•  

  pokaż komentarz

  Mr ambassador you've said that for Americans freedom of speech is the basic principle. Then how do Americans view laws criminalizing "holocaust denial" in Israel and other countries? Did the Secretary of State intervene there as well?
  Well for Poland historical truth about holocaust and other genocide against Polish nation- on Wołyń- are as important as holocaust for Israel.
  We also have basic principles. One of them is the sovereignty of Polish Nation. USA and mr Tillerson were trying to brutally intervene in Polish legislation process, issuing downright treats- showed that America is no real ally of Poland, nor friend.

  Poland has never gained any benefits for supporting american interests- and we supported them even though there was no Polish interests there and we did it in opposition to our European friends and in obviously flawed cases (war in Iraq, Afganistan, sanctions against Russia)
  I hope that America will back down from this path which makes it imposssible to view it as effective partner. And apologize.

  Otherwise Poland will have to rethink its alliance net, investing in better relations with our neighbours and China, instead of rellying on the false ally.

 •  

  pokaż komentarz

  mianowany w 2015 wiec jest juz na wylocie drednio ambasadorzy USA siedza na stolku 3 lata.
  mianowany przez obame i clinton
  Ten facet urodzil sie w indiach wczesniej byl ambasadorem w Malezji, pozniej trochebył w ameryce polodniowej.
  ps. pamietacie wijne w Jugoslawi, jeden z głównych architektów polityki USA w tym regionie.
  Mianowany przez Clintona.

  prosze niech ten pan nam nie pomaga,

  pozatym nie wiem co robi tam flaga usa, powinien byc progresywny jak towarzystwo clinton i spalic ta flage,
  pieprzy o wolnosci słowa, ok wolnosc słowa obowiazuje, jak wielbisz Clinton. Jesli sie z tym nei zgadzasz nie masz prawa do wolnosci słowa.

 •  

  pokaż komentarz

  A "jak nie" to co? Przyślą nad demokrację w pakiecie z rdzeniami ze zubożonego uranu, oraz desant wolności słowa w koszulach khaki?
  Bo sądząc po wypowiedziach ich byłego prezydenta z edukacją u nich słabo, wolność słowa też jakaś wybiórcza.

 •  

  pokaż komentarz

  mianowany przez clintona (prezydent) do zarzadzania konfliktem w Jugoaslawi - no to mu ciekawie wyszło
  mianowany przez clinton - sekretarz (prezydent obama) - na ambasadora w Polsce

  ciekawe czyj interes wspiera ten pan, clintona, czy trumpa?

  •  

   pokaż komentarz

   @mobilisinmobile: gdyby Trump chciał, w każdej chwili może go odwołać. Skoro go nie odwołuje, co więcej pozwala na wtrącanie się Sekretarza Stanu USA w polski proces legislacyjny w złej woli i w złej sprawie, to może wcale nie jest takim przyjacielem Polski, jak to przeczytał z prompterów?

  •  

   pokaż komentarz

   @PC86:
   - dwie sprawy i dwie bzdury, sekretaz stanu odpowiada na pytania, dziennikarzy, polityków itp, przedstawił stanowisko, które jest jasne, nie idzicia ta droga, bo t niepotrzebny wewnetrzny konflikt wsród sojuszników który wykorzystuja przeciwnicy,
   zwracam uwage ze to izraelski liberał kłamał o babci, by zdobyc troce punktów w wyborach, ta ustawa, dała głos własnie przeciwniką politycznym, przedzczym słusznie oistrzegalo USA.

   jest kadencja ambasadora, ok Trump by go odwolal a pasożyty wrzeszczały by ze nazista trump idzie reka w reke z nazistami w Polsce przeciw zydom, wyborcza byla by pierwsza by tak wyc.

  •  

   pokaż komentarz

   @mobilisinmobile:

   ciekawe czyj interes wspiera ten pan, clintona, czy trumpa?
   oczywistym jest że Trump i jego ludzie nas ostrzegają żebyśmy się z tej ustawy wycofali. To już kolejne chyba 3 z tego co pamiętam ostrzeżenie od Trumpa który stoi murem za Izraelem.

 •  

  pokaż komentarz

  i za te słowa jest już były ambasador (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)