•  

  pokaż komentarz

  Niedługo to sami komornicy będą rozpoczynać takie akcje :) Za co ten komornik był?

 •  

  pokaż komentarz

  nie że ja się czepiam, ale babeczka pracowała i odkładała na emeryturę i ma np 1000 zł i jest babeczka która nie pracowała i ma emeryturę śp. męża górnika 3000 zł taka sprawiedliwość...

  •  
   m.......3

   +75

   pokaż komentarz

   @Pawel993: wniosek prosty trzeba szukac bogatego meza

  •  

   pokaż komentarz

   wniosek prosty trzeba szukac bogatego meza

   @marcinxx3: *górnika

  •  

   pokaż komentarz

   @Pawel993: Nikt kto pracował przez 40 lat nie ma emerytury 1000zł. Moja babcia pracowała całe życie w zwyczajnym zawodzie w pipidówie na końcu Polski, ma emeryturę 2400zł. Żadna uprzywilejowana, po prostu pracowała całe życie bez przerw kilkuletnich. Większość emerytów, którzy dostają poniżej 1.5k po prostu sobie pracowało przez 10-15 lat w życiu, a resztę sobie bimbało albo wychowywało gówniaki. No to jakim cudem mają dostawać teraz ogromne pieniądze.

  •  

   pokaż komentarz

   @ralphix: Dodatkowo dodam tylko, że komornik może zabrać maksymalnie 25% emerytury - nigdy więcej.

  •  

   pokaż komentarz

   @ralphix: Jeszcze dodam na zakończenie, że większość leków na receptę jest refundowana dla osób 75+ - http://75plus.mz.gov.pl/

   Moja babcia np. też o tym nie wiedziała i tylko narzekała, że wydaje kupę kasy na leki, jak jej o tym powiedziałem to szok - wszystko za darmo xD

  •  

   pokaż komentarz

   Większość emerytów, którzy dostają poniżej 1.5k po prostu sobie pracowało przez 10-15 lat w życiu, a resztę sobie bimbało albo wychowywało gówniaki.

   @ralphix: albo może mało zarabiali? Jak ktoś przez 30 lat zarabiał max do 2.5k (jak przypuszczam wielu ludzi) to jak ma mieć więcej emerytury?

  •  

   pokaż komentarz

   @sokotra: Ehh no bardzo mi przykro, ale jeżeli ktoś był sprzątaczką, ochroniarzem, woźnym przez całe życie to niestety będzie to gówno-emerytura albo praca do 80. Jak w USA. Oczywiście żal mi takich ludzi bardzo, ale to bardzo, ale po to mamy darmowe uniwersytety (i stypendia socjalne) żeby człowiek mógł polepszyć swoje kwalifikacje i swój byt. Jeżeli przez 40 lat osoba pracuje jako woźny i edukację zakończyła na szkole podstawowej to źle świadczy o takiej osobie. Świat jest brutalny, po prostu trzeba włożyć trochę wysiłku w dobry zawód, szkolenia, edukację. Nie można usiąść na tyłku i przychodzić przez 40 lat do tej samej pracy, która nie wymaga kwalifikacji żadnych i oczekiwać dobrej sytuacji ekonomicznej.

  •  

   pokaż komentarz

   @ralphix: Bzdury opowiadasz. Moja Matula (rocznik 51) całe życie zapieprzała (bez przerw w zatrudnieniu) do roboty jako laborant w państwowej służbie zdrowia; po `90-tym przychodnia zmieniła się w prywatną sp. z o.o. Od kilku lat jest na emeryturce i ma po tej śmiesznej rewaluacji 1420 z groszami. To tyle w temacie.

  •  

   pokaż komentarz

   @pawel-parafianczyk: Ale tu nie ma co się obruszać, tutaj jest kalkulator: http://www.infor.pl/kalkulatory/emerytura.html#
   Jeżeli Twoja mama np. ma 35 lat przepracowane, a nie 40 to jest ogromna różnica w emeryturze nawet i 600+zł.
   To po prostu się nie kalkuluje szczególnie w sytuacji kobiet- chcą zaczynać pracę w wieku 26 lat po studiach (czyli przez 17 lat Państwo łożyło na edukację + studia) i iść na emeryturę w wieku 60 lat. Dodajmy do tego 2x ciąża i macierzyński + często jakiś czas jako "Pani domu". To nam daje 35 lat pracy. Później emeryturka przez 20 lat, no nie da się tak.
   Nie możesz więcej być na utrzymaniu Państwa niż pracować.

  •  

   pokaż komentarz

   @pawel-parafianczyk: To zeczywiscie bardzo mało, może często była na chorobowym?

  •  

   pokaż komentarz

   @Gulczkwas1: Tak, dwa razy: po urodzeniu mej skromnej osoby ( (ⴲ﹏ⴲ)/ ) i mojego brata; na chorobowym pewnie że bywała, ale tylko w granicach rozsądku i bardzo mało na siebie. A przez te lata nie poszła do pracy DWA (!!!) razy.

  •  

   pokaż komentarz

   @ralphix: I żeby nie wyjść na świnie- uważam, że trzeba oczywiście pomóc takiej Pani i innym osobom, które mają ciężką sytuację i sam chętnie to robię. Natomiast trzeba też edukować rodzinę, znajomych itp. W szczególności naszych rodziców, którzy są w okolicach 60' i przechodzą na emeryturę. Lepiej żeby popracowali 3 lata więcej i dostali + 500zł emerytury. A my, bądźmy mądrzejsi od nich i dbajmy sami o swoją emeryturę na 2 sposoby: Albo nieprzerwane lata pracy i podnoszenie kwalifikacji (choćby przez darmowe studia), albo własne oszczędności i inwestycje w przypadku działalności gospodarczej.

  •  

   pokaż komentarz

   @ralphix: Spoko. Kalkuta - kalkutą, ale fakt jest taki jak napisałem wcześniej; nie obruszam się: jeśli Cię to ubodło to przepraszam - nie miałem takiego zamiaru. Pozdr.

  •  

   pokaż komentarz

   @ralphix: Mój dziadek był spawaczem. Zespawal połowę elektrowni w NRD, RFN i Afryce. Wiesz ile miał emerytury zanim umarł? 1600zł.

  •  

   pokaż komentarz

   Ehh no bardzo mi przykro, ale jeżeli ktoś był sprzątaczką, ochroniarzem, woźnym przez całe życie to niestety będzie to gówno-emerytura albo praca do 80. Jak w USA. Oczywiście żal mi takich ludzi bardzo, ale to bardzo, ale po to mamy darmowe uniwersytety (i stypendia socjalne) żeby człowiek mógł polepszyć swoje kwalifikacje i swój byt. Jeżeli przez 40 lat osoba pracuje jako woźny i edukację zakończyła na szkole podstawowej to źle świadczy o takiej osobie. Świat jest brutalny, po prostu trzeba włożyć trochę wysiłku w dobry zawód, szkolenia, edukację. Nie można usiąść na tyłku i przychodzić przez 40 lat do tej samej pracy, która nie wymaga kwalifikacji żadnych i oczekiwać dobrej sytuacji ekonomicznej.

   @ralphix: o k#@%a czekałem na takie rzygi. Czyli jak ktoś jest woźnym czy sprzedawcą to ch@! mu w dupę bo MÓGŁ PODNOSIC KWALIFIKACJE. Każdy zawód powinien gwarantować godną emeryturę tak jak żadna praca nie hańbi.

   Zamiast tak p?$???!ić na ludzi że mogli doktorami pozostawać to raczej powinno się mieć pretensje do rządów że takie a nie inne warunki tworzą dla gospodarki etc. Jakoś w Niemczech sprzątaczki i woźni emeryci żyją godnie.

   Niech się ode mnie państwo odp?$???!i ze swoim przymusowym zusem i przestanie mi zabierać 50% pieniędzy w różnych podatkach to sobie sam o emeryturę zadbam bo będę miał z czego nawet jako tojlet kliner.

  •  

   pokaż komentarz

   @ralphix: Pracujac 10-15 lat nie dostajesz wcale emerytury.

  •  

   pokaż komentarz

   @death070 A co tam idźmy wszyscy na studia! Po co pracować jako sprzątaczka za najniższą krajową.. Że też głupi o tym nie pomyślałem. O mały włos miałbym na starość problemy jak ta babuszka a tak nie jest za późno.

  •  

   pokaż komentarz

   @death070

   Niech się ode mnie państwo odp?$???!i ze swoim przymusowym zusem i przestanie mi zabierać 50% pieniędzy w różnych podatkach to sobie sam o emeryturę zadbam bo będę miał z czego nawet jako tojlet kliner.
   Powiedz jak z 2100 zł odłożysz na emeryturę, chorobowe i na lekarza?

  •  

   pokaż komentarz

   @pedro9990: Ja pisałem żeby nie być niewykwalifikowanym pracownikiem. Np. stolarz, spawacz, hydraulik, elektryk to są dobre zawody i płaca/emerytura jest już lepsza, ale niestety trzeba się uczyć i zawodową szkołę skończyć albo kursy. Prawda jest taka, że za komuny było multum ludzi zupełnie niepotrzebnych typu 6 pań woźnych w szkole - no na ch#? tyle? Czy na stacjach CPNu był koleś co zalewał za Ciebie benzynę xD W biedzie, gdzie ludzi zarabiają przelicznik 30 USD miesięcznie masz kolesia co Cię wyręcza we wlewaniu benzyny XD

  •  

   pokaż komentarz

   @ralphix Czemu mówisz o niewykwalifikowanych pracownikach? Jestem kasjerem/sprzedawcą w dużej, międzynarodowej sieci sprzedaży i mam dużo opcji rozwoju kariery. Co roku przeprowadzane są bilanse, szkolenia, szkolenia na managerów itp. które są dobrowolne i twoja obecność na nich wynika tylko i wyłącznie z twojej woli dalszego rozwoju w firmie.

  •  

   pokaż komentarz

   Powiedz jak z 2100 zł odłożysz na emeryturę, chorobowe i na lekarza?

   @Fidel1: Ale dlaczego akurat 2100, skąd taka kwota ?

  •  

   pokaż komentarz

   @death070
   Płaca minimalna obecnie obowiązująca w Polsce.

  •  

   pokaż komentarz

   Dodatkowo dodam tylko, że komornik może zabrać maksymalnie 25% emerytury - nigdy więcej.

   @ralphix: tak ale może wnuczki na studia chcą iść albo coś to wiesz jak jest.

  •  

   pokaż komentarz

   @pedro9990: No i jak masz możliwość rozwoju to doskonale. Jeżeli np. teraz jesteś kasjerem a za 3 lata możesz być kierownikiem sklepu to ja trzymam mocno kciuki i to jest super opcja. Niewykwalifikowany to dla mnie w domyśle sprzątaczka/ woźny bez żadnych możliwości rozwoju.

  •  

   pokaż komentarz

   @Fidel1: wiem ale ja pisałem o tym że obniżka podatków w ogólnym rozrachunku po latach przyniosłaby poprawę finansów w budżetach domowych Polaków wskutek ożywienia gospodarczego ( podstawy ekonomii ) więc skąd pomysł że wtedy jednak płaca stałaby na takim poziomie jak teraz.

  •  

   pokaż komentarz

   @death070: Twierdziłeś że bez składek i podatków(oczywiście nie da się zlikwidować wszystkich, więc przyjąłem tylko dochodowy) będziesz wstanie opłacić sobie wszystko sam, więc teraz oczekuje informacji jak zrobiłbyś to z zarobkami 2100 zł.

   Możesz przyjąć minimalną na 3000 zł, napisz jak z takiej kwoty odłożyłbyś na emeryturę, chorobowe i na lekarza.

  •  

   pokaż komentarz

   @Fidel1: ALe dlaczego podajesz jakies kwoty bazowe konkretnie zmyślone ? 3000 zł ? a dlaczego w czasie wzrostu gospodarczego dochód netto nie miałby wynosić 5000 zł ?

   Ale ok odpowiem ubezpieczając się prywatnie albo wcale. Nie każdy ma zaprogramowaną realną potrzebę zaplanowanego całego bezpiecznego życiorysu a druga sprawa teraz jest niby ok ludzie mają fajną opiekę zdrowotną i dobre emerytury o ile w ogóle ich dożywają ? to tak jakby gadać ze gdyby nie państwo to by nie było dróg ani niczego.

  •  

   pokaż komentarz

   @death070:

   ALe dlaczego podajesz jakies kwoty bazowe konkretnie zmyślone ? 3000 zł ? a dlaczego w czasie wzrostu gospodarczego dochód netto nie miałby wynosić 5000 zł ?
   To podaj dla realnej kwoty 2100, gdzie widzisz problem?

   Ale ok odpowiem ubezpieczając się prywatnie
   Za ile zapłaciłbyś za takie ubezpieczenia?

   albo wcale
   Napisałeś że gdyby nie zus i podatki, to zadbasz o to sam. Czemu teraz tak bardzo się bronisz żeby wszystkich oświecić jak to niby byś zrobił?

  •  

   pokaż komentarz

   Napisałeś że gdyby nie zus i podatki, to zadbasz o to sam. Czemu teraz tak bardzo się bronisz żeby wszystkich oświecić jak to niby byś zrobił?

   @Fidel1: hehe rozumiem że mam ci przedstawić jakiś biznes plan i to taki do którego się nie przyczepisz bo jak nie to masz rację.

  •  

   pokaż komentarz

   @death070: Tak, możesz przedstawić biznes plan. Możesz też napisać ile z tych 2100 odkładałbyś na emeryturę i ile jaką to niby wielką emeryturę byłbyś w stanie uzbierać.

  •  

   pokaż komentarz

   @Fidel1: Jesteś idealnym wyborcą dla tego systemu który istnieje w Polsce czyli nie da się inaczej więc jest dobrze jak jest a 2100 dochodu będzie do końca wszechświata.

  •  

   pokaż komentarz

   @death070
   Ja poprosi nie wierzę w cuda, nie widzę problemu żeby każdy sam sobie odkładał na emeryturę i inne wypadki życiowe, trzeba tylko uczciwie powiedzieć że osoby które obecnie zarabiają "mało" stracą na takiej zmianie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Fidel1: Ja jestem za zmianami i to chyba normalne podejście jeśli chodzi o obecną sytuację ekonomiczną czy z zusem i jakby te zmiany zaszły to finalnie ludzie nie zarabialiby 2100 tylko więcej bo chodzi mi tez o odpodatkowanie firm i przedsiębiorstw a ju najbardziej sensowne byłoby wprowadzenie systemu kanadyjskiego emerytur z racji tylko tego ze wszyscy płacą podatki bo co z tego ze są jakieś skłądki na zus czy zdrowie skoro to i tak wpada do jednego worka idąc dalej dziesięcina podatku od towarów i zakaz zadłuzania państwa

  •  

   pokaż komentarz

   @death070

   jakby te zmiany zaszły to finalnie ludzie nie zarabialiby 2100 tylko więcej
   Albo mniej, ludzie najgorzej opłacani obecnie przy zmianach będą również najgorzej opłacanymi.

   ju najbardziej sensowne byłoby wprowadzenie systemu kanadyjskiego emerytur z racji tylko tego ze wszyscy płacą podatki

   Wszelkie systemy emerytury obywatelskiej to jeszcze większa patologia niż obecny system emerytalny.

   bo co z tego ze są jakieś skłądki na zus czy zdrowie skoro to i tak wpada do jednego worka
   Bzdura.

  •  

   pokaż komentarz

   Albo mniej, ludzie najgorzej opłacani obecnie przy zmianach będą również najgorzej opłacanymi.

   @Fidel1: a niby skąd to wiesz ze szkalnej kuli ?

   Wszelkie systemy emerytury obywatelskiej to jeszcze większa patologia niż obecny system emerytalny.

   ok tylko zapomniałeś uzasadni dlaczego tak uwaasz

   Bzdura

   spoko bo ty tak napisałeś

  •  

   pokaż komentarz

   @death070

   a niby skąd to wiesz ze szkalnej kuli ?
   Z tej samej szklanej kuli co Ty.

   ok tylko zapomniałeś uzasadni dlaczego tak uwaasz
   Uważasz że zasada "czy się stoi, czy się leży, 2 tysiące się należy" to sensowne rozwiązanie?

   spoko bo ty tak napisałeś
   A co miałem napisać, jak napisałeś bzdurę?
   Pieniądze z składki zdrowotnej przekazywane są do NFZ, nie trafiają do żadnej wspólnej puli.

  •  

   pokaż komentarz

   Z tej samej szklanej kuli co Ty.

   @Fidel1: Od początku piszę że obniżenie podatków ZAWSZE przynosi wzrost gospodarczy, to podstawy ekonomii na poziomie liceum

   Uważasz że zasada "czy się stoi, czy się leży, 2 tysiące się należy" to sensowne rozwiązanie?

   @Fidel1: nigdzie tak nie pisałem a twój sposób myślenia lekko dziwi

   A co miałem napisać, jak napisałeś bzdurę? Pieniądze z składki zdrowotnej przekazywane są do NFZ, nie trafiają do żadnej wspólnej puli.

   @Fidel1: trafiają i to jest budżet państwa no ale jak chcesz to trzymaj się tabelek wymyślonych za komuny. TO taka sama bzdura jak to że górnictwo utrzymuje się z kopalń.

   Podatki 10% i emerytura obywatelska i opieka zdrowotna dla wszystkich bo wszyscy płąca podatki i zakaz zadłużania państwa to recepta na naprawę państwa. Teraz tkwi ten kraj w pogłębiającej się patologii którą ty i tacy jak ty popierają ,, bo nie da się inaczej '' pozdrawiam

  •  

   pokaż komentarz

   @death070

   Od początku piszę że obniżenie podatków ZAWSZE przynosi wzrost gospodarczy, to podstawy ekonomii na poziomie liceum
   Co za bzdury, wzrost gospodarczy nie zależy tylko od podatków, jest wiele czynników które mogą spowodować że mimo obniżki podatków może być spowolnienie gospodarcze.

   nigdzie tak nie pisałem a twój sposób myślenia lekko dziwi
   Przecież emerytura obywatelska opiera się na tej zasadzie.

   Podatki 10% i emerytura obywatelska i opieka zdrowotna dla wszystkich
   Widzę z matematyką będzie problem.

   Teraz tkwi ten kraj w pogłębiającej się patologii którą ty i tacy jak ty popierają ,, bo nie da się inaczej '' pozdrawiam
   A gdzie ją niby napisałem że się nie da innaczej? To że na proponowanych na początku przez Ciebie zmianach, czyli samodzielnym odkładaniu sobie na emeryturę i inne świadczenia, stracą najmniej zarabiający to pewne.

  •  

   pokaż komentarz

   Co za bzdury, wzrost gospodarczy nie zależy tylko od podatków, jest wiele czynników

   @Fidel1: ale jakich to pewnie nie napiszesz ?

   Przecież emerytura obywatelska opiera się na tej zasadzie.

   sprawiedliwa pewna emerytura za płacenie przez całe zycie podatków i po osiągnięciu pewnego wieku zycia teraz rozumiesz ?

   To że na proponowanych na początku przez Ciebie zmianach, czyli samodzielnym odkładaniu sobie na emeryturę i inne świadczenia, stracą najmniej zarabiający to pewne.

   ale ja nie pisałem e nagle ZUS ma znikną i cała reszta zostac jak jest pomyśl zanim coś napiszesz

  •  

   pokaż komentarz

   @death070

   ale jakich to pewnie nie napiszesz ?
   Sytuacja gospodarcza na świecie, pogoda, ceny na światowych giełdach, sytuacja polityczna.

   sprawiedliwa pewna emerytura za płacenie przez całe zycie podatków i po osiągnięciu pewnego wieku zycia teraz rozumiesz ?
   Jedna osoba płaci 1000 zł podatków miesięcznie, druga 100 zł podatków miesięcznie, w jaki sposób sprawiedliwe będą w takim przypadku równe emerytury?

   ale ja nie pisałem e nagle ZUS ma znikną i cała reszta zostac
   A co niby ja zostawiłem? Likwidujemy ZUS, NFZ, fundusz pracy i fundusz gwarantowanych świadczeń pracowniczych, na rzeczy które wcześniej były zapewnione przez te "organizacje", teraz trzeba zapewnić sobie samemu.

  •  

   pokaż komentarz

   Sytuacja gospodarcza na świecie, pogoda, ceny na światowych giełdach, sytuacja polityczna.

   @Fidel1: wzrost gospodarczy zależy przede wszystkim od tego ile ludzie konsumują a konsumują wtedy jak się ich nie okrada jak teraz

   Jedna osoba płaci 1000 zł podatków miesięcznie, druga 100 zł podatków miesięcznie, w jaki sposób sprawiedliwe będą w takim przypadku równe emerytury?

   będą sprawiedliwe bo każdy płaci taki sam % podatku dodatkwo wykluczy to takie złodziejstwo i patologie jak dzisiaj w mundurówkach czy prawie całej budżetówce a że jeden zarabia więcej to co z tego, istnieje zasada współżycia społecznego czy jak jej tam.

   Teraz jest tak przej%$#ne że ludzie płacą krocie za byle gównianą emeryturę jakbyś nie zauważył.

  •  

   pokaż komentarz

   @death070

   wzrost gospodarczy zależy przede wszystkim od tego ile ludzie konsumują a konsumują wtedy jak się ich nie okrada jak teraz
   Co? Kto takie głupoty wymyśla?

   będą sprawiedliwe bo każdy płaci taki sam % podatku
   I co z tego że taki sam %, jedna osoba płaci więcej i niby czemu miałaby dostać mniej?

   a że jeden zarabia więcej to co z tego, istnieje zasada współżycia społecznego czy jak jej tam.
   I gdzie te zasady współżycia społecznego mówią że osoby które zarabiają więcej mają finansować te które zarabiają mniej?

   Teraz jest tak przej%$#ne że ludzie płacą krocie za byle gównianą emeryturę jakbyś nie zauważył.
   Dostają w takiej wysokości, jak środki które uzbierali na "kontach emerytalnych", za to możesz winić tylko matematykę.

  •  

   pokaż komentarz

   I gdzie te zasady współżycia społecznego mówią że osoby które zarabiają więcej mają finansować te które zarabiają mniej?

   @Fidel1: no to w ogóle zamknąć policję, szpitale ? przecież ileś osób płaci składki a się nie leczy i sponsorują leczenie innych ZAMKNĄĆ SZPITALE BO NIESPRAWIEDLIWE

   Dostają w takiej wysokości, jak środki które uzbierali na "kontach emerytalnych", za to możesz winić tylko matematykę.

   @Fidel1: dostają tyle ile sobie na podstawie swoich wymysłów wyliczy im zus po tym jak im zabiera siłą pieniądze.
   Mentalnie tkwisz w komunie.

  •  

   pokaż komentarz

   @death070

   no to w ogóle zamknąć policję,
   Nie widzę problemu z wprowadzeniem podatku pogłównego.

   przecież ileś osób płaci składki a się nie leczy i sponsorują leczenie innych ZAMKNĄĆ SZPITALE BO NIESPRAWIEDLIWE
   No i gdzie widzisz problem, niech każdy płaci za siebie, czy za kogo tam chce.

   dostają tyle ile sobie na podstawie swoich wymysłów wyliczy im zus
   Oczywiście.

   po tym jak im zabiera siłą pieniądze.
   I dlatego chcesz żeby dalej na emeryturę zabierać pieniądze siłą. Bardzo logiczne.

   Mentalnie tkwisz w komunie.
   Bo nie zgadzam się na zasadę "czy się stoi, czy się leży, 2 tysiące się należy"?

  •  

   pokaż komentarz

   I dlatego chcesz żeby dalej na emeryturę zabierać pieniądze siłą. Bardzo logiczne.

   @Fidel1: no tak, niestety za coś trzeba utrzymać system a ludzie sami nie będą płacić a 10% to granica bólu do zaakceptowania. Teraz chcesz anarchii i bezprawia czy aby w ogóle nie było podatków ?

   Bo nie zgadzam się na zasadę "czy się stoi, czy się leży, 2 tysiące się należy"?

   @Fidel1: raczej za to że się całe życie płaci podatki i osiąga pewien wiek skazujący na bezradność taki jest zresztą w założeniach sens emerytur w ogóle

  •  

   pokaż komentarz

   @death070

   tak, niestety za coś trzeba utrzymać system a ludzie sami nie będą płacić a 10% to granica bólu do zaakceptowania.
   Dalej problemy z matematyką, z 10% od towarów i usług nie opłacisz policji, wojska, edukacji, dróg oraz dodatkowo emerytur i służby zdrowia.

   Teraz chcesz anarchii i bezprawia czy aby w ogóle nie było podatków ?
   Można wprowadzić pogłówny, każdy zapłaci tyle samo za to samo.

   raczej za to że się całe życie płaci podatki
   I utrzymuje się z tego policje, wojsko, edukację, drogi i niestety "pomoc społeczną".

   osiąga pewien wiek skazujący na bezradność taki jest zresztą w założeniach sens emerytur w ogóle
   I na to jest składka emerytalna. Likwidujemy składkę i "państwową emeryturę", każdy musi o pieniądze na starość zadbać sam. Gdzie widzisz problem?

  •  

   pokaż komentarz

   Dalej problemy z matematyką, z 10% od towarów i usług nie opłacisz policji, wojska, edukacji, dróg oraz dodatkowo emerytur i służby zdrowia

   @Fidel1: a ty niby skąd to wiesz i co ma do tego matematyka hehe

   I na to jest składka emerytalna. Likwidujemy składkę i "państwową emeryturę", każdy musi o pieniądze na starość zadbać sam. Gdzie widzisz problem?

   @Fidel1: ja nie widzę w tym problemu ale tobie się już wszystko chyba miesza w głowie

  •  

   pokaż komentarz

   @death070

   a ty niby skąd to wiesz i co ma do tego matematyka hehe
   Bo umiem liczyć, zobacz sobie ile obecnie kosztują te rzeczy i zastanów się czy da się tyle samo zebrać w tych 10%.

   nie widzę w tym problemu ale tobie się już wszystko chyba miesza w głowie
   To nie ja twierdzę że w takim rozwiązaniu osoby najgorzej zarabiające wyjdą "lepiej".

  •  

   pokaż komentarz

   Bo umiem liczyć, zobacz sobie ile obecnie kosztują te rzeczy i zastanów się czy da się tyle samo zebrać w tych 10%.

   @Fidel1: restrukturyzacja wydatków

  •  

   pokaż komentarz

   @death070
   Których?

   Same emerytury, gdyby były w wysokości 500zł, kosztowałyby ponad 53 mld zł, służbą zdrowia ponad 70 mld zł. Gdyby "konsumpcja" była na 2 razy wyższym poziomie niż obecnie(przy założeniu że wszystko objęte jest obecnie stawką 23%), to właśnie skończyły Ci się pieniądze.

  •  

   pokaż komentarz

   @Fidel1: ale skąd ty masz takie wyliczenia i według jakiego schematu ? rozumiem że wpływy do budżetu z mojego pomysłu tez sobie wymyśliłeś

  •  

   pokaż komentarz

   @death070
   Obecnie jest 8,9 mln emerytów, policz sobie ile będzie rocznie kosztowała emerytura w wysokości 500zł miesięcznie.
   Obecnie ochrona zdrowia "kosztuje" ponad 70 mld, nie chcesz mi powiedzieć że w proponowanym przez Ciebie rozwiązaniu, służbą zdrowia będzie jeszcze gorsza niż obecnie.
   Wpływy z "konsumpcji" za zeszły rok są "znane", resztę założeń opisałem.

   Napisz jakie to ile to niby wyszły wpływy i wydatki, zobaczymy co tam ciekawego wymyśliłeś.

  •  

   pokaż komentarz

   @Fidel1: Problem Twojego betonowego myślenia polega na tym że nei zdajesz sobie sprawy że wszystko się zmienia w ekonomii bo to system naczyń powiązanych a Ty ciągle widzisz to tak że jak zmniejszy się podatki to spadną tez wpływy bo ludzie pieniądze których nie oddadzą w podatkach zaczną upychać do poduszek.

   Jak maleją podatki to ludzie mają więcej pieniędzy i mogą więcej kupić co reasumując przekłada się na to że ludzie po prostu mają więcej dobra a wpływy z podatków są takie same bo kupując więcej w podatku odprowadzasz do budżet tyle samo jak kupując mniej i płacąc wyższy podatek.

   Jak państwo obniżyło cenę akcyzy na wódkę to wpływy z tej akcyzy się zwiększyły bo ludzie zaczęli więcej kupować a wynikiem tego było to że ludzie mogli częściej się naj#%%ć a państwo i tak swoje dostało.

   Każdy kto się trochę zna na ekonomii na poziomie liceum powie ze obniżka podatków się opłaca wie to np. Donald Trump bo robi to co robi.

  •  

   pokaż komentarz

   @death070

   a Ty ciągle widzisz to tak że jak zmniejszy się podatki to spadną tez wpływy
   Taką sytuacja to połowa krzywej laffera.

   Jak państwo obniżyło cenę akcyzy na wódkę to wpływy z tej akcyzy się zwiększyły
   Jak podniesiono VAT to wpływy z VAT wzrosły.

   Donald Trump bo robi to co robi.
   I dlatego poza obniżką podatków, tnie też wydatki i zadłuża państwo. W twoim "pomyśle" występuje tylko pierwsza pozycja.

 •  

  pokaż komentarz

  Chce żeby to była prawda, że faktycznie bardzo potrzebowała, że otrzyma pieniądze i że jej się trochę polepszy życie, że trochę odpocznie. Jeżeli tak no to super

 •  

  pokaż komentarz

  Świetna sprawa, ale wyobraźmy sobie teraz ile setek takich emerytów jest w Polsce. Wszystkich nie znajdziemy, a tym bardziej nie pomożemy.

 •  

  pokaż komentarz

  Tak tak, kolejna piękna historia, a pewnie prawda jest z goła inna.
  Frajerzy niech dają jak mają za dużo.