•  

  pokaż komentarz

  Parę lat temu trafiłem w Oświęcimiu na wycieczkę młodzieży z Izraela. Uderzyło mnie to, że każdy z uczestników tej wycieczki zachowywał się wobec Polaków z pogardą, butą, odrazą - pierwsze skojarzenie miałem z podejściem esesmanów do podludzi. Na przykład idąc po schodach popychali wolniej idących Polaków, jakby ci byli jakimś bydłem. Idąc pod prąd kierunku zwiedzania wąskim korytarzykiem nie ustępowali prawidłowo idącym tubylcom, przeciwnie - odpychali, spoglądali spode łba i coś tam warczeli. Całą grupą szli prosto na pojedynczych ludzi i oczekiwali, że ci zejdą im z drogi (a jak ktoś nie zszedł, to wpadali z impetem na taką osobę albo po chamsku popychali łapskami); na mnie też wpadli, ale że jestem duży i swoje ważę, to się odbili. Spojrzeli z taką nienawiścią w oczach, jakbym to ja był osobiście odpowiedzialny za Holokaust. Kompletnie nie rozumiałem, skąd im się to wzięło.
  Teraz się to powoli wyjaśnia.

  •  

   pokaż komentarz

   @Enoder: Zakładamy ze teraz to 30000 młodych rocznie jeździ na te wycieczki (pewnie selekcjonowani - przyszła elita) w 8.000.000 państwie gdzie 6.000.000 to Żydzi - przeraża skala młodzieży z wypranym mózgiem.Oni naprawdę myślą że w Polsce zaraz ich napadniemy.
   Mam pomysł: PO SUKCESIE #germandeathcamps TRZEBA WYSŁAĆ LAWETĘ DO IZRAELA #falsepolishmurderers i p##@?@!nąć im społeczną kampanie edukacyjną - #wykopefekt

  •  

   pokaż komentarz

   TRZEBA WYSŁAĆ LAWETĘ DO IZRAELA

   @Alzheimer: tam trzeba inną lawetę wysłąć

   Top 10 jewish szmalcowników WWII
   - Krul żydowskiego getta Chaim Rumkowski wysłał do obozów 250,000 żydów,
   - Stella Kubler żydówka - wytropiła 3000 swoich rodaków i wysłała do obozów ¶mierci

  •  
   1.....z

   +52

   pokaż komentarz

   @Enoder: W szkołach robią im takie pranie mózgu, że to się w pale nie mieści. Oni są święcie przekonani, że tutaj cały czas ktoś chce ich zabić. Zawsze poruszają się z ochroną, która uzbrojona jest w broń palną. Autokar sprawdzany jest za każdym razem jak mają do niego wsiadać, czy nie ma w nim ładunku wybuchowego. I tak juz jest od wielu lat się to ciągnie i obecni 40-latkowie to już to pokolenie ze spranymi mózgami. Starzy Żydzi przyjeżdżają tu swobodnie, bo dobrze wiedzą, ze nic im tu nie grozi.

  •  

   pokaż komentarz

   @Enoder: ale oni mają naj#$!ne w tych łubach głupot... a najgorsze jest to że oni w to wierzą... tym się różnimy, że my szukamy prawdy oni walą utarte dyrdymały, my mówimy żeby wybaczyć ale nie zapomnieć, oni żeby nie wybaczać i nie zapominać... kierują nimi nienawiść, pogarda dla innych i samouwielbienie .. masakra, żyją w totalnym zakłamaniu i im to pasuje bo tak wygodniej, my jako Naród szukamy prawdy, chociaz to bardzo długo trwa.. takie mam wrazenie

  •  

   pokaż komentarz

   #falsepolishmurderers i

   @Alzheimer: Nie można w ogóle używać słów odnoszących się do Polski czy Polaków. Częstym błędem ludzi inteligentnych jest założenie, że inni też są. I zrozumieją złożony wywód czy ironię. Niestety ale przekaz musi być dostosowany do wszystkich grup. Prości odbiorcy tylko zauważą słowa, zestawią ze sobą i zapamiętają. Nie idźmy tą drogą.

  •  

   pokaż komentarz

   @MiKeyCo: To ogłośmy konkurs na #tag masz inną propozycję?

  •  

   pokaż komentarz

   @Alzheimer: Niech to będzie kwestia otwarta. Po prostu pewnych rzeczy unikajmy, bo mimowolnie będziemy utrwalać złe skojarzenia. Podświadomość ponoć nie rozumie słowa "nie" czy ironii, bierze dosłownie.

   #holocausttruth #truthaboutcamps #realholocaustmurderers

  •  

   pokaż komentarz

   @Enoder: Tak się składa że pochodzę z Oświęcimia. Kiedyś ze szkoły chodziło się do obozu na akcje sprzątania itp. Osobiście pieliłem trawę na słynnych torach w Brzezince. W tych czasach nie jeździło z Izraela jeszcze tyle młodzieży co teraz. Ale już wtedy można było zauważyć zachowania w stylu sikania po rogach baraków, wrzaski, fotki w dziwnych , w ich mniemaniu śmiesznych pozach, np. pod ścianą śmierci przy bloku 11. Powszechne były i są do dzisiaj kradzieże w sklepikach przy obozie. Opiekunowie starali się jakoś nad tym panować ale niestety z marnym skutkiem. O skali sprania mózgów może świadczyć to, że podczas pierwszych Marszów Żywych jak zobaczyli na murze jednostki wojskowej ( graniczy z obozem) wysprejowany napis " Unia Pany - Cracovia to h-je" to pytali przewodników czy to jest antysemickie.
   O skali niemocy Polski w tych czasach niech świadczą agenci z Izraela , niby ochraniający marsz, wymachujący bez skrupułów bronią i włażącym bez pytania ludziom do domu nakazując zdjąć suszące się gacie ze sznurka na balkonie - chyba w obawie przed terrorystami :) .
   A wtedy jak za friko pieliłem tory to oni byli przekonani że my jesteśmy z jakiegoś więzienia czy poprawczaka i odbywamy tam jakąś karę. Przewodnicy temat przekazali wyżej i tak skończyły się nasze szkolne czyny społeczne :)

  •  

   pokaż komentarz

   @boo9:
   Top 10 jewish szmalcowników WWII
   - Krul żydowskiego getta Chaim Rumkowski wysłał do obozów 250,000 żydów,
   - Stella Kubler żydówka - wytropiła 3000 swoich rodaków i wysłała do obozów ¶mierci

   To nie byli ludzie, którzy denuncjowali Żydów z chciwości, tylko po to by przeżyć. Nieświadomie potwierdzasz, że Morawiecki nie popisał się wymieniając jednym tchem polskich, ukraińskich i żydowskich sprawców, a jego krytycy mają sporo racji.

  •  

   pokaż komentarz

   tylko po to by przeżyć

   @otgees: cala niemiecka załoga Auschwitz gazowała ludzi tylko aby przeżyć, biedni ss-mani, nie mieli wyjścia, musieli wykonywać rozkazy albo kulka w łeb.

   Tu masz żydy co robili to dla kasy
   Prowokacja w Hotelu Polskim, jak gang żydów zwabił setki swoich rodaków w pułapkę i wysłał do obozów śmierci
   AK wykonała wyrok na tym żydowskim szmalcowniku.
   https://forumemjot.wordpress.com/2013/09/14/kolaboranci-zydowscy-w-czasie-ii-wojny-swiatowej-5-prowokacja-w-hotelu-polskim/

   To że zagraża mi śmierć to nie daje mi prawa uśmiercania innych ludzi aby przeżyć. To jest logika zombie.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   pokaż komentarz

   @square: dobre - ale skąpe opisy.
   Pierwszy z brzegu: Rudolf Kastner. De facto przewodniczący Żydowskiego Komitetu Pomocy i Ratownictwa w Budapeszcie na Węgrzech. W okresie od maja do lipca 1944 r. Węgierscy Żydzi byli deportowani do komór gazowych w Auschwitz w tempie 12 000 osób dziennie. Kastner negocjował z Adolfem Eichmannem, starszym oficerem SS, aby pozwolić im na opuszczenie Szwajcarii, w zamian za pieniądze, złoto i diamenty, 1668 Żydów.

   Kastner przeniósł się do Izraela po wojnie, stając się rzecznikiem Ministerstwa Handlu i Przemysłu w 1952 r. W 1953 r. Oskarżono go o bycie nazistowskim kolaborantem w pamfletie opublikowanym przez Malchiela Gruenwalda, niezależnego pisarza. Zarzut ten wynikał z jego związku z Eichmannem i innym oficerem SS, Kurtem Becherem, oraz z faktu, że po wojnie dał on Becherowi i dwóm innym oficerom SS pozytywne referencje, pozwalając Becherowi uniknąć oskarżeń o zbrodnie wojenne.

   Rząd izraelski pozwał Gruenwalda za zniesławienie w imieniu Kastnera, co doprowadziło do procesu, który trwał 18 miesięcy, oraz orzeczenia z 1955 r., Że Kastner miał, według słów sędziego Benjamina Halevy, "sprzedał swą duszę diabłu".

   Ratując Żydów w pociągu Kastnera, nie ostrzegając innych, że ich "przesiedlenie" w rzeczywistości było deportacją do komór gazowych,Kastner poświęcił masę żydostwa dla wybranych, powiedział sędzia. Wyrok spowodował upadek izraelskiego gabinetu

  •  

   pokaż komentarz

   @janusz_z_wonsem: Masz więcej opowieści z interakcji z Żydami bo dosyć ciekawi mnie temat a mam tylko opowieści z pierwszej ręki od Taty i Babci (też raczej negatywne) jak przyjeżdżali po wojnie w okresie PRL-u pod Kraków i jak to było przed wojną. Może być PW jak masz a nie chcesz tutaj :)

  •  

   pokaż komentarz

   @boo9: Ja prdle jak mamy się bronić jak hotel też był... polski └[⚆ᴥ⚆]┘

  •  

   pokaż komentarz

   @janusz_z_wonsem: Pytanie do człowieka, który ten obóz widuje codziennie: jak myślisz, czy pozostawienie obozu Auschwitz (zamiast jego zaorania i postawienia tam Kauflanda) przyniosło Polsce więcej szkody czy pożytku?

  •  

   pokaż komentarz

   To nie byli ludzie, którzy denuncjowali Żydów z chciwości, tylko po to by przeżyć.

   @otgees: Nawet gdyby to stwierdzenie było prawdziwe (a nie jest) to nadal hańbą jest ratowanie własnego żywota kosztem setek innych istnień. Rozumiesz to?

 •  

  pokaż komentarz

  Świetny film. Amerykańscy Żydzi raczej nie są zachwyceni. Na czele ich listy przejawów antysemityzmu stoi teraz film zrobiony przez Żyda. Chyba strasznie żałują, że nie mogą faceta odobrzezać.

 •  

  pokaż komentarz

  Dezinformacja (ang. Defamation, hebr. השמצה, Hashmatsa, dosł. Zniesławienie) – film dokumentalny wyprodukowany w 2009 roku przez Jo’awa Szamira. Bada on współczesne pojęcie antysemityzmu, a w szczególności sposób jego postrzegania wśród izraelskich i amerykańskich polityków. Film został wyróżniony dwudziestoma nagrodami, m.in. nagrodą dla najlepszego filmu dokumentalnego na festiwalu Asia Pacific Screen Awards oraz na Warszawskim Międzynarodowym Festiwalu Filmowym[1][2].

  Film stara się określić, czy wyrażenie „antysemicki” stało się celową etykietą dla każdego, kto krytykuje Izrael oraz możliwość, że zaabsorbowanie przeszłością (tj. Holocaustem) stało się dla niektórych Żydów hamulcem, który uniemożliwia postęp tu i teraz[3]. Shamir postanowił zrobić ten film po krytyce jego wcześniejszego filmu, oskarżającej go o antysemityzm.

  Autor na początku filmu oznajmia, że dorastając w Izraelu nigdy nie doświadczył antysemityzmu w stosunku do siebie i chce się dowiedzieć więcej na ten temat, ponieważ odniesienia do antysemityzmu z krajów całego świata są powszechne w Izraelskich mediach.

  Film zawiera m.in. wywiady z Abrahamem Foxmanem (szef Anti-Defamation League), Johnem Mearsheimerem (współautor bestselleru gazety „The New York Times” The Israel Lobby and U.S. Foreign Policy) i Normanem Finkelsteinem (krytyk polityki rządu Izraela, współtwórca nazwy Przedsiębiorstwo Holokaust). Autor podąża też z kamerą za izraelską grupą uczniów szkoły średniej w jej wycieczce do miejsc martyrologii żydowskiej (m.in Getto lubelskie i Auschwitz-Birkenau) w Polsce, utrzymywaną w ciągłym strachu i izolacji od miejscowej ludności.

  W filmie autor zauważa, że w 2007 roku Anti-Defamation League odnotowała znaczny wzrost antysemityzmu, twierdząc, że miało miejsce 1500 incydentów antysemickich w Stanach Zjednoczonych. Gdy Shamir kontaktuje się z działaczami ADL, ci mogą tylko podać listę drobnych incydentów, takich jak strony internetowe z ostrymi komentarzami, listy z pracownikami, którym odmówiono urlopu na żydowskie święta lub osoba obrażona przez policjanta, który użył słowa „żyd”. Prezentuje też przypadek dotyczący grupy afroamerykańskich chłopców, w wieku pomiędzy 10 i 12 lat, którzy obrzucili kamieniami żydowski autobus szkolny, wybijając dwa okna.

  Shamirowi udziela wywiadu rabin, który stwierdza, że nadmierna czujność ADL rozpala stosunki między Żydami i nie-Żydami w Stanach Zjednoczonych. Dowiadujemy się też, spośród innych rozmów Shamira, że wśród świeckich Żydów wrażliwość na antysemityzm jest większa niż wśród Żydów religijnych[4][5].
  Oceny[edytuj | edytuj kod]

  Rotten Tomatoes wystawiło 14 pozytywnych i 3 negatywne oceny[6].

  Po pokazie filmu na Tribeca Film Festival ADL wydał oświadczenie potępiające film, stwierdzając, że „uwłacza pojęciu antysemityzmu, fałszuje tragedię Holocaustu, jest przewrotnym, osobistym i politycznym punktem widzenia autora i straconą szansą na udokumentowanie poważnego i ważnego tematu”[7].

  Neil Genzlinger, recenzując film w gazecie „The New York Times”, wyraził opinię, że chociaż te pomysły zasługują na dokładną i obiektywną dyskusję, Shamir nie przekazał jej w tym filmie[8].

 •  

  pokaż komentarz

  Zniesławienie - czyli prawda o Antysemityzmie (film)

  Recenzje filmu:

  "..Yoav Shamir, autor tego filmu, będąc Izraelczykiem, zdołał przeniknąć do ADL (Anti-Defamation League -- Liga Przeciwko Zniesławianiu) Abe Foxmana. Udało mu się nawet dołączyć do „międzynarodowej misji" Foxmana. Shamir podążył również za wycieczką izraelskiej szkoły średniej do Oświęcimia. Przedstawia nam intymny materiał filmowy, pokazujący izraelską młodzież poddawaną indoktrynacji -- prowadzącej do zbiorowego strachu i całkowitej neurozy -- tuż przed ich wstąpieniem do IDF (Izrael Defence Forces -- Siły Obronne Izraela).

  Ogólny obraz, z którym pozostawia nas film, jest co najmniej groteskowy. Film szczegółowo opisuje agresywne, wulgarne, zorganizowane podsycanie strachu u Izraelczyków i syjonistycznych Żydów. „Jesteśmy wychowywani tak, aby wierzyć, że jesteśmy nienawidzeni" -- mówi uczennica izraelskiej szkoły średniej w drodze do obozu koncentracyjnego. "W ADL wreszcie możemy być Żydami" -- mówi starsza amerykańska Żydówka.

  Shamir daje nam możliwość zobaczenia, jak źle zachowują się młodzi Izraelczycy w Polsce. Zobaczycie ich pogardę wobec miejscowej ludności i brak szacunku dla Polaków i polskich instytucji. Możecie też zobaczyć Izraelczyków przypisujących innym swoją własną nienawiść. Z jakiegoś powodu są przekonani, że wszyscy są tak samo bezlitośni, jak oni sami. Izraelskie dzieciaki są przesiąknięte strachem, a mimo to dobrze się bawią. Możecie obejrzeć jak urządzają sobie imprezę, tańcząc w autobusie w drodze do Oświęcimia. Możecie zobaczyć, jak przegryzają chipsy podczas oglądania w telewizji wycieńczonego więźnia obozu koncentracyjnego pijącego swoją rozwodnioną zupę.

  Shamir udostępnia nam niezwykłe zdjęcia ukazujące Abe Foxmana ze światowymi liderami. Szef ADL dumnie nalega na sprzedaż swojego ulubionego produktu. Shamir przedstawia ofertę ADL prostymi słowami. "My (ADL) będziemy waszymi sojusznikami w amerykańskim Kongresie, a w zamian chcemy jedynie, żebyście razem z nami walczyli z antysemityzmem". Shamir zdaje sobie sprawę, że jeśli Foxman i ADL mogą zagwarantować swobodny dostęp do amerykańskich przedsionków władzy, to znajduje tu zastosowanie "antysemickie" przesłanie analizowane w "Protokołach Mędrców Syjonu" powinno być otwarcie przedyskutowane.

  Możemy zobaczyć, jak Foxman i jego międzynarodowa misja rozmawiają z ukraińskim prezydentem zapewniając go, że ADL może z łatwością pomóc mu w Ameryce, jeśli tylko nie będzie on „porównywał Holokaustu z Hołodomorem (Wielkim głodem na Ukrainie, ukraińskim Holokaustem)". „Jeśli dokonałby pan takiego porównania, przyniosłoby to odwrotny skutek" -- powiedział Foxman do ukraińskiego przywódcy.

  Można by się zastanawiać, jak to się stało, że Foxman, który zarabia na życie dzięki żydowskim tragediom, tak niechętnie widzi Ukraińców rozmyślających nad ich własną przeszłością, czy dzielenie się nią z innymi?

  To w istocie dobre pytanie. Myślę, że mamy tu do czynienia przede wszystkim z ideą narodu wybranego. Foxman nie chce, aby jego raison d'tre (racja bytu), tzn. Holokaust, konkurował, był przyćmiony albo nawet kwestionowany przez jakiekolwiek inne ludobójstwo. Nie koniec na tym, gdyż jak potwierdza to w swojej doskonałej książce "Wiek Żydów" profesor Harvardu Yuri Slezkine, żydzi byli w rzeczywistości „gorliwymi stalinowskimi egzekutorami". Bolszewiccy żydzi byli poważnie zamieszani w zbrodnie ludobójstwa przeciwko Ukraińcom i innym narodom. Gdyby ktoś chciał poczytać o „stalinowskich żydach" w syjonistycznych izraelskich mediach, warto zacząć od artykułów Severa Plockera na Ynet.co.il. "Nie możemy zapomnieć, że niektórzy z największych współczesnych morderców byli żydami" -- pisze syjonista Plocker. Abe Foxman musi o tym wszystkim wiedzieć. Obstaje on przy tym, że Ukraińcy nie powinni łączyć swojej przerażającej przeszłości z Shoah, ponieważ wie, że zbyt wielu spośród jego ziomków jest bezpośrednio zamieszanych w zbrodnie przeciwko ukraińskiemu narodowi.."

  "Defamation" – musicie to obejrzeć!!! Recenzja Gilada Atzmona

 •  

  pokaż komentarz

  Skąd aż tyle zakopów? Trole Izraelscy na pokładzie....