•  

  pokaż komentarz

  ok, wyrobił się chłop, kiedyś nie mogłem oglądać jego filmów bo co 2 sekundy udawał że go prąd kopie a to śmieszy chyba tylko przedszkolaki. Teraz limituje to do 2 - 3 razy na odcinek i da się oglądać.

 •  

  pokaż komentarz

  I jak to Mehdi powiedział : "16kV = 1 cm"...
  Jak zawsze wykop.

 •  

  pokaż komentarz

  Taser 1000000000V? To coś jak kupowane na bazarach gazy łzawiące w sprayu mniej więcej w czasie moich studiów. "Znawcy" twierdzili wtedy, że liczby nadrukowane na pojemniku z gazem określają jego moc rażącą i należało nie kupować tych (z pamięci podaję) CS25, tylko przynajmniej CS48, a najlepiej szukać CS99. Nie wiem, ile w tym było prawdy, ale najwyraźniej musieli się o tym dowiedzieć również producenci, bo szybko na bazarach pojawiły się gazy "999", "999999", "ONE MILLION" i tym podobne :)

  •  

   pokaż komentarz

   @Jarek_P: To jest jakiś taki dziwny segment rynku, że opłaca się wypisywać zupełne absurdy, coś jak car audio wzmacniacz 10 kW PMPO najmocniejszy na allegro ( ͡° ͜ʖ ͡°) Swoją drogą mam taki "wzmacniacz audio 10 kW" (nawet z silnikiem spalinowym żeby nie trzeba było do instalacji podłączać) tylko ma jedną wadę - jedyny dźwięk jaki wydaje to prostokąt 50 Hz (za to teoretycznie 13,225 kW mocy wyjściowej przy obciążeniu głośnikiem 4 omy). Może sprzedam na allegro jako "wymagający drobnej naprawy".

  •  

   pokaż komentarz

   Może sprzedam na allegro jako "wymagający drobnej naprawy".

   @kyaroru: źle, błąd w sztuce, to się robi tak: "sprzedaję jako nietestowany, bo nie mam takich mocnych głośników". I nie zapomnij dopisać, że nie przyjmujesz negatywów, jak masz taki dopisek, to allegro negatywy potem usuwa (no tak kiedyś jeden sprzedawca twierdził) :)

   A jeśli chodzi o parametry sprzętu podawane w tego typu ogłoszeniach, to kurna... do czego to już doszło, że bardziej ufam opisom robionym przez chińczyków na aliexpress, niż tym na allegro. A gdy raz założyłem spór na ali, bo kupiony sprzęt deklarowanych parametrów nie miał (chodziło o istotną dla mnie funkcję, która była deklarowana jako obecna, a co okazało się jedynie częściową prawdą), bez gadania odzyskałem połowę wartości urządzenia jako odszkodowanie, a sprzedawca nie tylko nie stroił fochów, ale jeszcze kajał się i przepraszał za wprowadzenie w błąd.

  •  

   pokaż komentarz

   @Jarek_P: Może jednak sprawdzę, jaki drut proponujesz do nawinięcia cewki głośnikowej na 57,5 ampera? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Może jeszcze diody wstawię (mam jakieś radzieckie 150A 1300V napięcie wsteczne) i będę miał opcję tonu 100 Hz. A z tymi opisami na ali to się zgadzam w 100%, bo jeżeli parametr z góry nie wygląda na absurdalny i powtarza się u różnych producentów tego samego ustrojstwa to możemy chociaż założyć, że będzie to coś miało wspólnego z prawdziwością a jak nie to nie robią problemów ze zwrotem/rabatem.

  •  

   pokaż komentarz

   ale jeszcze kajał się i przepraszał za wprowadzenie w błąd.

   @Jarek_P: Chińczyk? Kurde to w książce sprzed chyba 10 lat o imporcie z Chin jest napisana anegdotka, że koleś trafił na Chinola, co po prostu czasem robi w wała klientów i nie wysyła towaru i dlatego trzeba uwazać. Czyli widać kultura sie zmieniła.

  •  

   pokaż komentarz

   @szaloneneutrino: zapewne wchodząc w konszachty bezpośrednie z chińskimi firmami można się naciąć różnie, ale przez aliexpress ryzyko jest właściwie zerowe, bo oni to mają świetnie zorganizowane (dużo lepiej, niż allegro, które umywa ręce od wszelakiej odpowiedzialności i wsparcia), jeśli chińczyk nie wyśle towaru, wyśle towar oszukany, zepsuty, bądź niezgodny z opisem, aliexpress po prostu nie przekaże mu kasy. Kasa wpłacana przez kupującego nie trafi do sprzedawcy, póki kupujący nie otrzyma towaru i nie potwierdzi, że towar jest ok. Do tego czasu kasa jest "zawieszona".

   A swoją drogą, w kontaktach z nimi wyraźnie też widać różnice kulturowe, dla nich kwestia zachowania twarzy jest wartością samą w sobie, stąd większa, niż u nas skorość do przepraszania i błagania o wybaczenie :)

  •  

   pokaż komentarz

   @Jarek_P: no tak 10 lat temu to aliexpress był chyba w powijakach tylko jako taka strona z ogłoszeniami

  •  

   pokaż komentarz

   @Jarek_P: Allegro też kiedyś miało Escrow ale 99% sprzedawców miało podejście "hurr durr płacić trzeba, klienci oszukujo, księgowa nie umi zaksięgować i na pieniądze trzeba czekać, więc nie korzystamy z takich fanaberii";)