•  

  pokaż komentarz

  Prawdziwi bohaterowie, godni naśladowania i wszelkiego szacunku.

 •  

  pokaż komentarz

  Tragiczne pokolenie ludzi którzy przeżyli wojnę, komunę... Cześć i chwała bohaterom!

 •  
  M......r

  +17

  pokaż komentarz

  Niektórzy zakopują, bo "o na przekór patriotyzmu i jarania się nim".
  A tak na prawdę tacy ludzie co walczyli za nasz kraj są bohaterami, każdy kto broni ojczyzny(Która nie zaczęła z nikim wojn) przed najeźdźcą jest BOHATEREM. Bohaterów trzeba szukać tu, a nie na filmach, albo grach. ( ͡° ʖ̯ ͡°) Ludzie, którzy działają komuś na przekór "bo tak" sami się kiedyś zgubią.

  •  

   pokaż komentarz

   @MisterMr: No nie wiem, czy grupka dzieciaków wysadzająca nieistotne dla czegokolwiek tory, które skutkowały mordem i egzekucją pobliskiej wsi, była bohaterstwem. Bohaterstwo ma różne oblicza, bohaterem był kumaty ojciec rodziny, który ewakuował wszystkich do stanów w 1938. Bohaterem był Niemiec, który powiedział dowódcy p@$%$!! się i go za to rozstrzelali.

   Ale stricte osoby w boju, który w logiczny sposób tylko pogarszał sytuację, bohaterami nie nazwę. To się zwie mięsem armatnim.

   Te "walczenie o kraj" nie jedną ma twarz, ludzie wtedy mieli zj@@#ne myślenie, po obu stronach. Rząd Polski, który honorowo powinien zostać rozstrzelany przez wojsko Polskie dał samobójczy i morderczy rozkaz "walcz albo kula w łeb" w absolutnie przegranej sprawie. Przed powstaniem warszawskim, młode łebki się rozkręciły, myślały co to nie one za wojskowe figo fago są i TEŻ wywiesili rozkaz "walcz albo kula w łeb" co było tylko dnem spierdoliny.

   Walcz o rodzinę w każdy możliwy sposób, by wygrać, kraj to tylko bat na motłoch wymyślony przez elity. Wywieź ją, ocal, przeszmugluj, wysil swoje cwaniactwo na maksa, wykorzystaj pieniądze, kontakty. Ale nie zostawiaj jej samej na gwałty i rozp@$%$!!, samemu idąc zdechnąć jak śmieć w jakimś osranym i zapomnianym okopie. xD

  •  

   pokaż komentarz

   @kupkesobieciagne: To twój punkt widzenia.

   Mały sabotaż nieistotny? Moim zdaniem bardziej istotny niż walka w lesie. Cały czas przypominająca niemcom że się nie poddaliśmy i polakom że walka trwa i jest nadzieja. Zrywanie flag, wymontowanie niemieckiej tablicy z pomnika Kopernika.

   Wojna przegrana. Z naszej perspektywy faktycznie z góry nie do wygrania, ale to inny temat, dużo dłuższy. Problem jest taki że nie mieli komfortu patrzeć na te czasy z perspektywy ciepłego k#?#idołka z pełnym brzuchem i możliwością zrobienia czego się właściwie tylko chce. Niepodległość dla tych ludzi po ponad wieku niewoli czymś co słyszeli od dziadków i ojców. To było coś upragnionego i nie można się dziwić tym ludziom że jak im znowu chcieli tą niepodległość zabrać to walczyli wszystkimi dostępnymi metodami.

   Rodzina owszem jest najważniejsza, ale jest coś takiego jak tożsamość wywodząca się z miejsca z którego pochodzisz. Z domu RODZINNEGO. Po za tym jak ktoś ci wpada do domu i każe z niego wyp#%%@@#ać to ty kulisz ogon pod dupe i grzecznie dowodzenia? Dla ciebie kraj to bat na motłoch. Dla wielu ludzi po latach niewoli to było spełnienie marzeń. Za to byli gotów oddawać życie. Proszę o więcej szacunku.

  •  

   pokaż komentarz

   @Sila19:

   Po za tym jak ktoś ci wpada do domu i każe z niego wyp%$?%@!ać to ty kulisz ogon pod dupe i grzecznie dowodzenia?

   Tak, jak 100 ludzi wpadnie mi do domu w czasie, gdy nie mam skąd wołać pomocy, a prawo nie działa, to wiedząc, że sprawa jest przegrana, wyp%$?%@!am z tego domu jak najszybciej. A jeszcze lepiej, przewiduję to, że stanie się to za kilka miesięcy i porzucam ten splugawiony dom wcześniej. Raczej to logiczne i oczywiste. Co innego, jak dwóch chce mi odebrać ten dom, a w domu mam pięciu pomocników.

   Rodzina owszem jest najważniejsza, ale jest coś takiego jak tożsamość wywodząca się z miejsca z którego pochodzisz.

   To akurat jest proste, większość Polaków to bękarty porozrzucane z wielkich mocarstw za czasów setek lat rozbiorów i najazdów.

   Mały sabotaż nieistotny?

   Logicznie nie uzasadniony, a nawet szkodliwy. Mówimy o przykładach, które działy się podczas tragedii 2 wojny światowej. No chyba, że za bezcen masz życie niewinnych ludzi, liczy się to, że poszli i zepsuli te tory, które Niemcy niewolniczą pracą polskimi rękami naprawili w kilka chwil.

   Cały czas przypominająca niemcom że się nie poddaliśmy i polakom że walka trwa i jest nadzieja.

   Mówisz o "wyp%$?%@!ać sk@@$ysyny, chcemy mieć spokój".? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nawet nie wiesz, jak mocno za złe miały ludności w Polsce wobec dywersantów. W końcu te dzieciaki zepsują te tory, to ich czekała po prostu egzekucja. No i dzieciaki psuły tory. xD

   Dla ciebie kraj to bat na motłoch. Dla wielu ludzi po latach niewoli to było spełnienie marzeń. Za to byli gotów oddawać życie. Proszę o więcej szacunku.

   Bez przesady, Polska pod batem Niemców podczas rozbiorów była prawie najbogatszym terenem na świecie. Myślę, że ludzie nie mieli większych problemów. Większym problemem była niewola pod ZSRR. Ale przez te dziesiątki lat komuny, nie widziałem, by chociaż 5% ludzi chciało oddawać życie za wolność, która tutaj była nawet wytłumaczona. Woleli stać w kolejkach. Poza tym, co to znaczy zniewolenie? Teraz jestem zniewolony krajem Polska, Zusem, bo ktoś kiedyś wymyślił, że będzie taki kraj. Ja jestem człowiekiem, takim samym jak Niemiec, Czech, Szwajcar. Kraj to wymysł, bardzo dawny wymysł, dla bardzo dawnych potrzeb władania bardzo tępą masą.

   To twój punkt widzenia.

   Nie, tak po prostu jest. To jest logiczny bezpłciowy punkt widzenia, z którym nawet nie da się dyskutować. Do tego logicznego punktu widzenia dopiero można dopisywać osobiste punkty widzenia. To jest 2+2=4, a ty osobiście możesz już sobie widzieć te 2+2=5.

  •  

   pokaż komentarz

   @kupkesobieciagne: > z którym nawet nie da się dyskutować

   A czemu nie? :D Taki komentarz świadczy o dużym głowiowdupiu, ale mimo wszystko przyznam ci rację w tym twoim bezpłciowym logicznym do bólu punkcie widzenia.

   Tyle że ty nie widzisz że ta twoja logia wynika z komfortu czasów w jakich żyjesz.

  •  

   pokaż komentarz

   Tyle że ty nie widzisz że ta twoja logia wynika z komfortu czasów w jakich żyjesz.

   @Sila19:

   Raczej z dziesiątek książek i maksymy, uczmy się z błędów historii. W naszych komfortowych czasach mamy tą zaletę, że jest wiele książek opisujących w bardzo dobry sposób największe błędy ludzkości. Ta logika wynika z tego, że można dzisiaj gdybać, jak wtedy lepiej by sobie poradzili ludzie, gdyby to i tamto zrobili w inny sposób.

 •  

  pokaż komentarz

  Trochę łatwy do rozpoznania ten pseudonim.

 •  

  pokaż komentarz

  Cześć, sława i chwała jej pamięci! ( ͡° ʖ̯ ͡°)¯\