•  

  pokaż komentarz

  Pan biała flaga niech sam się biczuje.
  Gdyby Francja nie wypięła się dupą w 39, tylko by nam pomogła z Niemcami to żadnego holokaustu by nie było ᕙ(⇀‸↼‶)ᕗ

  •  

   pokaż komentarz

   @Pabick: W ogóle II WŚ by nie było. Hitler strzeliłby sobie w łeb już w 39

  •  

   pokaż komentarz

   @Pabick: ktoś tu chyba zapomniał o ruskich, którzy planowali najazd na całą Europę, a Hitler im to skutecznie uniemożliwił. Zamiast konzentrazion camp byłyby po prostu łagry...

  •  

   pokaż komentarz

   @fujiyama: Planować ruskie to sobie mogli, Niemcy jakoś 2 lata po zajęciu Polski w 41 weszli w ruskich jak w masło.

  •  

   pokaż komentarz

   ktoś tu chyba zapomniał o ruskich, którzy planowali najazd na całą Europę, a Hitler im to skutecznie uniemożliwił. Zamiast konzentrazion camp byłyby po prostu łagry...

   @fujiyama: w 1920 tez planowali

  •  

   pokaż komentarz

   @Pabick: Wczoraj w faktach po faktach w tvn 24 prof Bugaj zaczal poruszac temat Francji i ich antysemityzmu. Powiedzial ze Francja stracila okazje zeby siedziec cicho, na co Pochanke odpowiedziala mu ze duzo bardziej interesuje ja antysemityzm polski ( ͡° ͜ʖ ͡°). Polscy dziennikarze z TVN i GW to jakies totoalne niedoj#@#nie mozgowe.

   https://faktypofaktach.tvn24.pl/fakty-po-faktach,814554.html#autoplay akcja od 6.15

  •  

   pokaż komentarz

   @Doodey: "Polscy dziennikarze z TVN i GW to" NIE "jakies totoalne niedoj$%@nie mozgowe."
   Oni działają zgodnie z polityką stacji, w pełni świadomie, z premedytacją, na niekorzyść Polski.

  •  

   pokaż komentarz

   @fujiyama: gdyby nie pomoc od USA to ruskie nie zrobiłyby w tej wojnie praktycznie nic. Jedyne kogo mogły najechać to rozbitą przez Niemców Polskę ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @Pabick: Z powodu kompletnego zaskoczenia. Sralin nie sądził, że Wąsik będzie aż takim debilem, żeby atakować ogromny kraj mając wojnę z Wielką Brytanią, a według wywiadu: niewystarczające zapasy zaopatrzenia, śmieszne ilości czołgów (3.5k vs 23k rosyjskich) i zimę za pasem. Dlatego m.in. kazał rozstrzeliwać za dezinformację niemieckich żołnierzy-komunistów, którzy uciekali przez granicę z ostrzeżeniem o zbliżającej się inwazji.

   Dlatego rosyjskie wojska, zapasy, lotniska i wyposażenie były położone stosunkowo blisko granicy, Linia Stalina była w proszku, Linię Mołotowa dopiero zaczynali (i nie wiadomo, czy w ogóle chcieli skończyć). Panowało ogólne rozprzężenie. Dodaj do tego niedawną czystkę i wszechobecny terror tzw. komisarzy politycznych. Doświadczenie większości dowódców było mierne, umiejętności również. Obrona i kontrofensywy były przeprowadzane tak debilnie, że wielu niemieckich operatorów kaemów wysiadło psychicznie od ciągłego strzelania w kolejne fale nacierających niczym zombie ruskich sołdatów.

   Dlatego Hitlersyny przejęli i/lub rozwalili gigantyczne ilości sowieckiego sprzętu i samolotów. Stosując taktykę Blitzkriegu przerywali linię frontu i rozdzielali ruskie armie, okrążając je. A one... nie wycofywały się, nie uciekały, bo zesrani generałowie bali się posądzenia o zdradę i rozstrzelania, Sralin zakazał wycofywania się, więc wykazywali zerową inicjatywę (oczywiście wyjątki też były), więc Hitlersyny bez problemu zamykali okrążenie i brali do niewoli całe armie. W rezultacie, według różnych źródeł Sowieci stracili 5-10x więcej zabitych, rannych i pojmanych od Niemców, wśród sprzętu rzeźnia była jeszcze większa.

   Na szczęście dla Kufajmanów, ich wywiad miał rację co do niemieckiego zaopatrzenia.

  •  

   pokaż komentarz

   @fujiyama to prawda, zapomina się jeszcze o łagrach, ale ponieważ sprawa się toczy za Uralem, to nikt tam nie zagląda

  •  

   pokaż komentarz

   ktoś tu chyba zapomniał o ruskich, którzy planowali najazd na całą Europę, a Hitler im to skutecznie uniemożliwił. Zamiast konzentrazion camp byłyby po prostu łagry...
   @fujiyama: W 39 Rosjanie mieli większość armii na wschodzie, przygotowanej do wojny z Japonią. Po czystkach Stalina praktycznie nie mieli fachowej kadry dowódczej. Siła ich armii pozwalała na zajęcie Polski już po pokonaniu polskiej armii przez Niemcy, ale nie pozwoliła na pokonanie broniącej się Finlandii.
   Początek wojny z III Rzeszą to dla ZSRR spektakularna seria porażek, uratowały ich jedynie rozległe terytorium i związane z tym niemieckie problemy z logistyką.
   Dopiero współpraca z USA (szczególnie finansowa) i przestawienie przemysłu w pełni na zbrojeniowy, do tego strategia spalonej ziemi i szastanie życiem własnych żołnierzy (widzianych jako zasób w ZSRR nieograniczony) pozwolił na pokonanie III Rzeszy, walczącej na 3 frontach.
   Także tego.

  •  

   pokaż komentarz

   @PC86: Gdyby Hitler nie zaatakował to ZSRR rozjechałoby Niemcy bez problemu, a potem całą resztę.
   Tylko dzięki taktyce i zaskoczeniu Niemcy zniszczyli praktycznie większość sprzętu w ciągu pierwszego miesiąca ataku i dlatego wojna tyle trwała, a Amerykanie dosyłali sprzęt.
   Rosjanie nie byli przygotowani na obronę, a jedynie na atak.
   15-krotna przewaga w ilości czołgów, jeszcze większa w ilości ludzi.
   Przeczytaj co napisał jagoslau powyzej.

   Także tego.

  •  

   pokaż komentarz

   Gdyby Hitler nie zaatakował to ZSRR rozjechałoby Niemcy bez problemu, a potem całą resztę.
   Bzdury nie poparte żadnymi danymi faktycznymi ani historycznymi, spotkałem się co najwyżej z takimi OPINIAMI
   Fakty są takie, że ZSRR przed wsparciem aliantów nie potrafiło pokonać nawet Finlandii.

   Tylko dzięki taktyce i zaskoczeniu Niemcy zniszczyli praktycznie większość sprzętu w ciągu pierwszego miesiąca ataku i dlatego wojna tyle trwała, a Amerykanie dosyłali sprzęt.

   @fujiyama: Po pierwsze czy tylko? Niemcy mieli tam w czerwcu 1941 roku prawie 2x więcej żołnierzy (4700000 vs 2500000), (te proporcje zmieniły się dopiero po mobilizacji przy wsparciu finansowym USA- pytanie czy taka mobilizacja byłaby w ogóle możliwa dla celów wojny napastniczej), po drugie brak organizacji i taktyki był bezpośrednim następstwem czystek w armii i braku myślącej (w innych kategoriach niż homo sovieticus) kadry dowódczej.

  •  

   pokaż komentarz

   @PC86: Finlandia nie miała równiny do samego Berlina, ani znaczenia strategicznego. Stalin odpuścił, bo nie chciał dopuścić do wsparcia Finów przez Brytyjczyków.

   Postępy Niemców w `41 były wynikiem utraty praktycznie całego sprzetu cieżkiego i lotnictwa przez Armię Czerwoną w pierwszych tygodniach + sztuce prowadzenia wojny.
   Jak niby Niemcy mieli stawić opór w przypadku inwazji?
   ZSRR musiałoby pokonać równinę bez żadnych naturalnych przeszkód (poza rzekami).
   Niemcy mieliby tylko przewagę w powietrzu.

  •  

   pokaż komentarz

   Jak niby Niemcy mieli stawić opór w przypadku inwazji?

   @fujiyama: No wydaje się że Niemcy, nawet po klęsce pod Kurskiem, wyczerpaniu sił i inwazji sił aliantów w Europie- nadal stawiali dość silny opór armii radzieckiej, już zmobilizowanej, z dużym poparciem społecznym (zdobytym dopiero po zbrodniach niemieckich w terenach okupowanych), z przemysłem zbrojeniowym wzmocnionym dostawami surowców, żywności i pieniędzy od USA;

   Pytanie jest inne- jak zdemoralizowana armia 2,5 miliona żołnierzy, bez myślącej kadry dowódczej, bez organizacji, bez sprawnego sprzętu- miałaby zagrozić ufortyfikowanej w polskich miastach 5-milionowej armii niemieckiej?

  •  

   pokaż komentarz

   @Pabick Co tam pomoc w 1939 r. W okupowanej Francji, francuscy policjanci sami przekazywali Niemcom żydów bez francuskiego obywatelstwa. Francuski naród brał czynny i formalny udział w holocauście.

  •  

   pokaż komentarz

   @Pabick: Chyba nie wiecie, kto to jest Eric Zemour! To jest wybitny publicysta, który stawia się całemu francuskiemu establiszmentowi, twierdząc że Francja popełnia samobójstwo... przeciwnik islamu, imigracji i globalizacji

  •  

   pokaż komentarz

   Sralin nie sądził, że Wąsik

   @jagoslau: plusik za Sralina ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Pabick: tyle, że z masła zrobiły się betonowe buciki :)

 •  

  pokaż komentarz

  A ja jak zwykle swoje! Nie godzą się na samobiczowanie bo akurat w tym przypadku ktoś inny trzyma bicz! Gościowi coś się poje...ło!

 •  

  pokaż komentarz

  a dlaczego nagle odżywa temat antysemityzmu w Polsce ? ustawa 447 w kongresie, oczywiscie nie ma to zadnego zwiazku ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  ba wg 'wybranych' myslenie w ten sposob to potworny antysemityzm ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  http://embassies.gov.il/warsaw/newsAndEvents/Pages/2018/2018-Ambasada-Izraela-antysemickie-tresci.aspx

 •  

  pokaż komentarz

  Dlatego tak ważna jest solidarność Polaków oraz ostracyzm wobec różnej maści propagandowych kanalii czy agentury, którzy skłócają i propagują pedagogikę kompleksów.