•  

  pokaż komentarz

  za biernosc podczas znecania sie nad podejrzanym powinni im odebrac odprawy

  •  

   pokaż komentarz

   @mirekRADZI: I niby kto by miał im odebrać? Jak to jedna banda z politykami. Ludzie bez honoru.

  •  

   pokaż komentarz

   @mirekRADZI: dobrze by bylo gdyby byla taka mozliwosc post factum, niestety nie znam tych przepisow. nadal jednak nie moge uwierzyc, ze tacy ludzie ida do sluzby w policji...

  •  

   pokaż komentarz

   @mirekRADZI: Niestety ale tacy ludzie idą najczęściej znaleźć normalnego policjanta w tych szeregach graniczy z cudem. Policja powinna służyć i pomagać obywatelowi który de facto na nich łoży z podatków prawda wygląda inaczej niestety ciągłe afery kolesiostwo zamiatanie niewygodnych spraw pod dywan itp. do tego dochodzą mandaty i tak dalej po co edukować jak można od razu ukarać.

  •  

   pokaż komentarz

   @BotowatY: Problemem jest brak odpowiedzialności przełożonych. W takiej sytuacji powinien polecieć min. szef komisariatu - bo jak ktoś uważa że nie wiedział to jest niepełnosprawny umysłowo. Jeżeli szef komisariatu mataczył, to powinien mieć doklepany współudział w morderstwie.

   Co się natomiast dzieje w polakistanie? Szef komisariatu awansuje na zast. komendanta miejskiego we Wrocławiu ¯\_(ツ)_/¯

   link

   W takiej sytuacji powinno się zrobić koło pióra również komendantowi wojewódzkiemu - bo inaczej nie ma presji przełożonych do trzymania podwładnych za mordę - a w przypadku służb takich jak policja zamordyzm względem decydentów to jest podstawa.

  •  

   pokaż komentarz

   @mirekRADZI: Powinni być postawieni pod murem przed plutonem bez ost. papierosa. A ty mi o odprawie mówisz. Ja bym im dał odprawę... piekielną.

  •  

   pokaż komentarz

   @mirekRADZI: Ale prawo jest po ich stronie. Można obarczyć winą PiS, ale żaden z poprzednich rządów nic nie zrobił w by to prawo zmienić.

 •  

  pokaż komentarz

  Prowadzone wobec funkcjonariuszy postępowania, w dniu przejścia na emeryturę zostają umorzone, bo nie można ich prowadzić wobec kogoś, kto nie jest policjantem.

  q%%! mać, to się w pale nie mieści.

  •  

   pokaż komentarz

   @PrzekliniakCQ: Podobno prawo nie działa wstecz.

   Czyli jeżeli dokonali przestępstwa, to ich odejście z policji NIE MA PRAWA niczego anulować, ponieważ jest to działanie już PO dokonaniu czynności karanych.

   to jest jakaś wesoła interpretacja adwokata dla tłuszczy chyba z tym anulowaniem postępowania ...

   Przecież jest cała masa przestępstw popełnionych przez policjantów i z urzędu na drugi dzień wykrycia są wydalani z policji. Nie słyszałem aby im cokolwiek darowano - postępowania idą swoim biegiem nadal ... a policjantami już nie są.

  •  

   pokaż komentarz

   @PrzekliniakCQ: @nairamk: Jak widzielibyście postępowanie dyscyplinarne w stosunku do kogoś, kto nie jest policjantem?

   Jak wyobrażacie sobie np. rozmowę dyscyplinującą? Że wezwie ich przełożony, którego nie mają (bo nie są policjantami) i dostaną zjebkę?

   Policja może prowadzić postępowanie dyscyplinarne wobec policjantów, a nie wobec osób które policjantami nie są - no to jest dość mocno logiczne.

   I nie mylcie postępowania dyscyplinarnego z odpowiedzialnością karną. Karnie odpowiada każdy, oni również. A dyscyplinarnie dopóki pracujesz w zawodzie.

   Przecież jest cała masa przestępstw popełnionych przez policjantów i z urzędu na drugi dzień wykrycia są wydalani z policji. Nie słyszałem aby im cokolwiek darowano - postępowania idą swoim biegiem nadal ... a policjantami już nie są.

   @nairamk: Jesteś pewien że mówisz o postępowaniach dyscyplinarnych, czy o zbieraniu dowodów na łamanie prawa przez policjanta przed sądem?

   Karami po postępowaniu dyscyplinarnym mogą być np. rozmowa dyscyplinująca, nagana z wpisem do akt, obcięcie nagród, wydalenie ze służby. Jak sobie to wyobrażasz w stosunku do osoby która jest emerytem? Można śmiało powiedzieć że jeśli chodzi o "postępowanie dyscyplinarne" to według tego co pisałeś - dostali najwyższą karę z automatu. To jest zupełnie niezależne od odpowiedzialności karnej.

  •  

   pokaż komentarz

   @PrzekliniakCQ: Normalnemu człowiekowi ZUS odolicza dni od stażu jeśli chorował a Policjanci siedzą latami na l4 i przechodzą na wcześniejsza emeryturę :D

  •  

   pokaż komentarz

   Jak widzielibyście postępowanie dyscyplinarne w stosunku do kogoś, kto nie jest policjantem?

   @Bialy88: ja bym to widział tak. Przede wszystkim sprawdzenie zasadności L4 w dniu jego dostarczenia, bo nie wydaje mi się, że wszyscy zapadli na przewlekłe choroby w dniu gdy zrobiło się gorąco w związku ze sprawą. Nawet jeśli okazało by się, że jednak są chorzy, to w dniu zwolnienia/odejścia ze służby, na kark wchodzi prokurator, zatrzymania, sankcje itd i ciągniemy sprawę dalej. Tak to widzę ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   @PrzekliniakCQ: No i to co napisałeś ma jak najbardziej sens, chociaż wątpię żeby były spełnione przesłanki do zatrzymania.

   Ja rozumiem że sprawa jest bulwersująca i opinia publiczna chce żeby wszyscy jak najwięcej im dowalili, ale trzeba zrozumieć czym jest odpowiedzialność dyscyplinarna i dlaczego w stosunku do osób już ukaranych wydaleniem ze służby, czy wobec emerytów nie może być zastosowana.

  •  

   pokaż komentarz

   ale trzeba zrozumieć czym jest odpowiedzialność dyscyplinarna i dlaczego w stosunku do osób już ukaranych wydaleniem ze służby

   @Bialy88: przypomnę przysięgę jaką składają policjanci chwilę przed rozpoczęciem służby.

   Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję:
   - służyć wiernie Narodowi,
   - chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny,
   - strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia.
   Wykonując powierzone mi zadania, ślubuję:
   - pilnie przestrzegać prawa,
   - dochować wierności konstytucyjnym organom Rzeczypospolitej Polskiej,
   - przestrzegać dyscypliny służbowej oraz wykonywać rozkazy i polecenia przełożonych.
   Ślubuję strzec tajemnic związanych ze służbą, honoru, godności i dobrego imienia służby oraz przestrzegać zasad etyki zawodowej.

   Widzisz tam słowa: honor, godność, obywatel państwo? Teraz się do tego odnieś...

  •  

   pokaż komentarz

   @PrzekliniakCQ: Ale do czego tu się odnosić? Chyba nikt się nie sprzecza z tym że powinni ponieść konsekwencje tego co zrobili.

   Ja tylko tłumaczę że nie może dyscyplinarnie być karany przez policję ktoś, kto nie jest policjantem. Chociażby dlatego że nie ma kary które dotyczą kogoś, kto nie jest policjantem.

  •  

   pokaż komentarz

   @Bialy88: Muszę zaplusować, niestety internetowi wojownicy nie odróżniają postępowania dyscyplinarnegood karnego, tak jak aresztu tymczasowego od więzienia-a pozbawienia wolności od ograniczenia wolności. ᶘᵒᴥᵒᶅ

  •  

   pokaż komentarz

   Prowadzone wobec funkcjonariuszy postępowania, w dniu przejścia na emeryturę zostają umorzone, bo nie można ich prowadzić wobec kogoś, kto nie jest policjantem.

   @PrzekliniakCQ: na dobrą sprawę wychodzi na to że mogli obrabować bank lub kogoś zastrzelić jako policjanci a w momencie przejścia na emeryture umarza się postępowanie ?

  •  

   pokaż komentarz

   @PrzekliniakCQ: lepsze, niż "przeniesienie księdza do innej parafii".
   ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Bialy88: szkoda czasu nie przetłumaczysz xD

  •  

   pokaż komentarz

   @nairamk: mało widziałeś, mało wiesz

 •  

  pokaż komentarz

  Ciekawe czy strzal z 9 w potylice bylby w takim wypadku zabojstwem czy przekroczeniem uprawnien.

 •  

  pokaż komentarz

  Postępowanie dyscyplinarne może być zakończone z powodu przejścia na emeryturę, jednak odpowiedzialni za przewlekłość tego postępowania powinni odpowiedzieć.
  Poza tym, jeśli chodzi o morderstwo, to o ile się nie mylę jest to zbrodnia której przedawnienie nie dotyczy, więc w tym zakresie stosowne postępowanie powinno trwać aż do wyjaśnienia. A jeśli biegły nie będzie potrafił wskazać, który policjant jest winny śmierci, to niech skarżą wszystkich za współudział... bez konieczności wskazywania jednego winnego.

 •  

  pokaż komentarz

  O cały czas jest grzana sprawa oczyszczenia społeczeństwa z bandyckiego parcha?
  Patoli jeszcze się temat nie znudził?