•  

   pokaż komentarz

   @kartoszki_vip: niby tak ale jak się patrzy na to co się dzieje obecnie to nabiera sensu

  •  
   K........_

   +143

   pokaż komentarz

   @allthethings: Polska to bogate w złoża tereny, dlatego każdy chce tutaj trzymać łapę. Polak ma jeździć do pracy za granicę albo tyrać za 1500zł. Żyd, ruski i szwab dobrze mieszają, żeby Polska nie była normalnym krajem.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kierownik_: ok, a sluchales nagrania? co o tym myslisz?

  •  
   b............k

   -27

   pokaż komentarz

   @Kierownik_: żyd i szwab ale nie ruski, to polacy są obecnie bardzo manipulowani żeby zaatakować rosję, hitler by marzył żeby polacy wspólnie z nim zaatakowali rosję, a dzisiaj polacy robią to za free dzięki nato

  •  

   pokaż komentarz

   @allthethings: Kolejny etap wojny informacyjnej, obliczonej na emocjonalne reagowanie i sprzężenie zwrotne. Nihil novi, wręcz podstawy wojny informacyjnej, którą można określić skomentować ziewnięciem.

   Remedium?

   Reagować śmiechem, nie brać na serio. Nie podchodzić emocjonalnie, odnosić się jakby nas to nie obchodziło, a jednocześnie w Izraelu stawiać jednocześnie na skrajną prawicę i lewicę jednocześnie (by wzięli się za łby) i dzielić społeczeństwo.
   Wspomagać ruchy o otwarcie granic Izraela, podnosić status Palestyńczyków.

   I wrzucać podobne informacje w izraelskie media, by wywołały jak najbardziej emocjonalną reakcję wśród Izraelczyków (Żyd to wyznawca religii, nie każdy Żyd to Izraelczyk - przypominam). By pisali coś w stylu "j@?!ne goje, jak śmią, niech zdychają itd").

   Polska już dawno powinna stworzyć pion "trolli internetowych" i usiłować zrobić z ludzi używających zwrotu "polish death camps" niewyedukowanych idiotów. Najlepiej w stylu memu nosacza, że tylko niewykształcony Żyd może używać takich porównań. Śmieszkować, że dalej będzie "Jewish death camps".
   Ot absurdem bić w "polskie obozy". Dodatkowo wrzucić w izraelskie media ruchy nazistowskie w Niemczech (tak jak ostatnio zrobiono to w Polsce - idiotów znajdzie się wszędzie).

   Przy takiej kampanii medialnej wydalić mem, że pewnie Niemcom polskie flagi się skończyły, bo "polish death camps". Czy stworzyć innego mema - wk$!?ionego Adolfa, że Polacy ukradli Niemcom obozy.

   ---

   A potem dopinać łatki. Niestety, Polska agencja wywiadu to dzieci we mgle, a Polacy są okropnie podatni na wojnę informacyjną.

   Zresztą na przykładzie Ukrainy widać rosyjskie żniwo wojny informacyjnej - Rosja nieoficjalnymi kanałami jak tylko może wspiera Banderę, ruchy antydemokratyczne (by obrzydzić Unię) i jednocześnie idzie na noże z Ukrainę (wyciągając banderyzm i faszyzm), która przez wojnę informacyjną i plastycznie ulepione społeczeństwo izoluje się na arenie międzynarodowej.

  •  
   s.......g

   +3

   pokaż komentarz

   Remedium?

   Reagować śmiechem, nie brać na serio.

   Wiesz jakie jest prawdziwe remedium? Posiadać własną bombę atomową.

   @Camilli:

  •  

   pokaż komentarz

   @skinnydog: I czym ją wystrzelić? Z procy? Zostać obłożonym sankcjami jak Iran czy Korea? Dziękuję, postoję. Geopolityka jest odrobinę bardziej skomplikowana niż machanie szabelką. Bo ta szabelka to przedłużenie polityki, a nasza jest bardzo krótka.

   Przede wszystkim to Polska powinna iść na deal z USA w ramach żydowskich odszkodowań. Wypłacimy - nie ma problemu, ale ta wypłata będzie z puli odszkodowawczej od Niemiec.

   Tu trzeba myśleć, a nie wymachiwać krótką szabelką. Bo godności i honoru to Polska już ma w zapasie na kilkadziesiąt pokoleń i wypada zaangażować bystrych makiawelistów jako polityków, a nie kolejnych twardogłowych Becków czy Rydzów, którzy machają krótką szabelką. Beton to idzie na front - tam znajdzie honor i dumę, polityką kierować winny lisy. Bo armia baranów, której przewodzi lew, jest silniejsza od armii lwów prowadzonej przez barana. Napoleon wciąż aktualny, a historia naszego oręża pokazuje iż jesteśmy lwami dowodzonymi przez barany.

  •  

   pokaż komentarz

   @Camilli napewno masz rację ale dlaczego mamy tak działać. Prawda jest tylko jedna i trzeba jej bronić. Pisać książki w wielu językach o czasach 2WS i o tym co się wydarzyło. Trzeba tą historię wryć w kamień.

  •  

   pokaż komentarz

   Zapomniałbym. Polska i kraje odmawiające przyjęcia uchodźców i temu przeciwne już dawno powinny zrobić false flag typu Palestyńczycy świętujący urodziny Adolfa w ramach jakiejś rekonstrukcji muzułmańskiej dywizji SS.

   I podnosić to podczas debaty, że zachód wspiera nazistów. Naprawdę nie wiadomo jakich środków tu nie potrzeba. No, ale nasza agencja wywiadowcza to dzieci we mgle i jeszcze sporo wody upłynie zanim to się zmieni.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kierownik_ nie tylko. Jak spojrzeć na mapę Europy to Polska wygląda jak tunel transportowy pomiedzy górami a morzem od Europy do Azji

  •  
   s.......g

   +1

   pokaż komentarz

   I czym ją wystrzelić? Z procy?

   @Camilli: Posiadanie takiej broni oznacza również, że masz technologię. Nie bądź infantylny i nie rób na siłę ze mnie idioty. Pls. xD

  •  

   pokaż komentarz

   @Gizd: Tego jest na wyrost. Po prostu masz takie wrażenie, bo do mediów biorą "historycznych celebrytów", ot postacie kontrowersyjne - by podbiły oglądalność i "nie nudziły". Poważny historyk w życiu nie powoła się na takiego Grossa czy Ziemkiewicza, przypis z nich będzie uważany na niepoważny, wręcz "spali" całą pracę.

   Ba, nawet, poważny zachodni/żydowski historyk nigdy nie użyje zwrotu "polskie obozy koncentracyjne" sugerując ich polskość. Naraziliby się na wyśmianie swojego warsztatu. Ponadto doskonale wiedzą iż agencje potrzebują tylko kilku pionków i nie będą opłacić każdego historyka.

   Ot słyszy się o "historycznych celebrytach", jak ich lubię nazywać. Jest o nich głośno bo są kontrowersyjni. Gross czy Ziemkiewicz to taka "Agnieszka Frykowska Frytka" w środowisku.

  •  

   pokaż komentarz

   @skinnydog:

   Posiadanie takiej broni oznacza również, że masz technologię. Nie bądź infantylny i nie rób na siłę ze mnie idioty. Pls. xD

   Nie oznacza. Pierwsze bomby były transportowane przez lotnictwo. Polska nie posiada takiej technologii i w życiu nikt nam jej nie sprzeda kiedy zaczniemy sobie konstruować bombę atomową, nawet zakładając iż będzie nas stać.

   Swoją drogą, określenie "infantylność" idealnie podsumowuje Twoje właśnie komentarze. Szczególnie jeżeli dodać do tego "myślenie życzeniowe", czy "za dużo hearts of iron".

  •  

   pokaż komentarz

   @wyestymowany górnictwo, rolnictwo, grafen, jakąkolwiek produkcję przemysłowa, energetykę, i tak dalej i tak dalej i tak... jesteśmy ruchani chyba najbardziej w neuropie

  •  
   s.......g

   0

   pokaż komentarz

   Nie oznacza.

   Oznacza. Prosiłem o kulturę i szacunek wypowiedzi. Out and over.

   @Camilli:

  •  

   pokaż komentarz

   @skinnydog: Dobrze, to wypada powiedzieć dlaczego posiadanie bomby atomowej wg. Ciebie oznacza posiadanie technologii jej wystrzelenia.
   - Z mojej strony wytłumacz przykład Korei, która od lat eksperymentuje ze średnim skutkiem.

   Do tego odnieś się do mojej wcześniejszej wypowiedzi o kosztach (skąd wziąć pieniądze), potencjalnych sankcjach (i ich wpływu na gospodarkę), oraz rolę międzynarodowego pariasa.
   Do tego dodaj sobie jeszcze brak potencjalnego rezerwuaru fizyków atomowych oraz zbrojeniówki obliczonej na technologię rakietową, która takie rakiety mogłaby opracować.

   Bo jak na razie rzuciłeś infantylną myśl, kontrowersyjne twierdzenie, którego niczym nie poparłeś. Ergo jest ono niewiele warte. Im bardziej kontrowersyjna teza, akademickim zwyczajem, argumenty na jej podparcie mocniejsze.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kierownik_ true, zero rozwoju, zero autostrad, inwestycji, nowych budynków xd

  •  

   pokaż komentarz

   @Camilli: Problem w tym że nas później wydymają w taki sposób że skoro uznaliśmy że roszczenia są zasadne to wypłacimy je bez względu na to czy niemcy je nam wypłacą czy nie. Tylko o to im chodzi, żebyśmy je uznali, dalej już sobie poradzą.

  •  

   pokaż komentarz

   @TobiaszH: Przecież tak się tego nie robi. Po prostu na umowie o odszkodowania z Niemcami jest zapis o wypłaceniu części środków (wcześniej uzgodnionych w zakulisowych rozmowach) na rzecz potomków obywateli polskich żydowskiego pochodzenia.

   To jest biznes. Izrael i Polska chcą pieniędzy w ramach odszkodowania, a USA osłabienia Niemiec, które za bardzo podskoczyły i chcą kierować Unią Europejską i stanowić w jej ramach konkurencję dla USA.

   W Waszyngtonie jest to nie do pomyślenia, że były protektorat i garnizon i pole do ataków jądrowych jakim było RFN usiłuje poprzez Unię konkurować z USA.

   Dla Polski także (jak i całej grupy Wyszechradzkiej i byłemu blokowi Wschodniemu) jest na rękę osłabienie Niemiec i ich dominacji gospodarczej w ramach Mitteleuropy i pułapki średniego wzrostu dla Europy Wschodniej (na tyle bogate by konsumować i na tyle biedne by nie konkurować).

   Zresztą nawet tacy Chorwaci, Serbowie i Boszniacy pałają rządzą zemsty, bo rozpad Jugosławii bardzo lobbowały Niemcy właśnie, a ich firmy bardzo się tam obłowiły.

   Innymi słowy, Europa Wschodnia powinna iść z USA by zrównoważyć potencjał Niemiec i starej UE, w ramach Federacji UE, to Europa Wschodnia będzie wewnętrznym rynkiem zbytu w pułapce średniego rozwoju.

  •  

   pokaż komentarz

   @allthethings zajebiscie werbują ludzi, "O ma Pani wysokie IQ, was Polaków nie będzie, przyłączy się Pani do nas? ” Wojny w infosferze pełną gębą

  •  

   pokaż komentarz

   @Camilli: Plan oczywiscie zacny tylko widzisz takei rtzeczy moga robic ( i robia ) kraje suwerenne.Polska takowym za rzadów platformy i wczesniejszych nigdy nie byla.Czy staje sie taka teraz?Wyglada jakby starala sie wyzwolic z jednej zaleznosci ale odrazu wskakuje glebiej w inna.A glosy krytkiki badz pochwaly z roznych stron oznaczaja tylko ze ktos widzi ze mu cos ucieka a inny ze cos dostaje.Moga byc dla nas pewnym drogowskazem.

  •  

   pokaż komentarz

   jeej co za januszowe pierdolenie

   @kartoszki_vip: Takie tam w ramach podnoszenia wizerunku Polski za granicą ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   @premium122: Mit. Platforma nie była głupsza od Pisu, czy PiS nie jest głupszy od platformy. Oczywiście, content serwowany będzie je stawiał jako ogień i wodę, ale to już zostawiam zainteresowanym. Ani jedyni ani drudzy to żadni zdrajcy, agenci czy grabarze Polski. Różnią się w dwóch sprawach: polityka zagraniczna i gospodarcza.

   Platforma stawiała na współpracę w ramach Federacji UE - Polska miała być liderem wśród Europy Wschodniej i trzymać wschód w ryzach. W zamian za to dostawaliśmy ogromne zastrzyki pieniędzy z UE (Polska jest (wkrótce raczej: była) największym beneficjentem środków UE).
   Po prostu mieliśmy otworzyć wschód jako rynek zbytu UE i być "oczko wyżej" niż nowa ue. Polityka asekuracyjna, bezpieczna.

   Gospodarczo to mainstream, klasyczny liberalizm odszedł w zapomnienie, jednak Platforma uprawiała zdroworozsądkowy interwencjonizm (wyniki podczas kryzysu to zasługa mądrego gospodarowania Platformy) - oszczędnego. Platforma nie popadała w skrajności i zawsze stawiała na "bezpieczną" opcję. W mało ambitny sposób, jednak bezpieczny.

   PiS natomiast chce stworzyć grupę państw zdolnych przeciwstawienia się starej UE i osi sprawczej Paryż-Berlin. Polska jest na to za krótka, więc oddają nas pod protekcję USA jako... wręcz protektorat. Liczą, że USA będzie inwestować Polskę jako swojego pionka na arenie międzynarodowej jako "wściekłego psa" straszącego Rosję(oraz tarczę dla USA - Polska w razie konfliktu będzie spisana na straty) i co najważniejsze - konia trojańskiego w UE - państwa które ma torpedować Federację UE - by nie stanowiło konkurencji dla USA.
   Polityka ta może się okazać katastrofą lub... cudem dla Polski. Ambitnie, ale dość niebezpiecznie

   Gospodarczo PiS to w pełnej krasie socjaliści. Znajomi nawet żartują, że czerwoni, tylko zamiast Marksa mają Jezusa. Oczywiście to trochę heheszki, ale PiS stawia redystrybucję dóbr, co jest w mojej ocenie błędne (inwestowanie w biedotę). Takie akcje to tylko w państwach, które obrosło w piórka. Jednak bardzo mądrym posunięciem PiS jest nieśmiałe tworzenie "pod dywanem" barier protekcjonistycznych - Polska to państwo na dorobku i potrzebujemy swoistego inkubatora dla rodzimych firm, które będą mogły kolonizować gospodarczo inne państwa i pompować zyski do spółek-matek.
   Szczególnie biorąc pod uwagę, że kryzys na Ukrainie nie będzie trwał wiecznie, a pasowałoby by polskie firmy były na tyle bogate, by mogły zjeść kawałek ukraińskiego tortu i wykupować ich firmy (coś co zrobiły zachodnie gospodarki w dobie transformacji ustrojowych w byłym bloku wschodnim). Problem w tym, że te ruchy promujące polskie firmy są nieśmiałe. Natomiast "jaj" wymagało uszczelnienie VATU - wtedy PiS naraziło się wielu światowym korporacjom.
   Historia pokazała też, że nie była to durnota i międzynarodowe korporacje nie zdołały zjeść/ zniszczyć Polski i w gruncie rzeczy nie są takie potężne, bo maks co mogły to zły PR Polski i lobbowanie swoich rządów na rzecz nacisków na Polskę.

   Oczywiście, to nie są żadne prawdy objawione. Po prostu tak to widzę, czasem się przyglądając polityce. Co do samej suwerenności Polski - to medialna papka. Polska to średniak i możemy tylko zdecydować czyim protektoratem będziemy (a to i tak dość sporo, wbrew pozorom). Na suwerenność mogą sobie pozwolić tylko i wyłącznie muzycy koncertu mocarstw.*

  •  

   pokaż komentarz

   @Camilli:
   Boże, jak to się przyjemnie czyta.

  •  

   pokaż komentarz

   @bydgoskiprusak Chyba jest w tym sporo prawdy. Nie po to wciągnęli nas do NATO żeby nam zrobic dobrze tylko po to żeby poszerzyć strefę wpływów i przycisnąć Rosję.

  •  

   pokaż komentarz

   wk$##ionego Adolfa, że Polacy ukradli Niemcom obozy.

   @Camilli: złoto suOPie :o ZUOTO!

  •  

   pokaż komentarz

   @Camilli proponuję zatem utworzyć wykopową sekcje dezinformacji strategicznej, a szefem sztabu tej trollowni uczynić @Camilli aby każdy kto ma trochę czasu mógł podjąć służbę dla dobra narodu z piwnicy.

 •  

  pokaż komentarz

  Dajcie spokój z takimi historyjkami. Ja rozumiem ogólne nastroje po ostatnich doniesieniach prasowych ale powoływanie się na takie źródło (jakiś słuchacz, jakaś jego sąsiadka, jakaś Irena itp.) i formułowanie na jego podstawie oskarżeń to wstyd.

  •  

   pokaż komentarz

   @joseph: No właśnie, albo argumenty albo somsiadki i inne zabobony. Trochę powagi...

  •  

   pokaż komentarz

   @joseph: Przykładów jest multum. Michnik dla austarlijskiej telewizji powiedział ,że "Żydzi w Polsce przygotowują ekspansję i będą ją realizować, gdyż Polacy to stado tępych baranów". Jeśli tak nie mówił to czemu nie procesował się z serwisami, które go cytowały.

  •  

   pokaż komentarz

   @joseph: To "doskonała i pożądana" reakcja. Ot podręcznikowe sprzężenie zwrotne i emocjonalne odnoszenie się do sprawy i "twarde konfrontowanie się". Podstawy wojny informacyjnej.

   A że Polska agencja wywiadowcza to dzieci we mgle w XXI w. to inna sprawa. Na podstawie tego fabryka trolli powinna spłodzić mem. Ten słuchacz, pieprznięci naziści z lasu i podpis, że głupota nie zna granic i puścić w świat. Coś w tym stylu, trzeba nad tym pomyśleć.

   Dodatkowo nie można ulegać emocjom, iść na konfrontację. Takie sprawy trzeba wyśmiewać i uderzać w nie absurdem. Jeżeli chodzi o ofensywę polskiego lobby to powinni puścić w Izraelu reportaż o traktowaniu Palestyńczyków i porównać ich do nazistów, tyle że Polska jest za krótka na takie rzeczy i powinna ograniczyć się tylko do defensywy, a PRZEDE WSZYSTKIM do edukowania społeczeństwa co do wojny informacyjnej - że najgorsze co mogą zrobić to iść na konfrontację i emocjonalnie podchodzić do tematu. A Polacy, niestety, są idealnym materiałem na wojnę informacyjną. Zawsze reagują z dumą i powagą, mówiąc co myślą o absurdach, gdy Polacy są porównywanie do nazistów, a przecież tu chodzi właśnie o wywołanie emocji, a nie prawdę. Bo na pewno się znajdzie ktoś kto walnie "No i po cholerę było ratować Żydów i ryzykować życiem, skoro są tak wdzięczni" - a potem ktoś weźmie taki komentarz i przypnie łatkę nazisty na arenie międzynarodowej.

   Potem wyciągnie ręce po odszkodowania, a gdy "naziści" odmówią, tylko potwierdzą teorię, a państwo zostanie obłożone infamią na arenie międzynarodowej.
   Polacy powinni się uczyć od Żydów, bo siedzimy na górze złota (prawo do odszkodowań od Niemiec), a obecną polityką zarzynamy tę górę.

  •  

   pokaż komentarz

   Przykładów jest multum. Michnik dla austarlijskiej telewizji powiedział ,że "Żydzi w Polsce przygotowują ekspansję i będą ją realizować, gdyż Polacy to stado tępych baranów". Jeśli tak nie mówił to czemu nie procesował się z serwisami, które go cytowały.
   @elkozaq: Tylko że wiadomości o tym znajdują się wyłącznie w różnych śmiesznych prawackich wydawnictwach, z których najwyraźniej każde żywi się tym co wysra inne. A czemu się nie procesuje? Może żydowska natura podpowiada mu, że się nie opłaca, bo w ich przypadku na wygranej i tak nic nie zarobi

 •  

  pokaż komentarz

  Ale żeby na główną wykopu januszowe p$##$$#amento z radia maryja wchodziło to jeszcze takiego dna nie było XD

 •  

  pokaż komentarz

  źródło: The-Zionist-Brain-902x720.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   @EvilNemziSS: Oglądałem propagandę generał Pietrova i on mówił o obrzezaniu i czemu służy. Podał przykład dzieci wychowanych przez psy i to że tych dzieci nie da się już nauczyć bycia "cywilizowanym", mówić na przykład. Są sztywne ramy w rozwoju człowieka w których rozwijają się poszczególne rzeczy w mózgu. Dlatego też w konkretnym czasie wyłącza się na tydzień mózg dziecka przez obrzezanie, dzieciak skupia się na bólu i to powoduje, że nie jest w stanie rozkminić w życiu co się dzieje dookoła niego. Gdy budując dom wylejemy krzywo posadzkę to cały dom jest skrzywiony. Oczywiście traktuję to jako propagandę gdyż nie podawał żadnych badań czy czegoś, takie wykłady z yt, ciekawe ( ͡° ͜ʖ ͡°)