•  

  pokaż komentarz

  @akob: Oookeeeeej... a którego dokładnie postulatu nie popierasz? Bo ja przeczytałam tę listę i pomijając przesadzone podpunkty związane z Kościołem to one w sumie całkiem normalne są. Oczywiście wiadomo, że trochę popłynęły z bezpłatną sterylizacją i antykoncepcją (no i tym Kościołem, jak już wcześniej wspomniałam), ale to pewnie dlatego, że nikt się nie spodziewa, że 100% postulatów przejdzie. Więc zostawiają sobie pole do negocjacji. Ale dostęp do badań prenatalnych, rzetelna edukacja seksualna, likwidacja klauzuli sumienia, ściganie i karanie sprawców przemocy domowej oraz gwałcicieli, pomoc rodzinom osób z niepełnosprawnościami, ściganie dłużników alimentacyjnych...
  Naprawdę, abstrahując od postulatów wymierzonych w stronę Kościoła, to które konkretnie uważasz za "pozbawiony żadnego sensu, a wręcz absurdalne" jak to je określasz w znalezisku?

  A i twój komentarz nie został natychmiastowo usunięty, skoro na screenie widać, że wywiązała się dyskusja.

  •  

   pokaż komentarz

   @Limonene: Chodzi o pierwszy screen, przeczytaj uważnie tekst.
   Dyskusja jest pod innym postem na innym profilu

  •  

   pokaż komentarz

   @akob: a co z odpowiedzią na resztę moich pytań?

  •  

   pokaż komentarz

   @Limonene: przecież to oczywiste, kobiety są w Polsce dyskryminowane na każdym polu. Np. mogą iść na wcześniejszą emeryturę, za mało ich dostaje wezwania na komisje lekarską czy też dyskryminujące przepisy BHP jak normy dźwigania

  •  

   pokaż komentarz

   @Limonene: później, jak znajdę czas mogę przeanalizować dla Ciebie wszystkie postulaty (które swoją drogą bardzo ciężko znaleźć, bo na każdym plakacie czy w większości artykułów, przeważają hasła dotyczące równości kobiet), ale te postulaty tutaj są najmniej ważne.

  •  

   pokaż komentarz

   te postulaty tutaj są najmniej ważne.
   @akob: nie no, napisałaś, że te postulaty są pozbawione żadnego sensu i absurdalne. Główna treść twojego znaleziska to te postulaty, więc myślałam, że właśnie one są tutaj najważniejsze.

  •  

   pokaż komentarz

   @Limonene:
   Najbardziej chodzi o manipulację kobietami przez feministki. Niby jakieś tam postulaty są (nadal absurdalne). Jednak widoczne wszędzie hasła są bardzo powiązane z równymi prawami, które już od dawna funkcjonują.

  •  

   pokaż komentarz

   @akob: rozumiem, że można nie identyfikować się z feministkami i feminizmem, ale co jest nie tak z religią w kościele? Albo brakiem klauzuli sumienia? Albo niefinansowaniem kościoła? Albo odpowiednią opieką okołoporodową? Napisałaś, że jeśli ktoś jest przy zdrowych zmysłach, to się z tymi hasłami nie może zgadzać. Srsly?

  •  

   pokaż komentarz

   @plutonka: no właśnie wychodzi na to, że to wcale nie postulaty są problemem, bo na moje pytanie dostałam odpowiedź, że "te postulaty tutaj są najmniej ważne".

  •  

   pokaż komentarz

   @Limonene: są ważne, ale najmniej w tym konkrtenym artykule, bo przekaz jest trochę inny. Naprawdę muszę Ci to tłumaczyć? xd

  •  

   pokaż komentarz

   @Limonene ni to mnie parzy ni to mnie ziebi. czy sciga sie rowniez kobiety jako sprawcow przemocy domowej? czy kobiety nie dostaja swiadczen bedac na urlopie macierzynskim? czy sad chetnie przyznaje prawa rodzicielskie rowniez ojcom? czy mowi sie otwarcie o przemocy domowej ze strony kobiet dokonywanej na mezczyznach? nie myl rownouprawnienia z uprzywilejowaniem wynikajacym z tego co ma sie w majtkach. i czy trzeba byc naiwnym zeby nie wiedziec ze pewne kobiety maja tego swiadomosc i to wykorzystuja? np. nie sa Ci znane przypadki pan ktore otrzymujac umowe o prace zaraz ida na macierzynskie? ile kobiet rzuca sie łapami na faceta pozniej robiac z niego damskiego boksera? itd.
   nie twierdze ze mezczyzni to anioly, ale akcje, postulaty feministek tylko dyskredytuja prawa i krzywde kobiet ktore tego naprawde potrzebuja bo zawinili mezczyzni. wiecej smiesznosci i ironii ze strony feministek niz mezczyzn ktorym za niedlugo bedzie zakazane przebywac z paniami w miejscach takich jak bar, kino, basen itp. a teraz niech drogie feministki wstana i bijmy im brawa jak na oscarowej gali. smiechłem. mam tylko nadzieje ze to te panie beda walczyc na froncie, gasic pozary, kopac wegiel czy leciec w gory ratowac turystow.. nie, nie beda bo przeciez maja waginy, a ja jako facet bym nie chcial bo oprocz ich seksualnosci dostrzegam w nich delilatnosc i uwazam zd powinnon sie o nie troszczyc tyle zd w sposob madry.milego dnia.

  •  

   pokaż komentarz

   nie myl rownouprawnienia z uprzywilejowaniem

   @Lucyfer08: mnie to też nie ziębi ani nie parzy, ale przeczytałam te postulaty i naprawdę w zadnym nie widzę nic "bezsensownego i absurdalnego". Niczego nie mylę, mam w dupie te marsze, ale nie rozumiem dlaczego OPka się tak oburzyła - te ich postulaty nie są jakieś idiotyczne.

  •  

   pokaż komentarz

   @akob: tak, jeśli chcesz kogoś przekonać do tego, co piszesz, to musisz mu to wytłumaczyć. Tak to działa. Ja np rozumiem to, że ktoś nie popiera feministek - sama ich nie popieram, nie pochwalam uprzywilejowania kobiet, nie potrzebuję parytetów i innych głupot. Ale nie widzę, aby 'wszystkie postulaty' były 'bez sensu'. Wiele z nich ma sens i nie jest tak, że go tracą tylko dlatego, że akurat feministki także się pod nimi podpisują.

  •  

   pokaż komentarz

   @plutonka: no i dobrze, jesli tak twierdzisz - super. Chodzi tylko o to żeby grupa protestujących osób robiła to pod jakąś nazwą, a nie w imieniu wszystkich kobiet. Tyle

  •  

   pokaż komentarz

   @Limonene co do kosciola to sam uwazam ze powinno sie im zniesc celibat i powinni posmakowac owoca zywota jakim jest rodzicielstwo,duchowni mogliby pilnowac swoich gaci. nalozyc na kosciol podatki- wiadomo chodzi o kase.
   to co mi nie nie pasuje w postulatach w/w to czy panie feministki walcza o kobiety czy o spolecznosc LGBT? odnośnie pracy to i panowie powinni dostac emeryture za postawienie domu nie wspominajac o roznicach w wydajnosci pracy pan jak i panow. dziecko z religii mozna wypisac i rozstac sie z koscilem bez konsekwencji. koledy tez nie trzeba przyjmowac.co do sluzby zdrowia to prosze sie udac do nfz/ ministra.edukacja seksualna na biologii tez jest w programie nauczania czy podczas zajec z wiedzy o zyciu w rodzinie (mam nadzieje ze nia ma juz pan pedagog opowiadajacych o wkladanych penisach do sloika mrowek xd).aborcja ok jesli plod jest chory, pochodzi z gwaltu czy zagraza zyciu matki.
   koncowe postulaty zajezdzaja kodem xd
   w bonusie dodam ze jesli chodzi o samotne panie z dziecmi (co jest niewyobrazalna krzyda) nalezy sie zastanowic.Panowie, jesli rozpad rodziny nie ulega na tle alkoholizmu czy przemocy odchodza/ znajduja sobie nowe partnerki. zastanawia mnie to ze tym drugim paniom nie przeszkadza to ze zycie tych pierwszych lega w gruzach, a wiecej- -pomagaja facetowi sie od tego odciac.nie obchodzi ich los tamtych?

  •  

   pokaż komentarz

   @Limonene wiesz jak tak sie zastoniwc to nasuwa minsie pytanie czy te Panie poszly po porade do rzecznika praw obywatelskich? a jesli to im czysto hipotetycznie nie wystarczyloby to czy nie ma jakiegos prawnika ktory by to i owo posprawdzal? postulaty i zadania kojarza mi sie z ulotkami z czasow PRL ktore kiedys pokazali mi rodzice.

  •  

   pokaż komentarz

   @Limonene postulaty "ściganie i karanie sprawców przemocy domowej oraz gwałcicieli, pomoc rodzinom osób z niepełnosprawnościami, ściganie dłużników alimentacyjnych... "
   Rozumiem, że teraz gwałcicieli i sprawców przemocy domowej się nie karze ?
   Pomoc opiekującym sie osobami niepełnosprawnymi, przecież jest takowa pomoc co ( to czy za mało to inna kwestia)
   Ściganie dłużników alimentacyjnych. Cała masa alimęciarzy w wiezieniach.

   Te postulaty to lanie wody więc z czym tu się zgadzać.

  •  

   pokaż komentarz

   @Limonene: Jeśli myślisz, że feministki walczą o jakieś postulaty dla Twojego dobra, to jesteś w głębokim błędzie; To kolejny szum i histeria, nic więcej. Ich głoszone hasła już dawno sięgnęły poziomu absurdu. @akob napisała prawdę, jeśli chcą protestować, ośmieszając się przy tym, czego nie raz mieliśmy przykłady, to niech to robią we własnym imieniu, a nie w imieniu wszystkich kobiet.

  •  

   pokaż komentarz

   Naprawdę, abstrahując od postulatów wymierzonych w stronę Kościoła, to które konkretnie uważasz za "pozbawiony żadnego sensu, a wręcz absurdalne" jak to je określasz w znalezisku?

   @Limonene:

   – dostępu do nowoczesnej bezpłatnej antykoncepcji i zabiegów sterylizacji
   To jest absurd. To nie jest sprawa państwa.

   – dostępu do bezpiecznego przerywania ciąży
   To ma sens.

   – dofinansowania in vitro
   To jest absurd. To nie jest sprawa państwa.

   – badań prenatalnych najnowszej generacji
   To jest absurd, tak jakby na złość nie było takich badań a nie z powodu możliwości finansowych xD.

   – rzetelnej edukacji seksualnej
   To ma sens.

   – edukacji szkolnej zgodnej z wiedzą naukową
   A nie mamy takiej edukacji? xD

   – opieki medycznej, nie watykańskiej
   xD? Nawet nie wiem jak to skomentować.

   – likwidacji tzw. „klauzuli sumienia”
   To ma sens.

   – religii w parafiach i na koszt Kościoła
   To ma sens.

   – niezależnej komisji ds. pedofilii w Kościele
   Absurd. Od przestępstw jest prokuratura i policja.

   – wymierzenia bezwzględnych kar sprawcom i osobom winnym ukrywania przestępstwa pedofilii w Kościele
   Pretensje powinny być do prokuratury i policji.

   – przesunięcie finansowania budżetowego z Kościoła na organizacje zajmujące się walką z przemocą wobec kobiet i przemocą domową
   Przesunięcie finansów z jednej prywatnej organizacji na drugą prywatną organizację xD. Czyli kontynuujcie korupcję, ale w taki sposób, żeby nam się opłacało. Absurd i samozaoranie.

   – bezwzględnego ścigania i karania sprawców przemocy domowej
   Pretensje do prokuratury i policji. Prawo zajmuje jasne stanowisko w tej kwestii, więc czego dotyczy ten postulat?

   – bezwzględnego ścigania gwałcicieli i wdrożenia procedur zapobiegających wtórnej wiktymizacji
   Prawo zajmuje jasne stanowisko wobec tego typu przestępstw, nie wiem czego one by konkretnie chciały xD.

   – ochrony ofiar i izolacji sprawców
   Tak się zazwyczaj dzieje. xD

   – współpracy rządu z organizacjami pozarządowymi przy wdrażaniu Konwencji Antyprzemocowej
   Co ta konwencja zmieni?

   – ścigania mowy nienawiści jako źródła przemocy
   Absurd i tworzenie nowych definicji przemocy. xD

   – zabezpieczenia emerytalnego nieodpłatnej pracy kobiet
   W jaki sposób to byłoby sprawiedliwe i skąd na to wziąć pieniądze?

   – realnego zabezpieczenia społecznego rodzin osób z niepełnosprawnościami
   Skąd pieniądze?

   – skutecznego ściągania alimentów przez państwo i karania dłużników alimentacyjnych
   To ma sens.

   – podniesienia progu uprawniającego do świadczenia z Funduszu Alimentacyjnego do średniego wynagrodzenia
   Skąd pieniądze? xD

   – równości płac bez względu na płeć
   Są równe. Bez sensu postulat.

   – Polski będącej państwem prawa, w którym są wolne sądy, wolne wybory i wolne media
   Media są wolne (poza państwowym TVP), wybory są wolne. Tylko do sądów można mieć pretensje.

   – Polski, w której prawa człowieka są dla wszystkich, w tym kobiet, osób LGBTQIA+, z niepełnosprawnościami, mniejszości narodowych, etnicznych i religijnych, seniorów, osób o trudnej sytuacji ekonomicznej
   Wydaje mi się, że takie prawo jest zapisane w konstytucji. xD

   -Polski, w której zdelegalizowane są organizacje odwołujące się do faszyzmu i nazizmu i podejmowane są działania przeciwko militaryzacji społeczeństwa
   Czyli ograniczenie wolności słowa i wolności posiadania. Absurd i nawet trochę śmieszne z tym faszyzmem i nazizmem.

   – Polski w Unii Europejskiej"
   Ekhem. Uwaga. Polska jest w Unii Europejskiej od prawie 14 lat xD.

  •  

   pokaż komentarz

   Albo brakiem klauzuli sumienia?

   @plutonka: Przecież to jest wolność wyboru i sumienia, o którą walczą organizacje proaborcyjne.

   A w demokratycznym państwie z budżetu są finansowane organizacje nie tylko działające w imieniu wszystkich, jak policja. W takim wypadku trzeba byłoby też przestać finansować teatry czy galerie sztuki.

  •  

   pokaż komentarz

   dostęp do badań prenatalnych... ściganie i karanie sprawców przemocy domowej oraz gwałcicieli, pomoc rodzinom osób z niepełnosprawnościami, ściganie dłużników alimentacyjnych...

   @Limonene Dołożę jeszcze prawa wyborcze dla kobiet i możliwość ubiegania się o urzędy publiczne... Chyba, że zdamy sobie sprawę, że to wszystko już jest i wrócimy do sedna; o co im chodzi? ᕙ(⇀‸↼‶)ᕗ

  •  

   pokaż komentarz

   @Flypho: @akob:

   LGBTQIA+
   osz kur... coś przegapiłem?
   Wcześniej było LGBT, później LGBTQ a teraz LGBTQI...co? Ciekawe co za jakiś czas będzie? LGBTQIACSVOP!(silnia)?
   @Flypho: a tak to bardzo ładnie podsumowane, masz należnego ci plusa.

  •  

   pokaż komentarz

   @Limonene: te postulaty są w sporej części z "dupy"
   ściganie dłużników alimentacyjnych i gwałcicieli ... rozumiem że ligicznym jest że w tej sytuacji równouprawnienie do opieki nad dziecmi będzie przysługiwało i ojcom ... a gwałcicelki równie będą karane, bo dziecko niemal nigdy nie jest przyznawane ojcu (matka musi być na prawdę mocno psychiczna i niebezpieczna), a faceta który zgłosi ze został zgwałcony się wyśmiewa i po sprawie ....
   .
   -dostępu do nowoczesnej bezpłatnej antykoncepcji- serio? rozumiem ze Polska jest zacofana i jest mało środków i o to by było warto walczyć żeby były dostępne implanty kapturki itp ale ze cebula i za darmo? a firma to produkująca ma to robić za darmo czy obywatele maja płacić za tych co dają dupy na lewo i prawo, najskuteczniejsza jest sterylizacja i to owszem niech będzie free, raz a porządnie
   .
   4. Poprawy sytuacji ekonomicznej kobiet: - a faceci mają takowe?
   – zabezpieczenia emerytalnego nieodpłatnej pracy kobiet- j.w?
   – równości płac bez względu na płeć- a gdyby tak wprowadzić płace uwarunkowane od wiedzy doświadczenia umiejętności i możliwości? np czy chłop kopiący łopatą rowy powinien dostawać tyle samo co kobieta? różnimy się wiec to mrzonka, facet dostaje i dobrze bo niema równouprawnienia ... kto płaci za kino drinki restauracje za rachunki gdy kobieta opiekuje się dzieckiem?
   -Polski w Unii Europejskiej - co to ma wspólnego z kobietami?

  •  

   pokaż komentarz

   @Limonene: bydzie feministka nie jest normalne to oczym ty pleciesz :)

  •  

   pokaż komentarz

   przesadzone podpunkty związane z Kościołem

   @Limonene: Finansowanie działalności Kościoła z pieniędzy Kościoła jest przesadzone, czy może ściganie księży-pedofilów jest przegięciem?

  •  

   pokaż komentarz

   @Limonene Wolność, wolnością, prawa, prawami ale wracaj już do kuchni.

  •  

   pokaż komentarz

   @Limonene pozwól ze kiedy i jak edukować moje dzieci o seksualności to ja będę decydował.

  •  

   pokaż komentarz

   @sagyrd: Albo takie siedzenie w domu kiedy facet musi się użerać w korpo i decydowanie o całym budżecie rodziny no straszna dyskryminacja.
   Póki to było "chcemy takich samych praw" to było świetne. Od kiedy stało się "chcemy być jak facet" stało się żałosne. Ale teraz jest wyższy poziom żenady - w ramach walki o równe prawa "chcemy wyższych praw".
   Kobiety tak samo jak faceci są w sejmie, senacie, rządzie to niech wpiszą w konstytucję prawo do darmowych gumek, skrobania się na potęgę i szkolenia przedszkolaków z orgazmu.
   My faceci żądamy (w ramach równości) żeby kobiety były:
   piękne naturalnie,
   logiczne,
   stabilne psychicznie,
   dbające o dom i rodzinę,
   wierne ..

  •  

   pokaż komentarz

   @JanuszSebaBach nie my faceci. Tylko ty i twoi zwolennicy. O tym jest ten wykop.

  •  

   pokaż komentarz

   @sagyrd: Spoko zanotowane że ty chcesz niewierne.

  •  

   pokaż komentarz

   @JanuszSebaBach ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) a jak wole wiernych facetów to co?

  •  

   pokaż komentarz

   @Lucyfer08 o człowieku aż sobie gdzieś zapiszę tę wypowiedź bo genialnie to ująłeś.

  •  

   pokaż komentarz

   @akob: Pozatym mala grupka kobiet bedaca czlonkiniami centralnie sterowanej organizacji sponsorowanej przez elity wypowiada sie w imieniu najwiekszej liczby osob na swiecei czyli kobiet. To tak jakby kilka wlosow na ogonie probowalo machac psem. Jednak dzieki wsparciu mediow bedacych w rekach elit. To im sie udaje.

  •  

   pokaż komentarz

   @Limonene Przecież większość tych postulatów jest totalnie z dupy za przeproszeniem.
   @Flypho wszystko Ci pięknie wypunktowal, nie będę go powtarzać, bo z większością się z nim zgadzam. Dodam tylko od siebie, że badania prenatalne są przecież dostępne, robiłam w pierwszej ciąży i robię w drugiej (płatne, ale skoro stać mnie na dzieci to sorry ale na badania tez mnie musi być stać).
   A opiekę okołoporodową mamy jedną z najlepszych w Europie - naprawdę w niewielu krajach kobiety są tak dobrze traktowane jak u nas, zarówno w ciąży jak i w okresie okołoporodowym.
   Większość tych "postulatów" to jest takie lanie wody, że głowa boli.
   Poza tym trzeba to uczciwie powiedzieć - w Polsce kobiety mają więcej przywilejów niż mężczyźni.
   Ja w ogóle jestem szczęśliwa, że urodziłam się w kraju, w którym stosunek mężczyzn do kobiet jest tak opiekuńczy i serdeczny.
   Reasumując podpisuje się pod artykułem rękami i nogami - niech sobie protestują we własnym imieniu a ode mnie niech się odstosunkują te wszystkie "dziewuchy" "szmaty" i inne rysie jelenie jenoty.

  •  

   pokaż komentarz

   @real_dandy nie schlebiaj mi tak bo sie zarumienie XD

  •  

   pokaż komentarz

   @Limonene: Czytałem raz te postulaty, przy okazji innego znaleziska, i muszę powiedzieć, że rzeczywiście brzmią jak bełkot pijaka z długim stażem.

   I myślę wręcz odwrotnie niż ty, jeżeli już jakieś miały sens, to te związane z kościołem i religią. Aborcja tonie w jakiś bzdurach, jakby była równie istotna co "wincyj kasy dla nas!".

   Przez 25 lat nie wywalczyły dostępu do aborcji. Mamy jeszcze doładować więcej kasy w ich bezsensowne spacerki? Z drugiej strony kościół też nie potrzebuje wcale tych pieniędzy, as far as I can tell ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  
   j............a via iOS

   +2

   pokaż komentarz

   @Limonene: ciężko to wytłumaczyć słowami po prostu. Te postulaty są od dupy.
   Nie wiem jak to ubrać w słowa, ale te postulaty są takie jakieś mało precyzyjne, mało szczególne i bardzo ogólne. Takie gadanie żeby gadać. Mi się to nie podoba, bo zamiast walczyć z bezprawiem w krajach gdzie kobiety czasami nie maja dostępu do wody to krzyczą o takie gowna u nas.

  •  

   pokaż komentarz

   @michalson18: Jestem ciekawe jak państwo ma ścigać dłużników. Biegiem przez płotki? Jeśli dłużnik nie wykazuje dochodu, a majątek ma przepisany na przykład na drugą żonę, to sorry. Wg prawa jest nietykalny.

  •  

   pokaż komentarz

   @Limonene: Cześć Limona. Te postulaty może nie są głupie, chodzi o to że to wszystko już w Polsce jest. Znęcanie się nad inną osobą jest karalne i ścigane jeżeli złożysz zawiadomienie. Dotyczy to przemocy w rodzinie jak i zwykłej bójki. Za nie płacenie alimentów też się idzie do więzienia. Edukacja seksualna jest, nie wiem czy wystarczająca mi wystarczyła, nie robił bym z tego przedmiotu szkolnego, ale może jestem bardziej kumaty od innych:) Dostęp do badań, jest taki sam jak w większości krajów w Europie. Jak ktoś chce więcej to może robić prywatnie. Tak więc te strajki to trochę przypominają marudzenie dziecka które dostało ciastko ale chce jeszcze. Jest to po prostu irytujące. Zawsze jest miejsce żeby coś poprawić ale nie można negować tego co już jest. Pozdrawaim

  •  

   pokaż komentarz

   Jeśli myślisz, że feministki walczą o jakieś postulaty dla Twojego dobra, to jesteś w głębokim błędzie; To kolejny szum i histeria, nic więcej. Ich głoszone hasła już dawno sięgnęły poziomu absurdu. @akob napisała prawdę, jeśli chcą protestować, ośmieszając się przy tym, czego nie raz mieliśmy przykłady, to niech to robią we własnym imieniu, a nie w imieniu wszystkich kobiet.

   @Sunivia: Popieram. To jest robione tylko i wyłącznie po to żeby zwrócić na siebie uwagę. Swoją drogą trzeba mieć straszne kompleksy żeby szukać atencji w ten sposób :)

  •  

   pokaż komentarz

   @Limonene do tej pory się cieszę z pewnej decyzji. -:) z tego że godnie reprezentujesz moja skromną ale jakże bogatą w sp%?%??@enie umysłowe czarnoliste

  •  

   pokaż komentarz

   @Limonene bezpłatna antykoncepcja? Z jakiej racji?

  •  

   pokaż komentarz

   @detreomycyna: a przeczytaj jeszcze raz co napisałam.

  •  

   pokaż komentarz

   @Limonene czyli sama wiesz że postulaty są w dużej mierze przesadzone to o co w ogóle pytasz? Teraz będziesz się kłócić że wszystkimi, bo tak?

  •  

   pokaż komentarz

   @detreomycyna: wut? O co ci chodzi, z kim tutaj się kłócę? o.O
   Spytałeś mnie z jakiej racji antykoncepcja miałaby być bezpłatna. A ja nigdzie nie napisałam, że powinna być, a nawet napisałam, że trochę popłynęły z bezpłatną sterylizacją i antykoncepcją.

  •  

   pokaż komentarz

   jestem szczęśliwa, że urodziłam się w kraju, w którym stosunek mężczyzn do kobiet jest tak opiekuńczy i serdeczny

   @layla__: "kobiety" teraz tak bardzo walczą o te swoje "równe prawa", że niedługo może się skończyć ta serdeczność do nas... Nie doceniają tego co mają, a przez własną głupotę mogą wszystko stracić. Paradoksalnie właśnie tymi protestami pokazują jak bardzo różnią się od mężczyzn.

  • więcej komentarzy(41)

 •  

  pokaż komentarz

  ja jako kobieta przepraszam mężczyzn za feministki XXI w......Jako kobieta powiem wam że nie wiem o co ten krzyk, mam już trochę lat i jeszcze ani razu nie przyszło mi pomyśleć że moje prawa jako kobieta są w jakiś sposób ograniczone. Wręcz przeciwnie gdy słysze ze mam nie golić pach nóg itp mam chodzic z obsranymi gaciami bo tak jest wygodniej i jest to wolność to ja powiem wam -sram na tą wolność wolę być otoczona z każdej strony murem ale mieć czysto pięknie i schludnie . Bo to jest dla mnie kobiecość a nie jakiś "marsz szmat".

  •  
   m....f

   +80

   pokaż komentarz

   @Rose123: Ratujcie nas przed nimi, naprawdę nie damy rady sami. Zresztą faceci nie mogą ich pouczać, jesteśmy na straconej pozycji.

  •  

   pokaż komentarz

   @mosdef: to co faceci mogą zrobić? Feminizacja osiąga już szczytowy moment i dotyczy już bardzo wielu kobiet, które nawet nie wiedzą, że mają feministyczne podejście. Dopiero zaczynają to kumać gdy są w wieku powyżej 35 lat, brak perspektywy na rodzinę i są nadal singielkami... ale to już lekko za późno.

  •  

   pokaż komentarz

   @Rose123: Feminizm III fali nie bez powodu jest nazywany postfeminizmem. Kobiety wywalczyły wszystko co ważne i feminizm jako taki przestał być potrzebny, ale co najbardziej nawiedzone odmówiły przyjęcia tego do wiadomości, zatkały uszy i zaczęły krzyczeć "nie, nie słyszę, lalalala", "fight must go on". Niestety z postulatami problem, więc albo idą w absurd (uwalnianie sutków), albo w denializm (nie, w Polsce nie ma dostępu do położnictwa).

  •  

   pokaż komentarz

   @Nicolai: Ciągle chcą walczyć bo to praktycznie darmowa kasa. Zawsze się znajdzie ktoś, kto będzie je finansował, bo cóż one mogą robić konstruktywnego po kierunkach gender studies czy innych kierunkach tworzonych na siłę dla dotacji państwowych.

  •  

   pokaż komentarz

   @Rose123: @mosdef: Luz, nie ma problemu. Wy nas ratujcie przed tą patologią kobiecą(feministki itp), a my będziemy was ratować przed patologią męską(gwałciciele itp).

   Co w sumię pasuje spoko, bo kobiety mają średnio wyższą inteligencję werbalną, a mężczyźni średnio wyższą siłę fizyczną.

  •  

   pokaż komentarz

   @Rose123: Jestem dokładnie takiego samego zdania. Dodatkowo jestem przerażona ostatnimi akcjami z molestowaniem itd. Ok, takie rzeczy się zdarzają, jest to niezdrowe, naganne zjawisko. Niestety mam wrażenie, że idzie to w złą stronę i niedługo kobieta będzie posądzać faceta o molestowanie kiedy jej powie że jest atrakcyjna. Nie uważam, żeby kobiety były w jakiś sposób dyskryminowane. Nie uważam też, żeby ktoś mi odbierał jakieś prawa.

  •  
   m....f

   +14

   pokaż komentarz

   @ChadRight: Będę trochę jak joda
   Feminizm->słabe kobiety -> słabi mężczyźni -> brak ochrony kobiet

   źródło: i.imgflip.com

  •  

   pokaż komentarz

   @Nicolai: dobrze mówisz, postfeminizm to adekwatne określenie, bo to co obserwujemy nie jest walką o równouprawnienie kobiet i mężczyzn tylko agitacja poglądów lewicowych i jest chamstwem i seksizmem przypisywać to do płci. Należy używać określenia postfeminizm aby uwydatnić różnicę a różnica przypomina tą między patriotyzmem a nazizmem.

  •  

   pokaż komentarz

   @Rose123 jakbym nie miał żony, oświadczył bym Ci się za te słowa

  •  

   pokaż komentarz

   Jako kobieta powiem wam że nie wiem o co ten krzyk, mam już trochę lat i jeszcze ani razu nie przyszło mi pomyśleć że moje prawa jako kobieta są w jakiś sposób ograniczone.

   @Rose123: E tam, jakbyś została zgwałcona, faktycznie pozbawiona mołżiwośc wyskrobania owocu miłości oprawcy a potem urodziła go bez znieczulenia to byś umiała wymienić kilka miejsc, gdzie masz ograniczone prawa.

   Wręcz przeciwnie gdy słysze ze mam nie golić pach nóg itp mam chodzic z obsranymi gaciami bo tak jest wygodniej i jest to wolność to ja powiem wam -sram na tą wolność

   @Rose123: Ale nikt nie walczy o nakaz trzymania owłosienia pach.

  •  

   pokaż komentarz

   @Rose123: Skoro nie należysz do tej patologii, to nie masz za co przepraszać :)

  •  

   pokaż komentarz

   @mosdef

   @Rose123: Ratujcie nas przed nimi, naprawdę nie damy rady sami. Zresztą faceci nie mogą ich pouczać, jesteśmy na straconej pozycji.

   Ale co ty opowiadasz? Jakie nas? Przecież to wina mężczyzn, że biorą te brednie pod jakąkolwiek uwagę. Nikogo innego tylko mężczyzn.

  •  

   pokaż komentarz

   @Rose123: nie masz za co przepraszać, to nie twoja wina

  •  

   pokaż komentarz

   @akob @Rose123:
   Najbardziej mnie bawi, że tegoroczna śłąska manifa idzie pod hasłem: "Sto lat praw kobiet w Polsce (...)". Wiecie, co jeszcze istnieje równe 100 lat? Polska :-D

   pokaż spoiler Bo fakty są takie, że o ile się nie mylę, nigdy nie było tak, żeby w demokratycznej Polsce kobiety miały mniejsze prawa wyborcze od mężczyzn. Gdy tylko nasz kraj odzyskał wolność po zaborach, obie płcie uzyskały od razu równe prawa wyborcze.

  •  

   pokaż komentarz

   @Brut_all: nie ma co liczyć na jakiekolwiek przejawy logiki na tych strajkach ;)

  • więcej komentarzy(5)

 •  

  pokaż komentarz

  I prawidłowo. Walczcie różowe, żeby Was ten feministyczny motłoch nie zagłuszał. I nie kreował Waszego wizerunku.

  A ich postulaty - to zwykły hałas dla hałasu. Większość z nich jest wypełniana w tej chwili. Z resztą spójrzcie sobie na tę listę i zastanówcie się, które z tych postulatów NIE są wypełniane. Nagle lista się bardzo skurczy - i zostaną na niej praktycznie same debilne punkty, które z 'równouprawnieniem' nie mają absolutnie nic wspólnego. Z resztą wystarczy spojrzeć na punkt 5ty tej listy, żeby wiedzieć z jakim ruchem i opcją polityczną mamy do czynienia ( ͡° ͜ʖ ͡°) I do czego ten protest ma realnie posłużyć.

  •  

   pokaż komentarz

   Z resztą wystarczy spojrzeć na punkt 5ty tej listy, żeby wiedzieć z jakim ruchem i opcją polityczną mamy do czynienia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   @Bilut: LGBTQIA+? Tego wariantu jeszcze nie słyszałem. Czy tu chodzi o homo korzystających z 500+?

  •  

   pokaż komentarz

   @Bilut ale fajnie byłoby przeczytać rzeczowa polemikę z ich postulatami, a nie tylko "hurr durr feminazistki!" ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   @Nicolai:
   Hmmm LGBTQIA+ to bedzie szło jakoś tak Lesbian, Gay, Bisex, Trans, Queer,...
   Nie wiem co to to "IA+"... Może to coś z Gender Studies... Albo to A+ to jakaś klasa energooszczędności... Albo Android czyli cybers3x i witamy w sieci ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @Nicolai lbgtqia+ to są lesbijki i geje w wersji premium

  •  

   pokaż komentarz

   Z resztą spójrzcie sobie na tę listę i zastanówcie się, które z tych postulatów NIE są wypełniane.

   @Bilut:
   – dostępu do nowoczesnej bezpłatnej antykoncepcji i zabiegów sterylizacji
   – dostępu do bezpiecznego przerywania ciąży (no chyba, że wliczymy w to wyjazd na Słowacje)
   – dofinansowania in vitro
   – rzetelnej edukacji seksualnej
   – likwidacji tzw. „klauzuli sumienia”
   – religii w parafiach i na koszt Kościoła
   – niezależnej komisji ds. pedofilii w Kościele
   – wymierzenia bezwzględnych kar sprawcom i osobom winnym ukrywania przestępstwa pedofilii w Kościele
   – przesunięcie finansowania budżetowego z Kościoła na organizacje zajmujące się walką z przemocą wobec kobiet i przemocą domową
   – współpracy rządu z organizacjami pozarządowymi przy wdrażaniu Konwencji Antyprzemocowej (PiS jasno rok-dwa temu mówił, ze trzeba wycofać się z tej konwencji "bo lewactwo", "bo gender")
   – skutecznego ściągania alimentów przez państwo i karania dłużników alimentacyjnych
   – podniesienia progu uprawniającego do świadczenia z Funduszu Alimentacyjnego do średniego wynagrodzenia
   – Polski będącej państwem prawa, w którym są wolne sądy, wolne wybory i wolne media
   – Polski, w której prawa człowieka są dla wszystkich, w tym kobiet, osób LGBTQIA+, z niepełnosprawnościami, mniejszości narodowych, etnicznych i religijnych, seniorów, osób o trudnej sytuacji ekonomicznej (tu mam na myśli środowisko LGBT)

   Wymieniłem tylko te podpunkty, które na 100% aktualnie nie funkcjonują, kompletnie nie mam pojęcia jak to jest z np. "badań prenatalnych najnowszej generacji" więc się nie odzywam, a stan reszty podpunktów jest często sporny.

  •  

   pokaż komentarz

   @severh: I - Intersex (obojnactwo), A - Allies (i przyjaciele ( ͡° ͜ʖ ͡°))

  •  

   pokaż komentarz

   @mrwrotek: To lecimy po kolei, bo chyba na spojrzenie zdroworozsądkowe nie ma co liczyć z Twojej strony:

   – dostępu do nowoczesnej bezpłatnej antykoncepcji i zabiegów sterylizacji

   Z jakiej racji ma być bezpłatna? Może wypadałoby najpierw zaakceptować konsekwencje seksu, a dopiero później go uprawiać?

   – dostępu do bezpiecznego przerywania ciąży (no chyba, że wliczymy w to wyjazd na Słowacje)

   Patrz punkt pierwszy + jest to jedyne nad czym można debatować -kiedy przerwanie ciąży powinno być dostępne (gwałt, konkretne wady, etc). Zabijanie płodu 'od tak' jest karygodne i jest to kolejny krok w stronę wychowywania/akceptowania przez społeczeństwo kompletnego braku konsekwencji i odpowiedzialności za swoje poczynania.

   – dofinansowania in vitro

   Że co? Niby czemu? Nie mówiąc już o kontrowersjach wokół tej metody.

   – rzetelnej edukacji seksualnej
   A gdzie jest nierzetelna? Masz zajęcia w szkole, masz pełno materiałów w sieci, a przede wszystkim k@%#a mać masz RODZICÓW. Kolejny postulat znoszący odpowiedzialność na państwo.

   – likwidacji tzw. „klauzuli sumienia”

   Nie chce mi się tego komentować nawet.

   – religii w parafiach i na koszt Kościoła
   – niezależnej komisji ds. pedofilii w Kościele


   Kolejny 'świetny' argument. Tylko w jakiej dyskusji? O prawa kobiet? No chyba raczej nie.

   – wymierzenia bezwzględnych kar sprawcom i osobom winnym ukrywania przestępstwa pedofilii w Kościele
   A tak nie jest?

   – przesunięcie finansowania budżetowego z Kościoła na organizacje zajmujące się walką z przemocą wobec kobiet i przemocą domową

   No no, połowa postulatów o Kościele. Rozkręcają się... Tak a propos. Masz w ogóle pojęcie jak bardzo Kościół i podlegające mu organizacje pomagają ludziom? Bo z Twojego nastawienia wnioskuję, że raczej zerowe.

   – współpracy rządu z organizacjami pozarządowymi przy wdrażaniu Konwencji Antyprzemocowej (PiS jasno rok-dwa temu mówił, ze trzeba wycofać się z tej konwencji "bo lewactwo", "bo gender")

   Ta konwencja ma gówno wspólnego z 'antyprzemocą'. Jest furtką dla wprowadzania gender do edukacji i postulatów rozwydrzonych feministek, niemających nic wspólnego z prawami kobiet czy też realnym równouprawnieniem.

   – skutecznego ściągania alimentów przez państwo i karania dłużników alimentacyjnych

   Postulat stary jak świat. Jakbyś nie wiedział, to rząd na alimenciarzy ostatnio bata kręci. Więc argument w dyskusji na tyle sensowny co i już wykonany.

   – podniesienia progu uprawniającego do świadczenia z Funduszu Alimentacyjnego do średniego wynagrodzenia

   "Dajcie więcej kasy".

   – Polski będącej państwem prawa, w którym są wolne sądy, wolne wybory i wolne media

   Twierdzisz, że tak nie jest? Kolejny 'argument' jasno pokazujący, że to protest czysto polityczny.

   – Polski, w której prawa człowieka są dla wszystkich, w tym kobiet, osób LGBTQIA+, z niepełnosprawnościami, mniejszości narodowych, etnicznych i religijnych, seniorów, osób o trudnej sytuacji ekonomicznej (tu mam na myśli środowisko LGBT)

   Gdzie są ich prawa łamane? Bo sam ten punkt przyrównuje nasz kraj do jakiegoś zadupia w Kongijskiej puszczy. Jest to populizm w czystej postaci.

  •  

   pokaż komentarz

   @Bilut: ale nie napisałeś, że te postulaty są w Twojej opinii bezsensowne, tylko że już funkcjonują.
   Nie mam zamiaru wchodzić z Tobą w polemikę na temat słuszności tych postulatów bo to nie ma sensu.

  •  

   pokaż komentarz

   @mrwrotek: Skrót myślowy? Poza tym chyba jasne jest, że tylko do części tych postulatów taka logika się odnosi. Bo i tylko część można realnie sprawdzić. Reszta to populistyczne brednie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Bilut: legalna aborcja, odsunięcie kościoła od polityki i szkoły, legalizacja związków tej samej płci to bardzo kontrowersyjne tematy w Polsce, gdzie widzisz w tym populizm?

  •  

   pokaż komentarz

   @mrwrotek: W tym, że jest to protest kobiet walczących o równouprawnienie. Policz sobie ile z postulatów dotyczy równouprawnienia, a ile zupełnie innych sfer lub też specjalnych przywilejów dla kobiet (równouprawnienie i przywileje, dziwne combo).

   Więc tak, używanie hasełek 'kościół' i 'lgbt' w proteście o równouprawnienie kobiet uważam za czysty populizm i manipulację. A o aborcji już pisałem. Z resztą ostatni postulat, który cytowałeś, wszystko wyjaśnia. Jest to zbieranina ludzi bez tożsamości próbująca robić zamęt. Brakuje tam tylko Kijowskiego. I jestem pewien, że przez organizatorki protestu byłby przywitany z otwartymi ramionami mimo, że jest alimenciarzem.

  •  

   pokaż komentarz

   @mrwrotek: Gdzie widzisz w tym walkę o prawa kobiet? Kościoła nie lubię, a nawet nie trawię, ale postulaty te z prawami kobiet i ich dyskryminacją nie mają nic wspólnego.

  •  

   pokaż komentarz

   @lavinka: nie widzę. I o ile w większości z tymi postulatami się zgadzam, to uważam że popłynęły i takim podejściem prędzej zaszkodzą niż zyskają cokolwiek.

  • więcej komentarzy(5)

 •  

  pokaż komentarz

  Portal, na którym zamiast kobieta, mówi się "różowy pasek" opiniuje postulaty protestu na Dzień Kobiet :D Przezabawne. Rozumiem, że Wykop w Dzień Niepodległości, będzie iść w imieniu Narodowców, a nie w imieniu wszystkich Polaków?

1 2 3 4 5 6 7 ... 14 15 następna