•  

  pokaż komentarz

  warto uważnie przeczytać słowa sędziego SN Nowińskiego - wynika z nich całkowite olewanie podstawowej normy czyli domniemania niewinności, dla tego typka znacznie ważniejsza jest domniemana fala hejtu. Co ten typ robi na stołku sędziego że woli wsadzić niewinnego na 25 lat niż narazić się na falę hejtu - moralna zgnilizna. Panie Ziobro, weź pan rozpieprz tą mafię pseudo sędziów. A z drugiej strony szacunek dla odwagi prokuratorów którzy zaczęli sprawę odkręcać nie bojąc się fali hejtu za to co zrobili temu człowiekowi i jego bliskim - ludzie nie jesteście w stanie sobie wyobrazić 18 lat w klatce i to za to żeby jakiś zafajdany sędzina nie miał fali hejtu - niewyobrażalny syf siedzi w tym sądownictwie

 •  

  pokaż komentarz

  Stracił najlepsze lata życia, więzienie spowodowalo grube rysy na psychice, znajomi i otoczenie dawno go przekreślili - teraz trzeba to odkręcać, nawet milion złotych tego nie zmieni ( ͡° ʖ̯ ͡°)

 •  
  W..........e via Android

  +257

  pokaż komentarz

  Ja pierd.... lepiej gościa wsadzić do więzienia niech niż pozwolić na falę hejtu wylaną na niego? Czyli teoretycznie w pierdlu miał lepiej? Pan sędzia Nowiński chyba z księżyca spadł. Jak ktoś żyjący w takim przekonaniu może pracować jako sędzia
  (╯°□°)╯︵ ┻━┻

 •  

  pokaż komentarz

  Gdzie są "obrońcy sądów" i "demokracji" teraz? Jakoś dziwnie przestali zabierać głos. Może was karma kiedyś dopadnie i zostaniecie niesłusznie skazani przez waszą ulubioną kastę .

  •  

   pokaż komentarz

   @sildenafil: jasne, wszystkiemu winny sad. To jie policja goscia bila aby sie przyznal. To nie prokuratura sfabrykowala dowody (podrzucony wlos z jego dna na ofierze). Sad poszedl na latwzne i zaufal ze zebrane dowody (wlos z jego dna) i przyznanie sie sa podstawa do osadzenia. Szkoda ze nie przeanalizowali zeznan 12 swiadkow dajacych mu alibi... ale przecież bylo przyznanie sie. Potem wyszlo ze to policja go zmusila biciem... i pewnie manipulacja (jest uposledzony). Sad sie nie przyłożyl ale to policja i prokuratura dala tutaj popis niekompetencji.

  •  

   pokaż komentarz

   @Guilty: sąd skazał go na kilkanaście lat.więzienia, apelacyjny podbił do 25. Najwyższy odrzucił kasację nazywając ją "oczywiście bezzasadną"

   Nie tylko sąd zawinił. Ale sąd też zawinił i zawinił wymiernie najbardziej bo to on skazał. Źle ocenił sprawę i popełnił błąd. A nasz system nie przewiduje za to kary. System, którego tyle osób broniło ze świeczkami na ulicach. Parodia

  •  

   pokaż komentarz

   @sildenafil:
   Wyobraź Sobie że jesteś sędzią i dostajesz takie dowody :
   - przyznanie się do winy
   - ślady zębów oskarżonego na ciele ofiary
   - włos oskarżonego na czapce pozostawiony przy ciele ofiary

   Serio ? Mam stracić wiarę w sądy bo popełniono błąd które zdarzają się w każdym zawodzie. Szkoda człowieka niewątpliwie, ale twierdzenie że to wina "kasty" i że Pan Ziobro zrobi porządek to populizm w czystej formie. Dziwie się że tak wielu wykopowiczów kieruje się emocjami. Tak jakby wymiana starych wyjadaczy na nowych miała naprawić system sądowniczy. Mieliśmy ostatnio przykłady jak wyglądają dobre zmiany. Prawda jest taka że dziś wymienia się ludzi, jutro oni będą wymieniani. Nie ma idealnych. Już wole zaufać starej "kaście" niż miernym, ale wiernym z łapanki.

  •  

   pokaż komentarz

   @buddookan: ale tu nie chodzi o to, że się pomylił bo na to już nic nie poradzimy, ale o to, że
   1. Nie poniósł i najpewniej nie poniesie odpowiedzialności
   2. Sędziów kreuje się na nieomylnych i mających zawsze rację, a widać że czasami nawet 3 instancje mogą się pomylić. I teraz nie wyobrażam sobie aby zostawić ten system bez zmian.

  •  

   pokaż komentarz

   @Guilty: Podkładanie dowodów to już nie jest niekompetencja tylko powinien być pierdel na lata, ciekawe czy dojdą kto je podrzucił, przydałoby się pokazówkę zrobić, nawet jak obecnie winny przebywa na emeryturze.

  •  

   pokaż komentarz

   @kontomierz: a skad wiadomo ze ktps podrzucil dowody? Bo nigdzie o tym nie slyszalem.

  •  

   pokaż komentarz

   @shad321: Włos z dna tego faceta znalazł się na miejscu zbrodni z tego co pamiętam. A skoro faceta tam nie było to wniosek jest oczywisty.

  •  

   pokaż komentarz

   @sildenafil: Sąd skazał w oparciu o przygotowane przez prokuraturę dowody. Przyznanie się do winy oraz DNA na miejscu zbrodni nie pozwalało skazać wówczas inaczej. Pisałem, że być może powinni bardziej przeanalizować zeznania 12 świadków, poszukać nagrań monitorignu itp... ale kto miał to zrobić? upośledzony chłopak? jego prawnik z urzędu? Przecież walczyli oni przeciwko Policji, która go biła na przesłuchaniu oraz prokuratury która to dziwnym trafem znalazła włos z DNA na miejscu zbrodni. Zadaj sobie pytanie jak go znalazła... skoro go tam nie było (teraz już to wiemy).
   IMO spreparowano dowody. Tylko co ma zrobić Sąd przy takich mocnych dowodach?
   Pierwsza instancja skazała go. Wiesz w ogóle jak działa sąd apelacyjny? sprawdza błędy formalne oraz ewentualne nowe dowody. Sąd II instancji nie ocenia ponownie dowodów ocenionych przez Sąd I instancji.
   Sąd Najwyższy również ocenia zebrane dokumenty.

   Teraz zadaj sobie pytanie kto był winny. IMO dużo większą winę ma prokuratura/policja za sfabrykowanie dowodów i zniszczenie chłopakowi życia. Sąd ślepo ufa prokuraturze i policji tutaj jest jego wina... ale to mniejszy kaliber winy moim zdaniem.

  •  

   pokaż komentarz

   Sąd ślepo ufa prokuraturze i policji tutaj jest jego wina... ale to mniejszy kaliber winy moim zdaniem.

   @Guilty: no dokładnie, to, że system miewa momenty w których kompletnie nie działa (czy może raczej miewa momenty w których działa sprawnie) oraz to, że sądy żyją swoją kompletnie oderwaną od rzeczywistości prawdą dowodową ma niewielkie znaczenie, ważne, że wszystko było zgodnie z przepisami ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @xetrov: ej ale na ja nie mówię, że Sąd nie zawinił. Sąd to finalnie przyklepał... tylko wcześniej ktoś to spreparował.
   No cóż, Sąd chyba musi działać w ramach prawa, a jeżeli te jest złe to właśnie ustawodawca powinien je naprawić. Wyobrażasz sobie co by było jakby Sad wbrew przepisom skazał/uniewinnił kogoś? przecież druga strona by czuła się oszukana oraz dochodziła swoich racji poza PL.

  •  

   pokaż komentarz

   A nasz system nie przewiduje za to kary.

   @sildenafil: Ty miej pretensje do ustawodawcy a nie do sądu

  •  

   pokaż komentarz

   @Guilty: tu było smarowane na każdym stopniu ziomeczku, prawda wyjdzie na jaw, ludzie zaczynają mówić na wiosce

  •  

   pokaż komentarz

   No cóż, Sąd chyba musi działać w ramach prawa, a jeżeli te jest złe to właśnie ustawodawca powinien je naprawić.

   @Guilty: o to właśnie chodzi, przez to że nikt za to nie odpowiada (tylko mityczny ustawodawca) nikt nie reaguje, bo jakoś ciężko mi uwierzyć, że na żadnym etapie nikomu do głowy nie przyszło że tu może coś jednak być nie tak i może warto jednak cokolwiek sprawdzić a nie tylko przyklepać dokumenty, o ile w ogóle je czytali.

  •  

   pokaż komentarz

   @xetrov: ale jak Sąd będzie wydawał wyroki w oparciu o "widzimisie" (wbrew przepisom) to już równia prosta do upadku całego Państwa. Wtedy to Sędziowie właśnie byliby nietykalni bo jak rozliczyć gościa który powie "wtedy tak sądziłem i już". Tak może się jakoś bronić... pokazuje na jakiej podstawie podjął decyzję. Wiesz jaki byłby chaos jakby Sędziowie sami sobie wymyślali uzasadnienie do wyroków (tzn popierali je własnym światopoglądem)?
   Ustawodawca zmienił już prokuraturę. Czy jest lepiej? no cóż spytaj kierowcy Sejaka który miał wypadek z PBSz.
   Sąd jest władzą, która ma wykonać prawo a nie je wymyślać...

  •  

   pokaż komentarz

   @Guilty: nie chodzi o widzimisię, po prostu widzę trzy opcje:

   - nikt nie zauważył że stan faktyczny nie zgadza się z sądowym
   - ktoś zauważył, ale nie miał co z tym zrobić bo przepisy
   - ktoś zauważył, ale miał chronić faktycznego sprawcę

   i pierwsze dwie to wyraźna porażka systemu, bo nawet w drugim przypadku powinno dziać się coś aby zmienić najwyraźniej błędne prawo.

  •  

   pokaż komentarz

   @cacum3: mam pretensje do ustawodawcy oraz do ludzi, którzy sprzeciwiają się reformom.

  •  

   pokaż komentarz

   @Guilty: Sąd również ponosi winę. Koniec kropka. Wydał zły, błędny wyrok i powinien ponieść odpowiedzialność. Czy może uważasz, że powinien sobie dalej żyć spokojnie za kilkanaście tysięcy miesięcznie? Sądownictwo dzisiaj nie różni się za bardzo od tego z 1996 roku. Nadal mamy bezkarnych i nietykalnych sędziów, nadal ludzie ślepo wierzą w nieomylność sądu, nadal sędziowie są całkowicie odcięci od reszty społeczeństwa i robią co chcą.
   Nie wiem jak można bronić czegoś takiego.

  •  

   pokaż komentarz

   @sildenafil: Ja napisalem ze Sad tez jest winny. Jednak duzo wiekszy kaliber winy przykladam do prokuratury i policji ktorzy sfabrykowali dowody.
   Jak sad dostal wyniki badan dna pozytywne (z miejsca zbrodni) oraz otrzymal przyznanie sie do winy to jaki Twoim zdaniem miak wydać wyrok?
   Sad zaklada ze polizja i prokuratura dzialaly w ramach prawa. Jakby zakladal ze w kazdym wypadku gdzie policja/prokuratura dostarcza dowody to sa to fabrykanty to na wyrok czekalibysmy jak na emeryture

  •  

   pokaż komentarz

   którzy sprzeciwiają się reformom.

   @sildenafil: obecne reformy to ich zaprzeczenie. Tylko głupiec sądzi inaczej.

  •  

   pokaż komentarz

   @Guilty: dla prewencji zabić wszystkich publicznie
   Policje, prokurature i sąd. Nikt z nich nie jest bez winy.

 •  

  pokaż komentarz

  "mówił w uzasadnieniu sędzia Jerzy Nowiński. - Proszę nie wyciągać wniosków z tamtych procesów, że to była fala pomyłek. Mamy teraz zupełnie inne metody dowodowe. Zastanówmy się, co by było, gdyby sąd go wtedy uniewinnił. Wylałaby się na oskarżonego fala nienawiści, jak się teraz mówi - hejtu. Całe szczęście, że nie mamy kary śmierci - dodał."

  Czy temu sędzi się już kompletnie pop?#$$@#iło? Lepiej że go zamknęli na 18 lat bo inaczej byłaby fala hejtu... O boże!

  •  

   pokaż komentarz

   @salvatore13: Myślę, że to co sędzia miał na myśli to popularne na wykopie "jak tego c%%?@ mogli nie wsadzić, teraz rodzice tej dziewczynki i znajomi powinni go znaleźć i mu zrobić to co on jej!".

  •  

   pokaż komentarz

   to popularne na wykopie "jak tego c%%#! mogli nie wsadzić, teraz rodzice tej dziewczynki i znajomi powinni go znaleźć i mu zrobić to co on jej!".

   @WaveCreator: czyli sędzia uratował typa przed komentarzami piwniczaków z portalu ze śmiesznymi obrazkami, wsadzając go do więzienia na czas dłuższy, niż większość tych piwniczaków chodzi po świecie. Przecież to brzmi jeszcze bardziej debilnie ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @bidzej: Uratował? Złe słowo, ale biorąc pod uwagę tamte lata i medialność sprawy, ewentualne uniewinnienie skończyło by się pewnie samosądem.

1 2 3 4 5 6 7 ... 15 16 następna