•  

  pokaż komentarz

  "To nie jest antysemityzm, to jest antystalinizm."

  Twitt Ogórek sprowadzał się do zarzucenia Markowi Borowskiemu, że nie może oceniać kręgosłupa moralnego Gowina, bo zmienił nazwisko z Berman na Borowski.
  Pomijając już to, czy jest jakiś logiczny związek pomiędzy "zdolnością moralną" a zmianą nazwiska, i pomijając fakt, że Borowski nazwiska nie zmieniał, urodził się już jako Borowski (nazwisko zmienił jego ojciec), to co niby ma wspólnego ten twitt z "antystalinizmem"?

  Czy chodzi o to, że jego ojciec zmienił nazwisko, żeby nie być kojarzonym z niesławnym katem UB, Jakubem Bermanem? Ale to chyba dobrze by o nim świadczyło (?).

 •  

  pokaż komentarz

  Poolin stara się na siebie zarobić? ( ͡º ͜ʖ͡º)

 •  

  pokaż komentarz

  o cholera myslalem, ze to w muzelum w USA, a to widze w Polsce.

 •  

  pokaż komentarz

  Czy "wymiar sprawiedliwosci" jest juz tak "niezalezny" *od Ziobry, ze bedzie karac za przypominanie jej wlasnych wpisow? Smieszne, straszne?

  •  

   pokaż komentarz

   @eliblue: Uuu antyogórkizm ( ͡~ ͜ʖ ͡°) Tego sekta nie wybaczy.

  •  

   pokaż komentarz

   ze bedzie karac za przypominanie jej wlasnych wpisow?

   @eliblue: Manipulujesz i odwracasz uwagę od istoty. To nie lista archiwalnych tweetów tylko rzekoma lista wstydu przedstawiająca rzekomy antysemityzm. A więc poruszając fakty ("prawdziwe fakty") o zmienia nazwiska przez rodzinę Bermanów-Borowskich została pomówiona o atysemityzm.

   Jak dla mnie to pomówienie, zniesławienie i próba kneblowania rozmowy o faktach.

  •  

   pokaż komentarz

   Jak dla mnie to pomówienie, zniesławienie

   @MiKeyCo: Też uważam, że Ogórek powinna się opanować.

  •  

   pokaż komentarz

   A więc poruszając fakty ("prawdziwe fakty") o zmienia nazwiska przez rodzinę Bermanów-Borowskich została pomówiona o atysemityzm.

   @MiKeyCo: Oj, chyba ty też manipulujesz. Poruszała zmianę nazwiska przez Marka Borowskiego, co jest nieprawdą, a nie faktem.
   Co w sumie i tak nie jest istotą. Zmianę nazwiska nazwała niewygodną przeszłością, jak gdyby korzeni żydowskich Borowski miałby się wstydzić.

  •  

   pokaż komentarz

   zmianę nazwiska przez Marka Borowskiego

   @PowiemCiPa: W którym tweecie? W tym który ja widziałem jakoś tego nie było i wskazywała w ogólności na zmianę nazwiska, bez sprecyzowania kto tego dokonał.

   Zmianę nazwiska nazwała niewygodną przeszłością

   No bo tak mogło być. W zależności od tego w którym roku zmiana nastąpiła i jakie były intencje. Jeśli intencjami było ukrycie stalinowskiej przeszłości i wtopienie się w społeczeństwo to trafiła idealnie.

   Załączam tweet Ogórek nt. Bermana-Borowskiego. Gdzie tu jest stwierdzone, że nazwisko zmienił Marek? Więc kto manipuluje?
   https://twitter.com/ogorekmagda/status/890987719530295297

  •  

   pokaż komentarz

   @MiKeyCo: Markowi Borowskiego zadała pytanie o zmianę nazwiska z Berman na Borowski. Dopuszczasz tezę, że kazała się rozliczać dziecku z decyzji ojca? Nie wiadomo która opcja gorsza.

  •  

   pokaż komentarz

   Dopuszczasz tezę, że kazała się rozliczać dziecku z decyzji ojca? Nie wiadomo która opcja gorsza.

   @PowiemCiPa: Czyli rodziców można rozliczać tylko innym, lewicy nie można? Można grzebać w życiorysie rodziców Kaczyńskich, ale Borowskiego już nie. Opozycja może Kryżemu* wypominać ojca, ale ojców opozycji już wypominać nie można. Konsekwencja mocno.

   W polityce szczególnie istotne kto jest kto, jakie wartości niesie, komu służył i skąd się wywodzi. Jakoś w polityce zachodniej grzebanie w życiorysie do kilku pokoleń wstecz to normalne. Tylko lewica zmieniająca nazwiska i ukrywająca, że dwa pokolenia wstecz była po prostu Żydami służącymi Sowietom już wobec tego protestuje. Ale Rajmunda Kaczyńskiego chętnie pomówi i chętnie mu pogrzebie w życiorysie.

   Podobnie ci dzielni komuniści 70 lat temu, czyli przodkowie obecnej dzielnej lewicy z podwójnymi zasadami, w urzędach bezpieczeństwa też chętnie rozliczali rodziców podziemiu niepodległościowemu. Ale lewicy nie można. Lewica to wyjątkowi hipokryci.

   pokaż spoiler transparentność przede wszystkim: prześwietlać wszyskich po równo - Borowskiego, Kaczyńskiego, Kryżego, Kwaśniewskiego...

  •  

   pokaż komentarz

   Opozycja może Kryżemu* wypominać ojca, ale ojców opozycji już wypominać nie można. Konsekwencja mocno.

   @MiKeyCo: Chyba zbyt bardzo dałeś sobie wmówić, że "opozycja" to jedno ciało i jest jednomyślna. Zgadnij czyjej propagandzie dałeś się ponieść.
   Znajdziesz moje komentarze w których krytykuje Kaczora za ojca, to przyznam się do hipokryzji. Ale nie zarzucaj mi czegoś przypisując mnie do jakiejś grupy, żeby pasowało do twoich tez.

  •  

   pokaż komentarz

   Chyba zbyt bardzo dałeś sobie wmówić, że "opozycja" to jedno ciało i jest jednomyślna.

   @PowiemCiPa: Nie imputuj, bo to słaby zabieg erystyczny. Opozycja to grupa, która jest w opozycji, jak sama nazwa wskazuje. A co, Borowski jest za PiS-em w jakikolwiek sposób? XD Anty-pisowscy chcieli mieć podział PiS kontra reszta świata to mają.

   Znajdziesz moje komentarze w których krytykuje Kaczora za ojca, to przyznam się do hipokryzji.

   Co mnie to obchodzi. Każdego polityka należy lustrować skrupulatnie. Kaczyńskiego też. Tylko nie pozwolę hipokrytom stosować podwójnych standardów, w czym szczególne lewica się upodobała.

  •  

   pokaż komentarz

   @MiKeyCo: No ale Kaczyńskiemu przecież dopiero zaczęli się dobierać do rodzinnych historii jak on rozpętał tą całą nagonkę na swoich przeciwników politycznych, uwieńczoną wydaniem "resortowych dzieci". Właśnie po to, żeby pokazać jego hipokryzję.

  •  

   pokaż komentarz

   @Zenon_Czosnek: No i bardzo dobrze. I co znaleźli? Nic, musieli wymyślać i insynuować.

   A teraz bóldupią, bo ich resortowi tatusiowie jednak tacy czyści nie są.

   Właśnie po to, żeby pokazać jego hipokryzję.

   A gdzie niby ona była? Teraz to już fantazjujesz.

  •  

   pokaż komentarz

   Opozycja to grupa, która jest w opozycji, jak sama nazwa wskazuje. A co, Borowski jest za PiS-em w jakikolwiek sposób?

   @MiKeyCo: A co, uważasz, że wszystkie partie poza PiS są jednomyślne?

  •  

   pokaż komentarz

   @MiKeyCo: znaleźli "dziwne zbiegi okoliczności" - mniej więcej tyle, ile u większości "resortowych dzieci". Tylko, że "resortowe dzieci" chętne były wyjaśnienia tych niejasności, niektóre nawet w sądzie (i wygrali). A Kaczyński chowa głowę w piasek i krzyczy, że atakują jego biedną matkę. Przypadek? Nie sądzę.

  •  

   pokaż komentarz

   @PowiemCiPa: Gdzie w politycznym znaczeniu słowa "opozycja" jest jednomyślność?

  •  

   pokaż komentarz

   znaleźli "dziwne zbiegi okoliczności" - mniej więcej tyle, ile u większości "resortowych dzieci"

   @Zenon_Czosnek: Wymień takie zbiegi okoliczności, które są "mniej więcej" takie jak służba w komunistycznym aparacie bezpieczeństwa ojców Włodzimierza Cimoszewicza albo Moniki Olejnik. Albo takie zbiegi okoliczności, które są mnie więcej takie jak zmiana nazwiska ojca Michnika czy Borowskiego. Chętnie poznam. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   zaklinanie rzeczywistości mocno

  •  

   pokaż komentarz

   @MiKeyCo: Ale akurat Monika Olejnik ani Cimoszewicz nie twierdzą, w odróżnieniu od Kaczyńskiego, że zostali wychowani w duchu patriotycznym i antykomunistycznym :)

   Poza tym na Kaczyńskiego i jego ojca też są papiery, tylko akurat dziwnym trafem się okazało, że to są jedyne fałszywki w całym IPN :)

  •  

   pokaż komentarz

   Poza tym na Kaczyńskiego i jego ojca też są papiery, tylko akurat dziwnym trafem się okazało, że to są jedyne fałszywki w całym IPN

   @Zenon_Czosnek: Łżesz. I to po wielokroć. Kaczyński sam przedstawił swoją teczkę. A rzekome papiery, o których mówisz, nie pochodziły z IPN tylko w magiczny sposób wypływały a to w rękach Palikota a to w rękach Urbana. Masz rację zapewne tylko w jednym - że to fałszywki. Nawet na wypoku były te nieudolne brednie wrzucane, ale trzeba było nie mieć połowy mózgu by w nie wierzyć. Na przykład podpisanie lojalki w końcówce lat 80-tych jest takie wiarygodne...

   A poza twoje brednie są niekonsekwentne. Otóż jest taki jeden śmieszek, u którego fałszywką była nawet okładka teczki i żaden śmieć niech nawet nie śmie śmieć...

  •  

   pokaż komentarz

   Gdzie w politycznym znaczeniu słowa "opozycja" jest jednomyślność?

   @MiKeyCo: Nigdzie. Mogą być tam różne i sprzeczne ze sobą głosy, dlatego zarzucanie hipokryzji takiemu tworowi jak "opozycja", to k$?!ienie logiki.

  •  

   pokaż komentarz

   W zależności od tego w którym roku zmiana nastąpiła i jakie były intencje.

   @MiKeyCo: Łatwo sprawdzić, że zmiana nazwiska musiała nastąpić już w 1945, bo Marek Borowski urodził się na samym początku 1946 r.

  •  

   pokaż komentarz

   @PowiemCiPa: Niemniej to właśnie opozycja od PO, .N, lewicy w tym SLD, KOD, ORP i inni wołają, że nie wolno przyglądać się rodzicom polityków. Ale sami już rechoczą gdy to robić PiS-owi. Więc właśnie to hipokryzja, bo nie poglądy a zachowania ich łączą.

  •  

   pokaż komentarz

   @MiKeyCo: Człowieku, widzisz co PO z PiS zrobiło ci z mózgu? Przez takie myślenie od kilkunastu lat rządzą dwie partie. PO, N, SLD, KOD, ORP to nie jest jedno ciało. Polska scena polityczna nie dzieli się na PiS i anty-PiS (w której przewodzi PO).
   Nie możesz zarzucać hipokryzji "opozycji". Możesz ją ewentualnie zarzucać PiSowi, PO, Nowoczesnej itp bo oni racze działają jednomyślnie. Z drugiej strony Kukiz'15, KOD i ORP to zbiorowiska ludzi o różnych poglądach, spójnych tylko w wybranych kwestiach.

  •  

   pokaż komentarz

   Człowieku, widzisz co PO z PiS zrobiło ci z mózgu?

   @PowiemCiPa: Trollu, który jesteś lub kreujesz się na alter-ego Ospena, skończ z prymitywnymi wycieczkami.

   Wołaj dopiero gdy będziesz miał jakieś argumenty merytoryczne.

  •  

   pokaż komentarz

   @MiKeyCo: kolego- ale to nie opozycja dzisiejsza pierwsz zaczela grac trupami, dziadkami w wehrmachcie czy rodzicami w resortach... tylko obecny oboz rzadzacy... w swietym oburzeniu. Ale jak IM ktos przypomina przyszlosc to AJ WAJ ! Jak mozna! dzieci nie odpowiadaja za winy ojcow a prokuratorzy i sedziowie komuny za dzisiejszych poslow sprawozdawcow...

  •  

   pokaż komentarz

   @mikh: Ale jako pierwsi gardłowali, żeby tylko nikogo nie sprawdzać skąd pochodzi. Co jest rzeczą niespotykaną w cywilizowanym demokratycznym świecie. Polityk amerykański, gdyby gardłował, że nie przystoi sprawdzać jego ojca zostałby wyśmiany. Poważni politycy amerykańscy mają po kilka wydanych biografii. A w Polsce jak w lesie - białe plamy i pisk, żeby tylko nie pytać o rodziców.

   Żeby nie wyszło, że służył w komunistycznej bezpiece, że miał żydowskie nazwisko, że ojciec i dzieci były uprzywilejowane.

  •  

   pokaż komentarz

   @MiKeyCo: moze i tak. odnioslem sie tylko do mowy nienawisci i grzebania w zyciorysach - z hipokryzja wylewajaca sie falami ( taki Cenckiewicz - zyga na innych ze maja rodzicow i DZIADKOW komuchow - sam mial dziadka ubeka). I to zapoczatkowal PIS.

  •  

   pokaż komentarz

   sam mial dziadka ubeka

   @mikh: Teraz to sam rzygasz bredniami. Bo info o stryjku (a nie dziadku) wyszło od samego Cenckiewicza. I Cenckiewicz widział go kilka razy w życiu. Ostatni raz gdy miał kilka lat. Z całą tą stroną rodziny nie utrzymywał kontaktu.

   Akurat Cenckiewicz jest jednym z bardziej rzeczowych postaci wypowiadających się na temat PRL-u. Zawsze bazuje na faktach i dokumentach.

   W ogóle te brednie zarzucające Cenckiewiczowi rzekomą mowę nienawiści to element kneblowania naukowców by nie śmiali badać i opisywać PRL-u. Nieładnie.

  •  

   pokaż komentarz

   @MiKeyCo: no i wlasnie kolego... wlasnie... inni niby co- k?!$a dziadkowie ich uczyli strzelac w tyl glowy ??? tez tylko byli dziadkami malych dzieci... j#%@na hipokryzja. i jeszcze sam piszesz RZEKOMO ( bo nie wiesz jak i ja nie wiem jaki mial wplywna niego) ale juz innym to sie z lekkoscia wypomina dziadkow czy nawet innych czlonkow rodziny prawda ? mam ci poszukac innych dzielnych prawicowcow co maja /mieli bliska wrodzine w ub/pzpr? wiesz ze tak jest. i udajesz greka..

  •  

   pokaż komentarz

   k#@#a dziadkowie ich uczyli strzelac w tyl glowy

   @mikh: Manipulujesz. Dotąd była mowa wyłącznie o rodzicach, a najczęściej o ojcach. Może i uczyli. Na przykład ojciec takiego Cimoszewicza, niedoszłego prezydenta RP, może i sam strzelał w tył głowy gdy służył w NKWD, w niesławnej jednostce Smiersz. Więc może i uczył. A na pewno uczył innych rzeczy i przekazywał wartości. Wartości funkcjonariusza NKWD.

   Dlatego warto pytać o takie sprawy a nie kneblować dyskusję.

  •  

   pokaż komentarz

   @MiKeyCo: wiesz co - ty masz cos w tyle glowy..albo w tyle wizji... taka dyskusja z takimi jak ty - oczywiscie ci "nie nasi" to sa zlodzieje/zbrodniarze/przekreciarze.. a ci nasi... ch@$ tam ze byli w pzpr, czerwone berety w LWP czy inni komunistyczni sedziowie, albo jadac obyczajowo stachanowcy skrobanek co sie nawrocili... dla takich jak ty - oni sa wszyscy KRYSTALICZNI a ich ojcowie czy inni krewni- chocby k@!%a wlasnorecznie zaj?#!li papieza - to nic bo przeciez TERAZ oni prawi i k@!%a sprawiedliwi. nie chce mi sie z toba gadac.

  •  

   pokaż komentarz

   ty masz cos w tyle glowy..

   @mikh: Klasyka. Gdy zabraknie argumentów to ataki personalne. Przyzwyczaiłem się, że tak jest zazwyczaj z obrońcami komunistów, postkomunistów i ich potomków. Zawsze wtedy jest pisk inwektyw.

  •  

   pokaż komentarz

   A na pewno uczył innych rzeczy i przekazywał wartości.

   @MiKeyCo: skąd ta pewność?

  •  

   pokaż komentarz

   @prawd: Założenie, bo normalny rodzic to właśnie robi.

  •  

   pokaż komentarz

   @MiKeyCo: przed chwilą napisałeś "na pewno". Pewność to możemy mieć tylko co do tego, że ktoś przekazał komunistyczne wartości politykom pisu, w końcu stosują działania wprost zaczerpnięte z komunizmu.

  •  

   pokaż komentarz

   @prawd: Masz rację, nikt dotąd nie udowodnił ojcu Cimoszewicza, że czegoś go nauczył. Pochopnie odruchowo poczyniłem naiwne założenie, że to była rodzina, w której ojciec uczy czegoś dzieci.

   To wielkie zwycięstwo szkoły dyskusji postmodernistycznej. Przyjmij wyrazy uznania.

  •  

   pokaż komentarz

   @MiKeyCo: akurat nie kojarzę żadnej wypowiedzi Cimoszewicza, w której zachwala komunizm, czy ustawy zaczerpniętej z tego okresu. Nie jestem za to jego wielkim fanem, więc nie znam jego wszystkich wypowiedzi, możesz zawsze zacytować.

  •  

   pokaż komentarz

   @prawd: A kto niby stwierdził, że przekazywać miał tylko zachwyt dla stalinizmu? Niczego innego rodzice nie przekazują? A stosunek do innych ludzi, tradycji, historii? A stosunek do polski, a wartości polityczne?

   I skąd założenie, że na pewno Cimoszewicz by to publicznie ujawnił?

  •  

   pokaż komentarz

   @MiKeyCo: No ty przed chwilą twierdziłeś, że zostały mu przekazane wartości funkcjonariusza NKWD. Jeżeli nie przekazał mu tych wartości to w czym problem?

   Jeśli prywatnie jest wielbicielem komunizmu, ale w żaden sposób nie wpływa to na jego działalność polityczną, to jakie to ma znaczenie?

  •  

   pokaż komentarz

   wartości funkcjonariusza NKWD

   @prawd: No a kto miał mu wartości przekazać? Felczer czy kowal?

   Cały twój wkład to czepianie się pojedynczych słów. O_o

  •  

   pokaż komentarz

   @MiKeyCo: Po prostu nie ma tutaj związku. Wolisz, by polityk był dzieckiem zatwardziałych komunistów i wyznawał wartości wolnościowe czy dziecko solidaruchów będące komunistą?

  •  

   pokaż komentarz

   @prawd: Trollujesz i nic nie wnoszisz do tej dyskusji. Tylko kręcisz co nie przynosi żadnej wartości dyskusji.

  •  

   pokaż komentarz

   @MiKeyCo: no tak nie potrafisz odpowiedzieć tak by pasowało to do twojej tezy, to znaczy że trolluję. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Sam wnosisz tylko sofistyczne sztuczki i ad personam, więc dla mnie ciężko to nawet nazwać dyskusją.

 •  

  pokaż komentarz

  Jakim prawem płacimy za jakieś zabawki Izraela na terenie Polski? przecieaz to muzeum angażuje się w aktualną sytuacje polityczną w kraju, ma ktos nad tym kontrole wogóle czy totalna samowolka "fachowców z Izraela" a my za ten szajs płacimy?