•  

  pokaż komentarz

  Innymi słowy, polacy są za zabraniem świadczeń ludziom, które te świadczenia fundują.
  Widzę, że komunizm w narodzie ciągle mocny.

  •  

   pokaż komentarz

   @Trixie: A jak biednym będą rozdawać ziemniaki, to bogatemu koniecznie trzeba przynieść jednego bo inaczej ochujeje z zazdrości. JEzuuu

  •  

   pokaż komentarz

   @Abomination: nie bardzo wiem co ci odpisać, bo czuję, że rozmowa z tobą to będzie niezła kąpiel w szambie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Abomination: Pieprzysz smutki jak ch.. malutki, zjedz ziemniaka.

  •  

   pokaż komentarz

   @Abomination Może bliższym tobie porównaniem ci to przedstawie. Wyobraź sobie że przynosisz pizze na imprezę a imprezowicze nie dają Ci żadnego kawałka bo uważają że napewno najedzony jesteś jak na pizze cię było stać.

  •  

   pokaż komentarz

   @Korax: to już nie bawiąc się w obrazowe metafory - po prostu część ludzi nie widzi sensu w tym, żeby robić program pomocy społecznej dla rodzin, które poradziłyby sobie doskonale bez niego. I co w tym takiego dziwnego? Na wykopie święte oburzenie, bo tu króluje jeden pan, ale plis. Ruszta głową i nie ma co się dziwić ludziom, że mają taką opinię na ten temat.

  •  

   pokaż komentarz

   @Trixie ludzie w Polsce myślą że pieniądze rosną na drzewach. Nie wiedziałeś o tym?

  •  

   pokaż komentarz

   @Abomination Tylko celem tego programu ma być poprawa demografii a nie zasiłek dla bezrobotnych czy inny socjal. Czemu dzieci bogatszych ludzi maja być gorsze? Czy chcemy tylko biednych dzieci? Pomijam tu w ogóle ilość osób zarabiających 10k i posiadających 2 i więcej dzieci którym można by zabrać i zaoszczędzić jakieś grosze kosztem pryncypiów. Swoją drogą jeśli faktycznie tyle osób chce odebrać to porażka pierwszy od dawna mi wstyd za wspolobywateli.

  •  

   pokaż komentarz

   @Abomination a ja podejmę temat. Bo z punktu widzenia zasad prawa w Polsce jest delikatnie mówiąc dziwnie. Jeśli rozdajemy ziemniaki to:
   1. Kto za to płaci? I ile kosztuje praca tego kto rozdaje i kto decyduje o adresatach?
   2. Jak do tego ma się zasada równości wobec prawa? Dlaczego jedni mają prawo a inni nie?

  •  

   pokaż komentarz

   @batyskafander: zostaw te ziemniaki w spokoju. Przecież o to chodzi w różnych programach, że pomagają części potrzebującym, a nie wszystkim, bo wszyscy tej pomocy nie potrzebują. Jak np. nie potrzebuje pieniędzy na dzieci, bo... nie mam dzieci. Ale nie płaczę, że muszę płacić podatki na ludzi z bachorami i nic z tego nie mam.
   @Korax: to oczywiste, że 500 plus ma pomagać w decyzji o powiększeniu rodziny, a nie być zapomogą dla biednych. Ale przecież to właśnie zła sytuacja finansowa ludzi powodowała ten problem.

  •  

   pokaż komentarz

   @Abomination Ale w momencie wprowadzenia progu dochodowego stanie się kolejnym zasiłki em nie różnicym się niczym od zapomogi z mopsu.

  •  
   a...................y

   +350

   pokaż komentarz

   @Abomination: Nawet w rodzinie, gdzie dochód na jedną osobę to 10k może być bieda, jeśli zobowiązania są duże. Nie muszą to być zobowiązania na zbytki, wystarczy, że ktoś w rodzinie ciężko choruje, jeden z rodziców musi płacić alimenty na pozostałe dzieci lub nawet na własnych rodziców. Ktoś się ma teraz z tego tłumaczyć przed jakimś pożal się boże urzędniczyną? Nie da się tego co piszesz obronić na gruncie logiki, nie da się nawet obronisz na gruncie zdrowego rozsądku. To nie jest świadczenie dla biednych rodzin, tylko świadczenie przysługujące dziecku.

  •  

   pokaż komentarz

   @Abomination:

   to już nie bawiąc się w obrazowe metafory - po prostu część ludzi nie widzi sensu w tym, żeby robić program pomocy społecznej dla rodzin, które poradziłyby sobie doskonale bez niego.

   A ja głupi myślałem, że to o dzietność chodzi. Czyli jednak PiS przekupił elektorat jego własnymi pieniędzmi? ¯\_(ツ)_/¯

   to oczywiste, że 500 plus ma pomagać w decyzji o powiększeniu rodziny, a nie być zapomogą dla biednych. Ale przecież to właśnie zła sytuacja finansowa ludzi powodowała ten problem.

   To coś w takim razie nie pykło - bo biorąc pod uwagę że wyż demograficzny lat 80-tych powinien właśnie się rozmnażać - to w statystykach ledwo drgnęło ¯\_(ツ)_/¯

   Pomijając, że oszczędności z wprowadzania kryterium dochodowego - pochłonie jego sprawdzanie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Abomination: Ponieważ to są pieniądze z budżetu, należy odebrać tym, którzy nie płacą podatków!.

  •  

   pokaż komentarz

   @Abomination No coś masz, według mnie w teorii bo nie wierze w skuteczność 500+, ale masz. Jeśli poprawi to dzietność to zawsze więcej płatników na Twoją emeryturę. To może teraz bez znaczenia ale ktoś mając dzieci robi przysługę przyszłym emerytom, przynajmniej teoretycznie.

  •  

   pokaż komentarz

   część ludzi nie widzi sensu

   @Abomination: ta część się myli

  •  

   pokaż komentarz

   @Trixie: zasiłek i ubezpieczenie bezrobotnym funduja ludzie pracujący, sorry taki mamy klimat ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   @Abomination: jak już piszesz 'ruszta głową' to wiem że nie mam do czynienia z trollem tylko zwykłym wieśniakiem :D

  •  

   pokaż komentarz

   @lonegamedev Wyż demograficzny z lat osiemdziesiątych rozmnażanie zaczął co najmniej 10 lat temu (bardzo ostrożnie licząc). Ten argument już dawno jest inwalidą.

  •  

   pokaż komentarz

   @Trixie: Nie komunizm, tylko idiotyzm. Ale reszta się zgadza. ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   @batyskafander: no akurat w moim przypadku, to mam nadzieję, że będę do końca życia w miarę sprawny albo nie dożyję emerytury. :) Chyba, że coś się zmieni w tym systemie w ciągu 30-40 lat.

  •  

   pokaż komentarz

   Innymi słowy, polacy są za zabraniem świadczeń ludziom, które te świadczenia fundują.
   @Trixie: Według nich świadczenia sponsoruje państwo (jakby ono miało swoje pieniądze). Jak kiedyś napisałem na Wypoku, że 500+ jest z mojej kieszeni to usłyszałem "a Ty kuźwa co, MOPS jesteś?" ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Abomination Nie pozostaje mi życzyć nam aby coś się zmienilo... Na dobre oczywiście.

  •  

   pokaż komentarz

   Wyż demograficzny z lat osiemdziesiątych rozmnażanie zaczął co najmniej 10 lat temu (bardzo ostrożnie licząc). Ten argument już dawno jest inwalidą.

   @sz-n: No siema, wyż lat 80 tych z tej strony - jak masz pytania to wal śmiało (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

  •  

   pokaż komentarz

   @Abomination: Kolejne łupienie "bogatego", bo go stać. To może jakieś inne ulgi dla tych bogatych, żeby nie powiedzieli: dosyć, ja się wyprowadzam.

  •  

   pokaż komentarz

   @Abomination: sens jest.
   Jak dostają wszyscy to nie ma pokazywania palcem, że dostajesz boś biedny. Nie ma ostracyzmu, wytykania, naśmiewania się.
   Ci biedniejsi też lepiej się z tym czują, że przecież sąsiad tez dostaje. Ale o co chodzi, każdy dostaje, żaden wstyd.

   Oszczędność jakby zabrać najbogatszym żadna, bo jest ich mało. Poza tym dochodzą koszty weryfikacji kto dostanie, kto nie

  •  

   pokaż komentarz

   @Trixie: niestety, samo pytanie w ankiecie było trochę zmanipulowane. Brzmiało ono: "Czy uważasz, że rodziny zarabiające miesięcznie powyżej 10 tys. zł na osobę, powinny otrzymywać środki z programu 500 plus?" Z racji, że uważam, iż zarówno osoby zarabiający powyżej, jak i poniżej 10 tysięcy zł na osobę nie powinny otrzymywać tego świadczenia, moja odpowiedź brzmi nie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Korax: dlatego to 500+ trzeba zabrać wszystkim. Wtedy biedny dalej będzie biedny, a bogaty bogaty. Od zawsze wiadomo, że rozdawnictwo finansowe do niczego dobrego nie prowadzi. Trzeba zrobić tak jak np w Austrii, gdzie rząd zamiast kasy, daje ulgi podatkowe.

  •  

   pokaż komentarz

   Czyli jednak PiS przekupił elektorat jego własnymi pieniędzmi? ¯_(ツ)_/¯

   @lonegamedev: Nie jest przypadkiem tak, że każda partia od zawsze przekupuje elektorat jego własnymi pieniędzmi? Tj. "jak już nas wybierzecie, to my zarządzając waszym hajsem wydamy go na to i na tamto, pasi?" - tym razem elektorat chciał 500+ zamiast dróg - tak ja to widzę.

  •  

   pokaż komentarz

   @lonegamedev: Trochę wcześniej, ale blisko. Po prostu wkurza mnei używanie tego magicznego "wyż lat osiemdziesiątych" jako argumentu w absolutnie każdej dyskusji o demografii. Wyż lat osiemdziesiątych zaczął się mniej w 1982 roku (po stanie wojennym). Chcesz powiedzieć, że ludzie zaczynają się mnożyć w wieku 36 lat? Proszę Cię. Dobrze obrotni mogą już w tym wieku dziadkami zostać.

  •  

   pokaż komentarz

   Innymi słowy, polacy są za zabraniem świadczeń ludziom, które te świadczenia fundują.

   @Trixie: Mocno naciągana teza, to raczej średnio zarabiający i biedniejsza reszta w swej masie utrzymują ten kraj.

  •  

   pokaż komentarz

   @Trixie: Bogaci nie płacą podatków w polandii więc jak fundują?

  •  

   pokaż komentarz

   @Abomination: no dobrze, może faktycznie jak ktoś ma takie dochody w rodzinie to nie potrzebne mu 500+ ale czy pobierane są od niego składki na ten program? Jeśli tak to dlaczego niby miałby płacić te składki skoro nie będzie miał nic z tych programów, imho powinien być zwolniony z takich składek.

  •  

   pokaż komentarz

   @suswak: Elektorat po prostu nie wie ile pieniędzy odbiera im państwo.

  •  

   pokaż komentarz

   A ja głupi myślałem, że to o dzietność chodzi. Czyli jednak PiS przekupił elektorat jego własnymi pieniędzmi? ¯_(ツ)_/¯

   @lonegamedev: Raczej nie ich pieniędźmi tylko pieniędzmi tych co zarabiają na ten program, a większość z nich i tak zapewne nie korzysta. Tak jak np. ja mając jedno dziecko.

  •  

   pokaż komentarz

   @sz-n:

   Po prostu wkurza mnei używanie tego magicznego "wyż lat osiemdziesiątych" jako argumentu w absolutnie każdej dyskusji o demografii.

   To jest podstawowy argument. Liczb nie oszukasz.

   Wyż lat osiemdziesiątych zaczął się mniej w 1982 roku (po stanie wojennym).

   No właśnie nie. Drugi wyż zaczął się w latach 70tych.

   Chcesz powiedzieć, że ludzie zaczynają się mnożyć w wieku 36 lat? Proszę Cię. Dobrze obrotni mogą już w tym wieku dziadkami zostać.

   Chce ci powiedzieć, że Polska już sp$!###@iła i jest za późno na programy prorodzinne ( ͡~ ͜ʖ ͡°) Wszystko przez socjalizm.

  •  

   pokaż komentarz

   @Abomination: Oczywiście masz rację, banda idiotów cie minusujących to idioci ;-). Jak ktoś ma 10, 20k i więcej mc to 500 dla niego nie stanowi wielkiej różnicy. Od początku powinno być kryterium dochodowe.

   @Trixie:
   Ludzi zarabiających 10, 20k i więcej jest w Polsce promil w porównaniu do ludzi zarabiających mniej, więc co ty wygadujesz. Najwięcej wpłacają własnie ludzie mający mniej niż 10 mc, bo ich jest najwięcej im ktoś bogatszy tym bardziej kombinuje z podatkami w sensie aby ich płacić coraz mniej.

  •  

   pokaż komentarz

   Raczej nie ich pieniędźmi tylko pieniędzmi tych co zarabiają na ten program, a większość z nich i tak zapewne nie korzysta. Tak jak np. ja mając jedno dziecko.

   @adamskim: Racja. Chciałem być łaskawy - ale to głównie patologia korzysta na tym programie.

  •  
   h.............j

   +9

   pokaż komentarz

   @Abomination: To wytłumacz mi proszę, jaka logika i sprawiedliwość przemawia za tym, aby ktoś, kto na państwo płaci nawet nie tyle samo, a więcej, miałby z niego otrzymywać mniej, niż inni? Jak bogaty pójdzie do sklepu po pomarańcze to też mają mu je sprzedać dwa razy drożej i to zgniłe, bo on bogaty? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   Ludzi zarabiających 10, 20k i więcej jest w Polsce promil w porównaniu do ludzi zarabiających mniej, więc co ty wygadujesz.

   @Nicescroll: Owszem, dlatego nie ma kompletnie sensu sprawdzanie 100% beneficjentów, żeby odrzucić 0.01% ( ͡~ ͜ʖ ͡°) Szczególnie, że ci właśnie w podatkach płacą wielokrotność tego co dostają.

   A inna sprawa - jaki próg powinien być? 10k? A może 5k? A może 2k? ( ͡~ ͜ʖ ͡°) Zacznie się ograniczanie i dojdziemy do tego, że tylko bezrobotna patologia będzie dostawać.

  •  

   pokaż komentarz

   @Abomination: Wszystkie Twoje wpisy, juz w pierwszym komentarzu, trafnie podsumował @Trixie

   Widzę, że komunizm w narodzie ciągle mocny.

  •  
   p........8

   +13

   pokaż komentarz

   @Abomination: bo nasz kraj to jest taki, że ludzi pracowitych się j???# z każdej strony, a nierobów promuje i tyle w temacie

  •  

   pokaż komentarz

   @Abomination: można to było zrobić jaki zasiłek i po problemie. Było tzw. Kamyszowe - samotnie wychowująca matka dostawała dodatkowo 1000zl przez jakiś okres czasu wsparcia i program nie budził kontrowersji jak rozdawnictwo 500+. Nasi rządzący ubrali to w słowa ze to program na wzrost demograficzny. Czyli zarówno biedni jak i bogaci się do tego przyczyniają. Więc Sorki, ale nie masz racji

  •  

   pokaż komentarz

   @lonegamedev: Nie każdy bezrobotny to patologia, co więcej, nie każdy bezrobotny jest nim tak na prawdę. Weźmy, jako punkt odniesienia średnia krajową x 2, czyli 4 973,73 brutto każdy z rodziców. Czyli jeśli oboje rodziców zarabiają średnią nie jest źle w domu.
   Po tej granicy nie dawał bym, lepiej oddać emerytom, zamiast przysłowiowych 20 zł rewaloryzacji co roku.

  •  

   pokaż komentarz

   @sz-n: wyż demograficzny lat 80tych... to ludzie którzy mogą mieć od 31-38 lat. To jest właśnie ten okres kiedy ludzie myślą o dzieciach. Cześć tych starszych która dorastała jeszcze w mentalności PRL-u zrobiła pierwsze dziecko wcześniej. Teraz zabierają się za drugie

  •  

   pokaż komentarz

   Swoją drogą jeśli faktycznie tyle osób chce odebrać to porażka pierwszy od dawna mi wstyd za wspolobywateli.

   @Korax: Ja już tutaj nieraz pisałem, co myślę o Polakach jako narodzie, to bez mała biłem rekordy minusów.

  •  

   pokaż komentarz

   @Abomination: ale tym najbogatszym "pomaga" się inaczej niz malo zarabiajacym, u nich to raczej odzyskanie czesci podatkow, ktore placa. Powiedzmy, ze jakis sposob ulgi.
   Odbierzmy tym, ktorzy "funduja" to innym, bo czemy by nie (╯°□°)╯

   Ale bylaby burza w narodzie gdyby zamiast wyplacania swiadczen pracujacy i majacy dzieci mieliby nizsze podatki i byli o 500 na plus ale w innej formie ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   @Abomination: zaraz zaraz słyszałem że 500+ to program prorodzinny, a nie pomoc społeczna

  •  

   pokaż komentarz

   @lonegamedev: dlaczego patologia? O_o. Mam dwójkę dzieci, więc pobieram 500 na drugie dziecko. To czyni mnie patologicznym?

  •  

   pokaż komentarz

   @okin: to tym bardziej nie widze powodu dla ucinania tego tym bogatszym. Odbieranie im tego(nie chodzi o sama kwote tylko podejscie do tej grupy) tez moze miec jakis wplyw na decyzje o kolejnym dziecku

  •  

   pokaż komentarz

   @autorytet_paramoralny: W takim razie dlaczego jeżeli ktoś ma dzieci powyżej 18 lat które się uczą to nie dostaje 500+ ?

  •  

   pokaż komentarz

   @Kaijot: Napisałem głównie. Chodziło mi o to, że dobrze zarabiający (nawet mający wiele dzieci) i tak biorą z systemu mniej niż wkładają.

  •  

   pokaż komentarz

   Ludzi zarabiających 10, 20k i więcej jest w Polsce promil w porównaniu do ludzi zarabiających mniej, więc co ty wygadujesz. Najwięcej wpłacają własnie ludzie mający mniej niż 10 mc, bo ich jest najwięcej im ktoś bogatszy tym bardziej kombinuje z podatkami w sensie aby ich płacić coraz mniej.

   @Nicescroll: No to policzyć ile m-cznie kosztuje 500+ Państwo, podzielić na wszystkich, którzy płacą składkę. Otrzymamy ile każdemu się zabiera, aby była określona kwota 500+ Odjąć osoby, którym chcemy zabrać, podzielić jeszcze raz 500+ na tych, którym chcemy zostawić, a sumę składki z tych, którym zabraliśmy podzielić na wszystkich beneficjentów i o tyle im podnieść składkę, a tym którym nie dajemy 500+ nie zabierać tej składki. Wtedy będzie fair.

  •  

   pokaż komentarz

   @Nicescroll:

   Nie każdy bezrobotny to patologia, co więcej, nie każdy bezrobotny jest nim tak na prawdę.

   Bardzo popularne jest też płacenie pod stołem - ale to jest oszustwo. Bo ja nie mogę swoich zarobków ukryć w żaden sposób i ja płacę dokładnie od tego co zarobię ¯\_(ツ)_/¯

   Weźmy, jako punkt odniesienia średnia krajową x 2, czyli 4 973,73 brutto każdy z rodziców. Czyli jeśli oboje rodziców zarabiają średnią nie jest źle w domu.

   Średnio to ja i mój pies mamy po 3 nogi ( ͡~ ͜ʖ ͡°) Ludzi z takimi zarobkami jest statystycznie niewielu, oraz wpłacają oni do budżetu wielokrotność tego co mogą wziąć. Tak na marginesie 4973 brutto to tak naprawdę 6000zł kosztu pracodawcy. To w sumie 1,5 tysiąca podatku (od samej pracy - bez VATów, akcyz itd).

   Po tej granicy nie dawał bym, lepiej oddać emerytom, zamiast przysłowiowych 20 zł rewaloryzacji co roku.

   Spoko. Jestem tylko ciekawy kto np. na moją emeryturę będzie łożył...

  •  
   f........7

   -5

   pokaż komentarz

   Wyobraź sobie że przynosisz pizze na imprezę a imprezowicze nie dają Ci żadnego kawałka bo uważają że napewno najedzony jesteś jak na pizze cię było stać.

   @Korax: tylko, że ty masz w domu odłożone jeszcze 10 pizz a oni na codzień wpie%dalają korę z drzewa

  •  

   pokaż komentarz

   @Abomination: aż się zalogowałem co by Ci minusa wysłać

  •  

   pokaż komentarz

   Średnio to ja i mój pies mamy po 3 nogi ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

   @lonegamedev: tutaj opisujesz jak wyliczana jest średnia, co jest bez sensu w odniesieniu do mojego wpisu, że jeśli ktoś zarabia tyle, nie ważne jak jest to liczone tylko realnie dostaje tyle.

   Spoko. Jestem tylko ciekawy kto np. na moją emeryturę będzie łożył...
   pewnie nikt skoro ludzie przestaną dzieci robić, dlatego jestem za tym aby wpierać rodziców, bo dzieci to przyszłość i jedyny sposób na przerwanie Państwa oraz jego stabilizacji.

   Każdy krytykuje, pewnie ma dzieci, ja popieram niech państwo daje kasę na dzieci. Nie ma tutaj mowy o marnotrawstwie, te pieniądze i tak wracają do gospodarki.

  •  

   pokaż komentarz

   @Nicescroll:

   tutaj opisujesz jak wyliczana jest średnia, co jest bez sensu w odniesieniu do mojego wpisu, że jeśli ktoś zarabia tyle, nie ważne jak jest to liczone tylko realnie dostaje tyle.

   Ale sprawdzić musisz wszystkich - czyli to zwiększa koszt obsługi programu - po to żeby odrzucić niewielką część, która i tak wkłada do systemu więcej niż bierze.

   pewnie nikt skoro ludzie przestaną dzieci robić, dlatego jestem za tym aby wpierać rodziców, bo dzieci to przyszłość i jedyny sposób na przerwanie Państwa oraz jego stabilizacji.

   Ale wiesz, że nie wystarczy dzieci narobić? ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Abomination: tylko że to nie jest program pomocy dla najbiedniejszych. To jest program który ma zachęcać do płodzenia dzieci, pozytywnym skutkiem ubocznym jest natomiast wyjście rodzin z głębokiej biedy. Anulowanie świadczeń dla bogatych jest totalnie bez sensu.

  •  

   pokaż komentarz

   Ale sprawdzić musisz wszystkich - czyli to zwiększa koszt obsługi programu - po to żeby odrzucić niewielką część, która i tak wkłada do systemu więcej niż bierze.

   @lonegamedev: Jak zwiększa? Wystarczy informacja z US ile kto w PIT- cie miał, nie ma tutaj mowy o podniesieniu kosztów, jedynie zatrudnienie nowych urzędników (ale na temat urzędów nie chce mówić bo głowa mnie boli i nie chcę się denerwować ). Jest to koszt konieczny, ciężko mi dyskutować, bo to dla mnie dyskusja typu dlaczego mam podłączać wodę do domu, bez dzieci nie ma przyszłości. Każde pieniądze " inwestowane " w dzieci to gwarancja przerwania, rozwoju Państwa.

  •  

   pokaż komentarz

   @Abomination: wybacz, ale jesteś zalany socjalizmem od stóp do głowy. Nie dość że daje więcej, to jeszcze chcą mi zabrać, żeby dać im więcej i żeby nic nie robili dalej ? a Ty to popierasz... tragedia

  •  

   pokaż komentarz

   @Matth: każdy ma tu racje i nikt nie ma racji, bo takie programy są uznaniowe i to wyborcy decydują, czy podobają im się takie pomysły czy nie. Mi się 500+ w tej formie nie podoba - innym się podoba i tyle.

  •  

   pokaż komentarz

   @Trixie: To już przerabialiśmy! Gomułka dał a Gierek zabierał, a tak liczył że ciągle przekraczało! W Niemczech każdy co płaci podatek również cudzoziemiec legalnie zatrudniony dostaje!

  •  

   pokaż komentarz

   @Nicescroll:

   Jak zwiększa? Wystarczy informacja z US ile kto w PIT- cie miał, nie ma tutaj mowy o podniesieniu kosztów, jedynie zatrudnienie nowych urzędników

   Sam sobie odpowiadasz ( ͡~ ͜ʖ ͡°) A jak zatrudniasz urzędników, to musisz zatrudnić kierowników, sekretarki, kupić biurka, komputery, samochody służbowe itd. itp.

   Jest to koszt konieczny, ciężko mi dyskutować, bo to dla mnie dyskusja typu dlaczego mam podłączać wodę do domu, bez dzieci nie ma przyszłości. Każde pieniądze " inwestowane " w dzieci to gwarancja przerwania, rozwoju Państwa.

   To rzuć tutaj okiem...

   źródło: mariusztravel.com

  •  

   pokaż komentarz

   ludzie w Polsce myślą że pieniądze rosną na drzewach. Nie wiedziałeś o tym?

   @rochudzki: Oczywiście, że rosną na drzewach ale tylko w sadach ludzi pracujących. a poza tym kto by tam teraz szedł do pracy jak państwo kasę daje za darmo. Co prawda emerytury z tego nie będzie ale to się pójdzie znów do państwa i szał baj najt do śmierci na państwowym.

  •  

   pokaż komentarz

   Nie każdy bezrobotny to patologia,

   @Nicescroll: Oczywiście, że nie każdy bezrobotny to patologia ale wielu z nich takimi właśnie jest nawet przez patologiczne podejście antyspołeczne, że nie będę pracował nawet za minimalną krajową bo mi się nie opłaca tyłka z tapczana ruszyć bo wolę iść do wszelakich pomocy społecznych i wyciągnę tyle samo a nawet więcej nic nie robiąc.Część ludzi bezrobotnych jest dlatego, że nawet proste prace są dla nich wysiłkiem ponad miarę. Pracodawca zamiast takiego pracownika woli w ogóle nie mieć takiego pracownika bo to tylko generuje problemy i błędy.

  •  

   pokaż komentarz

   tylko, że ty masz w domu odłożone jeszcze 10 pizz a oni na codzień wpie%dalają korę z drzewa

   @fafarafa07: I często (nie zawsze) nic nie robią z tym, aby choć jedną pizze mieć w domu, aby tej kory nie musieli wpierdzielać na co dzień.

  •  
   f........7

   0

   pokaż komentarz

   @fafarafa07: I często (nie zawsze) nic nie robią z tym, aby choć jedną pizze mieć w domu, aby tej kory nie musieli wpierdzielać na co dzień.

   @zabbii: jest sporo osób, które spokojnie mogłyby zmienić swoje kiepskie położenie ale jest też trochę ludzi, którzy nic z tym tak naprawdę nie zrobią (choroby, kalectwo etc.)

   jest to taki rodzaj problemu, w którym nie dogodzi się wszystkim.

  •  

   pokaż komentarz

   jest sporo osób, które spokojnie mogłyby zmienić swoje kiepskie położenie ale jest też trochę ludzi, którzy nic z tym tak naprawdę nie zrobią (choroby, kalectwo etc.)

   jest to taki rodzaj problemu, w którym nie dogodzi się wszystkim.

   @fafarafa07: Mówię o takich którzy na choroby i kalectwo nie cierpią tylko po prostu mają s dupsku to czy będą pracować czy państwo da. Nie mają wielkich wymagań od życia a ambicji, aby coś zmienić tym bardziej nie posiadają i jakoś się powoli żyje od zasiłku do zasiłku socjalnego. Są miejsca w Polsce gdzie pracy mimo koniunktury i powiedzmy "rynku pracownika" pracy nie ma i już. Choć u mnie pracodawcy podstawiają własny transport, aby ludzi w promieniu 50km zgarnąć do roboty więc logistycznie to jest do opanowania. U mnie w regionie każdy kto chce pracować to pracuje a kto nie chce to i tak z niego pracownika nie będzie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Abomination: Dyskryminacja ze względu na stan pieniędzy. Mówi ci to cos ? Czy w twoim płytkim świecie istnieje tylko dyskryminacja ze względu na płeć i kolor ?

  •  

   pokaż komentarz

   @Trixie: rozumiem, że ludzie rozumują tak, że jak bogaty to mu się te 500zł nie przyda, bo stanowi nieznaczną część jego zarobków więc się de facto marnuje... ale osób zarabiających powyżej 10 tys. zł i mających więcej niż jedno dziecko, w skali społeczeństwa nie jest tak dużo; pewnie większy koszt będzie sprawdzać kto "naprawdę potrzebuje" niż to warte. Pomysł uważam za głupi, ale nie rozumiem też tych którzy się burzą, że to okradanie bogatszych... zapytajcie takiego bogatego czy serio mu zależy na tych 500zł, pewnie będzie miał wyj@!#ne. Tzn. zawsze lepiej dostać, ale nie wpłynie to na jakość jego życia.

  •  

   pokaż komentarz

   @Abomination: W temacie o 500+ dostałeś 500- ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   Tu chodzi o to że żeby przypodobać sobie wyborców dali 500+ na dziecko a teraz pomysły że bogatym nie, biednym tak. Tylko od jakiej kwoty jest się bogatym? 3tys/m na zadupiu a te same 3tys/m w Warszawie to chyba nie to samo. Ktoś będzie wyliczał koszty życia? Sztywne kwoty zarobków nic nie mówią bo można mieć alimenty, długi, drogi w utrzymaniu dom itp. Albo wszyscy i jest sprawiedliwie albo nikt bo inaczej zawsze będzie niesprawiedliwie, o to chodzi.

   źródło: Capture.JPG

  •  

   pokaż komentarz

   @lonegamedev: Elektorat PiSu to raczej ten otrzymujący świadczenia( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Trixie Nie wiem czy jest sens w ogóle odpisywać osobnikowi z "profesorem z Auschwitz" w awatarze, ale tym razem zaryzykuję. 500+ miało w teorii wyciąganąć rodziny wielodzietne z ubóstwa i zachęcić Polaków, którzy zarabiają zbyt mało do posiadania większej ilości dzieci. Niestety teoria rozmija się z praktyką bo małżeństwo zarabiające niewiele powyżej najniższej krajowej, które nie jest w stanie sobie pozwolić na posiadanie dzieci lub ma tylko jedno dziecko i nie obejmuje go program rządowej pomocy dla rodzin funduje 500+ swojemu szefowi, co w ogóle jest czymś niegodziwym. Żeby biedni zrzucali się ze swoich podatków na bogatych to już niegodziwość i zaprzeczenie socjalizmu, a program 500+ miał w teorii być pomocą socjalną. Jak rząd Tuska otworzył szlabany na autostradach w czasie wakacji za pieniądze podatników (tych biednych też, a może przede wszystkim, bo mimo, że płacą najmniej są największą grupą społeczną i w sumie wpłacają do budżetu najwięcej) żeby bogaci mogli pojechać sobie na wakacje to też było ok? A sponsorzy siedzieli w domach, bo ich nie stać na wypad nad morze.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @Trixie: Zwolennicy bolszewickiej ignorancji, członkowie fanklubu bezinteresownej zawiści i pryszczaci chłopczyki w rurkach zanim coś głupiego napiszecie w stylu bogatym się nie należy a 500+ to patola - to miejcie świadomość,
   że weryfikacja kryterium zamożności byłaby droższa niż wypłacanie wszystkich czyli bogatszym też.
   (pomijając, że to nie jest program socjalny)

  •  

   pokaż komentarz

   @NdFeB: haha :D, a oprócz tego mam wrażenie, że dorobiłem się cichego wielbiciela albo nawet i dwóch :)

  •  

   pokaż komentarz

   @Abomination: od kiedy 500+ to program socjalny dla biednych? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Poza tym jak kogoś nie stac na dziecko to niech się zabezpiecza- trochę odpowiedzialności.

  •  

   pokaż komentarz

   Jak np. nie potrzebuje pieniędzy na dzieci, bo... nie mam dzieci. Ale nie płaczę, że muszę płacić podatki na ludzi z bachorami i nic z tego nie mam.

   @Abomination: porównanie z dupy.

   Ja na przykład płacę na służbę zdrowia i nie widzę problemu, że pomaga się chorym lub do wypadku wysyła karetkę. Chociaż (odpukać) jestem zdrowy. Ale gdybym jednak uległ wypadkowi, to bezpłatna pomoc należy się także mnie jak psu buda, niezależnie od tego czy mnie stać na prywatna karetkę czy nie.

   Skoro jest to 500zł na dziecko, to jakim prawem dzielisz ludzi na lepszych czy gorszych?
   Dla mnie dawanie pieniędzy tym mniej wykształconym jest niczym innym jak kupowaniem głosów.
   Albo wszyscy są równi, albo nie.

  •  

   pokaż komentarz

   Innymi słowy, polacy są za zabraniem świadczeń ludziom, które te świadczenia fundują.
   Widzę, że komunizm w narodzie ciągle mocny.


   @Trixie: Nie jestem za tego typu pomysłami... Ale twierdzenie że to ludzie zarabiający powyżej 10tys. fundują te świadczenia to zwykłe kłamstwo i nieprawda!!!

   pokaż spoiler Gdyż po pierwsze takich ludzi jest za mało w skali kraju żeby mogli cokolwiek ufundować a po drugie jeśli już zarabiasz powyżej tej kwoty to najrzęsiściej wykazujesz się ty lub twój doradca sporą kreatywnością w unikaniu obciążeń fiskalnych:)

  •  

   pokaż komentarz

   @Korax: matematycznie rzecz biorac ten program nam szkodzi. Jesli plany rzadu zostana spelnione co do wzrostu dzietnosci to i tak niczego nie zmieni i populacja zmaleje a ile dlugow narobi. Polecam wyklad Dr Slawomira Mentzena na ten temat.

  •  

   pokaż komentarz

   @Abomination: to nie jest program pomocy spolecznej, tylko pro rodzinny, majácy zachécic do robienia dzieci... Wstyd,ze wsrod mlodziezy tylu socjaluchow...

  •  

   pokaż komentarz

   @Abomination: weź tego ziemniaka i pier..lnij się nim w łeb!

  •  
   D......8

   0

   pokaż komentarz

   @kissandfly: widzisz, napisałeś prawdę, ale nikt z tych mądral ci nie odpowie, bo nie mają argumentów, a ładnie wszystko ująłeś w faktach

  •  

   pokaż komentarz

   @Trixie fundować to najwyżej będą, teraz się
   dzielą również między sobą.

  •  

   pokaż komentarz

   @Duncan58 spory można prowadzić jedynie w przypadku opinii. obiektywna prawda nie nadaje się do uprawiania demagogii więc i nie ma tu o czym dyskutować. dlatego uważam też, że większość tych dyskusji to strata czasu, a jedynym celem ich prowadzenia jest odwrócenie uwagi od rzeczywistych problemów.

  • więcej komentarzy(77)

 •  

  pokaż komentarz

  I jak w tym kraju ma być lepiej jak ludzie nie myślą i kierują się j@##ną zawiścią?
  Niby czemu odebrać innym? Żeby Tobie starczyło? A jak bogaty też będzie dostawał to nie będziesz mógł spać po nocach? Co ludzie mają we łbach, ja pierdolę.

  Komuchy skretyniałe, to właśnie dzięki bogatym ludziom macie te swoje wyżebrane 500+.
  Weźcie takiego programistę 15k dla przykładu. 15k brutto daje 10,5k netto. Różnica 4500zł.

  9 bachorów na utrzymaniu z jednego programisty, a wy mu potem powiecie że jemu się nie należy bo ma dużo kasy?!
  No ale tak, te 4500 to też emerytura (ahahah), opieka medyczna (buahahah) i ubezpieczenie (lol). Tak pewnie powiedzą niektórzy. Nie znam programisty 15k który by czekał w kolejce do NFZ i nie inwestował na boku we własną emeryturę.

  Ludzie głupi powinni być sterylizowani żeby się nie rozmnażali i nie rozsiewali dalej swoich genów, a dzieci odbierane i dawane bogatym, wykształconym parom które z jakiegoś powodu nie mogą mieć dzieci.
  Tyle jest w Polsce par które czekają latami na adopcję, albo chodzą do klinik leczenia bezpłodności bo marzą o dziecku. Za to patologia umysłowa aj waj mnoży się na potęgę i wyciąga łapę po nie swoje pieniądze.

  Sorry, ale wściekłość mnie bierze na coś takiego.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kargaroth:
   w sumie to ch... wie co to za ankietowani. bo raczej nie ci, co siedzą w robocie - większość powie takiemu ankieterowi grzecznie na ulicy/słuchawce żeby spadał na drzewo

   no i spokojnie - bariera mentalna między tymi co płodzili w latach 90, a tymi co byli płodzeni jest ogromna

   pokaż spoiler wiem po sobie

  •  

   pokaż komentarz

   @Kargaroth Dostanę grad minusów, ale prawda jest taka że po 49 latach komuny ten naród zidiociał do cna.

  •  

   pokaż komentarz

   Dostanę grad minusów, ale prawda jest taka że po 49 latach komuny ten naród zidiociał do cna

   @etatowy-szyderca: jak widzę moją matkę, wuja, ciotkę, jedna babka, druga babka, jeden dziadek, drugi dziadek (dobre komunistyczne wychowanie) i słyszę ich mongolskie teorie to mnie się w głowie gotuje. Wszyscy ci moi członkowie rodziny widzą, że rząd rozdaje... ale nie widzą komu zabiera. Jestem ich je.anym, sponsorem, w zasadzie gdybym zebrał wszystkie podatki które płącę co miesiąc spokojnie starczyłoby na ich świadczenia. Oczywiśćie nie można tak powiedzieć przy stole hehehe :) Ja już wielokrotnie słyszałem "przecież ty masz to co narzekasz". Każda próba naprostowania ich na właściwą ścieżkę jest odbierana jako narzekanie... Totalnie niereformowalni, tylko czekać na ich zgony bo zawsze nas przegłosują. To jest piekielnie zdyscyplinowany elektorat. Ty, ja, zapier...amy, nie ma żadnych naszych politycznych przedstawicieli bo wszyscy zapier.., a oni, oni w sumie to się nudzą i mają sporo przedstawicieli wszedzie, co tylko obiecują a oni klaszczą... To oni wygłosowali komunistów z PIS, nie kto inny!

  •  

   pokaż komentarz

   @Kargaroth: Z wszystkim się zgadzam (mniej lub bardziej) włącznie z sterylizacją ale absolutnie nie zgadzam się z odbieraniem dzieci tylko dlatego, że są biedni i/lub niezbyt inteligentni !
   Chyba nawet były takie przypadki (kojarzę z TV taki materiał), że odbiera się dzieci bo są biedni, bo mało zarabiają, bo mają niską emeryturę ... ale nie są chamami i nie potrafią łazić z mordą po MOPSach/GOPSach i innych instytucjach.

  •  

   pokaż komentarz

   15k brutto daje 10,5k netto. Różnica 4500zł.

   9 bachorów na utrzymaniu z jednego programisty

   @Kargaroth: Trochę bzdury pieprzysz, no ale czego oczekiwać od frustrata.

  •  

   pokaż komentarz

   @ameliniummm: dokładnie mam taką sama rodzinę totalnie niereformowalna . Nadal są zachwyceni socjalnym rozdawnictwem i nic ani nikt tego nie zmieni.

  •  

   pokaż komentarz

   w sumie to ch... wie co to za ankietowani. bo raczej nie ci, co siedzą w robocie - większość powie takiemu ankieterowi grzecznie na ulicy/słuchawce żeby spadał na drzewo

   @y0da: Abstrahując od tematu, takie badania statystyczne oczywiście biorą pod uwagę również takie czynniki jak to, że w danym czasie danego dnia tygodnia część grupy badanej jest zajęta, a część każe mu sp@!#$#?ać. Tu się akurat nie ma do czego przyp#$@$%%ić - ludzie to w zdecydowanej większości tak prosta i przewidywalna masa, że badanie ich poglądów przypomina szacowanie ilości drzew w danym kompleksie leśnym i takie badania spokojnie dają się ekstrapolować na całe społeczeństwo, wyłącznie z małym błędem, z pewnością uwzględnionym w metodologii. Mamy 2018 rok, tak jak potrafimy przeszczepiać płuco czy twarz, tak potrafimy zbierać wiarygodne dane statystyczne.

   Dowodem na to są badania w trakcie wyborów - słyszałeś kiedykolwiek żeby ostateczne wyniki w znaczący sposób różniły się od tych oszacowanych na podstawie badań exit poll? A ile razy po oddaniu głosu brałeś w takim badaniu udział? No właśnie.

  •  

   pokaż komentarz

   15k

   @Kargaroth: No z tym 15k jest tak, że jeśli zarabiasz powyżej powiedzmy 7-9 tys brutto, to działasz na b2b, bo inaczej się nie opłaca (na b2b masz 19% liniowego). Więc taki programista 15k w praktyce zarabia 12k na rękę, do tego odejmuje sobie z podatku dochodowego koszty, od oprogramowania, szkolenia po samochód czy internet i zaraz luźno robi się 12,5-13k. Także zostaje trochę ponad 2k opłat, z czego ponad 1000zł idzie na zus, a reszta na podatek.

  •  
   S...........z

   -12

   pokaż komentarz

   Ludzie głupi powinni być sterylizowani żeby się nie rozmnażali i nie rozsiewali dalej swoich genów, a dzieci odbierane i dawane bogatym, wykształconym parom które z jakiegoś powodu nie mogą mieć dzieci.

   @Kargaroth: Ale krawędzie, można się pociąć. Swoją drogą całe prawactwo zostałoby wytępione w trakcie jednego pokolenia, sam tego chcesz prawaku?

  •  

   pokaż komentarz

   @ameliniummm: > > Totalnie niereformowalni, tylko czekać na ich zgony bo zawsze nas przegłosują
   Problem w tym, że oni się cały czas mnożą i nowy elektorat się wychowuje.

  •  

   pokaż komentarz

   to działasz na b2b

   @spike200: a zdajesz sobie sprawę że nie wszyscy pracują na b2b i nie ma przymusu pracy na b2b? :)
   Wiesz też że siedzenie na UoP ma swoje korzyści względem b2b, a jak potrzebujesz stabilności to siedzenie na kontrakcie i zap$@%!??anie 12h/dziennie nie jest fajną opcją? ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @Kargaroth: Wiem, że można, ale wiem też, że bardzo niewielu programistów wybiera UOP przy takich stawkach. Właściwie to znam tylko jednego, tu na wykopie, który zapłakał, gdy mu wbił 2 próg podatkowy :P W wolnych zawodach, a zwykle w ich przypadku mowa o takich kwotach, b2b i własne firmy to standard.

   Generalnie gdy zarabiasz już 5 cyfrową kwotę, to dużo lepiej mieć b2b, bo pomijając wyższe zarobki, masz także dużo większą dowolność, a przy tym tracisz zaledwie urlop, zyskując przy tym możliwość robienia dla innych klientów. Kiedy potrzebujesz stabilności, to bierzesz po prostu kontrakt bezterminowy, albo z terminem jak UOP, zależy od pracodawcy. 80% ofert od head-hunterów, które dostaje, a są powyżej 12k brutto, to b2b, nawet bez opcji UOP.

   A z tym 12h też przesadzasz, ja robię 10 mniej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   No ale tak, te 4500 to też emerytura (ahahah), opieka medyczna (buahahah) i ubezpieczenie (lol)

   @Kargaroth: Jak widzisz ta kasa idzie na różne cele, ile z tego to pit z którego możesz finansować 500+, nie jest to aż tak olbrzymia kwota jak ci się wydaje.

  •  
   8..............................2

   +4

   pokaż komentarz

   15k brutto daje 10,5k netto.

   @Kargaroth: 11.5, tylko głupi programista nie będzie korzystał z 50%KUP ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @WesolySromek: BZDURY?

   źródło: Screen Shot 2018-02-08 at 11.13.23.png

  •  

   pokaż komentarz

   @Vetinari: Oczywiście, że bzdury. Skoro jesteś takim superinformatykiem 15k to pomyśl przez chwilę, wróć tu i powiedz dlaczego stwierdzenie, że programista15k utrzymuje (daje 500+) 9 gówniaków.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kargaroth: dlatego od dawna neguje logikę systemy demokratycznego. Dwóch pijaków ma większą moc wyborczą niż doktor ekonomii.
   Jeśli demokracja to tylko demokracja ograniczona. Głosujesz po ukończeniu 18 roku życia, o ile zdałes maturę rozszerzoną z WOSu lub zdałes krajowy egzamin o podobnym poziomie. W ten sposób o losach kraju decydować beda tylko ci co rozumieją konsekwencje swoich decyzji.

  •  

   pokaż komentarz

   Problem w tym, że oni się cały czas mnożą i nowy elektorat się wychowuje.

   @Wycu91 tak to prawda jednak wierzę ze mlodsze pokolenia troszke bardziej ogarniaja kapotalistyczna rzeczywistosc mimo wszystko.choćby sam fakt ze obecnie nie pracuje sie 40 lat w jednym zakladzie ze mniej ludzi dostanie emeryture w wieku 55 lat czy rente za to ze sie jest.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kargaroth: Tylko to jest 10k na osobę. To w tym wypadku jakby miał 9 dzieci to nie dostał by tylko jakby zarabiał 100-110+ tysięcy miesięcznie.

  •  

   pokaż komentarz

   @WesolySromek: Skąd chcą wziąć pieniądze na 500+? Z uszczelnienia VATu. Więc można w pewnym stopniu ocenić, że to co płacone jest na VAT idzie na 500+. Raczej nie na 9 dzieci, ale 5-6 spokojnie (nie zarabiam 15k).

  •  

   pokaż komentarz

   @y0da: U mnie nie ma aż tak dużej bariery :) moi to rocznik '71, a ja to '90 :)

  •  

   pokaż komentarz

   @Vetinari: @WesolySromek:
   Wesoly ma racje i nie wiem czemu dostaje minusy. 4500 PLN to kwota odciągana od wypłaty brutto ale całość nie jest przeznaczana na program 500+
   Można to uprościć ale nie aż tak, w takim wypadku programista nie zarabia na swoją opiekę zdrowotną i emeryturę.

  •  

   pokaż komentarz

   że to co płacone jest na VAT idzie na 500+

   @Vetinari: Ta? I nic nie idzie na szkoły, nic na utrzymanie rządu, nic a nic na TVP? Wszystko idzie na 500+?

   Wesoly ma racje i nie wiem czemu dostaje minusy

   @lucky_luck_: Bo, parafrazując Korwina-Mekkę, ludzie to idioci ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Kargaroth: tu nie chodzi o zawiść ale o to że niestety w roku 2018 dalej jesteśmy g...wnem, sorry, ale to prawda, niestety ludzie nie bardzo myślą i mają więcej dzieci niż zarabiają, ludzie bogaci powyżej 3000 netto raczej już takich świadczeń nie potrzebują bo wyrabiają te 500+ z palcem w nosie, o to chodzi, by nie żerowali na tych biednych i na budżecie skoro mają pieniądze, w polsce 3000netto na osobę to bogactwo, a z dzieckiem to już jest normalne życie, chyba że jest się samotną matką z dwójką dzieci, to wtedy zrozumiem, ale mimo wszystko, większość wyciąga ochłapy

   a ten program mimo całego zje...nia wokół niego i braku sensu miał za zadanie zniwelować biedę wśród tych co mają dzieci, po prostu wygląda to jak wygląda bo rządzą durnie

  •  
   R..........l

   0

   pokaż komentarz

   @Kargaroth: te 500 plus to jest dzięki każdemu pracującemu człowiekowi colego

  •  

   pokaż komentarz

   w polsce 3000netto na osobę to bogactwo

   @omylkawliczeniu: zapraszam do Warszawy. 1500 wynajem, 1000 żarcie/chemia domowa, akurat zostaje "500+" na dziecko, nie?

   NIe człowieku, 3000 netto na osobę to jest tak naprawdę zalążek jakiegoś normalnego życia, a nie bogactwo.
   Ja się nie dziwię że jest jak jest jeśli w świadomości ludzi 3k netto to jest "bogactwo".
   3k netto to jest pensja sekretarki w jakimś korpo w stolicy. Serio uważasz że to bogactwo?

  •  

   pokaż komentarz

   @Kargaroth: nawet nie wiesz jak bliski mojemu sercu jest twój komentarz! Zgadzam się z każdą napisaną linijką.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kargaroth: To jeszcze nic. Bo jak programista zarobi więcej niz 85k rocznie to jeszcze wpada w drugi prog podatkowy i kazdy dochod ponad to ma wyżej opodatkowany. Czyli nie dość, że dobre zarabianie jest karane wyższymi podatkami to jeszcze nie masz zadnych benefitów.
   Z "państwowych pieniędzy" programista 15k korzysta tylko jak idzie do urzędu, albo jak ma wypadek i jedzie do szpitala najbliższego. I zamiast się cieszyć, że mamy w państwie takie osoby które swoimi zarobkami mogą utrzymać miejsca pracy masy innych osób to nie. Dowalmy im, żeby się wszyscy wynieśli w cholerę.

  •  

   pokaż komentarz

   @spike200: Mało która duża, zachodnia firma idzie na B2B. A naprawdę boli to wtedy, jak 2 próg podatkowy wbija w marcu.

  •  

   pokaż komentarz

   @omylkawliczeniu:

   ...w polsce 3000netto na osobę to bogactwo, a z dzieckiem to już jest normalne życie...
   Nie dziwie się że masz taki nick. W Polsce za 3000 netto bez dziecka można w miarę normalnie wyżyć, z dzieckiem to biedowanie.
   Chyba że zakładasz, że ktoś na start dysponuje domem/mieszkaniem i samochodem, wtedy rzeczywiście za 3000 PLN można na coś odłożyć.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kargaroth: ZNOWU PSIOCZYSZ NA POLSKĘ ALE TAK NP JEST W UK, NIE MÓWIĄC O TYM ZE ŚWIADCZENIE TO JEDYNE 80 FUNTÓW NA DZIECKO CO NA WARUNKI UK TO ŚMIESZNIE MAŁO TO PO OSIAGNIECIU 2 ŚREDNICH PENSJI CI TO ZABIERAJĄ, A RACZEJ CIAGLE WYPLACAJA A TY MUSISZ ODDAC ZE SWOJEGO PODATKU. WCZORAJ ZDAJE SIĘ TEZ PISAŁEŚ JAKA POLSKA TK VHORY KRAJ BO W NIEDZIELE SKLEPY MAJA ZAMYKAC A TAK JEST PRAKTYCZNIE W CAŁEJ EUROPIE. WYJDŹ Z PIWNICY, POJEZDZIJ PO ŚWIECIE I PRZESTAŃ GADAC GŁUPOTY. JAKBYŚ ZAMIESZKAŁ W JAKIMŚ INNYM KRAJU TO DOPIERO BYS Z PODKULONYM OGONEM WRACAŁ I PRZEPRASZAŁ ZA TO CO WYPISUJESZ.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kargaroth: 15k butto daje 10,5k netto przez pierwsze pół roku....

  •  

   pokaż komentarz

   @Kargaroth: człowieku, nawet jeśli jesteś samotnym rodzicem to wynajem w warszawie to coś ok 800-1200zł nie ma bata by to było 1500 chyba że jesteś skrajnie upośledzony i nie znasz cen, albo wynajmujesz kur...a w centrum, 1000zł na żarcie jest mało realne na osobę chyba że się nie panuje nad wydatkami

   jak wy to robicie że się non stop ośmieszacie?! 3000 netto to jest u nas na tyle sporo by żyć "ponad stan" w warszawie a co dopiero w jakimś tańszym mieście, ryż jest po 2zł, makaron po 2-4zł itd itp. ja na siebie wydaję 500zł na samo jedzenie jak przeginam z wydatkami a tak to to jest może z 300zł max w miesiącu, to jest razem 1000zł na dwie osoby w warszawie przy normalnych wydatkach i mieszkaniu za 1000-1300zł + karcie miejskiej itp.

  •  

   pokaż komentarz

   Ludzie głupi powinni być sterylizowani żeby się nie rozmnażali i nie rozsiewali dalej swoich genów, a dzieci odbierane i dawane bogatym, wykształconym parom które z jakiegoś powodu nie mogą mieć dzieci.

   @Kargaroth: bez przesady, to już eugenika i totalitaryzm. Poza tym jedno zdanie przeczy drugiemu.
   Poza tym głupi ludzie są potrzebni społeczeństwu do pracy fizycznej, żmudnej, nudnej itd. Gdyby nie było głupich to programista 15k sam by musiał zapitalać z cegłami.

   W ogóle posiadanie dzieci powinno dawać ludziom co najwyżej ulgi podatkowe żeby nikt nie dostawał kasy za darmochę tylko musiał to wypracować. A mówię co najwyżej bo dawanie kasy za free jest w swej istocie demoralizujące. Niestety zachodnie kraje przyciągają swoim socjalem, dzięki czemu Polska będzie się wyludniać tak czy inaczej.

  •  

   pokaż komentarz

   i TAK, w polsce życie ponad stan to 1000zł na jedzenie i pierdoły, to nie są niemcy, poza tym trochę się sam zaorałeś tak w sumie, bo uważasz się za mądrzejszego od biedoty a narzekasz na brak socjalu [no i nie panujesz nad wydatkami nasi rodzice kombinowali jak mogli by kupić coś tanio]

   POZA TYM DO CIĘŻKIEJ CHOLERY!

   WYJDŹ, serio, skoro nie wiesz w jakich warunkach przyszło ci żyć, polska to przykład nie rozwijającej się od 30 lat patologii, nie wiem co trzeba mieć w głowie by świadomie marudzić na życie mając zarobki rzędu 3000 na rękę

  •  

   pokaż komentarz

   @majorponury: nie chcę być nie czuły, ale to nie zachodnie kraje przyciągają, a polska się nie rozwija, powiedz mi, będąc dzisiaj 18to latkiem, pracujesz za 1600-2000 zł czy jedziesz do niemca pracować za 1000 €? minęło 30 lat, pobudka!

  •  

   pokaż komentarz

   @omylkawliczeniu: skrót myślowy. Nawet jeśli Polska byłaby bogatym krajem to i tak transfer siły roboczej będzie do kraju socjalistycznego który daje kasę za free. A socjalizm zawsze kończy się tak samo.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kargaroth: Jeaaaa! popieram! Niektórzy to mentalnie są 100 lat do tyłu. Śmieszy mnie ból dupy ludzi o to że ktoś bogaty dostaje 500+. Obiecali to mają dawać i tyle.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kargaroth:

   Ludzie głupi powinni być sterylizowani żeby się nie rozmnażali i nie rozsiewali dalej swoich genów, a dzieci odbierane i dawane bogatym, wykształconym parom które z jakiegoś powodu nie mogą mieć dzieci.

   to zdanie to poglądy eugeniczne w najczystszej postaci. nie masz czasem dziadka Hitlera albo nie piszesz książek pt. "Moja Walka"?

  •  

   pokaż komentarz

   9 bachorów na utrzymaniu

   @Kargaroth: zgadzam się w 100% z tym co piszesz, ale tu chodzi 10k na osobę. czyli w tym wypadku (9 dzieci + osoba pracująca) to 100k miesięcznie.

  • więcej komentarzy(31)

 •  

  pokaż komentarz

  A ja jestem za tym, żeby odebrać świadczenie ludziom, którzy nie pracują.

 •  

  pokaż komentarz

  Karanie za bycie przedsiębiorczym i płacenie większych podatków? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ciekawe. Co dalej? Może ksero PIT za zeszły rok przy zakupie chleba i wyższa cena dla bogatych? Albo 50% droższe paliwo w przypadku pojazdu o wartości powyżej 200000zł według eurotax. Od razu przypomina mi się modlitwa polaka jak czytam takie brednie.

 •  

  pokaż komentarz

  ja bym zabrał nierobom i zrobił 1000 na każde dziecko ale odpisu od podatku.

1 2 3 4 5 6 7 ... 29 30 następna

Dodany przez:

avatar u...............w dołączył
784 wykopali 49 zakopali 35.3 tys. wyświetleń
Advertisement