•  

  pokaż komentarz

  Sorki tyle gadania o kamperze a nawet żadnej fotki, żadnego wprowadzenia, pokazania środka. Nie zebrane pytania i odpowiedzi z wczorajszego wpisu.
  Nie tak to powinno wyglądać.

  No i niby pół roku mieszkasz w kamperze a nie jest przygotowany do zimy? Oj śmierdzi mi tutaj coś bardzo.
  No i przeglądam tak pobieżnie tego bloga i żadnych zdjęć kamera nie mogę znaleźć, jaki mode etc. to ogórek który jest pokazywany we wpisach? Czy tylko tak dla picu? Wygląda trochę jak próba wyciągania kasy od ludzi.

  źródło: i.imgur.com

  •  

   pokaż komentarz

   @ElCidX: Muszę zaktualizować tę zakładkę, ale akurat nie o przygotowanie kampera do zamieszkania zimą. To miałem zamiar zrobić przez docieplenie wnętrza, bo kamper jest raczej przygotowany do podróży letnich.
   Z paneli słonecznych chyba zrezygnuję. A akumulatorów jeszcze nie dokupiłem. Planowałem mieć cztery (dlatego kółko jest zapełnione w 1/4). Rampa na motocykl chyba też nie wejdzie. Mam bagażnik na rowery i z tego, co się orientowałem nie da się jej przerobić (nie ta skala udźwigu), a na rampę mogę nie dostać papierów i problemy przy rejestracji gotowe.
   Zdjęcia kampera wykonane na szybko w komentarzach poniżej, żeby przestało ci śmierdzieć (niby co?) i żebyś nie oskarżał mnie o naciąganie ludzi (niby jak?).

 •  

  pokaż komentarz

  Wolałbyś mieć sto kamperów wielkości kaczki czy kaczke wielkości kampera?( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  Planujesz jakieś wycieczki za granicę?

  •  

   pokaż komentarz

   @Cayar: Tak, ale raczej nie w tym roku. Krótki urlop, muszę zrobić kilka modyfikacji instalacji kamperowej, a koszty wyjazdu za granicę (winiety, płatności w euro) nie są znikome. Poza tym, była żona mnie nie puści z Synkiem za granicę, a chciałbym gdzieś z nim pojechać. Na razie oswaja się z myślą, że Młody może w ogóle gdzieś ze mną pojechać. Standardowe dwójmyślenie: jak ona była nad morzem i mieszkali w przyczepie kempingowej, to było w porządku, ale z Tatą w podróż kamperem?! No to się w głowie nie mieści... ;)

 •  

  pokaż komentarz

  1. Co to za kamper? (Model, wyposażenie, rocznik, cena)
  2. Ile kosztuje mieszkanie w kamperze, szczególnie zimą - jak np. jest -13 w nocy i -6 w dzień. Jaką masz temp. wewnątrz?
  3. Gotujesz sobie i myjesz się w samochodzie? Skąd woda? Prąd z agregatu czy z innych źródeł też?
  4. Podróżowałeś już nim? Jak jest z parkingami/noclegami na dziko za granicą?

  •  

   pokaż komentarz

   @szoorstki: 1. Ford Transit rocznik 1994. Zabudowa Laika Ecovip 400. Kupiony za 55k zł, wyceniany na około 65-70k.
   2. Ogrzewanie około 500-600 zł. Temperatura w środku około 20 stopni. Przy podłodze spada do 13-15, a w przestrzeni sypialnej potrafi dobić do 25-ciu i wtedy muszę otwierać lufcik nad łóżkiem ;)
   3. Nie gotuję. Podgrzewam. Jem praktycznie wyłącznie gotowe produkty (kupione w sklepie, w barze ... etc.).
   4. Podróżowałem, ale nie za granicę.

 •  

  pokaż komentarz

  @arturkrzyk mieszkałem w UK 2 sezony. Mieszka się spoko. Lepiej niż w piwnicy. Pozdrawiam :)

  •  

   pokaż komentarz

   @piotredarew: Również pozdrawiam! Miło usłyszeć opinię kogoś, kto miał z tym styczność. Co niektórzy tutaj nigdy tego nie spróbowali, ale już mają wyrobioną opinię, co najgorsze - opinię o mnie, a nie o sposobie takiego mieszkania. Ale cóż, rozmawiałem z takimi również na żywo i uważam, że nikogo nie muszę na siłę do tego przekonywać. AMA zrobiłem, żeby Ci którzy się nad tym zastanawiają wiedzieli z czym się to wiąże, a nie żeby indoktrynować. Nie jestem jakimś weganinem, co nie?