•  

  pokaż komentarz

  Jakos wieksze zaufanie mam do historykow z IPN i ich 100+ swiadkow. Zakop, informacja nieprawdziwa.

 •  
  A..........e

  -9

  pokaż komentarz

  W Jedwabnym mordowali Polacy, którzy nabrali się na niemiecką inspirację. Taka jest prawda

 •  

  pokaż komentarz

  IPN ustalil fakty.. co ciekawe PiSowski IPN :) Pytanie do wykopujacych: czy wy naprawde myslicie, ze Polacy to tak nieskazietlny narod, ze nikt nie mordowal zydow, nie bylo incydentow kolaboracji z hitlerowcami? Na Bozie, przeciez to czysta statystyka. Polacy w (bardzo) przewazajacej wiekszosci pomagali zydom, ale byli rowniez ludzie po drugiej stronie. Falszowanie tego robi z nas zakompleksionych idiotow, niedorozwojow emocjonalnych i tchorzy... Trzeba miec odwage i godnosc, zeby utrzymywac dume z dobrych rzeczy i przyznawac sie do tych zlych.

  Oczywiscie uzywanie okreslen "polskie obozy zaglady" jest jak najbardziej karygodne i zgadzaja sie z tym nawet zydzi, po ktorych obecnie jedzie caly wykop. (to potwierdza tylko mity z ktorymi walczymy)

  To co przeraza, to ustawowe zamykanie geby.. Sami krytykujecie lewackie ustawy, jak ta z kanady ustawowo regulujaca jezyk w stosunku do osob transseksualnych. A czym do ch... wafla rozni sie ta? Tematem? Metody i filiozofia ta sama. Mowie oczywiscie o drugiej czesci ustawy, ktora ustawowo zabrania mowienia "nieprawdy". Prawde ustala rzad - ministerstwo prawdy :). Daje to mozliwosci nieograniczonego manipulowania historia i faktami.

  •  

   pokaż komentarz

   @giku przepraszam bardzo, ale ja nie życzę sobie nazywania całego narodu, z którym jestem związany, antysemitystycznym bo paru kretynów tych Żydów mordowało.

  •  

   pokaż komentarz

   @giku:

   Pytanie do wykopujacych: czy wy naprawde myslicie, ze Polacy to tak nieskazietlny narod, ze nikt nie mordowal zydow, nie bylo incydentow kolaboracji z hitlerowcami? Na Bozie, przeciez to czysta statystyka. Polacy w (bardzo) przewazajacej wiekszosci pomagali zydom, ale byli rowniez ludzie po drugiej stronie. Falszowanie tego robi z nas zakompleksionych idiotow, niedorozwojow emocjonalnych i tchorzy... Trzeba miec odwage i godnosc, zeby utrzymywac dume z dobrych rzeczy i przyznawac sie do tych zlych.

   Dlaczego boisz się ekshumacji? Prawda Cie wyzwoli, nie bój się. Historia (jaka by nie była) powinna zostać zbadana.

   http://nczas.com/publicystyka/sommer-ujawniamy-raport-koli/

  •  

   pokaż komentarz

   @janusz002: A ktos sobie zyczy? To chyba naturalne, ze to bzdura. Przeciez nie o tym pisalem i nie o tym jest druga czesc ustawy. Mamy 3 zdania: Polacy sa antysemitami, wsrod polakow sa antysemici, wsrod Polakow nie ma antysemitow. Tylko srodkowe jest prawdziwe, a walcza miedzy soba zwolennicy pierwszego i ostatniego.

  •  

   pokaż komentarz

   @VanGogh: Witaj w epoce post-prawdy. nczas czy niezalezna maja racje, to zrodlo niezaprzeczalnych faktow. Historycy IPN klamia w zywe oczy, mimo, ze nikomu bardziej niz PiSowi nie zalezy na tym, zeby w jedwabnem nie mordowali Polacy. Mam wklejac linki dotyczace plaskiej ziemi czy raka leczonego sokiem z ogorkow? Najsmieszniejsze jest to, ze portale okreslajace swoje tresci jako "niewygodna prawda" prezentuja "prawde" najbardziej wygodna.

   Zadam jeszcze raz pytanie: czy uwazasz, ze zaden Polak nigdy nie kolaborowal z nazistami i nie mordowall zydow?

  •  

   pokaż komentarz

   @giku: Nie wchodź w żadne ogólniki. Przestań manipulować i odpowiedz, czy ekshumacja w Jedwabnem została przeprowadzona. To jest znalezisko dotyczące Jedwabnego, trzymaj się wątku.

  •  

   pokaż komentarz

   @VanGogh: Zaczalem od tego, ze: historycy ) z IPN ustalili fakty. (naukowcy, ktorzy znaja sie na temacie, nie ty, nie naukowcy z niezaleznej :D) Kropka. Jedwabne to nie jedyna tego typu historia.

  •  

   pokaż komentarz

   @giku: Nie można ustalić faktów bez ekshumacji... To chyba oczywiste. Trzeba mieć pełen materiał do badań, a nie tylko jego część. Dlatego spór o Jedwabne jest wciąż żywy.

   Skoro piszesz o naukowcach, to może odniesiesz się do prof. Andrzej Kola? Co chciałbyś mu zarzucić? Niekompetencje?

  •  

   pokaż komentarz

   @VanGogh: Ty tak twierdzisz, historycy twierdza inaczej. Jestes specjalista? Byly 2 sledztwa, przesluchano ponad 100 swiadkow, znaleziono przedmioty, luski itd..

  •  

   pokaż komentarz

   @giku: Nie ja tylko prof. Andrzej Kola, wybitny historyk i archeolog specjalizujący się w archeologii podwodnej, archeologii średniowiecza i nowożytności. Naukowiec, który prowadził m. in. ekshumacje ciał polskich żołnierzy w Charkowie i Bykowni pod Kijowem. To on twierdzi, że nie można mieć pełnego oglądu kwestii Jedwabnego bez przeprowadzenia ekshumacji, które na etapie przedwstępnym wstrzymał ś. p. Lech Kaczyński z przyczyn religijnych. Czyli innymi słowy z przyczyn politycznych. Z jednej strony piszesz o pisowskim IPN-ie, a z drugiej strony piszesz o historykach z IPN, którzy ustalili fakty. Takie fakty, które pasują Tobie do światopoglądu. Bądź konsekwentny ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   @giku: To dlaczego powstrzymali ekshumacje aby wyjaśnić sprawę raz na zawsze.?

  •  

   pokaż komentarz

   @Pantagruelion: To zdaje sie L.Kaczynski? No tak, skoro powstrzymali, na pewno chca nas oczernic, Bo innych powodow nie ma. Na 100% historycy z IPN klamia. Mimo, ze to ludzie Jaroslawa, ktory wiele by dal, zeby za tym nie stali Polacy, to przekupili ich zydzi. #pdk

  •  
   k.............n

   -4

   pokaż komentarz

   @VanGogh: @Pantagruelion: @giku: kiedyś już zadawałem to pytanie na wykopie ale dostałem tylko minusy, a odpowiedzi nie. Może Wy mi wyjaśnicie. W jaki sposób odkopanie prawie stuletnich szkieletów pomoże odtworzyć przebieg tamtych wydarzeń?

  •  

   pokaż komentarz

   @giku: Juz prawie nie ma wątpliwośći ,że Kaczyńscy to wrogowie racji stanu naszego kraju i Polski . I środowisko patriotyczne też to zaczyna dostrzegać. To co sie dzieje teraz z Izrealem to wystawka na naszego kraju . Zachodnie kraje skażone marksizmem kulturowym potrzebuja wroga >> faszystów stąd te medialny gry i dalsze oczernianie Polski .

   PRECZ z PoPiS !