•  

  pokaż komentarz

  Niech Polska połączy się sojuszem z Iranem xD

  •  

   pokaż komentarz

   @lewaq3000: to nie bylby taki zly pomysl. Panstwo z duzymi bogactwami naturalnymi (gaz,ropa itd.) z duzym rynkiem wewnetrznym i lezace w strategicznym miejscu.

  •  

   pokaż komentarz

   @Jangcy: i najważniejszy (obok Korei Płn.) wróg USA xD Co następne? wspaniała Korea Północna? Pakistan? ChRL? Rosja?

  •  

   pokaż komentarz

   @Jangcy: @lewaq3000: Rosja już od dawna ma sojusz z Iranem i Syrią, Żydzi mają ogromnego stracha bo Irańczycy instalują się w Syrii i Libanie pod samym nosem i wiedzą, że nie mogą na to pozwolić bo armia Iranu jest potężniejsza od Tureckiej i ma wsparcie i technologię z Rosji, także żarty się generalnie skończyły.

  •  

   pokaż komentarz

   @Lecherus: widoczne jest też zbliżenie Turcji do Rosji i Iranu

  •  

   pokaż komentarz

   @lewaq3000: myślę, że mają wspólny problem do rozwiązania na Bliskim Wschodzie, bo mało kto wie Rosja ma też duży problem tam do rozwiązania bo na Morzu Śródziemnym na wodach Izraela i Egiptu znaleziono bardzo dużo gazu i Izrael już rozkręca wydobycie i zaczyna sprzedawać do Europy, dogadują się też powoli z Egiptem bo tam są ogromne złoża w kwestii wydobycia. Także może to mocno zachwiać pozycją Rosji w Europie na ryku gazowym. Jak nie wiadomo o co chodzi ...

  •  

   pokaż komentarz

   @lewaq3000: @Lecherus:

   sojusze na bliskim wschodizie nie sa stale. Wszystko moze sie dynamicznie zmieniac.

  •  

   pokaż komentarz

   @Jangcy: zgadza się, sytuacja może się dynamicznie rozwijać, aczkolwiek raczej na niekorzyść Izraela bo tam oni przyjaciół nie mają, myślę, że jeszcze parę krajów w okolicy może sobie przypomnieć stare krzywdy, także jak Żydzi nie są durniami to powinni teraz robić wszystko aby nie wybuchły prawdziwe działania wojenne.

  •  

   pokaż komentarz

   @Lecherus: przecież atak na Izrael to atak na USA, które tak wyprzedza całą resztę świata, że pstryknie palcami, a Iran będzie rozj#%$ny i Rosja w niczym in nie pomoże. Dajcie USA tylko powód, to wkroczy tam z całą siłą. To Żydzi rozdają karty, a tylko chyba Polska i Iran tego nie widzi.

  •  

   pokaż komentarz

   @lewaq3000: tak Ci się tylko wydaję, USA wcale nie jest takie potężne i generalnie Iran to dla nich ogromne wyzwanie, bo flota nie podpłynie pod Iran bo cieśniny Persowie kontrolują całkowicie. Dowcip polega na tym, że wszyscy tzw sojusznicy USA w okolicy, którzy mogli by pomóc w życiu tego nie zrobią bo jakby z USA zaatakowali Iran to by był koniec świata, poza tym zaraz obok Pakistan i Indie mają bombę atomową i Indie całkiem duża flotę i oba kraje są mocno anty izraelskie, Modi dopiero co był u Palestyńczyków i Żydzi dostali totalnej k?$?icy. Także serio USA nie może za wiele zrobić w kwestii Iranu bo też to bardzo bliski sojusznik Rosji. Serio bez wsparcia Pakistanu i Turcji USA nie mają szans ugryźć Iranu, poza tym nie ma powodu, bo Iran stosuje strategię Rosji z Donbasu.

  •  

   pokaż komentarz

   flota nie podpłynie pod Iran bo cieśniny Persowie kontrolują całkowicie

   @Lecherus: USA ma coś takiego magicznego co nazywa się lotniskowce, które najpierw zniszczą wszystko co mógłby flocie przeszkodzić, a potem wpłyną do zatoki perskiej. Poza tym mają taki jeden kraj, ale o nim później.

   Pakistan i Indie

   @Lecherus: Indie może wk%#%iają Izrael, ale coraz mocniej się zbliżają do USA (a Pakistan oddala i zbliża do Chin). Poza tym Indie kupują Spike od Izraela, super antyżydowskie państwo ( ͡° ͜ʖ ͡°) Indie albo pomogą USA albo USA położy na nich laskę gdy Chiny i Pakistan będą im szkodzić.

   wszyscy tzw sojusznicy USA w okolicy, którzy mogli by pomóc w życiu tego nie zrobią

   @Lecherus: np. Arabia Saudyjska. Chociaż nie, AS to sojusznik USA i jedno z bardziej antyirańskich państw w regionie. Nawet z Żydami by się dogadali przeciwko nim. Amerykańskie samoloty z Arabii Saudyjskiej mieliby Iran jak na widelcu. Oprócz tego, USA ma jeszcze trochę żołnierzy i sprzętu w Afganistanie. Jest azja środkowa, gdzie co prawda USA przegrywa z Rosją i Chinami, ale USA potrafi przekonywać inne państwa. W regionie jeszcze jest Azerbejdżan i Gruzja.

   USA nie może za wiele zrobić w kwestii Iranu

   @Lecherus: póki Iran nie da im powodu, bo nie wybaczono by Trumpowi ataku na niewinne państwo. Co innego pomoc dla biednego zaatakowanego Izraela. Dlatego Żydzi prowokują, a jeśli Iran da się sprowokować to siła USA go zmiażdży. Bo co, Chiny i Rosja pomogą Iranowi przeciwko USA. To byłaby wojna światowa, na którą Chiny jeszcze nie są gotowe. Zresztą w taki przypadku cały zachodni świat poszedłby za Amerykanami. Do tego państwa południowej, południowo-wschodniej i wschodniej Azji. Sama Rosja przegrałaby z europejskimi krajami NATO, nawet gdyby nie dostali wsparcia od USA. Poza tym nikt normalny (poza Koreą Północną) nie użyłby broni atomowej. Zresztą USA ma systemy przechwytujące rakiety.

  •  

   pokaż komentarz

   @lewaq3000: > Niech Polska połączy się sojuszem z Iranem xD
   System rządów nawet nie jest jakiś specjalnie różny.

  •  

   pokaż komentarz

   @Lecherus:

   Dowcip polega na tym, że wszyscy tzw sojusznicy USA w okolicy, którzy mogli by pomóc w życiu tego nie zrobią bo jakby z USA zaatakowali Iran to by był koniec świata,
   Tak samo wydawało się z Irakiem ale jakoś kraje muzułmańskie przełknęły atak na Irak. Iran jest szyicki i konkuruje i z Turcją i z Arabią Saudyjską. Od lat prowadzi z nimi wojnę zastępczą w Syrii a z Arabią Saudyjską dodatkowo w Jemenie. Zresztą bardzo im nie pasuje że Iran może sprzedawać ropę :)

   a poza tym zaraz obok Pakistan i Indie mają bombę atomową i Indie całkiem duża flotę i oba kraje są mocno anty izraelskie,
   Bardziej nienawidzą siebie nawzajem niż Ameryki, więc nie będą wspólnie działać. A działając pojedynczo Pakistan nie zdąży rozgrzać wyrzutni, a już u siebie zapobiegawczo będzie miał głowice indyjskie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Lecherus Iran już pokazał w cieśninie Ormuz co potrafi i chuja( za przeproszeniem) Amerykanie mogli zrobić. Chcieli postraszyć Iran za wzbogacanie uranu ( Iran robił/robi sobie atom) i tylko postraszyli, bo tak jak piszesz c!#?# mogli zrobic

  •  

   pokaż komentarz

   @lewaq3000 nie wiem za co dostajesz minusy, może za nick, bo analiza bezbłędna.

  •  

   pokaż komentarz

   @Jangcy super pomysł! Sojusz z pewnym przegranym tego starcia. Może też sojusz z Koreą płn? Na złość syjonistom z USA? ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   @lewaq3000: lepiej z Chinami jako zamorska prowincja w Europie, a pozniej polaczenie z macierza poprzez aneksje terenow nalezacych w przeszlosci do dawnego imperium Lachow , rozciagajace sie za Ural.

   Lepiej wiazac sie sojuszem z partnerem ktory ma bomby atomowe, niz z partnerem ktory ich nie ma

  •  

   pokaż komentarz

   @lewaq3000: napisał wykopek dogłębnej analizy za i przeciw, ja wolę, aby Polska się nie wypowiadała, gdzie dwóch się bije tam trzeci korzysta

  •  

   pokaż komentarz

   @Pippo: jak to za co dostaje minusy? Jesteśmy na wypoku, a że Żydzi są teraz wrogiem numer 1, to jakiekolwiek stwierdzenie że Żydzi rozdają karty jest minusowane. Tutaj każdy chce myśleć jak Żydzi mają przej%!!ne i jak Polska w glorii i chwale wyjdzie z pyskówki z Żydami xD Śmieszne jest to, że jeszcze miesiąc temu Trump i USA były super, a teraz Iran jest super xD
   @tomaszk-poz: jak USA powie że Polska ma pomóc to wiesz co się stanie?

  •  

   pokaż komentarz

   @lewaq3000 rozdają karty? Tak jak w Iraku lub Afganistan?

  •  
   f......t via Android

   +10

   pokaż komentarz

   bo armia Iranu jest potężniejsza od Tureckiej

   @Lecherus xD

   W czym niby objawia się ta potęga? W muzealnym sprzęcie, który nieudolnie modernizują?

   Czy może w "ambitnych" projektach jak ten?

   źródło: 3.s.dziennik.pl

  •  
   f......t via Android

   0

   pokaż komentarz

   Dowcip polega na tym, że wszyscy tzw sojusznicy USA w okolicy, którzy mogli by pomóc w życiu tego nie zrobią bo jakby z USA zaatakowali Iran to by był koniec świata

   @Lecherus a to niby czemu?

   i Indie całkiem duża flotę i oba kraje są mocno anty izraelskie,

   Co za bzdura. Indie są strategicznym sojusznikiem Izraela, od lat razem kupują sprzęt wojskowy, a ostatnio nawet wspólnotę rozwijają konkretne systemy (Barak-8).

   Generalnie jak nie masz o czymś pojęcia, to polecam zawrzeć klamrę.

  •  

   pokaż komentarz

   @Jangcy to byłby BARDZO głupi pomysł. Państwo o bardzo silnym rycie muzułmańskim partnerem Polski ? Pomysł chory w samej swojej istocie.

  •  

   pokaż komentarz

   @marcinszczecin: Czy mi się wydaje czy USA podbiło Irak i Afganistan. Jedynie co, to po prostu nie są w stanie tam utrzymać władzy, ale militarnie zmiażdżyli ich. To samo USA zrobiłoby z Iranem, rozj%?@liby ich, zniszczyli cały przemysł i projekt atomowy i pozostawiliby niestabilne państwo pod władzą jakiejś marionetki.

  •  

   pokaż komentarz

   @Jangcy: Magia słowa ANTYSEMITA zrobi swoje i nasz rząd nawet palcem nie kiwnie w tym kierunku.

  •  

   pokaż komentarz

   @lewaq3000 Iran wrogiem, a jeszcze nie tak dawno był sojusznikiem. W polityce międzynarodowej sojusze i konflikty trwają tyle ile się to opłaca.

  •  

   pokaż komentarz

   @lewaq3000: @Jangcy: Zapomnijcie. Nasz rząd już się zadeklarował, bo jak pokazują ostatnie wydarzenia ważne rzeczy robi się po cichu i tajemnicy np. konsultowanie ustaw poza trybem z ambasadą Izraela lub na spotkaniach w prywatnych komnatach u żydowskiego lobbysty.
   Mieliście prawo o tym nie wiedzieć, bo prawie nikt o tym nie pisał, a to co wyciekło było wynikiem przypadku. Na kolacji szabesowej u sierżanta Daniela politycy PIS oraz premier, wszyscy w jarmułkach na głowie spotkali się z tam ministrem łączności Izraela Ajjubem Kara, który szuka wśród państw UE sojuszników do potępienia Iranu i wsparciu ewentualnych sankcji. Na arenie międzynarodowej jesteśmy już totalnie spozycjonowani jako "sojusznik" USA i jakikolwiek zwrot typu popieranie Iranu i innych "reżimów" sprawi, że te Abramsy, które żeśmy sobie tu ściągnęli zapuszczą silniki i ruszą na Warszawę jak będzie trzeba.

   https://wiadomosci.onet.pl/kraj/politycy-pis-spotkali-sie-z-izraelskim-ministrem-ajjubem-kara-na-kolacji-szabasowej/7y8789v

   źródło: ocdn.eu

  •  

   pokaż komentarz

   @Lecherus: dodałbym, że Iran od 300 lat na nikogo nie napadł - w przeciwieństwie do innego państwa o którym tu piszemy ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @lewaq3000 czy mi się wydaje czy podbicia oznacza utrzymanie władzy na całym obszarze i narzucenia swojej woli? Wietnam?
   Bo Twoja definicja to sytuacja z cyklu: złapał Polak Tatarzyna, a Tatarzyn za łeb trzyma :)

  •  

   pokaż komentarz

   @marcinszczecin: podbój
   1. «zdobycie cudzych terytoriów w walce zbrojnej i narzucenie władzy ludności zamieszkałej na tych terytoriach»

   Zarówno Irak jak i Afganistan zostały podbite. Wojska Amerykan i sojuszników kontrolowały niemal całe państwa, a na pewno tereny zaludnione. Amerykanie robili tam co chcieli. W Wietnamie było trochę gorzej, ale zarówno po Wietnamie jak i po Mogadiszu USA zebrało doświadczenie.
   Zresztą, USA wystarczy, że zdestabilizują Iran i że przestanie być zagrożeniem. Czy to problem dla USA? Jeśli USA będzie miało powód to żaden, bo Amerykanie militarnie pod każdym względem są mocniejsi od Iranu. Niby nie rozumiem jakby Iran miał wygrać wojnę z USA. Przecież Amerykanie w pierwszej fazie niszczą ich lotnictwo, lotniska i program atomowy, w drugiej marynarkę i porty, w trzeciej zajmują najważniejsze punkty w kraju, a lotnictwo USA niszczy cały możliwy opór.
   No jeszcze rozumiem że będą się chowali w jakiś dżunglach (których w Iranie chyba nie ma) i jaskiniach, tylko że najważniejsze punkty w Iranie będą zajęte przez USA.

   No naprawdę, jak sobie wyobrażacie zwycięstwo Iranu z USA?

  •  

   pokaż komentarz

   sojusze na bliskim wschodizie nie sa stale

   @Jangcy: Żadne sojusze nie są stałe, tak samo jak wrogowie.

   i najważniejszy (obok Korei Płn.) wróg USA

   @lewaq3000: Co za bzdura. Największy wróg USA to Chiny. A poza tym przecież ostatnio ociepliły sie stosunki z Iranem.

  •  

   pokaż komentarz

   @szaloneneutrino: w rzeczywistości, oficjalnie to Korea Płn, a potem Iran są uważani za wcielenie zła.

  •  

   pokaż komentarz

   @lewaq3000: Tylko to co się mówi w wiadomosciach dla gawiedzi ma dosyć małe znaczenie w prawdziwej polityce.

  •  

   pokaż komentarz

   @lewaq3000 dobra k.... widzę ze szkoda mojego czasu na dyskusję z manipulantem albo durniem. Nigdzie nie mówiłem o zwycięstwie nad usa.
   Out , over, bez odbioru!

  •  

   pokaż komentarz

   to byłby BARDZO głupi pomysł. Państwo o bardzo silnym rycie muzułmańskim partnerem Polski ? Pomysł chory w samej swojej istocie.

   @onet12: ryt mają, mają też silną opozycję do tego rytu. Społeczeństwo perskie jest dość cywilizowane od wielu pokoleń, w przeciwieństwie do "pastuchów" z Emiratów/Pakistanu/Afganistanu. Pod wieloma względami jest dość zachodnie, po prostu mają pecha żyć w kraju, w którym garstce oszołomów religijnych udało się zrobić rewolucję i sterroryzować większość.
   Dla Polski taki sojusz miałby zasadniczy problem - USA by się od nas odwróciło. Niestety, USA idą tam, gdzie Izrael im każe, i nic nie wróży zmianie tego schematu.

  •  

   pokaż komentarz

   @lewaq3000: Zgadza się, USA może spokojnie rozwalić Iran, jednak w tej chwili nie mają na to kasy, musiałby ktoś wyłożyć na to gotówkę bo wiadomo że teraz w stanach jest problem z wykupem obligacji bo Chińczycy też się ich pozbywają gdyż za lepszą inwestycję uznają złoto, Niemcy to samo, Rosja też, jak na razie to FED skupował obligacje amerykańskie by utrzymać niskie stopy ale wiadomo że w kółko nie da się tak rolować długu bo to przerzucanie pustego w próżne albo w końcu wskoczy jakaś hiperinflacja albo po prostu trzeba będzie ostro zaciskać pasa. Izrael gotówki na to nie wyłoży bo Izrael sam jest beneficjentem pomocy amerykańskiej no chyba że żydom uda się okraść Polskę na ten bilion złotych to już mieli by na pierwszą ratę za tę wojenkę ale Polska też by tego nie wytrzymała. Takie deklaracje pomocy finansowej jednak się pojawiały wcześniej z Arabii Saudyjskiej jednak jakoś nie było to wzięte zbyt poważnie w USA choć jest to jakieś wyjście tylko że pewnie coś za coś a wątpię by Amerykanom chciało się rozbijać Iran za saudyjskie pieniądze i w rezultacie oddanie kontroli Saudom. Nie wiadomo jak długo na Saudów też będą mogli liczyć a takie przejęcie Iranu by ich jeszcze wzmocniło. Sytuacja nie jest taka prosta, może Chiny by to sfinansowały ale one raczej stoją po drugiej stronie barykady w tym konflikcie.

   źródło: debt.jpg

 •  

  pokaż komentarz

  Jeśli rzeczywiście coś się kroi to Polska absolutnie powinna być neutralna w tym konflikcie. Z pewnością Żydzi nie zasłużyli na nasze wsparcie :) Poza tym to ich wojna - niech się pozabijają.

  Problemem mogą być co najwyżej perscy uchodźcy.

 •  

  pokaż komentarz

  Za chwilę w ramach robienia laski, zostaniemy poproszeni przez USA o wysłanie kilku naszych F-16.
  Niby w ramach sojuszu,ale tak naprawdę dla stworzenia pozorów legalności poprzez umiędzynarodowienie ataku.
  Będziemy bronić z Izraelem demokracji w Iranie,tak nam powiedzą.

 •  

  pokaż komentarz

  Okres realnej wojny Izraela z Iranem byłby końcem tego pierwszego, zatem śmiem wątpić.

  •  

   pokaż komentarz

   @killzone: to są oficjalne informacje z Izraela, dziś wypowiadał się premier, że będą atakować cele Syryjskie i Irańskie wg własnych potrzeb, czyli zapowiadają dalsze naloty i eskalację konfliktu i sami nazywają to otwartą wojną.

  •  

   pokaż komentarz

   @Lecherus: dopóki będą atakować w Syrii to nadal pozostanie tzw. proxy war; musieliby przejść/ przelecieć Irak żeby była to wojna bezposrednia, a tego nawet nie rozważają;

  •  

   pokaż komentarz

   @killzone: jak najbardziej rozważają, bo irańskie wojska rakietowe przy samym Izraelu to dla nich bardzo ale to bardzo duży problem i zagrożenie, chociażby przez to, że ze względu na chaos w Syrii mogliby atakować cele w Izraelu i zwalać winę na rebeliantów ISIS i kogo tam sobie wymyślą a sam Iran byłby bezkarny.

  •  

   pokaż komentarz

   Izraela z Iranem byłby końcem tego pierwszego

   @killzone: xD USA spenetrowałoby odbyt Iranowi, zanim jakaś rakieta irańska spadłaby na terytorium Izraela. USA tylko czeka żeby komuś przyj??$ć.

  •  

   pokaż komentarz

   @killzone no tak tylko że każda otwarta wojna zaczynała się od Proxy...

  •  

   pokaż komentarz

   spenetrowałoby odbyt

   @lewaq3000: ty widzę marzysz o byciu penetrowanym przez obrzezane siusiaki do tego stopnia, że idealizujesz żydów.

  •  

   pokaż komentarz

   @arczer: xD widzę że prawicowi "intelektualiści" weszli do dyskusji. Ja nie idealizuje Żydów, tak po prostu jest i im szybciej polska prawica zda sobie sprawę, że Polska to taki mały robaczek na mapie świata tym lepiej dla Polski.

  •  

   pokaż komentarz

   @killzone: Mi sie wydaje, że Izrael jako państwo wcześniej czy poźniej upadnie. W końcu to sztucznie utworzone przez USA państwo, które nie ma możliwości istnieć samodzielnie.

  •  

   pokaż komentarz

   @lewaq3000: straszne kompleksy przez ciebie przemawiają. Na ich fundamencie łatwo było zaszczepić niechęć do własnego kraju, słabe umysły i charaktery można lepić jak plastelinkę.

  •  

   pokaż komentarz

   łatwo było zaszczepić niechęć do własnego kraju

   @arczer: niechęć do mojego kraju zaszczepili i zaszczepiają miernoty, które nie rozumieją faktycznej siły Polski. To umysł idioty, któremu wydaje się że Wielka Polska to najsilniejsze państwo na świecie można kształtować w gównomediach typu TVP czy Niezależna. Hurr durr Żydzi i Niemcy siem nas bojom! xD Im szybciej większość Polaków zrozumie, że najpierw musimy zbudować naszą pozycję na świecie, zarówno gospodarczą jak i polityczną tym lepiej dla Polski. No ale przecież Wielga Bolzga !!! przemuże hżeścijaństwa xD

  •  

   pokaż komentarz

   @lewaq3000: co za stek bzdur. Kto pisze, ze nas sie boją czy Polska najsilniejsza? Po następne to zostałeś zaszczepiony dużo wcześniej niż TVP była za czasu pis a niezależna ma śmieszny zasięg.
   Po prostu boli cię jak ktoś jest dumny ze swojego kraju, jak wspomina zwycięstwa a nie porażki. I kto tu jest miernotą? Dałeś sobie wmówić, że masz skulić się jak szczur, paść na kolana i skomleć o resztki. Przepraszać za cudze winy, chwalić swoich panów i liczyć na poklepanie po wątłych plecach.

  •  

   pokaż komentarz

   Po następne to zostałeś zaszczepiony dużo wcześniej niż TVP była za czasu pis

   @arczer: raczej nie, mój gwałtowny skręt w lewo to "zasługa" PiSu. Wcześniej byłem raczej centrowy.

   Po prostu boli cię jak ktoś jest dumny ze swojego kraju

   @arczer: nie boli, raczej śmieszy. Jak można być dumnym z czegoś na co nie mamy wpływu. Tylko Droga Mleczna, od urodzenia wierny z pochodzenia xD Rozumiem dumę z własnych osiągnięć, nie rozumiem dumy narodowej. Jaki jest jej sens? No chyba że ktoś po prostu nie ma żadnych swoich osiągnięć.

   Dałeś sobie wmówić, że masz skulić się jak szczur, paść na kolana i skomleć o resztki. Przepraszać za cudze winy, chwalić swoich panów i liczyć na poklepanie po wątłych plecach.

   @arczer: xD do tego raczej doprowadzi polityka PiSu. Ja tam uważam, że Polska powinna być partnerem Niemiec i Ukrainy, a nie machać szabelką w każdą stronę. No ale dla niektórych niszczenie pozycji politycznej Polski to wstawanie z kolan xD

  •  

   pokaż komentarz

   niszczenie pozycji politycznej Polski

   @lewaq3000: jakiej pozycji? Robili z nami co chcieli ci nasi "przyjaciele" z zachodu. Jak trza było wyruchać nas wspólnie z Rosją na rurociągi to gdzie były te sojusze, partnerstwo. Przykładów jest dużo? Każdy myśli o sobie i buduje swoją pozycję na pewno nie na kolanach. Najmocniejsze kraje z dumą mówią o swojej historii o dokonaniach, jakoś nie ma wśród krajów liczących się w świecie czy europie sp$$!%!?in potykających się o własne nogi i przepraszających za oddychanie. Spychanie siebie na margines będąc dość dużym i licznym państwem to tylko objaw kompleksów albo złej woli.

  •  

   pokaż komentarz

   @arczer: xD po pierwsze UE nie raz nie dwa szło nam na rękę. Polityki klimatyczne, budżet UE, rolnictwo... Oczywiście nie dostawaliśmy co chcieliśmy bo nie jesteśmy Niemcami (i tym właśnie pokazujesz, że nie rozumiesz faktycznej pozycji Polski), ale UE często nam ustępowała. Nigdy nie było debaty o stanie polskiej praworządności w UE (hurr durr PO zdrajcy xD, PiS też chciał taką debatę zacząć jak PO rządziło xD) Zobaczymy jak za PiSu będą negocjować budżet xD

   Rurociąg? Przypomnisz mi kto zablokował Jamał-2? Jak Rosjanie mogli nas traktować jak poważne państwo. "nie bendzie zgody na rure, bo biedna ukraina". No to Rosjanie zbudowali na morzu. Akurat w interesie Niemiec są stabilne dostawy taniego gazu, ich energetyka i przemysł tego potrzebują. Dlaczego ta rura miałaby nie powstać? Bo Polacy i Litwini płaczą? (błagam odpowiedz mi na to pytanie) Przecież ta rura jest w interesie Niemiec, Holandii, a w sumie także w Austrii, Czech, Słowacji i Węgier bo zapewnia bezpieczny przepływ gazu, niezależny od humorów Polski czy Ukrainy.

   Najmocniejsze kraje z dumą mówią o swojej historii o dokonaniach, jakoś nie ma wśród krajów liczących się w świecie czy europie sp!?#$@?in potykających się o własne nogi i przepraszających za oddychanie.

   @arczer: xD Co to za chochoł? xD

   Spychanie siebie na margines będąc dość dużym i licznym państwem to tylko objaw kompleksów albo złej woli.

   @arczer: 100% racji. W to właśnie gra PiS. Wykorzystywanie kompleksów Polaków. Poparcie przekroczy 60% bo przecież nie będzie Izrael pluć nam w twarz. Bo przeciwstawiliśmy się Niemcom i Francji. A że wielka polityka robiona jest za kulisami, kogo z wyborców PiSu to obchodzi xD

  •  

   pokaż komentarz

   @lewaq3000: trudno. Jak ktoś ma mentalność parobka to już inny nie będzie

 •  

  pokaż komentarz

  Syryjski system przeciwlotniczy zestrzelił Izraelskiego myśliwca który przybył tam z misją bombardowania a Izrael oskarża o wszystko IRAN. To tak jak z oskarżeniami Polski i Polaków za holokaust. Fałsz żydów przebija już wszelkie normy. Z jednej strony chcą wydoić Polskę a z drugiej zaatakować Iran, pewnie żydki sobie wymyśliły że będą prowadzić wojenkę na koszt polskiego podatnika.