•  

  pokaż komentarz

  Nie ogarniam tego wykopku.. Ktoś wreszcie ruszył smierdzące g*wno. Każdy w miare inteligentyny człowiek dobrze wie jakim przekrętem są autostrady Kulaczyka, przejecie Ciechu i jeszcze sporo innych tego typu myków.. A wykop? Zakopują... bo PIS.. XD to że są obruchani na grube miliony bo przecież ta kasa idzie z Naszej kasy!! E tak nie ważne bo PIS. Ale gdy dzienikarka z TVP z doświadczeniem obejmuje stanowsko zgodne z jej kwalifikacjami. Hhehe pewnie pod stołem załatwiła.. Glupia pisówka itp. Wykop wykpo ....

  •  

   pokaż komentarz

   @mbwykop: ale niech cos udowodnia i niech ktos zostanie skazany a nie robienie igrzysk dla plebsu twojego pokroju :)

  •  

   pokaż komentarz

   @mbwykop: Tylko że w pawie to że ktoś "wie" nic nie znaczy winę trzeba udowodnić. I ten głupi tytuł wykopu. Ale pomijając fakt że sprawa autostrad już się przedawniła to dobrze że jeśli były wątpliwości rozpoczęto śledztwo w sprawie Ciecha. Swoją drogą nawet w wykopie jest napisane, że śledztwo rozpoczęło się jeszcze za PO.

  •  
   s....a

   +4

   pokaż komentarz

   Tylko że w prawie to że ktoś "wie" nic nie znaczy winę trzeba udowodnić.

   (✌ ゚ ∀ ゚)☞ @Capital__D: No chyba że to celebryta molestował albo ktoś dostał stanowisko rzekomo w nagrodę za wspieranie PISu to wtedy nie.

  •  

   pokaż komentarz

   Każdy w miare inteligentyny człowiek dobrze wie jakim przekrętem są autostrady Kulaczyka, przejecie Ciechu i jeszcze sporo innych tego typu myków.. A wykop? Zakopują... bo PIS

   @mbwykop: Oglądałeś może sejm jak był audyt PO? Chyba nie bo jakbyś oglądał to byś zrozumiał.
   Dalej czekam na te aresztowania i ludzi za kratkami. Przecież to co mówili na audycie było takie oczywiste i wręcz oburzające. I co? Mając swoich prokuratorów PiS nie postawił jeszcze zarzutów. O dowodach też nic nie wiadomo
   A tu wyskakują z Ciechem. Gdzie te zarzuty? Gdzie te dowody?

  •  

   pokaż komentarz

   @ipkis123: Poczekamy zobaczmy, ja ciesze się że temat jest poruszany. Autostrada smierdzi od samego początku. Tylko jakoś nikt o tym głosno nie chce mówic.

  •  

   pokaż komentarz

   @mbwykop: Ważne żeby kradli tylko tyle, żeby cała reszta budżetówki nie yebnęła.
   Dopóki starczy na 500+ resztę można zagospodarowywać mniej racjonalnie ekonomicznie, a bardziej wesoło dla beneficjentów. Proste :)

  •  

   pokaż komentarz

   ywać mniej racjonalnie ekonomicznie, a bardziej wesoło dla beneficjentów. Proste :

   @rentiever: Też jestem przeciwnikiem 500+ (socjal nie powinien istniec i tyle) Ale gdy będziemy tylko widziec PIS i PO. To w polsce nic się nie zmieni. Kolejne wybory w p#?%u.. A aktualna sytauacja.. PIS robi coś: (nie ważne czy dobre czy złe) to na jednej nodze 3/4 wykopu j#!!c PIS tak dla zasady (╯︵╰,) to tylko źle świadczy, bo przyjda wybory i znów będzie : Ide zagłosować na PO byle tylko Pisowi zaszkodzić.. To tak nie działa...

  •  

   pokaż komentarz

   Poczekamy zobaczmy, ja ciesze się że temat jest poruszany.

   @mbwykop: też się cieszę ale nie ekscytuje się tym za bardzo bo może być to kolejny pic na wodę ze strony PiSu
   Ale tak jak piszesz, poczekamy zobaczymy

  •  

   pokaż komentarz

   @mbwykop: rozczłonkowana opozycja - jak się wykształciuchy nie zjednączą to pozostaje emigracja albo w polskim IT próbować godnie zarabiać pod trwałym panowaniem PiSu przez kolejne kadencje

   Ale jak mają się jednoczyć ludzie o szerokich horyzontach i różnych punktach widzenia?
   Łatwiej się jednoczyć hołocie :(

   źródło: youtube.com

  •  

   pokaż komentarz

   ale niech cos udowodnia i niech ktos zostanie skazany a nie robienie igrzysk dla plebsu twojego pokroju :)

   @FionnMacCumhail: I bardzo dobrze że robią igrzyska, niech pokazują jak kończą krętacze i oszuści. To ma pójść w świat żeby każdy następny na takim stanowisku się nie dwa, a pięć razy zastanowił zanim coś głupiego mu do łba strzeli.

  •  

   pokaż komentarz

   @fen1x: I jak skończyli np. ci krętacze i oszuści ze słynnego audytu? A może jednak okazało się, że te igrzyska to tylko PR z którego nic więcej nie wynikło?

  •  

   pokaż komentarz

   @btr: No zobaczymy co z tego wyniknie ale jak już robią sobie na tym taki PR to można założyć że mają porządne podstawy. To że ta sprawa śmierdzi już nie od dzisiaj wiadomo.

  •  

   pokaż komentarz

   @fen1x: ale bez wyroku to mozna uznac to za oczernianie

  •  

   pokaż komentarz

   @FionnMacCumhail: Jeżeli zostali zatrzymani to nie na podstawie czyjegoś wydzimisię tylko powinny być jakieś poważne dowody popełnienia przestępstwa.

  •  

   pokaż komentarz

   @fen1x: ;) i co dalej. A wstecz patrzac ilu skazanych?

  •  

   pokaż komentarz

   @fen1x: No właśnie problem w tym, że np. w czasie audytu tymi "porządnymi podstawami" w ogóle się nie przejmowali. Np. pamiętam ministra Adamczyka, który cytował liczby z pewnej tabelki opublikowanej swego czasu przez GDDKiA i uparcie twierdził, że

   Wybudowaliście [wy - czyli rząd PO-PSL] najdroższe autostrady i drogi ekspresowe w Europie.
   (link).
   Problem w tym, że tabelka z której brał liczby (pomijając w ogóle to że takie porównania są średnio miarodajne - za dużo zmiennych, za mała próba) wyglądała tak:

   źródło: gddkia.gov.pl

  •  

   pokaż komentarz

   @FionnMacCumhail: Zobaczymy, jak im nie wyjdzie to znów się będziemy śmiali z PiSu, ja tam cały czas mam z nich radochę, ale jeśli idzie o ukrócenie wszelkiej maści marnowania publicznych pieniędzy to spuściłbym Ziobro ze smyczy. Inaczej nigdy z tego kraju nic poważnego nie będzie.

  •  

   pokaż komentarz

   @mbwykop: nie wiem jak do prywatyzacji Ciechu przywiozłeś propagandystkę TVP z 'kompetencjami' xD

   tak jak ktoś już napisał, w sprawie wypowiadają się analfabeci ekonomiczni (jak Gmyz) którzy nie wiedzą co to jest aktywo a wycenić to potrafią ile ich auto kosztuje

   jedyną kontrowersją w tej sprawie 'wyłączność' Kulczyka z taśm - ale tak pewnie wyglądają każde negocjacje biznesowe na giełdzie

  •  

   pokaż komentarz

   są obruchani na grube miliony bo przecież ta kasa idzie z Naszej kasy!! E tak nie ważne bo PIS.

   @mbwykop: bo pis rucha polaków na grube miliony a ich tuba propagandowa jest tak niewiarygodna, że z automatu człowiek wątpi w to co słyszy z ich gówno-programów.

   Gdyby pis tak nie kradł a tvp nie było taką gówno-telewizją to pewnie łatwiej przyjęłaby się idea kulczyk-przekręt.

   PS. żeby nie było, ja akurat problemów z takim przedstawianiem kulczyka nie mam, ale pis i tvp to chwd

 •  

  pokaż komentarz

  "Gdyby Kulczyk sprzedał spółkę po roku, „na czysto” otrzymałby równowartość pieniędzy, które miał wydał na kupno Ciechu"

  Ale logika. To ja na tej zasadzie dostałem akcje Orlenu za darmo, bo gdybym je po roku sprzedał, to otrzymałbym równowartość pieniędzy, które wydałem na ich kupno, a nawet trochę więcej.

  "Starty Skarbu Państwa szacowane są na 20-100 mln złotych. Ale moim zdaniem mogą być one wyższe, nawet w graniach 600 mln złotych"

  A ja bez kozery powiem miliard!

  Kulczyk kupił Ciech po 31 zł za akcję. Rynek wyceniał je na 25-39 zł. Prokuratura wycenia na 36,50 zł - stąd "strata" oszacowana na 110 mln: 36,50-31,00 x 20 mln = 110 mln.

  Natomiast specjalista od wycen Gmyz liczy tak: kurs akcji Ciechu z 25 stycznia 2018 r. to 61 zł, a więc: 61-31 x 20 mln = 600 mln - ergo tyle stracił Skarb Państwa.

  Szkoda, że Gmyz nie wziął kursu z grudnia 2015. Wtedy było 87,50 zł, czyli strata wyniosła 87,50-31 x 20 mln = 1 miliard 130 milionów!

 •  

  pokaż komentarz

  Pisowskie medrki wiecie co to wycena aktywów ,pewnie nie bo ani słowa wycena ani aktywa nie znacie . Jakbyście znali to nie biadolili byście tylko zauważyli że dał więcej za ciecha niz ciech był warty . Ale macie kolegialny rozumek i komórka naczelna wydała opinie i wy za nim . niestety komórka naczelna ma o aktywach takie pojęcie jak elektorat czyli żadne . Naczelny mówi że kradnom bogate Polaczkom a wy łykacie jak pelikany.

  •  

   pokaż komentarz

   @Mishraaa: gmyz kurła agent NCIS wszystko wie, morde zamknij xD

   pokaż spoiler te odczucie, gdy wykop zamienił sie w k$@@idołek czytelników SE i Faktu xD może jeszcze niech wyciągnie gmyz paragon z knajpy po Kulczyku, WINO za 1000 zł pił, ZŁODZIJ

  •  

   pokaż komentarz

   @Mishraaa: jak dal wiecej niz bylwa warta to prosze o twarde dane

  •  
   s....a

   +2

   pokaż komentarz

   @zapster: W 2014 dał 32,13 zł za akcję (minus 1,13zł dywidendy). Wycena rynkowa była wtedy w okolicach 30 za akcję. https://www.biznesradar.pl/notowania-historyczne/CIECH,21

   Inna sprawa że @Mishraaa: faktycznie powinien się podpierać nieco lepiej danymi. Wycena wycenie nierówna, a ta giełdowa najczęściej jest emocjonalna w chuj.

   Prokuratura wyceniła 36zł, ktoś inny powiedziałby że po restrukturyzacjach nawet i 40.

  •  
   s....a

   -1

   pokaż komentarz

   Konkretów brak, jest za to minus. Wypok to ściek więc ja wstawię konkrety.
   Prześledźcie sobie jak potrafią się różnić wyceny od rynku lub od kolejnych wycen.

   https://www.bankier.pl/gielda/rekomendacje/KGHM
   np jedne z najnowszych (3 i 4 od góry) 2 dni różnicy, 46 zł na akcji rozbieżności.

  •  

   pokaż komentarz

   @zapster: ciech w czasie przejęcia był na GPW ergo musiał publikować dane zgodnie z MSR MSSF ergo na stronie GPW masz wszystko czego potrzeba . Wycena metoda majątkowa jest łatwa i ogarniesz to w 1 dzień . Możesz sobie sam policzyć bo moje twrade dane cię nie rusza i nie uwierzysz ale jak mówię możesz to łatwo sprawdzić sam. Pozdrawiam

  •  

   pokaż komentarz

   @zapster: @zapster: ciech w czasie przejęcia był na GPW ergo musiał publikować dane zgodnie z MSR MSSF ergo na stronie GPW masz wszystko czego potrzeba . Wycena metoda majątkowa jest łatwa i ogarniesz to w 1 dzień . Możesz sobie sam policzyć bo moje twrade dane cię nie rusza i nie uwierzysz ale jak mówię możesz to łatwo sprawdzić sam. Pozdrawiam

  •  

   pokaż komentarz

   @zapster: @zapster: ciech w czasie przejęcia był na GPW ergo musiał publikować dane zgodnie z MSR MSSF ergo na stronie GPW masz wszystko czego potrzeba . Wycena metoda majątkowa jest łatwa i ogarniesz to w 1 dzień . Możesz sobie sam policzyć bo moje twrade dane cię nie rusza i nie uwierzysz ale jak mówię możesz to łatwo sprawdzić sam. Pozdrawiam

  •  

   pokaż komentarz

   @Mishraaa: Ogolem ogarniam finanse kolego, poczytalem na ten temat i mam mieszane uczucia. Na pewno bedzie ciezko udowodnic im cokolwiek, wiec te aresztowania mogly byc przedwczesne.

   Dzieki za proby merytorycznej dyskusji

  •  

   pokaż komentarz

   @skejna: niech prokuratora poda metodykę wyceny i będzie git , jak narazie ich wycena oparta jest o widzimisię . Sprawa jest o tyle łatwa że dane są i nikt ich już nie podmieni. Są metody naukowe wyceny spółek . Po prostu za 2 lata się o tym zapomni jak już ktoś ogarnie że kupił to po uczciwej cenie . Ale wtedy nie będą wam o tym trombic bo po co. Lykajcie dalej co prezes mówi , broń Boże nie sprawdzajcie nie myślcie krytycznie !!! Jak mówił em na stronie ciecha jest skonsolidowane sprawozdanie można wejść podzielić wartość aktywów przez ilość akcji i masz . Aaaaa i skarb państwa sprzedał akcje za 600 a Kulczyk na wezwaniu kupił za 800 to tej reszcie co miała 200 też w łapę dał czy KGB ich zmusiło . Nie czytajcie dokumentów źródlowyxh wyłącznie opracowania najlapiej dorzeczy oni mają wybitnych ekonomistów . Ja p@!$#@%e

  •  

   pokaż komentarz

   @zapster: sorka, w takim razie za mylne założenia . Nie chce mi się calwgo dnia na tym spędzić . Ale najlepiej było by policzyć wartość 4 metodami i dać średnia . Ale te 36 czy 40 to mrzonka jak już to Zeta przyciął . Te aresztowania nie są przedwczesne to po prostu polityka walki ze wszystkim co nie my gość zostanie uniewinniony skarb państwa zapłaci odszkodowanie ale oni mają swój teatrzyk strach się bać co się ostatnio pojawilo w dzienniku ustaw jak tak tych Żydów wałkują i ciech . A i widzę że parę lat wcześniej pisdolcow stamtąd wyrzucili musiało ich boleć a teraz mszcA > https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Ciech opisana jest tam cała historia jak widać zamontowanie kluczyk to dostał masa została już opierdzielona ..... Gdyby nie to mielibyśmy polska potężna spółkę chemiczna i ch#% że Kulczyka . Zaryzykuję stwierdzenie że Kulczyk uratował ciech od dalszej rozsprzedazy a spółką przez 2 lata się rozrosła dwukrotnie . I jak widać giełda też ma w d co kaczaki wymyślają

  •  
   s....a

   +1

   pokaż komentarz

   niech prokuratora poda metodykę wyceny i będzie git ,

   @Mishraaa: No spoko, Ciebie już trzy razy pytaliśmy o twoje konkrety.

   Lykajcie dalej co prezes mówi , broń Boże nie sprawdzajcie nie myślcie krytycznie !!!
   No patrz, a oczekujesz napinaczu że łykniemy bezkrytycznie to co Ty mówisz.

   Jak mówił em na stronie ciecha jest skonsolidowane sprawozdanie można wejść podzielić wartość aktywów przez ilość akcji i masz .
   To najbardziej debilna metoda wyceny o jakiej slyszałem. Gorsze nawet od wyceny czysto księgowej bo olałeś czy spółka jest zadłużona czy nie. Mam poważne wątpliwości czy możemy traktować Cię jako wiarygodnego wykopka.

   http://staff.uz.zgora.pl/kmazur/Analiza_ekonomiczna/ae-wycena.pdf
   Skrócona teoria.

  •  

   pokaż komentarz

   @skejna ja ci mówię jak to zrobić w 5 min , a jesli przeczytasz coś więcej niż ten skrypt to sam przyznasz mi rację