•  

  pokaż komentarz

  Polska traci na tym ok. 20 mln złotych.

  Jak ja uwielbiam takie podejście, Polska traci bo ktoś mandatów nie płaci - przecież ten mandat to najmniejszy problem, to tylko kara i celem wszystkich jest dążenie do stanu w którym nikt nie płaci mandatów, bo wszyscy przestrzegają prawa.

  Prawdziwym problemem jest pogorszenie bezpieczeństwa na drodze, przyjeżdżają ludzie, którzy czują się bezkarni a to z kolei zwiększa ich "pewność siebie" za kierownicą.

  •  

   pokaż komentarz

   @IvanBarazniew: Najważniejsza jest nieuchronność kary. W przeciwnym razie zginie sporo ludzi, sporo ostatnio wypadków z udziałem pijanych ukraińców. Zrobić ta jak w Dubaju. Dostałeś mandat to przy wyjeździe zapłacisz go na pewno.

  •  

   pokaż komentarz

   @Edek_Niemiec ale przecież tak jest. Szoszon jak dostanie zdjęcie to czeka na niego na granicy. Jak zdjęcie jest Świerże to może uda mu się wyjechać. Ale już do Polski auto bez uregulowania mandatu nie wjedzie.

  •  
   K....m

   +22

   pokaż komentarz

   @Edek_Niemiec: W Rosji też mają podobny system ściągania manatów dla obcokrajowców. Nie zapłacisz to nie opuścisz Federacji Rosyjskiej.

  •  

   pokaż komentarz

   Najważniejsza jest nieuchronność kary. W przeciwnym razie zginie sporo ludzi, sporo ostatnio wypadków z udziałem pijanych ukraińców. Zrobić ta jak w Dubaju. Dostałeś mandat to przy wyjeździe zapłacisz go na pewno

   @Edek_Niemiec: polski sejm za to jest zajebisty w ściganiu podatników i ustanawianiu gównianego prawa typu zakaz handlu zakaz sprzedaży gruntów...

  •  

   pokaż komentarz

   @IvanBarazniew: Wszedłem tutaj tylko po to, żeby napisać coś w twoim stylu. Tak samo jak szacowanie, ile Państwo straciło na papierosach bez akcyzy. Albo - ile państwo traci, bo ludzie sami pędzą bimber.

  •  

   pokaż komentarz

   @seba_syn_zenona: Ta sama zasada liczenia po chuju jak straty w milionach bo ktoś zrobił kopię utworu albo np. podział ciepła w budynkach na podstawie urządzonka na kaloryferze xD
   @death070: Od dawna pisałem, że ten rząd zmienił target - teraz "siłą przewodnią narodu" są wszyscy zasiłkowcy i minimalne krajowe, a każdy kto zarabia więcej niż średnia (zawrotne ~3,2k do ręki), to już prawie podpada pod "prywaciarza i krętacza". Widać to po wszystkich benefitach i kontrolach skarbówki, czy chociażby odliczeniom od podatku. Ciekawe jak długo podejście "Rząd da ci wszystko, żebyś miał michę i na łeb za mocno nie lało, ale spróbuj się dorobic, to cię tak dojedziemy k!!!o prywaciarzu, że się zesrasz", będzie funkcjonowało?

  •  

   pokaż komentarz

   @IvanBarazniew: Napisz do autora Izabela Kacprzak ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   Prawdziwym problemem jest pogorszenie bezpieczeństwa na drodze

   @IvanBarazniew: Nie! Prawdziwym problemem jest założenie, że skoro nie ma mandatów (lub są nie spłacane) to kraj nie zarabia i traci pieniądze oraz traktowanie tego źródła dochodów jako podstawowego :|

  •  

   pokaż komentarz

   @IvanBarazniew: brak zysku, to strata. Sklepów cynamonowych nie czytałeś?

  •  

   pokaż komentarz

   @Kocham_Koty: Takie zabieranie się do generowania zysków przez dawanie mandatów to partactwo:
   - Trzeba zatrzymać, wlepić mandat, wyegzekwować zapłatę itd - kupa korowodu.

   Dużo łatwiej walnąć wizę ważną max 3 miesiące kosztującą np 300pln. Przy 2 000 000 Ukraińców masz 200 000 000 pln co miesiąc, które sami ci przyniosą byle tylko nie wracać do siebie.

   Jeszcze bym im zrobił portal wiza.gov.pl, gdzie by mogli podpiąć kartę kredytową, żeby nie musieli pamiętać o regularnym płaceniu. Karta ważną, była spłata w danym miesiącu, masz wizę, problem z kartą, ekstradycja - proste jak drut.

  •  

   pokaż komentarz

   @IvanBarazniew: Mieszkam w pobliżu wschodniej granicy i to co na co dzień na drogach odp#!#!%!ają ukraińcy to się w głowie nie mieści ( ͡° ʖ̯ ͡°) wpychanie się "na trzeciego", zap#!#!%!anie w nocy na włączonych przeciwmgłowych (WTF?!?) zaczyna wyprzedzać nawet podjeżdżając pod górkę bez żadnej pewności że coś zza niej za chwilę nie wyjedzie, samochody to jeżdżące ruiny zostawiające kłęby czarnego dymu ze źle ustawionymi światłami, jazda "na zderzaku", przeładowane samochody w tym osobówki, gdzie tylna szyba służy do ekspozycji zakupionych pieluch, jogurtów i najtańszych parówek z biedronki... Ukraina to stan umysłu i totalna patologia (╯°□°)╯︵ ┻━┻

  •  

   pokaż komentarz

   @IvanBarazniew

   celem wszystkich jest dążenie do stanu w którym nikt nie płaci mandatów, bo wszyscy przestrzegają prawa

   A jednorożce jedzą tęczę i kupkają motylkami.
   Dawno nie czytałem aż takich wymysłów czyjejś utopijnej ułańskiej fantazji wyssanych z palca marzeń sennych, a co gorsza okraszonych tak ogromnym poklaskiem.
   Nie jest to niczyim celem. Bzdura.
   Łamanie reguł, to część natury ludzkiej i nie jest to coś, czego można się pozbyć, jak ospy.
   Komórki egzekwujące prawo mają się świetnie absolutnie w każdym państwie i w każdym są potrzebne. Nawet Singapur je ma, choć to jedyny kraj, jaki znam, w którym zmniejszenie przestępczości jest naprawdę priorytetem.
   Egzekwowanie prawa to interes z gwarancją nieupadłości i niekończących się dofinansowań.
   Dlaczego? Bo każdy, poza utopijnymi marzycielami, wie, że zawsze znajdzie się jakiś dzban. Zawsze.
   Zawsze znajdzie się ktoś głupszy lub bardziej skłonny ryzykować, czy po prostu bogatszy. Zawsze.

   Prawdziwym problemem jest pogorszenie bezpieczeństwa na drodze, przyjeżdżają ludzie, którzy czują się bezkarni a to z kolei zwiększa ich "pewność siebie" za kierownicą.

   Kolejna bzdura.
   Prawdziwym problemem jest polski kierowca; zawistna, złośliwa i zaborcza k%rwa drogowa. Nie wpuści, nie da się wyprzedzić, jeździ szybko, ale bezpiecznie i wymaga od innych przestrzegania przepisów, by sam mógł je łamać.
   To jest prawdziwym problemem. Ukraiński Dmitri, co ma wyj%bane na polskie przepisy ruchu drogowego jest zbędnym dodatkowym problemem, ale na pewno nie jest problemem podstawowym i największym.
   A być może Dmitri jest wkalkulowany w wieczny biznes egzekwowania prawa i teraz co - ano trzeba zwiększyć nakłady na drogówkę i fotoradary... Przecież społeczeństwo narzeka na szalejących Ukraińców, to trzeba mu wyjść na przeciw i ukręcić porządny bat na jego własny grzbiet, skoro się go domaga.
   Sorry, ale wy jesteście... owce...

  •  

   pokaż komentarz

   @Grothar: > Sorry, ale wy jesteście... owce...

   Sorry ale ty się... spinasz...

   Wiadomo, że zawsze się znajdzie ktoś, kto prawo łamał będzie, co już zmienia faktu, że celem jest jego nie łamanie, nikt nie powiedział, jest to cel osiągalny ale z drugiej strony zakładanie na wstępie, że prawo jest po to, żeby bylo łamane jest również błędem.

   Nie bez powodu w niektórych krajach znosi się lub zmienia przepisy nagminnie łamane bądź, w przypadku których nie da się prawa wyegzekwować właśnie po to, żeby ludzi do łamania prawa nie przyzwyczajać.

   Co do drugiej części twojej wypowiedzi, komentuję artykuł a nie całokształt sytuacji na polskich drogach - na to nie mam czasu, ochoty i dostatecznie pojemnej baterii w telefonie.

  •  

   pokaż komentarz

   @IvanBarazniew

   z drugiej strony zakładanie na wstępie, że prawo jest po to, żeby bylo łamane jest również błędem

   Zakładanie, że najlepsza choroba to przewlekła choroba niby też jest błędem, ale tylko dla tych, którzy na nią chorują, bądź chcą ją zwalczyć. Reszta zainteresowanych potrzebuje, by nadal były przewlekłe.

   Nie bez powodu w niektórych krajach znosi się lub zmienia przepisy nagminnie łamane bądź, w przypadku których nie da się prawa wyegzekwować

   Tak, tylko tu trochę nie ma zastosowania, bo nie dotyczy to jazdy po pijaku i stwarzania zagrożenia

   Co do drugiej części twojej wypowiedzi, komentuję artykuł a nie całokształt sytuacji na polskich drogach

   A ja i jedno i drugie. Artykuł sugeruje, że Dmitri na drodze, to najgorsze zło, jakie można tam znaleźć. Pijany Dmitri to rak i trzeba go tępić, ale najgorsze zło na drodze to wciąż Janusz. Trzeźwy, czy nie, ale Janusz. A tych ostatnich też nie brakuje.

  •  

   pokaż komentarz

   @Edek_Niemiec: zastanawiam czemu u nas nie egzekwują mandatów na przejściach granicznych. Może jakieś regulacje unijne zabraniają krajom członkowskim odmowy wjazdu na teren UE obywatelom inncyh krajów z powodu nieopłaconych mandatów? Ktoś się orientuje, czy w strefie Schengen jakiś kraj w ten sposób egzekwuje należności za mandaty?

  •  

   pokaż komentarz

   @IvanBarazniew: powinno byc jak w niemczech.przy ponownym wjezdzie na granicy albo placi mandaty albo nie wjezdza

  •  

   pokaż komentarz

   Dostałeś mandat to przy wyjeździe zapłacisz go na pewno.

   @Edek_Niemiec: to pojedziem przez slowacje

  •  

   pokaż komentarz

   @Kamil32123: nie wiem za co minusy skoro dobrze prawisz

  •  

   pokaż komentarz

   @terwer358 To wykop nie liczą się fakty tylko przekonania(ʘ‿ʘ).

  •  

   pokaż komentarz

   @foster1: a straż graniczna daje tam dupy jak Bułgarka przy drodze, skoro wpuszcza takie auta do kraju

 •  

  pokaż komentarz

  Problem wydumany, w USA jakoś sobie z tym radzą. Nie zapłacisz mandatu przed wyjazdem z kraju, dostajesz misia w paszport. Proste? proste? Dodatkowo potroić sankcję jak ktoś nie płaci tylko zostaje złapany z tym na granicy. Jak nie zapłaci zakaz wjazdu do Polszy na kilka lat. Banał. Problem rozwiązany. Gdzie mogę podać numer konta?

 •  

  pokaż komentarz

  Jak zwykle to problem wyłącznie przepływu informacji. Jeśli straż graniczna sprawdza każdy paszport to co stoi na przeszkodzi postawić kasę na granicy, Niech wpisują każdy paszport w system, a system wystawi rachunek który zostanie pokryty na miejscu, lub delikwent odsiedzi każdą stówkę dziennie. To tylko pozornie jest kosztowne.. bo tylko na początku... pózniej zaczną płacić bo im się nie będzie opłaciło siedzieć albo okrążać Polski. Czy to naprawdę takie skomplikowane? Chyba tylko w naszym kraju.

  •  

   pokaż komentarz

   lub delikwent odsiedzi każdą stówkę dziennie

   @inver: jest lepsze rozwiązanie, jak nie płaci i chce wyjechać to zabezpieczyć samochód na poczet kary i przekazać sprawę do komornika (a komornik go zlicytuje).

  •  

   pokaż komentarz

   @mnlf: pytanie ile w większości przypadków za taką ruską ładę by sie dostało po zlicytowaniu, 50zł?

  •  

   pokaż komentarz

   @hipokampO_o: nie szkodzi, ważne że pirat drogowy dalej nie pojedzie, a 50zł zawsze lepsze niż 0

  •  

   pokaż komentarz

   @mnlf:

   a 50zł zawsze lepsze niż 0
   50 to będziesz miał, jak sam wyjdziesz na środek drogi i za darmo będziesz siedział np. 8-16 na licytacji aut, którą to licytację sam będziesz prowadził, albo znajdziesz innych chętnych do działalności charytatywnej.

   @hipokampO_o: Oj zdziwiłbyś się, bo to raczej nie Łady gnają po kilka paczek, czy lawirują między autami, tylko nieco lepsze fury.

  •  

   pokaż komentarz

   @inver:
   Przede wszystkim nie wiem sam o co tu biega.Bo jeśli idzie o ruskich z Kaliningradu to płacą mandaty aż miło.
   Na granicy.Bo jak nie to wracaj do kraju.Co chwila na ich portalach internetowych są takie wiadomości.
   Zazwyczaj za przemyt,nie wiem czy drogowe.Sąd w Braniewie się w tańcu nie p.....
   Co do Ukraińców nie wiem.Ale ta dzicz jeździ jak chce.Pamiętajcie,że tu przyjeżdżają często ludzie którzy uważają,że to Polacy mają się do nich dostosować a w ogóle to mają prawo tu robić co chcą a my najwyżej ryje w kubeł i nie gulgotać.Przyjeżdżają z syfu w którym żyją od kilkunastu,kilkudziesięciu lat i zachowują się jak u siebie bo inaczej nie umieją i nie chcą umieć.Byście ich filmy widzieli,sam kiedyś taki widziałem.
   O co się ukraiński głupek czepiał?? Że polska policja śmiała mu dać mandat za......jazdę na przeciwmgłowych.
   Bo ukr uważał,że może jeździć.Aż inne ukry takiego wyzywały od idiotów i głupków.Co mi otwarło oczy na inną kwestię.Ci co tu przyjeżdżają czasem KOMPLETNIE nie znają się na naszych normach obyczajowych,przepisach i prawach (z wyjątkiem imigracyjnych i zasiłkowych).
   Nie znają często nawet naszych przepisów drogowych poza tymi ogólnymi.Jeden ich vloger nawet pytał w swoich filmach co oznacza taki czy inny znak drogowy.Dlatego jeżdżą jak u siebie,nierzadko pijani,bo czemu nie??
   Zatrzymasz go a ukr jest wściekły,że polska Policja śmie do przedstawiciela przyszłej polskiej rasy panów w ogóle startować.Z nimi naprawdę będą kłopoty.Będzie jak z murzynami w USA.

   zap#!#!%!anie w nocy na włączonych przeciwmgłowych (WTF?!?)
   Norma,i jak się potrafią pluć do policjantów,że śmią im za to mandaty dawać.
   To nie są cywilizowani ludzie,naprawdę.
   I sytuacja wraz z kolejnymi milionami ukrów będzie się tylko pogarszała.
   Poza tym,oni się KOMPLETNIE NIE BOJĄ polskiej Policji.Bo ta im gówno może zrobić.Nawet jak do pierdla wsadzi to w ich ukraińskiej Polsce.
   Oni się boją tylko Straży Granicznej.DEPORTACJA - to jedyne przed czym ukrainiec sra w gacie.Może jeszcze "zakaz wjazdu".
   I dlatego ukra nie przyuczysz zachowania inaczej niż strachem.
   Nie mandat,nie punkty,choć to też ich boli.
   Wprowadź przepis,że za jazdę jak Frog po Warszawie i stwarzanie zagrożenia w ruchu jest deportacja i zakaz wjazdu na 20,30 lat to dopiero uzyskasz efekt.
   I to bym wprowadził.Po pierwsze punkty także dla nich.Po przekroczeniu egzamin ponowny w Polsce.
   Będzie recydywa...nakaz opuszczenia kraju. i dać im choćby i 2 lata na zamknięcie spraw.Potem wyjazd i dłuuuuugi zakaz powrotu.Inaczej będzie dzicz pijana jeździła i miała przepisy w dupie,bo w Polsce charaszo i kto im coś zrobi?
   Policja nie deportuje,a mandat się zapłaci co najwyżej.
   Oni do tego stopnia mają wyje.....że wczoraj czytałem komentarz ukra,który pytał czy żeby studiować w Polsce to trzeba znać język polski.Oni na serio chyba myślą,że nie...że to cały polski naród się będzie dla ich wygody uczył ukraińskiego ,bo leniom się nauczyć nie chce.

 •  

  pokaż komentarz

  Polska traci na tym ok. 20 mln złotych.

  Nie traci, a nie zyskuje. Traciłaby gdyby z budżetu trzeba by było ten mandat opłacić, np na wyłudzeniach Vat traci.

 •  
  r..4

  +16

  pokaż komentarz

  Traci /= nie zarobi