czasie polskie Uniwersytety Medyczne kształcą co roku na płatnych studiach kilkanaście tysięcy młodych lekarzy z zagranicy. Są chętni, jest infrastruktura do podwojenia z dnia na dzień liczby studentów medycy, ale nie bo uczelnie wolą zarabiać i chwalić się zyskami. Ja p$$!%##e powinny realizować to do czego są stworzone, ale nikt im się niechce narazić i media płaczą, ze lekarzy brakuje. Ehh.

  •  
   boryss

   0

   pokaż komentarz

   patrioci

   @zabbii: Mówisz, że nie mieszkając w Polsce nie można być patriotą? Może pójdziemy dalej i stwierdzimy, że taki Kościuszko też patriotą nie był?

  •  
   m...............y

   -1

   pokaż komentarz

   @Micawber: xd a co jak ktos jest chory i nie moze pracowac

  •  

   pokaż komentarz

   @michallbn: Było w tym miesiącu na Wykopie: do początku lat '90 kształcono blisko 10 000 lekarzy(chyba ze stomatologią, ale dokładnie już nie pamiętam). Po 2000 roku przyjęć na studia było już poniżej 2 000. Biorąc pod uwagę, że część młodych wyjechała to prawie nie ma nowych medyków. Ostatnio coś zwiększyli, ale na pewno nie tyle co było w poprzednim systemie.

  •  

   pokaż komentarz

   @michallbn: ja się cieszę, że lekarz, to w miarę elitarny zawód, bo jak zaczną kształcić masy, to wolę nie spotkać na swojej drodze lekarza, który studia przeszedł na trójach i ma wiedzę na poziomie szarego obywatela.
   Problemem są niskie płace w państwowej służbie zdrowia. Młodzi mają duże potrzeby finansowe (dzieci, dom, kredyt), więc s....ją z kraju na zachód. Osobiście wolałbym, żeby służba zdrowia i studia były płatne (ewentualnie lojalka i odrobek). W kraju panuje ciągła ułuda, że prywatna SZ sobie nie poradzi za to SZ + ministerstwo, które ją ciągle próbuje reformować poradzi sobie na pewno :lol:

  •  

   pokaż komentarz

   @michallbn: A właśnie, że uczelnie chciałyby ale limit przyjęć na na każdej uczelni określa odgórnie minister zdrowia. Tu masz limit z tego roku, bardzo ostro podniesiony względem tego co było.

   http://www.mz.gov.pl/system-ochrony-zdrowia/kadra-medyczna-i-ksztalcenie/lekarze-i-lekarze-dentysci/ksztalcenie-przeddyplomowe-lekarza-i-lekarza-dentysty/limity-przyjec/

  •  

   pokaż komentarz

   @joorel: Nie przesadzaj, jest masa bardzo zdolnych młodych ludzi, którzy chcieliby się dostać na medycynę, ale nie mają pleców i bogatych rodziców. \
   Wolny rynek też tu działa. Do papraka nikt nie pójdzie prywatnie, a i w szpitalu za długo nie potrzymają, bo nie wyrobią z odszkodowaniami za takiego.

  •  

   pokaż komentarz

   @MiniHoneybee: To jest tylko pokaz tego jak słabą mamy politykę i jak słabych mamy wyborców. U nas nie wygrywa ten, który chce ogarnąć prawo, zrobić by było łatwiej, zaorać biurokratyczny beton i głupie procedury/prawa, przyciąć wydatki państwa. Liczy się ten który da jak najwięcej, ten który będzie walczył z wyimaginowanym wrogiem (Niemcy, uchodźcy, zła Bruksela, UE). Niestety, ale wychodzą bokiem lata kiedy szczało się na edukację ekonomiczną, prawną i pozwalało poniżać ludzi, którzy zapieprzają na siebie i swoje rodziny, wyzywać ich od złodziei, dorobkiewiczów, konowałów, nowobogackich. W Polsce mamy takie wstrętne myślenie, że jak jeden sędzia jest zły, to wszyscy są źli, jeśli jeden biznesmen jest zły, to wszyscy oni są okropnymi prywaciarzami, jeśli jeden polityk danego ugrupowania jest pe, to całe ugrupowanie jest pe. Wielu Polaków, to ludzie generalizujący, mający fistaszki zamiast mózgów, myślący na zasadzie 0 i 1, czarne i białe. Nie bez powodu wzięło się to całe - mądry Polak po szkodzie.
   Już nie wspominam o tym jak wielu, nawet tutaj na wykopie ma problemy z korzystaniem z przeglądarki internetowej i łykają informacyjne popłuczyny z jakichś gównostron, budowanych dla dzielenia ludzi na takich i takich.

  •  

   pokaż komentarz

   @michallbn: Zwiększenie ilości miejsc nie jest możliwe, bo nie ma wykształconej kadry. Ci, którzy uczą są na bardzo średnim poziomie i posiadają ogromne ego. Poza tym zwiększenie ilości studentów automatycznie nie spowoduje zwiększenie ilości lekarzy, bo poziom jest bardzo wysoki (wymagania na egzaminie lekarskim oraz innych egzaminach, nie poziom kształcenia) i dużo osób odpada na 1 i 2 roku. Do tego dochodzi kwestia specjalizacji (rezydenci) oraz głodowe pensje. Dziewczyna studiuje medycynę więc jestem na bierząco z tą patologią nazywaną służbą zdrowia.

  •  

   pokaż komentarz

   @boryss: Oczywiście, że można być patriotą za granicami państwa ale szczególnie wieloletni emigranci, którzy żyją w innych realiach politycznych i ekonomicznych od lat i przybywają do kraju tylko na wakacje często "wiedzą lepiej" co jest dla Nas mieszkających tutaj lepsze. Na przykład Polonia z USA, która często widzi kraj tylko w TV myśli, że ma cudowną receptę na to co jest dobre w PL samymi będąc już oderwani od rzeczywistości jaka tu jest bo trochę się zmieniło w przeciągu 15, 20 czy trzydziestu lat od kiedy zdecydowali się na emigrację.

  •  

   pokaż komentarz

   chętnych

   @michallbn:
   Już teraz leczą alkoholicy. Intelektualnie 'młotkowi' co najwyżej a ty chcesz zwiększać limity. Dopuścić wszystkich bez matury. Niech kaleczą!

  •  

   pokaż komentarz

   k?$%a, co roku na każdymi Uniwersytecie Medycznym w PL jest 10 razy tylu chętnych co miejsc. W tym samym czasie polskie Uniwersytety Medyczne kształcą co roku na płatnych studiach kilkanaście tysięcy młodych lekarzy z zagranicy. Są chętni, jest infrastruktura do podwojenia z dnia na dzień liczby studentów medycy, ale nie bo uczelnie wolą zarabiać i chwalić się zyskami. Ja p$@!?#@e powinny realizować to do czego są stworzone, ale nikt im się niechce narazić i media płaczą, ze lekarzy brakuje. Ehh.

   @michallbn: No, na przykład największa uczelnia medyczna w Polsce z siedzibą w stolicy ma około 30 milionów długu, zarabiają aż trzeszczy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @boryss: Kościuszko ryzykował dla Polski życie, porównywanie go do sebixa na emigracji, który jedyne co dla polski zrobił to wykształcenie się za pieniądze podatników, i jak najszybsze wyjechanie na zachód, to zwykły brak szacunku do Kościuszki. Większość współczesnych "patriotów" na emigracji nigdy nic dla Polski nawet nie starała się zrobić, tylko pracują na rzecz dobrobytu w WB, Niemczech itd. a nie na rzecz dobrobytu w Polsce. Tacy patrioci za pół grosza.

  • więcej komentarzy(10)

 •  

  pokaż komentarz

  To może za rok WOŚP zamiast sprzętu powinien kupować lekarzy?

  •  

   pokaż komentarz

   @NeMaGlupaka: chcieli przyjechac za darmo to ich nie wpuscili!

  •  

   pokaż komentarz

   @NeMaGlupaka: środki na wynagrodzenia personelu medycznego sa lwią częścią budżetu służby zdrowia i gdyby Owsiak był konsekwentny i zależało mu rzeczywiście na poprawie jakości leczenia to powinien już dawno wspomóc ten element ale nigdy tego nie zrobi ponieważ to jest słabe marketingowo.Łatwiej jest nakleić serduszko na inkubator i chwalić się do końca świata i jeden dzień dłużej ale lekarz dostanie wypłatę i nie ma.

   PS
   z drugiej strony moge sobie wyobrazić lekarzy z serduszkami z napisem "pracuje za środki z orkiestry",
   temat do przemysleń

  •  

   pokaż komentarz

   @Colaborant-100: Jest to technicznie niewykonalne po prostu. Jak sobie to wyobrażasz, premia od WOŚP w umowie? Nikt by nie mógł zagwarantować stałości takiego rozwiązania i nawet nie sądzę żeby prawo coś takiego dopuszczało. Już pomijam zupełnie, że zwyczajnie nie starczy pieniędzy, żeby każdemu podnieść sensownie wynagrodzenie. A na sprzęt ładnie starcza i robi różnicę.

  •  

   pokaż komentarz

   @jamtojest: Akurat pieniądze WOŚP dalej mogą iść na sprzęt tylko trzeba stawiac na automatyzację i AI. Maszyny i tak nas zaczynają co raz bardziej zastępować, a ostatnie dokonania pokazują, że algorytmy lepiej sobie radzą w rozpoznawaniu, więc czemu nie?

  •  

   pokaż komentarz

   @jamtojest: tylko nie ma kto tego sprzętu obsługiwać to po cholerę go kupować? Nie widzę problemu w wypłacaniu pieniędzy w części lub nawet całośći lekarzom,o jaka stałość ci chodzi masz fundusz fundacji z której środki są przeznaczane dla lekarzy z którymi sie podpisuje kontrakty - w czym problem.
   Problem jedynie w chęciach a tych nie widze bo to byłoby słabe pijarowo.
   Kupno sprzętu,koncerty,puszki itp.to są konfitury działalności natomiast rząd zostaje z bałaganem dotyczącym pracowników,strajków,informatyzacji,przemysłu farmaceutycznego (właśnie czemu skoro tak troszczymy sie o pacjentów to nie zafundujemy leków?)
   Bardzo dobrze, że są inicjatywy jak WOŚP ale nie powinniśmy zasłaniać rzeczywistych problemów w służbie zdrowia a one w tej chwili są obok zakresu działalności tej fundacji

  •  

   pokaż komentarz

   Jak sobie to wyobrażasz, premia od WOŚP w umowie?

   @jamtojest: Mniej więcej. Firmy medyczne normalnie płacą za takie usługi szpitalowi i premię personelowi za np szkolenia dla pacjentów, którzy korzystają z danych urządzeń - np pomp insulinowych. Niektóre lekary obrotne robią kwoty 10tys+ miesięcznie na takim czymś. Obrotne, a nie nieroby.

  •  

   pokaż komentarz

   @Colaborant-100 ZUS zbiera na wypłaty dla lekarzy ale jako instyyutucja jest niewydolna. Co się wośpu o to czepiasz? Co to za pomysł? To może lekarze osobiście niech zbierają w puszki na wypłaty? ( czekaj, oni przecież prosto do kieszeni w kopertach)

  •  

   pokaż komentarz

   @findmeon: jeżeli chcemy pomóc niewydolnej służbie zdrowia to pomagamy w tych elementach działalności gdzie najbardziej tego potrzebuje co nawet z materiału wynika a nie kupujemy sprzet który nierzadko nie ma kto obsługiwać, i to chyba oczywiste.
   Ale oprócz pewnie mniej lub bardziej szczerych intencji Owsiakowych, chodzi też o lans, a nie uzyskasz go dzięki wszystkim poczynaniom w równym stopniu.

  •  

   pokaż komentarz

   Niektóre lekary

   *pielęgniary

  •  

   pokaż komentarz

   @Colaborant-100 lans jest potrzebny do popularyzacji akcji wośpu. Jakby się nie lansował to by ludzie zapomnieli o tej organizacji.

  •  

   pokaż komentarz

   @Colaborant-100: Co miesiąc płacę na państwowych lekarzy, co miesiąc płacę na prywatnych lekarzy. Teraz mam jeszcze płacić na lekarzy z serduszkami?

  •  

   pokaż komentarz

   @Colaborant-100: zeby rząd miał kolejna wymówke do nie podnoszenia płac? To bylby gorszy rak niż obniżanie płac kelnerow bo maja napiwki

  •  

   pokaż komentarz

   @misiozaur: ale widocznie twoje wpłaty sa zbyt skromne skoro lekarzom ciagle mało,dlatego gdyby tak skuteczna funadacja jak Owsiakowa wzięła sie za sprawę to pewnie wyniki byłyby więcej niż zadowalające.

  •  

   pokaż komentarz

   @Koryntiusz: kwestia podnoszenia płac dla lekarzy jest stara jak świat i jeden dzień dłużej. Nie chodzi jedynie o lekarzy ale równiez o inne grupy zawodowe które ustawiłyby się w kolejce po podwyżki a jak wiadomo budżet nie jest z gumy.
   Lekarze regularnie dostają podwyżki tylko robi się to po cichu właśnie z wyżej wymienionych względów.

  •  

   pokaż komentarz

   @Colaborant-100: jedyna inna grupa ktora drze mordę o podwyższki to górnicy i każdy boi sie zrobić z nimi porządek. Nauczyciele nie wrwa Ci kostki brukowej a urzędnicy maja na tyle malo kwalifikacji ze latwo ich zastąpić. Węgiel mozna kupic, zdrowego społeczeństwa nie kupisz ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @Colaborant-100: WOŚP nie ma zastępować ministerstwa zdrowia i NFZu, to nie jest jego cel

  •  

   pokaż komentarz

   @Koryntiusz: jesteś w błędzie,jest mnóstwo grup zwwodowych które maja różne środki nacisku od rolników z ciagnikami na ulicach,poprzez taksówkarzy też ze środkami komunikacji na celnikach kończąc, nie wspominając mundurówki.

  •  

   pokaż komentarz

   a nie kupujemy sprzet który nierzadko nie ma kto obsługiwać,

   @Colaborant-100:

   WOSP przy przekazywaniu sprzetu podpisuje umowe, gdzie to szpital zobowiazuje sie do ponoszenia kosztu zapewnienia odpowiedniej liczby personelu, a w przypadku gdy szpital sie z tego nie wywiazuje, sprzet jest przekazywany innej placowce.

   WOSP pokrywa koszt zakupu sprzetu, jego serwisowania czy materialow niezbednych do jego dzialania.

  •  

   pokaż komentarz

   Co miesiąc płacę na państwowych lekarzy

   @misiozaur: Bo masz płacić i nie na lekarzy tylko ubezpieczenie NFZ, że w razie choroby będziesz mógł się leczyć. To tak jakbyś napisał do PZU, że płacisz im skladki i mają nie wydawać tych pieniędzy na papier toaletowy do ich biura.

  •  

   pokaż komentarz

   @Colaborant-100: Nie wiesz o czym piszesz. Mundurówka nie ma prawa do protestów. Rolnicy i taksiarze nie są opłacani z budżetu.

  •  

   pokaż komentarz

   @Koryntiusz: Jesteś w błędzie i to ogromnym bo po pierwsze to nie mówimy jedynie o budżetówce, po drugie sa różne formy protestów np.twoja mundurówka sobie pójdzie na L4 co już było praktykowane, celnicy będa nadgorliwi i to oficjalnie też może nie być oficjalny protest czyli strajk włoski,po trzecie rolnicy też są opłacani z budżetu tylko w przypadku pierwszych mamy np.KRUS do którego ty też dopłacasz.Także wyjdź z pudełka i nie mysl sobie że istnieje jakaś większa grupa zawodowa na która budżet państwa nie ma wpływu w różnej formie czy to podatków,czy przywilejów i ulg czy będąc bezpośrednim płatnikiem.

  •  

   pokaż komentarz

   @Colaborant-100: Idąc tym tropem to każdy by protestował bo ma wpływ na budżet. To Ty proponujesz "dopłaty" dla lekarzy ale podwyższki pensji uważasz za ryzykowne. Gdzie tu logika?

  •  

   pokaż komentarz

   @Koryntiusz: proponuje, żeby energie swoich mrówek Owsiak wykorzystał nie tylko na kontrowersyjny często sprzęt ale na personel a form dopłat może być dużo, natomiast podwyżki budżetowe tylko dla wybranej grupy zawodowej sa ryzykowne.A każdy by nie protestował bo po pierwsze wiele ale nie wszystkie grupy zawodowe moga protestować oficjalnie np.przedsiebiorcy gdyby mogli i wierzyli w sukces dawno by wyszli na ulicę ale duża ich częśc po prostu ucieka w szra strefe albo zagranicę i to też jest forma protestu.W ogóle częśc emigracji odbywa się też proteście bo po co mam płacić co miesiąc obowiązkowo ZUS 1200 jak w UK płacę 100funtów ale na rok.
   Ogólnie Owsiak pajacuje i nie podobaja mi się pewne aspekty jego działalności,robi gówniarzom wode z mózgu za pomoca szczytnych haseł ale jak podrapiesz to ze szczytnych idei niewiele zostaje dlatego gdyby zafundował staże czy pensje dla lekarzy to zrobiłby dużo dobrego

  •  

   pokaż komentarz

   @Colaborant-100: was chyba pop!?@!##iło ze statystyczny Polak nosacz będzie robił ściepę na wypłatę dla lekarzy xDDDDD. HALINA PACZ MOJE PINIONDZE CHCO NA WYPŁATY DLA TYCH j?$%NYCH LEKARZUW BĘDZIE SIĘ PORSZEM ROZBIJAŁ ZA MOJE CIENZKO ZAROBIONE NA BUDOWIE CEBULE . O ch%% jak skisłem ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Maelstrom94: i tak sie rozbija porszem za twoje i tak to co za róznica, a najgorsze, że jeszcze grymasi i leczyć( ͡° ͜ʖ ͡°) nie chce

  •  

   pokaż komentarz

   @Colaborant-100: no co ty Polak nie płaci podatków i dostaje 500cbpln od jarusia tak se a teraz by miał oficjalnie wyciągnąć z portfela 10cebul i wrzucić do puszki?

  •  

   pokaż komentarz

   @Maelstrom94: Polak wstaje z łóżka które jak kupował to płacił podatek 23% włącza radio na które płaci opłate rtv,idzie sie myc woda w której tez jest podatek,gotuje na gazie opodatkowanym tez wielokrotnie itd.nie wspominam o pitach,akcyzach,cłach,daninach,zusach,citach i wielu innych - także nie mów mi że Polak nie płaci bo płaci i często płacze.No chyba że wyjechał w bieszczady i ma wszystko między pośladkami

  •  

   pokaż komentarz

   @Colaborant-100: ale nosacz tego nie widzi bezpośrednio coś tam wie ze podatki są ale nie płaci ich jak w stanach ze masz na cenowce 1cbpln ceny i 23 mikrocebule podatku.

  •  

   pokaż komentarz

   @Colaborant-100: jak do mnie podchodzą z puszką od WOŚP to mówię ze płace pełne podatki i nie dam nawet 1 Złotówy więcej bo to tylko pogłębia patologie, hajs z NFZ można przep!$%!@?ić na głupoty bo Polak robak i tak zrobi ściepę.

  •  

   pokaż komentarz

   @Maelstrom94:Widzisz, juz pisałem ale powtórzę, to nie jest sytuacja która można jednoznacznie ocenić.
   Mamy w sumie jakby nie patrzeć szczytny cel,lidera który wniósł mnóstwo energii i szmat czasu, żeby to stworzyć i za to należą się całej inicjatywie jak i jej głównemu bohaterowi oklaski i tego nikt rozsądny nie powinien podważać.
   Ale jest też druga strona medalu a w niej nie do końca przejrzyste przepływy finansowe, ukrywanie rodziny w mediach a w gruncie rzeczy to jest biznes rodzinny, niepotrzebne upolitycznienie też nie działa na korzyśc fundacji ani Owsiaka.
   Dlatego jak widze dzieci z puszką to daję ale nie dlatego żeby wspomóc fundacje ale żeby dziecku nie było przykro i pewnie w podobny sposób myśli wielu darczyńców i Owsiak też o tym wie, dlatego krytycy będą mówić, że wykorzystuje cynicznie dzieciaki a zwolennicy, że niech sią ucza od małego czynić dobro etc.
   Poza tym Polacy nie lubia lansu który nieodłącznie towarzyszy Owsiakowi dlatego jest wiele fundacji których nazw nie znamy a zbierają o wiele więcej środków niż WOŚP i nie mówię tylko o Caritasie działającym w zaciszu.

  • więcej komentarzy(21)

 •  

  pokaż komentarz

  Jak się ma takie podejście do lekarzy to co się dziwić.

  źródło: niech jada.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   @EmDeCe: Pseudo minister JAKI dziś w rozmowie, standardowo ten sam argument "Zniszczyć Owsiaka bo sponsoruje Woodstock z zebranych pieniędzy"

   Ch$% tam, że rok w rok wyposaża ogromną ilość szpitali w drogi, nowoczesny, POTRZEBNY sprzęt. Zniszczyć typa bo bo co z tego, że oddaje 100 milionów na szpitale, jak sobie zgarnie z tego jakieś grosze.

   Pisuary to najgorsze co spotkało Polskę.

  •  

   pokaż komentarz

   @EmDeCe: a co platforma przez 8 lat zrobila zeby zatrzymac lekarzy w Polsce?

   Pis im cos jednak dal.

  •  

   pokaż komentarz

   @Jangcy: Np zdjęcie ogranicznika krotności ZUSu, kwoty wolnej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @KwadratF1: Te 100 milionów które daje wośp to jest kropla w morzu wydatków na sprzęt. Ja nie krytykuję ale proporcje trzeba zachować. WOŚP zaczynał wydając kasę bez żadnego pomysłu i szpitale które otrzymywały sprzęt chowały go do magazynów bo nie był w stanie z niego korzystać. Od jakiegoś czasu się to poprawiło ale to nie jest jakaś znacząca pomoc dla służby zdrowia. Owsiak jest bardzo antypatyczny i zraża ludzi do siebie przez to, że p@??%?@i o polityce bez potrzeby. Ja daję kasę na wośp bo uważam to za pożyteczną akcję ale mógłby Owsiak czasem się w język ugryźć, bo się zachowuje jak taka dewotka - kto nie z nim to jego wróg i jeszcze wróg chorych dzieci.

  •  

   pokaż komentarz

   Ch?! tam, że rok w rok wyposaża ogromną ilość szpitali w drogi, nowoczesny, POTRZEBNY sprzęt. Zniszczyć typa bo bo co z tego, że oddaje 100 milionów na szpitale, jak sobie zgarnie z tego jakieś grosze.

   @KwadratF1: gdyby zgarniał to rzeczywiście był by to powód do krytyki
   Woodstock jest sponsorowany przez firmy, które konkretnie na to przeznaczają pieniądze. To nie jest tak, że Play sypnie milion złotych i róbcie z tym co chcecie tylko np. 10% ma iść na zorganizowanie Woodstocku, bo dla nich to jest reklama. (dane z dupy ale ogólnie to impreza jest finansowana przez sponsorów, a nie puszki).

  •  

   pokaż komentarz

   Owsiak czasem się w język ugryźć, bo się zachowuje jak taka dewotka - kto nie z nim to jego wróg i jeszcze wróg chorych dzieci.

   @kontomierz: Ale Owsiak musi. Gdyby siedział cicho to PiSuary zrobiły by z niego wroga narodu w oczach bardziej prymitywnych ludzi. To nie Owsiak się pcha do polityki tylko polityka do Owsiaka. On nie chce ale musi. Oby się tylko nie dał wciągnąć w ich zagrywki bo z tymi mistrzami obłudy nie wygra i zaraz go zaplączą w grube, ustawione afery.

  •  

   pokaż komentarz

   @KwadratF1: Ale takie obrzucanie się gównem nawzajem jest słabe. Jak ktoś trzyma jakiś poziom to się nie zniża do szamba. Owsiak nie przekona zatwardziałych wrogów do swojej sprawy a takie dziecinne pohukiwania zrażają do niego i całej akcji. Dla mnie osobiście Owsiak w ostatnich latach sporo stracił właśnie przez tą całą otoczkę. Hipokryzję też parę razy pokazał.

  •  

   pokaż komentarz

   @kontomierz: Niestety nikt nie jest święty. Nie ważne jednak jaki jest Owsiak. On jest tylko jednym z trybów tej machiny. Ważny jest cel.

  •  

   pokaż komentarz

   @KwadratF1: Dlatego właśnie wspieram całą akcję, setki tysięcy młodych, starych robi coś dobrego i często są z przeciwnych stron barykady.

  •  

   pokaż komentarz

   @KwadratF1: Ze zbiórki ani złotówka nie idzie na woodstock.

  •  

   pokaż komentarz

   Ze zbiórki ani złotówka nie idzie na woodstock.

   @IIGuardianII: Ale ja to wiem :) Problem w tym, że raczej mało kto to wie, a PiSuary z tego korzystają i bez przerwy atakują Owsiaka tym "argumentem" tak jak dziś Jaki to zrobił w konfrontacji z Arłukowiczem.

   Ogólnie ten cały Jaki jest smutnym człowiekiem bo na rozkaz Jarka musiał z siebie zrobić kompletnego kretyna bronią aborcji dla wszystkich bo gdzieś jakiś na pół martwy uszkodzony płód "konał w misce" po operacji aborcji. Oczywiście jak taki skazany na śmierć człowiek się urodzi się i umrze w mękach, pozostawiając traumatyczne przeżycia, to jest ok...

   Szlag człowieka trafia żeby jakiś staruszek ustawiał wszystkim życie według swojego chorego łba.

  •  

   pokaż komentarz

   @KwadratF1: Retoryka PiSu - dziel i rządź. Jak ktoś ma/obraca dużą kasę to na pewno jest ZŁY. Wszyscy którym się udaje, to krętacze, złodzieje i dopisz co tam jeszcze chcesz.
   Na szczęście tego frajera dojadą Waltzowie za cyrk z tą komisją i skończy się podskakiwanie dresiarza, który myśli, że gdy założy garnitur, to jest cwańszy od innych ludzi. Nie bez powodu Jarek posadził w tej komisji takiego szczekającego ratlerka.

  •  

   pokaż komentarz

   @Jangcy: taa dał, strzała w pysk swoją ignorancją

  •  

   pokaż komentarz

   @KwadratF1: Wypowiedz Jakiego to kolejny przyklad na to, ze polska prawica juz zupelnie zdziczala.

  •  

   pokaż komentarz

   @KwadratF1: Pisuary, Peowcy i cała pookrągłostołowa zgraja to najgorsze co spotkało Polskę, a wcześniej komuna i zabory. Jedyny sposób aby w Polsce zbudować dobrobyt to stworzyć dobre warunki dla firm i powstrzymać tych którzy którzy chcą z kraju wyjechać, lub zmusić do powrotu tych którzy wyjechali. Współcześni emigranci którzy Polskę opuszczają to jeszcze gorsza plaga niż politycy.

  • więcej komentarzy(6)

 •  

  pokaż komentarz

  Ale zobaczcie jak medycyna poszła do przodu. Niebagatelny wpływ wywarło to na trudność nauki. Materiału coraz więcej przybywa bo medycyna zap%#??@%a, a nie stoi w miejscu. Przez co studia są coraz trudniejsze. Mniej ludzi idzie i mniej zdaje. Dodamy do tego warunki i pensje - jest skutek.

 •  

  pokaż komentarz

  To może reforma służby zdrowia?

  •  

   pokaż komentarz

   @wiemcozrobiles: Pomysł dobry. Ciekawe, który polityk będzie miał odwagę ją przeprowadzić. Czy znajdzie się odważny?

  •  

   pokaż komentarz

   @wiemcozrobiles: @marekpiotr: każdy mówi reforma, a nie mówi czego ta reforma ma dotyczyć. Bardziej od reformy służba zdrowia potrzebuje pieniędzy.

  •  
   B.............3

   +7

   pokaż komentarz

   @wiemcozrobiles: Dobrze. To podaj w punktach, czego reforma ta ma dotyczyć. I to mają być konkrety!

  •  

   pokaż komentarz

   Bardziej od reformy służba zdrowia potrzebuje pieniędzy.

   @lewaq3000: A może placówki medyczne bardziej potrzebują lepszego zarządzania środkami? W tej chwili mamy sytuację, w której szefowie przychodni wiedzą, że i tak dostaną pieniądze z NFZ, a więc poprawa w tym względzie nie jest potrzebna.

   Moim prywatnym zdaniem warto by zacząć od reformy finansowania placówek medycznych. Chciałbym, żeby na rynku ubezpieczeń medycznych była taka konkurencja jak w przypadku ubezpieczeń samochodowych. Chciałbym mieć wybór firmy ubezpieczeniowej.

  •  

   pokaż komentarz

   @wiemcozrobiles: W tym kraju nigdy nie będzie dobrze dopóki te kołki nie będą ponosić odpowiedzialności za to co zrobili i czego nie zrobili przez te cztery lata. Co dwa lata będzie zmiana premiera ministrów i tak w koło, jeden zdąży coś zacząć to przychodzi kolejny na jego miejsce i uwala projekt bo to nie jego, bo jemu nie pasuje. Po co mają się starać przez te 4 lata jak można wywołać jakąś aferę, jakiś tam Smoleńsk czy inne nic nie ważne gówno. A my jak się babraliśmy w gównie tak dalej będziemy się babrać. Czy jest tam ktokolwiek komu zależy na czymś więcej niż tylko własnym stołku?

  •  

   pokaż komentarz

   @marekpiotr: Wątpię że w kwestii gospodarowania pieniędzmi jesteśmy wiele w stanie poprawić. Który rozwinięty kraj wydając mniej lub tyle samo kasy co my, ma lepszą służbę zdrowia?

   Chciałbym, żeby na rynku ubezpieczeń medycznych była taka konkurencja jak w przypadku ubezpieczeń samochodowych. Chciałbym mieć wybór firmy ubezpieczeniowej.

   @marekpiotr: nikt ci nie da takiego wachlarza usług, jaki oferuje NFZ w takiej cenie nie da (zakładając że zarabiasz mało). Po prostu biedaki zarabiających mało nie będzie stać na opiekę medyczną na dzisiejszym poziomie i będą musieli dostać gorszą opiekę zdrowotną. Oczywiście na pierwszy rzut oka by się poprawiło, mniejsze kolejki itd. po ludzie braliby jakieś gównoubezpieczenia. Wszystko byłoby miło i przyjemnie do czasu jakby potrzebowali przeszczepu wątroby, zachorowali na białaczkę czy potrzebowali operacji serca. Można byłoby to samo zrobić dzisiaj, ile płacisz składki, taką służbę zdrowia dostajesz, tylko że wściekły lud by "bogaczy" na pale powbijał.

  •  

   pokaż komentarz

   Oczywiście na pierwszy rzut oka by się poprawiło, mniejsze kolejki itd. po ludzie braliby jakieś gównoubezpieczenia

   @lewaq3000: Wcale nie o to chodzi. Kolejki by się nie zmieniły, bo ludzie dalej by chorowali. Za to miałbym wybór komu za co chcę zapłacić. I myślę. że w umowie ubezpieczenia byłoby wyszczególnione, jakie leczenie będzie opłacone przez ubezpieczyciela, ewentualnie na jaką kwotę. Ubezpieczyciele musieliby zawalczyć o klienta, na przykład kosztami albo wyższym zakresem ubezpieczenia.

   No ale póki co, nie widać u rządzących woli zmian. Opozycja też nie ma pomysłów na reformy.

  •  

   pokaż komentarz

   Kolejki by się nie zmieniły, bo ludzie dalej by chorowali.

   @marekpiotr: ale nie każdego byłoby stać na lekarza. Jak robisz prywatnie to dużych kolejek nie ma.

   Ubezpieczyciele musieliby zawalczyć o klienta, na przykład kosztami albo wyższym zakresem ubezpieczenia.

   @marekpiotr: I wyczarowałby xD Ludzie dostaliby wyższe koszty za mniejszy zakres. Skończyłoby się tym, że ubezpieczyciele wyłączyliby leczenie warte miliony. Masz raka czy potrzebujesz przeszczepu albo operacji serca, to se płać sam.

   No ale póki co, nie widać u rządzących woli zmian.

   @marekpiotr: bo każda zmiana będzie niekorzystna dla części elektoratu. Tu nie ma dobrej reformy, albo zasypujemy system kasą, albo mówimy ludziom radźcie sobie sami. Na opcję numer jeden nas nie stać, przy opcji numer dwa biedni będą mieli jeszcze bardziej przej%@$ne niż teraz, jeśli zachorują.
   PiS ani PO-N. nie rozwiążą problemu, bo jest nierozwiązywalny przy naszym socjalistycznym i biednym społeczeństwie, które chce socjalu, ale ich na niego nie stać. W Polsce nie ma klasy średniej, która byłaby w stanie wygrywać wybory. Taka PO czy N. nie może sobie pozwolić na reformy, bo tak się przegrywa wybory (reforma wieku emerytalnego). Pamiętam ten kociokwik, jak PO planowało wprowadzić coś a'la NFZ premium, czy wyższa składka za lepsze usługi. Teraz poseł zaproponował symboliczną odpłatność za usługi. Te dwie rzeczy by dużo zmieniły, ale biedota nigdy by za tym nie zagłosowała, a ich jest w Polsce dużo więcej.