•  

  pokaż komentarz

  Trudno znaleść zarazą gorszą od Rosji Sowieckiej, co za dzicz. Prawie 100 lat pod butem ruskiego soldata uczyniło z Ukrainy inwalidę na dziesiątki lat. Infrastruktura to betka, wystarczy pare miliardów euro ale mentalność ludzi to 3 albo 4 pokolenia do wymiany. W Polsce 28 lat a nadal człowieka sowieckiego można spotkać i to wcale często.

  •  

   pokaż komentarz

   @anastazjasz: Prawackie p@@#$??enie. Ukraińska SR była w czołówce zamożności republik sojuza. Na początku lat 90. startowali z wyższej stopy niż PRL. Mieli w spadku po ruskich prężną zbrojeniówkę i przemysł maszynowy, wyszkolone kadry, do tego doskonałe warunki do rozwoju rolnictwa. Winni zaprzepaszczenia potencjału są wyłącznie oni sami i ich odwieczna, paskudna bojarska mentalność. Przez nią nie zdołali stworzyć nawet namiastki funkcjonującego społeczeństwa i pozorów prawa, w ich miejsce tworząc wszechmogącą kastę złodziei i morze nędzników. W porównaniu do nich, nawet Rosja lat 90. wygląda jak ostoja sukcesu i prosperity.

  •  

   pokaż komentarz

   Mieli w spadku po ruskich

   @WyrobCzekoladopodobny: Tylko, że oni się tych Ruskich do dziś nie pozbyli do końca... Janukowycz, Majdan, potem wojna to najlepsze przykłady.

  •  
   k....h

   0

   pokaż komentarz

   @WyrobCzekoladopodobny: niestety a gdzie są oni teraz?

  •  

   pokaż komentarz

   @anastazjasz: Tak k?!!a, wszystkiemu winna ciągle Rosja. XXI wiek, świat ruszył naprzód a nad Dnieprem nadal syf, choroby, korupcja i dzicz jak w jakiejś Etiopii. Kraj bez tożsamości, który dumę czerpię z banderyzmu i zbrodniarzy. Minęło 26 lat od upadku ZSRR, geopolityka uległa przetasowaniu, a w Polsce nadal służalczo kłania się krajowi, który ma się za jakąś bramę chroniącą Europę. Otwarto dla nich rynek w Polsce, udzielano pożyczek, wsparcia na arenie międzynarodowej, a jedyne co w zamian Polska dostaje to negacja i fałszowanie historii oraz zakazy na prace ekshumacyjne. Nieprawdopodobne jak spaczona jest retoryka i narracja w stosunku do tego kraju. A w tym samym czasie, hehe zdziwienie ze śmiechem jak to na tym zachodzie mogą dawać się dymać przez muzułmanów, którzy w ogóle nie szanują kultury danego kraju. p#?%$@%eni hipokryci.

  •  

   pokaż komentarz

   Winni zaprzepaszczenia potencjału są wyłącznie oni sami i ich odwieczna, paskudna bojarska mentalność.

   @WyrobCzekoladopodobny: Mentalność o której mówisz mają faktycznie już kilkaset lat. Przez nią wystąpili przeciw Rzeczypospolitej... tylko po to, żeby poprosić o pomoc Rosję która ciemiężyła ich znacznie mocniej.

   Upraszczam, ale taki jest fakt.

   Inna rzecz, że to co się stało po roku 1990 jest oczywiście wynikiem obu czynników, zarówno bojarskiej mentalności (która jest straszliwie odrzucająca, a znałem kilku Ukraińców osobiście, nie wszyscy tacy są, ale mówimy o ogóle), jak i tego jak zostali sponiewierani przez komunizm i matuszkę Rosiję przez okres komuny.
   Tak jak kolega @anastazjasz pisał - u nas spotkasz jeszcze nieraz i po 28 latach od upadku komuny "człowieka sowieckiego", człowieka który będzie się zachowywać jak kacap, żyć jak kacap, myśleć jak kacap i powtarzać brednie typu "za komuny było lepiej", jak najlepiej wyszkolony za komuny kacap-przydatny-idiota.
   Na Ukrainie jest po prostu pod tym kątem gorzej, bo oni nigdy nie mieli jako Ukraińcy własnego państwa. Ruś Kijowską można obśmiać, od jej czasów zmiany etniczne i kulturowe zaszły (bez ciągłości państwowej) tak daleko, że Ukraina nie ma żadnej ciągłości z tym tworem. A Rosjanie... cóż... Rosjanie mieli do nich tyle szacunku co i oni sami do siebie, niestety. Rosja rozumie tylko argumenty siły i dumy. Jak nie jesteś dumny ze swojego dziedzictwa i nie umiesz odpowiedzieć siłą, to Rosja Cię pożre. To stało się na Ukrainie gdzie celowo zagłodzono kilka milionów ludzi, tylko po to, żeby przyspieszyć industrializację Rosji. (wtedy związku sowieckiego) A reakcji społeczeństwa przeciw okrutnej władzy nie było żadnej.

   Taki twór mamy u swoich granic. Naród który być może pierwszy raz w historii ma szansę sam o sobie stanowić... i długo się będą uczyć tego jak to robić, jak żyć i jak funkcjonować. A trzeba powiedzieć, że aktualnie odwołują się do najgorszych tradycji do jakich tylko można - Banderyzm, Chanat Krymski (Tatarzy!) itd.

  •  

   pokaż komentarz

   @jjstok: Ja bym dodał jeszcze, przez to że tych ruskich, których się nie pozbyli do końca, jest cdn. transfer nadwyżek budżetowych, do Moskwy. Po to pojechały te nasze szubrawce, jak Balcerekow i Zegarow(Nowak) i rżną ich na całego! U nas wystarczyło przyhamować VAT, i cały świat drze ryja!

  •  

   pokaż komentarz

   @anastazjasz: akurat Ukraina za Sowietów była bogatsza niż teraz, a minęło prawie 30 lat

  •  

   pokaż komentarz

   @franz1986: my tez mamy agnetow u siebie: Maciarenko. I to ba najwyzszych stanowiskach. Wiec wcale sie tak nie uwolnilismy od ruskow.
   Poza tym twierdzicie ze Polska sie rozwija, bo ostatnio 40 % uwaza ze jest w runie, a UE to zlo.

  •  

   pokaż komentarz

   tylko po to, żeby przyspieszyć industrializację Rosji. (wtedy związku sowieckiego)

   @Ilythiiri: Przecież Ukraina była częścią związku radzieckiego takim samym jak Rosja. I mnóstwo industrializacji miało na jej terenie miejsce za czasów Stalina. A w wielkim głodzie zginęły też miliony Rosjan i mieszkańców Kazachstanu.

  •  

   pokaż komentarz

   @radiololol: akurat Twoja odpowiedź nie była do mnie, ale skoro zostałem przytoczony w Twoim komentarzy to dodam że zgadzam się z Tobą, a działania Maciarenki były bardzo podejrzane

  •  

   pokaż komentarz

   @GhostxT: No mnie z kolei rozwala to zachłyśnięcie polityką historyczną, poważnie najważniejszą rzeczą są prace ekshumacyjne i fałszowanie historii? Zamiast na chłodno przeliczać korzyści i to wykorzystywać- np. mamy teraz okazję na łatanie Ukraińcami niedoborów kadrowych, to najważniejsza jest polityka historyczna. Dramat.

  •  

   pokaż komentarz

   @anastazjasz: A co to jest Ukraina? Kraj taki nie istniał nigdy wcześniej, dopiero powstał w 1991r. Właśnie za czasów ZSRR było tam o wiele lepiej niż teraz. Natomiast kulturowo Ukraina to odmiana Rosji po prostu- ruska kultura, prawie taki sam język. Kraj bez tożsamości, podobnie jak Białoruś, ale tam jest z jakiś przyczyn nawet lepiej niż na Ukrainie.

   Zobacz na Litwę, Łotwę, a szczególnie na Estonię- też były w ZSRR, ale to kraje ze swoimi językami unikalnymi, kulturą bałtycką i fińską, a przede wszystkim kraje zachodniej (łacińskiej) cywilizacji o setkach lat niemieckich i skandynawskich wpływów (Łotwa i Estonia). Teraz są w NATO, UE, mają euro i w Estonii jest wyższa pensja niż w Polsce i jest to kraj lepiej rozwinięty od Polski, nowoczesny, zinformatyzowany, a Łotwa i Litwa są podobnie rozwinięte do Polski. Oni też byli pod butem sowieckiego sołdata, baa, Litwa, Łotwa i Estonia były niepodległe przed II Wojną Światową i straciły niepodległość bo ZSRR je napadł, a Ukraina powstała dopiero w 1991r.

  •  

   pokaż komentarz

   @radiololol: Akurat nie możemy tak sobie stwierdzić, że u nas nie jest dobrze, bo nie pozbyliśmy się ruskiej agentury.
   Ludzie kręcą się dookoła tego stwierdzenia jakby to było zamiatanie kurzu piórkami, a pamiętajmy, że ruska agentura przenika też Francję, Niemcy, czy USA, które przecież dba o swoją hegemonię i status mocarstwa #1 jak tylko się da.

   Rosja to może i dziwny "półagresywny", ogromny terytorialnie, autodestrukcyjny, ale ciągle "chodzący na odwyk i zajęcia z zarządzania gniewem" stan umysłu, ale jej struktury rządowe są silne. Jeśli coś ma być zrobione to będzie, nawet jeśli ludzie będą umierać.
   Troche jak taka wielka wredna zardzewiała i sypiąca się maszyna, ale taka co nawet jak się wydaje, że już jest trup to i tak zakaszle i odpali i pojedzie naprzód.

   Problem z Rosją jest taki, że to świetny partner gospodarczy i geopolityczny, ale rząd jest po prostu prowadzony przez wręcz komiksowych bezwzględnych złoczyńców w białych rękawiczkach.

   Nawet partnerstwo z Rosją, ani żadne wieloletnie wzajemne ukłony, traktaty, czy narodowe przyjacielskie gesty nie zagwarantują tego, żę w pewnym momencie Kreml nie uzna, że pora przesunąć swoją granicę dalej, albo stwierdzić "skoro tak nas lubią to równie dobrze mogą zostać bez pytania włączeni do federacji".

   Rosyjski rząd to rak bez szacunku dla nikogo, nawet własnych obywateli.

  •  

   pokaż komentarz

   @WyrobCzekoladopodobny: Jak mi to pewien Ukrainiec powiedział "Wy jesteście bogatsi, bo u was rządzą Polacy, a u nas Żydzi" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @WyrobCzekoladopodobny: Jasne, za to my zawdzięczamy sukces tylko naszej wspaniałej szlacheckiej mentalności.

   Jeśli będzie 2 dzieci i jedno będzie miało nad sobą ojca tyrana, który blokuje wszelkie próby niezależności a ponadto zabiera dziecku różne rzeczy osobiste, a drugie będzie miało wujków i ciotki którzy mu pomagają to według ciebie dzieci po latach powinny być na tym samym poziomie?

  •  

   pokaż komentarz

   Tylko, że oni się tych Ruskich do dziś nie pozbyli do końca... Janukowycz, Majdan, potem wojna to najlepsze przykłady.

   @jjstok: taaa , może jeszcze Poroszenko? Poroszenko tak naprawdę nazywa się Waltzman, Jaceniuk jest tej samej narodowości. To wyjaśnia dlaczego "nasi" notable w rodzaju Kwaśniewski (Stolzman) mają tak dobre stosunki z tamtejszą "elitą". Janukowycz był prorosyjski bo cześć narodu wykazywała się dość długo mądrością wybierając prorosyjskich prezydentów. Ukraina trzymała się siłą bezwładności poprzez STAŁE ZAMÓWIENIA ROSYJSKIE, które ostatecznie utracili wymyślając sobie "samostanowienie". Tam się nawet grodzie od tam na rzekach urywają bo od czasów ZSRR nikt nie włożył w konserwację tej infrastruktury ani jednej hrywny. Tak było dosłownie ze wszystkim- ktoś przede mną już napisał. Nieświadomym polecam gorąco film "Pan życia i śmierci" z Nicolasem Cage- tam jest wszystko wyjaśnione jak dla przedszkolaków. Wątek Ukrainy to spora część tego filmu. p.s. ze samych odszkodowań za Czarnobyl Ukraina mogła żyć jak pączek w maśle ale je roztrwoniła.

 •  

  pokaż komentarz

  Ależ te foty są dobre ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  Model produkowany do 2012 roku, a nabyli taką starą, 27 letnią ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  Industrialne klimaty. W takim przyfabrycznym zbiorniku warto się wykąpać – jest płytki, woda jest więc bardzo ciepła!

  Bałbym się, że wyjdę bez skóry.

 •  

  pokaż komentarz

  Prawdziwa postapokalipsa. I to jeszcze przed wojną.