•  

  pokaż komentarz

  Najpierw niech uznają UPA za organizację zbrodniczą, zabiorą wszelkie przywileje banderowcom i zakażą ustawowo kultu śmiecia Bandery. Wtedy można rozmawiać...

 •  

  pokaż komentarz

  Ten moment gdy jesteś w c#@#$wej sytuacji i wk$%?isz jedyny naród który chcę ci pomóc, po czym powoli sobie zdajesz sprawę z tego co właśnie odj!$#łeś ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Ortalionowy_Rycerz: W naszym interesie jest pomaganie Ukrainie i dobre stosunki z nią, każdy kto myśli inaczej jest albo pożytecznym idiotą albo ruskim propagandzistą. Potrzebujemy tego ogromnego, samodzielnego buforu terytorialnego między nami a Rosją, żeby w razie czego zyskać nawet tygodnie, jeśli nie miesiące na przygotowanie się. Inaczej to my będziemy tym buforem dla reszty Europy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Hound: Oczywiście, tylko, że durni Ukraińcy tego nie dostrzegają i wolą nas obrażać.Podobnie jak "zakuci w stal" pod Grunwaldem (ha ha ha ) Litwini.

  •  

   pokaż komentarz

   @Hound może jeszcze pomnik Banderze na Krakowskim Przedmieściu postawmy?

  •  

   pokaż komentarz

   @Hound:

   Nie tak szybko, Ukraina to jak już zauważono, idealny rezerwuar taniej siły roboczej. Polska jeszcze powinna trochę obrosnąć w piórka by móc kolonizować gospodarczo Ukrainę i wypompowywać z niej pieniądze, wykupować majątek państwowy za grosze etc.
   Może jakąś ukraińskojęzyczną gazetę założyć.

  •  

   pokaż komentarz

   @Hound: Bzdura. Doktryna Giedroycia, że bez silnej Ukrainy nie ma silnej Polski ma już chyba ze 40 lat. Stopniowo traciła na znaczeniu od '89 gdy my zaczęliśmy rozwijać się na każdej płaszczyźnie, a oni tkwili w swoim bagienku i tkwią w nim do dzisiaj. Ostatecznie, w 1999 przystąpiliśmy do NATO i mają służyć teraz przede wszystkim za przedpole, a nie jeden z głównych sojuszników w ewentualnej wojnie z Rosją. Donbas, Krym pokazały jak są podzieleni i jaką mają armię.
   Ponad wszystko powinniśmy zabezpieczyć własne niebo, inwestować w systemy odstraszania itp., a nie liczyć ciągle na kogoś, a zwłaszcza na 'Meksyk Europy'.

   a czy wy jesteście do tego gotowi?
   No i to by było na tyle z #ocieplaniewizerunkuupaincow w tym znalezisku.
   Poza tym, gdy IPN będzie mógł wznowić ekshumacje, zdejmiecie szmaty banderowskie z urzędów, przestaniecie się domagać odbudowy pomników UPA w Polsce i tym podobne czyny, nie słowa, to pomyślimy o współpracy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Hound: A Kaliningrad czy Białoruś to też bufory?( ͡° ͜ʖ ͡°)
   Przecież jakby ruski na nas napadli to tymi kanałami, a nie przez jakieś ukrainy.

 •  

  pokaż komentarz

  Gest warty uznania, że coś zaczyna się w końcu dziać.

 •  

  pokaż komentarz

  Za zakaz propagowania banderyzmu duże propsy dla Kukiz 15. Od dawna domagali się tego i w końcu się udało, co raczył w dość osobliwy sposób skomentować marszałek Terlecki. Już dawno trzeba było zmienić politykę wobec Ukrainy, bo dotychczasowa zwyczajnie nie przynosiła rezultatu.
  Ukraińcy, po latach prowokacji, czczenia bandytów i utrudniania naszemu IPN-owi pracy, nagle dostali naszą ustawą jak lepą w gębę. I zaskoczyło ich to, jak zima drogowców. Podnieśli raban, ale jak się zorientowali że USA ma Banderę w dupie, a Izrael nie tylko nie ich będzie sprzymierzeńcem przeciw Polsce, ale sam banderowcom chętnie dojebie, to posmutnieli. Ten smutek jeszcze wzrósł, jak rosyjski parlament poparł polską ustawę, stwierdził że Polska była ofiarą II WŚ i ma prawo do obrony, a banderowcom dorzucił standardowo coś od siebie. Okazało się, że bezinteresowna pomoc Polski ma jednak swoje granice, a Ukraina bez Polski zrobiła się nagle bardzo samotna.
  To znamienne, że dzisiejsze słowa z Kijowa padły po wizycie szefa duńskiego MSZ. Z Duńczykami akurat mamy zamiar budować rurę gazową, więc pewnie Duńczyk pokazał Ukraińcom co miał pokazać. Za kilka lat mamy być regionalnym hubem gazowym, więc Ukraińcom raczej się opłaci żyć z nami w zgodzie. Dlatego takie pojednawcze gesty mnie nie dziwią.
  Teraz czekamy na konkrety.

  •  

   pokaż komentarz

   @xniorvox:
   Ale to trzeba skonkretyzowac za co jakis sąd ma karac, a nie jak idioci wymieniac narody, ktore nas wk%#!iają (nas=częsc z nas). Dokładnie tak samo, jak ja bym chciał, by konkretyzowac co to jest tzw. mowa nienawisci, bo bez konkretów są to zwykłe próby zamykania ust. Wyobrazacie sobie, ze tworzy się prawo w krajach, ktore ogolnie zakazuje obrazania czarnych (tylko ich) lub islamistów? I jestes w czarnej dupie, juz dzis jest cięzko cos powiedziec.