•  

  pokaż komentarz

  Najlepiej to chodujmy podludzi, których jedynym sensem będzie praca za półdarmo.

 •  
  b........a

  +195

  pokaż komentarz

  Polscy Janusze Biznesu doprowadzą do zagłady tego społeczeństwa. Najpierw doprowadzili do niżu demograficznego bo Polki zaczęły się bać rodzić dzieci (90% zwalniało po macierzyńskim) a teraz jak po 20 latach brakuje rączek do pracy to sprowadzają nam miliony imigrantów, bez żadnego względu na harmonię społeczną. W takim tempie to za 15 lat w Polsce połowa siły roboczej to będą obcokrajowcy.

  Jednym z nielicznych plusów życia w Polsce była jednolitość kulturowa i harmonia społeczna. Teraz i to odchodzi do lamusa, Ukraińcy już nawet nie uczą się polskiego bo nie muszą tak ich tu dużo. Ich też nie jest nieskończenie wielu jeszcze przyjedzie tu jakiś milion a potem co? Dalej już są kraje muzułmańskie Kazachstan, Kirgistan, Bangladesz???

  Będziemy drugą Szwecją z zarobkami jak w Bangladeszu. Zresztą szkoda słów na to co się dzieje w tym kraju teraz, kolejna szansa na poprawę warunków życia zmarnowana. Janusz dalej ma alibi żeby nie podnieść pensji, wczoraj 20 za bramą to dzisiaj 20 za granicą.

  •  

   pokaż komentarz

   @bezewubeka czyli co? Trzeba jechać na zachód pracować u niemieckiego czy holenderskiego Janusza Biznesu za najniższą krajową? Za granicą panują takie same zasady jak tu. Niemiec zatrudni Polaka zamiast dać wiecej Niemcowi. Tylko Polak za najniższą niemiecka to jest panisko i mu nie przeszkadza że psuje niemiecki rynek tak jak Ukraińcy u nas psują polski rynek pracy. Proponuję zatem protestować też w imieniu niemieckich pracowników ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   @Marian_Koniuszko: A może byś tak interesował się naszym punktem widzenia a nie kogoś. To że niemiaszki sobie sprowadziły inżynierów mnie mało interesuje. Mnie interesuje żeby Polska tego nie robiła. Przypominam że nadal ponad 2 mln rodaków jest na saksach bo u nas gówno płacą.

  •  

   pokaż komentarz

   @ediz4:

   Przypominam że nadal ponad 2 mln rodaków jest na saksach bo u nas gówno płacą.
   Nie ma żadnego problemu żebyś otworzył własną firmę i płacił więcej.

  •  

   pokaż komentarz

   @ediz4: dwa miliony to było siedem lat temu. Teraz jest znacznie więcej

  •  

   pokaż komentarz

   @: Ale większość tych januszy to są zagraniczne korporacje które to działają na naszym rynku. Nawet już większość zakładów mięsnych które mają Polsko brzmiące nazwy nie są polskie. A przyczyną takiego stanu rzeczy jest ciągły lament o sprowadzanie do nas inwestorów zagranicznych i dawanie im różnorakich ulg na czym cierpi polski biznes który nie może się przebić i zarobić tyle by inwestycje były polskie a nie zagraniczne.

  •  

   pokaż komentarz

   @: prywatyzacja zyskow( wiekszy dochody firm, ktore beda zatrudniac azjatyckich ksieciow), nacjonalizacja strat( koszty spoleczne intergracji przeruczone na podatnikow) . Kapitalizm panie

  •  

   pokaż komentarz

   @Fidel1: Pierdo..enie o Chopinie, nie stać Cię na opłacenie pracowników to Twój gównointeres jest goowno wart. Udajesz "pracodawcę" a nadajesz się do pracy na umowę zlecenie u Janusza takiego jak TY( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   Polscy Janusze Biznesu doprowadzą do zagłady tego społeczeństwa.

   @: to nie janusze biznesu a normalne wolnorynkowe podejscie
   obejrzyj sobie filmik to moze przejda ci te lewackie rewolucje
   https://www.youtube.com/watch?v=tC7tt7KrF1o

  •  

   pokaż komentarz

   @ediz4: Wojny plemienne wciąż żywe.

  •  
   c.....3

   +1

   pokaż komentarz

   @Fidel1: no jak to? :D to jakis janusz czy grazynka maja zalozyc firme? samemu? bez dotacji? i samemu pracowac po 10+ h dziennie? i to bez multisportu? i bez zwiazkow zawodowoch? a pracownikom placic ? 5k netto? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @ediz4: co za dzban. otworz firme i plac po 5 tys jak cie to boli

  •  

   pokaż komentarz

   Ale większość tych januszy to są zagraniczne korporacje które to działają na naszym rynku.

   @1realista1: Pracowałem kiedyś przy produkcji worków foliowych do celów spożywczych (ale nie takie malutkie na owoce z marketu, a wielkie worki np. do kiszenia ogórków). Fabryka kierowana przez Polaka, który kilka(naście?) lat temu wyjechał do Anglii i tam wykazał się. Dogadał się z Angolami i założył w Polsce fabrykę dla firmy angielskiej. Tygodniowo potrafiliśmy zrobić towar na kilkadziesiąt tysięcy euro (wszystko na zamówienie, a nie na zapas), a mimo to firma nie kupiła wózka widłowego (no i oczywiście płaca minimalna rządzi). Jak przyjeżdżała folia to było zajebiście! Kilka palet, na palecie po 14-16 rolek (każda rolka 100kg) i zwykłym paleciakiem trzeba było ciągnąć. Dwóch ciągnęło, dwóch pchało.
   Dopiero chyba po roku od momentu jak przestałem tam robić, gdy fabryka przeniosła się do nowego budynku kupiono widlaka.

  •  

   pokaż komentarz

   @ediz4 dalej głosujcie na sockalistow i debili to bedzie jeszcze gorzej.Polak to głupi przed i po szkodzie

  •  

   pokaż komentarz

   @Fidel1: @finchharold: Nie otworze bo nie mam pieniędzy. A konkurencyjność podnosi się inwestycjami w wydajność a nie zmianą pracowników na tańszych. Już teraz chińczycy zarabiają niewiele mniej od Polaków. To kogo będziecie ściągać - Inuitów?
   @Japanski: Cały czas jest jakieś 2,3 - 2,4 mln. Imigracja się w sumie zatrzymała.

  •  

   pokaż komentarz

   @Fidel1: Mie ma żadnego problemu żeby Janysz zamknął swoj januszex i zatrudnił sie u innego Janusza, jeśli taką biedę klepie na swoim i musi fortunę płacić pracownikom.

  •  

   pokaż komentarz

   @: Jest taki Janusz co chce to naprawić.

  •  

   pokaż komentarz

   @XenuneX Czemu to "Janysz" miałby zamykać swoją firmę, to nie on ma ból dupy tylko Ty.

  •  

   pokaż komentarz

   @MarMac: mógł robić nawet milion euro tygodniowo, a mieć na tym tysiąc euro dla siebie. przychód nic nie znaczy, liczy się dochód, więc skoro nie kupił wcześniej tego widlaka to widocznie nie było go stać. taki cwany jesteś to sam dogadaj się z anglikami i otwórz biznes. gdyby na tym była taka kasa, to anglicy nie przenosiliby produkcji do Polski.

  •  

   pokaż komentarz

   @ediz4: Niemcy, Anglicy i inne kraje europejskie nie tylko sprowadziły inżynierów z Afryki. Sprowadzają też polaków i w niektórych krajach jesteśmy największą grupą imigrantów.
   I to jest Polski punkt widzenia. Im mniej polaków, którzy chcą pracować w Polsce, tym więcej trzeba sprowadzić imigrantów.

  •  

   pokaż komentarz

   @Fidel1: No przecież Janusze mają ból że Ukraińcy nie chcą robić za darmo

  •  

   pokaż komentarz

   @spiced_biscuits: Wiem, że dochód, a przychód to co innego, ale wiem ile tam się oszczędzało na byle czym (środki czystości itp.), a co kupował sobie pan prezes fabryki, jaką chatę postawił itd. Więc raczej nie było tak, że fabryka zarabiała grosze. To były po prostu gówniane januszowate oszczędności na pracownikach i ich zdrowiu. Oficjalnie tłumaczone tym, że jak będzie nowa fabryka to będzie i wózek (i podobno jest). Firma w Polsce działała wtedy już od jakiś 8 lat. Z poparciem zagranicznej spółki-matki. I takiej firmy nie stać było przez kilka lat na wózek, którzy przecież mógłby być używany w nowej fabryce? Nie rozśmieszaj mnie Mirku.
   Dla odmiany sklep budowlany w którym pracowałem miał mniejsze obroty, niewielkie zyski (widziałem rozliczenie od księgowej), ale dwa wózki widłowe i dwa samochody mieli. Nie jakieś nowe, ale mieli, a niedawno dokupili trzeci samochód.

  •  

   pokaż komentarz

   @trzeciodkonca: Niemcy, Anglicy i sporo innych krajów europejskich nie eksportuje swoich rodaków za granicę a Polakami rozpędzają własne gospodarki. Polsce powinno zależeć aby chociaż część naszej imigracji wróciła z powrotem a nie zajmować się sprowadzaniem coraz to bardziej egzotycznych przybyszy bo to droga donikąd.

  •  

   pokaż komentarz

   @XenuneX Przecież to Ty narzekasz na to że "Janusze" chcą ściągać pracowników z Azji.

  •  

   pokaż komentarz

   @ediz4

   Nie otworze bo nie mam pieniędzy.
   Czyli zamiast zacząć od siebie, będziesz tylko siedział i narzekał.

  •  

   pokaż komentarz

   @Fidel1: Nie każdy może i powinien być przedsiębiorcą. I na logikę - jeśli ktoś nie ma kasy na biznes to idzie pracować do kogoś.

  •  

   pokaż komentarz

   @Fidel1: W którym miejscu napisałem że ściągnąć pracowników zza granicy to źle? Po prostu mam bekę z tego że Ukraińcy już za drodzy dla polskiego Byznesu przez duze be

  •  

   pokaż komentarz

   @ediz4

   jeśli ktoś nie ma kasy na biznes to idzie pracować do kogoś.
   I wtedy akceptuje warunki na jakie się zgodził. Jeśli mu one nie odpowiadają to zmienia miejsce pracy, od samego narzekania jeszcze nikt nie stał się bogaty.
   Można otworzyć działalność obok etatu, spadają wtedy koszty działalności. Nie trzeba też otwierać wielkiej firmy, można zacząć od oferowania prostych prac.

  •  

   pokaż komentarz

   A może byś tak interesował się naszym punktem widzenia a nie kogoś. To że niemiaszki sobie sprowadziły inżynierów mnie mało interesuje. Mnie interesuje żeby Polska tego nie robiła. Przypominam że nadal ponad 2 mln rodaków jest na saksach bo u nas gówno płacą.

   @ediz4: Nie wiem co Ty p%#%#@@isz i skąd masz te plusy XD Inżynierzy to się pojawili 40-50 lat po prawdziwej imigracji Turków, Polaków i pierdyliarda innych nacji do Niemiec. A no i płaczesz o inżynierach, ale rodacy na saksach za granicą to już chyba okej bo w Polsce chujnia xD

  •  

   pokaż komentarz

   @Fidel1: A czy jak narzekam na swoje miejsce pracy czy na rynek pracy. Idź się przewietrz
   @XpedobearX: Przecież napisałem że nie obchodzi mnie że sobie posprowadzali. Umiesz czytać?

  •  

   pokaż komentarz

   Przecież napisałem że nie obchodzi mnie że sobie posprowadzali. Umiesz czytać?

   @ediz4: Problem w tym, że nie kumasz, że są pewne pozycje niskiego pułapu na rynku pracy, które właśnie zajmują imigranci tak jak Polacy na świecie najczęściej bo localsi nie chcą tego tykać, szczególnie za takich hajs. No, ale hurr durr THEY TOOK OUR JOBS!

  •  

   pokaż komentarz

   @XpedobearX: W każdym narodzie są ludzie co zamiatają ulice czy siedzą w sklepach na kasie- dlaczego chcesz ich wypychać za granicę? A nasi lokalsi nie są po prostu w stanie się z nich utrzymać bo zamiast wziąc kupić zamiatarkę która objedzie 5 razy taki rejon co 2 zamiataczy z miotłą i zapłacić przynajmniej operatorowi normalne pieniądze to pościągają ludzi z drugiego końca świata co będą dalej zamiatać jak nasi przodkowie 200 lat temu. Już nie wspomnę o krótkowzroczności takiego podejścia- imigrant szczególnie w Polsce bo mają przyjeżdżać ludzie spoza UE jest gościem jak człowiek który jedzie na camping - wypłatę wyślę na Ukrainę czy inną Sri lankę a w sklepie nakupi w tydzień tyle co Polak w jeden dzień bo dieta chokoszokowa aby było tanio.
   Aha. Jeśli chcesz mówić o Europie Zachodniej to lokalsi nie tykają najgorszych prac bo mają duży socjal i po prostu nie muszą. To nas różni od nich.

  •  

   pokaż komentarz

   @ediz4: Co to znaczy nie eksportują? Anglików jest w europie ok. 2,2 mln. Nie liczę ich byłych koloni i Ameryki, bo ich tam też na pewno dużo. Zresztą, jak w każdym rozwiniętym kraju. Pozostaje się przyzwyczaić i przywyknąć do nowych kultur w kraju. Końcu jesteśmy krajem zaczynającym się liczyć na arenie międzynarodowej.

  •  

   pokaż komentarz

   @trzeciodkonca: A Polaków czy osób polskiego pochodzenia 20 mln poza Polską. Ja mówię o nowej imigracji zarobkowej. A nowa czyli III RP. Kraj który zamiast podnosić wydajność ściąga jedynie tanią siłę roboczą z całego świata nigdy się nie będzie liczył.

  •  

   pokaż komentarz

   @ediz4: W samej Ameryce jest 25 mln ludzi Angielskiego pochodzenia, w Australii 7.2 mln, Canada 6.6 mln. Ludzie zawsze będą emigrować za lepszym bytem.

  •  

   pokaż komentarz

   @trzeciodkonca: Czy w tej chwili porównałeś obecną emigrację do kolonizacji Australii czy Ameryki Płn?

  •  

   pokaż komentarz

   @ediz4: Jakbym brał ludzi z kolonizacji to w Ameryce byłoby ok. 60% Anglików. W 2016r. w Australii sprawdzili ile żyje ludzi urodzonych w obcych kraju. Anglicy to 907,570.
   Ale faktycznie te dane za bardzo przesadzone i sięgają za daleko.
   Znalazłem coś takiego:
   https://en.wikipedia.org/wiki/Modern_immigration_to_the_United_Kingdom#/media/File:UK_Migration_from_1970.svg
   Jak by przeliczyć średnią emigrację ok 300 tys. na rok to przez 45 lat wyjechało ok. 13 mln

  •  

   pokaż komentarz

   @Zbyszek_Kudriawcew: bo wracaja, to ze gość coś napisał to nie znaczy ze to prawda. Ciagle jeszcze natomiast opłaca się wyjeżdżać jak jest się z małego miasta lub wsi i grozi minimalna, to pewne. Ale specjalistom czy nawet średniakiem już się nie opłaca, w szczególności do Londynu gdzie w tej chwili koszty życia są tak wysokie ze pracując jako dyrektor banku nie jesteś w stanie kupić domu.

 •  

  pokaż komentarz

  Ale to co oni myślą, przecież jak żółty będzie tylko miał pierwsza okazje żeby wyjechać na zachód to to zrobi, Janusze myślą, że tylko oni potrafią liczyć? xD Azjaci to generalnie kombinatorzy, zwłaszcza wśród mniej wykwalifikowanych pracowników, naczytali się o dzieciach pracujących za miskę ryżu i im się marzy imperium niewolnicze

 •  

  pokaż komentarz

  Polski pracodawca potrafi tak traktować [pracownika, ze nawet ukrainiec ma dość, zobaczył że można mniej to zjechał do minimum i wielce zdziwienie. Niektórzy by chcieli jeszcze aby im płacić, za możliwość pracy w ich super firmie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Wacek1991: ale wy k%$!a pierdolicie...nie popieram dziwnych zachowań, ale może to wina 70% podatków? ktoś z was miał swój biznes? wie ile trzeba sie naj!!$ć żeby zarobić? może wina leży w rządzie i prawie? ale nie najgorszy polski przedsiębiorca... nie popieram januszy, ale wszystkich mieszać z błotem? a idź w piz du

  •  

   pokaż komentarz

   @bartek4222: Nie tylko wysokie podatki są problemem, bardzo dużym problemem jest bat na każdego, absurdalne przepisy pozwalające na dowolną interpretacje dzięki czemu każdy biznes można ukatrupić a zależy to tylko od woli urzędnika, mnóstwo zawodów zakazanych gdzie państwo rości prawo na monopol, do tego dochodzi jeszcze wątek włażenie w dupę z różnymi ulgami zagranicznym inwestorom a j@!@nie naszych polskich.

  •  

   pokaż komentarz

   Niektórzy by chcieli jeszcze aby im płacić, za możliwość pracy w ich super firmie.
   @Wacek1991:
   Powinno się tych kułaków jak za wujka Stalina powywozić na sybir a w to miejsce stworzyć tysiące urzędów i dać każdemu pracę jako urzędnik i po pięć tysięcy na rękę dać .
   A potem każdemu obiecać emeryturę po 40-ce.
   I jeszcze policję zlikwidować bo mandaty rozdaje.
   Wtedy to by było dobrze.

  •  

   pokaż komentarz

   @bartek4222: sorry. Winetou. Sprzedawca warzywniaku może narzekać. Ale nie k$?%a właściciel przedsiębiorstwa dotowanego z Unii, który produkuje albo drogie rzeczy albo masowkę. Tu kasa tryska. Ale pazury się trzęsą, jak przychodzi dzień wypłaty.

  •  

   pokaż komentarz

   @ZalanaForma: to zaryzykuj, załóż firmę gdzie tak kasa tryska i płać dużo. Jak pójdziesz do sklepu to też zapłać więcej niż musisz.

  •  

   pokaż komentarz

   @bartek4222: Totalna bzdura. Udział narzutów w kosztach wynagrodzenia pracownika w Polsce jest niemalże na identycznym poziomie jak w Norwegii i wynosi ok. 18 % (dane 2014 r.). Jak słyszę, że Januszexy pitola jakie to złe podatki w Polsce i ile to muszą wydawać na pracownika to słabo mi się robi. Zapominają jednak, że na ich dobrobyt to pracują właśnie Ci pracownicy, a nie oni sami.

  •  

   pokaż komentarz

   @ZyczliwyAutokrata: Jestes właścicielem firmy?Czy Masz swoją firmę teoretyku?

  •  

   pokaż komentarz

   @bartek4222: Pracuję na kierowniczym stanowisku w prywatnej firmie usługowej:) Doskonale znam przychody, wydatki oraz dochody właściciela. Pusty śmiech mnie ogarnia jak słyszę jak to mu źle i biednie oraz, że w ogóle pracownicy mają być zadowoleni z umowy o pracę i opłacanych składek ZUS. Mówi to wszystko w sytuacji kiedy w domu czeka spakowana i gotowa walizka na wycieczkę do Afryki, a na podwórku stoi Mercedes z 2014 r. (widzisz jaka bida w kraju?? 4 letnie auto!!). Także Januszexy.... darujcie sobie te śpiewki o otworzeniu własnej firmy i płaceniu ile chcemy. To pracownicy pracują na wasz dobrobyt, a nie wy sami. Nikomu łaski nie robicie, że płacicie pensje (i składki ZUS) jak i oczywiście pracownicy nie robią łaski, że pracują - toć robią to za pieniądze. Ale umówmy się na jedno... przestańcie marudzić jak to wam źle i smutno bo z perspektywy pracownika to wygląda śmiesznie.

  •  

   pokaż komentarz

   @ZyczliwyAutokrata: załóz swoją firme, bo po 1 zdaniu widać że nie masz pojecia...a ta twoja wiedza "na kierowniczym stanowisku" nie osmieszaj sie poprostu kolego.

  •  

   pokaż komentarz

   @bartek4222: Synek jak na razie to nie ja się ośmieszam:) widać, że nie masz żadnej sensownej odpowiedzi więc postanowiłeś zdewaluować moją? Bardzo niskie. Czyżby przedstawiciel zarządu spółki Januszex Inc.?

  •  

   pokaż komentarz

   @ZyczliwyAutokrata: aha ...skoro taki z Ciebie mądrala, załóż swoją, skoro tak łatwo jest prowadzić w PL firmę, ale po co lepiej siedzieć na wykopku o 12 "kierowniku"

  •  

   pokaż komentarz

   @bartek4222: Ja nie potrzebuje zakładać aktualnie firmy bo bardzo dobrze zarabiam:) Tak się składa, że mam urlop ale widać, że sam prowadzisz zajebiście dochodowy biznes skoro i ty siedzisz o tej godzinie na wykopie;) Może czas ruszyć dupsko i zakasać rękawy do uczciwej roboty zamiast wysługiwać się pracownikami na pół etatu. Może wtedy więcej ze swojej firemki wyciągniesz ^^

  •  

   pokaż komentarz

   @Kapsula: podatek dochodowy od firm wynosi 35,4 %, a od osób fizycznych liniowy 28 % ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @ZyczliwyAutokrata: Ale p%!$@#@enie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Pracownicy pracują na dobrobyt szefa, bo ma Mercedesa wartego w okolicach stówy i jedzie na wakacje do Afryki (pewnie Tunezja za 2200zł/tydzień osoba w allinclusive). No w ch%# dobrobyt po prostu.

   A jak popytasz ludzi, ile by chcieli zarabiać na etacie, to ci każdy powie, że :
   - chciałby opłacić mieszkanie (wynajem lub ratę kredytu) wraz z rachunkami
   - opłacić auto, nie gruchota
   - mieć wolne weekendy, za nic nie odpowiadać, przyjść, odj%##ć 8h i wyjść
   - jeździć na wakacje raz do roku
   - no i coś odłożyć
   Jak zarzucisz, że to fch%# wymagania jak na pierwszą robotę i pensję to lament: TOĆ TO PODSTAWOWE POTRZEBY. A potem się zjawia taki @ZyczliwyAutokrata i mówi, że właściciele DG to chuje, on ich dorabia, dobrobyt zapewnia. Jaki dobrobyt? Toć to podstawowe potrzeby ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Ja pracuję na etacie, ale miałem w pracy takiego kolegę jak @ZyczliwyAutokrata, czytaj: głupiomądrego. Też jak dostał dostęp to wyników firmy, to zachęcał, żeby "olać go, swoje otworzymy". I tak zrobił, otworzył swoje. Ja już od tamtej pory mam trzecią podwyżkę, a jemu wychodzi 3tys na rękę. A miał z górki, bo całą bazę wyniósł (klienci, dostawcy, ceny zakupu/sprzedaży).

   To się bardzo wygodnie i łatwo czyjąś kasę liczy. I na papierze zajebiście wygląda. A prawda taka, że jak chcesz w PL ponad 5tys zł na miesiąc zarabiać, to się nie zamkniesz w 160h pracy miesięcznie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Zbyszek_Kudriawcew: A to już zależy jaką firmę sobie założysz i jak zainwestujesz w ludzi. Tak, zainwestujesz w ludzi. Bo pracownicy to nie koszt, jedyny znawco prawdy objawionej którego w żadnym wypadku nie można opisać jako głupiomądrego - co najwyżej eliminując pierwszy bądź drugi człon tego wyrazu (skreśl właściwy^^).

   Pokutuje jeszcze PRLowskie wyobrażenie, że pracownik to koszt dla firmy ale na szczęście Januszexy są zmuszone do zmiany podejścia. Pracownik to KAPITAŁ firmy. Będziesz dziadować na pracownikach? Nie będziesz mieć nawet 3k na miesiąc bo ludzie mają w dupie pracę dla dziada ^^.

   Jak ja lubię czytać ludzi co w dupie byli i swoje widzieli. Tunezja 2200 zł/tydzień? Może dla nas pracowników wyrobników tak ale jak sobie pościelisz tak się wyśpisz bo on akurat wali w czołówkę - safari w zestawie, tak podpowiem. Merc za 100k? Zapewne nie jeden z nas chciałby taki. Dobrobyt z pełnej definicji, na który teraz sam już nie pracuje bo nie musi. Pracują na to pracownicy. Swego czasu dobrze doinwestowani, zadowoleni i chętni do pracy na dobrobyt szefa.

   Wiadoma sprawa, że mu zazdroszczę ale i podziwiam. Bo zaryzykował, zainwestował, a teraz odcina kupony. Jednakże słysząc p#@@$%#enie, że jak ciężko w PL utrzymać biznes, jak ciężko opłacać składki ZUS i jak to ciężko i źle to człowieka ogarnia śmiech i smutek jednocześnie. Masz wrażenie, że mają cię za idiotę co nie łączy faktów.

   Co do tego co ludzie by chcieli, a ile mają zarabiać to istnieje korelacja. Wymagasz zaangażowania za 2k netto, pracę w soboty i niedzielę? Pracownik ma z tego utrzymać rodzinę, samochód i wyjechać na wakacje żeby odpocząć? Powiem Ci krótko: bujaj się i to bardzo mocno. Za 2k netto na miesiąc to zatrudnij sobie przyjaciół ze wschodu (co i tak po miesiącu powiedzą ci to samo: bujaj się).

   Dobrze, że siedzisz na etacie, a nie prowadzisz własnej firmy bo oszczędzasz nam kolejnego Januszexa. Kiedy zrozumiecie, że pracownik dobrze opłacony to pracownik zadowolony, taki któremu się chce i taki któremu można zaufać. W opisywanym przeze mnie przypadku, właściciel śmiało może wyjechać na pół roku, a firma się kreci. Ba nawet lepiej bez niego bo spokojniej. Procentuje początkowe nastawienie, że pracownik musi dobrze zarobić, to wtedy jest zadowolony. Niestety nadchodzi nowe pokolenie, które musi się na własnej skórze o tej prawdzie przekonać inaczej zaprzepaści lata pracy na pozycję na rynku. Dlaczego? Bo straci dobrze wykwalifikowaną kadrę z ogromnym doświadczeniem. Tego w prosty sposób nie przeliczysz na złotówki;)
   A ja? Ja sobie poradzę bo nie marnuje czasu tylko wykorzystuje go na dokształcanie się, a tego nigdy za wiele:)

  •  

   pokaż komentarz

   @ZyczliwyAutokrata: Ty jakiś poj!#?ny jesteś, nie? ( ͡° ʖ̯ ͡°) Z postu na post zmieniają ci się zeznania. To cytat twojej wypowiedzi:

   "Doskonale znam przychody, wydatki oraz dochody właściciela. Pusty śmiech mnie ogarnia jak słyszę jak to mu źle i biednie oraz, że w ogóle pracownicy mają być zadowoleni z umowy o pracę i opłacanych składek ZUS."

   W tym samym poście lecisz dalej:
   "To pracownicy pracują na wasz dobrobyt, a nie wy sami."

   Żeby potem, jak cię wypunktowałem napisać tak:
   "na który teraz sam już nie pracuje bo nie musi." No to zapracował sam czy nie? Czy ciebie zatrudnił i z biedy go wywyindowałeś na safari za 6koła? Czy jednak sam pchał tę karuzulę i sama się kręci odpowiednim nakłądem PLN?

   I dalej:
   "Pracują na to pracownicy. Swego czasu dobrze doinwestowani, zadowoleni i chętni do pracy na dobrobyt szefa. "
   No to jak? Każe wam się cieszyć z umowy i ZUSu czy jednak doinwestował i zadbał?

   Kontunuując, bo interesujące:
   "Co do tego co ludzie by chcieli, a ile mają zarabiać to istnieje korelacja."
   To co? Dajemy każdemy na start 5tys zł na miesiąc. Jak się sprawdzi to będzie tak zarabiał, a jak będzie gorszy od ciebie i połowy zespołu to odda z odsetkami?

  •  

   pokaż komentarz

   @1realista1: akurat podatki w PL są niskie. Śmieszne 19 procent, porównaj to do zachodnich progów.

 •  
  P.........n

  +93

  pokaż komentarz

  Rok 2028:
  "Roboty przemysłowe zbyt roszczeniowe dla polskich przedsiębiorców."

1 2 3 4 5 6 7 ... 10 11 następna