[AMA] Po ugryzieniu kleszcza jestem chory na boreliozę

[AMA] Po ugryzieniu kleszcza jestem chory na boreliozę

@haakenn wykop.pl #polska #ama #zdrowie

Borelioza to prawdziwe ku#$#@stwo, być może komuś pomogę.

 •  

  pokaż komentarz

  Wspóczuję ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  1. Jak się zorientowałeś, że możesz mieć boreliozę? Ile zajęło jej zdiagnozowanie / potwierdzenie Twoich podejrzeń przez lekarzy?
  2. Jakie masz typowe / codzienne objawy, a co zdarza się rzadziej?
  3. Ile kleszczy ugryzło Cię w życiu (jestem ciekaw, czy miałeś takiego pecha, że to był pierwszy raz)?
  4. Czym się różni ILADS od tego co oferuje NFZ i ile kosztuje?
  5. Jak długo trwałoby leczenie ILADS (piszesz: "długoterminowe")?

  •  

   pokaż komentarz

   @Regis86:

   1. Bardzo źle się czułem, więc robiłem wiele badań, łącznie z punkcją kręgosłupa w kierunku stwardnienia rozsianego. Ostatecznie kardiolog po wyczerpaniu się pomysłów zlecił badanie na boreliozę - strzał w 10.
   2. Typowe - ból stawów, szczególnie karku, u mnie dochodzi do tego roztargnienie. Na początku totalnie nie mogłem się skupić, żona mówiła o niebie, ja o chlebie. Do tego zapominałem co miałem zrobić itp, niestety mi mocno zaatakowało układ nerwowy.
   3. Stosunkowo mało, pamiętam jedno ugryznienie z którym byłem w szpitalu, no i marzec 2016 - robaczek wielkości ziarnka piasku, wydrapałem go, bo myślałem, że to jakaś drzazga, dopiero po wyniku złożyłem w całość.
   4. NFZ leczy tak: 10 dni wlewów antybiotyków dozylnie w szpitalu, później 20 dni tabletek w domu. Miałem to ILADS to kilkumiesięczne leczenie kilkoma antybiotykami. Koszt zalezy od tego ile masz pieniędzy - od 300 do 3000 zł miesięcznie. 300 to wizyta plus podstawowe antybiotyki, 3000 to antybiotyki w większej ilości, suplementy i inne osłonowe środki.
   5. Od kilku miesięcy do kilku lat z tego co wiem.

  •  

   pokaż komentarz

   @readme: dokładnie tak.
   @Loloman: ja już boję się chodzić na grzyby, a też to bardzo lubiłem :(
   @ArkanisGath: więcej lekarzy poleci ilads, niż biorezonans itp. W iladsie bierzesz leki, a inne cuda to wyroby medyczne - może nim być np. woda z piaskiem.
   @Uriel0987: nie, przybliżysz co to?

  •  

   pokaż komentarz

   @Regis86:

   1. najczęściej kark, lokcie, kolana
   2. raczej sztywnośc, taki ból "od środka"
   3. dokałdnie tak, takie odrealnienie. Z tą rozmową niemal idealnie to opisałeś, kiedyś rozmawiałem z żoną, i nie wiedziałem o czym ona do mnie mówi - więc zdecydowaliśmy, że pójdę do psychologa. 2 dni póxniej miałem wyniki, że to borelioza, wiec podpielismy te objawy i sie zlozylo w calosc.

 •  

  pokaż komentarz

  Ludzie chorzy na boreliozę nie dostają pomocy od specjalistów, leczą się w internecie nakręcając między sobą histerie i urojenia. Lecząc się niekonwencjonalnymi metodami typu ILADS zatruwają organizm nadmiarem antybiotyków - a niepożądane i przykre skutki nadużywania leków, przypisują boreliozie, i innym chorobom od-kleszczowym. Wyleczeni jedną dawką antybiotyków, nie zaprzestają terapii - osłabiają organizm kolejnymi dawkami, ich pseudo-naukowe leczenie ciągnie się miesiącami, latami, a nawet całe życie. Ci ludzie są zagrożeniem epidemiologicznym - nadużywając antybiotyków tworzą nowe szczepy super bakterii. Proszę sobie poczytać na tzw. grupach borelizowych jak ci ludzie między sobą bez konsultacji z lekarzami - handlują, wymieniają się, lekami. To że lekarze z NFZ, lekarze pierwszego kontaktu bagatelizują chorobę (i w ogóle nie przepisują antybiotyku, odsyłają chorego do dermatologa) jest wyjątkowo szkodliwą praktyką - bo finalnie ci ludzie trafiają właśnie do znachorów, zrezygnowani długimi kolejkami i obojętnością lekarzy z naszej kochanej Polskiej służby zdrowia - czerpią informacje z for internetowych. A w internecie żaden poważny człowiek nie powinien robić sobie diagnoz - to wpędza w nerwicę, i zaburzenia psychiczne.

 •  

  pokaż komentarz

  Serio wykopujecie ama debila promującego ILADS?

  źródło: i.ytimg.com

1 2 3 4 5 6 7 ... 30 31 następna