•  

  pokaż komentarz

  Ktoś im chyba źle przetłumaczył ustawę. Oni winią nasz kraj za to niby że negujemy Holocaust jako fakt historyczny. Przecież k@?#a nie o to chodzi...czy ktoś może im to jeszcze raz wytłumaczyć?

  •  

   pokaż komentarz

   @fraps9800: To chyba ty źle sobie tłumaczysz to co się dzieje. Pozwól, że pomogę:

   EU do Polski - bierzcie migrantów>Polska do Niemiec - gdzie pieniądze za zniszczenia wojenne>Niemcy płacą gigantyczne odszkodowanie Żydom>Żydzi rozpoczynają kampanie zakłamywania historii

   Ustawa to tylko jeden w wielu pretekstów i wbrew pozorom konsekwencje jej powstania już są pozytywne

  •  

   pokaż komentarz

   @fraps9800 wiesz nie chodzi o tłumaczenie tylko rozumienie, można wytłumaczyć kolejny raz, ale i tak zrozumieją po swojemu.

  •  

   pokaż komentarz

   @kusio: Dlatego dialog z nimi nie ma większego sensu.

  •  

   pokaż komentarz

   @Widur: dialog zawsze ma sens. tylko, że dialog to nie wszytko. podczas, gdy my chcemy rozmawiać oni wysrywają propagandowe gówna co jak się okazuje działa na naszą korzyść lol

  •  

   pokaż komentarz

   Ktoś im chyba źle przetłumaczył ustawę.
   @fraps9800: Ustawa jest dosyć nieprecyzyjna i dlatego równocześnie jedni mogą uważać, że nie jest ona żadnym zagrożeniem dla wolności słowa i badań jak drudzy - uważać ją za próbę uniemożliwienia mówienia o zbrodniach Polaków.

  •  

   pokaż komentarz

   @fraps9800:
   Z historią jest jak z dupą - każdy ma swoją.

   O ile pewne fakty obiektywne - wydarzenia, daty, osoby generalnie nie są kwestionowane i wszyscy co do nich się zgadzają, to jednak już ich ocena, nadawanie im wagi czy znaczenia to już są rzeczy, które każdy naród ma swoje i często sprzeczne z odbiorem tych samych wydarzeń przez inne narody.

   I tu nawet nie chodzi o poziom dyskusji między naukowcami-historykami, a to jaki poziom wiedzy ma przeciętny człowiek który skończył przeciętne szkoły i ponadto historią zazwyczaj nieszczególnie się interesuje.

   I wydaje mi się, że ich zbiorowa świadomość na temat zagłady Żydów podczas II wojny światowej jest taka, że Polacy byli tu jednym z narodów który w tym współuczestniczył po stronie sprawców.
   Stąd taka reakcja - bo w ich poczuciu ustawa zabrania mówienia o tej "ich prawdzie", przewiduje za to więzienie.

   Natomiast to czego nie wiem (a co jest chyba ciekawe), to jak duża ilość Żydów takie ma o tym takie przekonanie (bo być może całkiem niewielka) i czy cała ta reakcja nie bierze się też po prostu z przekory na zasadzie "a co nam ktoś będzie zabraniał?".

   Tyle że tez można próbować to zrozumieć - ktoś kogo członek rodziny zginął pod kołami samochodu, nie będzie chciał słuchać że samochody są bezpieczne, a statystycznie wypadki zdarzają się rzadko. On prawdopodobnie będzie z całego serca nienawidził motoryzacji i wszystkich kierowców. A każda wiadomość o kolejnym wypadku będzie tylko uruchamiać u niego "efekt potwierdzenia".
   I sądzę że podobnie działa to również w odniesieniu do całych narodów, gdzie pewne zdarzenia nie są odbierane z punktu widzenia rzetelnej statystyki, a z punktu widzenia emocji.

  •  

   pokaż komentarz

   Ktoś im chyba źle przetłumaczył ustawę

   @fraps9800: chyba nie myślisz, że większość ludzi, która ją komentuje i potępia w ogóle ją czytała zwłaszcza tych zagranicą. Nawet u nas śmiało mogę się pokusić o stwierdzenie, że ci co powtarzają ślepo za tzw. lewicowymi mediami o negacji holokaustu na oczy tego tekstu nie widzieli. Przecież w tym całym cyrku nie chodzi o prawdę tylko o kasę i politykę, oni nigdy nie pozwolą, aby PL nie miała poczucia winy, winni muszą być wszyscy tylko nie oni, kto więcej zapłaci ten może chwilowo czuć się mniej winny.

  •  

   pokaż komentarz

   @hellfirehe dokładnie. Trafiłeś w sedno. Dla nich - dla żydów, którzy mają na ten temat mała wiedzę, wygląda to tak, jakby dla nas wyglądało wprowadzenie u Niemcow zakaz używania zwrotu "niemieckie obozy koncentracyjne" Polacy wtedy też byliby pewnie oburzeni, bo nie zrozumieliby jakiegoś tam wewnetrznego zamyslu i myśleliby, że niemcy udają, że nie było Holocaustu. Pisowska ustawa, jak wszystko co wychodzi z rąk pisu jest nieprecyzyjna.

   Nie usprawiedliwiam żydów, bo trudno usprawiedliwiać głupotę (ze strony zwykłych,nieoczytanych ludzi) oraz manipulację (którą stosują Ci na najwyższych stanowiskach i oni doskonale wiedzą co się dzieje i próbują to wykorzystać)

  •  

   pokaż komentarz

   @24xls: zanim obejrzę chciałbym wyjaśnić. w tym konkretnym przypadku dialog ujawnia "ciemną stronę" żydów. więc dialog ma sens

  •  

   pokaż komentarz

   @blauberg: dla mnie największą zaletą wojny z Izraelem jest obnażenie słabości naszych elit które mówią o dialogu i pojednaniu. Wykład księdza Chrostowskiego obnaża ich dziecinne, naiwne podejście.

  •  

   pokaż komentarz

   @24xls: to swoją drogą ale jako argument obrony trzeba im oddać, że żydzi zrobili coś totalnie nieprzewidywalnego. izrael był/jeszcze jest naszym sojusznikiem i ten atak to jest atak zdradziecki

  •  

   pokaż komentarz

   żydzi zrobili coś totalnie nieprzewidywalnego
   @blauberg: wcale nie wiadomo kto tym wszystkim dowodzi. Izrael jest podobny do Polski: rozdzierany walką o wpływy przez różne agentury. Mossad na pewno nie polega ślepo na Ameryce ale rozmawia też z Rosją. W ogóle bym się tym nie przejmował. Dla Polaków najważniejsze jest posprzątanie własnego podwórka. Najlepiej gdyby temat żydowski zdominował wybory samorządowe, bo to samorządy dysponują kasą na kulturę.

  •  

   pokaż komentarz

   @24xls: ależ przecież motywy są oczywiste. to jest bezwzględna walka polityczna ukierunkowana na zbijanie kapitału przed zbliżającymi się wyborami i każda żydowska opcja to wykorzystuje, co doskonale widać po wypowiedziach

  •  

   pokaż komentarz

   @btr Chyba chodzi o prawde historyczna,ale oni maja swoja i wychodzi jak wychodzi.No nie przetlumaczysz.Wiedza swoje.

  •  

   pokaż komentarz

   Ktoś im chyba źle przetłumaczył ustawę.

   @fraps9800: Ustawa nie ma tu zadnego znaczenia. Zydzi to po prostu wzorcowi SZOWINISCI, ktorzy dla swojego narodu zniszcza wszystkie dookola a pozniej przeniosa sie w nowe miejsce zeby powtorzyc operacje. Nie bez powodu goniono ich z kazdego miejsca gdzie sie osiedlali!
   Wczesniej czy pozniej z gosci zmieniali sie w pasozyta - tak jak u nas gdy w 1918 zazyczyli sobie polowy Polski dla siebie... To tylko my jak ci frajerzy przyjmowalismy ich wiele razy na swoje terytorium. Trzeba bylo za kazdym razem dac im kopa to nie byloby problemow. Jakos nie dra ryja ze wypedzono ich z Hiszpanii...

  •  

   pokaż komentarz

   @hellfirehe: W moim przekonaniu świadomie i celowo grają na emocjach innych, są patologicznym narodem. Uważam też, że widzą w tym interes finansowy. Być może większość jest zupełnie normalna, a ferment sieje grupka frustratów.

  •  

   pokaż komentarz

   @blauberg: no powiedz mi geniuszu stosunkow miedzynarodowych jakie korzysci osiagamy taka polityka. Tylko jakies wymierne przyklady.

  •  

   pokaż komentarz

   @fraps9800 dla nich wszystko jest negowaniem holokaustu. Zachowują się jak debile a uważają za najmadrzejszych na świecie.

  •  

   pokaż komentarz

   ktoś kogo członek rodziny zginął pod kołami samochodu, nie będzie chciał słuchać że samochody są bezpieczne, a statystycznie wypadki zdarzają się rzadko. On prawdopodobnie będzie z całego serca nienawidził motoryzacji

   @hellfirehe: Dokładnie tak.

   Bierz też pod uwagę, że rola poszkodowanego bardzo się opłaca. Wszyscy Ci współczują, pomagają, przymykają oko na Twoje wyskoki, bo jesteś ofiarą. Jako rodzina kogoś kto zginął na przykład w katastrofie samolotowej dostaniesz pomoc od Państwa, znajomi będą Ci pomagać, bo przecież Ci ciężko.....

   Dokładnie tak samo Żydom opłaca się być narodem poszkodowanym. Dostali swój kawałek ziemi, wszyscy przymykają oko na ich wojenki z sąsiadami.... Opłaca się być ofiarą.

  •  

   pokaż komentarz

   Chyba chodzi o prawde historyczna,ale oni maja swoja i wychodzi jak wychodzi.No nie przetlumaczysz.Wiedza swoje.
   @aleks751: Wiesz, my też nie wchodziliśmy w niuanse nowego prawa gdy Ukraina wprowadzała swoje ustawy historyczne tylko obawialiśmy się blokowania niewygodnych głosów o UPA i zbrodni na Wołyniu i nie do końca wierzyliśmy w ich tłumaczenia że do niczego takiego nie dojdzie. Ukraińcy z kolei nie rozumieli naszej reakcji bo przecież ustawa - ich zdaniem - nie była wymierzona w Polskę, którą traktowali jako sojusznika, tylko w Rosję. Widzę tu pewne podobieństwa...
   PS: Tłumaczę się z góry (bo już kiedyś mi to ktoś zarzucał), że nie porównuję w tym momencie zbrodni dokonanych przez Ukraińców na Polakach do zbrodni dokonanych przez Polaków na Żydach, tylko emocjonalne reakcje innych narodów na próby prawnego uregulowania co można powiedzieć a co nie.

  •  

   pokaż komentarz

   @NiebieskaPlanetarnaReka: Przede wszystkim rozgłos. O Polsce się mówi. Wbrew pozorom świat nie lubi Żydów. Nas też ale Żydów bardziej. To trochę jak z nieprzyjmowaniem nachodźców i opinie typu "już nigdy nie opowiem dowcipu o głupich polaczkach". Ale ten szum wokół prawdy historycznej nie tylko wpływa na nasz wizerunek ale daje argumenty chociażby do blokowania roszczeń majątkowych. Jako geniusz stosunków międzynarodowych cieszę się, że mogłem ci pomóc

  •  

   pokaż komentarz

   @blauberg: nie wazne jak byle mowili? Z takim podejsciem to moze zacznij celebrytom doradzac. Zarobisz kupe $$$. A od dyplomacji lepiej trzymaj sie z daleka. Dla dobra tego kraju.

  •  

   pokaż komentarz

   @NiebieskaPlanetarnaReka: Ty masz jakieś problemy mentalne, co nie?

  •  

   pokaż komentarz

   @ziuaxa: "Kto publicznie i wbrew faktom przypisuje Narodowi Polskiemu lub Państwu Polskiemu odpowiedzialność lub współodpowiedzialność za popełnione przez III Rzeszę Niemiecką zbrodnie nazistowskie..." - to całkiem nieźle skonstruowany przepis. Nie wiem co w nim widzisz nieprecyzyjnego. Jeśli ktoś przed sądem udowodni, że coś jest jednak faktem (np. udział Polaków w zbrodniczych czynach przypisywanych nazistom) to przecież nie poniesie kary. Oczywiście racja, że to są sprawy sprzed dziesiątek lat i dowodzenie czegoś przed sądem jest trudne, wręcz niemożliwe ale jeśli chodzi o sam przepis to jest dobrze napisany.

  •  

   pokaż komentarz

   @Ludzyfer no okej. Podaj mi proszę przykład zdania, innego niż "polskie obozy koncentracyjne", które będzie spełniało tę frazę? Bo ja nie jestem sobie w stanie tego wyobrazić.

  •  

   pokaż komentarz

   @fraps9800 dla Żydów. Fakty nie.maja.znaczenia.

  •  

   pokaż komentarz

   @fraps9800:

   Ktoś im chyba źle przetłumaczył ustawę.
   Tak, cały świat nas nie rozumie.

   Oni winią nasz kraj za to niby że negujemy Holocaust jako fakt historyczny.
   Nie że negujemy jako fakt historyczny tylko jako całość prawdy historycznej, w której były ofiary -Żydzi, byli organizatorzy i wykonawcy - Niemcy i byli pomocnicy pośród przedstawicieli narodów krajów okupowanych przez Niemców lub krajów sojuszniczych. Obawiają się że ustawa ma służyć zakłamywaniu Holocaustu w części dotyczącej uczestnictwa przedstawicieli naszego narodu. Dla nich to jest obrażanie pamięci ofiar.

   Dla nas tak samo było (i jest) obrażaniem pamięci naszych ofiar przypisywanie przez Rosjan Niemcom zbrodni w Katyniu.

  •  

   pokaż komentarz

   @ziuaxa: Językowo to może być choćby określenie "polskie obozy zagłady", "polskie obozy śmierci", "polskie miejsca eksterminacji Żydów", "polskie miejsca kaźni" itd. itp.
   Z tego co czytałem w mądrych książkach przepisów prawa nie powinno się co do zasady tworzyć w sposób kazuistyczny bo to jest potem pole do popisu do ich obchodzenia.

 •  

  pokaż komentarz

  Oni tam szerzą w swoim narodzie koncepcję "oblężonej twierdzy" bardziej niż Rosja.

  pokaż spoiler imponujące osiągnięcie - w kategorii robienia pani lekkich obyczajów z logiki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  Podlinkuj ktoś film ze światowego Kongresu Żydów gdzie israel Singer mówi m, że będzie szkalowal Polskę póki ta nie zapłaci? Nie można tego znaleźć w gogle a było kiedyś na wykopie i pasuje idealnie

 •  

  pokaż komentarz

  Myśle, że my powiniśmy jako Polacy odpowiedzieć w podobny sposób. Nie pozwólmy Żydom pluć nam w twarz.

  Jest taka napisana przez Amerykańskiego profesora psychologii ewolucyjnej książka >>"Kultura Krytyki"<< - opisuje ona jak Żydzi promowali ruchy intelektualne które były dla nich korzystne a szkodliwe dla naszych białych chrześcijańskich kultur europejskich.

  Powinniśmy wybrać co ciekawsze fragmenty i je dać na bilbordy albo plakaty.

  •  

   pokaż komentarz

   @ChadRight: Bardzo dobra książka autorstwa Kevina MacDonalda została tu przytoczona. Otwiera oczy na pewne specyficzne aspekty kultury masowej i poziom fermentu jaki sieja wokół nasi "starsi bracia w wierze" a jest on naprawdę (choć nie lubię tego nadętego określenia lecz akurat tutaj jest ono wybitnie adekwatne) porażający. A to pewnie i tak zaledwie wierzchołek góry lodowej.

  •  

   pokaż komentarz

   @tomeq: Można by tak zrobić. Billboardy są w przedziałach 400-4000zł miesięcznie. Ja mogę dać dyszkę(a może nawet i więcej - nawet jak dam raz 50zł to co to takiego). Jak ok 40 osób się zrzuci po to już mamy billboard na miesiąc.

   Albo wydrukować plakaty każdy na własną rękę(mogą być zwykłe białe kartki z czarnym tekstem A4) i porozwieszać i dać zdjęcia na wykop.

   Który pomysł wybieramy?

   @Asrael: To prawda, książka jest świetna. Niestety Media są w dużej części Żydowskie albo pod względem właścicieli albo pracowników, więc nie będą o tym mówić, żeby przypadkiem Goje się nie dowiedzieli jaka jest prawda.

   Jak ktoś zna angielski to tutaj może obejrzeć wykład profesora jak opowiada m.in o powodach dla których Żydzi popierają imigrację do naszych krajów https://www.youtube.com/watch?v=g93OfL1Fybc

 •  

  pokaż komentarz

  I tak są na przegranym polu, bo prawda jest po naszej stronie. Myślą, że jak mają pejsate media, to wszystko im wolno. Trzeba powoli, sukcesywnie robić swoje. Przecież w każdej dyskusji zrobią z siebie idiotów.

  •  

   pokaż komentarz

   @CwanyWacek: Ale to oni i zachód będą powoli i sukcesywnie robić swoje. Nasze pokolenie się wkurzy, kolejne wyśmieje, następne poda w wątpliwość i ostatecznie to my będziemy czarną owcą historii. Wystarczy poczytać komentarze pod filmami neverdeny na reddicie/liveleaku/fb (juz wycofane). To jest przecież jakaś abstrakcja jak dużo osób w to wierzy.