•  

  pokaż komentarz

  Piękne czasy. Dupę trzeba zapinać na zamek, jak jakiś rower. Jesteśmy beznadziejnym gatunkiem.

  •  

   pokaż komentarz

   @luk4z Wracamy do średniowiecza i uwspółcześnionej wersji pasu cnoty ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   @WuDwaKa: Brzmi zabawnie, ale patrząc na niektóre aspekty życia, ludzkość faktycznie się cofa w rozwoju. Jest mi dzisiaj wszystko nadzwyczajnie obojętne, więc podzielę się swoją #niepopularnaopinia:

   Jest kilka cholernie wielkich blokerów spowalniających rozwój. Wiecznie głodna i nieporadna Afryka, wiecznie niestabilny Bliski Wschód a przede wszystkim wszelkiej maści religie, no i skrajna moralność. Zastanawiam się, czy nie dorzucić do tego jeszcze konfliktów zbrojnych, ale chyba nic tak nie pcha rozwoju do przodu, jak wojna. Z drugiej strony kasę przeznaczoną na zbrojenia można byłoby wydać na badania. W każdym razie, gdyby nie ten cały szajs, średnia długość życia człowieka wynosiłaby dzisiaj pewnie ok. 120 lat, mielibyśmy bazę na Księżycu i kolonię na Marsie. A tak mamy gacie antygwałtowe.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @luk4z:

   Z drugiej strony kasę przeznaczoną na zbrojenia można byłoby wydać na badania.

   Po tym samym można zrozumieć, że kompletnie nie wiesz o czym mówisz. Reszta wypowiedzi jedynie utwierdza w przekonaniu.

  •  

   pokaż komentarz

   @DywanTv: A konkretniej? Zapraszam do dyskusji, ale póki co z argumentami widzę kiepsko.

  •  

   pokaż komentarz

   @luk4z:

   przede wszystkim wszelkiej maści religie, no i skrajna moralność
   Tylko skrajne przypadki religii, które nie są otwarte na żadne zmiany mogą spowalniać rozwój. Jednak taka religia nie istnieje - każda religia to ludzie czyli ewoluuje razem z nimi. Pokaż mi religie, która się nie zmienila przez ostatnie 100 lat. Dodatkowo teraz państwa w większości sa laickie, a religia niewiele miesza się w naukę, bo są to sprawy zbyt skomplikowane dla tluszczy.
   A moralność? Nad moralnością należy wciąz pracować i dywagować. Postęp technologiczny =/= postęp. Postępem może być też rozwinięcie moralności, wrażliwości i poszerzanie horyzontów mas. Nad tym także trzeba pracować, zeby nie dochodziło do sytuacji, gdzie nasza technologia nam przesadnie szkodzi. Konwencja Genewska to rowny postęp co nowa technologia.

   Zastanawiam się, czy nie dorzucić do tego jeszcze konfliktów zbrojnych, ale chyba nic tak nie pcha rozwoju do przodu, jak wojna. Z drugiej strony kasę przeznaczoną na zbrojenia można byłoby wydać na badania.

   Tu dobrze zauwazyłes, że to wojna pcha ludzkość najbardziej do przodu. Nowe technologie najszybciej powstają przy odpowiedniej motywacji, a nic tak nie działa na czlowieka jak strach. Co prawda na dluższa metę to, moim zdaniem, straszne i warto zrezygnować z szybkosci rozwoju na rzecz pokoju. Chociaż pokój i dyplomacja mogą spowalniać rozwój.
   I nie można tak po prostu przeznaczyć setek miliardów na badania zamiast na zbrojenie. Po prostu to jest niemożliwe. Świat to nie jest sklep. Do tego wiele badań jest robionych na rzecz wojska. Gdyby wyścig zbrojen zostal zawieszony, to strona, która oszukala i nie rozbroila się calkowicie wzięlaby wszystko.

   W każdym razie, gdyby nie ten cały szajs, średnia długość życia człowieka wynosiłaby dzisiaj pewnie ok. 120 lat, mielibyśmy bazę na Księżycu i kolonię na Marsie.
   Ludzie sami nie dbają o swoje zycie. Zadne powstrzymanie wojen tego nie zmieni. Trzeba dokonać niemożliwego - zmusić ludzi do myslenia - a to jest trudniejsze niż powstrzymanie glodu, wojen i zbudownie kolonii na Marsie naraz.

  •  

   pokaż komentarz

   @DywanTv: Nie chodziło mi o bezpośrednie mieszanie się religii do nauki. Chodzi ogólnie o jej wpływ na ludzi i to, że jest źródłem konfliktów. Co do konwencji i porozumień - są dobre, póki wszyscy grają fair, jak słusznie zauważyłeś w przypadku wyścigu zbrojeń. Z moralnością miałem na myśli blokowanie pewnych badań ze względów etycznych, a które to właśnie mogłyby wydłużyć nam życie.

  •  

   pokaż komentarz

   @luk4z: Wydlużenie życia nie jest równoznaczne z postępem. Cywilizacja, która wydłużyła sobie życie, ale np. użyła do tego celu milionów osobników swojego gatunku zadając im cierpienie i oklamując ich - taka cywilizacja rzeczywiście posunęla się do przodu? To jest postęp?

  •  

   pokaż komentarz

   @DywanTv: Nie musi się to odbywać w zakłamaniu i cierpieniu. Nie musi się to nawet odbywać kosztem kogokolwiek. Sposób, w jaki Ty to przedstawiasz faktycznie budzi wątpliwości.

  •  

   pokaż komentarz

   @luk4z: Stawiasz wydlużenie życia jako konieczny warunek postepu - stąd moje przerysowane przyklady.

  •  

   pokaż komentarz

   @DywanTv: Aleś się uparł na to wydłużenie życia. To był tylko jeden z przykładów. Według mnie wydłużenie życia i pozbycie się chorób znacząco wpłynąłby na postęp a przynajmniej go przyspieszyło.

  •  

   pokaż komentarz

   @luk4z: Jeśli chcesz, to przeczytaj taką książkę "Futur.re". Głuchowskiego.

  •  

   pokaż komentarz

   @luk4z: Religia źródło konfliktów, gdyby nie religia nie byłoby wojen... Naprawdę w to wierzysz?
   Wymień 3 największych zbrodniarzy w dziejach ludzkości. Jakiego byli wyznania? Tu masz małą ściągę do zweryfikowania.
   Mao Zedong - przypisuje mu się śmierć 78 milionów osób. Ateista.
   Józef Stalin - Przypisuje mu się śmierć 23 milionów osób. Ateista.
   Adolf Hitler - przypisuje mu się śmierć 17 milionów osób. Ateista, czasami posądzany o okultyzm.

   Proszę skończ powtarzać te bzdury.

  •  

   pokaż komentarz

   @luk4z:

   nic tak nie pcha rozwoju do przodu, jak wojna

   1) W którą stronę jest "do przodu"?

   2) Wojna czasem rozwija technologie militarnie użyteczne i szybko osiągalne, ale jednocześnie potwornie marnuje zasoby ludzkie i materialne.

  •  

   pokaż komentarz

   no i skrajna moralność.

   @luk4z: Pomijam fakt iż w takim średniowieczu wbrew antyklerykalnej propagandzie nauka prężnie się rozwijała, jednakże ponad rozwojem naukowym zawsze powinna stać moralność, w innym wypadku skończy się to tak jak w "nowym wspaniałym śwecie" Huxleya.

  •  

   pokaż komentarz

   do tego jeszcze konfliktów zbrojnych, ale chyba nic tak nie pcha rozwoju do przodu, jak wojna.

   @luk4z: Kocham to zdanie. Idąc tym tropem najbardziej zaawansowane kraje to Afganistan, Somalia itp. To pokój pcha rozwój do przodu, pokój w którym produkuje i sprzedaje się broń ludziom którzy będą wszczynać i przeciągać wojny. Czy USA ostatnimi czasy miały jakąś prawdziwą wojnę? To w czym oni uczestniczą to konflikty które nie mają prawa się przelać na ich terytorium.

  •  

   pokaż komentarz

   @korop: Takie były wtedy czasy. Poza tym za tymi liczbami też tak naprawdę gówno stoi. Szkoda też, że zatrzymałeś się na trzecim, bo czwarty był Leopold II, w dodatku jak najbardziej wierzący.

   Z morderstwami jest jak z PKB - to nie ci najwięksi mają największy udział w produkcji, ale "klasa średnia" XDDD

  •  

   pokaż komentarz

   @PrzestrzenBanacha: To jeżeli za tymi liczbami nic nie stoi, które są w miarę historycznie potwierdzone, to jakie są liczby za którymi coś stoi?
   Wezmę pierwszą dziesiątkę w której jest jeden, góra dwóch wierzących, to dalej będzie że klasa średnia...
   Tak więc takie wyzwanie zaproponuje. Wymień 10 wojen na tle religijnym, w których zginęło więcej niż podczas drugiej wojny światowej, która nie miała pobudek religijnych.

  •  

   pokaż komentarz

   @korop II wojna światowa była wojną ideologiczną. Ideologia de facto ma większość cech religii XD

   Między ideologią a religią jest różnica na zasadzie różnicy między strukturami i klasami w C++.

   Poza tym Hitler był wierzący i papież go propsował.

  •  

   pokaż komentarz

   @RobertZagorski: ale na mrozie tragedia :) oglądałeś głupi i głupszy ?:)

  •  

   pokaż komentarz

   @WuDwaKa: Jedynym łącznikiem dzisiejszej sytuacji że średniowieczem jest to że pseudouchodzcy to nowa fala barbarzyńskiej wędrówki ludów. W średniowieczu najprawdopodobniej nie stosowano pasów cnoty.

  •  

   pokaż komentarz

   @WuDwaKa: Do tego to zmierza. Niedługo żeby wyjść z domu z psem na siku, będzie trzeba przez godzinę zbroje ubierać...

  •  

   pokaż komentarz

   @paki82: a co, przykładałbyś język? ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  
   t..............i

   +3

   pokaż komentarz

   @luk4z: lecimy w kosmos, leczymy choroby swoje i zwierzat, ale nie czekaj luk4z napiaal, ze jedna rzecz przkresla gatunek xD wykop wydal osąd

  •  

   pokaż komentarz

   @DywanTv: Wydłużenie życia jest jednym z głównych dowodów naszego postępu! Celem np. całej medycyna w obecnej postaci jest to aby zapobiegać/leczyć skutecznie choroby, które w przeszłości przyspieszały śmierć lub po prostu odbierały chęć do życia w starszym wieku, a co za tym idzie właśnie wydłużaniem życia. Rozwój tej gałęzi nauki również pochłonął setki ofiar ale o tym się głośno nie mówi. Myślisz, że pierwsze operacje się zawsze kończyły sukcesem? Można było eksperymentować z trupami ale koniec końców trzeba było zabrać się za żywych ludzi. Oczywiście wszystkie te praktyki były piętnowane przez chociażby kościół katolicki.
   W tej chwili mamy inżynierię genetyczną, która wg częsci społeczeństwa jest niemoralna i niezgodna z naukami kościoła..oczywiście z tym będzie tak samo jak z wyżej wspomnianą medycyną...
   Co do wojen - tutaj też muszę się z Tobą niezgodzić. Wojna sama w sobie nie napędza gospodarek, wrecz przeciwnie, przyczynia się do kryzysu - chociażby tych co tę wojne przegrywają... Do napędzenia gospodarek przyczyniają się przygotowania do tak wielkiego wydarzenia jakim może być m.in. konflikt zbrojny. Jak wspomniałem wyżej, wojna nie jest wydarzeniem WIN-WIN bo chociążby Ci co przegrywają mogą dużo stracić... Jednak pomyślmy sobie np. o kolonizacji Marsa..jakby cała ludzkość była zaangażowana w projekt tak jak zaangażowała się w czasie wojen światowych. Oczywiście wojna ma to do siebie, że efekty działań widać szybko (dla porównania łatwiej ukraść auto, niż zarobić na nowe) natomiast kolonizacja marsa z początku pewnie nie przyniosłaby dużych profitów...jednak z czasem takie działanie byłoby bardzo opłacalne. Oczywiście tutaj nasuwa się jedna myśli - ludzkość jako gatunek myśli w perspektywie maksymalnie 5-10... kazdy z nas chciałbym spijać nektar zwyciestwa...i trudno nam zacząć poświęcać się po to żeby nasze prapraprawnuki miały 1000razy lepiej niż my, a nie tylko 2 razy lepiej. Niestety jeśli ludzkości marzy się jakiś kolejny wielki krok albo potrzebujemy na to duzoo czasu albo dużego poświęcenia większości społeczeństwa...

  •  

   pokaż komentarz

   @korop: chryste... nie ktoś wycofa religię ze szkół, to ostatni dzwonek !!!

  •  

   pokaż komentarz

   @korop:
   Mao Zedong - przypisuje mu się śmierć 78 milionów osób. Komunista.
   Józef Stalin - Przypisuje mu się śmierć 23 milionów osób. Komunista.
   Adolf Hitler - przypisuje mu się śmierć 17 milionów osób. Socjalista.
   Pol Pot - też komunista.

   Przypadek ?

  •  

   pokaż komentarz

   do średniowiecza

   @WuDwaKa: do mitów na temat średniowiecza

  •  

   pokaż komentarz

   #niepopularnaopinia:

   @luk4z: i 160 plusów XD Poza tym rzucasz populistycznymi frazesami. Ludzkość nigdzie się nie cofa ani nigdzie nie idzie patrząc pod względem gatunkowym, na to trzeba milionów nie tysięcy lat. Powiedz 1000 osobom na ulicy, że mogą żyć bezkarnie, żadnej policji, więzienia. Będziesz miał w 10 minut GTA na ulicach.

  •  

   pokaż komentarz

   Jesteśmy beznadziejnym gatunkiem.

   @luk4z: jak przecież wiemy inne gatunki cechuje poszanowanie wolności osobistej samic XD

  •  

   pokaż komentarz

   największym spowalniaczem rozwoju cywilizacji jest lewica. Przez socjalizm i czerwoną hołotę nie tylko zatrzymaliśmy się w rozwoju ale i cofnęliśmy (Stalin, Hitler i ich wywołanie wojny, socjalizm blokujący rozwój gospodarczy).

   @AdolfHitlerBylLewakiem: i te pi..... sieroty oraz ludzie w pułapce niskiego dochodu! Mają czelność prosić o szansę na naukę, możliwość poszerzenia własnych kwalifikacji i przysłużenia się społeczeństwu! Jeszcze cholery pragną by tkanka społeczna była bardziej responsywna na zmiany ekonomiczne i wymagania zawodowe rynku! Złodzieje! Spowalniacze!

  •  

   pokaż komentarz

   @luk4z: Po prostu wracamy do średniowiecza

   źródło: wojmir9.webd.pl

  •  

   pokaż komentarz

   @luk4z: Tylko że dupę można przelecieć, a na rowerze przejechać, bez zgody właścicielki(a)! W całym tym zamieszaniu zapomniano o wyposażeniu dodatkowym, jak apaszka, stójka, szal, by nie poderżnąć, anty-kwasowa maseczka na twarz. Słowem taki powrót do średniowiecza, i tylko patrzeć jak muzea będą wypożyczać zbroje!

  •  

   pokaż komentarz

   @korop: polecam książkę "Bóg urojony" R. Dawkinsa. Nie będziesz więcej używał takich argumentów. ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   Jesteśmy beznadziejnym gatunkiem.

   @luk4z: Niemcy to osobny gatunek? ( ͡° ͜ʖ ͡°) A serio, to słyszałeś kiedykolwiek w Polsce, żeby jakaś kobieta w ogóle zastanawiała się nad zakupem tego typu wynalazków?

  •  

   pokaż komentarz

   @luk4z: To lewactwo wpuszczajace swolocz jest beznadziejnym odrzutem genetycznym ;) Bez tego nie byloby tak takiego problemu.

  •  

   pokaż komentarz

   @luk4z: Za długi czas pokoju i ludzie myślą że tak już będzie wiecznie choćby nie wiem co. Niestety długie lata prania mózgów, że brak konfliktów jest naturalnym stanem natury. Prędzej czy później przychodzi czystka która to weryfikuje. Historia niczego nie uczy wielu ludzi.

  •  

   pokaż komentarz

   @luk4z: Rozwój jest spowalniany celowo, ze względu na tkzw. "dbanie o planetę", "przeludnienie" i inne takie.
   Socjalistyczna ideologia, która dba o zapewnienie miejsc pracy np.
   No bo wyjaśnij mi logikę, która głosi, że trzeba tworzyć miejsca pracy? Miejsca pracy należy likwidować, bo skoro jeden człowiek + komputer jest w stanie zrobić coś co 10 ludzi, to jest to po prostu bardziej ekonomiczne.

   Ale, że w socjalizmie najważniejszy jest człowiek pracy, no to tworzy się nowe miejsca często na siłę, co zdecydowanie hamuje rozwój.

   Wsparcia socjalne dla najuboższych (jak nasze 500+) też jest sporym problemem.
   Nie bardzo rozumiem logikę, że skoro jest mało miejsc pracy (zwłaszcza dla tych ludzi bez wykształcenia i zawodu i trzeba dla nich tworzyć miejsca pracy), to dlaczego sponsorować ich rozmnażanie.

   W naturalnym środowisku - wśród zwierząt (które zresztą lewica tak lubi zasłaniać własną piersią) występuje coś takiego jak selekcja naturalna, gdzie najsłabsze osobniki ze względu na brak możliwości znalezienia pokarmu i problemem w konkurencji ze silniejszymi - wymierają. Dzięki temu rozmnażają się tylko te najsilniejsze.

   Socjalizm (i takie durne 500+) stwarza zachętę do rozmnażania się najsłabszych osobników ludzkiej populacji. Co wyniszcza gatunek genetycznie i powoduje degenerację ludzkiego genomu zamiast jego rozwój.

   Natura sobie na szczęście z tym radzi poprzez dobór osobników seksualnych - co raz więcej jest tkzw. "przegrywów", którzy mają problem ze znalezieniem partnera, tylko trochę szkoda mi ludzi, którzy całe życie spędzają w piwnicy, może to co powiem, będzie kontrowersyjne, ale może lepiej dla niektórych, żeby się nie urodzili, niż zostali spłodzeni w wyniku zachęty 500+, a później wiedli marny żywot.

   Piszę tutaj o 500+, ale u nas to jeszcze nie jest wielki problem, ponieważ zasiłki są niskie i bez pracy i zaradności ciężko przetrwać - co bez wątpienia jest plusem. Ale zachodnia część Europy umiera coraz bardziej.

   Podsumowując. Gdyby, lwy, wilki i tygrysy dzieliły się zdobyczą po równo, a nie w/g hierarchii stada (czyli najsilniejsze osobniki mają prawo pierwszeństwa - zarówno w dostępie do pożywienia jak i samic) to już dawno by wyginęły i niestety to samo czeka ludzkość.

   Społeczności ludzkie, w których socjalizm nie występuje zaczynają nas dominować (Arabia, Chiny, Japonia).
   A ludność Europy i USA niestety wymiera - właśnie z tego powodu.

   Jak ktoś nie wie, to polecam wpisać w google "why white people are dying out" lub "white race are dying out".
   Podziękujmy Karolowi Marksowi za ten piękny socjalistyczny wirus. I dzisiejszym przywódcą, którzy chcąc podlizać się szarej masie rozdają benefity za nieróbstwo ;)

   Problemów w socjalnej logice jest dużo dużo więcej. Ale nie będę się tak bardzo na ich temat rozpisywał.
   Wszystko można znaleźć w sieci. Zainteresowanych odsyłam do wyżej wpisanych haseł.

  •  

   pokaż komentarz

   @luk4z:Głodna Afryka pcha rozwój do przodu, myślisz że Amerykanin albo Europejczyk dał by na sobie testować nowe szczepionki, leki na raka czy konwencjonalne metody leczenia Afryka to ośrodek badawczy dla współczesnej medycyny.

  •  

   pokaż komentarz

   @marekmarecki44: Ktoś bardziej bystry zauważy że wszyscy ci panowie co wymordowali miliony ludzi walczyli o świetlaną przyszłość. Tylko zawsze na jej drodze stali ludzie których trzeba było zlikwidować: Żydzi, kapitaliści, burżuje, katolicy, kułaki.

  •  

   pokaż komentarz

   Wracamy do średniowiecza i uwspółcześnionej wersji pasu cnoty ¯

   @WuDwaKa: pas cnoty to bzdura wymyślona chyba w 18 wieku przez "historyków", którzy chcieli rozleklamować swoja kolekcję bzdurnych narzędzi tortur ze średniowiecza

  •  

   pokaż komentarz

   @korop: Mu się pomysliła religia z ideologią. Typowe.

  •  

   pokaż komentarz

   @Stary_Subiekt: Oni tylko mówili, że walczą o świetlaną przyszłość. Kłamali oczywiście.

  •  

   pokaż komentarz

   @luk4z: A propos zamków. Dawno dawno temu również stosowali tego typu pasy. Mówił o tym słynny dokument historyczny opisujący niejakiego Robina z Sherwood nazywał się ,,Robin Hood: Faceci w rajtuzach".( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   Religia źródło konfliktów, gdyby nie religia nie byłoby wojen... Naprawdę w to wierzysz?
   Wymień 3 największych zbrodniarzy w dziejach ludzkości. Jakiego byli wyznania? Tu masz małą ściągę do zweryfikowania.
   Mao Zedong - przypisuje mu się śmierć 78 milionów osób. Ateista.
   Józef Stalin - Przypisuje mu się śmierć 23 milionów osób. Ateista.
   Adolf Hitler - przypisuje mu się śmierć 17 milionów osób. Ateista, czasami posądzany o okultyzm.


   Proszę skończ powtarzać te bzdury.

   @korop: byloby na pewno mniej. caly ten aj waj na bliskim wschodzie to sprawka skrajnych muzulmanow. czy chociazby kilkaset lat temu ich wyprawy na europe czy odpowiedzi chrzescijan w postaci zakonow czy innych inkwizycji czy jeszcze pare tysiecy lat temu inb z powodu bozkow. nie mowiac o tym, ze kosciol przez dlugi czas blokowal nauke i teorie jak heliocentryczna.

   chociaz ciezko obarczac o to religie w sama sobie. to ludzie wykorzystali religie do swoich celow. a inni ciemni ludzie slepo posluchali i uczynili tych manipulantow poteznymi.

   moja konkluzja jest taka, ze to ludzie ludziom zgotowali los. to gatunek ludzki musi zmienic siebie i zmienic swoje priorytety i myslec poza, poza kategoriami i wybiegac daleko poza horyzont, no i przede wszystkim spojrzec na sieibe krytycznie, odrzucic egoizm/egocentryzm, a w koncu zaakceptowac, i siebie, i wiele innych rzeczy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Dead_Inside: Gdyby uciąć ludziom ręce to ofiar wojen byłoby jeszcze mniej. A przypominam że najazdy muzułmanów na Europę, próby odbicia Jerozolimy, to dążenia czysto terytorialne i gospodarcze. Religia była tylko dodatkiem. Dalej, inkwizycja była narzędziem politycznym, a nie religijnym. Oczywiście nie neguje, że zginęły niewinne osoby, niezamieszane w politykę z rąk inkwizytorów. Ofiary zabobonów, leworęczności itd.

   A co do upierania się że Kościół wstrzymywał rozwój nauki. Gdzie chowano księgi, manuskrypty itd. gdy Wandalowie i reszta najeżdżali kolebkę wiedzy i mądrości, czyli imperium Rzymskie? Kto uchronił dobytek wielu pokoleń naukowców przed zatraceniem i zniszczeniem? Czemu tyle kościołów zbudowano w stylu romańskim (niskie, przysadziste, małe okna, duże walory obronne)? A wiesz jaka kara spotkała Galileusza ze strony Kościoła za jego jakże niezgodne z wiarą poglądy? Areszt domowy. Dodaj do tego rozwój zielarstwa, medycyny, browarnictwa, gorzelnictwa, metod prowadzenia wojen, uzbrojenia itd. i suma summarum wyjdzie, że Kościół wspierał naukę, a nie ją wstrzymywał.

   A piszę to wszystko, bo widząc bzdury z serii "Gdyby nie religia nie byłoby wojen, gdyby nie Kościół mielibyśmy już bazę na Marsie", mam ból pewnej części ciała.

  •  

   pokaż komentarz

   @korop: Przepraszam kolego ale tow. Stalina wyceniają na blisko 100 m. Pierwsze miejsce na pudle...

  •  

   pokaż komentarz

   @luk4z: nie my, tylko pewna jego beżowa część, poza tym "leczenie objawowe" nie jest rozwiązaniem

 •  

  pokaż komentarz

  Zabawnie będzie, gdy któraś laska zapomni szyfru do zamka.

 •  

  pokaż komentarz

  isram już dawno znalazł na to sposób nazywa się burka + wychodzenie z domu jedynie w towarzystwie mężczyzny.

 •  

  pokaż komentarz

  Jeszcze coś zapobiegającego poderżnięciu gardła trzeba wynaleźć... no i jakieś rozkładane skrzydła dla gejów ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  do kompletu jeszcze kaganiec antypenisowy i bedzie git - można se pobiegać

1 2 3 4 5 6 7 ... 15 16 następna