•  

  pokaż komentarz

  "Gdy po miesiącach ciężkiej pracy, pierwsza wersja Strimi wystartowała, zrozumiałem że jestem w punkcie wyjścia. Zdałem sobie sprawę, że wzorując się na obecnych social mediach, natknę się na dokładnie te same problemy, z powodu których sam byłem niezadowolony" - LOL

  To potrzebował miesięcy ciężkiej pracy aby zdać sobie sprawę że nie będzie zadowolony ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ma smykałkę do biznesu, nie ma co...
  Co za gość, muszę mu rzucić pomysł aby napisał drugiego Facebooka, po 10 latach stwierdzi że jest w punkcie wyjścia.

  •  

   pokaż komentarz

   @Stivo75:

   To potrzebował miesięcy ciężkiej pracy aby zdać sobie sprawę że nie będzie zadowolony ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Jestem gotowy w to uwierzyć i nawet nie jestem tym zaskoczony. Pewnie miał alternatywne pomysły, które okazały się nie działać tak jak sobie wymyślił ¯\_(ツ)_/¯

   Jako twórca możesz próbować robić to samo co inni tylko lepiej, albo uznać że ktoś inny zrobił to najlepiej jak się da - i iść na piwo.

  •  

   pokaż komentarz

   @Stivo75: Przecież autor to jakiś amator hobbysta, na premierze jego serwisik zabił ruch w postaci 30 osób. No bo po co myśleć o skalowalności skoro się robi konkurencję dla wykopu ¯_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   @RobotKuchenny9000: Teraz backend jest zdecentralizowany na kilkaset komputerów sieci Steem, a frontend ... nie wiem xd Natomiast żeby nie było. Jak Strimi by upadło to z innych "blockchain explorerów" (takich powiedzmy przeglądarek) można Wasz post odczytać

   Ba, w tej sieci posty nie mogą być usunięte (nawet edycja nie kasuje poprzedniego)

  •  

   pokaż komentarz

   dlatego m.in. multikonta są legalne, lecz liczy się siła kont, które oddały głos na Twoją treść.

   @fervi: czyli co, jak ktoś ma silne multikonta to hulaj dusza piekła nie ma, co to w ogóle za pomysł?

  •  

   pokaż komentarz

   @MusicURlooking4: Ogólnie tak, tylko co oznacza sile. Silne oznacza cenne. Żeby dawać (jak moje konto) 1.3 dolara musisz mieć 3000 SP. Aby mieć 3000 SP musisz (najprościej chyba) kupić 3000 SP o wartości 9000+ dolarów.

   Ale powiedzmy, że masz kasę, bo jesteś milionerem. Są też mechanizmy społecznościowe, które się mogą tobą zająć jak zauważą, że używasz multikont.

   W Steem otrzymujesz pieniądze (np. dolara), ale można je "zabrać" (nie tyle zabrać z portfela, ale jeśli twój post ma dostać 1 dolar, a ja dam flagę za 1 dolar, to twój post nic nie dostanie)

  •  

   pokaż komentarz

   @MusicURlooking4: bardziej opłaca się mieć jedno mocne

  •  

   pokaż komentarz

   @noisy: z tego co pisze @fervi to bardziej się opłaca mieć na przykład trzy silne konta. A co na przykład w przypadku gdy osoby z silnymi kontami umówią się na manipulację i będą faworyzować siebie i swoich znajomych, przez co ktoś kogo nie lubią nie zarobi złamanego grosza pomimo tego, że tworzy wartościowy kontent?

   Nie odbierzcie tego jako atak ale przy takich zasadach to wygląda jak kółko wzajemnej adoracji i lizania się po tyłkach ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @MusicURlooking4: Pytanie dobre. Jednak naturalnie jak na czymś zarabiasz to powstają mechanizmy, które próbują ukrócić takie procedery.

   Dam ci przykład Cheetah bota. Steem raczej służy do pisania treści (artykułów itd). A co jak wrzucisz plagiat? Niby nic, ale mamy kota z pociskami przeciwpancernymi, który wykrywa plagiaty

   Są też boty, które starają się szukać takich osób, co się faworyzują.

  •  

   pokaż komentarz

   @MusicURlooking4: kółko wzajemnej adoracji nie jest niczym złym, jeżeli jest otwarte, transparentne i każdy może do niego dołączyć. Takim kółkiem jest np. Polska społeczność na Steem, albo np społeczność skupiona wokół tags science

  •  

   pokaż komentarz

   Są też boty, które starają się szukać takich osób, co się faworyzują.

   @fervi: a skąd pewność, że boty szukają u wszystkich tylko nie u znajomych królika? Wiesz ja na przykład nie znam się na kodowaniu i co z tego, że pokażesz mi kod bota jak nie będę w stanie stwierdzić czy bot jest uczciwy?

   to powstają mechanizmy, które próbują ukrócić takie procedery.

   To jaki jest sens przyzwalania na multikonta? Po to by tworzyć mechanizmy do walki z problemem, który stworzyło się samemu? Nie rozumiem tego.

  •  

   pokaż komentarz

   Wiesz ja na przykład nie znam się na kodowaniu i co z tego, że pokażesz mi kod bota jak nie będę w stanie stwierdzić czy bot jest uczciwy?

   @MusicURlooking4: Możesz sam wyszukiwać takie osoby i zgłaszać. Każdy na Steem jest moderatorem (nawet ty jak będziesz). To nie domena wybranych

   To jaki jest sens przyzwalania na multikonta?

   @MusicURlooking4: Możliwości jest parę
   - Chcesz pisać po polsku i angielsku. Osoby po polsku jak cię śledzą to mogą nie chcieć postów angielskich i vice versa
   - Wszelkich botów; testy, zbieranie pieniędzy za wykonanie usługi i tak dalej
   - Sieć jest dość wolnościowa, nikt ci zabronić pisać nie może (co najwyżej oflagować). Nie ma tutaj opcji usuń konto ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   Chcesz pisać po polsku i angielsku.

   @fervi: to nie mogę po prostu napisać artykułu w dwóch językach?

   Wszelkich botów; testy, zbieranie pieniędzy za wykonanie usługi i tak dalej

   Tego nie rozumiem w kwestii multikont, mógłbyś to jakoś jaśniej opisać? Multikonta się zakłada żeby zbierać pieniądze czy jak to działa?

  •  

   pokaż komentarz

   to nie mogę po prostu napisać artykułu w dwóch językach?

   @MusicURlooking4: Możesz, ale wiele osób woli dwa konta mieć pod to. Jedne z treściami po polsku, drugie po angielsku. Ogólnie gorzej się czyta jak masz dwa języki, bo musisz scrollować itd.

   Multikonta się zakłada żeby zbierać pieniądze czy jak to działa?

   @MusicURlooking4: Multikonto zakładasz jak potrzebujesz. Powiedzmy, że zrobiłeś bota, który gra "high / low" (rzut kostką, jak 4 - 6, to high, 1 - 3 low). Bot sobie czatuje, a ty, żeby nie zaśmiecać swoich transakcji, kont itd. masz po to drugie.

   Możesz też jakiś mechanizm sieci testować i mieć drugie

   Ogólnie pieniądze na Steem zarabiasz od siły konta. Np. konto pewnego użytkownika daje chyba 20 dolarów, ale jego konto jest warte z 300k dolarów. Nie jest łatwo zdobyć odpowiednią siłę, ja jestem od maja w sieci i gdyby nie delegacje (masz w użytek upvotowy pożyczony hajs) to mój głos byłby warty z 40 centów. Na tym nie opłaca się nic robić :D

   Oczywiście im więcej upvotujesz tym mniej dajesz - są limity

  •  

   pokaż komentarz

   Jedne z treściami po polsku, drugie po angielsku. Ogólnie gorzej się czyta jak masz dwa języki, bo musisz scrollować itd.

   @fervi: a powiedz mi jeszcze, to nie da się tak żeby na jednym koncie po prostu pisać dwa artykuły, jeden po polsku a drugi po angielsku, żeby nie musieli scrollować?

  •  

   pokaż komentarz

   @MusicURlooking4: Da się, ale mówię o innej sytuacji. Powiedzmy, że jesteś moim ulubionym pisarzem, a ja nie znam angielskiego. Piszesz 90% treści po polsku i jest git, ale tych 10% nie rozumiem.

   Nie ma tragedii. A co jak jestem anglikiem, przeczytałem ten 1 post po angielsku i 9 po polsku nie rozumiem? Mogę cię wtedy przestać obserwować.

   Czy tak to działa (w sensie, że osoby śledzą to co rozumieją)? Nie wiem. Ja zwykle piszę po polsku i czasem po angielsku (jakiś projekt open source opisuję czy coś innego).

   A co jak zamiast angielskiego ktoś pisze po turecku? :D Jeszcze gorzej.

   To raczej kwestia estetyczna tak naprawdę

  •  

   pokaż komentarz

   @fervi: a rozumiem, bo ja to wychodziłem z założenia żeby każdy artykuł pisać od razu w dwóch wersjach żeby mogło trafić od początku w zasadzie do większości.

  •  

   pokaż komentarz

   @Stivo75: Przecież autor to jakiś amator hobbysta, na premierze jego serwisik zabił ruch w postaci 30 osób. No bo po co myśleć o skalowalności skoro się robi konkurencję dla wykopu ¯(ツ)

   @RobotKuchenny9000: Fakt faktem, błędy były. Aczkolwiek weźcie także pod uwagę, że wykop był i jest budowany ponad 10 lat. A i tak nadal gówno jest zrobione, manipulowanie znaleziskami, stronnicza moderacja itp. Najlepsze jest to, że sami użytkownicy próbują poprawiać serwis dodając swoje: "dodatki" bo tamte ludzie nic do końca sami nie potrafią zrobić.

   Pozdrawiam :).

  •  

   pokaż komentarz

   @RobotKuchenny9000: na otwarciu była duża ilość wejść, ale serwer miał słaby i strona padła. potem było odwlekanie do kolejnej prmiery, która sie przedłużała i już mi sie odechciałgo na to czekac, jak zapewne wiekszości.

  •  

   pokaż komentarz

   @MusicURlooking4: ja dotychczas pisałem głównie w dwóch językach, polski pod angielskim. Ale piszę długie wpisy, więc trzeba dużo przewinąć do polskiego. Dlatego teraz przesiadam się na dwa osobne wpisy.

 •  

  pokaż komentarz

  A wykop ciągle bez swojej waluty. Bordo robią za darmo ( ͡° ʖ̯ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  Warto tutaj również podkreślić dwie rzeczy. Niestety stare konta z poprzedniej wersji Strimi nie są zmigrowane na obecny serwis, jednak będziemy się odzywać do każdego z osobna indywidualnie – do tych najbardziej zaangażowanych użytkowników ze starej wersji Strimi. Obecnie (w fazie testowej), użytkownicy chcący korzystać ze Strimi, będą musieli założyć konto na blockchainie Steem.

  zeby tam zalozyc konto trzeba podan numer telefonu? serio... (╯°□°)╯︵ ┻━┻
  jak odzyskam swoje stare to zajrzę...

  źródło: img.sadistic.pl

 •  

  pokaż komentarz

  Treść nie może być pusta

  źródło: fromapp.jpg

 •  

  pokaż komentarz

  Znowu ci nieudacznicy którzy chcą robić bardziej darmowy klon darmowego portalu? :D Teraz już chyba przeszli samych siebie i poprzednio nie działało nawet dodawanie postów a start był przekładany 152 razy...

  A teraz mówicie że ma się dać dodawać posty, być bez reklam i jeszcze ci będą za to płacić kasą trzepaną z energii kosmicznej? No cuda na kiju ... hurr durr Polak łamie prawa dynamiki Newtona :D

Dodany przez:

avatar fervi dołączył
454 wykopali 64 zakopali 16.4 tys. wyświetleń

Mirkujesz już

Czy wiesz, że w tym
czasie mógłbyś
przeczytać
książki?