•  

  pokaż komentarz

  obniżył rating zadłużenia

  Dziękuje można się rozejść.

 •  

  pokaż komentarz

  No i zaczęło się, pokazówka pomiędzy Chinami a USA zaczyna nabierać tempa. Radzę nie inwestować na razie w dolara. Szkoda że NBP trzyma rezerwy głównie w dolarach.

  •  
   K.......K

   +19

   pokaż komentarz

   Radzę nie inwestować na razie w dolara.

   @1realista1: Każdy poważny inwestor na pewno weźmie pod uwagę ten komentarz wypokowy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Kurcze, ciekawe jaki jest średni portfel inwestycyjny, którym zarządza przeciętny użytkownik tego portalu. Tylu tutaj ekspertów.

  •  

   pokaż komentarz

   @1realista1: jak coś jebnie w ekonomi to właśnie wszyscy polecą do dolara. choćby to tam były największe problemy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kaba___JK: > Każdy poważny inwestor na pewno weźmie pod uwagę ten komentarz wypokowy ( ͡° ͜ʖ ͡°) < No ma się rozumieć ( ͡° ͜ʖ ͡°). > Kurcze, ciekawe jaki jest średni portfel inwestycyjny, którym zarządza przeciętny użytkownik tego portalu. Tylu tutaj ekspertów < Tego to ci raczej nikt nie powie ale i tak nie ważne jest jaką sumą się zarządza tylko jak się zarządza.

  •  

   pokaż komentarz

   @syn_admina: Tak było w przeszłości do póki USA było w stanie spłacać swoje długi, tak samo szybko mogą się wszyscy odwrócić od dolara jeżeli poziom zadłużenia i ogólnie wielkość zadłużenia uznają za niespłacalny. A właśnie Chińczycy próbują tą wiarygodność podkopać więc ten teges, może być różnie.

  •  

   pokaż komentarz

   to dalej za mało. jak p@!%nie to wszyscy uciekną do usa. co z tego że gov będzie miał potężne problemy?
   oni mają zapaść od "zawsze" ale to tam jest potężny rynek konsumencki. tam jest duża giełda i tam są duże biznesy i tamta gospodarka jest najpotężniejsza. nawet to że chińczycy ostro gonią nic nie zmienia.
   jaki procesor masz w swoim kompie, czyj system operacyjny w kompie czy telefonie, jakie filmy oglądasz, jakiej muzy słuchasz, jakiej wyszukiwarki używasz, na jakiej stronie oglądasz filmy z kotami jaką kartą płatniczą i jaką walutą płacisz za zakupy u chińczyków i tak można długo wymieniać.
   usa jest prawdziwym i potężnym imperium

   świeży przykład.
   gdzie indziej na świecie taki elon musk mógł zbudować rakietę, znaleźć finansowanie z różnych źródł, klientów, naukowców itp?

   ja oczywiście zgadzam się z tobą, że problem jaki się rysuje na horyzoncie jest k$#??sko realny i niebezpieczny. i dla usa i dla reszty świata.

   ale...
   lata 60 ruscy i amerykanie rywalizują w podboju kosmosu. jedni i drudzy budują coraz lepsze rakiety.
   w końcu sekretarz zsrr pyta się jak to jest że amerykanie ciągle ich przeganiają w kosmosie.
   na to rosyjski naukowiec odpowiada;

   pokaż spoiler widocznie mają lepszych niemców


   parafrazując.

   pokaż spoiler amerykanie mają lepszych żydów
   po raz kolejny okaże się że że katastrofa nadciąga, i żydzi z fedu zarobią hokus pokus i po 4latach depresji znowu wróci prosperita i po rak kolejny narzekanie że usa upadnie


   @1realista1:

  •  

   pokaż komentarz

   @syn_admina: Mi się kilka rzeczy w życiu wyśniło i sprawdziło się to w 100%. Wiem że nie każdy wierzy w takie rzeczy jak też bym nie wierzył gdyby nie sprawdzało się. I wyobraź sobie wyśniło mi się że syn urodzi mi się siódmego, śnił mi się mój jeszcze nienarodzony syn i siódemka i przekonanie że urodzi się siódmego. Szóstego jedziemy do szpitala na ocenę, nic nie wskazuje na żaden poród, ani żona skurczów nie miała, myśleliśmy że poród to będzie za tydzień lub dwa. Wzięli ją dla świętego spokoju na obserwację. O 12 zaczęły się skurcze, rano 7 urodziła, wszyscy zdziwieni włącznie z lekarzami, ale ja jej cały czas powtarzałem że z synem się umówiliśmy na poród na siódmego i to wiedziała przed porodem. Następna sprawa, od co najmniej pół roku pisałem że Macierewicz zostanie odwołany, tutaj na wykopie za co dostawałem dziesiątki minusów zarówno od zwolenników jak i przeciwników PISu, dzień przed jego odwołaniem napisałem kolejny post że jutro będzie odwołany i to wywoła nawet szok w PISie bo mało kto z członków będzie o tym wiedział, i wiemy co się stało. A przyśniło mi się to ni z gruszki ni z pietruszki, śnił mi się prezydent Duda i Macierewicz, konflikt pomiędzy nimi i że jeden musi odejść i pod koniec snu informacja że Macierewicz został zdymisjonowany, to było pół roku wcześniej. Śniła mi się też wielka katastrofa w USA, dokładnie to wschodnie wybrzeże, same ruiny i taka wiadomość że nikt nie przeżył. Wschodnie wybrzeże to chyba Lwia część PKB USA. Pożyjemy zobaczymy.

  •  

   pokaż komentarz

   @1realista1: ale opowieść ;]

   usa to wschodnie i zachodnie wybrzeże, dopisze do tego texas bo oni się obrażają jak się ich pomija w podkreślaniu potęgi usa. coś tam się jeszcze dzieje na północy przy jeziorkach a reszta to jak radom z sosnowcem.

  •  

   pokaż komentarz

   @1realista1: to kiedy to jebnie? bo nie wiem czy juz mam sie zaczac pakowac...

  •  

   pokaż komentarz

   @knoper: Tego to nie wiem. Ten sen o USA to miałem akurat szmat czasu temu a dokładnie 18 lat temu a żadna data mi się nie śniła. Ale sen był tak realistyczny że mogłem dotykać gruzy po których chodziłem w Nowym Jorku, zrobiło mi się smutno że nikt poza mną tego nie przeżył, nie wiem co to było, chyba trzęsienie ziemi.

  •  

   pokaż komentarz

   @1realista1: e to ci się śniło 9/11. czyli mogę spać spokojnie

  •  

   pokaż komentarz

   @knoper: Możliwe że masz rację ale podczas snu widziałem nie tylko zniszczony NY ale także Long Island i miałem wrażenie że to jakiś duży kataklizm, w ogóle nigdzie nie było budynków tylko same gruzy.

  •  

   pokaż komentarz

   @syn_admina od 5 lat jak sie interesuje bardziej globalna ekonomia slysze ze w USA jest taki dlug ze zaraz, juz zaraz, za chwileczke jebnie. Nawet przepotezne gospodarczo Niemcy sa tylko ulamkiem pkb usa. Glowny powod do zmartwien to niskie stopy procentowe i co bedzie jak ktos zechce je podniesc przy talim dlugu. Zastanawiam sie co juz wymyslili zeby ten temat obejsc

  •  

   pokaż komentarz

   @ameliniummm: ja tą opowieść znam od lat 70. oni cały czas jadą po bandzie na granicy zdrowego rozsądku.
   choć rzeczywiscie teraz obawy nie są bezsadne. myk z obnizeniem stóp czy zasypaniem problemów górą piniędzów nie będzie w pewnym momencie działał. a w modelu inflacyjnym podniesienie stóp to już rozjebka.
   tu się własnie okaże czy amerykanie mają "lepszych żydów" którzy wymyślą coś i katastrofa znowy zostanie odsunięta na kolejną dekadę.

   ale wracając do samych stanów. nawet jak p@##@#$nie fiat i ogólnie rozjebka, to zauważyłeś już że siłą ameryki jest ich potężna gospodarka, niesamowite zasoby ludzkie, zorganizowane eilty, potęzna armia.
   fiat wyparuje, a te realne rzeczy przecież nie znikną i to one odbudują p@##@#$nik na nowo.

 •  

  pokaż komentarz

  Teraz Polska niech obniży rejting USA i Chin, niech maja i można się rozejść!

 •  

  pokaż komentarz

  "Polska i Botswana" ciekawe zestawienie ( ͡° ͜ʖ ͡°), nie wiem czy jest się czym cieszyć! z jednej jak i z drugiej strony ( ͡° ͜ʖ ͡°).

 •  

  pokaż komentarz

  ludzie, ale USA jest na reke zabicie dolara
  - dla chin usa i eu to 75% ich zysków z eksportu, rzycze powodzenia Chinczykom jak zabija im ta dojna krowe
  - usa ma olbrzymi dlug w dolarach obnizenie wartosci dolara, powoduje obnizenie wartosci zadluzenia
  - usa trzyma reke na twardych zasobach, ropa i surowce,
  - usa ma olbrzymie zadluzenie wewnetrzen, a glownie w sektorze publicznym, olbrzymie swiadczenia obiecywane przez kolejne rzady, najkorzystniejsze dla rzadu bylo by przeprowadzenie, operacji podobnej do tej w Polsce w latach 1990-1995, hiper inflacjia, a nastepnie denominacja. Swiadczenia obiecywane przez rzad byly bu wtedy bezwartosciowe.
  - pozwolilo by to takze na przeprowadzenie reform spolecznych

  spodziewam sie takiego scenariusza
  - Trump i rzady republanów do 2020 roku, na zielono
  - 2020 Wygrywa Bernie Sanders gospodarka idzie sie j@@$c, przy okazji socjalizm zbiera baty
  - 2028 USA wraca do gry kochamy kapitalizm.

  To podejscie jest niezbedne, bo globalizm upadł, bo chiny nie chca wspólpracowac. Wiec teraz bedzie walka o wyrwanie sobie jak najwiekszego kawalka tej planety, dlatego kapitalizm bedzie korzystniejsza opcja dla swiatowej oligarchi.