•  

  pokaż komentarz

  PZU złodzieje, parę dni temu dostałem list po 8 miesiącach, że rzekomo zalegam 2250 zł za OC mimo, że umowę zerwałem. NIE POLECAM

  •  

   pokaż komentarz

   @qscc normalka, gothaer tak samo mnie ścigał, sk??%isyny żądały 1600 zł za rzekome wznowienie umowy mimo, że w systemie mieli zarejestrowane moje pismo.

  •  

   pokaż komentarz

   @tymc:

   No i teraz ja muszę pobrać wolne bo pracuje do 17+ żeby sprawę załatwić, kto wie może jeden dzień wolny to za mało, a później kto mi za to zwróci? Oczywiście padnie pewnie słynne słowo "przepraszam" po wielkiej batalii zapewne, a ja im zrobię niespodziankę, w zamian za odebranie wolne ja wam odbieram kroplówkę z moich ubezpieczeń na mieszkania itp. myślę, że wyjdziemy na zero ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  
   M......r

   +1

   pokaż komentarz

   @qscc: Idź do sądu i wywalcz zajebiste odszkodowanie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @MisterMr:

   sugerujesz, ze mam więcej pieniędzy niż oni na prawników?
   ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @qscc: znajomej nie chcieli rozwiązać OC bo ONI zgubili jakiś papier dopiero jak wuj się kopsnął i op!%%!?$ił to się nagle okazało że można ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  
   M......r

   +4

   pokaż komentarz

   @qscc: z pajacami należy walczyć.

  •  
   Rurzowy_Rzufff

   +20

   pokaż komentarz

   @qscc: normalne. kupiłem auto, które miało tydzień do końca ubezpieczenia. Kupiłem nowe ubezpieczenie, stare automatycznie się anuluje po zakończeniu okresu trwania, bo przepisy się zmieniły i nie może się samo kontynuować. więc co PZU wymyśliło? że za ten tydzień użytkowania auta na ich OC mam dopłacić 20zł xD odpisałem że są poj@%%ni, bo do 30 dni mam prawo jeździć na OC poprzedniego właściciela, to wysłali list z przeprosinami xD

   pokaż spoiler xDDDDDDD

  •  

   pokaż komentarz

   @Rurzowy_Rzufff:

   No u mnie sytuacja taka, że kupiłem auto i również na byłego właściciela OC jeździłem (kupiłem bodajże 6-7 lipca) jakieś 3-4 dni przed końcem zacząłem ogarniać i po kalkukatorach na necie udałem się do agenta gdzie znalazł dla mojego auta najtańsze oc w pzu o dziwo, więc podpisaliśmy jakąś wstępną umowę i heja. Następnego dnia znalazłem 90km od Gdańska inna ofertę o 300 zł tańszą więc bez chwili zawahania wsiadłem w auto i pojechałem tym razem jednak do oddziału PZU. Zapytałem babki jak wygląda sytuacja i czy mogę u nich odstąpić od umowy (miałem bliżej do oddziału jak do agenta więc tam zajechałem). Stwierdziła, że tylko jakieś oświadczenie musimy spisać i wszystko będzie ok, nie ma potrzeby jechać do agenta tylko możemy to załatwić w oddziale skoro z ich firmą tą umowę pośrednio zawieraliśmy. Tak też myślałem do niedawna, aż nie przyszedł ten list. Jedyna opcja to wysyłać reklamację, tak stwierdzili na infolinii, czacie i po osobistych odwiedzinach ojca na których przy okazji jakiś gość z infolinii z którym go jakaś babka połączyła zaczął grozić komornikiem i że niby to 2 list od nich gdzie k%$#a żadnego wcześniej nie było XD

  •  
   Rurzowy_Rzufff

   +9

   pokaż komentarz

   @Rurzowy_Rzufff: @qscc: @Halucynogenek: żeby nie było że sobie wymyśliłem - u góry pierwszy list, na dole drugi z przeprosinami. zastanawiałem się kiedyś czy nie robić wykopaliska ku przestrodze

   źródło: Image4.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   @qscc: Szkoda gadać ja musiałem ze 3 razy przychodzić z aktami notorialnymi które za kazdym razem kserowali. W sumie to było z 6 wizyt, za każdym razem czekanie w kolejce prawie godzinę. A tylko po to by im wytłumaczyć ze mój dziadek nie jest już właścicielem gospodarstwa, że część sprzedał, część oddał a niektóre budynki rozebrał. Nadal wysyłali rachunki jakgdyby nigdy nic. PZU to czyste sk%%@ysyństwo.

  •  

   pokaż komentarz

   @Rurzowy_Rzufff: tam w liście z przeprosinami podpisała sie kobieta o imieniu Mirena?

  •  
   Rurzowy_Rzufff

   0

   pokaż komentarz

   @demimka: w obu się podpisała, ale nie ręcznie, to komputerowy fejk jakiś

  •  

   pokaż komentarz

   @Rurzowy_Rzufff: owszem masz prawo jeździc na polisie zbywcy, ale jest coś takiego jak przeniesienie praw własnosci na polisie. Czyli polisa zbywcy jest rozwiązywana z dniem sprzedaży a dla Ciebie zawierana nowa na te kilka dni. Składke masz 20 zl czyli pewnie polisa zbywcy byla pomniejszona o 20 zl. Jesli zbywca nie oplacil polisy w calosci to owszem,musialbys sobie te 20 zeta doplacic. Skoro Cie przeprosili to widocznie w ksiegowosci bylo cos nie tak i poprawili. Na pewno nie dostales przeprosin, bo napisales "ze sa pojebani". 30dni masz na to zeby zglosic ze auto zmienilo wlasciciela i tyle.

  •  
   Rurzowy_Rzufff

   0

   pokaż komentarz

   @aaliyah: poprzedni właściciel zgłosił. z tego co mi wiadomo przez 30 dni jeżdżę na ubezpieczeniu z którym kupiłem i nic mnie ono nie interesuje i nie wiem z jakiej paki miałbym za to dopłacać

  •  

   pokaż komentarz

   @Rurzowy_Rzufff: to tak nie dziala. Jak pisalam wcześniej te 30 dni mozesz jeździć na polisie zbywcy żeby sobie ogarnac przerejestrowanie itd. Z kupnem auta przejmujesz prawa i obowiązki zbywcy. Gdyby poprzedni właściciel nie opłacil calej polisy to Twoim obowiązkiem jest opłacić "swój kawalek".

  •  
   Rurzowy_Rzufff

   0

   pokaż komentarz

   @aaliyah: sęk w tym że była cała opłacona a ja mam wszystkie zniżki i nie wiem z jakiej paki miałbym mieć doliczone aż tyle

  •  

   pokaż komentarz

   @Rurzowy_Rzufff: Twoje zniżki nie mają znaczenia w takiej sytuacji. Jedyne co ma znaczenie, to czy polisa była wcześniej opłacona. Skoro zgłosiłeś, że te 20 zł chcą niezasadnie i się wyjaśniło, plus dostałeś przeprosiny to nie wiem, o czym miałoby być wykopalisko. Że ktoś w PZU się pomylił, albo coś nie zadziałało i jak zgłosiłeś, to przyznali Ci rację i przeprosili? No faktycznie, straszne.
   Piętnujmy wszelkie chamstwo i naciąganie, czy olewanie klientów przez firmy większe lub mniejsze, ale Twoja sytuacja się do tego nie zalicza.

  •  
   Rurzowy_Rzufff

   0

   pokaż komentarz

   @aaliyah: o naciąganiu nieświadomych. bo większość potulnie zapłaci za coś za co niepowinna. innym razem miałem sytuację, że ubezpieczenie wydao mi jakoś między świętami a sylwestrem, zapłaciłem w terminie, ale z racji na święta itp doszło do nich z opóźnieniem i też musiałem pisać z pretensjami że nie interesuje mnie że mieli święta i nie zaksięgowali bo wali mnie to tak samo jak ich by waliło że nie wysłałem w terminie bo obchodziłem chanukę

  •  

   pokaż komentarz

   @Rurzowy_Rzufff: Twoja wcześniejsza argumentacja, że "do 30 dni mam prawo jeździć na OC poprzedniego właściciela" nijak się ma kwestii opłat, więc na samej tej podstawie spokojnie mogli Ci to odrzucić :)
   W każdym razie, nawet w artykule jest, że można zrozumieć, że nastąpiła pomyłka, problem jest wtedy jak ktoś nie chce się do błędu przyznać i go naprawić.
   Choć fakt, takie błędy u lidera na rynku pojawiać się nie powinny.
   Pozdrawiam :)

 •  

  pokaż komentarz

  Nie mamy Pańskiego płaszcza i co Pan nam zrobisz ?

 •  

  pokaż komentarz

  Nie może zgłosić próby wyłudzenia świadczeń? To inni mają przedstawić dowody na jego winę A nie na odwrót

 •  

  pokaż komentarz

  w normalnym cywilizowanym kraju
  jakby sąd dop%!?!@%ił karę firmie
  to następnym razem 500razy zastanowiliby się czy przyciąć w chuja

  no ale do tego potrzebne są sądy sprawnie działające i normalne prawo

 •  

  pokaż komentarz

  To wyglada na wyłudzenie świadczenia. Ale i tak niestety gość ma małe szanse na wygrana, bo co wolno wojewodzie, to nie tobie smrodzie ( ͡° ʖ̯ ͡°)