•  

  pokaż komentarz

  To była kolumna pieszych, której czoło było już po drugiej stronie. Nie mogła się rozerwać. I naprawdę widzę tu kręcenie afery z dupy. Auta stały i wyraźnie czekały na przejście całej grupy.

 •  

  pokaż komentarz

  Ze 2 miesiące temu jakąś babcię zj?@%łem z dzieckiem, stoi przy ulicy, droga 2 pasy, czerwone dla pieszych a ta dziecko za rękę i chce biegnąć. Krzyknąłem: "gdzie!? Ładnie tak dziecko uczyć na czerwonym biegać? Stara a głupia!" i się cofnęła, czekała już na zielone ale słowem się nie odezwała. Czułem dobrze.

 •  

  pokaż komentarz

  Widać, że biegną na odjeżdżający za moment tramwaj, a samochody na obydwu pasach stoją. Czy to usprawiedliwia Opiekunkę oceńcie sami.

  •  

   pokaż komentarz

   @Zuchwaly_Pstronk: przy wejściu na pasy mieli zielone,które trwa tam bardzo krótko, nie róbcie afery.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kowalska: no właśnie ja nie robię, też uważam, że nie ma z czego robić afery, tym bardziej, że oba pasy stoją zajęte. Z drugiej strony pilnuje kilka nieswoich dzieciaków, więc może jej się teraz zrobić ciepło pod dupą.

  •  

   pokaż komentarz

   @Zuchwaly_Pstronk: @Kowalska: też nie wiem jak do tego podejść, z jednej strony jak mowisz tramwaj i krótkie zielone, w dodatku u nas często po prostu opiekunka stanie na srodku pasa naprzeciw autom zeby dzieci szybko przeszły i tu też mogła tak zrobić jeśli bardzo sie śpieszyło z drugiej strony naraziła ich swiadomie na zagrożenie

  •  

   pokaż komentarz

   @xblackwidowx: dla mnie bardziej naganne jest to ,że opiekunka uczy dzieci bezmyślnej pogoni za tramwajem, po jaką cholerę? Za chwilę przyjedzie kolejny tramwaj, dla zaoszczędzenia kilku minut nie warto narażać życia.

  •  
   j......9

   -1

   pokaż komentarz

   Widać, że biegną na odjeżdżający za moment tramwaj, a samochody na obydwu pasach stoją. Czy to usprawiedliwia Opiekunkę oceńcie sami.

   @Zuchwaly_Pstronk: > też uważam, że nie ma z czego robić afery, tym bardziej, że oba pasy stoją zajęte

   @Zuchwaly_Pstronk: Moje dziecko ma 30 miesięcy, gdy jadę samochodem za każdym razem gdy widzie czerwone krzyczy "stój czerwone" za chwilę "zielone jedź"
   Mimo tak młodego wieku wie, że przejście na czerwonym to coś złego i tego nie robi.
   Nie chodzi tu o to czy było to groźne bo nie było(auta stały)
   Chodzi o to aby dziecko będąc samo w takiej sytuacji NIGDY nie wpadło na pomysł, że można przejść na czerwonym.
   Bo może to zrobić wtedy gdy będzie niebezpiecznie a poprawnie nie oceni sytuacji i wypadek gotowy.
   Nawet na pustej drodze zawsze zatrzymuje się z dzieckiem na czerwonym a gdy nie ma sygnalizacji również zatrzymuje się do zera i tłumaczę aby się rozglądać.
   Najgorsze to tłumaczyć dziecku jak ma przechodzić a za chwilę iść z nim i przejść na czerwonym itd.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kowalska: @jarek159:
   tyle że to kolumna pieszych i mieli prawo dokończyć przechodzenie na czerwonym świetle.

  •  

   pokaż komentarz

   Moje dziecko ma 30 miesięcy

   @jarek159: zawsze mnie ciekawiło po co rodzice tak piszą, zamiast po prostu powiedzieć, że ma 2,5 roku.

   źródło: i0.kym-cdn.com

  •  

   pokaż komentarz

   @advert: z przyzwyczajenia. Przez pierwsze 2 lata niemal w kazdym miesiacu cos sie dzieje w rozwoju dziecka dlatego wiek podaje sie w miesiacach. Przez pierwsze 2-3 miesiace podaje sie w tygodniach.

  •  

   pokaż komentarz

   @jarek159 zrob eksperyment. Co zrobi dziecko podczas przechodzenia przez przejscie na zielonym swietle i w polowie tego przejscia zapali sie czerwone swiatlo.

   Zgodnie z przepisami pieszy w tej sytuacji powinien niezwłocznie opuscic przejscie i... dalej ma pierwszenstwo przed samochodami. Nie oznacza to, ze wolno mu wchodzic na przejscie na czerwonym.

  •  
   j......9

   +1

   pokaż komentarz

   Co zrobi dziecko podczas przechodzenia przez przejscie na zielonym swietle i w polowie tego przejscia zapali sie czerwone swiatlo.

   @spinacz_zbawiciel: W tej sytuacji nie widać na jakim świetle wchodzili piesi, jednak zrobiłem prosty test czyli sprawdziłem po ilu sekundach od migania zielonego światła zapali się zielone dla kierowców i było to minimum 9 sekund.
   Na filmie widać po 3 sekundach zielone dla kierowców co jest albo błędem w oprogramowaniu sygnalizacji albo wejściem na czerwonym świetle.
   Bardziej prawdopodobne jest po prostu zignorowanie światła przez grupę osób.
   Aby wiedzieć więcej nagram na każdych światłach przed jakimi będę stał czas zapalenia się zielonego dla kierowców od momentu pojawienia się czerwonego dla pieszych.

  •  

   pokaż komentarz

   @jarek159 z gory mowie, ze bedzie rozny, poniewaz podyktowane jest to obliczaniem dla kazdej sygnalizacji tzw. Czasu miedzyzielonego.

  •  
   j......9 via Android

   0

   pokaż komentarz

   @Kowalska
   Znasz to przejście?
   Po komentarzu wnoszę, że tak.
   Fajnie byłoby nagrać moment zapalenia się zielonego dla kierowców i zobaczyc po ilu sekundach jest od czerwonego dla pieszych.

   To tylko moje przypuszczenia, ale bardzo wątpię aby to było 3 sekundy.
   A około 3 sekundy minęły od momentu wejścia pieszych na jezdnie do zielonego dla kierowców.
   Nie wyobrażam sobie takich świateł w których praktycznie równocześnie palą się zielone dla kierowców i pieszych.
   Najpierw miga zielone dla pieszych, potem pali się czerwone a dopiero po kilku sekundach zapala się zielone dla kierowców.

 •  

  pokaż komentarz

  jesli poczatek kolumny wszedl na zielonym to jest to OK. co innego gdyby oni wbiegali na przejscie na czerwonym... zakop

  •  
   j......9

   -8

   pokaż komentarz

   jesli poczatek kolumny wszedl na zielonym to jest to OK. co innego gdyby oni wbiegali na przejscie na czerwonym... zakop

   @ProfiBoy: Wierzysz w to, że początek kolumny wszedł na zielonym a 2-3 sekundy później już się pali zielone dla kierowców ?

   co innego gdyby oni wbiegali na przejscie na czerwonym

   @ProfiBoy: W ogóle nie powinni wbiegać na przejście nawet na zielonym. To są dzieci i najgłupsze co można ich nauczyć to, że można wbiec na przejście aby zdążyć na tramwaj.
   Wystarczyło poczekać na następne światła i ruszyć z początkiem zielonego mieliby sporo czasu aby przejść całą kolumną.

  •  

   pokaż komentarz

   @ProfiBoy:

   Przyjrzyj się nagraniu. Pierwsze osoby, które widać przechodzące przez przejście nie należą do tej grupy. Dopiero potem pojawia się opiekunka truchtająca na pasach ok. 3 sekundy przed zapaleniem się żółtego dla kierowców. Wtedy powinno już być czerwone dla pieszych, ewentualnie pulsujące zielone, które właśnie zmienia się na czerwone. W takiej sytuacji pieszy nie może wejść na przejśćie, a co dopiero rozciągnięta grupa dzieciaków.

  •  

   pokaż komentarz

   @Ventod: jesli bylo czerwone to nie mogla i taka nauczycielke trzeba spalic na stosie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  Rozdzielenie kolumny mogło być tragiczniejsze w skutkach