•  

  pokaż komentarz

  pytanie pierwsze
  UK zabroniła wjazdu dziennikarzowi z Polski Ziemkiewiczowi bo to Faszysta i prawica - ok ich prawo
  Czy polska powinna zbanować dziennikarzy z BBC - to banda komunistów.

  •  
   b...n

   -5

   pokaż komentarz

   @mobilisinmobile: Dziennikarze BBC nie przyjechali propagować jakiś idei, tylko zrobić reportaż, lepszym porównaniem jest zbanowanie rosyjskich motocyklistów na przejściu granicznym kilka lat temu. Jak widać Polska też się broni przed poglądami które uważa za wrogie.

  •  

   pokaż komentarz

   Dziennikarze BBC nie przyjechali propagować jakiś idei, tylko zrobić reportaż, lepszym porównaniem jest zbanowanie rosyjskich motocyklistów na przejściu granicznym kilka lat temu. Jak widać Polska też się broni przed poglądami które uważa za wrogie.

   @bacon: serio, a mnie sie wydawało ze dziennikarze bbc propagują idee liberalnej demokracji, to mnie medy oszukały
   sory za pózno, na chwile obecna dziennikarze sa po prostu aktywistami politycznymi,

   panel dyskusyjny, jest elementem pracy dziennikarskiej, pozatym, ziemkiewicz takze udzielal by tu wywiadów innym dziennikaza, którzy mieli by mozliwosc zrobic o tym reportaż

   rosyjscy motocyklisci byli organizacja polityczna, ziemkiewicz jak byc nie patrzyl, nie nalezy do parti, nie przybyl na demnstracje, przybyl na otwarta dyskusje.

  •  
   b...n

   -10

   pokaż komentarz

   @mobilisinmobile: Ziemkiewicz nie jest dziennikarzem tylko publicystą o dość konkretnych poglądach, wypowiadającym się obecnie głównie na tematy polityczne, to że nie należy do jakieś partii to nic nie zmienia. Dziennikarze przyjechali zrobić reportaż, jeżeli to jest agitacji polityczna to już wkraczamy w jakiś absurd. Co jest złego w liberalnej demokracji, czy wersja putinowska jest lepsza gdy masz do wyboru jedną opcję.

  •  

   pokaż komentarz

   Ziemkiewicz nie jest dziennikarzem tylko publicystą o dość konkretnych poglądach, wypowiadającym się obecnie głównie na tematy polityczne, to że nie należy do jakieś partii to nic nie zmienia. Dziennikarze przyjechali zrobić reportaż, jeżeli to jest agitacji polityczna to już wkraczamy w jakiś absurd. Co jest złego w liberalnej demokracji, czy wersja putinowska jest lepsza gdy masz do wyboru jedną opcję.

   @bacon: publicysta takze moze byc dziennikazem

  •  

   pokaż komentarz

   @mobilisinmobile: British Bolshevik Corporation to najwyższej próby propaganda. Nie to co nie wpuszczeni do UK Międlar Jacek, Kowalski Marian czy Rafał Ziemikiewicz. Pierwsi dwaj, to toporna propaganda kremla, ten ostatni, to gładki jak pocisk dziennikarz znany wszystkim z niemieckiego portalu, ale też kolega ze szkoły Moniki Jaruzelskiej. W trakcie konfliktu Polski z Izraelem ten półgłówek oczernił całą prawicę używając języka godnego tylko niemieckich nazistów.
   A co jeśli Raz, British Bolshevik Corporation, Międlar i Kowalski wszyscy są po jednych pieniądzach?!

  •  

   pokaż komentarz

   @mobilisinmobile: Przecież Ziemkiewicz to faszystą ,nic nie zmieni pierdole*nie że Ziemkiewicz czy inny Medlar to prawicowy aktywista . Próbujecie odwrócić kota ogonem . Newsy w stylu że skrajna prawica to nie nazim XD

  •  

   pokaż komentarz

   @seanch: ok, niech bedzie ziemkiewicz to faszysta, ale trzymajac sie tej miary bbc to komunistyczna propaganda.

 •  

  pokaż komentarz

  demokracji i praw człowieka uczyć nas będzie kraj otwierający obozy koncentracyjne w afryce, zakazujący wstępu osobom mającym poglądy nie zgodne z linią rządu, dwupartyjny system de facto wykluczający reprezentację dużych części społeczeństwa, itd... itd... itd...........
  śmiech na sali

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  
   b...n

   -14

   pokaż komentarz

   @szuli12: W stanach największej demokracji są dwie partie, obozy koncentracyjne w Afryce?, my np zakazaliśmy wjazdu rosyjskim motocyklistom itd... itd... itd...

  •  

   pokaż komentarz

   @szuli12: akurat ban nie jest dzialaniem rzadu, to dzialanie lewicowych parlamentarzystów i ich naciski na home office, rzad ma problem z zaproszeniem Trumpa, pod naciskiem marksistów.

   UK jest obecnie panstwem totalitarnym na którego terenie dopuszczono sie najbardziej rażących aktów lamania praw czlowieka od drugiej wojny światowej, i wojny w jugoslawi.
   About 3,000 cases of molestation were confirmed in Rotherham, Telford, Rochdale Newcastle, Derby, Oxford, etc
   Rzad ignorowal, dzialania lokalnych wladz, która przymykaly oko na masowe akty przemocy seksualnej wobec nieletnich dziewczat. Byla to zwykla korupcja polityczna i ideologiczne zaslepienie.
   - aktywisci lewicowi atakowali kazdego kto wspomnial o problemie
   - policja podkulala ogon, ignorowala problem
   - wladze lokalne np Rotherham wiedzialy o problemie i aktywnie zwalczaly pracowników socjalnych zglaszajacych ten problem
   - lewica rbi to z ideologicznego zaslepienia, ale takze z politycznej prostytucji , muzulmanie sa zwartym blokiem wyborczym, ignorujac ich poczynania w dzielnicy/miescie dostaja gwarantowanego Czlonka Parlamentu, oraz wladze lokalna dostep do stanowisk i publicznych pieniedzny.
   - masowo ograniczono liczbe przeszukiwan na ulicy by nie niepokoic mniejszosci
   - stworzono mase, niemal w kazdym miescie oddzialow policji do walk, a wlasciwie cenzury internetu.
   - tak sa jeszcze elementy wolnej wypowiedzi, zwlaszcza jak piszesz po polsku, za ten post na tweeter, odwiedzil by mnie policjant z pytaniem czy wszystko jest ok, i z ulotkami ze mam byc grzeczny
   - w ostatnich tygodniach, zablokowano wjazd dla prawicowych dziennikarzy z Polski, USA, Austrii, Kanady.
   - przerwwano spotkania np Jordana Petersona, oraz Shargona of Akad ()
   https://www.mirror.co.uk/news/uk-news/britains-worst-ever-child-grooming-12165527
   https://www.reddit.com/r/ukpolitics/comments/83sf7f/telford_child_abuse_ring_horrors_of_britains/

   źródło: 4.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   @wielki_patriota: mój argumen jest przynajmniej argumenem
   @mobilisinmobile: wiadomo, UK odwraca uwagę od swoich problemów... "nie patrz na problemy wewnętrzne, na łamanie wolności słowa, aresztowania polityczne, zamachy i gnijące społeczeństwo BO W TYJ POLSCE"
   taki teatrzyk marionetek

 •  

  pokaż komentarz

  Wystarczy popatrzeć: w żadnym wysoko rozwiniętym i cywilizowanym kraju zachodnim w zasadzie nie ma odpowiednika partii jaką jest PiS. Na zachodzie są normalne partie konserwatywne / chadeckie. Partie te prowadzone są przez odpowiedzialnych polityków którzy potrafią oceniać konsekwencje własnych działań.

  PiS wprost gardzi zachodnioeuropejskim, pragmatycznym, cywilizowanym konserwatyzmem. Żeby się o tym przekonac wystarczy popatrzeć na afiliacje polityczne PiS w Parlamencie Europejskim.

  Partie typu PiS są charakterystyczne tylko dla naszego wschodnioeuropejskiego piedolnika z mentalnością oblężonej twierdzy i zestawem kompleksów. Wersja hard PiSu to już tylko Putin i Erdogan.

  •  

   pokaż komentarz

   @comrade: Fajna nowomowa, dużo powiedzieć i nic nie powiedzieć.

  •  

   pokaż komentarz

   @comrade: no wlasnie we wloszech podobna do PIS partia wygrala wybory, paria le pen, to jest taka konserwa z socjalizmem podobna do PIS.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @secretservice666:

   Komisja wenecka, parlament europejski, administracja USA, że nie wspomnę o rzeszy ekspertów w Polsce wskazują na ryzyko dla praworządności wskutek działań PiS w zakresie TK oraz KRS. Już nie powiem o sekciarstwie smoleńskim i niekompetencji w kwestii formułowania treści ustaw mających zwalczać "polskie obozy"...

   Żadna "normalna" partia zachodnioeuropejska o proweniencji konserwatywnej czy chadeckiej nie odp#?%#?$ałaby czegoś tak niekompetentnego na wielu polach.

   Dowody są zresztą proste: z kim PiS szuka sojuszu w PE, z jakimi partiami mu najbliżej? Nie, drogi panie kolego, PiS nie trzyma z mainstreamową europejską chadecją / konserwami. Z nimi trzyma złe niedobre PO i PSL. SLD z kolei trzyma z socjalistami.

   PiS trzyma ze "swoimi". Ci swoi to zupełnie nowa jakość, nowy neo-autorytarny ład. Taki Putinek/Erdogan w wersji (jeszcze) lajt. Swoista wschodnioeuropejska "trzecia droga", na zachodzie Europy formuła ta też istnieje ale zupełnie marginalnie, w naszym wschodnim p?@?@!!niku ma 40%. Afiliacja polityczne w UE i doktryny sojuszników PiS oraz odpowiedniki ideologiczne tej partii na zachodzie to są proste fakty które łatwo sprawdzić.

  •  

   pokaż komentarz

   @Mamiser:

   Na przykład taka która nie powoduje bardzo istotnego domniemania naruszania praworządności i ładu konstytucyjnego. Taka która nie buduje sekciarstwa i nie wspiera oficjalnie teorii spiskowych.

   Putin też wygrywa wybory, rządzi z poparciem mas. Ale czy Jedna Rosja to normalna partia a rosja to normalny zachodni, cywilizowany, demokratyczny kraj? Nie do końca.

  •  

   pokaż komentarz

   @mobilisinmobile:

   Masz na myśli Ligę Płn? Zdobyli 17% i 123/630 miejsc w parlamencie....We włoszech scena polityczna jest mocno rozdrobniona. Jak LN zdobędzie samodzielną większość jak PiS to wtedy zobaczymy....

   Le Pen? Z gruntu tak samo. Cholernie daleko od samodzielnej większości parlamentarnej.

  •  

   pokaż komentarz

   @comrade: ok, ale oni i 5 star zdobyli 2/3 gloswó, partia prawicowa i przeciw establishmentowi , zdobyla 2/3 glosów to katastrofa polityczna

  •  

   pokaż komentarz

   @comrade: Szkoda strzępić ryja. Żadna, normalna..itd. Anglicy zwyczajnie zwijają manatki z tego p%#!!??nika, zreszta zawsze stali z boku i mają gdzieś posądzenia o eurosceptyzm, populizm, niepraworządność, komisje weneckie, nawalonego jak szpak junkersa.. itp, itd Pewnie tam też rządzi Erdogan.

  •  

   pokaż komentarz

   Na przykład taka która nie powoduje bardzo istotnego domniemania naruszania praworządności i ładu konstytucyjnego. Taka która nie buduje sekciarstwa i nie wspiera oficjalnie teorii spiskowych.

   @comrade: a pis powoduje?

  •  

   pokaż komentarz

   @secretservice666:

   Porównujesz nieporównywalne. W UK zdecydował naród o wyjściu, co prawda pod wplywem kampanii opierającej się na demagogii kłamstwach (słynne 200 mln funtów tygodniowo na NHS co potem wyśmiewano) ale jednak to było proste referendum tak/nie.

   W Polsce partia rządząca wygrała wybory ale potem poczyniła kroki wywołujące mocne obawy o stan praworzadności. Jak wszyscy wkoło calkiem serio przekazują ci że "są zaniepokojeni" to w języku dyplomacji znaczy "co wy tam odpierdalacie?". I fakt, wzorem PiSu można powiedzieć im "sp%#%%$!ajcie, mamy prawo robić co chcemy", ale można jednak wykazać trochę refleksji "cholera, a jeśli przegięliśmy i oni mają rację"? Komisja wenecka najlepszym przykładem, przyszła na zaproszenie samego rzadu PiS. Wyraziła zaniepokojenie, dała pewne rekomendacje, PiS rekomendacje spuścił w kiblu.

   Podam ci konkretny przykład o co idą obawy. W obecnym stanie prawnym PiS mógłby napisać ustawe na bezczela, chamsko i wprost sprzeczną z konstytucją. I mają gwarancję że TK tego nie zawetuje. Ktoś powie: po co mieli by to robić? Ja powiem: owszem, moze tego nie zrobią, ale to nie powinno być tak ze polegamy na dobroci wujaszka Stailna który nie robi szaleństw w kraju bo jest z niego taki oświecony monarcha, tylko polegamy na systemie checks and balances, wzajemnie kontrolujących się instytucjach które te szaleństwa mogą zdusić w zarodku.

   Właśnie to jest główny grzech PiS, ta partia nienawidzi systemu instytucji które mogą krępować rząd w odp%#%%$!aniu jakichś poj#?#nych akcji. Kaczyński wierzy w silne państwo i oświeconego wodza który powinien mieć jak najszerszą władzę i że ten wódz swoim autorytetem gwarantuje że żadnych szalenstw nie będzie. To jest k!@!a dramat, to jest właśnie to co odróznia tą gównopartię od nowoczesnej chadecji czy konserwy w Europie.

  •  

   pokaż komentarz

   @comrade: Nie wiesz o czym mówisz. Brexit wymyśliła i przeforsowała brytyjska partia konserwatywna, a ty bagatelizujesz największą europejską wtopę polityczną ostatniej dwudziestolatki i twierdzisz że " w żadnym wysoko rozwiniętym i cywilizowanym kraju zachodnim w zasadzie nie ma odpowiednika partii jaką jest PiS". k#%?a, to co dopiero powiedzieć o tamtejszych konserwatystach? Za cenę surfingu na sondażach cały kraj będzie cierpiał niemiłosiernie.

  •  

   pokaż komentarz

   @secretservice666:

   Powtórzę: to jest coś innego. Tam było referendum. W sensie formalnym Brexit nie budzi żadnych kontrowersji naruszenia rzadów prawa i ładu instytucjonalnego. W sensie politycznym to była oczywiście wtopa. W naszym wschodnioeuropejskim neo-autorytarnym p%@$$#!niku kontrowersje budzi postępowanie partii rządzącej i ich stosunek do idei rządów prawa i ładu konstytucjonalnego.

   Czegoś takiego nie ma na zachodzie. Nie mówię że tam nie popełniają błędów politycznych i złych decyzji, to co ja mówię to że tam żadna mainstremowa partia polityczna (chadecka czy konserwatywna, ale tez socjaldemokratyczna) nie nadkrusza fundamentów instytucjonalnych państwa prawa. I to jest ta różnica.

  •  

   pokaż komentarz

   @comrade: Referendum, które urodziło się pod kamieniem.

   Tak nie naruszają fundamentów, jak w Niemczech, gdzie sędziów wybierają politycy, tak ustalono po wojnie i tak zostało - wspaniały wzór praworządności. Jakakolwiek zmiana to podkopywanie fundamentów, ale elit umocnionych na z góry upatrzonych pozycjach, zawsze tak było i zawsze był opór.

 •  

  pokaż komentarz

  https://www.youtube.com/watch?v=3KR0nPaWx_c

  Powyżej link ,BBC tym razem pokazała jedną stronę monety smutne ,że nie było wielu wypowiedzi zwolenników tego rządu patrząc na społeczeństwo i badania jest ich więcej niż przeciwników reportarz jest krzywdzący i subiektywny niestety

  •  

   pokaż komentarz

   @Manior33: A co za różnica ilu jest zwolenników rządu? Nie będę przytaczał przykładów z historii, ale były już takie sytuacje, że rząd mający większość głosów bywał w swojej naturze totalitarny i okrutny.

  •  

   pokaż komentarz

   @adnap7: Wielka różnica , bo to jest fundament demokracjacji .Nie pisałem o rządzie ,a o poparciu społecznym ludzie nie są głupi widzieli ,że byli okradani przez poprzednią ekipę to ją zmienili , jak Ten rząd będzie nas okradał też Go zmienimy a BBC niestety pokazała i zasugerowała w reportażu ,że większość społeczeństwa nie popiera działań rządu, nie poazała też dlaczego ludzie są wściekli na poprzednią ekipę.Tylko za pomocą manipulacji medialnej czyli wyboru określonej grupy i stworzenia wokół tej grupy dobrej otoczki medialenej pokazała ,że ten rząd chce za wszelką cenę utrzymać władzę a to jest wynik działań poprzedniej ekipy ,która się boji ,że będą musieli zapłacić za swoje złodziejstwo. Ludzie którzy mieszkają w Polsce będą to widzieć ,angole niestety nie bo BBC to jest ich najważniesze żródło informacji.

  •  

   pokaż komentarz

   @Manior33: Ludzie mogą wybrać dowolną ekipę i w każdym przypadku będą okradani. Tak to niestety bywa, jak oddaje się władzę centralnemu planiście. 75% indeksu WIG20 to spółki Skarbu Państwa, a cel inflacyjny powoduje wywłaszczenie połowy majątku średnio co 20-kilka lat (chyba, że wcześniej wymknie się spod kontroli, to jeszcze gorzej). Żadna zmiana rządu tu nic nie pomoże, póki nie zlikwidujemy bankowości centralnej, pieniądza opartego na długu i socjalizmu. Boję się tylko tego, że najtańszy kredyt w historii ludzkości i głupota (bo 500 zł dajom) w końcu doprowadzi do poważnego kryzysu i w rezultacie do wojny.

  •  

   pokaż komentarz

   @adnap7: Twój komentarz zmienia temat zawiera w sobie trochę tego i tamtego jest tylko po to by komentować .
   Co do twojego komentarza : Jak narazie widać zmiany, które czyni ten rząd czyli zaczyna coś się dziać...Rząd podejmuje decyzje , próbuje zmienić prawo ,aby pozbyć się koleśostwa,Rząd daje socjal , aby ruszyć koniunkture ,Rząd zaczyna bronić dobrego imienia Polski ,Rząd pozbywa się osób ze swojego otoczenia ,które robiły afery to oznaka dobrego daj im porządzić wyniki bedzie widać po 10 latach tak jak to było na koniec lat 90tych czy na początku 2000 kiedy decyzje Balcerowicza zniszczyły gospodarkę ,która się podnosi do dnia dzisiejszego .

 •  

  pokaż komentarz

  Zagrożenie liberalnej demokracji - widać że nawet się nie kryją z tym o co tak naprawdę im chodzi