•  

  pokaż komentarz

  A tam takie gadanie. Wystarczy żeby strony nie były przeładowane toną gówna, to się będą wczytywać szybko.
  Teraz większość stronek to trochę tekstu, 3 obrazki i 40 skryptów marketingowych, tysiąc listenerów w javascriptach i tuzin tańczących reklam.
  Jak dla mnie dobry ruch i wiem co to AMP. Z własnym cache i poprawną konfiguracją nagłówków też można osiągnąć bardzo dobre wyniki. Po prostu lepiej zdrobione strony będą miały lepszą ocenę i większy zasięg.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kargaroth: Optymalizacja kodu to jedno - a sam hosting (czyli ogólna zdolność przesyłowa) to drugie. Rozwijające się, konkurencyjne serwisy mogą być odcinane wcześnie właśnie przez tego typu politykę.

   Mnie to bardziej wygląda na politykę Google promowania dużych bytów, a odcinanie planktonu - tak jak najnowsze zmiany w monetyzacji na YT pokazują.

   W jednym i w drugim przypadku Google tłumaczy to poprawą jakości usług - a ja nieufna bestia trochę im nie wierzę ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   sam hosting (czyli ogólna zdolność przesyłowa)

   @lonegamedev: od tego właśnie jest cache. Większość budżetowych hostingów wspiera parę rodzajów cache'y bez problemu. Kwestia żeby wiedzieć co i jak ustawić.

   Mnie to bardziej wygląda na politykę Google promowania dużych bytów, a odcinanie planktonu

   @lonegamedev: ale duże serwisy też cierpią często na badziewną wydajność i długie czasy ładowania. Sam rozwijam w tym momencie strasznego molocha do którego co chwila jest dokładane coś "dynamicznego", no bo musi się zmieniać, ma być ciekawiej. Dla mnie to jest głupie, bo ja chcę zobaczyć treść, a nie animacje, wodotryski i ficzery. Jak nie ma ciekawej treści to strona mnie nie interesuje. Duże zabetonowane biznesy tego nie rozumieją, więc takie wymuszenie na nich odchudzenia stron będzie pozytywną rzeczą.

   Co do "planktonu", tu też się przyda odcinanie, bo większość ma w dupie wydajność swojej strony. Kto to widział żeby gównostrona na wordpressie ładowała się 30 sekund na desktopie? To już nawet nie przez samą wagę strony, ale tragicznie pisane wtyczki i szablony. Pierwsza odpowiedź od serwera po 7 sekundach, a nie 7 milisekundach.

   Ja jako odbiorca chcę treść szybko i cieszy mnie że będę mógł znajdować interesujące mnie rzeczy w krótkim czasie zamiast wchodzić na 5 stron równolegle i obstawiać w głowie która się wczyta pierwsza, która ostatnia, a która złapie timeout.

  •  

   pokaż komentarz

   od tego właśnie jest cache. Większość budżetowych hostingów wspiera parę rodzajów cache'y bez problemu. Kwestia żeby wiedzieć co i jak ustawić.

   @Kargaroth:

   Cache? Przeglądarkowy cache? Czy masz na myśli usługi rozproszonego hostingu? Owszem, tak - jedno i drugie działa ale tylko na statyczne zasoby.

   Co do "planktonu", tu też się przyda odcinanie, bo większość ma w dupie wydajność swojej strony.

   Kosztem może być mniejsza różnorodność i innowacyjność. Teraz próg wejścia z czymkolwiek jest śmiesznie niski. Owszem dużo śmiecia, ale też mnóstwo perełek. Ja chyba wolę taki internet - niż przemielony i korporacyjnie zoptymalizowany.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kargaroth:

   Jak dla mnie dobry ruch i wiem co to AMP. Z własnym cache i poprawną konfiguracją nagłówków też można osiągnąć bardzo dobre wyniki.

   Owszem, można. Ale czy własny cache lub cache od innych firm jest w stanie konkurować z infrastrukturą Google? Mam tu na myśli GGC (Google Global Cache), które jest obecne w baaaardzo wielu punktach wymiany ruchu i sieciach ISP.

   O ile popieram promowanie szybko działających stron mobilnych (ale wykonanych w standardowej technologii), tak dawanie forów stronom zbudowanym na AMP (i hostowanych w infrastrukturze Google) budzi mój niepokój. Niestety, ale moim zdaniem to kolejny krok w stronę "przejęcia" internetu przez wielkie korpo (w tym przypadku Google)...

  •  

   pokaż komentarz

   @Kargaroth: @lonegamedev generalnie pewnie chodzi o to co wychodzi w Google Speed Insight, czyli: critical rendering path; ustawiony czas cachowania dla CSS, obrazków, itd.; minifikacja; gzip; możliwie mała ilość plików CSS/JS; inne pomniejsze duperele. AMP i czas odpowiedzi serwera są jednymi z wielu parametrów. Ten drugi można i tak znacząco skrócić wspomnianym chachem wyrenderowanych stron.

   Co nie zmienia faktu, że dla "planktonu" to jest problem, bo często taka optymalizacja przekroczy parokrotnie "pińcet złotych" wydane na stronę (ʘ‿ʘ)

  •  

   pokaż komentarz

   @Kargaroth nie znam sie ale sie wypowiem. Jak to wpienia

  •  

   pokaż komentarz

   bo ja chcę zobaczyć treść, a nie animacje, wodotryski i ficzery.

   @Kargaroth: Na Flasha przejdziecie, będzie dobrze :)

  •  

   pokaż komentarz

   @lonegamedev: Widać to jak na dłoni. Już teraz Google rozwija mocno panel "Moja Firma", który docelowo ma zastąpić normalne lokalne strony. Wystarczy, że później będą premiować strony lokalne na ich platformie poprzez wyższe czynniki rankingowe lub prezentowanie dodatków wizualnych w serpach(np. "zweryfikowana firma" , logo lub panel ocen czy słuchawka przy wyniku). Direct Answers sukcesywnie zastępują wyniki z mniejszych serwisów tematycznych(już sporo padło). Później wezmą się za ecommerce i wprowadzą własną platformę sprzedażową połączoną z Google Merchant Center. Wyniki organiczne bez adblocków obecnie nie istnieją.
   W międzyczasie Facebook skutecznie wykańcza fora internetowe.

 •  

  pokaż komentarz

  plus amerykanscy operatorzy ktorzy beda mogli spowalniac hosting wybranych serwisow = selekcjonowana papka serwowana pelikanom

 •  
  r......7 via Android

  +33

  pokaż komentarz

  Mogliby karać za upośledzone strony mobilne gdzie brakuje połowy funkcji i i tak trzeba przełączać na wersję komputerową.

 •  

  pokaż komentarz

  Czytaj Google będzie dalej dążyć do monopolizacji internetu, poprzez wymuszanie swojej technologii AMP (Accelerated Mobile Pages). Dla zainteresowanych tematem - klik.

  Cytat:

  Most AMP pages are delivered by Google’s AMP cache, but other companies can support AMP caches.